"Noa Lang is geen meeloper, hij acteert nooit"

375 stemmen

Voor de competitie zich halfweg januari weer op gang trekt, wordt eerst nog de Gouden Schoen uitgereikt. Eén van de topkandidaten om Lior Refaelov op te volgen op de erelijst. Al kunnen zijn 'maniertjes' op het veld, de smaakmaker van Club Brugge mogelijk wel wat punten hebben gekost.


Het voetbaltalent van de Nederlandse lefgozer staat buiten kijf. Hij geldt met recht en reden als één van de absolute publiekstrekkers op de Belgische velden. Maar Lang heeft ook een minder kantje. Zo laat hij zich soms te vaak leiden door emoties en reageert hij op alles en iedereen met allerlei gebaartjes, die zijn populariteit niet bepaald deugd doen. Ook zijn, soms buitensporige, zelfvertrouwen doet hier en daar wel eens de wenkbrauwen fronsen.

Maar de bekende Nederlandse journalist/analist Mikos Gouka neemt het op voor Lang. Hij wijdt zelfs zijn volledige eindejaarscolumn voor Algemeen Dagblad aan de smaakmaker van Club Brugge. "Toen er door analytici vraagtekens werden gezet bij zijn straataccent, zijn provocaties en het feit dat Lang zijn mouwen steevast over zijn handen draagt alsof hij in Siberië speelt, haalde hij zijn schouders op. Toen Van Gaal hem nadrukkelijk had verzocht geen rare fratsen meer uit te halen op het veld, ging Lang bij Club Brugge met twee voeten tegelijk op de bal staan", somt Gouka enkele incidentjes op.

MEE NAAR WK
Maar de journalist/analist vindt dat deze fratsen nu eenmaal bij het totaalpakket horen en zou Lang sowieso meepakken naar het WK van volgend jaar in Qatar. "Mensen die hem kennen schetsen een ander beeld. Lang is vooral geen meeloper, hij acteert nooit", aldus Gouka. "Die houding maakte hem de grote ster van het huidige Club Brugge. Als ik Van Gaal was, zou ik hem meenemen naar het WK. Er is altijd ruimte voor één speler die graag zijn eigen weg kiest. Wel oppassen dat hij bij een penalty niet de bal uit de handen van Memphis grist."

LEES OOK: 'Noa Lang versiert opnieuw droomtransfer'

Lang verdient de Gouden Schoen ...

Meest recent

Alderweireld voorspelt: nog extra troef voor Rode Duivels

De Rode Duivels stappen maandagnamiddag op het vliegtuig naar de Verenigde Staten, waar ze op 15 ...

2
2
Lierse pakt uit met Belgische ex-speler van Bayern

Lierse beleefde een grijs seizoen en is nu al druk in de weer om straks beter te doen. Daarvoor ...

8
8
'Club moet alsnog vrezen voor vertrek goudhaantje'

Het is een woelig seizoen geweest voor Club NXT. Het eindigde pas als voorlaatste in de Challenger ...

95
95
'Standard heeft beet, maar verliest ook toptalent'

Het wordt uitkijken naar hoe Standard het volgend seizoen zal doen. De Rouches kwamen dit seizoen al ...

74
74
TRANSFERUURTJE: 'Trainersbommetjes bij Anderlecht én Feyenoord'

 De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

316
316
Rode Duivels stuiten meteen op eerste WK-struikelblok

De Rode Duivels hebben een uitstekende voorbereiding achter de rug. In Kroatië werd met 0-2 ...

156
156
Union SG zit niet stil: nieuwe toptransfer voorgesteld

Union SG gaat meteen hard op de zomermercato. Vooral in de verdediging mag er extra kwaliteit bij na ...

72
72
Details Eriksen komen naar buiten: “Hij vroeg dat zelf”

De voetbalwereld hield zijn adem weer even in tijdens de oefeninterland Denemarken – ...

65
65
Oranje op WK: tussen hoop en vrees bij Van der Vaart & co

Nederland trekt met ambitie naar het WK, maar er zijn toch ook veel twijfels. Oranje heeft niet meer ...

73
73
'Topclub wil uitpakken met komst De Ketelaere'

Gaat Charles De Ketelaere komend seizoen van club veranderen? Het zou zomaar kunnen. De speler van ...

216
216
Advocaat haalt wéér zeer stevig uit naar Rigaux

Dévy Rigaux wordt stevig aangepakt in Nederland. Het ontslag van Robin van Persie bij ...

225
225
'Anderlecht heeft eerste wintertransfer nu al beet'

RSC Anderlecht gaat zich de komende weken en maanden flink roeren op de transfermarkt. De ...

284
284
Garcia hakt knoop door: wissel in de basisploeg

De Rode Duivels vertrekken vandaag naar de Verenigde Staten en één speler gaat met een ...

273
273
'Standard hoopt op buitenlands geld: vier dossiers hangende'

Standard zoekt geld, net zoals elke andere Belgische club. Dat moet komen via uitgaande transfers. ...

217
217
Hein voorspelt: "Hij gaat geweldig WK spelen bij Duivels"

De Rode Duivels reizen maandag af naar hun WK-basiskamp in Seattle. Aan motivatie om er een goed ...

177
177
Vandenbempt en Van der Elst onthullen: WK-verhaal zindert na

Peter Vandenbempt en Franky Van der Elst hebben in aanloop naar het WK in de Verenigde Staten een ...

75
75
'Club Brugge beeft: bliksemvertrek Tresoldi plots concreet'

Dat Club Brugge verschillende belangrijke krachten zal verliezen in het tussenseizoen staat buiten ...

645
645
Pérez herverkozen: Mourinho en dríé topaanwinsten naar Real

De voorzittersverkiezingen hebben dan toch geen verrassing opgeleverd bij Real Madrid. Zoals ...

134
134
Partner Ngoy gezocht: "Mechele of Theate? Kies voor hem"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

410
410
Garcia maakt van Lukaku plots weer een probleem

De discussie rond Romelu Lukaku is plots veel groter dan nodig. Niet door zijn goal tegen ...

492
492
'Trainersbom Anderlecht: Sibierski praat met bekend gezicht'

Binnen een tweetal weken begint RSC Anderlecht al aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. ...

1113
1113
'Premier League davert: Arsenal haalt uit op mercato'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

157
157
'Vierde grote vertrekker Club Brugge: Tottenham meldt zich'

Terwijl het wachten is op de eerste grote zomeraanwinst, zag Club Brugge inmiddels wel al een ...

886
886
L'Equipe ziet X-factor bij Duivels: "Hij was monsterlijk"

De Rode Duivels reizen maandag met een gerust gemoed af richting het WK. In hun laatste ...

243
243
'Vrancken in de running voor buitenlandse topjob'

Wouter Vrancken werd dit seizoen verkozen tot Trainer van het Jaar in de Jupiler Pro League. Dat was ...

223
223

Meer sportnieuws