Haalt Club gedroomde vervanger Mata binnen?

847
Haalt Club gedroomde vervanger Mata binnen?

Volgende week zaterdag opent de wintermercato haar deuren. En net zoals in elke transferperiode zal Clinton Mata zonder twijfel in verband worden gebracht met een transfer uit Club Brugge. De West-Vlamingen hebben ondertussen zelf Bryan Reynolds op hun verlanglijstje geplaatst. De Amerikaanse rechtsachter kan een rechtstreekse vervanger worden van de Angolees, en hij geniet nu al voor de derde keer concrete interesse van Club.


SEVILLA KIJKT MEE

Clinton Mata startte het huidige voetbalseizoen met een valse noot. Tegen KAS Eupen en tegen AA Gent haalde de Angolese rechtsachter telkens de ondergrens. “In hoeverre een transfer daar speelt, weet ik niet, maar zelfs als dat op de achtergrond aanwezig is, ben je nog steeds prof. En weet je ook: Sevilla kijkt mee naar die wedstrijd”, stelde analist Killian Overmeire toen in Sport/Voetbalmagazine.

Overmeire verwees daarbij naar de Andalusische interesse voor Mata in de vorige zomermercato, toen Sevilla hem identificeerde als opvolger van Jesus Navas. Club Brugge eiste toen een transfersom van 10 miljoen euro voor haar sterkhouder, maar uiteindelijk ondertekende de 35-jarige Navas een nieuw contract bij Sevilla FC. Toch lijkt het sterk dat de Spaanse interesse vandaag zomaar verdwenen zou zijn en bovendien ligt Mata erg goed in de markt - niet in het bijzonder in de Duitse Bundesliga.



Op 29-jarige leeftijd lijkt het stilaan nu of nooit te worden voor Clinton Mata om eindelijk zijn kans te wagen in een grotere Europese competitie. De Angolees wil niet per se vertrekken uit Brugge maar als er aan mooi aanbod komt, dan zal Mata uiteraard alle opties op een rij moeten zetten. Die denkpiste wordt bovendien versterkt door de hernieuwde interesse van Club Brugge in Bryan Reynolds. De Amerikaanse rechtsachter werd in de vorige twee zomers namelijk ook al gelinkt aan Club Brugge.

DRAMA IN ROME

De eerste belangstelling van de West-Vlamingen dateert toen Reynolds nog actief was in de Major League Soccer bij FC Dallas, maar toen koos de jonge rechtsachter voor een transfer naar AS Roma. Met een transferbedrag van 6,75 miljoen euro werd Reynolds de vijfde duurste Amerikaan die de MLS verliet. Maar bij AS Roma beleefde hij niet veel (voetbal)plezier. In bijna één jaar tijd kwam Reynolds nog maar acht keer in actie voor de Giallorossi.

Paulo Fonseca was de eerste coach van Reynolds bij AS Roma en de Portugees beschouwde hem als een groot talent. “Reynolds komt net aan in een ander land met een andere manier van voetballen,” verklaarde Fonseca het gebrek aan speeltijd van zijn rechtsback. “Hij zal nog wat tijd nodig hebben.” Maar ook onder José Mourinho, Fonseca’s opvolger en huidig coach van AS Roma, wil het maar niet vlotten voor de veelbelovende youngster.



Mourinho stelde Reynolds nog maar drie keer op in het eerste elftal van Roma, goed voor een totaal aantal speelminuten van 92 (!) stuks. Reynolds draafde 90 minuten op tegen Bodo/Glimt, 1 minuut tegen Trabzonspor en 1 minuut tegen Sassuolo. De Amerikaan lijkt ook niet in de bovenste schuif te liggen van Mourinho, die zich meermaals frustreerde over het gebrek aan wisselmogelijkheden op de rechtsachter.

MOURINHO GEEN FAN

José Mourinho kiest bij AS Roma doorgaans voor Rik Karsdorp als vaste rechtsachter, maar daarna is de spoeling veel te dun volgens de Portugees. “We hebben niet zoveel wisselmogelijkheden zoals Internazionale”, zei Mourinho eerder dit seizoen in de Italiaanse media. “Reynolds is nog een jongentje. Ik heb Reynolds laten spelen omdat hij de enige beschikbare rechtsachter was. Moest Ibanez de selectie gehaald hebben, zou ik hem gezet hebben maar hij was er niet.”



Het is dus duidelijk dat Reynolds elders dan bij Roma speelminuten zal moeten zoeken om zijn evolutie en ontwikkeling niet te hypothekeren. Club Brugge zou dus alvast geïnteresseerd zijn om de Amerikaan al dan niet tijdelijk over te nemen, en dat zou alvast de derde poging betekenen van de Bruggelingen. Club heeft dus al meermaals hun huiswerk gemaakt over Reynolds en we kunnen beamen dat zijn profiel als aanvallende flankverdediger alvast veelbelovend is.

AMERIKAANSE TOPPER

Bryan Reynolds is een aanvallend ingestelde rechterback met een grote dosis snelheid, waarmee hij – in de Major League Soccer – althans, vaak voor overlappingen en diepgang zorgt. Op 19-jarige leeftijd behoorde Reynolds dan ook niet voor niets tot één van de beste rechtsachters van de Amerikaanse competitie. Dat was toen Club Brugge niet ontgaan, maar ook Anderlecht, de City Football Group, Strasbourg en Juventus hadden hem toen op de radar staan.



