Dury neemt emotioneel afscheid van Zulte Waregem

261
Dury neemt emotioneel afscheid van Zulte Waregem

Eerder op de dag geraakte bekend dat Zulte Waregem en Francky Dury in onderling overleg uit elkaar gaan. Daarmee komt er een einde aan een vruchtvolle samenwerking van ruim 20 jaar. Intussen nam ook de coach zelf afscheid van Essevee.


"Beste Essevee-supporter, ik heb in onderling overleg met de directie de samenwerking beëindigd. Voor sommigen te vroeg, voor sommigen te laat", aldus de legendarische trainer, die de voorbije jaren bij diverse geledingen van de supporters desalniettemin alsmaar meer onder vuur kwam te liggen, in een emotionele videoboodschap die via de officiële kanalen werd verspreid. "Laat ons samen als fans van Essevee de mooie momenten onthouden, die waren talrijk."

Onder leiding van Dury, al sinds begin jaren '90 aan de slag bij de toenmalige Zultse VV, promoveerde de fusieclub in 2005 naar het hoogste niveau. Daar dwong het dankzij de bekerwinst meteen Europees voetbal af, met een memorabele campagne tot gevolg. Ook in 2017 bracht Dury de beker nog eens naar de Gaverbeek, in 2013 kroonde Zulte Waregem zich tot vicekampioen. De afgelopen seizoen verliepen echter steeds stroever, nu dreigt zelfs de degradatie.

FORZA ESSEVEE
Ondanks het wrange afscheid wenst Dury, wiens taken dus vroeger dan voorzien overgenomen worden door assistenten Timmy Simons en Davy de Fauw, zijn ex-ploeg dan ook alleen maar het beste toe. "Ik vraag nu ook aan iedereen om zich te focussen op de toekomst, op de redding, op de nog vele mooie jaren die Zulte Waregem staat te wachten. Ik heb op een heel correcte manier afscheid kunnen nemen van directie, medewerkers, spelers en staf en ik wil bij deze ook afscheid nemen van de supporters en de partners. Het ga jullie goed. Forza Essevee, dankjewel."

LEES OOK: 'Cercle strijdt met Hayen en Essevee voor oude bekende'

Dury verdient een standbeeld aan de Gaverbeek

Meest recent

Zal Club spijt krijgen? "Hij had kunnen doorbreken"

Club Brugge zag de kassa in de zomer weer stevig rinkelen. Dat gebeurde niet alleen door de verkoop ...

8
8
'Club moet in januari vrezen: strijd om Tresoldi weer los'

Dinsdag tegen Aston Villa bleek dat Club Brugge nog niet op zijn sterkst staat na een bewogen ...

29
29
Onrust over Karetsas: "Dit is echt een domper"

Het debuut van Konstantinos Karetsas in de Champions League is er één in mineur ...

45
45
TRANSFERUURTJE: 'Club greep naast twee kleppers, clubs vingen bot bij RSCA'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

200
200
Antwerp grijpt meteen in na vertrek Marc Overmars

Marc Overmars legt per direct zijn functies neer bij Royal Antwerp FC, dat liet de Nederlander weten ...

321
321
Refs volgende speeldag bekend: twee knappe affiches

Club Brugge verloor dinsdagavond in de Champions League van Aston Villa, maar een nieuwe speeldag in ...

63
63
Club Brugge nog niet op zijn best: "Aston Villa won verdiend"

Club Brugge verloor met 2-3 van Aston Villa. Blauw-Zwart speelde een zeer zwakke eerst en een betere ...

129
129
Bom bij Antwerp: Marc Overmars vertrekt per direct

Een bom is ontploft bij Royal Antwerp FC. Sportieve baas Marc Overmars is per direct weg. De ...

351
351
Afscheid van een icoon: KRC Genk eert clubheld

Bij KRC Genk nemen ze komend weekend officieel afscheid van één van de absolute ...

116
116
"Club Brugge het Bayern van België? Gaat niet gebeuren"

Club Brugge gaat vanaf 2029 wellicht in een nieuw stadion van ruim 40.000 plaatsen voetballen. ...

367
367
(Un)Happy Hour? Van Gucht verwerkt ferme VTM-shock

Ruben Van Gucht krijgt een stevige realitycheck met zijn nieuwe talkshow Happy Hour. Het programma ...

79
79
Anderlecht komt met verrassend nieuws voor de fans

RSC Anderlecht heeft belangrijk nieuws meegedeeld voor de fans. Nadat ze de afgelopen maanden de ...

328
328
'Club Brugge ving bot bij FC Barcelona en Arsenal'

Club Brugge haalde Yann Sommer gratis naar het Jan Breydelstadion. De Zwitser kreeg al veel lof, ...

324
324
Hatenboer: "Hij was de beste bij Anderlecht"

RSC Anderlecht haalde anderhalf jaar geleden Cedric Hatenboer voor de neus van PSV weg bij ...

574
574
Geurtje aan dure tegengoal Club: "Het was geen fairplay"

Het is Club Brugge niet gelukt om zijn Champions League-campagne op gang te trappen met een goed ...

458
458
Champions League-droom al in gevaar? Vanaken en co reageren

Club Brugge heeft ook dit jaar de ambitie om de League Phase van de Champions League te overleven. ...

119
119
Karl Vannieuwkerke deelt privénieuws dat iedereen raakt

Karl Vannieuwkerke lijkt een nieuwe, mooie fase in zijn leven te zijn ingegaan. De bekende ...

116
116
Pijnlijke avond Club Brugge: Alderweireld pakt zondebok aan

Club Brugge is in zijn eerste Champions League-wedstrijd meteen onderuit gegaan. Tegen Aston Villa ...

368
368
Mourinho en co lyrisch: "Courtois is beste ter wereld"

Real Madrid heeft zijn Champions League-campagne op gang getrapt met een cruciale zege. De ...

203
203
Engelse pers spaart 'zwak' Club Brugge niet na Villa-slipper

Club Brugge heeft in de Champions League niet de start genomen waar het op hoopte. In de eerste ...

540
540
Verhaeghe laat bom barsten bij Club Brugge: “Echt op”’

Bart Verhaeghe trekt hard aan de alarmbel over Jan Breydel. Club Brugge moet nog drie seizoenen ...

458
458
Leider Gent vloekt: transfervrije topdeal valt in water

De transfermarkt is in de meeste Europese voetballanden inmiddels gesloten. Maar transfervrije ...

322
322
Genadeloze 3 op 10: kranten messcherp voor 'puinhoop' bij Club

Club Brugge is met een valse noot aan zijn Champions League-campagne begonnen. Tegen Aston Villa ...

492
492
Courtois dropt bommetje: géén Nations League met Duivels

Thibaut Courtois speelde dinsdag opnieuw een puike wedstrijd in de Champions League met Real Madrid. ...

233
233
Leko verrast: "Hij is onze beste zomertransfer tot dusver"

Club Brugge droomde er de voorbije dagen van zijn campagne in de Champions League meteen te beginnen ...

361
361

Meer sportnieuws