'Trebel dankt Kompany na oprechte boodschap'

1305 stemmen
'Trebel dankt Kompany na oprechte boodschap'

Vincent Kompany was zondag na afloop van de topper tegen Club Brugge zwaar aangeslagen door het racisme-schandaal in de tribunes. De coach van RSC Anderlecht weigerde dan ook om een uitgebreide analyse te maken over de match. Een spijtige zaak, want sportief gezien maakte hij zelf een behoorlijk goede beurt.


Kompany besloot het vertrouwen te geven aan de type-ploeg van in de voorbije weken. Een goede keuze, want Paars-Wit startte voortvarend en liet enkele goede kansen op de 0-1 liggen. Toen het vervolgens wat stroever liep besloot Kompany om in te grijpen. Zo werden Francis Amuzu en Benito Raman aan de rust ingebracht. En dat bleek opnieuw een goede zet, de twee invallers behoorden tot de grote uitblinkers aan paars-witte zijde. Het was overigens al de vijfde wedstrijd met Kompany als hoofdcoach waarin Paars-Wit er in slaagt om Club in bedwang te houden.

Door de puntendeling op Jan Breydel blijft RSCA ook vlot meedraaien in de top 5 van het klassement. Op sportief vlak worden dus duidelijk stappen gezet onder Kompany. Bovendien wordt hij ook erg geapprecieerd binnen de spelersgroep, zo blijkt uit onderzoek van Sport/Voetbalmagazine. Het weekblad sprak met enkele insiders en zowat iedereen verklaart dat jonge trainer een nauw contact onderhoudt met zijn spelers, zonder dat hij resoluut zich boven de groep.

OPRECHT MAAR HARD
Maar de ex-Rode Duivel is niet te beroerd om te zeggen waar het op staat en toont zich ook oprecht. Iets waar Adrien Trebel van kan meespreken. Toen de middenvelder afgelopen zomer te horen kreeg dat hij geen deel meer uitmaakte van de A-kern, vertelde Kompany op de man af dat dit zijn keuze was. Die oprechtheid kon de Fransman waarderen. "Trebel kon het wel appreciëren dat hij de dingen in zijn gezicht is komen zeggen. Hij had kunnen zeggen: 'Ik heb er niets mee te maken, de beslissing werd door die en die genomen.' Maar hij heeft zijn verantwoordelijkheid genomen en gezegd dat het zijn call was", aldus een insider tegenover S/VM.

LEES OOK: Sterke man Bayern bezorgt Kompany ingrijpend nieuws

Kompany heeft Trebel te snel afgeschreven ...

Meest recent

Belgische topclubs vrezen: "De schrik van België"

Club Brugge zal met de komst van Jan Virgili weer zwaar uithalen. Hij kost 12 miljoen euro. Daarmee ...

57
57
Anderlecht 10 jaar zonder prijs: Bruno spreekt over ambities

Bij RSC Anderlecht beginnen ze het seizoen met een thuismatch tegen La Louvière. Het ...

49
49
'Bruno schuift met pionnen: groot slachtoffer in basiself'

RSC Anderlecht begint zondagavond aan zijn nieuwe campagne in de Jupiler Pro League. De ...

49
49
'Liverpool helemaal los: stuntdeal bij Barça, bod van 115 mil'

Na een tegenvallend seizoen wil Liverpool FC in de komende jaargang opnieuw een gooi doen naar de ...

41
41
Potts debuteert bij Club: ploegmaats doen boekje open

Club Brugge heeft de competitie geopend met een vlotte 3-0-overwinning tegen KV Kortrijk. Daarbij ...

302
302
Vermeeren forceert plots sensationele transferwending

Arthur Vermeeren leek bij RB Leipzig opnieuw op weg naar de uitgang. Enkele maanden later ligt alles ...

187
187
'Genk lanceert nieuw offensief: dríé extra aanwinsten'

KRC Genk opent zondagnamiddag zijn nieuwe seizoen met een bezoek aan Zulte Waregem. Ondertussen ...

308
308
Club Brugge heeft nieuw 'monster': kranten gaan uit hun dak

Club Brugge is foutloos aan de nieuwe jaargang in de Jupiler Pro League begonnen. Vrijdagavond ...

539
539
Koffi of Chambaere? Hubert geeft zijn keuze prijs

Union SG zag Kjell Scherpen naar Ipswich Town in Engeland vertrekken en haalde Hervé Koffi ...

67
67
Vanaken looft aanwinst: "Ongelooflijk!"

Club Brugge won met 3-0 van KV Kortrijk. Een goede opener van het seizoen. De landskampioen had ...

585
585
Lee meteen lieveling bij Club: "Heb ik nog nooit meegemaakt"

Club Brugge heeft het seizoen geopend met een vlotte 3-0-zege tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart is nog ...

776
776
Efficiënt Club haalt na rust trekker over tegen kranig KVK

Club Brugge moest even op gang komen, maar maakte na rust toch komaf met een kranig KV Kortrijk. De ...

122
122
'Clement vangt bot: Standard eist 8 miljoen euro'

Als het van Philippe Clement afhangt, dan gaat hij deze zomer nog shoppen bij Standard. Dat meldt ...

321
321
Tzolis: "Daarom verliet ik Club voor Arsenal"

Bij Club Brugge zagen ze Christos Tzolis naar Arsenal vertrekken. Dat leverde 40 miljoen euro op. De ...

532
532
Club Brugge op voorsprong: Brugse fans schrikken even

Club Brugge en KV Kortrijk openden vanavond de Jupiler Pro League. De eerste 45 minuten liggen ...

223
223
"Ik verlaat Anderlecht komende zomer niét"

Bij RSC Anderlecht was het de afgelopen jaren een komen en gaan van spelers. Vaak waren spelers al ...

474
474
Standard hoopt op nieuwe sensatie: "Enorme club"

Standard plukte Salieu Drammeh voor ruim twee miljoen euro weg bij het Noorse Lillestrøm SK. ...

185
185
Stevige bom onder spraakmakend huwelijk Cristiano Ronaldo?

Cristiano Ronaldo blijft ook na zijn 40ste de debatten beheersen. De Portugees staat voor een ...

104
104
Madou maakt volgende ingaande transfer Club Brugge bekend

Club Brugge staat op het punt om een nieuwe opvallende zomertransfer af te ronden. De Spaanse ...

551
551
Jupiler Pro League met 5 jonge parels: van RSCA tot Club Brugge

Alle jaren horen we hetzelfde cliché: de competitie is kwalitatief armer geworden. De Jupiler ...

323
323
'Na Club Brugge-akkoord: ongeziene wending rond Adedeji'

Na zijn akkoord met Club Brugge leek Noah Adedeji-Sternberg op weg naar de uitgang bij KRC Genk. ...

1586
1586
Ruben Van Gucht zorgt voor enorme relationele schokgolf

Ruben Van Gucht blijft een naam die reacties uitlokt. De sportjournalist haalt al jaren de ...

109
109
Club Brugge - KV Kortrijk: Leko voert twee wissels door

Club Brugge en KV Kortrijk openen vanavond de Jupiler Pro League. Blauw-Zwart wil na de nederlaag in ...

126
126
Standard stalt verdediger bij andere Belgische club

Bij Standard kenden ze al een zeer drukke zomermercato. Sportief directeur Marc Wilmots wist al de ...

66
66
Biancone geeft smaakmaker RSCA raad: "Nog jaar blijven"

Bij RSC Anderlecht verloren ze met Thorgan Hazard en Nathan De Cat twee sterkhouders, Keisuke Goto ...

514
514

Meer sportnieuws