Union is lachende derde na spektakel op Jan Breydel

door
Union is lachende derde na spektakel op Jan Breydel

Na een spektakelrijke wedstrijd hebben Club Brugge en Anderlecht de punten onder mekaar verdeeld op Jan Breydel. De landskampioen leek lange tijd op weg naar de zege maar dat was buiten een veerkrachtig Anderlecht gerekend, de troepen van Kompany zetten de topper nog op zijn kop maar het slotakkoord was voor Blauw-Zwart.

Club Brugge en Anderlecht stonden voor een razend interessante topper op Jan Breydel. Het team van Vincent Kompany was in prima doen de laatste weken en leek het Blauw-Zwart echt moeilijk te maken dit seizoen. Beide ploegen moesten eigenlijk ook winnen om revelatie Union niet verder te laten weglopen. Clement gaf opnieuw het vertrouwen aan Ruud Vormer, Paars-Wit deed het nog maar eens met dezelfde elf namen.
Furieuze start Anderlecht, stevig antwoord van Club
Een sterk Anderlecht nam meteen het initiatief in handen en al in de openingsminuten waren er een paar halve kansen, na een kleine vijf minuten spelen moest Mignolet een eerste (prima) redding uit de mouwen schudden bij een deviatie van Verschaeren. Het team van Kompany begon furieus en Verschaeren vergat even later om oog in oog met de thuisdoelman de trekker over te halen. Aan de overzijde was het nog voor de tiende minuut wel raak: De Ketelaere werd knap vrijgespeeld door Lang en die duwde de bal voorbij Van Crombrugge in doel: 1-0 voor Club Brugge. Met de voorsprong op zak liep het plots een pak beter voor de landskampioen, Sobol trapte iets voor het kwartier niet zo ver naast en een kopbal van Vanaken ging ook rakelings voorlangs. We kregen nadien een periode zonder kansen maar op tien minuten van de pauze probeerde Vanaken het nog eens met een harde knal, Van Crombrugge zweefde hem prachtig uit doel. Een stilgevallen Anderlecht prikte nog één keer tegen via Kouamé, zijn poging was te centraal gemikt. Vlak voor de rust moest een prima Van Crombrugge nog een kopbal van een sterke Vanaken uit zijn doel ranselen, halfweg stond Blauw-Zwart verdiend op voorsprong

Lang en De Ketelaere maken voor de pauze het verschil.
Amuzu geeft startsein voor wervelende slotfase
Met de invallende Raman en Amuzu voor de tegenvallende Zirkzee en Verschaeren probeerde Anderlecht na de pauze om het commando over te nemen van Club Brugge. Na tien minuten spelen was er plots een dot van een kans voor Raman, die schoof de bal door de benen van Mignolet maar de Brugse doelman zat er nog net met een stuk van zijn been aan waardoor de bal niet in doel verdween. Club nam nadien toch weer over, via Rits kwam het iets voorbij het uur ook dicht bij een geruststellend tweede doelpunt maar de middenvelder duwde de bal nog binnen het bereik van doelman Van Crombrugge. Op twintig minuten van het einde herstelde Anderlecht dan toch het evenwicht en op wat voor een manier: Amuzu slingerde voorbij een paar verdedigers en trapte enig mooi in de verste hoek: 1-1. Plots waren de bezoekers de betere ploeg en Mignolet ranselde een kopbal van Raman uit de winkelhaak. De voorsprong voor Anderlecht kwam er toch, Hoedt schoot na een lang uitgesponnen aanval met een volley raak: 1-2, wat een ommekeer op Jan Breydel. En toch rechtte Club weer snel de rug, vijf minuten later kopte Vanaken volledig ongedekt de 2-2 in doel. In een spannende slotfase bleef het bij een billijk gelijkspel, daar zal vooral Union blij mee zijn.
Scoreverloop:
1-0 (9') De Ketelaere, 1-1 (73') Amuzu, 1-2 (80') Hoedt, 2-2 (85') Vanaken

LEES OOK: 'Feyenoord ontploft: Rigaux wordt enorme transferbom'

Zal Union kampioen worden dit seizoen?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

82
82
Discussie over Kompany: Bayern-iconen zijn het niet eens

Het seizoen zit er bijna op voor Bayern München. Het speelt nog twee wedstrijden in de ...

38
38
Toch geen miljoenentransfer voor Standard?

Vrijdag kan Standard een nieuwe stap richting Europees voetbal zetten door ook OH Leuven te ...

