Voor de competitie zich halfweg januari weer op gang trekt, wordt eerst nog de Gouden Schoen uitgereikt. Eén van de topkandidaten om Lior Refaelov op te volgen op de erelijst. Al kunnen zijn 'maniertjes' op het veld, de smaakmaker van Club Brugge mogelijk wel wat punten hebben gekost.
Het voetbaltalent van de Nederlandse lefgozer staat buiten kijf. Hij geldt met recht en reden als één van de absolute publiekstrekkers op de Belgische velden. Maar Lang heeft ook een minder kantje. Zo laat hij zich soms te vaak leiden door emoties en reageert hij op alles en iedereen met allerlei gebaartjes, die zijn populariteit niet bepaald deugd doen. Ook zijn, soms buitensporige, zelfvertrouwen doet hier en daar wel eens de wenkbrauwen fronsen.
Maar de bekende Nederlandse journalist/analist Mikos Gouka neemt het op voor Lang. Hij wijdt zelfs zijn volledige eindejaarscolumn voor Algemeen Dagblad aan de smaakmaker van Club Brugge. "Toen er door analytici vraagtekens werden gezet bij zijn straataccent, zijn provocaties en het feit dat Lang zijn mouwen steevast over zijn handen draagt alsof hij in Siberië speelt, haalde hij zijn schouders op. Toen Van Gaal hem nadrukkelijk had verzocht geen rare fratsen meer uit te halen op het veld, ging Lang bij Club Brugge met twee voeten tegelijk op de bal staan", somt Gouka enkele incidentjes op.
MEE NAAR WK
Maar de journalist/analist vindt dat deze fratsen nu eenmaal bij het totaalpakket horen en zou Lang sowieso meepakken naar het WK van volgend jaar in Qatar. "Mensen die hem kennen schetsen een ander beeld. Lang is vooral geen meeloper, hij acteert nooit", aldus Gouka. "Die houding maakte hem de grote ster van het huidige Club Brugge. Als ik Van Gaal was, zou ik hem meenemen naar het WK. Er is altijd ruimte voor één speler die graag zijn eigen weg kiest. Wel oppassen dat hij bij een penalty niet de bal uit de handen van Memphis grist."
LEES OOK: Noa Lang krijgt 'geheimzinnig telefoontje' tijdens vakantie