"Noa Lang is geen meeloper, hij acteert nooit"

375 stemmen

Voor de competitie zich halfweg januari weer op gang trekt, wordt eerst nog de Gouden Schoen uitgereikt. Eén van de topkandidaten om Lior Refaelov op te volgen op de erelijst. Al kunnen zijn 'maniertjes' op het veld, de smaakmaker van Club Brugge mogelijk wel wat punten hebben gekost.


Het voetbaltalent van de Nederlandse lefgozer staat buiten kijf. Hij geldt met recht en reden als één van de absolute publiekstrekkers op de Belgische velden. Maar Lang heeft ook een minder kantje. Zo laat hij zich soms te vaak leiden door emoties en reageert hij op alles en iedereen met allerlei gebaartjes, die zijn populariteit niet bepaald deugd doen. Ook zijn, soms buitensporige, zelfvertrouwen doet hier en daar wel eens de wenkbrauwen fronsen.

Maar de bekende Nederlandse journalist/analist Mikos Gouka neemt het op voor Lang. Hij wijdt zelfs zijn volledige eindejaarscolumn voor Algemeen Dagblad aan de smaakmaker van Club Brugge. "Toen er door analytici vraagtekens werden gezet bij zijn straataccent, zijn provocaties en het feit dat Lang zijn mouwen steevast over zijn handen draagt alsof hij in Siberië speelt, haalde hij zijn schouders op. Toen Van Gaal hem nadrukkelijk had verzocht geen rare fratsen meer uit te halen op het veld, ging Lang bij Club Brugge met twee voeten tegelijk op de bal staan", somt Gouka enkele incidentjes op.

MEE NAAR WK
Maar de journalist/analist vindt dat deze fratsen nu eenmaal bij het totaalpakket horen en zou Lang sowieso meepakken naar het WK van volgend jaar in Qatar. "Mensen die hem kennen schetsen een ander beeld. Lang is vooral geen meeloper, hij acteert nooit", aldus Gouka. "Die houding maakte hem de grote ster van het huidige Club Brugge. Als ik Van Gaal was, zou ik hem meenemen naar het WK. Er is altijd ruimte voor één speler die graag zijn eigen weg kiest. Wel oppassen dat hij bij een penalty niet de bal uit de handen van Memphis grist."

LEES OOK: Nilsson lucht hart: "Coach mocht mij niet opstellen"

Lang verdient de Gouden Schoen ...

Meest recent

'Anderlecht laat Huerta gaan: prijskaartje bekend'

Naar eigen zeggen heeft RSC Anderlecht geen geduld tot het WK voorbij is om toe te slaan op de ...

87
87
'Witte rook in Genk: eerste zomeraanwinst een feit'

Dimitri de Condé verbond vorige week zijn toekomst nog eens tien jaar langer aan KRC Genk. ...

74
74
'Sibierski schiet in actie: Anderlecht mikt op stunt'

RSC Anderlecht gaat een al even drukke als onzekere zomer tegemoet. Terwijl het wemelt van de ...

138
138
Nilsson lucht hart: "Coach mocht mij niet opstellen"

Om de vele vertrekkers hun schoenen te vullen, rekent Club Brugge straks ongetwijfeld deels op ...

190
190
Ruben Van Gucht woedend: Hevig conflict achter de schermen

Ruben Van Gucht kwaad krijgen is blijkbaar niet zo moeilijk als sommigen denken. Achter zijn ...

211
211
'Uittocht Anderlecht: Huerta op zucht van straffe transfer'

RSC Anderlecht speurt momenteel volop naar een nieuwe hoofdtrainer. Ondertussen is sportief ...

330
330
'Post-Guardiola tijdperk: City vuurt transferraket af'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

75
75
'Club richting recordtransfer: United onderneemt actie'

Club Brugge zag Aleksandar Stankovic vorige week voor een vaste som van 23 miljoen euro terugkeren ...

617
617
'Nieuwe trainer Anderlecht: buitenlandse naam op tafel'

Op maandag 22 juni staat bij RSC Anderlecht de eerste training van de voorbereiding gepland. ...

677
677
Daags voor openingsmatch: FIFA voert drastische WK-verandering door

Aanstaande donderdag is het eindelijk zover: dan wordt het wereldkampioenschap 2026 op gang getrapt. ...

360
360
Anderlecht aast op bekerheld: 'Vragen om problemen'

Anderlecht speurt opnieuw naar snelheid op de flank en komt uit bij een jonge bekerheld. Hij past in ...

457
457
Eriksen komt zelf met update: wat met toekomst?

Christian Eriksen maakte in 2020 al een hartstilstand mee tijdens het EK en sindsdien speelt de ...

73
73
‘Alarm vlak voor WK: openingsmatch plots op losse schroeven’

Het WK gaat donderdagavond van start, maar de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika zorgt plots ...

218
218
Tielemans maakt fans warm voor WK met erg straffe taal

Youri Tielemans is onder bondscoach Rudi Garcia de aanvoerder van de Rode Duivels én de ...

79
79
KAA Gent slaat toe: jonge aanvaller uit Engeland binnen

KAA Gent heeft op de zomermercato een nieuw talent binnengehaald. Op de officiële kanalen laten ...

123
123
‘KRC Genk grijpt genadeloos in: duo op transferlijst’

Het seizoen is nog maar net gedaan of KRC Genk grijpt al genadeloos in. De Limburgers zullen komend ...

563
563
‘Pocognoli naar Anderlecht? Belangrijke hint bekend’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Paars-Wit wil niet verder door met Jeremy ...

731
731
Origi stopt met voetballen: "Zeer jammer, hij had echt alles"

Divock Origi liet vandaag weten dat hij op amper 31-jarige leeftijd stopt met voetballen. De ...

234
234
Vandenbempt ziet één groot verschil bij de Rode Duivels

De Rode Duivels zijn onderweg naar Seattle in de Verenigde Staten. De Belgen trekken met vertrouwen ...

179
179
Origi hangt op 31-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Divock Origi hangt op 31-jarige leeftijd de schoenen aan de haak. Dat heeft hij zopas meegedeeld via ...

193
193
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

448
448
Lierse SK verrast met transfer bij Jupiler Pro League-club

Lierse SK wist met Christian Kouam vandaag al een speler te strikken, maar daar doen ze er nog ...

118
118
'Beweging op JPL-mercato: twee spelers in aantocht'

Het WK mag dan wel voor de deur staan, achter de schermen zijn de Belgische clubs ook bezig met het ...

128
128
AA Gent vindt versterking in de Challenger Pro League

AA Gent gaat een drukke mercato tegemoet. De Buffalo's willen versterking voor de korte termijn, ...

200
200
Heekeren laat fans Anderlecht nu al watertanden

RSC Anderlecht sloot een zwaar seizoen af als nummer vier. De Brusselaars haalden in januari heel ...

642
642

Meer sportnieuws