Haalt Club gedroomde vervanger Mata binnen?

847
Haalt Club gedroomde vervanger Mata binnen?

Volgende week zaterdag opent de wintermercato haar deuren. En net zoals in elke transferperiode zal Clinton Mata zonder twijfel in verband worden gebracht met een transfer uit Club Brugge. De West-Vlamingen hebben ondertussen zelf Bryan Reynolds op hun verlanglijstje geplaatst. De Amerikaanse rechtsachter kan een rechtstreekse vervanger worden van de Angolees, en hij geniet nu al voor de derde keer concrete interesse van Club.


SEVILLA KIJKT MEE

Clinton Mata startte het huidige voetbalseizoen met een valse noot. Tegen KAS Eupen en tegen AA Gent haalde de Angolese rechtsachter telkens de ondergrens. “In hoeverre een transfer daar speelt, weet ik niet, maar zelfs als dat op de achtergrond aanwezig is, ben je nog steeds prof. En weet je ook: Sevilla kijkt mee naar die wedstrijd”, stelde analist Killian Overmeire toen in Sport/Voetbalmagazine.

Overmeire verwees daarbij naar de Andalusische interesse voor Mata in de vorige zomermercato, toen Sevilla hem identificeerde als opvolger van Jesus Navas. Club Brugge eiste toen een transfersom van 10 miljoen euro voor haar sterkhouder, maar uiteindelijk ondertekende de 35-jarige Navas een nieuw contract bij Sevilla FC. Toch lijkt het sterk dat de Spaanse interesse vandaag zomaar verdwenen zou zijn en bovendien ligt Mata erg goed in de markt - niet in het bijzonder in de Duitse Bundesliga.



Op 29-jarige leeftijd lijkt het stilaan nu of nooit te worden voor Clinton Mata om eindelijk zijn kans te wagen in een grotere Europese competitie. De Angolees wil niet per se vertrekken uit Brugge maar als er aan mooi aanbod komt, dan zal Mata uiteraard alle opties op een rij moeten zetten. Die denkpiste wordt bovendien versterkt door de hernieuwde interesse van Club Brugge in Bryan Reynolds. De Amerikaanse rechtsachter werd in de vorige twee zomers namelijk ook al gelinkt aan Club Brugge.

DRAMA IN ROME

De eerste belangstelling van de West-Vlamingen dateert toen Reynolds nog actief was in de Major League Soccer bij FC Dallas, maar toen koos de jonge rechtsachter voor een transfer naar AS Roma. Met een transferbedrag van 6,75 miljoen euro werd Reynolds de vijfde duurste Amerikaan die de MLS verliet. Maar bij AS Roma beleefde hij niet veel (voetbal)plezier. In bijna één jaar tijd kwam Reynolds nog maar acht keer in actie voor de Giallorossi.

Paulo Fonseca was de eerste coach van Reynolds bij AS Roma en de Portugees beschouwde hem als een groot talent. “Reynolds komt net aan in een ander land met een andere manier van voetballen,” verklaarde Fonseca het gebrek aan speeltijd van zijn rechtsback. “Hij zal nog wat tijd nodig hebben.” Maar ook onder José Mourinho, Fonseca’s opvolger en huidig coach van AS Roma, wil het maar niet vlotten voor de veelbelovende youngster.



Mourinho stelde Reynolds nog maar drie keer op in het eerste elftal van Roma, goed voor een totaal aantal speelminuten van 92 (!) stuks. Reynolds draafde 90 minuten op tegen Bodo/Glimt, 1 minuut tegen Trabzonspor en 1 minuut tegen Sassuolo. De Amerikaan lijkt ook niet in de bovenste schuif te liggen van Mourinho, die zich meermaals frustreerde over het gebrek aan wisselmogelijkheden op de rechtsachter.

MOURINHO GEEN FAN

José Mourinho kiest bij AS Roma doorgaans voor Rik Karsdorp als vaste rechtsachter, maar daarna is de spoeling veel te dun volgens de Portugees. “We hebben niet zoveel wisselmogelijkheden zoals Internazionale”, zei Mourinho eerder dit seizoen in de Italiaanse media. “Reynolds is nog een jongentje. Ik heb Reynolds laten spelen omdat hij de enige beschikbare rechtsachter was. Moest Ibanez de selectie gehaald hebben, zou ik hem gezet hebben maar hij was er niet.”



Het is dus duidelijk dat Reynolds elders dan bij Roma speelminuten zal moeten zoeken om zijn evolutie en ontwikkeling niet te hypothekeren. Club Brugge zou dus alvast geïnteresseerd zijn om de Amerikaan al dan niet tijdelijk over te nemen, en dat zou alvast de derde poging betekenen van de Bruggelingen. Club heeft dus al meermaals hun huiswerk gemaakt over Reynolds en we kunnen beamen dat zijn profiel als aanvallende flankverdediger alvast veelbelovend is.

AMERIKAANSE TOPPER

Bryan Reynolds is een aanvallend ingestelde rechterback met een grote dosis snelheid, waarmee hij – in de Major League Soccer – althans, vaak voor overlappingen en diepgang zorgt. Op 19-jarige leeftijd behoorde Reynolds dan ook niet voor niets tot één van de beste rechtsachters van de Amerikaanse competitie. Dat was toen Club Brugge niet ontgaan, maar ook Anderlecht, de City Football Group, Strasbourg en Juventus hadden hem toen op de radar staan.



