Haalt Club gedroomde vervanger Mata binnen?

847
Haalt Club gedroomde vervanger Mata binnen?

Volgende week zaterdag opent de wintermercato haar deuren. En net zoals in elke transferperiode zal Clinton Mata zonder twijfel in verband worden gebracht met een transfer uit Club Brugge. De West-Vlamingen hebben ondertussen zelf Bryan Reynolds op hun verlanglijstje geplaatst. De Amerikaanse rechtsachter kan een rechtstreekse vervanger worden van de Angolees, en hij geniet nu al voor de derde keer concrete interesse van Club.


SEVILLA KIJKT MEE

Clinton Mata startte het huidige voetbalseizoen met een valse noot. Tegen KAS Eupen en tegen AA Gent haalde de Angolese rechtsachter telkens de ondergrens. “In hoeverre een transfer daar speelt, weet ik niet, maar zelfs als dat op de achtergrond aanwezig is, ben je nog steeds prof. En weet je ook: Sevilla kijkt mee naar die wedstrijd”, stelde analist Killian Overmeire toen in Sport/Voetbalmagazine.

Overmeire verwees daarbij naar de Andalusische interesse voor Mata in de vorige zomermercato, toen Sevilla hem identificeerde als opvolger van Jesus Navas. Club Brugge eiste toen een transfersom van 10 miljoen euro voor haar sterkhouder, maar uiteindelijk ondertekende de 35-jarige Navas een nieuw contract bij Sevilla FC. Toch lijkt het sterk dat de Spaanse interesse vandaag zomaar verdwenen zou zijn en bovendien ligt Mata erg goed in de markt - niet in het bijzonder in de Duitse Bundesliga.



Op 29-jarige leeftijd lijkt het stilaan nu of nooit te worden voor Clinton Mata om eindelijk zijn kans te wagen in een grotere Europese competitie. De Angolees wil niet per se vertrekken uit Brugge maar als er aan mooi aanbod komt, dan zal Mata uiteraard alle opties op een rij moeten zetten. Die denkpiste wordt bovendien versterkt door de hernieuwde interesse van Club Brugge in Bryan Reynolds. De Amerikaanse rechtsachter werd in de vorige twee zomers namelijk ook al gelinkt aan Club Brugge.

DRAMA IN ROME

De eerste belangstelling van de West-Vlamingen dateert toen Reynolds nog actief was in de Major League Soccer bij FC Dallas, maar toen koos de jonge rechtsachter voor een transfer naar AS Roma. Met een transferbedrag van 6,75 miljoen euro werd Reynolds de vijfde duurste Amerikaan die de MLS verliet. Maar bij AS Roma beleefde hij niet veel (voetbal)plezier. In bijna één jaar tijd kwam Reynolds nog maar acht keer in actie voor de Giallorossi.

Paulo Fonseca was de eerste coach van Reynolds bij AS Roma en de Portugees beschouwde hem als een groot talent. “Reynolds komt net aan in een ander land met een andere manier van voetballen,” verklaarde Fonseca het gebrek aan speeltijd van zijn rechtsback. “Hij zal nog wat tijd nodig hebben.” Maar ook onder José Mourinho, Fonseca’s opvolger en huidig coach van AS Roma, wil het maar niet vlotten voor de veelbelovende youngster.



Mourinho stelde Reynolds nog maar drie keer op in het eerste elftal van Roma, goed voor een totaal aantal speelminuten van 92 (!) stuks. Reynolds draafde 90 minuten op tegen Bodo/Glimt, 1 minuut tegen Trabzonspor en 1 minuut tegen Sassuolo. De Amerikaan lijkt ook niet in de bovenste schuif te liggen van Mourinho, die zich meermaals frustreerde over het gebrek aan wisselmogelijkheden op de rechtsachter.

MOURINHO GEEN FAN

José Mourinho kiest bij AS Roma doorgaans voor Rik Karsdorp als vaste rechtsachter, maar daarna is de spoeling veel te dun volgens de Portugees. “We hebben niet zoveel wisselmogelijkheden zoals Internazionale”, zei Mourinho eerder dit seizoen in de Italiaanse media. “Reynolds is nog een jongentje. Ik heb Reynolds laten spelen omdat hij de enige beschikbare rechtsachter was. Moest Ibanez de selectie gehaald hebben, zou ik hem gezet hebben maar hij was er niet.”



Het is dus duidelijk dat Reynolds elders dan bij Roma speelminuten zal moeten zoeken om zijn evolutie en ontwikkeling niet te hypothekeren. Club Brugge zou dus alvast geïnteresseerd zijn om de Amerikaan al dan niet tijdelijk over te nemen, en dat zou alvast de derde poging betekenen van de Bruggelingen. Club heeft dus al meermaals hun huiswerk gemaakt over Reynolds en we kunnen beamen dat zijn profiel als aanvallende flankverdediger alvast veelbelovend is.

AMERIKAANSE TOPPER

Bryan Reynolds is een aanvallend ingestelde rechterback met een grote dosis snelheid, waarmee hij – in de Major League Soccer – althans, vaak voor overlappingen en diepgang zorgt. Op 19-jarige leeftijd behoorde Reynolds dan ook niet voor niets tot één van de beste rechtsachters van de Amerikaanse competitie. Dat was toen Club Brugge niet ontgaan, maar ook Anderlecht, de City Football Group, Strasbourg en Juventus hadden hem toen op de radar staan.



