Sardella verheerlijkt Anderlecht-miskleun: "Enorme kwaliteit"

door
Sardella verheerlijkt Anderlecht-miskleun:

Anderlecht lijkt de laatste weken op toerental te zijn gekomen. Niet dat het altijd even overtuigend is, maar de mannen van Vincent Kompany wisten de laatste vier wedstrijden wel winnend af te sluiten, en dook het met zijn driepunter van dinsdag tegen STVV zelfs – al dan niet voorlopig – de top vier binnen. Wil het minstens even goed doen als vorig seizoen, zal het zijn plaats in de top vier alvast moeten handhaven.


Vorig seizoen haalde Anderlecht immers de Champions’ Play-Offs, iets wat ook dit seizoen het minimum is. Één van de voordelen voor de Brusselaars is alvast dat ze deze jaargang veel makkelijker tot scoren lijken te komen. De goals van Lukas Nmecha niet meegerekend, lag de doelpuntenproductie bij Paars-Wit vorig seizoen immers behoorlijk laag. Mustapha Bundu bracht er alvast helemaal niets aan bij.

We hoeven zelfs niet te tellen, want de Sierra-Leonees kwam helemaal niét tot scoren in een Anderlecht-shirt. Bundu, die seizoen wordt verhuurd aan het Deense Aarhus, kan dan ook worden bestempeld als een complete flopaankoop, mede door het feit dat hij ook in het spel geen meerwaarde bleek. Het zal dan ook tot ieders verrassing zijn – niet in het minst die van de Anderlecht-fans – dat de aanvaller best wel over wat kwaliteiten beschikte.

“De beste op training”
Zo wist Kylian Sardella immers danig te verrassen in de podcast van 4Sporting. Daarin werd hem gevraagd naar wie hij de sterkste speler vindt op training van Anderlecht. “Hij speelt nu niet meer bij ons, maar dat was toch Mustapha Bundu”, was de verdediger stellig. “Hij had enorme kwaliteiten, op training was hij gewoon te sterk, zeker in wedstrijden vier tegen vier.”

Aan de hand van deze bevindingen werd er misschien toch te vroeg een oordeel geveld over Bundu. Iets wat Sardella wil vermijden bij Zirkee. “Volgens mij hebben de mensen een verkeerde indruk van Zirkzee. Hij oogt misschien soms niet gemotiveerd of nonchalant, maar hij heeft echt een topmentaliteit. Hij is ook niet iemand die enkel aan zichzelf denkt, maar een echte teamspeler is”, sprong hij immers in de bres voor zijn vaak bekritiseerde ploegmakker.

LEES OOK: Feest bij Anderlecht: "Kijk maar naar Club Brugge en Union"

Werd hij te vroeg afgeschreven?

Meest recent

Leko slaat alarm: “Drie weken overleven nu”

Bij AA Gent was het weer niet goed wat ze lieten zien tegen KVC Westerlo. De 0-0 was gevleid. ...

11
11
Van Crombrugge laat Vanessa sprakeloos: 'Heb het vaak gedaan'

Goed een jaar geleden maakten Vanessa D’Hooghe, ex-partner van Carl Hoefkens, en Hendrik Van ...

8
8
Transferbom in NL: Denis Odoi duikt op bij nieuwe club

Bijzonder verrassend nieuws vanuit Nederland. Daar heeft Carl Hoefkens immers Denis Odoi naar NAC ...

83
83
Eindelijk Vanaken: "Hopelijk ben ik nu weer vertrokken"

Bij Club Brugge was het weer niet goed wat ze lieten zien tegen Sporting Charleroi. Het werd 1-0 ...

28
28
'Club Brugge vreest éxodus: nieuwe strijd barst los'

Club Brugge zag in de zomer al de nodige sterkhouders vertrekken en lijkt te moeten opletten dat er ...

69
69
Degryse keihard: "Foute inschatting van Overmars"

Het is helemaal crisis bij Antwerp, dat zondag met de billen bloot ging tegen Dender. De tot dan toe ...

73
73
STVV blijft verbazen: "Niemand had het verwacht"

We zijn intussen halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de ...

15
15
Ruben Van Gucht zoekt keihard confrontatie met Wout van Aert

Ruben Van Gucht domineerde de laatste weken (andermaal) veelvuldig het nieuws. Dat had niet enkel te ...

41
41
Volgende topcoach stuurt Antwerp wandelen

De pijnlijke thuisnederlaag tegen Dender betekende meteen de zwanenzang van Stef Wils als trainer ...

240
240
'Debast moet serieuze opdoffer slikken'

Woensdag staat Club Brugge voor zijn volgende opdracht in de Champions League. Het moet in zijn ...

61
61
Goots veegt kandidaat-trainer Antwerp van tafel

Antwerp bereikte zondag een nieuw dieptepunt door thuis met 1-2 te verliezen van Dender, de rode ...

257
257
Bormans velt oordeel over CL-campagne Union

Deze week staat er opnieuw Champions League-voetbal op het programma. Union moet dinsdag aan de bak ...

34
34
Arteta spreekt glashelder over mogelijke transfer Trossard

Arsenal boekte zondag een klinkende zege in de derby tegen Tottenham. Daarbij was een glansrol ...

76
76
Toby Alderweireld emotioneel: "Doe het voor mijn kinderen"

Toby Alderweireld zit zeker niet stil, sinds hij eind vorig seizoen afscheid nam van de Bosuil. De ...

90
90
Maakt Vertonghen verrassende terugkeer in voetbalwereld?

Afgelopen zomer zette Jan Vertonghen een punt achter zijn spelersloopbaan. De recordinternational ...

72
72
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil JPL-smaakmaker, exit Wils'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

299
299
Ex-ref velt verdict: Genk bestolen, meeval voor STVV?

De interlandbreak heeft het Belgisch arbitragekorps duidelijk deugd gedaan, want behalve in ...

189
189
Hasi moet puzzelen: Anderlecht mist viertal tegen Union

Na de zes op zes voor de interlandbreak wou RSC Anderlecht de goede lijn doortrekken in La ...

512
512
Cath Luyten breekt bij spraakmakende bekentenis over Raes

Cath Luyten en sportjournalist Frank Raes vormden jarenlang een bekend en geliefd ...

474
474
Revelatie in de Jupiler Pro League: "Hij verdient lof"

De heenronde in de Jupiler Pro League ligt achter de rug. Hoogstaand was het zeker niet wat we te ...

111
111
JPL-stunt in de maak: "Wie dit voor het seizoen zei..."

STVV is en blijft een van de leukste ploegen in de Jupiler Pro League. De Kanaries wonnen met 1-2 ...

175
175
Euvrard messcherp en doet oproep aan Standard-bestuur

Standard doet het niet goed. De Rouches tellen na vijftien speeldagen zelfs minder punten dan vorig ...

216
216
Dé titelfavoriet in de JPL? Vandenbempt slaat en zalft

Voorlopig blijven we toch op onze honger zitten in de Jupiler Pro League. Vooral de topclubs mogen ...

200
200
Feest bij Anderlecht: "Kijk maar naar Club Brugge en Union"

RSC Anderlecht heeft na een zwakke match alsnog de drie punten weten te rapen op het veld van La ...

326
326
Antwerp zoekt coach: 10 potentiële topkandidaten

Royal Antwerp FC heeft Stef Wils ontslagen na de pijnlijke nederlaag tegen FCV Dender. De Great Old ...

1278
1278

Meer sportnieuws