Mazzu maakt straffe ambitie bekend

325 stemmen
Mazzu maakt straffe ambitie bekend

In de Jupiler Pro League staat in de komende dagen nog een kerstspeeldag op het programma. Maar ongeacht die resultaten staat nu al vast dat Union SG het nieuwe kalenderjaar zal inzetten als leider. Een straffe prestatie dus van coach Felice Mazzu, die zelf nog enkele grote ambities heeft.


Bij Union zal men 2021 niet snel vergeten. De Brusselaars werden op een autoritaire manier kampioen in 1B en trokken die lijn na de promotie gewoon door. Met nog één speeldag te gaan dit kalenderjaar telt de leider zes punten voorsprong op zijn eerste achtervolger. Bovendien heeft de promovendus momenteel het meeste doelpunten gescoord én het minste doelpunten geïncasseerd. De landstitel lijkt ook niet langer een utopie.

Mazzu heeft dus iets bijzonder mooi neergezet in het Dudenpark. Daarvoor werd hij begin deze week al beloond met de 'Trofee Raymond Goethals' en geldt hij straks tijdens het gala van de Gouden Schoen als één van de topfavorieten voor de prijs van 'Trainer van het Jaar'. Wie weet leveren zijn knappe prestaties hem straks ook een nieuwe kans op bij een traditionele topclub. Al heeft de Belg met Italiaanse roots zelf nog een andere ambitie.

OPVOLGER MARTINEZ?
In een uitgebreid interview met de kranten van SudPresse laat Mazzu namelijk verstaan dat hij er van droomt om op termijn aan de slag te gaan als bondscoach. "Eerlijk gezegd, zou me dat het meeste plezier doen", klinkt het. "Op een dag de nationale ploeg leiden zit echt wel in mijn achterhoofd. Als ik echt ergens naar moet streven, is het dat wel", aldus Mazzu, die weliswaar beseft dat hij eerst nog aan enkele voorwaarden zal moeten voldoen. De kans is in ieder geval reëel dat de KBVB na het WK 2022 op zoek moet naar een nieuwe bondscoach, het contract van Roberto Martinez loopt dan alvast af. Al lijkt het dan misschien nog ietwat te vroeg voor Mazzu.

LEES OOK: 'Fernandez-Pardo plots op zucht van absolute knaltransfer’

Mazzu zou de ideale opvolger voor Martinez zijn ...

Meest recent

Belgische globetrotter houdt plots halt in Eredivisie

Belgische spelers, trainers en specialisten zijn al jaren steeds populairder geworden in het ...

10
10
'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

94
94
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

19
19
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

15
15
SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

40
40
‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

74
74
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

166
166
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

636
636
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

108
108
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

205
205
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

158
158
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

142
142
Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Club Brugge kende een rotseizoen met Club NXT. Ze eindigden troosteloos laatste in de Challenger Pro ...

259
259
Courtois blikt vooruit: stevige waarschuwing voor Duivels

België neemt het zondag op tegen Iran, een partij die ze moeten winnen. De Rode Duivels kunnen ...

40
40
'Vergeten ex-Genkie' wil zich snel tonen bij VS op WK

De Verenigde Staten lieten en zeer goede indruk achter tegen Paraguay. Ze wonnen met 4-1. Bij de VS ...

44
44
Garcia bibbert: loodzwaar parcours voor Rode Duivels?

In hun WK-opener tegen Egypte bleven de Rode Duivels steken op een teleurstellend gelijkspel, en dus ...

165
165
'Fredberg shopt bij Anderlecht: dubbelslag op til'

Om de sportieve lijn uit te stippelen legt RSC Anderlecht zijn eieren voortaan in het mandje van ...

505
505
Vanzeir in, Gerkens out: Gent & Cercle hakken knopen door

De grote kuis lijkt begonnen bij AA Gent, dat intussen al afscheid nam van Samuel Kotto en Daisuke ...

246
246
'Antwerp koud gepakt: goudhaantje blaast akkoord op'

Samen met Union is Antwerp zowat de meest bezige bij op de Belgische transfermarkt, want het ...

228
228
Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Antoine Sibierski moet voor een frisse wind zorgen bij RSC Anderlecht, dat nog maar eens met een ...

140
140
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

90
90
'Club Brugge tast in buidel: nieuw target op shortlist'

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de titel, want deze zomer ligt er heel wat werk ...

468
468
'Sibierski sluit deal: aanwinst gespot in Anderlecht'

Zo'n anderhalve maand na zijn voorstelling bij RSC Anderlecht staat Antoine Sibierski op het punt om ...

342
342
Martinez weer kop van jut: “Hij hielp België al om zeep…”

Het WK is nog maar net begonnen, maar de kritiek op enkele landen is al enorm. Bij Tunesië werd ...

148
148
Beerschot gaat hard op zomermercato: toptarget is binnen

Beerschot liep afgelopen seizoen promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn niet ...

143
143

Meer sportnieuws