Mazzu maakt straffe ambitie bekend

door
Mazzu maakt straffe ambitie bekend

In de Jupiler Pro League staat in de komende dagen nog een kerstspeeldag op het programma. Maar ongeacht die resultaten staat nu al vast dat Union SG het nieuwe kalenderjaar zal inzetten als leider. Een straffe prestatie dus van coach Felice Mazzu, die zelf nog enkele grote ambities heeft.


Bij Union zal men 2021 niet snel vergeten. De Brusselaars werden op een autoritaire manier kampioen in 1B en trokken die lijn na de promotie gewoon door. Met nog één speeldag te gaan dit kalenderjaar telt de leider zes punten voorsprong op zijn eerste achtervolger. Bovendien heeft de promovendus momenteel het meeste doelpunten gescoord én het minste doelpunten geïncasseerd. De landstitel lijkt ook niet langer een utopie.

Mazzu heeft dus iets bijzonder mooi neergezet in het Dudenpark. Daarvoor werd hij begin deze week al beloond met de 'Trofee Raymond Goethals' en geldt hij straks tijdens het gala van de Gouden Schoen als één van de topfavorieten voor de prijs van 'Trainer van het Jaar'. Wie weet leveren zijn knappe prestaties hem straks ook een nieuwe kans op bij een traditionele topclub. Al heeft de Belg met Italiaanse roots zelf nog een andere ambitie.

OPVOLGER MARTINEZ?
In een uitgebreid interview met de kranten van SudPresse laat Mazzu namelijk verstaan dat hij er van droomt om op termijn aan de slag te gaan als bondscoach. "Eerlijk gezegd, zou me dat het meeste plezier doen", klinkt het. "Op een dag de nationale ploeg leiden zit echt wel in mijn achterhoofd. Als ik echt ergens naar moet streven, is het dat wel", aldus Mazzu, die weliswaar beseft dat hij eerst nog aan enkele voorwaarden zal moeten voldoen. De kans is in ieder geval reëel dat de KBVB na het WK 2022 op zoek moet naar een nieuwe bondscoach, het contract van Roberto Martinez loopt dan alvast af. Al lijkt het dan misschien nog ietwat te vroeg voor Mazzu.

LEES OOK: Grootste ontdekking van Garcia: “Stabiliteit bij Duivels”

Mazzu zou de ideale opvolger voor Martinez zijn ...

Meest recent

'Nachtmerrie voor Duivel: na 6 maanden alweer weg'

Met het oog op het WK van volgende zomer zullen mogelijk nog enkele Rode Duivels deze winter van ...

1
1
DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

176
176
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

50
50
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

39
39
'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

278
278
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

370
370
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

297
297
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

414
414
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

640
640
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

799
799
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

35
35
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

521
521
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

1258
1258
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

811
811
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

456
456
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club Brugge krijgt vorm'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

1137
1137
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

136
136
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

231
231
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

157
157
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

15
15
Benteke verbaast vriend & vijand met nieuwe bestemming

Net op het moment dat zowel Club Brugge, RSC Anderlecht als KRC Genk misschien wel een nieuwe spits ...

239
239
'Anderlecht casht op De Cat: record Doku aan diggelen?'

Vooraleer op zoek te kunnen gaan naar vers bloed moet RSC Anderlecht eerst de veel te brede kern ...

676
676
DAZN bijt van zich af: donkere wolken boven Pro League

De Belgische profclubs slaakten woensdag een collectieve zucht van opluchting toen de rechtbank DAZN ...

446
446
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

42
42
'Club Brugge breekt record: transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat in januari op zoek naar een kwaliteitsinjectie, maar ook op uitgaand vlak kan het ...

931
931

Meer sportnieuws