Haalt Club gedroomde vervanger Mata binnen?

847
Haalt Club gedroomde vervanger Mata binnen?

Volgende week zaterdag opent de wintermercato haar deuren. En net zoals in elke transferperiode zal Clinton Mata zonder twijfel in verband worden gebracht met een transfer uit Club Brugge. De West-Vlamingen hebben ondertussen zelf Bryan Reynolds op hun verlanglijstje geplaatst. De Amerikaanse rechtsachter kan een rechtstreekse vervanger worden van de Angolees, en hij geniet nu al voor de derde keer concrete interesse van Club.


SEVILLA KIJKT MEE

Clinton Mata startte het huidige voetbalseizoen met een valse noot. Tegen KAS Eupen en tegen AA Gent haalde de Angolese rechtsachter telkens de ondergrens. “In hoeverre een transfer daar speelt, weet ik niet, maar zelfs als dat op de achtergrond aanwezig is, ben je nog steeds prof. En weet je ook: Sevilla kijkt mee naar die wedstrijd”, stelde analist Killian Overmeire toen in Sport/Voetbalmagazine.

Overmeire verwees daarbij naar de Andalusische interesse voor Mata in de vorige zomermercato, toen Sevilla hem identificeerde als opvolger van Jesus Navas. Club Brugge eiste toen een transfersom van 10 miljoen euro voor haar sterkhouder, maar uiteindelijk ondertekende de 35-jarige Navas een nieuw contract bij Sevilla FC. Toch lijkt het sterk dat de Spaanse interesse vandaag zomaar verdwenen zou zijn en bovendien ligt Mata erg goed in de markt - niet in het bijzonder in de Duitse Bundesliga.



Op 29-jarige leeftijd lijkt het stilaan nu of nooit te worden voor Clinton Mata om eindelijk zijn kans te wagen in een grotere Europese competitie. De Angolees wil niet per se vertrekken uit Brugge maar als er aan mooi aanbod komt, dan zal Mata uiteraard alle opties op een rij moeten zetten. Die denkpiste wordt bovendien versterkt door de hernieuwde interesse van Club Brugge in Bryan Reynolds. De Amerikaanse rechtsachter werd in de vorige twee zomers namelijk ook al gelinkt aan Club Brugge.

DRAMA IN ROME

De eerste belangstelling van de West-Vlamingen dateert toen Reynolds nog actief was in de Major League Soccer bij FC Dallas, maar toen koos de jonge rechtsachter voor een transfer naar AS Roma. Met een transferbedrag van 6,75 miljoen euro werd Reynolds de vijfde duurste Amerikaan die de MLS verliet. Maar bij AS Roma beleefde hij niet veel (voetbal)plezier. In bijna één jaar tijd kwam Reynolds nog maar acht keer in actie voor de Giallorossi.

Paulo Fonseca was de eerste coach van Reynolds bij AS Roma en de Portugees beschouwde hem als een groot talent. “Reynolds komt net aan in een ander land met een andere manier van voetballen,” verklaarde Fonseca het gebrek aan speeltijd van zijn rechtsback. “Hij zal nog wat tijd nodig hebben.” Maar ook onder José Mourinho, Fonseca’s opvolger en huidig coach van AS Roma, wil het maar niet vlotten voor de veelbelovende youngster.



Mourinho stelde Reynolds nog maar drie keer op in het eerste elftal van Roma, goed voor een totaal aantal speelminuten van 92 (!) stuks. Reynolds draafde 90 minuten op tegen Bodo/Glimt, 1 minuut tegen Trabzonspor en 1 minuut tegen Sassuolo. De Amerikaan lijkt ook niet in de bovenste schuif te liggen van Mourinho, die zich meermaals frustreerde over het gebrek aan wisselmogelijkheden op de rechtsachter.

MOURINHO GEEN FAN

José Mourinho kiest bij AS Roma doorgaans voor Rik Karsdorp als vaste rechtsachter, maar daarna is de spoeling veel te dun volgens de Portugees. “We hebben niet zoveel wisselmogelijkheden zoals Internazionale”, zei Mourinho eerder dit seizoen in de Italiaanse media. “Reynolds is nog een jongentje. Ik heb Reynolds laten spelen omdat hij de enige beschikbare rechtsachter was. Moest Ibanez de selectie gehaald hebben, zou ik hem gezet hebben maar hij was er niet.”



