Mazzu maakt straffe ambitie bekend

325
Mazzu maakt straffe ambitie bekend

In de Jupiler Pro League staat in de komende dagen nog een kerstspeeldag op het programma. Maar ongeacht die resultaten staat nu al vast dat Union SG het nieuwe kalenderjaar zal inzetten als leider. Een straffe prestatie dus van coach Felice Mazzu, die zelf nog enkele grote ambities heeft.


Bij Union zal men 2021 niet snel vergeten. De Brusselaars werden op een autoritaire manier kampioen in 1B en trokken die lijn na de promotie gewoon door. Met nog één speeldag te gaan dit kalenderjaar telt de leider zes punten voorsprong op zijn eerste achtervolger. Bovendien heeft de promovendus momenteel het meeste doelpunten gescoord én het minste doelpunten geïncasseerd. De landstitel lijkt ook niet langer een utopie.

Mazzu heeft dus iets bijzonder mooi neergezet in het Dudenpark. Daarvoor werd hij begin deze week al beloond met de 'Trofee Raymond Goethals' en geldt hij straks tijdens het gala van de Gouden Schoen als één van de topfavorieten voor de prijs van 'Trainer van het Jaar'. Wie weet leveren zijn knappe prestaties hem straks ook een nieuwe kans op bij een traditionele topclub. Al heeft de Belg met Italiaanse roots zelf nog een andere ambitie.

OPVOLGER MARTINEZ?
In een uitgebreid interview met de kranten van SudPresse laat Mazzu namelijk verstaan dat hij er van droomt om op termijn aan de slag te gaan als bondscoach. "Eerlijk gezegd, zou me dat het meeste plezier doen", klinkt het. "Op een dag de nationale ploeg leiden zit echt wel in mijn achterhoofd. Als ik echt ergens naar moet streven, is het dat wel", aldus Mazzu, die weliswaar beseft dat hij eerst nog aan enkele voorwaarden zal moeten voldoen. De kans is in ieder geval reëel dat de KBVB na het WK 2022 op zoek moet naar een nieuwe bondscoach, het contract van Roberto Martinez loopt dan alvast af. Al lijkt het dan misschien nog ietwat te vroeg voor Mazzu.

LEES OOK: Transfermislukking Union op tafel: “Bormans zéér kwaad”

Mazzu zou de ideale opvolger voor Martinez zijn ...

Meest recent

'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

33
33
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

17
17
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

17
17
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

41
41
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

155
155
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

26
26
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

41
41
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

19
19
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

97
97
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

55
55
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

189
189
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

62
62
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

178
178
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

28
28
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

83
83
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

932
932
Penaltymissers breken STVV duur op: OHL wint op Stayen

STVV heeft zondagnamiddag een gouden kans laten liggen om de sprong naar de linkerkolom te maken. De ...

52
52
Zorgen om Genkse topaankoop: "We schrijven hem nog niet af"

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Zaterdagavond gingen de Limburgers al voor ...

165
165
'Lamkel Zé gaat verrassend nieuw avontuur aan'

De voorbije jaren heeft Didier Lamkel Zé heel wat watertjes doorzwommen. Sinds hij bij ...

921
921
Bizar beeld: spelersbus Westerlo tegengehouden voor drugscontrole

Westerlo zag zaterdagavond zijn opmars van de laatste weken gestuit worden. Het kreeg op het veld ...

49
49
Negenklapper in Eredivisie, Mangala scoort tegen Stassin

Zondagnamiddag vielen er in het buitenland enkele opvallende uitslagen te noteren. In de Eredivisie ...

23
23
Bruno dient kritische Bornauw stevig van antwoord

Anderlecht heeft zaterdag een ruime zege gepakt tegen Westerlo, dat met 4-1 voor de bijl ging. Dat ...

153
153
Antwerp weer bij af: "Moeten voor de spiegel gaan staan"

Vorige week pakte Antwerp nog een zeer knappe zege tegen Charleroi, dat tot dusver één ...

133
133
Stroeykens slaat bij Anderlecht snoeihard terug op Sibierski

Mario Stroeykens leek volledig afgeschreven bij RSC Anderlecht en afgelopen zomermercato wilde ...

302
302
Antwerp incasseert mokerslag: Cercle doet goede zaken

Cercle Brugge en Royal Antwerp FC bekampten elkaar in het Jan Breydelstadion. Groen-Zwart startte de ...

107
107

Meer sportnieuws