Haalt Club gedroomde vervanger Mata binnen?

847 stemmen
Haalt Club gedroomde vervanger Mata binnen?

Volgende week zaterdag opent de wintermercato haar deuren. En net zoals in elke transferperiode zal Clinton Mata zonder twijfel in verband worden gebracht met een transfer uit Club Brugge. De West-Vlamingen hebben ondertussen zelf Bryan Reynolds op hun verlanglijstje geplaatst. De Amerikaanse rechtsachter kan een rechtstreekse vervanger worden van de Angolees, en hij geniet nu al voor de derde keer concrete interesse van Club.


SEVILLA KIJKT MEE

Clinton Mata startte het huidige voetbalseizoen met een valse noot. Tegen KAS Eupen en tegen AA Gent haalde de Angolese rechtsachter telkens de ondergrens. “In hoeverre een transfer daar speelt, weet ik niet, maar zelfs als dat op de achtergrond aanwezig is, ben je nog steeds prof. En weet je ook: Sevilla kijkt mee naar die wedstrijd”, stelde analist Killian Overmeire toen in Sport/Voetbalmagazine.

Overmeire verwees daarbij naar de Andalusische interesse voor Mata in de vorige zomermercato, toen Sevilla hem identificeerde als opvolger van Jesus Navas. Club Brugge eiste toen een transfersom van 10 miljoen euro voor haar sterkhouder, maar uiteindelijk ondertekende de 35-jarige Navas een nieuw contract bij Sevilla FC. Toch lijkt het sterk dat de Spaanse interesse vandaag zomaar verdwenen zou zijn en bovendien ligt Mata erg goed in de markt - niet in het bijzonder in de Duitse Bundesliga.



Op 29-jarige leeftijd lijkt het stilaan nu of nooit te worden voor Clinton Mata om eindelijk zijn kans te wagen in een grotere Europese competitie. De Angolees wil niet per se vertrekken uit Brugge maar als er aan mooi aanbod komt, dan zal Mata uiteraard alle opties op een rij moeten zetten. Die denkpiste wordt bovendien versterkt door de hernieuwde interesse van Club Brugge in Bryan Reynolds. De Amerikaanse rechtsachter werd in de vorige twee zomers namelijk ook al gelinkt aan Club Brugge.

DRAMA IN ROME

De eerste belangstelling van de West-Vlamingen dateert toen Reynolds nog actief was in de Major League Soccer bij FC Dallas, maar toen koos de jonge rechtsachter voor een transfer naar AS Roma. Met een transferbedrag van 6,75 miljoen euro werd Reynolds de vijfde duurste Amerikaan die de MLS verliet. Maar bij AS Roma beleefde hij niet veel (voetbal)plezier. In bijna één jaar tijd kwam Reynolds nog maar acht keer in actie voor de Giallorossi.

Paulo Fonseca was de eerste coach van Reynolds bij AS Roma en de Portugees beschouwde hem als een groot talent. “Reynolds komt net aan in een ander land met een andere manier van voetballen,” verklaarde Fonseca het gebrek aan speeltijd van zijn rechtsback. “Hij zal nog wat tijd nodig hebben.” Maar ook onder José Mourinho, Fonseca’s opvolger en huidig coach van AS Roma, wil het maar niet vlotten voor de veelbelovende youngster.



Mourinho stelde Reynolds nog maar drie keer op in het eerste elftal van Roma, goed voor een totaal aantal speelminuten van 92 (!) stuks. Reynolds draafde 90 minuten op tegen Bodo/Glimt, 1 minuut tegen Trabzonspor en 1 minuut tegen Sassuolo. De Amerikaan lijkt ook niet in de bovenste schuif te liggen van Mourinho, die zich meermaals frustreerde over het gebrek aan wisselmogelijkheden op de rechtsachter.

MOURINHO GEEN FAN

José Mourinho kiest bij AS Roma doorgaans voor Rik Karsdorp als vaste rechtsachter, maar daarna is de spoeling veel te dun volgens de Portugees. “We hebben niet zoveel wisselmogelijkheden zoals Internazionale”, zei Mourinho eerder dit seizoen in de Italiaanse media. “Reynolds is nog een jongentje. Ik heb Reynolds laten spelen omdat hij de enige beschikbare rechtsachter was. Moest Ibanez de selectie gehaald hebben, zou ik hem gezet hebben maar hij was er niet.”



Het is dus duidelijk dat Reynolds elders dan bij Roma speelminuten zal moeten zoeken om zijn evolutie en ontwikkeling niet te hypothekeren. Club Brugge zou dus alvast geïnteresseerd zijn om de Amerikaan al dan niet tijdelijk over te nemen, en dat zou alvast de derde poging betekenen van de Bruggelingen. Club heeft dus al meermaals hun huiswerk gemaakt over Reynolds en we kunnen beamen dat zijn profiel als aanvallende flankverdediger alvast veelbelovend is.

AMERIKAANSE TOPPER

Bryan Reynolds is een aanvallend ingestelde rechterback met een grote dosis snelheid, waarmee hij – in de Major League Soccer – althans, vaak voor overlappingen en diepgang zorgt. Op 19-jarige leeftijd behoorde Reynolds dan ook niet voor niets tot één van de beste rechtsachters van de Amerikaanse competitie. Dat was toen Club Brugge niet ontgaan, maar ook Anderlecht, de City Football Group, Strasbourg en Juventus hadden hem toen op de radar staan.



