Haalt Club gedroomde vervanger Mata binnen?

847
Haalt Club gedroomde vervanger Mata binnen?

Volgende week zaterdag opent de wintermercato haar deuren. En net zoals in elke transferperiode zal Clinton Mata zonder twijfel in verband worden gebracht met een transfer uit Club Brugge. De West-Vlamingen hebben ondertussen zelf Bryan Reynolds op hun verlanglijstje geplaatst. De Amerikaanse rechtsachter kan een rechtstreekse vervanger worden van de Angolees, en hij geniet nu al voor de derde keer concrete interesse van Club.


SEVILLA KIJKT MEE

Clinton Mata startte het huidige voetbalseizoen met een valse noot. Tegen KAS Eupen en tegen AA Gent haalde de Angolese rechtsachter telkens de ondergrens. “In hoeverre een transfer daar speelt, weet ik niet, maar zelfs als dat op de achtergrond aanwezig is, ben je nog steeds prof. En weet je ook: Sevilla kijkt mee naar die wedstrijd”, stelde analist Killian Overmeire toen in Sport/Voetbalmagazine.

Overmeire verwees daarbij naar de Andalusische interesse voor Mata in de vorige zomermercato, toen Sevilla hem identificeerde als opvolger van Jesus Navas. Club Brugge eiste toen een transfersom van 10 miljoen euro voor haar sterkhouder, maar uiteindelijk ondertekende de 35-jarige Navas een nieuw contract bij Sevilla FC. Toch lijkt het sterk dat de Spaanse interesse vandaag zomaar verdwenen zou zijn en bovendien ligt Mata erg goed in de markt - niet in het bijzonder in de Duitse Bundesliga.



Op 29-jarige leeftijd lijkt het stilaan nu of nooit te worden voor Clinton Mata om eindelijk zijn kans te wagen in een grotere Europese competitie. De Angolees wil niet per se vertrekken uit Brugge maar als er aan mooi aanbod komt, dan zal Mata uiteraard alle opties op een rij moeten zetten. Die denkpiste wordt bovendien versterkt door de hernieuwde interesse van Club Brugge in Bryan Reynolds. De Amerikaanse rechtsachter werd in de vorige twee zomers namelijk ook al gelinkt aan Club Brugge.

DRAMA IN ROME

De eerste belangstelling van de West-Vlamingen dateert toen Reynolds nog actief was in de Major League Soccer bij FC Dallas, maar toen koos de jonge rechtsachter voor een transfer naar AS Roma. Met een transferbedrag van 6,75 miljoen euro werd Reynolds de vijfde duurste Amerikaan die de MLS verliet. Maar bij AS Roma beleefde hij niet veel (voetbal)plezier. In bijna één jaar tijd kwam Reynolds nog maar acht keer in actie voor de Giallorossi.

Paulo Fonseca was de eerste coach van Reynolds bij AS Roma en de Portugees beschouwde hem als een groot talent. “Reynolds komt net aan in een ander land met een andere manier van voetballen,” verklaarde Fonseca het gebrek aan speeltijd van zijn rechtsback. “Hij zal nog wat tijd nodig hebben.” Maar ook onder José Mourinho, Fonseca’s opvolger en huidig coach van AS Roma, wil het maar niet vlotten voor de veelbelovende youngster.



Mourinho stelde Reynolds nog maar drie keer op in het eerste elftal van Roma, goed voor een totaal aantal speelminuten van 92 (!) stuks. Reynolds draafde 90 minuten op tegen Bodo/Glimt, 1 minuut tegen Trabzonspor en 1 minuut tegen Sassuolo. De Amerikaan lijkt ook niet in de bovenste schuif te liggen van Mourinho, die zich meermaals frustreerde over het gebrek aan wisselmogelijkheden op de rechtsachter.

MOURINHO GEEN FAN

José Mourinho kiest bij AS Roma doorgaans voor Rik Karsdorp als vaste rechtsachter, maar daarna is de spoeling veel te dun volgens de Portugees. “We hebben niet zoveel wisselmogelijkheden zoals Internazionale”, zei Mourinho eerder dit seizoen in de Italiaanse media. “Reynolds is nog een jongentje. Ik heb Reynolds laten spelen omdat hij de enige beschikbare rechtsachter was. Moest Ibanez de selectie gehaald hebben, zou ik hem gezet hebben maar hij was er niet.”



Het is dus duidelijk dat Reynolds elders dan bij Roma speelminuten zal moeten zoeken om zijn evolutie en ontwikkeling niet te hypothekeren. Club Brugge zou dus alvast geïnteresseerd zijn om de Amerikaan al dan niet tijdelijk over te nemen, en dat zou alvast de derde poging betekenen van de Bruggelingen. Club heeft dus al meermaals hun huiswerk gemaakt over Reynolds en we kunnen beamen dat zijn profiel als aanvallende flankverdediger alvast veelbelovend is.

AMERIKAANSE TOPPER

Bryan Reynolds is een aanvallend ingestelde rechterback met een grote dosis snelheid, waarmee hij – in de Major League Soccer – althans, vaak voor overlappingen en diepgang zorgt. Op 19-jarige leeftijd behoorde Reynolds dan ook niet voor niets tot één van de beste rechtsachters van de Amerikaanse competitie. Dat was toen Club Brugge niet ontgaan, maar ook Anderlecht, de City Football Group, Strasbourg en Juventus hadden hem toen op de radar staan.



