Storck viert broodnodige eerste zege bij Racing Genk

door
Storck viert broodnodige eerste zege bij Racing Genk

Op deze midweekspeeldag, de achttiende alweer van het lopende seizoen, waren we vanavond toe aan de laatste wedstrijd. Dat was best nog een fraaie affiche, want zo ontving Racing Genk het Sporting Charleroi van Edward Still. En het was stilaan van moeten voor de Limburgers.


Zo had namelijk het ontslag van John van den Brom, en de daaropvolgende aanstelling van Bernd Storck, voorlopig nog niet het gewenste effect getoond. In de Europa League werd het vorige week donderdag pijnlijk uitgeschakeld na 0-1 thuisverlies tegen Rapid Wenen, en afgelopen weekend ging het met diezelfde score onderuit bij AA Gent. Om vanavond het tij te keren tegen Charleroi, kon Storck wel terug beroep doen op Munoz en Heynen. Ook Onuachu mocht aan de wedstrijd beginnen.

Toch wel aanzienlijke versterking dus voor Genk, hoewel dat op voorhand zeker niet inhield dat de Carolo’s wel even makkelijk opzij zouden worden gezet. Zo bleek ook, want in een zeer aangename eerste helft ging het spel goed op en neer. Beide teams konden voor het nodige gevaar zorgen, en kwamen ze ook elk tweemaal tot scoren. Tchatchoua opende wat gelukkig de score rond het halfuur, Onuachu en Ito keerden de situatie in een dikke vijf minuten echter weer helemaal om. Desondanks ging Genk niet met een voorsprong de rust in. Gholidazeh belette dat immers met een fenomenale knal.



Met 2-2 dus de pauze in na een doelpuntenrijke eerste helft, en ook na de koffie werd het een zeer genietbare partij. Genk trok het laken naar zich toe, maar mocht zich wel gelukkig prijzen dat Bessilé de paal op zijn weg vond, vlak voor Hrosovsky de Limburgers op voorsprong bracht. Een blunder van Koffi bij dat doelpunt, maar de Charleroi-goalie zorgde er wel voor dat deze score een tijd op het bord bleef staan. Tot zo'n tien minuten voor tijd, wanneer de alweer goed ingevallen Oyen de wedstrijd in een beslissende plooi kon leggen met de 4-2. Genk speelde de partij hierna netjes uit, en pakt het met zijn eerste zege onder Bernd Storck ook drie erg broodnodige punten. Het kan zo voorzichtig terug naar boven beginnen kijken, al is de top vier nog steeds ver weg.

Scoreverloop:
(27') Tchatchoua 0-1
(35') Onuachu 1-1
(40') Ito 2-1
(45+1') Gholidazeh 2-2
(68') Hrosovsky 3-2
(82') Oyen 4-2

LEES OOK: 'Chouchou' Daan Heymans verrast met pittige onthulling

Verdiende zege voor Genk?

Meest recent

Kompany is 'hot': "Tuurlijk staat hij het op verlanglijstje"

Vincent Kompany is plots heel ‘hot’. In heel Europa wordt er geschreven over de coach ...

11
11
'Vrancken stilaan onhoudbaar: twee clubs in de running'

Bij STVV lijken ze steeds meer rekening gaan moeten houden met een vertrek van Wouter Vrancken. De ...

46
46
Zulte Waregem kondigt vertrek Vossen en vier anderen aan

Bijltjesdag bij Zulte Waregem. Essevee maakte vandaag bekend dat het maar liefst vijf spelers na het ...

49
49
'Jackpot voor Union SG: Engelse clubs leggen zak geld klaar'

Union SG gaat ook deze zomer de nodige spelers verliezen. Dat is de logica zelve. De Brusselaars ...

35
35
Taravel speelt open kaart: 2 wissels bij Anderlecht

Na de al even geflatteerde als deugddoende zege tegen AA Gent hoopt RSC Anderlecht de lijn door te ...

134
134
'Zulte Waregem vindt nieuwe T1 bij ... Anderlecht'

Nu het ook mathematisch al zeker is van het behoud staat er voor Zulte Waregem de komende weken nog ...

115
115
Sensatie in Amateur: BV-sprookje en racismerel in slot

De Jupiler Pro League kent dit weekend de derde speeldag in de Play-Offs, in de amateurreeksen is ...

39
39
Liefdesverklaring Leko: dubbele wissel in basiself Club?

Zondagavond is het zover. Dan kruisen titelpretendenten Union SG en Club Brugge voor het eerst in ...

207
207
Hommeles bij Real: dít sneerde Vinicius richting Bellingham

Real Madrid sneuvelde woensdag uit de Champions League en dreigt het seizoen dus met lege handen af ...

140
140
Geschiedenis! Club NXT naar prestigieuze finale Youth League

De U19 van Club Brugge heeft een knap stukje geschiedenis geschreven. Blauw-Zwart plaatste zich als ...

255
255
Anderlecht komt met groot nieuws: sterkhouder blijft

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen KV Mechelen, maar voor de clash in de ...

144
144
Nieuwe mokerslag voor Antwerp: crisis op de Bosuil?

Royal Antwerp FC kent een snertseizoen en de miserie lijkt maar niet te stoppen. Het Laatste Nieuws ...

284
284
Dubbele opsteker Anderlecht, Taravel spreekt over De Cat

RSC Anderlecht kampte met heel wat blessureleed en Nathan De Cat is de laatste in het rijtje. De ...

276
276
Leko bonkt op de borst: “Respect voor Union, maar…”

Komende speeldag staat de topper tussen Union SG en Club Brugge op het programma in de Champions ...

150
150
Real-fans lynchen eigen speler: racisme na Kompany-dreun

Real Madrid werd in de kwartfinale van de Champions League uitgeschakeld tegen het Bayern ...

101
101
KV Mechelen-smaakmaker doet boekje open: “Niet betaald”

KV Mechelen kent dit seizoen een wonderseizoen onder Fred Vanderbiest. Malinwa zit in de Champions ...

198
198
Straffe prestatie Stijnen: "Vooraf had ik hiervoor getekend"

Vrijdagavond volgt de ontknoping van het reguliere seizoen in de Challenger Pro League. Op de ...

54
54
Goudhaantje spreekt duidelijk over vertrek bij Anderlecht

Bij Anderlecht zagen ze de voorbije jaren al heel wat talent uit Neerpede op pijnlijke wijze de deur ...

192
192
Olivier Deschacht onthult: beschaamd na breuk met Annelien

Olivier Deschacht blikt met opvallende eerlijkheid terug op een moeilijke periode na zijn breuk met ...

76
76
Preud'homme illustreert straffe verandering bij Club

Club Brugge heeft in het voorbije decennium een straffe evolutie doorgemaakt. Het haalde in drie van ...

312
312
'Real zoekt coach: twee grote namen topkandidaat'

Real Madrid likt zijn wonden na de pijnlijke uitschakeling in de Champions League van deze week. De ...

98
98
'Standard heeft prijs: sterkhouder tekent bij'

Voor Standard kan het nog een mooi seizoen worden. De Rouches zijn immers nog niet uitgeteld voor ...

93
93
JPL-sensatie lonkt naar Anderlecht en Club: "Natuurlijk"

Het seizoen gaat zijn laatste fase in en dus beginnen heel wat clubs al te denken aan de ...

378
378
TRANSFERUURTJE: 'Real slachtoffert schlemiel, nieuwe nummer 1 Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

127
127
Chelsea onthult masterplan: valt Lavia uit de boot?

Chelsea staat bekend als een handelshuis. De Londense club koopt enorm veel talent en stuurt het ...

65
65

Meer sportnieuws