Storck viert broodnodige eerste zege bij Racing Genk

door
Storck viert broodnodige eerste zege bij Racing Genk

Op deze midweekspeeldag, de achttiende alweer van het lopende seizoen, waren we vanavond toe aan de laatste wedstrijd. Dat was best nog een fraaie affiche, want zo ontving Racing Genk het Sporting Charleroi van Edward Still. En het was stilaan van moeten voor de Limburgers.


Zo had namelijk het ontslag van John van den Brom, en de daaropvolgende aanstelling van Bernd Storck, voorlopig nog niet het gewenste effect getoond. In de Europa League werd het vorige week donderdag pijnlijk uitgeschakeld na 0-1 thuisverlies tegen Rapid Wenen, en afgelopen weekend ging het met diezelfde score onderuit bij AA Gent. Om vanavond het tij te keren tegen Charleroi, kon Storck wel terug beroep doen op Munoz en Heynen. Ook Onuachu mocht aan de wedstrijd beginnen.

Toch wel aanzienlijke versterking dus voor Genk, hoewel dat op voorhand zeker niet inhield dat de Carolo’s wel even makkelijk opzij zouden worden gezet. Zo bleek ook, want in een zeer aangename eerste helft ging het spel goed op en neer. Beide teams konden voor het nodige gevaar zorgen, en kwamen ze ook elk tweemaal tot scoren. Tchatchoua opende wat gelukkig de score rond het halfuur, Onuachu en Ito keerden de situatie in een dikke vijf minuten echter weer helemaal om. Desondanks ging Genk niet met een voorsprong de rust in. Gholidazeh belette dat immers met een fenomenale knal.



Met 2-2 dus de pauze in na een doelpuntenrijke eerste helft, en ook na de koffie werd het een zeer genietbare partij. Genk trok het laken naar zich toe, maar mocht zich wel gelukkig prijzen dat Bessilé de paal op zijn weg vond, vlak voor Hrosovsky de Limburgers op voorsprong bracht. Een blunder van Koffi bij dat doelpunt, maar de Charleroi-goalie zorgde er wel voor dat deze score een tijd op het bord bleef staan. Tot zo'n tien minuten voor tijd, wanneer de alweer goed ingevallen Oyen de wedstrijd in een beslissende plooi kon leggen met de 4-2. Genk speelde de partij hierna netjes uit, en pakt het met zijn eerste zege onder Bernd Storck ook drie erg broodnodige punten. Het kan zo voorzichtig terug naar boven beginnen kijken, al is de top vier nog steeds ver weg.

Scoreverloop:
(27') Tchatchoua 0-1
(35') Onuachu 1-1
(40') Ito 2-1
(45+1') Gholidazeh 2-2
(68') Hrosovsky 3-2
(82') Oyen 4-2

LEES OOK: Van Crombrugge laat Vanessa sprakeloos: 'Heb het vaak gedaan'

Verdiende zege voor Genk?

Meest recent

'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

112
112
Belgisch voetbal in verval: oorzaak gevonden voor DAZN-explosie?

Het Belgische clubvoetbal kreeg deze week een heuse klap te verwerken, zo besloot DAZN om het ...

155
155
Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

239
239
'Antwerp compleet het noorden kwijt met nieuwe coach'

Nauwelijks was Stef Wils buiten, of de naam van Joseph Oosting lag al op tafel – en nu dreigt ...

219
219
'Anderlecht mist sterkhouder: Hasi overweegt verrassing'

RSC Anderlecht deelde donderdag slecht nieuws uit de ziekenboeg, want César Huerta ligt nog ...

159
159
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

298
298
DAZN spreekt klare taal over uitzendingen speeldag 16

Na de abrupte breuk tussen DAZN en de Pro League, die intussen al naar de rechtbank trok, was de ...

344
344
Hayen houdt adem in: noodoplossing bij Club Brugge?

Club Brugge ging woensdag met de billen bloot in Lissabon. Bovenop de kansloze 3-0 nederlaag tegen ...

328
328
Fink hakt knopen door: twee wijzigingen bij KRC Genk?

KRC Genk heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KV Mechelen, want in de Europa ...

137
137
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

202
202
Witte rook op de Bosuil: Antwerp stelt opvolger Wils voor

De nederlaag tegen Dender bleek de druppel teveel voor Stef Wils, die meteen nadien bedankt werd ...

111
111
Pro League houdt adem in: Belgisch voetbal van de buis?

Na een maandenlange patstelling trok DAZN dinsdag abrupt de stekker uit het tv-contract. Het ...

340
340
Anderlecht bevestigt opdoffer: sterkhouder lange tijd out

Anderlecht maakte de laatste weken een stevige opmars. Met een negen op negen tegen KV Mechelen, ...

165
165
Hein geeft Hayen wijze raad: "Al de tweede keer"

Het werd deze keer geen feest in de Champions League voor Club Brugge. Alle euforie na het knappe ...

206
206
'Club Brugge en Union kruisen degens bij voetbalbond'

Het heeft er alle schijn van dat de titelstrijd dit seizoen opnieuw een duel zal worden tussen Union ...

182
182
'Real Madrid plant Haaland-bom: op één voorwaarde'

Er staat dit seizoen weer geen maat op Erling Haaland. De doelpuntenmachine scoorde voor Manchester ...

154
154
'Genk mengt zich in strijd om peperdure goalgetter'

KRC Genk gaat donderdagavond op zoek naar een nieuw resultaat in de Europa League. Daarvoor zal het ...

504
504
Domper voor Trossard: Arteta brengt update

Woensdagavond werkten Arsenal en Bayern München dé kraker van de speeldag in de ...

84
84
Pijnlijke conclusie voor Club: "Is er een probleem?"

Club Brugge likt zijn wonden na de pijnlijke zeperd van woensdagavond in Lissabon. De 3-0-nederlaag ...

173
173
'Eindelijk witte rook: Antwerp heeft nieuwe coach beet'

Vorig weekend noteerden we het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League. ...

348
348
'Nieuwe domper Belgische fans: traditie eindigt na 50 jaar'

Het is voorlopig nog geen al te fijn seizoen voor de Belgische voetbalsupporter. Die kon de Jupiler ...

101
101
TRANSFERUURTJE: 'West Ham berooft JPL, cruciaal nieuws Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

264
264
'Rentree in zicht: Lukaku maakt comeback in topper'

Napoli pakte deze week een cruciale zege in de Champions League tegen Qarabag, waarmee het opnieuw ...

90
90
'Financiële mokerslag: dit zal nieuw tv-contract nog opleveren'

Het Belgische voetbal verkeert momenteel in grote onzekerheid. DAZN besloot deze week dat ze het ...

416
416
Paniekmodus bij Club: cruciale beslissing hangt

Club Brugge kende woensdag een off-day in de Champions League. Het botste in Lissabon op zijn ...

350
350

Meer sportnieuws