'Trebel dankt Kompany na oprechte boodschap'

1305
'Trebel dankt Kompany na oprechte boodschap'

Vincent Kompany was zondag na afloop van de topper tegen Club Brugge zwaar aangeslagen door het racisme-schandaal in de tribunes. De coach van RSC Anderlecht weigerde dan ook om een uitgebreide analyse te maken over de match. Een spijtige zaak, want sportief gezien maakte hij zelf een behoorlijk goede beurt.


Kompany besloot het vertrouwen te geven aan de type-ploeg van in de voorbije weken. Een goede keuze, want Paars-Wit startte voortvarend en liet enkele goede kansen op de 0-1 liggen. Toen het vervolgens wat stroever liep besloot Kompany om in te grijpen. Zo werden Francis Amuzu en Benito Raman aan de rust ingebracht. En dat bleek opnieuw een goede zet, de twee invallers behoorden tot de grote uitblinkers aan paars-witte zijde. Het was overigens al de vijfde wedstrijd met Kompany als hoofdcoach waarin Paars-Wit er in slaagt om Club in bedwang te houden.

Door de puntendeling op Jan Breydel blijft RSCA ook vlot meedraaien in de top 5 van het klassement. Op sportief vlak worden dus duidelijk stappen gezet onder Kompany. Bovendien wordt hij ook erg geapprecieerd binnen de spelersgroep, zo blijkt uit onderzoek van Sport/Voetbalmagazine. Het weekblad sprak met enkele insiders en zowat iedereen verklaart dat jonge trainer een nauw contact onderhoudt met zijn spelers, zonder dat hij resoluut zich boven de groep.

OPRECHT MAAR HARD
Maar de ex-Rode Duivel is niet te beroerd om te zeggen waar het op staat en toont zich ook oprecht. Iets waar Adrien Trebel van kan meespreken. Toen de middenvelder afgelopen zomer te horen kreeg dat hij geen deel meer uitmaakte van de A-kern, vertelde Kompany op de man af dat dit zijn keuze was. Die oprechtheid kon de Fransman waarderen. "Trebel kon het wel appreciëren dat hij de dingen in zijn gezicht is komen zeggen. Hij had kunnen zeggen: 'Ik heb er niets mee te maken, de beslissing werd door die en die genomen.' Maar hij heeft zijn verantwoordelijkheid genomen en gezegd dat het zijn call was", aldus een insider tegenover S/VM.

LEES OOK: Bayern München komt met nieuwe update over Kompany

Kompany heeft Trebel te snel afgeschreven ...

Meest recent

Brighton blijft verbazen, Sunderland stunt weg van laatste plaats

In de Premier League is er zondagnamiddag één en ander verschoven in het klassement. ...

16
16
Ajax grijpt in slotseconden naast koppositie in Eredivisie

Ajax heeft zondagnamiddag een uitgelezen kans laten liggen om minstens voorlopig aan de leiding te ...

8
8
Bom barst bij Club Brugge: Diakhon stormt woedend weg

Club Brugge zal ongetwijfeld meer verwacht hebben van de klassieker tegen Anderlecht, waarin het ...

274
274
Coosemans niet euforisch: "Dat is de volgende stap"

RSC Anderlecht kende een zeer goede week. Na zeges tegen KVC Westerlo en RB Salzburg pakten ze ook ...

145
145
Vanaken woedend na Club-RSCA: "Schaf die VAR af"

Club Brugge en RSC Anderlecht deelden de punten in het Jan Breydelstadion. Het werd 1-1 na een al ...

813
813
Club Brugge en Anderlecht delen de punten na matige topper

Club Brugge werkte namiddag de topper tegen RSC Anderlecht af. Het werd zeker niet de meest ...

136
136
Weer geen zege voor Napoli: exit Allegri?

Napoli speelde namiddag de topper in eigen huis tegen Lazio. Een match die ze maar beter konden ...

15
15
Club Brugge op voorsprong tegen RSCA: "Zielig!"

Club Brugge en RSC Anderlecht begonnen om 13u30 aan de topper in het Jan Breydelstadion. De eerste ...

189
189
Grote uitblinker bij Lommel: "Had drie keer moeten scoren"

Lommel SK pakte een knap punt op het veld van Royal Antwerp FC. De promovendus is bezig aan een goed ...

10
10
Bayern München komt met nieuwe update over Kompany

Vincent Kompany staat dicht bij zijn terugkeer als trainer van Bayern München. Volgens Uli ...

73
73
Spelersgroep Antwerp velt oordeel over ontslag Compper

Royal Antwerp FC is bezig aan een toch wel erbarmelijk seizoen. De Great Old heeft zeker niet de ...

263
263
Bruno kent zijn verdict: Anderlecht neemt grote beslissing

Het zag er een week geleden bijzonder somber uit voor Vitor Bruno bij Anderlecht. Na tegenvallende ...

198
198
Leko mist plots vier spelers, Bruno verrast

Club Brugge en RSC Anderlecht spelen om 13u30 de topper van deze speeldag. Ivan Leko en Vitor Bruno ...

122
122
Rits onthult wat hij hoort over Vitor Bruno bij Anderlecht

Mats Rits werd door Olivier Renard en Tim Borguet op bedenkelijke wijze naar de C-kern gestuurd. Na ...

260
260
TRANSFERUURTJE: Toptransfer voor Forbs, De Winter grof wild

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

118
118
Coucke opgeschrikt door bijtincident: politie grijpt hard in

Een opvallende weekend is het voor Anderlecht-eigenaar Marc Coucke. Deze namiddag staat Paars-Wit ...

55
55
‘Strijd om Seys barst los: dan in stroomversnelling’

Joaquin Seys is grof wild. De linksback is dit seizoen een absolute smaakmaker bij Club Brugge, ...

129
129
Code rood bij KRC Genk: Thorup verrast met ingreep

KRC Genk kampt met een 15 op 30 en dat is te weinig voor de Limburgers. Het is dan ook code rood ...

424
424
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

124
124
Pijnlijke tendens Westerlo: spelers grijpen in

Westerlo zit in de hoek waar de klappen vallen. De Kemphanen incasseerden afgelopen drie wedstrijden ...

49
49
‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

De meest interessante affiche van speeldag 11 van de Jupiler Pro League is ongetwijfeld Club Brugge ...

273
273
‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Koni De Winter wil niet meer voor de Rode Duivels spelen. Zijn omgeving spreekt van “iets ...

529
529
Boskamp begrijpt één man bij RSCA niet: "Waarom doe je dat?"

RSC Anderlecht is versterkt uit de zomermercato gekomen. Bij Paars-Wit hebben ze echter een ...

116
116
KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

129
129
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

184
184

Meer sportnieuws