Dury neemt emotioneel afscheid van Zulte Waregem

door
Dury neemt emotioneel afscheid van Zulte Waregem

Eerder op de dag geraakte bekend dat Zulte Waregem en Francky Dury in onderling overleg uit elkaar gaan. Daarmee komt er een einde aan een vruchtvolle samenwerking van ruim 20 jaar. Intussen nam ook de coach zelf afscheid van Essevee.


"Beste Essevee-supporter, ik heb in onderling overleg met de directie de samenwerking beëindigd. Voor sommigen te vroeg, voor sommigen te laat", aldus de legendarische trainer, die de voorbije jaren bij diverse geledingen van de supporters desalniettemin alsmaar meer onder vuur kwam te liggen, in een emotionele videoboodschap die via de officiële kanalen werd verspreid. "Laat ons samen als fans van Essevee de mooie momenten onthouden, die waren talrijk."

Onder leiding van Dury, al sinds begin jaren '90 aan de slag bij de toenmalige Zultse VV, promoveerde de fusieclub in 2005 naar het hoogste niveau. Daar dwong het dankzij de bekerwinst meteen Europees voetbal af, met een memorabele campagne tot gevolg. Ook in 2017 bracht Dury de beker nog eens naar de Gaverbeek, in 2013 kroonde Zulte Waregem zich tot vicekampioen. De afgelopen seizoen verliepen echter steeds stroever, nu dreigt zelfs de degradatie.

FORZA ESSEVEE
Ondanks het wrange afscheid wenst Dury, wiens taken dus vroeger dan voorzien overgenomen worden door assistenten Timmy Simons en Davy de Fauw, zijn ex-ploeg dan ook alleen maar het beste toe. "Ik vraag nu ook aan iedereen om zich te focussen op de toekomst, op de redding, op de nog vele mooie jaren die Zulte Waregem staat te wachten. Ik heb op een heel correcte manier afscheid kunnen nemen van directie, medewerkers, spelers en staf en ik wil bij deze ook afscheid nemen van de supporters en de partners. Het ga jullie goed. Forza Essevee, dankjewel."

LEES OOK: Club moet bibberen tot einde maar knoopt weer aan met zege

Dury verdient een standbeeld aan de Gaverbeek

Meest recent

Plotse wending: 'Club vol voor aanvaller, huurdeal + optie'

Aanstaande dinsdag sluit de winterse transfermarkt om middernacht definitief zijn deuren. Club ...

5
5
Bitterzoete zege Genk: "Dit is iets om trots op te zijn"

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk in de Europa League. De Limburgers deden donderdag ...

7
7
Eindstand UEL: Nederlands bloedbad, tegenstanders Genk gekend

De League Phase van de Champions League zit erop. Donderdagavond werden alle wedstrijden van de ...

115
115
Genk vloekt: winning-goal Karetsas niet genoeg voor top 8

KRC Genk heeft de League Phase van de Europa League al winnend afgesloten. Ondanks een vroege ...

72
72
Witte rook bij KVM: miljoenentransfer in kannen en kruiken

KV Mechelen is matig aan de tweede seizoenshelft begonnen, maar blijft desondanks in de running om ...

48
48
'Tijd tikt: Club Brugge pakt harde transferbeslissing'

De euforie na de Champions League-triomf van woensdag was bijzonder groot bij Club Brugge, maar de ...

360
360
Europees gelukje voor Genk? Vossen fileert penaltyfase

KRC Genk is in eigen land bezig aan een kwakkelseizoen, maar kon zich nog ietwat optrekken aan de ...

89
89
Anderlecht dumpt Ashimeru: opvallende details bekend

RSC Anderlecht heeft zijn vijfde uitgaande transfer van de wintermercato afgerond. Zo werd donderdag ...

241
241
Stiekeme titelambities? STVV slaat toe met JPL-bekende

Vermits Union SG en Club Brugge de degens met mekaar kruisen, krijgt STVV komend weekend mogelijk ...

154
154
Club Brugge schrikt zich rot: last-minute vertrek Tzolis?

Met het ticket voor de tussenronde in de Champions League op zak, beschikt Club Brugge over een ...

650
650
Genk zoekt Europese glorie: Hayen roteert met basiself

Donderdagavond valt het doek over de League Phase van de Champions League. KRC Genk hoopt zich op de ...

21
21
‘Vermeeren zorgt voor opschudding: knaltransfer dichtbij’

Arthur Vermeeren is nog maar net weer in beeld bij Marseille, of het rommelt opnieuw rond de jonge ...

394
394
Punten L'Equipe: uitzonderlijk cijfer voor één Club-speler

Club Brugge heeft woensdag opnieuw een historische avond in de Champions League beleefd. Het ...

390
390
Tegenstander hemelt Genkie op: opvallende bijnaam onthuld

Donderdag valt het doek over de League Phase in de Europa League. KRC Genk is al zeker van de ...

242
242
Achtste wintertransfer Anderlecht: JPL-deal helemaal rond

Met de komst van verdediger Moussa Diarra, rondde RSC Anderlecht zijn inkomende huiswerk op de ...

319
319
'Diepgaand probleem Anderlecht: bizarre trainersoplossing'

Tenzij RSC Anderlecht zich komende zondag herpakt op het veld van Standard, lijkt het over en uit ...

420
420
Deadline in zicht: Cercle en Standard passeren langs kassa

Aanstaande dinsdag sluit de winterse transfermarkt genadeloos zijn deuren. Verschillende clubs uit ...

81
81
'Kompany verscheurd na last-minute transfer Bayern'

Bayern München heeft woensdagavond de League Phase van de Champions League afgesloten op een ...

101
101
'Solden in Anderlecht: prijskaartje sterkhouder lekt uit'

Op inkomend vlak lijkt RSC Anderlecht klaar met zijn huiswerk, terwijl er op uitgaand gebied louter ...

738
738
Super Sunday in JPL: aanduidingen scheidsrechters bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League alweer speeldag 23 op het programma. De volgende ...

160
160
'Frutos klapt uit de biecht: done deal met Anderlecht'

In de slotweek van de wintermercato moet RSC Anderlecht nog een oplossing zien te vinden voor een ...

343
343
'Overmars all-in: Antwerp zet zinnen op JPL-revelatie'

Van de beloofde versterkingen kwam tot dusver vrij weinig in huis bij Antwerp, maar in het slot van ...

388
388
'Club Brugge verliest sterkhouder: topscouts in tribune'

De uitblinkers vielen woensdag niet op één hand te tellen bij Club Brugge, maar met ...

527
527
'Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk'

KRC Genk is al zeker van de knock-outfase in de Europa League, maar tegen Malmö FF staat er ...

396
396
Kassa rinkelt bij Club Brugge: record aan diggelen?

Dankzij een fraaie 3-0 zege tegen Olympique Marseille kwalificeerde Club Brugge zich met glans ...

706
706

Meer sportnieuws