"Noa Lang is geen meeloper, hij acteert nooit"

375

Voor de competitie zich halfweg januari weer op gang trekt, wordt eerst nog de Gouden Schoen uitgereikt. Eén van de topkandidaten om Lior Refaelov op te volgen op de erelijst. Al kunnen zijn 'maniertjes' op het veld, de smaakmaker van Club Brugge mogelijk wel wat punten hebben gekost.


Het voetbaltalent van de Nederlandse lefgozer staat buiten kijf. Hij geldt met recht en reden als één van de absolute publiekstrekkers op de Belgische velden. Maar Lang heeft ook een minder kantje. Zo laat hij zich soms te vaak leiden door emoties en reageert hij op alles en iedereen met allerlei gebaartjes, die zijn populariteit niet bepaald deugd doen. Ook zijn, soms buitensporige, zelfvertrouwen doet hier en daar wel eens de wenkbrauwen fronsen.

Maar de bekende Nederlandse journalist/analist Mikos Gouka neemt het op voor Lang. Hij wijdt zelfs zijn volledige eindejaarscolumn voor Algemeen Dagblad aan de smaakmaker van Club Brugge. "Toen er door analytici vraagtekens werden gezet bij zijn straataccent, zijn provocaties en het feit dat Lang zijn mouwen steevast over zijn handen draagt alsof hij in Siberië speelt, haalde hij zijn schouders op. Toen Van Gaal hem nadrukkelijk had verzocht geen rare fratsen meer uit te halen op het veld, ging Lang bij Club Brugge met twee voeten tegelijk op de bal staan", somt Gouka enkele incidentjes op.

MEE NAAR WK
Maar de journalist/analist vindt dat deze fratsen nu eenmaal bij het totaalpakket horen en zou Lang sowieso meepakken naar het WK van volgend jaar in Qatar. "Mensen die hem kennen schetsen een ander beeld. Lang is vooral geen meeloper, hij acteert nooit", aldus Gouka. "Die houding maakte hem de grote ster van het huidige Club Brugge. Als ik Van Gaal was, zou ik hem meenemen naar het WK. Er is altijd ruimte voor één speler die graag zijn eigen weg kiest. Wel oppassen dat hij bij een penalty niet de bal uit de handen van Memphis grist."

LEES OOK: ‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

Lang verdient de Gouden Schoen ...

Meest recent

Code rood bij KRC Genk: Thorup verrast met ingreep

KRC Genk kampt met een 15 op 30 en dat is te weinig voor de Limburgers. Het is dan ook code rood ...

35
35
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

47
47
Pijnlijke tendens Westerlo: spelers grijpen in

Westerlo zit in de hoek waar de klappen vallen. De Kemphanen incasseerden afgelopen drie wedstrijden ...

20
20
‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

De meest interessante affiche van speeldag 11 van de Jupiler Pro League is ongetwijfeld Club Brugge ...

163
163
‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Koni De Winter wil niet meer voor de Rode Duivels spelen. Zijn omgeving spreekt van “iets ...

229
229
Boskamp begrijpt één man bij RSCA niet: "Waarom doe je dat?"

RSC Anderlecht is versterkt uit de zomermercato gekomen. Bij Paars-Wit hebben ze echter een ...

75
75
KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

77
77
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

168
168
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

68
68
Club Brugge versus Anderlecht: de rollen zijn omgedraaid

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

231
231
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

321
321
'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

44
44
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

428
428
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

336
336
Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

114
114
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

194
194
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

27
27
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

74
74
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

49
49
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

115
115
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

117
117
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

41
41
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

17
17
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

18
18
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

34
34

Meer sportnieuws