In de Verenigde Staten werd de Amerikaanse jeugdinternational geroemd om zijn crosses en centers, waarbij hij een enorm hoge accuraatheid haalde van maar liefst bijna 50%. Met dat gemiddelde was Reynolds de op één na zuiverste crosser van alle rechtsachters uit de MLS. De uitgesproken sterkte van Reynolds ligt dan ook meer op het offensieve gebied dan het defensieve. Zo scoorde hij in de MLS tevens hoog op het gebied van offensieve regelmaat, verticaliteit, versnellingen met de bal en dribbels.

LEES OOK: Strijd om CL in Serie A kent zeer straffe ontknoping

Is Reynolds een goede vervanger voor Mata?

Meest recent

'United pakt uit: 50 miljoen voor eerste zomeraanwinst'

Manchester United heeft zich na een kwakkelend seizoensstart op fraaie wijze herpakt. Op die goede ...

1
1
'Toekomst Garcia: KBVB duidelijk over nieuw contract'

Rudi Garcia maakt zich op voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Voor de ...

7
7
Rondje JPL: Anderlecht legt verdediger vast, drama treft Charleroi

De Play-Offs in de Jupiler Pro League mogen er dan wel opzitten, daags na de competitie vallen er ...

46
46
'Bayern in actie: ruildeal bezorgt Kompany nieuwe steunpilaar'

Vincent Kompany heeft een uitstekend seizoen als coach van Bayern München achter de rug. Maar ...

46
46
WK '26: Buitenlandse pers ziet 5 'nieuwe sterren' bij Duivels

De Rode Duivels trekken straks naar het WK 2026 met een selectie die compleet verschilt met die van ...

286
286
'Eerste bod geweigerd: Club legt Onyedika-prijs vast'

Dat Club Brugge verschillende belangrijke krachten zal verliezen tijdens de zomerse transferperiode, ...

425
425
'Barça niet te stuiten: zesvoudig PL-kampioen op komst'

FC Barcelona is al een wervelwind van start gegaan op de zomerse transfermarkt. De Spaanse kampioen ...

169
169
'Bouwstenen Anderlecht: drietal overtuigt Sibierski'

Antoine Sibierski staat voor een helse opdracht bij RSC Anderlecht. De nieuwe sportief directeur zal ...

504
504
Standard verlengt Euvrard: transferspektakel onderweg

Ondanks het mislopen van de eindzege in de Europe Play-Offs, behoudt Standard het vertrouwen in ...

111
111
Eerste zomeraanwinst Union: nieuwe toren landt in Dudenpark

Union SG zal komend seizoen al snel een eerste keer moeten pieken. De Belgische vice-kampioen treedt ...

94
94
WK '26: Jamie Carragher voorspelt eindstation Rode Duivels

Nog exact twee weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Mexico en Canada gaat van start. ...

528
528
Beste transferdeals Premier League: één Belg in top 10

Senne Lammens kan straks met een serieuze portie vertrouwen richting het WK trekken. De doelman ...

187
187
'Bestuur overtuigd: Club gaat transferstrijd met PSG aan'

Nu de kampioenenroes ietwat is gaan liggen, kan het bestuur van Club Brugge zich storten op de ...

417
417
Nieuwe coach Lukaku-De Bruyne: Napoli strikt grote naam

Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku krijgen, als ze aan boord blijven tenminste, een nieuwe trainer bij ...

146
146
Keihard verdict bij Anderlecht: "Deze club is stuurloos"

RSC Anderlecht heeft het seizoen afgesloten met een blamage op het veld van Union SG. Maar enkele ...

617
617
Rigaux zet Van Persie het mes op de keel: 'Meteen buiten'

Dévy Rigaux begint bij Feyenoord meteen met een zwaar dossier. Robin van Persie wil blijven, ...

198
198
Hayen met handen in het haar: rampscenario Genk komt uit

Terwijl het seizoen er voor de overige eersteklassers al opzit, moeten AA Gent en KRC Genk nog volop ...

377
377
'Leko velt hard verdict: Club Brugge dumpt dure flops'

Club Brugge stevent af op een leegloop, want het aantal sterkhouders dat allicht andere oorden zal ...

587
587
Marc Coucke zorgt voor grote ophef: 'Onvervalste Playboy!'

Marc Coucke heeft opnieuw voor flink wat reacties gezorgd. Terwijl het stof van alweer een turbulent ...

233
233
Antwerp houdt adem in: Kindermans flirt met Anderlecht

In Youth We Trust. De slogan waar niet zo gek lang geleden RSC Anderlecht zich nog aan optrok, moet ...

557
557
Mannaert verlengt contract: lot Garcia al beslecht?

De laatste rechte lijn richting het WK is ingezet voor de Rode Duivels. De toekomst van Rudi Garcia ...

170
170
Verhaeghe staat Paf! Onverwachte ontmoeting zindert na

Tussen de trofeeën, applausmomenten en kampioenenfoto’s door zorgde een onverwachte ...

475
475
'Anderlecht wil winger: 3 namen op shortlist Sibierski'

Om de trein eindelijk weer op de rails te krijgen, legt RSC Anderlecht zijn eieren dit keer in het ...

541
541
'Club Brugge kaalgeplukt: monsterbod voor Seys'

Na de landstitel zet Club Brugge zich schrap voor een drukke zomermercato, waarin tal van ...

1218
1218
Furieuze Marc Coucke haalt vernietigend uit: "Niet genoeg!"

Wanneer Marc Coucke van zich laat horen, wordt er doorgaans geluisterd. De ondernemer en ...

413
413

Meer sportnieuws