Mazzu maakt straffe ambitie bekend

door
Mazzu maakt straffe ambitie bekend

In de Jupiler Pro League staat in de komende dagen nog een kerstspeeldag op het programma. Maar ongeacht die resultaten staat nu al vast dat Union SG het nieuwe kalenderjaar zal inzetten als leider. Een straffe prestatie dus van coach Felice Mazzu, die zelf nog enkele grote ambities heeft.


Bij Union zal men 2021 niet snel vergeten. De Brusselaars werden op een autoritaire manier kampioen in 1B en trokken die lijn na de promotie gewoon door. Met nog één speeldag te gaan dit kalenderjaar telt de leider zes punten voorsprong op zijn eerste achtervolger. Bovendien heeft de promovendus momenteel het meeste doelpunten gescoord én het minste doelpunten geïncasseerd. De landstitel lijkt ook niet langer een utopie.

Mazzu heeft dus iets bijzonder mooi neergezet in het Dudenpark. Daarvoor werd hij begin deze week al beloond met de 'Trofee Raymond Goethals' en geldt hij straks tijdens het gala van de Gouden Schoen als één van de topfavorieten voor de prijs van 'Trainer van het Jaar'. Wie weet leveren zijn knappe prestaties hem straks ook een nieuwe kans op bij een traditionele topclub. Al heeft de Belg met Italiaanse roots zelf nog een andere ambitie.

OPVOLGER MARTINEZ?
In een uitgebreid interview met de kranten van SudPresse laat Mazzu namelijk verstaan dat hij er van droomt om op termijn aan de slag te gaan als bondscoach. "Eerlijk gezegd, zou me dat het meeste plezier doen", klinkt het. "Op een dag de nationale ploeg leiden zit echt wel in mijn achterhoofd. Als ik echt ergens naar moet streven, is het dat wel", aldus Mazzu, die weliswaar beseft dat hij eerst nog aan enkele voorwaarden zal moeten voldoen. De kans is in ieder geval reëel dat de KBVB na het WK 2022 op zoek moet naar een nieuwe bondscoach, het contract van Roberto Martinez loopt dan alvast af. Al lijkt het dan misschien nog ietwat te vroeg voor Mazzu.

LEES OOK: Vrancken vol lof over coach: "Hij doet het heel goed"

Mazzu zou de ideale opvolger voor Martinez zijn ...

Meest recent

De Zerbi komt met verrassende verklaring over Vermeeren

Arthur Vermeeren maakte vorige zomer nog maar eens een transfer, nadat hij ook bij RB Leipzig snel ...

5
5
Standard kan weer winnen en mengt zich in strijd om PO1

De strijd om de Champions' Play-Off is vrijdagavond weer wat spannender geworden. Na een ...

43
43
Revanche op Anderlecht? Hubert spreekt duidelijke taal

Zondag is het uitkijken naar de Brusselse derby tussen Anderlecht en Union. Dat is altijd een ...

44
44
Beerschot snuffelt aan top twee, Lommel rukt op

Beerschot is er vrijdagavond in geslaagd om KV Kortrijk onder druk te zetten. Het boekte op het Kiel ...

63
63
Pro League maakt zeer fraaie cijfers bekend

Het was de voorbije dagen alle hens aan dek bij de Pro League door de problemen met DAZN, dat het ...

21
21
'Geen Vermant: Stuttgart richt pijlen op andere Belg'

Bij VfB Stuttgart gaan ze in januari op zoek naar een spits en dat dossier heeft ook een stevige ...

50
50
Nieuwe eigenaars Beerschot kondigen transfergeweld aan

Bij Beerschot deden onlangs nieuwe eigenaars hun intrede. Net als STVV kwamen de Mannekes in Japanse ...

197
197
'Standard krijgt cruciaal nieuws over investeerders'

Bij Standard zijn ze nog altijd in blijde verwachting van nieuwe investeerders. CEO Giacomo Angelini ...

91
91
Pijnlijk: DAZN geeft wél miljarden aan andere deal

Er wacht de komende maanden ongetwijfeld nog een bittere strijd tussen de Pro League en DAZN over ...

147
147
KV Mechelen ruikt nu al de jackpot: "Hij is een meerwaarde"

KV Mechelen is bezig aan een uitstekend seizoen en staat bijzonder knap vijfde. De fans dromen ...

85
85
Hasi wil ook scalp van Union: "Daar komen ze tekort"

RSC Anderlecht speelt zondag in een uitverkocht Lotto Park de Brusselse derby tegen Union SG. Besnik ...

149
149
Hubert over situatie bij Anderlecht: "Zie je wel…"

Union SG neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Voor David Hubert is dat toch een speciale ...

305
305
Blessuregolf bij AA Gent: Leko steekt hand in eigen boezem

Na een magere vijf op 15 hoopt AA Gent zondag tegen STVV nog eens aan te knopen met de zege. ...

110
110
Hasi speelt open kaart over hete hangijzers Anderlecht

Na de negen op negen tegen KV Mechelen, Club Brugge en La Louvière hoopt RSC Anderlecht ...

164
164
Haroun moet puzzelen: Antwerp incasseert nieuwe uppercut

Antwerp stelde donderdag Joseph Oosting voor als opvolger van Stef Wils, maar op bezoek bij Club ...

427
427
Vermeeren ontploft: WK-plan van Garcia wankelt

Bij de Rode Duivels tekent zich stilaan een clash van formaat af tussen twee jonge zessen. Arthur ...

153
153
Pro League dumpt DAZN: Proximus & Telenet op vinkenslag

Ondanks de contractbreuk met de Pro League zal DAZN tot het einde van het seizoen de uitzendingen ...

655
655
'Plottwist bij RSCA: Renard hakt opvallende knoop door'

Na drie opeenvolgende zeges wacht zondag een volgende test voor RSC Anderlecht, dat dan Union over ...

283
283
Hugo Broos na tragedie: 'Het had een verwoestende impact'

Hugo Broos is al meer dan een halve eeuw een vaste waarde in het voetbal. Onze landgenoot is ...

81
81
DAZN verstuurt nieuw statement over uitzendingen JPL

In aanloop naar de zestiende speeldag in de Jupiler Pro League worden de krantenkoppen gedomineerd ...

263
263
Pro League klaagt DAZN aan: ultieme deadline bekend

DAZN zegde dinsdag het tv-contract op met de Pro League, die daarop naar de rechtbank trok om het ...

216
216
De Cuyper verrast met lofzang over Belgische club

Maxim De Cuyper maakte de overstap van Club Brugge naar Brighton. De linksback is in Engeland niet ...

305
305
‘Anderlecht vloekt: enorme monstersom voor Stassin’

Lucas Stassin werd bij RSC Anderlecht aan de kant geschoven. De aanvaller kreeg geen kansen in het ...

193
193
DAZN zet ook politiek op zijn kop: drastische veranderingen

DAZN heeft beslist om het TV-contract met de Pro League stop te zetten. Daardoor heerst er veel ...

469
469
El Ouahdi roept erg straffe taal bij KRC Genk

Zakaria El Ouahdi is dit seizoen één van de grote uitblinkers van KRC Genk. De ...

470
470

Meer sportnieuws