Dury neemt emotioneel afscheid van Zulte Waregem

door
Dury neemt emotioneel afscheid van Zulte Waregem

Eerder op de dag geraakte bekend dat Zulte Waregem en Francky Dury in onderling overleg uit elkaar gaan. Daarmee komt er een einde aan een vruchtvolle samenwerking van ruim 20 jaar. Intussen nam ook de coach zelf afscheid van Essevee.


"Beste Essevee-supporter, ik heb in onderling overleg met de directie de samenwerking beëindigd. Voor sommigen te vroeg, voor sommigen te laat", aldus de legendarische trainer, die de voorbije jaren bij diverse geledingen van de supporters desalniettemin alsmaar meer onder vuur kwam te liggen, in een emotionele videoboodschap die via de officiële kanalen werd verspreid. "Laat ons samen als fans van Essevee de mooie momenten onthouden, die waren talrijk."

Onder leiding van Dury, al sinds begin jaren '90 aan de slag bij de toenmalige Zultse VV, promoveerde de fusieclub in 2005 naar het hoogste niveau. Daar dwong het dankzij de bekerwinst meteen Europees voetbal af, met een memorabele campagne tot gevolg. Ook in 2017 bracht Dury de beker nog eens naar de Gaverbeek, in 2013 kroonde Zulte Waregem zich tot vicekampioen. De afgelopen seizoen verliepen echter steeds stroever, nu dreigt zelfs de degradatie.

FORZA ESSEVEE
Ondanks het wrange afscheid wenst Dury, wiens taken dus vroeger dan voorzien overgenomen worden door assistenten Timmy Simons en Davy de Fauw, zijn ex-ploeg dan ook alleen maar het beste toe. "Ik vraag nu ook aan iedereen om zich te focussen op de toekomst, op de redding, op de nog vele mooie jaren die Zulte Waregem staat te wachten. Ik heb op een heel correcte manier afscheid kunnen nemen van directie, medewerkers, spelers en staf en ik wil bij deze ook afscheid nemen van de supporters en de partners. Het ga jullie goed. Forza Essevee, dankjewel."

LEES OOK: Krijgt Essevee nog nieuwe coach? Colpaert reageert

Dury verdient een standbeeld aan de Gaverbeek

Meest recent

2 Rode Duivels (en halve Belg) in lijst 50 grootste talenten

Komende zomer zullen de Rode Duivels niet meer als een topfavoriet aan de start van het WK ...

34
34
'Hoefkens moet nieuwe opdoffer slikken'

Vorig seizoen was Carl Hoefkens nog God in Breda nadat hij met NAC tegen alle verwachtingen in het ...

22
22
'Belgische sensatie in LaLiga: miljoenentransfer op komst'

Er zijn dit seizoen toch de nodige Belgen actief in LaLiga, met Thibaut Courtois, Axel Witsel, Adnan ...

30
30
STVV strikt broer van Rode Duivel

STVV sloot de reguliere competitie af met drie nederlagen in vier wedstrijden, maar mag desondanks ...

22
22
Duitsland of Italië? Tresoldi duidelijk over keuze

De laatste maanden verkeert Nicolo Tresoldi bij Club Brugge in grootse vorm. Hij scoorde zeven keer ...

91
91
TD Cercle verklaart verrassende trainerskeuze

De komende dagen zullen de ogen gericht zijn op interlandvoetbal, maar in de schaduw beginnen de ...

69
69
'Belachelijke blunder van Real met blessure Mbappé'

Bij Real Madrid konden ze de voorbije maanden niet zoveel rekenen op Kylian Mbappé als ze ...

51
51
Nieuw format op de helling: BMA keihard voor Pro League

Na de interlandbreak gaan de play-offs in de Jupiler Pro League van start. In principe moet het de ...

225
225
Fans in de wolken: 'Anderlecht vol voor terugkeer publiekslieveling'

Nu het woord aan de nationale ploegen is, hebben de clubleiders enkele dagen tijd om al richting het ...

342
342
Nieuwe twist in Lavia-soap: bondscoach gooit kaarten open

Hoewel hij liefst 28 spelers selecteerde, had bondscoach Rudi Garcia geen plaats voor Roméo ...

80
80
Bommetje op Anfield: Liverpool kondigt vertrek Salah aan

Eind dit seizoen neemt Liverpool FC afscheid van een waar boegbeeld in de Premier League. De Engelse ...

130
130
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

Anderlecht heeft een jong aanvallend talent op de radar. Paars-wit volgt een razendsnelle ...

147
147
Nieuwe titelclash Union vs. Club: "Zij zijn lichte favoriet"

In de komende dagen is het woord aan de nationale ploegen, vervolgens gaat de climax van het seizoen ...

111
111
Einde tijdperk: Griezmann voorgesteld bij verrassende club

Het Europees voetbal neemt na het seizoen andermaal afscheid van een grote naam. Zo zal Antoine ...

98
98
Voetbalbond slaat toe: meubelstuk verlaat KV Mechelen

Eindelijk is het zover voor KV Mechelen, dat op de valreep voor de eerste keer mag deelnemen aan de ...

122
122
Anderlecht pakt plots uit met verrassende WK-ganger

Er staat de komende maanden nog heel wat op het spel voor RSC Anderlecht, dat met de beker eindelijk ...

205
205
KRC Genk verschaft belangrijke update uit ziekenboeg

Na het spektakelstuk in La Louvière moet KRC Genk genoegen nemen met de Europe Play-Offs. ...

140
140
Nieuw format JPL: Anderlecht bekvecht met Club Brugge

Het laatste woord is er ongetwijfeld nog niet over gezegd, maar behoudens een nieuwe plottwist ...

695
695
Meunier dropt bommetje: transfer naar ... Anderlecht?

Woensdag vertrekken de Rode Duivels naar Amerika voor een tweeluik tegen Mexico en de VS. Een van de ...

545
545
Zorgwekkende update rond Boskamp: fans reageren geschokt

De zorgen rond Jan Boskamp nemen toe. Tijdens een recente uitzending liet René van der Gijp ...

174
174
Lukaku haakt af bij Rode Duivels: puzzelen voor Garcia

Dinsdag bliezen de Rode Duivels verzamelen in Tubeke, om daags nadien koers te zetten richting de ...

178
178
Anderlecht moet dokken: spelers passeren langs de kassa

Met de hakken over de sloot verzekerde RSC Anderlecht zich van een plekje in de Champions' ...

223
223
Brusselmans zorgt voor kippenvel: "Zou het nooit doen"

Herman Brusselmans heeft met een onverwacht gezinsmoment iedereen naar de keel gegrepen. De ...

33
33
Madou zet Club Brugge op scherp: straffe woorden voor PO's

Club Brugge gaat Play-Off 1 in als achtervolger. De ambities van Blauw-Zwart zijn duidelijk: ...

297
297
Meunier verbaast iedereen met toekomstplannen

Thomas Meunier was afgelopen speeldag de grote man bij Lille met een doelpunt en een assist. De ...

199
199

Meer sportnieuws