'KV Kortrijk eist forfait-overwinning tegen Antwerp'

door
'KV Kortrijk eist forfait-overwinning tegen Antwerp'

De kerstspeeldag in de Jupiler Pro League leverde ook dit jaar weer een aantal fraaie duels op. Jammer genoeg konden niet alle matchen plaatsvinden, zo werd KV Kortrijk-Antwerp uitgesteld wegens een corona-uitbraak bij de bezoekers. Maar die beslissing krijgt nog een staartje, dat meldt Het Nieuwsblad.


Bij RAFC zouden een negental spelers en enkele stafleden besmet zijn geraakt met het virus. Zaterdag volgde dan ook een onderhoud met de kalendermakers en uiteindelijk werd de partij uitgesteld naar een nog nader te bepalen datum. Maar KVK vindt dat de match 'onrechtmatig' is uitgesteld en reageerde met een vlammend statement op de clubkanalen. Zo lieten de Kerels verstaan dat ze mogelijk juridische stappen zullen ondernemen. Dat blijkt geen loos dreigement.

De krant Het Nieuwsblad schrijft namelijk dat Kortrijk bij de KBVB gevraagd heeft om de wedstrijd op een forfaitnederlaag van Antwerp te laten eindigen. Er zou gewezen worden naar artikel B7.37 van het reglement. Daarin staat dat een ploeg met forfaitcijfers verliest indien ze niet komt opdagen op het geplande uur en/of met voldoende spelers. Voor het seizoen was immers afgesproken dat een te veel aan corona-besmettingen in de kern geen geldige reden was om een match te laten uitstellen.

KLACHT BIJ BAS
Of de bond de West-Vlamingen ook geleid zal geven, valt evenwel te betwijfelen. De definitieve beslissing om de wedstrijd uit te stellen werd namelijk genomen door de kalendermanager van de KBVB. En die blijft voorlopig achter de keuze staan. KVK zou echter bereid zijn om nog meer stappen te ondernemen, zoals een klacht bij het BAS. Het laatste woord is dus duidelijk nog niet gezegd.

LEES OOK: Gheysens buiten geschreeuwd: nieuwe eigenaars bij Antwerp?

Een forfait-zege zou terecht zijn voor KVK ...

Meest recent

Club Brugge, Union en Genk: de kassa rinkelt enorm

Club Brugge, KRC Genk en Union SG zijn de enige Belgische ploegen die nog actief zijn in Europa. De ...

16
16
Hayen kondigt grote wijziging aan bij KRC Genk

KRC Genk is al zeker van minstens de tussenronde in de Europa League. Donderdag spelen ze in eigen ...

46
46
Vermeeren en De Ketelaere: waarom de tijd héél erg dringt

Arthur Vermeeren en Charles De Ketelaere keren met Marseille en Atalanta terug naar België. De ...

34
34
'Ngonge verbaast en versiert weer fraaie transfer'

De carrière van Cyril Ngonge kende al een zeer opmerkelijk verloop. Nadat hij bij Club Brugge ...

21
21
Nieuwe megatransfer wenkt voor Union: "Deze winter?"

Bij Union hebben ze in de voorbije zomers de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer wisten ze ...

29
29
'Anderlecht mag toch nog hopen op verhoopte vertrekker'

Bij Anderlecht presenteerden ze dinsdag met Moussa Diarra hun derde aanwinst van de winter. Daarmee ...

152
152
'Carrasco bidt voor transfer en doet straffe zet'

In de slotdagen van de wintermercato lijkt Yannick Carrasco nog een hoofdrol te gaan vertolken. De ...

34
34
'Leko grijpt in: Club ziet af van wintertransfer'

Bij Club Brugge haalden ze deze maand tot dusver met Felix Lemaréchal één ...

260
260
'Anderlecht verliest pion, KV Mechelen vangt nog meer'

Er zal de komende dagen nog heel wat verschuiven bij de Belgische clubs, want de wintermercato is in ...

199
199
KV Kortrijk haalt keihard uit na racisme-incident

Grote verrassing dinsdagavond in de Challenger Pro League, want KV Kortrijk liet zich verrassen door ...

71
71
Sonck velt zeer verrassend oordeel over defensie Club

Het is woensdagavond alles of niets voor Club Brugge in de Champions League. Het moet immers winnen ...

219
219
'Besiktas wil na Özcan ook bij Union shoppen'

Bij Anderlecht lijken ze weldra het vertrek van Yasin Özcan aan te zullen kondigen, want de ...

95
95
TRANSFERUURTJE: 'Verrassing bij RSCA, JPL-sensatie naar Club?'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

370
370
Bad boy van Marseille dreigt Brugse CL-droom te ruïneren

Hij is de naam die vanavond door Jan Breydel zal zoemen nog voor de aftrap. Mason Greenwood staat in ...

137
137
Van der Elst genadeloos voor Leko en Club Brugge

Club Brugge speelt een allesbeslissende wedstrijd in de Champions League tegen Olympique Marseille. ...

289
289
Here we go! ‘KRC Genk rondt knaltransfer met Barça af’

Eerder kwam het nieuws naar buiten dat FC Barcelona aanklopte bij KRC Genk om Juwensley Onstein ...

266
266
Romeo Lavia krijgt duidelijke boodschap bij Chelsea

Romeo Lavia maakte twee jaar geleden de monstertransfer van Southampton naar Chelsea, maar sindsdien ...

149
149
Westerlo grijpt drastisch in na boycot Genk en Anderlecht

Dit seizoen vonden er al verschillende supportersboycots plaats. Ook de fans van KAA Gent zullen ...

141
141
Clublegendes KV Mechelen overtuigen toptransfer

KV Mechelen heeft de transfer van Bouke Boersma op de officiële kanalen bekendgemaakt. De ...

112
112
Doku vloekt en briest: ook Garcia houdt hart vast

Jeremy Doku is dit seizoen een smaakmaker van Manchester City onder Pep Guardiola. De afgelopen ...

94
94
Utrecht onthult schrijnende taferelen Genk: “Hond geschopt”

De perikelen tijdens FC Utrecht – KRC Genk in de Europa League vorige week blijven nog ...

484
484
‘KV Mechelen hakt winterse transferknopen door’

KV Mechelen zag met Lion Lauberbach een sterkhouder vertrekken deze wintermercato. De aanvaller gaat ...

157
157
Gruwelijke beelden: Europese trip wordt ware nachtmerrie

Een nachtelijke rit vol hoop eindigde in pure horror. Zeven supporters van de Griekse topclub PAOK ...

52
52
'Selectie Rode Duivels: grote JPL-stunt in de maak'

Behoudens een heus voetbalmirakel komt woensdagavond een einde aan de eerste Champions ...

340
340
Club Brugge door in UCL? Analisten vellen helder verdict

Club Brugge staat voor het moment van de waarheid. Woensdagavond strijdt het tegen Olympique de ...

390
390

Meer sportnieuws