"Noa Lang is geen meeloper, hij acteert nooit"

door

Voor de competitie zich halfweg januari weer op gang trekt, wordt eerst nog de Gouden Schoen uitgereikt. Eén van de topkandidaten om Lior Refaelov op te volgen op de erelijst. Al kunnen zijn 'maniertjes' op het veld, de smaakmaker van Club Brugge mogelijk wel wat punten hebben gekost.


Het voetbaltalent van de Nederlandse lefgozer staat buiten kijf. Hij geldt met recht en reden als één van de absolute publiekstrekkers op de Belgische velden. Maar Lang heeft ook een minder kantje. Zo laat hij zich soms te vaak leiden door emoties en reageert hij op alles en iedereen met allerlei gebaartjes, die zijn populariteit niet bepaald deugd doen. Ook zijn, soms buitensporige, zelfvertrouwen doet hier en daar wel eens de wenkbrauwen fronsen.

Maar de bekende Nederlandse journalist/analist Mikos Gouka neemt het op voor Lang. Hij wijdt zelfs zijn volledige eindejaarscolumn voor Algemeen Dagblad aan de smaakmaker van Club Brugge. "Toen er door analytici vraagtekens werden gezet bij zijn straataccent, zijn provocaties en het feit dat Lang zijn mouwen steevast over zijn handen draagt alsof hij in Siberië speelt, haalde hij zijn schouders op. Toen Van Gaal hem nadrukkelijk had verzocht geen rare fratsen meer uit te halen op het veld, ging Lang bij Club Brugge met twee voeten tegelijk op de bal staan", somt Gouka enkele incidentjes op.

MEE NAAR WK
Maar de journalist/analist vindt dat deze fratsen nu eenmaal bij het totaalpakket horen en zou Lang sowieso meepakken naar het WK van volgend jaar in Qatar. "Mensen die hem kennen schetsen een ander beeld. Lang is vooral geen meeloper, hij acteert nooit", aldus Gouka. "Die houding maakte hem de grote ster van het huidige Club Brugge. Als ik Van Gaal was, zou ik hem meenemen naar het WK. Er is altijd ruimte voor één speler die graag zijn eigen weg kiest. Wel oppassen dat hij bij een penalty niet de bal uit de handen van Memphis grist."

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Taak voor Sibierski, weer transfer Lang'

Lang verdient de Gouden Schoen ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

96
96
"Ik zou heel graag bij STVV willen blijven"

Als Anderlecht zondag niet wint in Gent, dan is STVV helemaal zeker van de derde plaats in de ...

0
0
Lommel oordeelt over promotiekansen tegen Dender

Dender kent zijn tegenstander in de barrage om het behoud. De rode lantaarn zal het daarin moeten ...

14
14
Prachtig afscheid Vossen: "Een serieuze pleister op wonde"

Zulte Waregem zette zaterdag een punt achter zijn seizoen met een nieuwe zege tegen Dender. Daarbij ...

23
23
'Van Bommel eindelijk weer aan de slag bij deze topclub'

Het is intussen al twee jaar geleden dat Mark van Bommel de deur van de Bosuil achter zich ...

61
61
Bayern herpakt zich een beetje met nipte zege

De uitschakeling in de Champions League door PSG kwam deze week zeer hard aan bij Bayern ...

25
25
Doku wéér de uitblinker: City blijft in titelstrijd

Manchester City blijft volop Arsenal het vuur aan de schenen leggen in de Engelse titelstrijd. Het ...

51
51
Kiel in zak en as: Lommel houdt Beerschot uit barrages

Beerschot moet zijn promotiedroom definitief opbergen. De Mannekes zijn er op het Kiel niet in ...

176
176
'Coucke gooit alle remmen los: Romback doet RSCA daveren'

Marc Coucke droomt luidop van Romelu Lukaku, en dan telt hij niet meer. Het gerommel bij Napoli doet ...

1105
1105
Leko maakt ploeg bekend: één enorme verrassing

Club Brugge kan vanavond een volgende grote stap richting landstitel zetten. Ze ontvangen STVV, dat ...

120
120
'Benfica neemt verrassende beslissing over Ivanovic'

Voor topspelers uit de Jupiler Pro League is het niet altijd makkelijk om bij een vertrek meteen ...

40
40
Bommetje voor Clasico: "Vinicius was op weg naar Barça"

FC Barcelona kan voor de ultieme vernedering zorgen bij Real Madrid. Kampioen spelen in eigen huis ...

136
136
'AA Gent houdt schoonmaak: 11 spelers weg'

AA Gent haalde voor het tweede jaar op rij de Champions' Play-Offs, wat al progressie is. De jaren ...

274
274
KV Kortrijk stuurt vier spelers naar de uitgang

KV Kortrijk speelt komend seizoen weer in de Jupiler Pro League. De Kerels zijn al druk bezig met ...

65
65
Taravel waarschuwt voor AA Gent: "Weet iedereen binnen RSCA"

RSC Anderlecht speelt zondag een zeer belangrijk duel op het veld van AA Gent. Als RSCA er kan ...

123
123
Vossen wint afscheidsmatch, pandoering voor Cercle Brugge

In de Jupiler Pro League stonden er in de Relegation Play-Offs twee matchen op het programma. Voor ...

50
50
De Cuyper blinkt uit, Manchester United stelt teleur

In de Premier League en Bundesliga stonden er deze namiddag een aantal duels op het programma. Wat ...

42
42
Boskamp kritisch voor Hayen: "Lukt hem ook niet"

Bij KRC Genk draait het dit seizoen voor geen meter in de Jupiler Pro League. De Limburgers wonnen ...

162
162
Schot in de roos: Bertaccini ontroert met heuglijk nieuws

Adriano Bertaccini heeft zonet heuglijk nieuws aangekondigd, dat meteen voor veel reacties zorgt ...

85
85
'AA Gent hakt knoop door: twee toptransfers op komst'

AA Gent moét winnen van RSC Anderlecht, anders lijkt het seizoen stilaan over en out te zijn. ...

318
318
'Hallo, Belgische topclubs? FC Twente wil toeslaan in CPL'

Lommel SK strijdt om promotie en de Limburgers staan er alvast goed voor na een 3-1-zege tegen ...

72
72
Vanderbiest rekent zich niet rijk: "Heeft Union nog gedaan"

KV Mechelen won vorige week met 1-0 van AA Gent en deed zo een zeer goede zaak. Ze doen weer volop ...

86
86
Liverpool en Chelsea verwennen fans met ouderwetse partij

In de Premier League namen Liverpool en Chelsea het tegen elkaar op. De twee ploegen kennen een ...

19
19
Lommel SK klaar voor epische strijd: "Hiervoor doe je het"

Lommel SK staat voor een heel belangrijk duel tegen Beerschot. In de terugmatch van de finale van de ...

90
90
'PSV neemt beslissing over Antwerp-huurling Babadi'

De afgelopen transferperiodes van Royal Antwerp FC waren niet bepaald een succes. Dat is nog zacht ...

92
92
Euvrard waarschuwt Genk en Westerlo: "Ik voelde het"

Standard won verdiend met 2-1 van OH Leuven en staat zo aan de leiding in de Europe Play-Offs. Zij ...

119
119

Meer sportnieuws