KV Kortrijk maakt eerste winteraanwinst bekend

door
KV Kortrijk maakt eerste winteraanwinst bekend

KV Kortrijk kwam op de laatste speeldag voor de winterbreak niet in actie. Door een corona-uitbraak bij opponent Antwerp werd die wedstrijd afgelast, tot grote ontevredenheid van de Kerels. Zij eisen nu een forfaitnederlaag voor de Great Old.


Zo lijkt een conflict tussen de twee ploegen in de maak. Ondertussen verliest Kortrijk echter ook de orde van de dag niet uit het oog. Met het tweede luik van het seizoen in het achterhoofd hebben de West-Vlamingen met Tsuyoshi Watanabe een Japanner aan hun kern toegevoegd. Dat meldt de club op haar site. Hij komt over van FC Tokyo uit eigen land en is de eerste Japanner ooit in Kortrijkse loondienst. Er ligt een contract van drie en een half jaar voor hem klaar in het Guldensporenstadion. 

CENTRALE VERDEDIGER

Watanabe is een centrale verdediger van 24 die nog nooit buiten Japan aan de slag was. Voor FC Tokyo speelde hij 103 keer. Daarin scoorde hij 7 keer. Hij kwam ook al één keer uit voor de Japanse nationale ploeg. Nu moet hij dus mee de lijnen uitzetten in de verdediging van Karim Belhocine.

Als Watanabe onze competitie de laatste tijd wat gevolgd heeft, dan zal hij gezien hebben dat Kortrijk in een uitstekende vorm verkeerde. Voor de afgelaste wedstrijd tegen Antwerp wonnen de Kortrijkzanen drie keer op een rij. Achtereenvolgens OH Leuven, KV Oostende en RFC Seraing moesten eraan geloven. Daardoor staat de club met 31 punten in de middenmoot op een geruststellende achtste plaats. KVK herneemt na de winterbreak op het veld van AA Gent.  

LEES OOK: Spektakel bij Dender-Westerlo, KV Kortrijk baalt in CPL

Zal hij snel in de basis staan?

Meest recent

Hayen kiest selectie: goed & slecht nieuws bij Club Brugge

In de achtste finale van de Croky Cup boekte Club Brugge een krappe zege tegen OH Leuven, maar ook ...

26
26
Blessuregolf in Genk: Fink ontwaakt met fikse kater

Het bekeravontuur zit er al op voor KRC Genk, dat in de verlengingen zijn meerdere moest erkennen in ...

57
57
Hasi moet puzzelen: Anderlecht incasseert mokerslag

De trein van RSC Anderlecht dendert onverstoord verder. Nadat ze eerder al Club Brugge en Union ...

242
242
Jan Mulder ontploft online: "Het is een oorlogszone!"

Jan Mulder werd onlangs genadeloos aan de kant geschoven bij VTM, een afscheid dat wrang en plots ...

95
95
Oosting verstuurt scherpe waarschuwing bij Antwerp

Royal Antwerp FC tankte vertrouwen in de beker en in de competitie kijkt het komende speeldag KRC ...

247
247
Rode Duivel krijgt mokerslag: definitief streep door WK?

Rudi Garcia moet stilaan beginnen nadenken over zijn selectie voor het WK 2026. Vanavond staat de ...

53
53
Euvrard explodeert: kleedkameronthulling en ferm dreigement

Standard Luik hoopt snel weer de top 6 te bereiken, maar het loopt niet van een leien dakje bij de ...

159
159
DAZN maakt Pro League en CEO Parys compleet af

De oorlog tussen DAZN en de Pro League gaat verder en houdt de gemoederen bezig. De Belgische ...

382
382
Turks gokschandaal barst los: 29 spelers gearresteerd

Er is een grootschalig gokschandaal in Turkije losgebarsten. Vorige maand kwam het nieuws al naar ...

136
136
‘Genk wil uitpakken op wintermercato: toptarget in vizier’

KRC Genk is uitgeschakeld in de Croky Cup. Anderlecht won na verlengingen en de Limburgers dropen ...

237
237
Van der Heyden legt uit waarom hij Gent boven Anderlecht koos

AA Gent herpakte zich deze week met kwalificatie voor de kwartfinale van de beker, na enkele ...

118
118
'Kop rolt bij Lierse na transferdrama met KV Mechelen'

De voorbije dagen ontspon er zich een opvallende transfersoap. KV Mechelen plukte de veelbelovende ...

169
169
Extra optie voor Rode Duivels: "Dat zei Garcia me al"

Vrijdagavond wordt er in Washington DC geloot voor het WK en dan zullen de Rode Duivels dus ook ...

88
88
Spectaculaire terugkeer Vormer naar Club Brugge?

In de zomer van 2024 zette Ruud Vormer een punt achter een rijkgevulde spelerscarrière. De ...

933
933
Alweer zeer verontrustend nieuws over Roméo Lavia

Hij wordt al jaren gezien als dé toekomst van het middenveld van de Rode Duivels, maar op ...

95
95
'Club Brugge kan verrassende miljoenen vangen'

Club Brugge zal de komende maanden zijn handen vol hebben om een leegloop te voorkomen. Dankzij hun ...

239
239
Vandenbempt kotst het uit: “Dit is toch pure terreur?!”

Peter Vandenbempt is doorgaans de rustigheid in persoon. Eén van de boegbeelden van onze ...

109
109
TRANSFERUURTJE: 'Topdeal Club concreet, Anderlecht krijgt nieuwe kans'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

347
347
Hrosovsky briest bij KRC Genk: “Daarom verliezen we”

KRC Genk is uitgeschakeld in de Croky Cup. Na verlengingen trok RSC Anderlecht aan het langste eind. ...

334
334
Antwerp komt met straf nieuws over Tribune 2

Royal Antwerp FC is al een tijdje bezig om Tribune 2 op poten te zetten. Jarenlang kon de Bosuil ...

254
254
Oorlog competitiehervorming: Vandenbempt roept grote vrees

KAA Gent, Standard Luik en RSC Anderlecht willen dat de hervorming van de Jupiler Pro League ...

251
251
Ommekeer van jewelste bij Anderlecht: “Helemaal anders”

RSC Anderlecht leeft op een roze wolk. In de competitie werd rivaal Union SG verslagen en in de ...

278
278
Nicky Hayen grijpt drastisch in bij Club Brugge

Club Brugge neemt het zaterdag op tegen Sint-Truiden VV. Blauw-Zwart kampt met veel blessureleed een ...

489
489
Storm bij KV Mechelen: spelers halen zwaar uit

KV Mechelen werd in de Croky Cup roemloos uitgeschakeld door Sporting Charleroi. De Carolo’s ...

600
600
Vandenbempt geeft Duivelse 'droom- en horrorloting' prijs

In Washington wordt vanavond geloot voor het WK 2026. Het zal ongetwijfeld een spektakel worden ...

92
92

Meer sportnieuws