Kompany geeft jonkies nieuwe kans in bekerwedstrijd

door
Kompany geeft jonkies nieuwe kans in bekerwedstrijd

Deze week worden de kwartfinales in de Croky Cup afgewerkt. Woensdag wisten KAS Eupen en AA Gent al een plaats te boeken voor de halve finale, vanavond trachten Anderlecht en Club Brugge hetzelfde te doen in hun wedstrijden tegen KV Kortijk en OH Leuven.


Paars-Wit neemt het thuis op tegen de Kerels, en maakte Vincent Kompany zopas ook zijn selectie voor die wedstrijd bekend. Daarin zien we alle gekende namen, maar geeft de Anderlecht-coach toch ook een nieuwe kans aan twee jongelingen. Zo komen Marco Kana en Mario Stroeykens immers opnieuw bij de kern, al valt het af te wachten of ze daadwerkelijk ook de wedstrijdselectie zullen halen.

Anderlecht hoopt tegen Kortrijk voort te gaan op zijn elan, zeker na de sterke wedstrijd op Club Brugge van afgelopen weekend. Die werd echter wel ontsierd door racistische spreekkoren het thuispubliek. "De instanties moeten dit oplossen met acties. Het is niet zo dat ik voor wraak wil gaan of zo. Zo zit ik niet in elkaar. We moeten er gewoon voor zorgen dat we elkaar als mensen gaan zien en niet iets als huidskleur", kwam Kompany daar nog eens op terug op zijn persconferentie.

Kana
Het wordt vooral uitkijken of Marco Kana nog eens een kans zal krijgen. De verdediger moet het dit seizoen immers stellen met een zéér schaars aantal speelminuten. In de Jupiler Pro League kwam hij nog maar één minuut in actie. In de vorige ronde van de Croky Cup, op bezoek bij Seraing, mocht Kana evenwel aan de wedstrijd beginnen. Afwachten of dat vanavond opnieuw het geval zal zijn.

LEES OOK: 'Hete winter Renard: transferplannen Anderlecht onthuld'

Zullen ze ook in actie komen?

Meest recent

Leko drukt stempel: Club Brugge vist 'miskoop' weer op

Ivan Leko vierde een comeback in mineur bij Club Brugge, dat woensdag met 0-3 onderuit ging tegen ...

0
0
Anderlecht titelkandidaat? Hasi spreekt duidelijke taal

RSC Anderlecht zat in de zevende hemel na zeges tegen Union SG en KRC Genk, maar Westerlo zette ...

25
25
Fans Rode Duivels in zak en as: WK-fiasco aan het licht

De Rode Duivels nemen het volgende zomer in de groepsfase op tegen Egypte, Nieuw-Zeeland en Iran ...

23
23
De Mil bonkt direct op tafel: “Zeker versterkingen"

Rik De Mil staat voor zijn vuurdoop bij KAA Gent. De oefenmeester verliet Sporting Charleroi voor de ...

54
54
Groot nieuws voor Kompany: Bayern doet ferme geste

Vincent Kompany is dit seizoen geweldig bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester is ...

42
42
Opvolger De Mil bekend: Bayat verbaast vriend en vijand

Door het ontslag van Nicky Hayen klopte Club Brugge aan bij KAA Gent en door de exit van Ivan Leko ...

213
213
Hasi looft verrassend trio bij Anderlecht: “Stappen gezet”

RSC Anderlecht kreeg afgelopen speeldag een pandoering van Westerlo en komende speeldag wacht ...

158
158
UEFA brengt geweldig nieuws voor Belgische refs

In eigen land is er zeer vaak grote kritiek op de Belgische scheidsrechters. Spelers, trainers en ...

47
47
Anderlecht troeft Standard en buitenland af: dit is waarom

Anderlecht maakte donderdag bekend dat het nog maar eens schuift in zijn organigram. Nadat de ...

151
151
'Napoli heeft masterplan voor Lukaku klaar'

De terugkeer van Romelu Lukaku nadert met rasse schreden. Meer dan vier maanden lag de Rode Duivel ...

48
48
Maxime Lestienne weldra weer op Belgische velden?

Ooit leek Maxime Lestienne voorbestemd voor de Rode Duivels. Een cap zou de flankaanvaller ...

143
143
Ajax-trainer doet boekje open over Godts, Bounida en Mokio

Ajax wist deze week eindelijk zijn eerste punten te pakken in de Champions League door met 2-4 te ...

88
88
Hasi hint naar opmerkelijke wintertransfer: "Hij is welkom"

Anderlecht zat de voorbije weken op een wolk, maar donderde daar vorig weekend weer af met een ...

371
371
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt opvolger Ordoñez, weer vertrekker Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

196
196
‘Fans in opstand tegen ‘Anderlechtisering’ van Club Brugge’

Club Brugge verbaasde vriend en vijand door Nicky Hayen de laan uit te sturen. Ivan Leko werd ...

544
544
Leko in zak en as: Club Brugge komt met Mignolet-statement

Simon Mignolet kent dit seizoen veel pech. De doelman van Club Brugge moest ook plots verstek geven ...

437
437
Antwerp fan Huybrechts stort in op WK: 'Pure nachtmerrie'

In het befaamde Ally Pally is gisteren weer de hoogmis van het darts begonnen: het prestigieuze WK. ...

52
52
Mehdi Bayat snauwt na vertrek De Mil: eis om nieuwe regel

Er vond een heuse trainerscarrousel plaats in de Jupiler Pro League. Club Brugge stuurde Nicky Hayen ...

392
392
Coëfficiënt keldert: Belgische clubs vrezen rampscenario

De afgelopen jaren is de Jupiler Pro League aan een opmars bezig. Vooral de sterke prestaties van de ...

140
140
Tielemans schittert weer: grote verrassing in de maak?

Youri Tielemans was de grote man bij Aston Villa in de Europa League-clash tegen het Zwitserse ...

63
63
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit na 'ongeziene bom'

De voorbije dagen kwam Ruben Van Gucht zwaar onder vuur te liggen. De sportjournalist kreeg kritiek ...

124
124
“Racist én seksist!” – Broos in vieze papieren na klacht

Hugo Broos is bondscoach van Zuid-Afrika en de Belgische oefenmeester begint bijna aan de Afrika ...

108
108
Anderlecht heeft eerste 'zomertransfer' nu al beet

Bij RSC Anderlecht hebben ze al één zorg minder, want in principe hebben ze hun eerste ...

384
384
Defour streng: "Het failliet van de Jupiler Pro League"

Bij Standard kunnen ze het zelf amper geloven, maar ze staan wel knap zesde. Play-Off 1 is ...

254
254
Zorgt DAZN voor enorm JPL-probleem in januari?

DAZN stuurt veel mails als het maandabonnement nog niet is verlengd, maar zelf betalen ze de clubs ...

317
317

Meer sportnieuws