In de Verenigde Staten werd de Amerikaanse jeugdinternational geroemd om zijn crosses en centers, waarbij hij een enorm hoge accuraatheid haalde van maar liefst bijna 50%. Met dat gemiddelde was Reynolds de op één na zuiverste crosser van alle rechtsachters uit de MLS. De uitgesproken sterkte van Reynolds ligt dan ook meer op het offensieve gebied dan het defensieve. Zo scoorde hij in de MLS tevens hoog op het gebied van offensieve regelmaat, verticaliteit, versnellingen met de bal en dribbels.

LEES OOK: Anderlecht genekt door VAR? Vandenbempt fileert Mata-fase

Is Reynolds een goede vervanger voor Mata?

Meest recent

Promovendi in actie: KVK en Beveren leggen jonkies vast

Nu de zomermercato achter de rug is, kunnen de clubs uit de Jupiler Pro League zich gaan toeleggen ...

5
5
Tresoldi-case: Klopp spreekt heldere taal over Club-spits

Jürgen Klopp heeft bij zijn start als bondscoach meteen voor een heuse revolutie gezorgde. Voor ...

66
66
Vandenbempt onthult bizar toekomstplan: opvolging verzekerd

Peter Vandenbempt heeft blijkbaar een opvallend plan voor de toekomst. De bekende voetbalstem deelde ...

9
9
Van Bommel broedt op schok: twee straffe namen uit voorselectie gelekt

Vrijdagmiddag om 12u zijn de ogen van voetbalminnend België op Tubeke gericht. Mark van Bommel ...

256
256
L'Equipe pakt Anderlecht aan: één 3 op 10, verrassende uitblinker

Het is RSC Anderlecht niet gelukt om de League Phase van de Europa League op gang te trappen met een ...

155
155
Club-titularis krijgt tik om oren: "Doodgewone voetballer"

Club Brugge won zondagmiddag met 3-1 van Antwerp FC terwijl Hans Vanaken met een blessure vanuit de ...

666
666
Belgen buitenspel: Bruno velt hard verdict in Anderlecht

RSC Anderlecht staat nog altijd bekend als een kweekvijver van talent, maar tegenwoordig ...

155
155
'Leko verrast: publiekslieveling out bij Club Brugge'

Als afsluiter voor de interlandbreak krijgt Club Brugge zondag KRC Genk over de vloer. Ivan Leko ...

554
554
'Antwerp met handen in het haar: goudhaantje gratis weg'

Ondanks de overname moet Antwerp nog altijd op de centen passen. Tegenvallers op de transfermarkt ...

708
708
Zware kater Anderlecht: nieuwkomers vallen door de mand

De geslaagde kwalificatiecampagne stemde tot optimisme, maar RSC Anderlecht begon toch met een ...

397
397
Antwerp komt met stadionnieuwtje: “Absolute noodzaak”

Royal Antwerp FC heeft de Bosuil al een tijdje gerenoveerd met de bouw van Tribune 2, maar nog niet ...

234
234
Theate stampt ferm na op Rudi Garcia na ‘bitter WK’

De Rode Duivels schopten het tot in de kwartfinale van het WK. Bondscoach Rudi Garcia verbaasde ...

147
147
Klopp verbaast Duitsland met revolutionaire selectie

Jürgen Klopp werd na het WK aangesteld als nieuwe bondscoach van Duitsland. De voormalige ...

70
70
Lemaréchal roept duidelijke boodschap naar Leko én Vanaken

Félix Lemaréchal leek volledig op de achtergrond verdwenen bij Club Brugge, maar dit ...

462
462
Groot nieuws rond Jelle Van Damme beroert iedereen

Sommige namen uit het Belgische voetbal blijven jarenlang nazinderen. Niet alleen door wat ze op het ...

190
190
Romeo Lavia eindelijk los? Rode Duivel slaat terug

Romeo Lavia werd voor een monsterbedrag binnengehaald door Chelsea, maar in twee seizoenen kon de ...

98
98
Beerschot pakt uit met derde shirt: Antwerpse haven centraal

Beerschot heeft nog een derde shirt voorgesteld voor dit seizoen. De Kielse Ratten lieten zich ...

32
32
UEFA bereidt groots strijdplan voor tegen Infantino

Na het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada was er veel kritiek op Gianni Infantino. Vooral ...

122
122
Grote favoriet in Challenger Pro League: “Vol voor titel”

In de Challenger Pro League strijden de tweedeklassers voor een ticket naar de Jupiler Pro League. ...

160
160
Colin Coosemans slaat hard terug op Anderlecht-kritiek

RSC Anderlecht kwalificeerde zich voor de League Phase van de Europa League, maar op de eerste ...

308
308
‘Domper van Bommel: basispion Rode Duivels valt uit’

Vlak voor de bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels moet Mark van Bommel een ferme domper ...

368
368
TRANSFERUURTJE: ‘Opvolger Vanaken bij Club, Standard slaat toe’

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

922
922
Depay compleet belachelijk gemaakt na bizarre penalty

Memphis Depay bleef na een lange transfersoap uiteindelijk toch in Brazilië. De aanvaller koos ...

70
70
Keuzes Vitor Bruno afgemaakt: “Niets in Europa te zoeken”

RSC Anderlecht verloor in het Lotto Park met 1-2 van Olympique Lyonnais namens de Europa League. ...

521
521
Sanusi spreekt over pijnlijk vertrek bij Beerschot

Ryan Sanusi is een boegbeeld en icoon van Beerschot, maar toch mocht de 34-jarige middenvelder ...

133
133

Meer sportnieuws