'Trebel dankt Kompany na oprechte boodschap'

door
'Trebel dankt Kompany na oprechte boodschap'

Vincent Kompany was zondag na afloop van de topper tegen Club Brugge zwaar aangeslagen door het racisme-schandaal in de tribunes. De coach van RSC Anderlecht weigerde dan ook om een uitgebreide analyse te maken over de match. Een spijtige zaak, want sportief gezien maakte hij zelf een behoorlijk goede beurt.


Kompany besloot het vertrouwen te geven aan de type-ploeg van in de voorbije weken. Een goede keuze, want Paars-Wit startte voortvarend en liet enkele goede kansen op de 0-1 liggen. Toen het vervolgens wat stroever liep besloot Kompany om in te grijpen. Zo werden Francis Amuzu en Benito Raman aan de rust ingebracht. En dat bleek opnieuw een goede zet, de twee invallers behoorden tot de grote uitblinkers aan paars-witte zijde. Het was overigens al de vijfde wedstrijd met Kompany als hoofdcoach waarin Paars-Wit er in slaagt om Club in bedwang te houden.

Door de puntendeling op Jan Breydel blijft RSCA ook vlot meedraaien in de top 5 van het klassement. Op sportief vlak worden dus duidelijk stappen gezet onder Kompany. Bovendien wordt hij ook erg geapprecieerd binnen de spelersgroep, zo blijkt uit onderzoek van Sport/Voetbalmagazine. Het weekblad sprak met enkele insiders en zowat iedereen verklaart dat jonge trainer een nauw contact onderhoudt met zijn spelers, zonder dat hij resoluut zich boven de groep.

OPRECHT MAAR HARD
Maar de ex-Rode Duivel is niet te beroerd om te zeggen waar het op staat en toont zich ook oprecht. Iets waar Adrien Trebel van kan meespreken. Toen de middenvelder afgelopen zomer te horen kreeg dat hij geen deel meer uitmaakte van de A-kern, vertelde Kompany op de man af dat dit zijn keuze was. Die oprechtheid kon de Fransman waarderen. "Trebel kon het wel appreciëren dat hij de dingen in zijn gezicht is komen zeggen. Hij had kunnen zeggen: 'Ik heb er niets mee te maken, de beslissing werd door die en die genomen.' Maar hij heeft zijn verantwoordelijkheid genomen en gezegd dat het zijn call was", aldus een insider tegenover S/VM.

LEES OOK: Kompany verovert het voetbal: "FIFA of UEFA leiden"

Kompany heeft Trebel te snel afgeschreven ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

43
43
'Barça beslist: schokkende transfer met Club Brugge'

Barça wil hem koste wat kost binnenhalen, maar Club Brugge denkt er niet aan om hem te laten ...

243
243
Opvallende transformatie bij Lommel: "Op lange termijn..."

Lommel mag nog steeds dromen van promotie naar de Jupiler Pro League. Het moet daarvoor zaterdag op ...

11
11
Amuzu en RSCA Futures-speler straks naar WK?

De voorbije maanden switchten al tal van Belgische spelers naar een ander land. Met het WK in ...

8
8
'Garcia tovert straf wit konijn uit de hoed voor WK'

De tijd dringt stilaan voor Rudi Garcia om knopen door te hakken voor het WK, want ten laatste op 1 ...

106
106
'Alles op bekerfinale: Anderlecht spaart 2 sterkhouders'

Anderlecht kreeg vorig weekend een nieuwe tik met een thuisnederlaag tegen Club Brugge. Het blijft ...

100
100
Bornauw doet onthulling over pijnlijke Renard-anekdote

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk beginnen werken aan volgend seizoen, want met Antoine Sibierski ...

85
85
Beveren blijft gaan: volgende sterkhouder tekent bij

SK Beveren was dit seizoen oppermachtig in de Challenger Pro League. Het bleef het hele seizoen ...

38
38
Toekomst Taravel in gevaar? Sibierski spreekt meteen

Het was lange tijd wachten op witte rook, maar deze week is Antoine Sibierski eindelijk officieel ...

157
157
Cercle pakt nog eens uit met talent van eigen kweek

Bij Cercle Brugge zetten ze sinds de overname door AS Monaco zwaar in op jonge buitenlandse ...

31
31
Sibierski spreekt klare taal over toekomst Taravel

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Nu technisch directeur Antoine Sibierski eindelijk officieel werd ...

117
117
'Verhaeghe verrast: paleisrevolutie bij Club Brugge'

Al ruim een decennium lang rijgt Club Brugge de successen aan mekaar. Ook na het vertrek van Vincent ...

513
513
Anderlecht dropt bommetje over comeback Kindermans

RSC Anderlecht stelde woensdag Antoine Sibierski officieel voor als technisch directeur. Tijdens dat ...

291
291
'Club Brugge op stelten: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Net nu het een bijzonder drukke zomer te wachten staat, dreigt Club Brugge op zoek te moeten gaan ...

279
279
Sibierski onthult concrete doelstellingen in Anderlecht

Op de korte termijn staat er nog veel op het spel voor RSC Anderlecht, maar met de intrede van ...

247
247
Racismerel rond Vinicius krijgt op WK nog staartje

In februari daverde de voetbalwereld enkele dagen op zijn grondvesten na een stevige racismerel in ...

48
48
Bornauw verklaart waarom Anderlecht voor Sibierski koos

Na een zoektocht van drie maanden vond Anderlecht deze week eindelijk zijn nieuwe sportief ...

246
246
'Strijd om Keita is los: 2 volgende clubs melden zich'

Op een selectie voor het WK moet hij wellicht niet meer hopen, maar Mandela Keita is de voorbije ...

74
74
Julie Vanloo na immense shock: Club Brugge als reddingsboei

De klap kwam hard aan voor Julie Vanloo. Enkele dagen voor de start van het nieuwe WNBA-seizoen werd ...

454
454
'KV Kortrijk hakt knoop door over Dejaegere'

KV Kortrijk keert volgend seizoen na één jaar afwezigheid terug in de Jupiler Pro ...

280
280
Antwerp in diepe rouw na overlijden clubicoon

Antwerp kreeg vorig weekend een mokerslag met een pijnlijke 0-5 tegen Standard, maar die verdwijnt ...

0
0
Vrancken zalft na relletje met Burgess

Vorig weekend heeft STVV voor een knappe stunt gezorgd door op Stayen Union over de knie te leggen. ...

107
107
'Lierse pakt uit met zeer opvallende nieuwe coach'

Komend weekend staat nog de finale van de play-offs op het programma, maar voor alle andere teams ...

99
99
Standard deelt Antwerp nieuwe tik uit met transfer

Na enkele magere jaren lijkt Standard weer op te leven. De Rouches prijken op vier speeldagen van ...

138
138
'Grootmacht wacht op antwoord: Club twijfelt over transfer'

Het lijkt er alsmaar meer op dat Club Brugge in de zomer heel wat spelers gaat verliezen. Na alweer ...

429
429
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest Rigaux, opvolger Mignolet gezocht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

166
166

Meer sportnieuws