Het is dus duidelijk dat Reynolds elders dan bij Roma speelminuten zal moeten zoeken om zijn evolutie en ontwikkeling niet te hypothekeren. Club Brugge zou dus alvast geïnteresseerd zijn om de Amerikaan al dan niet tijdelijk over te nemen, en dat zou alvast de derde poging betekenen van de Bruggelingen. Club heeft dus al meermaals hun huiswerk gemaakt over Reynolds en we kunnen beamen dat zijn profiel als aanvallende flankverdediger alvast veelbelovend is.

AMERIKAANSE TOPPER

Bryan Reynolds is een aanvallend ingestelde rechterback met een grote dosis snelheid, waarmee hij – in de Major League Soccer – althans, vaak voor overlappingen en diepgang zorgt. Op 19-jarige leeftijd behoorde Reynolds dan ook niet voor niets tot één van de beste rechtsachters van de Amerikaanse competitie. Dat was toen Club Brugge niet ontgaan, maar ook Anderlecht, de City Football Group, Strasbourg en Juventus hadden hem toen op de radar staan.



In de Verenigde Staten werd de Amerikaanse jeugdinternational geroemd om zijn crosses en centers, waarbij hij een enorm hoge accuraatheid haalde van maar liefst bijna 50%. Met dat gemiddelde was Reynolds de op één na zuiverste crosser van alle rechtsachters uit de MLS. De uitgesproken sterkte van Reynolds ligt dan ook meer op het offensieve gebied dan het defensieve. Zo scoorde hij in de MLS tevens hoog op het gebied van offensieve regelmaat, verticaliteit, versnellingen met de bal en dribbels.

LEES OOK: 'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

Is Reynolds een goede vervanger voor Mata?

Meest recent

Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

30
30
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

45
45
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

39
39
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

24
24
Nederlanders lachen met Forbs: Bosz springt in de bres

Club Brugge gaat woensdagavond op het veld van PSV op zoek naar zijn derde overwinning op rij in de ...

120
120
'Antwerp neemt verrassend besluit voor bekerclash'

Komend weekend staat er nog competitievoetbal op het programma, maar daarna is het weer tijd voor ...

78
78
Yamal blijft schitteren: record van Mbappé sneuvelt

Om 21u werden er opnieuw een pak wedstrijden afgetrapt in de Champions League en die leveren meteen ...

47
47
Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

52
52
Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Afgelopen weekend gingen de alarmbellen af bij Mark van Bommel. Enkele dagen voor hij zijn selectie ...

23
23
Bosz neemt het op voor Fernandez: "Alles voor de clicks..."

Woensdagavond kijken PSV en Club Brugge elkaar in de ogen in de Champions League. Voor een aantal ...

15
15
'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Het was maandag bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want er werden twéé trainers op ...

223
223
'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

De start van de wintermercato nadert stilaan en een aantal Belgen weten nu al dat ze voor een ...

66
66
Leko geeft aan waar de gevaren bij PSV liggen

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League, want tegen Aston Villa, ...

120
120
'Opsteker KV Mechelen: 2 sterkhouders keren terug'

KV Mechelen deed vorig weekend een geweldige zaak door Genk te kloppen. Het pakt zo zes op zes en ...

94
94
'Bosz flirt met Vanaken: transfer naar PSV op til?'

Het is stilaan een traditie bij matchen van Club Brugge in de Champions League: de trainer van de ...

110
110
'Bayern juicht te vroeg: Kane zorgt voor onverwachte wending'

In München klinken ze al op de nieuwe deal met Harry Kane. Alleen krijgt de beste speler ter ...

98
98
AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

330
330
Opdoffer voor Genk: exit Youth League na spektakelstuk

Enkele dagen nadat het eerste elftal onderuit ging in Mechelen kregen ook de beloften van KRC Genk ...

64
64
Bosz blaast loftrompet: Club Brugge maakt indruk op PSV

In de Champions League staat er woensdag met PSV tegen Club Brugge een Derby der Lage Landen op het ...

70
70
Anderlecht keert kar: trio terug naar RSCA Futures

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege met Westerlo. Deels met dank aan Jayden Onia ...

349
349
Leko vist outcast op: opvallende comeback bij Club Brugge

Na de zeges tegen Inter en Lens hoopt Club Brugge woensdag ook tegen PSV een resultaat te boeken in ...

306
306
'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

242
242
Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

193
193
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

119
119
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

210
210

Meer sportnieuws