Renard haalt stevig uit naar Venanzi

door
Renard haalt stevig uit naar Venanzi

Olivier Renard werkt momenteel bij het Canadese Montréal. De ex-werknemer van Standard, KV Mechelen en Royal Antwerp FC werd door Dejan Veljkovic genoemd in zijn verklaringen. Renard zou zichzelf hebben verrijkt en Bruno Venanzi diende klacht in. Renard reageerde voor het eerst en trekt van leer.


"Ik heb van 10 februari 2020 tot nu niemand van het politie of justitie gehoord over deze zaak, ik hoor alles via de media. Ik vind het opvallend dat Venanzi klacht tegen mij indient. Er is maar één persoon die beslist wat er op de club gebeurt. Dat is Bruno Venanzi. Alle documenten, of het nu overeenkomsten of contracten zijn, worden opgesteld door Pierre Locht (juridisch adviseur), door Pierre Jacquet (algemeen secretaris) en nagelezen door Alexandre Grosjean (CEO). En er wordt geen document opgesteld zonder de toestemming van Bruno Venanzi”, zegt hij aan La Capitale.

EDMILSON

"De specialiteit van Bruno Venanzi is om te zeggen: "Ik ben het niet, hij is het". Of: "Misschien was ik naïef in dit dossier, ik lette niet op..." Het is nooit zijn schuld. Het was de schuld van Bob Claes, dan Daniel Van Buyten, Christophe Henrotay, Olivier Renard, Benjamin Nicaise, Michel Preud’homme… Standard is betrokken in drie dossiers (Henrotay, Veljkovic en Edmilson, nvdr.) en ze zochten naar een zondebok (Renard, nvdr.) om de aandacht af te leiden."

Over de zaak-Edmilson is Venanzi gerust, maar volgens Renard kan hij dat maar beter niet zijn. Volgens hem is het een zwaar dossier en hij vraagt zich af of justitie en de FIFA dit zomaar laten passeren. Volgens Renard, die toegeeft in dit dossier wél verhoord te zijn, is het heel duidelijk wie wat heeft gedaan. STVV moet nog 1,28 miljoen euro ontvangen en er zou sprake zijn geweest van valsheid in geschrifte.

LEES OOK: Under Review: Lardot eist sanctie, meeval voor STVV

Is de positie van Venanzi als voorzitter nog houdbaar?

Meest recent

'Anderlecht denkt ook aan Fransman als nieuwe TD'

Het zijn voor Anderlecht zeer drukke tijden. Er staan grote veranderingen op til bij Paars-Wit, dat ...

6
6
Noa Lang bezorgt Galatasaray topavond tegen Juventus

De openingswedstrijd in de play-offs van de Champions League heeft meteen spektakel opgeleverd. ...

9
9
'Kink in de kabel: Schreuder niet naar Anderlecht?'

Het shockeffect van tussenpaus Jérémy Taravel lijkt al uitgewerkt, en dus hoopt RSC ...

183
183
Antwerp jaagt Gheysens weg: kandidaat-overnemers bekend

Door de nederlaag tegen Westerlo is de top zes ver weg voor Antwerp, dat plots zelfs weer achterom ...

348
348
‘Pijnlijke exit: Anderlecht zet speler brutaal buiten’

Anderlecht wil de kern verder afslanken, maar die operatie loopt niet zoals gepland — en ...

438
438
Commotie bij Club Brugge: Rigaux doet boekje open

Club Brugge hoopt zich straks voorbij Atlético Madrid naar de 1/8 finale van de Champions ...

270
270
Anderlecht speelt open kaart: De Cat richting uitgang?

Zowat de enige constante bij RSC Anderlecht dit seizoen zijn de straffe prestaties van Nathan De ...

298
298
Alarm bij Club Brugge: peperdure aankoop ontspoort

Club Brugge betaalde deze zomer een fortuin voor een nieuwe smaakmaker, maar het verhaal heeft meer ...

214
214
'Schreuder als tussenpaus: masterplan Anderlecht onthuld?'

Tenzij zijn huidige werkgever Al-Diriyah nog roet in het eten gooit wordt Alfred Schreuder allicht ...

537
537
Leko vist trio op: Club Brugge maakt CL-selectie bekend

In de play-offs van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag Atlético Madrid over de ...

210
210
Exit Brusselmans: 'Duistere reden beroert iedereen'

Herman Brusselmans was jarenlang een vertrouwd gezicht in meerdere televisie-programma's. Zijn ...

79
79
Harde hand Hayen bij KRC Genk onthuld: "Strenge regels"

Nicky Hayen heeft van KRC Genk weer een Play-Off 1-kandidaat gemaakt. De oefenmeester werd ...

250
250
Antwerp hoort schorsingsvoorstel Tsunashima na Anderlecht

Royal Antwerp FC ging in de terugwedstrijd van de halve finale van de beker met 0-4 onderuit tegen ...

78
78
'Zeven clubs kloppen aan bij Anderlecht: 20 miljoen'

Terwijl RSC Anderlecht achter de schermen nog bezig is de staf te vormen, zijn andere clubs al bezig ...

430
430
Antwerp-trio afgemaakt: “Zij gaan mee kopje onder”

Royal Antwerp FC incasseerde de afgelopen weken heel wat uppercuts. Eerst was er de uitschakeling in ...

187
187
Club Brugge opgelet: zwakte én sterkte Atlético blootgelegd

Club Brugge bekampt in de tussenronde van de Champions League Atlético Madrid. De formatie ...

68
68
Spectaculaire comeback Neuer? Doelman zet puntjes op de i

Manuel Neuer zal de geschiedenisboeken ingaan als één van de beste doelmannen ooit. De ...

44
44
Leko verbaast met aanpak: “Een draw is géén goed resultaat”

Club Brugge hoopt in de Champions League te verrassen. In de tussenronde wacht het Atlético ...

71
71
Winterse knaltransfer KRC Genk ketste af: “Droomclub"

De wintermercato zit er al een tijdje op. De Belgische clubs waren weer actief en ook bij KRC Genk ...

185
185
Sabbe roept oorlogstaal: ferme uitspraken voor Atlético

Club Brugge en Atlético Madrid kijken elkaar recht in de ogen namens de tussenronde van de ...

116
116
Mourinho flirt met Real, Arbeola reageert vlijmscherp

Real Madrid en Benfica maakten er op de laatste speeldag van de League Phase van de Champions League ...

61
61
Club vreest: Leko spreekt plots over dubbele mokerslag

Club Brugge rekent dit seizoen op Carlos Forbs. De Nederlander is na zijn overstap van Ajax volledig ...

259
259
Euforie STVV de kop in gedrukt: “Daardoor nog een dip”

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League. Vorig seizoen vocht ...

120
120
Actie Courtois blijft nazinderen: “Nóg meer respect”

Real Madrid neemt het in de Champions League op tegen Benfica. Op de laatste speeldag van de League ...

81
81
Hans Vanaken doet straffe Champions League-uitspraak

Club Brugge wist zich ook dit seizoen te plaatsen voor de tussenronde van de Champions League. De ...

272
272

Meer sportnieuws