Albert duidt 3 grootste flops aan bij Rode Duivels

door
Albert duidt 3 grootste flops aan bij Rode Duivels

De Rode Duivels wisten zich recent te plaatsen voor het WK in Qatar. Dat wordt volgende winter afgewerkt. Een prijs bleef evenwel uit. Zowel op het Europees Kampioenschap als in de Nations League kwamen de Duivels met lege handen naar huis.


Op het EK zetten de  Belgen in de achtste finales nog Portugal opzij. In de kwartfinales was latere winnaar Italië te sterk met 2-1. In de Final Four van de Nations League leken onze landgenoten onze buren uit Frankrijk een loer te draaien. Les Bleus wisten een 2-0-achterstand echter nog helemaal goed te maken en ons door te verwijzen naar de strijd om plaats 3 en 4. Ook in die 'troostfinale' was Italië te sterk.

Volgend jaar op het WK in Qatar zullen de verwachtingen opnieuw hooggespannen zijn. Voor veel pionnen uit de 'Gouden Generatie' zou het namelijk wel eens de laatste kans kunnen zijn om ooit nog een prijs te pakken met de Rode Duivels. We denken dan bijvoorbeeld aan ervaren krachten als Jan Vertonghen en Thomas Vermaelen.

ALBERT DUIDT FLOPS AAN

Met 2022 in zicht is het een goed moment om eens terug te kijken op het voorbije jaar. Dat doet de RTBF met ex-Duivel Philippe Albert. Hij duidt bij het medium de voor hem grootste tops en flops in onze nationale elf aan van het voorbije jaar. In zijn top 3 zet hij Thibaut Courtois, Romelu Lukaku, en Thorgan Hazard of Timothy Castage. Voor de flops van het jaar selecteert hij Dries Mertens, Michy Batshuayi en Toby Alderweireld. Hij legt ook uit waarom.

"Voor de flops, zou ik Mertens noemen. Hij had een moeilijke tijd bij de nationale ploeg. Hij zit er nu met zijn hoofd weer bij bij Napoli, dat is geweldig voor hem en ik hoop dat het nog vele maanden zo doorgaat, tot aan het WK. Batshuayi blijft een enigma. Sinds hij Standard verliet, gaat het niet goed op clubniveau. In de nationale ploeg daarentegen blijven zijn statistieken interessant, het probleem voor hem is dat hij in de schaduw staat van Lukaku (...)  Tot slot, als 3e flop, denk ik dat Alderweireld in de laatste maanden, sinds zijn transfer naar Qatar, de kracht en het tempo is kwijtgeraakt die hij had op de eerste meters. Dat is de laatste paar wedstrijden wel gebleken en dat is een beetje jammer", klink het.

LEES OOK: Ideale WK-basiself Duivels: Albert dumpt dríé grote namen

Wie was de allergrootste flop voor jou?

Meest recent

AA Gent maakt zich sterk: waarschuwing voor Anderlecht

AA Gent heeft zondagmiddag andermaal punten verspeeld in de Champions' Play-Offs. Op eigen veld ...

24
24
Club Brugge incasseert mokerslag: dissonant krijgt 4 op 10

Club Brugge is er niet in geslaagd om de titelstrijd zijn richting uit te trekken en verloor ...

62
62
De Bruyne schaamt zich kapot: Conte hakt er hard in

De vernedering was compleet: Kevin De Bruyne werd tegen Lazio al na één helft aan de ...

85
85
'Nieuwe TD grijpt fors in: tabula rasa bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft zondag een gouden zaak gedaan in de strijd om de top vier en won met 1-2 op het ...

224
224
Kampioen Kompany naar City of Real? Sterke man Bayern reageert

Vincent Kompany heeft zondag een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn trainerscarrière. Met Bayern ...

106
106
"Maar wel geld tellen" - Club Brugge-leiding hard aangepakt

Club Brugge heeft zondagavond een serieuze tik gekregen in de strijd om de landstitel. Na de ...

186
186
Pijnlijke vaststelling Club: sterkhouder krijgt volle laag

Club Brugge had in de voorbije maanden zonder blozen van de titel zijn hoofddoel gemaakt, maar het ...

173
173
Essevee onthult nieuw doel na redding

Na drie speeldagen is de Relegation Play-Off al helemaal beslist. Rode lantaarn Dender kreeg immers ...

79
79
Zorgen om Vanaken: Leko brengt onrustwekkend nieuws

Club Brugge heeft zondag stevige averij opgelopen in de titelstrijd. Door de 2-1-nederlaag in het ...

195
195
Lyon stunt bij PSG: Franse titelstrijd weer razend spannend

Niet alleen in de Premier League is de titelstrijd zondag weer razend spannend geworden. Ook in ...

60
60
Hubert slaat titelkoorts meteen neer bij Union

Een tweede landstitel op rij lonkt alsmaar meer op Union. De Brusselaars prijken al maandenlang aan ...

53
53
Vermant ontsnapt meteen: dit vindt Lardot

Club Brugge heeft zondag zware averij opgelopen in de titelstrijd, want het ging in de topper met ...

171
171
Titel binnen, nu treble? Kompany blikt vooruit

Bayern München mocht zondag de champagne- of bierflessen al laten knallen. Het kroonde zich op ...

50
50
Dé grote verrassing bij Club: "Tevreden? Ja en nee"

Club Brugge heeft zondag een mokerslag gekregen in de titelstrijd. Het ging onderuit in de kraker ...

141
141
Titelstrijd beslist? Dit denken ze bij Club en Union

Het was zondagavond uitkijken naar de kraker tussen Union en Club Brugge. Het was uiteindelijk de ...

357
357
Essevee zadelt La Louvière met nieuwe sportieve kater op

Zulte Waregem is goed op weg om toch nog iets te maken van de (overbodige) degradatie PO's. Essevee ...

51
51
Club Brugge-fans spreken schande: grote zondebok aangeduid

Club Brugge heeft zondagavond een mokerslag opgelopen binnen de titelstrijd. Op het veld van directe ...

507
507
Pandoering in Nederlandse bekerfinale, Pocognoli vloekt

Slechts enkele dagen na de Europese uitschakeling, heeft AZ Alkmaar beslag gelegd op de KNVB-beker. ...

103
103
Club met rug tegen de muur: Union deelt mokerslag uit

Is Union op weg naar een nieuwe landstitel, en dreigt opnieuw een deceptie voor Club? Het team van ...

236
236
Vrancken streng na 1 op 15: "Hij moet gewoon beter doen"

STVV heeft een onvergetelijk seizoen achter de rug, maar met de eindmeet in zicht begint de motor te ...

110
110
‘Club Brugge wil toeslaan: superspits met monsterstats’

Club Brugge kijkt rond voor extra vuur voorin en is daarbij uitgekomen bij een jonge spits met ...

501
501
Kaiser Kompany II: Bayern kampioen na nieuwe vierklapper

Vincent Kompany heeft zondagavond zijn tweede landstitel veroverd als hoofdcoach van Bayern ...

171
171
City breekt Arsenal: pareltje Cherki doet titelstrijd kantelen

De Engelse titelstrijd stevent af op een zinderende ontknoping. Manchester City won zondagavond ...

71
71
VAR-geluk voor Club? Analisten fileren afgekeurde goal Union

In de Champions' Play-Offs werd zondagavond de titelkraker tussen Union SG en Club Brugge afgewerkt. ...

352
352
Gent-fans spuwen titularis uit: scherp statement De Mil

AA Gent blijft ook na drie speeldagen op zoek naar hun eerste zege in de Champions' Play-Offs. ...

341
341

Meer sportnieuws