Storck viert broodnodige eerste zege bij Racing Genk

door
Storck viert broodnodige eerste zege bij Racing Genk

Op deze midweekspeeldag, de achttiende alweer van het lopende seizoen, waren we vanavond toe aan de laatste wedstrijd. Dat was best nog een fraaie affiche, want zo ontving Racing Genk het Sporting Charleroi van Edward Still. En het was stilaan van moeten voor de Limburgers.


Zo had namelijk het ontslag van John van den Brom, en de daaropvolgende aanstelling van Bernd Storck, voorlopig nog niet het gewenste effect getoond. In de Europa League werd het vorige week donderdag pijnlijk uitgeschakeld na 0-1 thuisverlies tegen Rapid Wenen, en afgelopen weekend ging het met diezelfde score onderuit bij AA Gent. Om vanavond het tij te keren tegen Charleroi, kon Storck wel terug beroep doen op Munoz en Heynen. Ook Onuachu mocht aan de wedstrijd beginnen.

Toch wel aanzienlijke versterking dus voor Genk, hoewel dat op voorhand zeker niet inhield dat de Carolo’s wel even makkelijk opzij zouden worden gezet. Zo bleek ook, want in een zeer aangename eerste helft ging het spel goed op en neer. Beide teams konden voor het nodige gevaar zorgen, en kwamen ze ook elk tweemaal tot scoren. Tchatchoua opende wat gelukkig de score rond het halfuur, Onuachu en Ito keerden de situatie in een dikke vijf minuten echter weer helemaal om. Desondanks ging Genk niet met een voorsprong de rust in. Gholidazeh belette dat immers met een fenomenale knal.



Met 2-2 dus de pauze in na een doelpuntenrijke eerste helft, en ook na de koffie werd het een zeer genietbare partij. Genk trok het laken naar zich toe, maar mocht zich wel gelukkig prijzen dat Bessilé de paal op zijn weg vond, vlak voor Hrosovsky de Limburgers op voorsprong bracht. Een blunder van Koffi bij dat doelpunt, maar de Charleroi-goalie zorgde er wel voor dat deze score een tijd op het bord bleef staan. Tot zo'n tien minuten voor tijd, wanneer de alweer goed ingevallen Oyen de wedstrijd in een beslissende plooi kon leggen met de 4-2. Genk speelde de partij hierna netjes uit, en pakt het met zijn eerste zege onder Bernd Storck ook drie erg broodnodige punten. Het kan zo voorzichtig terug naar boven beginnen kijken, al is de top vier nog steeds ver weg.

Scoreverloop:
(27') Tchatchoua 0-1
(35') Onuachu 1-1
(40') Ito 2-1
(45+1') Gholidazeh 2-2
(68') Hrosovsky 3-2
(82') Oyen 4-2

LEES OOK: Onwaarschijnlijk: Racing Genk faalt na knotsgekke slotfase

Verdiende zege voor Genk?

Meest recent

Jackers of Mignolet: Leko hakt Club Brugge-knoop door

Ivan Leko maakt zich naar eigen zeggen weinig zorgen, maar de vele tegengoals zijn toch een thema ...

67
67
Anderlecht likt wonden: rampscenario voor Standard

Na het gelijkspel tegen Dender staan de zenuwen alweer strakgespannen bij RSC Anderlecht, waar ...

57
57
Lardot tikt VAR op vingers: Union door oog van de naald

De afgelopen weken stond de Belgische arbitrage weer in het oog van de storm, maar op speeldag 22 ...

46
46
Coucke onthult masterplan: Anderlecht polst Kompany

Ondanks het crisisoverleg na de recente twee op twaalf mag Besnik Hasi voorlopig in het zadel ...

370
370
'Stankovic out: Club Brugge krijgt belangrijke update'

Met vijf goals in zijn laatste zeven optredens is Aleksandar Stankovic tegenwoordig dé man in ...

429
429
Crisis Anderlecht: tweede groot ontslag in de maak?

Daags na de wanprestatie tegen hekkensluiter FCV Dender hangt er opnieuw een crisissfeer rond RSC ...

343
343
Zulte Waregem heeft beet: derde winteraanwinst binnen

Zulte Waregem speelde zaterdag een verdienstelijke wedstrijd, maar verloor uiteindelijk wel op Club ...

74
74
'Club Brugge schrikt op: cruciaal transfernieuws Onyedika'

Club Brugge bereidt zich momenteel voor op het cruciale Champions League-duel van aanstaande ...

365
365
'Hasi in vieze papieren: verbazende opvolger staat al klaar'

Besnik Hasi blijft vooralsnog aangesteld als hoofdcoach van RSC Anderlecht. Maandag werd het ...

675
675
"Pure science fiction" - De Ketelaere maakt Italianen gek

Nog minder dan vijf maanden te gaan en het wereldkampioenschap gaat van start. Bondscoach Rudi ...

124
124
'IJskoude douche voor Lammens: Man Utd dropt grote bom'

Manchester United heeft Senne Lammens vorige zomer binnengehaald als een dringende oplossing. ...

695
695
Van der Elst ziet groot manco Anderlecht: “Hebben ze niet”

RSC Anderlecht zit weer in de hoek waar de klappen vallen. Besnik Hasi keek even een ontslag in de ...

188
188
KAA Gent gaat Standard en Anderlecht achterna met boycot

De boycots van supporters komen dit seizoen vaker voor. Nu is het de beurt aan de fans van KAA Gent. ...

184
184
‘Antwerp met de handen in het haar: verdict Van Helden’

Rein Van Helden werd nog maar net voorgesteld als de nieuwe toptransfer van Royal Antwerp FC. De ...

389
389
‘Opvallende recordtransfer bij Anderlecht in de maak’

Een opvallende recordtransfer bij RSC Anderlecht is in de maak. Bij de dames is keepster Aude ...

197
197
Leko krijgt gouden raad: “Als ze willen overleven in Europa”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille in een allesbeslissende ...

353
353
Oordeel over Hasi: “Martens of Defour als opvolger?”

Besnik Hasi mag aanblijven bij RSC Anderlecht. De druk op de T1 wordt echter immens groot en de ...

440
440
WK-koorts neemt toe: uniek object op de markt

Het WK 2026 komt steeds dichterbij. Heel België hoopt uiteraard dat de Rode Duivels het daar ...

22
22
'Geen coach, wel transfer? Hoefkens klopt aan bij KRC Genk'

Bij Racing Genk staat er de komende dagen nog wel wat te gebeuren op de transfermarkt. Vooral ...

257
257
Westerlo hoopt op toptransfer: MLS of JPL?

Bij KVC Westerlo lieten ze al de nodige spelers vertrekken. Financieel is dat nodig, maar de club ...

55
55
Standard en Anderlecht zitten samen: Rouches doen oproep

Standard verloor met 0-4 van AA Gent en nadien was het hommeles in Luik. Plots stonden er leden van ...

365
365
KRC Genk droomt hardop: grote terugkeer 'lonkt'

Anno 2025 zit er héél veel geld in het voetbal. Spelers verkopen is voor heel veel ...

336
336
Beerschot verrast met nieuwe verdediger

Beerschot hoopt snel terug te keren in de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten hebben vandaag nog ...

87
87
Hasi blijft: zo reageren de fans van Anderlecht

Besnik Hasi mag nog aanblijven als coach van RSC Anderlecht. De trainer van de Brusselaars zal ...

380
380
'AA Gent niet te stoppen: volgende deal in de maak'

AA Gent is al zeer actief geweest op de transfermarkt. Er zal echter mogelijk nog het een en ander ...

598
598

Meer sportnieuws