In de Verenigde Staten werd de Amerikaanse jeugdinternational geroemd om zijn crosses en centers, waarbij hij een enorm hoge accuraatheid haalde van maar liefst bijna 50%. Met dat gemiddelde was Reynolds de op één na zuiverste crosser van alle rechtsachters uit de MLS. De uitgesproken sterkte van Reynolds ligt dan ook meer op het offensieve gebied dan het defensieve. Zo scoorde hij in de MLS tevens hoog op het gebied van offensieve regelmaat, verticaliteit, versnellingen met de bal en dribbels.

LEES OOK: Droomscenario OHL Women in Champions League

Is Reynolds een goede vervanger voor Mata?

Meest recent

'Club moet in januari vrezen: strijd om Tresoldi weer los'

Dinsdag tegen Aston Villa bleek dat Club Brugge nog niet op zijn sterkst staat na een bewogen ...

11
11
Onrust over Karetsas: "Dit is echt een domper"

Het debuut van Konstantinos Karetsas in de Champions League is er één in mineur ...

33
33
TRANSFERUURTJE: 'Club greep naast twee kleppers, clubs vingen bot bij RSCA'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

175
175
Antwerp grijpt meteen in na vertrek Marc Overmars

Marc Overmars legt per direct zijn functies neer bij Royal Antwerp FC, dat liet de Nederlander weten ...

282
282
Refs volgende speeldag bekend: twee knappe affiches

Club Brugge verloor dinsdagavond in de Champions League van Aston Villa, maar een nieuwe speeldag in ...

58
58
Club Brugge nog niet op zijn best: "Aston Villa won verdiend"

Club Brugge verloor met 2-3 van Aston Villa. Blauw-Zwart speelde een zeer zwakke eerst en een betere ...

124
124
Bom bij Antwerp: Marc Overmars vertrekt per direct

Een bom is ontploft bij Royal Antwerp FC. Sportieve baas Marc Overmars is per direct weg. De ...

345
345
Afscheid van een icoon: KRC Genk eert clubheld

Bij KRC Genk nemen ze komend weekend officieel afscheid van één van de absolute ...

107
107
"Club Brugge het Bayern van België? Gaat niet gebeuren"

Club Brugge gaat vanaf 2029 wellicht in een nieuw stadion van ruim 40.000 plaatsen voetballen. ...

352
352
(Un)Happy Hour? Van Gucht verwerkt ferme VTM-shock

Ruben Van Gucht krijgt een stevige realitycheck met zijn nieuwe talkshow Happy Hour. Het programma ...

73
73
Anderlecht komt met verrassend nieuws voor de fans

RSC Anderlecht heeft belangrijk nieuws meegedeeld voor de fans. Nadat ze de afgelopen maanden de ...

308
308
'Club Brugge ving bot bij FC Barcelona en Arsenal'

Club Brugge haalde Yann Sommer gratis naar het Jan Breydelstadion. De Zwitser kreeg al veel lof, ...

314
314
Hatenboer: "Hij was de beste bij Anderlecht"

RSC Anderlecht haalde anderhalf jaar geleden Cedric Hatenboer voor de neus van PSV weg bij ...

558
558
Geurtje aan dure tegengoal Club: "Het was geen fairplay"

Het is Club Brugge niet gelukt om zijn Champions League-campagne op gang te trappen met een goed ...

451
451
Champions League-droom al in gevaar? Vanaken en co reageren

Club Brugge heeft ook dit jaar de ambitie om de League Phase van de Champions League te overleven. ...

118
118
Karl Vannieuwkerke deelt privénieuws dat iedereen raakt

Karl Vannieuwkerke lijkt een nieuwe, mooie fase in zijn leven te zijn ingegaan. De bekende ...

111
111
Pijnlijke avond Club Brugge: Alderweireld pakt zondebok aan

Club Brugge is in zijn eerste Champions League-wedstrijd meteen onderuit gegaan. Tegen Aston Villa ...

365
365
Mourinho en co lyrisch: "Courtois is beste ter wereld"

Real Madrid heeft zijn Champions League-campagne op gang getrapt met een cruciale zege. De ...

201
201
Engelse pers spaart 'zwak' Club Brugge niet na Villa-slipper

Club Brugge heeft in de Champions League niet de start genomen waar het op hoopte. In de eerste ...

535
535
Verhaeghe laat bom barsten bij Club Brugge: “Echt op”’

Bart Verhaeghe trekt hard aan de alarmbel over Jan Breydel. Club Brugge moet nog drie seizoenen ...

454
454
Leider Gent vloekt: transfervrije topdeal valt in water

De transfermarkt is in de meeste Europese voetballanden inmiddels gesloten. Maar transfervrije ...

315
315
Genadeloze 3 op 10: kranten messcherp voor 'puinhoop' bij Club

Club Brugge is met een valse noot aan zijn Champions League-campagne begonnen. Tegen Aston Villa ...

489
489
Courtois dropt bommetje: géén Nations League met Duivels

Thibaut Courtois speelde dinsdag opnieuw een puike wedstrijd in de Champions League met Real Madrid. ...

232
232
Leko verrast: "Hij is onze beste zomertransfer tot dusver"

Club Brugge droomde er de voorbije dagen van zijn campagne in de Champions League meteen te beginnen ...

358
358
'Standard met handen in haar na uitvallen sterkhouder'

Standard is tot dusver één van de aangename verrassingen in de Jupiler Pro League. De ...

231
231

Meer sportnieuws