In de Verenigde Staten werd de Amerikaanse jeugdinternational geroemd om zijn crosses en centers, waarbij hij een enorm hoge accuraatheid haalde van maar liefst bijna 50%. Met dat gemiddelde was Reynolds de op één na zuiverste crosser van alle rechtsachters uit de MLS. De uitgesproken sterkte van Reynolds ligt dan ook meer op het offensieve gebied dan het defensieve. Zo scoorde hij in de MLS tevens hoog op het gebied van offensieve regelmaat, verticaliteit, versnellingen met de bal en dribbels.

LEES OOK: Ex-topref duidelijk: Anderlecht bestolen in Europa

Is Reynolds een goede vervanger voor Mata?

Meest recent

Compper wisselt vier keer, sterkhouders terug bij Union

Union SG wil de interland-periode inzetten als co-leider in de Jupiler Pro League. Maar dan moet het ...

18
18
Hard dilemma Van Bommel: nieuwe rol voor drie grote namen?

Aanstaande maandag beginnen de Rode Duivels aan een gloednieuw hoofdstuk onder het bewind van ...

263
263
TRANSFERUURTJE: 'Club wil man van 20 mil; drievoudige jackpot Genk'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

134
134
Grote frustratie Zulte: Michael Beale slaat op tafel

Zulte Waregem kon tegen RSC Anderlecht geen vuist maken en ging in het Lotto Park met 3-0 onderuit. ...

106
106
Antwerp-pion flirt plots met buitenlandse transfer

Royal Antwerp FC is wisselvallig aan het seizoen begonnen. Onder Mavin Compper was de start goed, ...

135
135
‘KV Mechelen hakt knoop door over ontslag Vanderbiest’

Fred Vanderbiest ligt al een tijdje onder vuur bij KV Mechelen. Na een 3 op 21 is het vijf voor ...

266
266
Onrust bij OHL? Spelers slaan keihard terug

Oud-Heverlee Leuven heeft de eerste driepunter van het seizoen te pakken. Timmy Simons lag zwaar ...

65
65
Zulte verbaast na Anderlecht: “Intimideren door fans”

Zulte Waregem was sterk aan het seizoen begonnen, maar tegen RSC Anderlecht ging Essevee roemloos ...

426
426
Rampavond Debast bij Sporting: Rode Duivel bijt in het stof

Zeno Debast werd door Mark van Bommel opgeroepen voor de Rode Duivels, maar de verdediger kende bij ...

51
51
Lommel SK niet ontevreden: "Stap dichter bij ons doel"

Lommel SK mag zeer tevreden zijn over zijn terugkeer naar de Jupiler Pro League. De Limburgers ...

59
59
Anderlecht bekoort: "Heel blij dat ik hier mag spelen"

RSC Anderlecht won vlot en overtuigend met 3-0 van Zulte Waregem. RSCA staat zo vijfde in de Jupiler ...

377
377
Vanderbiest maakt balans op: "Dat hebben we niet gedaan"

KV Mechelen speelde een hoopgevende partij op het veld van Lommel SK. Het werd 0-0 in Noord-Limburg, ...

76
76
Antwerp mikt hoog: "Dat is onze ambitie"

Royal Antwerp FC staat in de buik van het klassement en dan wacht er nog een duel tegen Union SG. ...

294
294
Club Brugge-Genk: op de sukkel bij AC Milan, held bij Ajax

Club Brugge en KRC Genk nemen het vandaag op tegen elkaar. De twee teams hebben de beste track ...

314
314
‘Oorlog bij Fenerbahçe: Lukaku compleet vernederd’

Romelu Lukaku kreeg bij Fenerbahçe eindelijk waar hij al weken op wachtte: een basisplaats. ...

965
965
KRC Genk weet nu al: toptransfer na amper één seizoen

KRC Genk is een club die een zeer goed aankoopbeleid heeft. De Limburgers hebben niet de middelen om ...

281
281
Hoe Kompany een moderne kunstenaar op noppen creëerde

Vincent Kompany is een coach die spelers beter maakt. Dat bewijst hij ondertussen al heel zijn ...

125
125
Helemaal ontbolsterd onder Leko: nieuwe sterkhouder bij Club

Ivan Leko is met Club Brugge inzake resultaten goed gestart aan het seizoen. Onder de Kroaat is ...

402
402
Kopzorgen om Bentayeb: Bruno geeft eerste reactie

Het RSC Anderlecht gelukt om de interland-break in te zetten met een overtuigende prestatie. ...

343
343
Staande ovatie bij Anderlecht: kranten geven dikke 8 op 10

RSC Anderlecht heeft zijn Europese nederlaag tegen Olympique Lyon op passende wijze doorgespoeld. Op ...

1046
1046
Cercle Brugge pakt 3 op 21: Friis luidt alarmbel

Cercle Brugge is er niet in geslaagd om de interland-periode al winnend in te zetten. Groen-Zwart ...

196
196
Barça zet krankzinnige reeks voort na hattrick; zure slipper Ajax

Er staat dit seizoen geen maat op FC Barcelona. De Spaanse kampioen won tot dusver al zijn ...

71
71
Anderlecht blinkt: Winkler passeert twee maal langs kassa

Komt de interlandbreak ongelegen voor Anderlecht of niet? De recordkampioen speelde vanavond een ...

347
347
Gefrustreerd KV mist gouden kans op eerste zege in Limburg

Met het ingaan van de interlandbreak blijft KV Mechelen voorlopig vruchteloos jagen op een eerste ...

105
105
Mazzu herleeft bij Eupen en zet opmars voort in CPL

De Panda's lijken klaar om een rol van betekenis te spelen in de Challenger Pro League. Onder ...

76
76

Meer sportnieuws