Mazzu maakt straffe ambitie bekend

325 stemmen
Mazzu maakt straffe ambitie bekend

In de Jupiler Pro League staat in de komende dagen nog een kerstspeeldag op het programma. Maar ongeacht die resultaten staat nu al vast dat Union SG het nieuwe kalenderjaar zal inzetten als leider. Een straffe prestatie dus van coach Felice Mazzu, die zelf nog enkele grote ambities heeft.


Bij Union zal men 2021 niet snel vergeten. De Brusselaars werden op een autoritaire manier kampioen in 1B en trokken die lijn na de promotie gewoon door. Met nog één speeldag te gaan dit kalenderjaar telt de leider zes punten voorsprong op zijn eerste achtervolger. Bovendien heeft de promovendus momenteel het meeste doelpunten gescoord én het minste doelpunten geïncasseerd. De landstitel lijkt ook niet langer een utopie.

Mazzu heeft dus iets bijzonder mooi neergezet in het Dudenpark. Daarvoor werd hij begin deze week al beloond met de 'Trofee Raymond Goethals' en geldt hij straks tijdens het gala van de Gouden Schoen als één van de topfavorieten voor de prijs van 'Trainer van het Jaar'. Wie weet leveren zijn knappe prestaties hem straks ook een nieuwe kans op bij een traditionele topclub. Al heeft de Belg met Italiaanse roots zelf nog een andere ambitie.

OPVOLGER MARTINEZ?
In een uitgebreid interview met de kranten van SudPresse laat Mazzu namelijk verstaan dat hij er van droomt om op termijn aan de slag te gaan als bondscoach. "Eerlijk gezegd, zou me dat het meeste plezier doen", klinkt het. "Op een dag de nationale ploeg leiden zit echt wel in mijn achterhoofd. Als ik echt ergens naar moet streven, is het dat wel", aldus Mazzu, die weliswaar beseft dat hij eerst nog aan enkele voorwaarden zal moeten voldoen. De kans is in ieder geval reëel dat de KBVB na het WK 2022 op zoek moet naar een nieuwe bondscoach, het contract van Roberto Martinez loopt dan alvast af. Al lijkt het dan misschien nog ietwat te vroeg voor Mazzu.

LEES OOK: 'Grote JPL-comeback Carl Hoefkens: gesprekken opgestart'

Mazzu zou de ideale opvolger voor Martinez zijn ...

Meest recent

Dubbel is een feit: Bayern pakt nu ook de beker

Bayern München sluit het seizoen af met de Duitse dubbel. Na de landstitel heeft het ...

10
10
Kogel door de kerk: Vrancken kondigt vertrek bij STVV aan

STVV heeft dit seizoen de hele Belgische voetbalwereld verbaast. De Kanaries sluiten het seizoen af ...

41
41
Sibierski krijgt transfertip: Anderlecht moet aan de bak

Anderlecht heeft zich donderdagavond al verzekerd van de vierde plaats en bijhorend ticket voor de ...

104
104
'Barça dringt aan: Club legt vraagprijs vast'

Club Brugge maakt zich na het veroveren van de titel op voor een bewogen transferzomer. Heel wat ...

154
154
Lommel houdt Dender in bedwang en mag naar 1A

Lommel heeft het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 gepakt. Na een bewogen slotfase ...

158
158
'Club Brugge-fans kijken op: eerste transfer na titelwinst'

Na de landstitel speurt Club Brugge opnieuw naar versterking achterin. Een jonge verdediger met ...

436
436
Nederland, opgelet: Union-verhaal in de maak

Union SG, Como en Hearts werken allen samen met Jamestown Analytics, wat hen sportief al ...

33
33
Kritiek op Nicky Hayen neemt steeds meer toe

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen. Dat is best pijnlijk. De Limburgers moeten hopen ...

228
228
Hasi spreekt na ontslag: "Coucke heeft twee opties"

Besnik Hasi werd enkele maanden geleden ontslagen. Dat was geen verrassing, want de resultaten waren ...

199
199
Anderlecht wint de jackpot: tientallen miljoenen in zicht

RSC Anderlecht heeft financieel de ergste jaren achter de rug. De Brusselaars gaan ook deze zomer ...

299
299
Mertens zei dit seizoen 'neen' tegen deze Belgische transfer

Dries Mertens hing vorige zomer zijn schoenen aan de haak. De voormalige Rode Duivel kende een ...

186
186
Defour begrijpt RSCA-fans niet: "Compleet onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht kende een slechter seizoen dan vorig jaar. De Brusselaars pakten wel nog een Europees ...

134
134
Stijnen looft Club Brugge: "Dat is top tien in de wereld"

Club Brugge pakte afgelopen donderdag zijn 20ste landstitel in België. De Bruggelingen waren ...

197
197
Boskamp looft 'onderschatte' Rode Duivel: "Wereldster!"

De Rode Duivels maken zich op voor het WK. Eén van de spelers waarvan men in België toch ...

146
146
Vurige Kompany: "Héél de ploeg praat er al heel seizoen over"

Vincent Kompany is een groot succes bij Bayern München en de coach kan dit weekend nog een ...

58
58
Buitenkans voor Anderlecht: keert publiekslieveling terug?

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar meer snelheid en creativiteit, wat uiteraard heel erg ...

572
572
Standard hoopt op énorm succes: "JPL is zo vreemd..."

Standard kan een moeizaam seizoen nog afsluiten met een geweldig feest. Ze staan zelfs op enkele ...

94
94
Beveren neemt afscheid van drie spelers

SK Beveren speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De club, die ook te koop zou staan, gaat ...

49
49
'Sibierski beslist: 'sterkhouder' verlaat Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Brusselaars laten heel wat spelers ...

268
268
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

104
104
Hayen waarschuwt nu al voor volgend seizoen

KRC Genk moet vandaag winnen op het veld van OH Leuven. Daarnaast moeten ze hopen op een misstap van ...

217
217
Club Brugge plant héél mooi afscheid: "Hij speelt"

Club Brugge speelt zondag een galamatch tegen AA Gent. Het viert zijn 20ste titel en Noa Lang en ...

488
488
'Anderlecht drukt stevig door voor eerste zomertransfer'

RSC Anderlecht heeft nood aan versterking, dat is duidelijk. De Brusselaars gaan zich al snel moeten ...

389
389
Anderlecht en KRC Genk slaan toe met nieuwe contracten

RSC Anderlecht heeft op Neerpede heel veel talent rondlopen en de club is volop bezig met de ...

102
102
Union SG neemt na zes jaar afscheid van boegbeeld

Bij Union SG gaan er deze zomer weer heel wat spelers de club verlaten. De Brusselaars nemen in de ...

71
71

Meer sportnieuws