31
31
'Union moet streep zetten door komst verrassende Belg'

Union schoot zichzelf de voorbije weken stevig in de voet door maar vier op negen te pakken. Het gaf ...

41
41
'Knaltransfer van 30 miljoen voor Ngoy'

De verwachting is dat Rudi Garcia volgende week de WK-selectie van de Rode Duivels bekend zal maken. ...

32
32
STVV lijkt niet meer op huurling te moeten rekenen

STVV is na een waanzinnig seizoen nu al zeker van Europees voetbal en kan zich komend weekend ook ...

39
39
'Onverwachte miljoenentransfer voor AA Gent'

AA Gent beleefde met een drie op achttien nog niet al te veel plezier aan de play-offs. Zondag moet ...

107
107
'Feyenoord ontploft: Rigaux wordt enorme transferbom'

Feyenoord is verkocht. De club zoekt een nieuwe sportieve baas en Dévy Rigaux wordt gezien ...

169
169
Deschacht waarschuwt Taravel: "Seizoen naar de kloten"

Anderlecht beleefde enkele dramatische weken met een nul op negen tegen STVV, Union en Club Brugge. ...

118
118
'Kompany hakt knoop door over komst Rode Duivel'

Bayern München zag deze week zijn droom uiteen spatten, want het moest in de halve finale van ...

66
66
Raman spreekt over einde carrière en haalt uit

KV Mechelen beleeft een boerenjaar en mag nog altijd dromen van een Europees ticket. Voor Benito ...

173
173
'Club Brugge pakt groots uit met revolutionair plan'

Bij Club Brugge namen ze de voorbije jaren een grote voorsprong op de concurrentie in België. ...

400
400
Europese finalisten gekend: ontdek de grote favorieten

De kaarten in de drie Europese competities zijn geschud. De voorbije dagen werden de tickets ...

62
62
'Revolutie bij Anderlecht: Sibierski krijgt carte blanche'

Met Antoine Sibierski heeft RSC Anderlecht eindelijk zijn nieuwe sportief directeur beet. Tijdens ...

336
336
Nieuwe wending Real-soap: Valderde komt zelf met statement

De crisis bij Real Madrid escaleerde deze week helemaal met een heftig incident tussen Federico ...

81
81
UEL/UECL: Tielemans naar finale, Penders en co sneuvelen

Donderdagavond werden de tickets voor de finales van de Europa en Conference League afgewerkt. In ...

65
65
'Bestuur nu al op scherp: historische mercato Club Brugge'

Club Brugge wil zich in de komende weken verzekeren van zijn 20ste landstitel, maar achter de ...

465
465
Trainingsgevecht zindert na: Real onderneemt stappen

Enkele dagen voor El Clasico op het veld van FC Barcelona, staat Real Madrid in vuur en vlam. De ...

104
104
Limburgse goudmijn: Genk stoomt nieuw toptalent al klaar

KRC Genk hoopt in de komende weken alsnog een Europees ticket te veroveren, maar ondertussen is men ...

206
206
'City en United knokken om Duivel, Kompany op de loer'

Verschillende Rode Duivels komen tijdens nakende zomermercato in aanmerking voor een mooie transfer. ...

159
159
'Exodus van start: Antwerp verliest eerste steunpilaar'

Antwerp FC staat opnieuw voor een drukke zomermercato. De sportieve leiding van de Great Old zal ...

810
810
'Vertrek Tzolis krijgt vorm: eisen Club Brugge gelekt'

Club Brugge neemt komende zomer afscheid van verschillende sterkhouders. Even laaide de hoop op een ...

479
479
'Irritaties bij Genk-bestuur: spelers intern aangepakt'

KRC Genk slikte afgelopen weekend een zware opdoffer en verloor in de Europe Play-Offs op Charleroi ...

547
547
Kompany hakt knoop door: Kane legt bom onder Bayern

De toekomst van Harry Kane bepaalt meer dan alleen de aanval van Bayern. Vincent Kompany botst ...

287
287
Real op apegapen: Valverde naar hospitaal na nieuwe knokpartij

Aanstaande zondag wil Real Madrid er alles aan doen om te voorkomen dat FC Barcelona kampioen speelt ...

238
238
Union verliest aura van sympathie: analist geeft dé reden

Union SG legde de voorbije jaren een indrukwekkend parcours af en deed sinds zijn promotie op ...

263
263

Meer sportnieuws