Sardella verheerlijkt Anderlecht-miskleun: "Enorme kwaliteit"

door
Sardella verheerlijkt Anderlecht-miskleun:

Anderlecht lijkt de laatste weken op toerental te zijn gekomen. Niet dat het altijd even overtuigend is, maar de mannen van Vincent Kompany wisten de laatste vier wedstrijden wel winnend af te sluiten, en dook het met zijn driepunter van dinsdag tegen STVV zelfs – al dan niet voorlopig – de top vier binnen. Wil het minstens even goed doen als vorig seizoen, zal het zijn plaats in de top vier alvast moeten handhaven.


Vorig seizoen haalde Anderlecht immers de Champions’ Play-Offs, iets wat ook dit seizoen het minimum is. Één van de voordelen voor de Brusselaars is alvast dat ze deze jaargang veel makkelijker tot scoren lijken te komen. De goals van Lukas Nmecha niet meegerekend, lag de doelpuntenproductie bij Paars-Wit vorig seizoen immers behoorlijk laag. Mustapha Bundu bracht er alvast helemaal niets aan bij.

We hoeven zelfs niet te tellen, want de Sierra-Leonees kwam helemaal niét tot scoren in een Anderlecht-shirt. Bundu, die seizoen wordt verhuurd aan het Deense Aarhus, kan dan ook worden bestempeld als een complete flopaankoop, mede door het feit dat hij ook in het spel geen meerwaarde bleek. Het zal dan ook tot ieders verrassing zijn – niet in het minst die van de Anderlecht-fans – dat de aanvaller best wel over wat kwaliteiten beschikte.

“De beste op training”
Zo wist Kylian Sardella immers danig te verrassen in de podcast van 4Sporting. Daarin werd hem gevraagd naar wie hij de sterkste speler vindt op training van Anderlecht. “Hij speelt nu niet meer bij ons, maar dat was toch Mustapha Bundu”, was de verdediger stellig. “Hij had enorme kwaliteiten, op training was hij gewoon te sterk, zeker in wedstrijden vier tegen vier.”

Aan de hand van deze bevindingen werd er misschien toch te vroeg een oordeel geveld over Bundu. Iets wat Sardella wil vermijden bij Zirkee. “Volgens mij hebben de mensen een verkeerde indruk van Zirkzee. Hij oogt misschien soms niet gemotiveerd of nonchalant, maar hij heeft echt een topmentaliteit. Hij is ook niet iemand die enkel aan zichzelf denkt, maar een echte teamspeler is”, sprong hij immers in de bres voor zijn vaak bekritiseerde ploegmakker.

LEES OOK: Challenger Pro League: nieuwe regels op komst?

Werd hij te vroeg afgeschreven?

Meest recent

Centen op bij King Power? OHL reageert op malaise

In Engeland dreigt een schrijnend scenario voor Leicester City. Tien jaar nadat de Foxes de wereld ...

9
9
'Standard wacht helse strijd om goudhaantje te houden'

Standard maakt nog altijd kans op de Champions' Play-Off en dat zou voor de Rouches een opsteker ...

23
23
Beveren verrast en gaat lopen met Anderlecht-target

Het seizoen in de Challenger Pro League loopt nog een hele tijd, maar SK Beveren is nu al zeker van ...

79
79
Straffe Wullaert op weg naar Belgische voetbalgeschiedenis

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Een fenomeen en een lust ...

25
25
Wout Faes leeft op: absolute toptransfer lonkt

Wout Faes kreeg als Rode Duivel in België al veel kritiek te verwerken. De Belgische centrale ...

80
80
Challenger Pro League: nieuwe regels op komst?

In de Challenger Pro League kunnen de beloftenploegen bijna niet degraderen. Dat is voor velen een ...

267
267
Garcia speurt rond: oude bekende weer Rode Duivel?

Rudi Garcia zit toch wat met de handen in het haar. De Rode Duivels spelen deze maand tegen de VS en ...

82
82
Blunder Renard pijnlijk duidelijk: CIES met straffe cijfers

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht was geen groot succes. Er gebeurden zeker een ...

163
163
Marc Coucke kiest plots voor een totaal ander verhaal

Wat doet een topondernemer en voetbaleigenaar wanneer de stadionlichten even doven? Woensdagavond ...

42
42
RKC verrast compleet met 'ex-toptransfer KRC Genk'

In Nederland blijven ze opvallende transfers afronden. Raheem Sterling trok gratis naar Feyenoord en ...

41
41
Hubert legt uit waarom hij Anderlecht altijd gespaard heeft

Amper anderhalf jaar is de trainerscarrière van David Hubert aan de gang, maar in die periode ...

183
183
'Dilemma Anderlecht: nieuwe kans of vertrek voor prikje?'

Anderlecht kende deze winter alweer een zeer drukke mercato. Daarin haalde het vijf nieuwe spelers ...

293
293
'Crisis bij Real: spelers keren zich massaal tegen Arbeloa'

Real Madrid beleefde zondag een zeer pijnlijke avond. Het ging in het eigen Bernabeu onderuit tegen ...

123
123
'Club watertandt: nieuwe knaltransfer voor Talbi'

Bij Club Brugge slagen ze er alsmaar vaker in om stevig te cashen op hun eigen jeugdspelers. In het ...

358
358
KV Mechelen naar PO1: Winkelmans ziet één uitkomst

De strijd om de Champions' Play-Off is op drie speeldagen van het einde van de reguliere competitie ...

134
134
Vandevoordt legt uit waarom hij toch bij RB Leipzig blijft

De Rode Duivels hebben heel wat weelde onder de lat. Thibaut Courtois blijft de onbetwiste nummer ...

80
80
Keeperskwestie bij Union? Hubert schenkt klare wijn

Union kreeg de voorbije weken enkele tikken in de titelstrijd. Het liet punten liggen tegen Standard ...

86
86
TRANSFERUURTJE: 'Targets Club bekend, transferbom bij Bayern'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

323
323
'Real Madrid gaat voor megadeal met bod van 120 miljoen'

Real Madrid kent een moeizaam seizoen. De titel lijkt stilaan uit de handen te glippen, waardoor ze ...

116
116
Van Gucht tot kookpunt gebracht met pornoster-onthulling

Een pikante onthulling op het verkeerde veld? Ruben Van Gucht zorgde deze week niet voor opschudding ...

191
191
Albert voorspelt furie bij Anderlecht door één man

Bij RSC Anderlecht waren de ingaande transfers dit seizoen geen geweldig succes. Eén van hen ...

374
374
Maesschalck brengt groot nieuws over De Bruyne

Kevin De Bruyne traint terug mee met de groep in Napels. Dat is zeer positief nieuws en de Rode ...

83
83
Red Flames met grote ambities: "Hét grote doel"

De Red Flames wonnen met 0-3 van Israël. Een vlotte overwinning, maar daar willen ze meer. ...

30
30
Lapoussin verrast vriend en vijand met nieuwe werkgever

Loic Lapoussin heeft na maanden zoeken weer een nieuwe club gevonden. De ex-speler van STVV en Union ...

74
74
'Standard niet akkoord: miljoenenbod geweigerd'

Standard kan het geld altijd zeer goed gebruiken, maar dat wil niet zeggen dat ze zomaar elk bod ...

160
160

Meer sportnieuws