In de Verenigde Staten werd de Amerikaanse jeugdinternational geroemd om zijn crosses en centers, waarbij hij een enorm hoge accuraatheid haalde van maar liefst bijna 50%. Met dat gemiddelde was Reynolds de op één na zuiverste crosser van alle rechtsachters uit de MLS. De uitgesproken sterkte van Reynolds ligt dan ook meer op het offensieve gebied dan het defensieve. Zo scoorde hij in de MLS tevens hoog op het gebied van offensieve regelmaat, verticaliteit, versnellingen met de bal en dribbels.

LEES OOK: 'Club Brugge krijgt cruciale update over transfer Forbs'

Is Reynolds een goede vervanger voor Mata?

Meest recent

Thorup zet KRC Genk-spelers ferm op hun plek

KRC Genk ging met het kleinste verschil onderuit tegen KV Mechelen, een ferme mokerslag voor de ...

2
2
David Hubert sneert streng ondanks winst Union

Union SG wist te winnen van SK Beveren en is nog steeds ongeslagen in de Jupiler Pro League. Toch is ...

12
12
Vanhoutte vergeleken met Belgisch icoon: "Begrijp het wel"

Charles Vanhoutte heeft zich bijzonder snel opgewerkt tot een vaste waarde bij Feyenoord. De ...

14
14
Lavia staat weer op bij Chelsea: eindelijk weer basis?

Roméo Lavia kende een sterke interlandperiode bij de Rode Duivels, maar vervolgens werd hij ...

15
15
Defour lyrisch over Rode Duivel: "Dat maakt hem heel speciaal"

Bij Chelsea startte Roméo Lavia in de basis tegen Manchester United. De Rode Duivel toonde ...

51
51
TRANSFERUURTJE: Vanaken bijna weg, Lukaku richting RSCA?

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

410
410
Nikola Storm weet het zeker: “Zij worden kampioen”

Nikola Storm staat onder contract bij Westerlo, maar de middenvelder ligt momenteel in de ...

148
148
KRC Genk briest op arbitrage: Matte Smets is woedend

KRC Genk ging tegen KV Mechelen kopje onder. De Limburgers verloren met het kleinste verschil en de ...

269
269
Penders verbaast na zeperd: Xabi Alonso kijkt ogen uit

Mike Penders staat onder de lat bij Chelsea na de blessure van Emiliano Martinez. Bij zijn ...

90
90
Nainggolan maakt Beerschot-fans met grond gelijk: "Junkies!"

De supporters van Beerschot hebben zaterdag tijdens de wedstrijd tegen Francs Borains nog eens ...

96
96
Marc Coucke onthult: plots berichten met grote WK-ster

Marc Coucke stapte jaren geleden in de voetbalwereld, eerst bij KV Oostende en vervolgens bij RSC ...

109
109
Nilis en Stijnen halen hard uit: "Laagste van het laagste!"

Een pijnlijke herinnering die voor Luc Nilis nog altijd bijzonder zwaar weegt, is opnieuw opgerakeld ...

218
218
Zulte Waregem verwacht meer: "Geduld hebben"

Ousseynou Niang was afgelopen zomer een van de opvallendste aanwinsten van Zulte Waregem. De ...

73
73
'Bayern München zet alles op alles voor knaldeal met Arsenal'

Er zou weleens een stevige transferbom kunnen ontploffen in de Premier League. Volgens Sky Sport ...

43
43
Still geniet: "Dit maakt ons beroep zo mooi"

Voor Edward Still wordt de confrontatie tussen Sporting Charleroi en RAAL La Louvière een ...

15
15
'Contract Lukaku op straat: hoop voor Anderlecht'

Romelu Lukaku trok afgelopen zomer van Napoli naar Fenerbahçe. Die overgang verloopt ...

223
223
Historische stunt: Engelse media in de ban van De Cuyper

Maxim De Cuyper stond zaterdag aan de basis van een historische zege van Brighton bij Manchester ...

718
718
‘Bayern vreest het ergste: Kompany krijgt monsteraanbod’

Vincent Kompany belandde vorige week in het ziekenhuis. Toch wil Bayern München hem nu al een ...

445
445
Na bizarre uitspraken Bornauw: Bruno verdedigt speler

RSC Anderlecht won overtuigend met 4-1 van Westerlo. Achteraf was Vitor Bruno nog lovend over een ...

174
174
Eén Buffalo maakt telkens het verschil in topwedstrijden

AA Gent verrast vriend en vijand dit seizoen. De Buffalo's staan eerste en doen het ook goed in ...

100
100
Doku krijgt er in Engeland snoeihard van langs

Manchester City ging zaterdag thuis onderuit tegen Brighton en in Engeland wordt al naar een ...

123
123
Stroeykens breekt de stilte na eerste goal in meer dan jaar

Er stond voor Anderlecht enorm veel druk op de wedstrijd tegen Westerlo, nadat het vorige week met ...

183
183
Moreira schittert in Milanese derby, Barça haalt zwaar uit

Twee weken voor de Rode Duivels weer aan de bak moeten, heeft Diego Moreira een stevig statement ...

64
64
Anderlecht bezweert crisis, Union houdt met 10 stand

Het is een uitstekende zaterdagavond geworden voor de Brusselse clubs. Anderlecht zorgde ervoor dat ...

139
139
Sporting Hasselt klopt NXT op valreep na doelpuntenfestijn

In de slotwedstrijd van zaterdagavond in de Challenger Pro League zjin de supporters verwend. Club ...

96
96

Meer sportnieuws