Storck viert broodnodige eerste zege bij Racing Genk

door
Storck viert broodnodige eerste zege bij Racing Genk

Op deze midweekspeeldag, de achttiende alweer van het lopende seizoen, waren we vanavond toe aan de laatste wedstrijd. Dat was best nog een fraaie affiche, want zo ontving Racing Genk het Sporting Charleroi van Edward Still. En het was stilaan van moeten voor de Limburgers.


Zo had namelijk het ontslag van John van den Brom, en de daaropvolgende aanstelling van Bernd Storck, voorlopig nog niet het gewenste effect getoond. In de Europa League werd het vorige week donderdag pijnlijk uitgeschakeld na 0-1 thuisverlies tegen Rapid Wenen, en afgelopen weekend ging het met diezelfde score onderuit bij AA Gent. Om vanavond het tij te keren tegen Charleroi, kon Storck wel terug beroep doen op Munoz en Heynen. Ook Onuachu mocht aan de wedstrijd beginnen.

Toch wel aanzienlijke versterking dus voor Genk, hoewel dat op voorhand zeker niet inhield dat de Carolo’s wel even makkelijk opzij zouden worden gezet. Zo bleek ook, want in een zeer aangename eerste helft ging het spel goed op en neer. Beide teams konden voor het nodige gevaar zorgen, en kwamen ze ook elk tweemaal tot scoren. Tchatchoua opende wat gelukkig de score rond het halfuur, Onuachu en Ito keerden de situatie in een dikke vijf minuten echter weer helemaal om. Desondanks ging Genk niet met een voorsprong de rust in. Gholidazeh belette dat immers met een fenomenale knal.



Met 2-2 dus de pauze in na een doelpuntenrijke eerste helft, en ook na de koffie werd het een zeer genietbare partij. Genk trok het laken naar zich toe, maar mocht zich wel gelukkig prijzen dat Bessilé de paal op zijn weg vond, vlak voor Hrosovsky de Limburgers op voorsprong bracht. Een blunder van Koffi bij dat doelpunt, maar de Charleroi-goalie zorgde er wel voor dat deze score een tijd op het bord bleef staan. Tot zo'n tien minuten voor tijd, wanneer de alweer goed ingevallen Oyen de wedstrijd in een beslissende plooi kon leggen met de 4-2. Genk speelde de partij hierna netjes uit, en pakt het met zijn eerste zege onder Bernd Storck ook drie erg broodnodige punten. Het kan zo voorzichtig terug naar boven beginnen kijken, al is de top vier nog steeds ver weg.

Scoreverloop:
(27') Tchatchoua 0-1
(35') Onuachu 1-1
(40') Ito 2-1
(45+1') Gholidazeh 2-2
(68') Hrosovsky 3-2
(82') Oyen 4-2

LEES OOK: Beerschot moet kelk tot op bodem ledigen: ref aangepakt

Verdiende zege voor Genk?

Meest recent

Ballon d'Or 2026: absolute topfavoriet nu al bekend

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

92
92
Julie Vanloo trekt van leer: "Hij verdient standbeeld bij Club"

Julie Vanloo is niet alleen een boegbeeld bij de nationale damesbasketbalploeg 'The Belgian Cats', ...

82
82
Kerst in JPL: grote verrassing bij Genk, Vanaken steelt de show

De bubbels zijn opengetrokken, de kalkoen is geserveerd en de pakjes mogen eindelijk geopend worden. ...

99
99
'Alarm Club Brugge: twee sterkhouders weg in één klap'

Club Brugge kan op financieel vlak opnieuw terugblikken op een geslaagd kalenderjaar. Zeker de ...

291
291
Eindejaarsschok bij Duivels? 'Nieuwe bondscoach vlak na WK'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar waarin ze willen scoren op het ...

417
417
Hasi neemt het op voor fel bekritiseerde schlemiel

Anderlecht hoopt vrijdagavond de eerste seizoenshelft af te sluiten met een opsteker tegen ...

154
154
Aankomst Vanaken en co zet social media in vuur en vlam

Terwijl de meeste Belgen zich op tweede kerstdag rond de feesttafel nestelen, maakt Club Brugge zich ...

136
136
‘Club Brugge in shock: transfer doet kleedkamer ontploffen’

Eén naam op de shortlist van Club Brugge kan genoeg zijn om ego’s te raken, plannen te ...

327
327
Africa Cup: Mahrez schittert, Burkinese sensatie in extra tijd

Door de kerstfeesten geen voetbal op de Europese velden, maar in de Africa Cup ging de bal woensdag ...

20
20
'Nog meer zorgen in 1B: volgende club krijgt transferverbod'

De periekelen met DAZN hebben ervoor gezorgd dat er grote zorgen zijn rond de toekomst van de ...

103
103
Enorme crisis bij club: WK in gevaar voor Rode Duivel?

Rudi Garcia zal in 2026 heel wat knopen moeten doorhakken. De bondscoach zal in de komende maanden ...

102
102
'Antwerp moet streep trekken door versterking'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

247
247
Wéér ex-Kanarie voor Genk: De Condé geeft verklaring

KRC Genk trapt vrijdagmiddag de 20ste speeldag in de Jupiler Pro League af met een topper tegen Club ...

121
121
Afrika Cup zorgt voor rel: Belgische ingreep zindert na

In Marokko vindt momenteel met de Afrika Cup één groot voetbalfeest plaats. Daarbij ...

73
73
'Lyon draait Belgische clubs een stevige transferloer'

Er lijken tijdens deze wintermercato enkele zeer interessante opportuniteiten te wenken voor ...

92
92
Club Brugge zet trend: "Kopieergedrag bij andere clubs"

2025 is een bewogen jaar geweest voor het Belgische profvoetbal. Eén van de opmerkelijkste ...

199
199
Geweldig kerstcadeau Essevee: smaakmaker blijft langer

Voor Zulte Waregem was 2025 al bij al een mooi jaar. Het wist terug te keren in de Jupiler Pro ...

45
45
Hayen drukt Genk-spelers meteen met neus op de feiten

Bij KRC Genk hopen ze vrijdag tegen Club Brugge de kentering in te kunnen zetten, want ze hebben al ...

187
187
Miljoenendeal op til bij Union SG: Hubert velt oordeel

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

35
35
Brusselmans ontredderd: eenzame kerst gaat door merg en been

Herman Brusselmans joeg recent een schok door televisieland door aan te kondigen dat hij stopt als ...

185
185
Hasi voert wissel door: "Start wellicht tegen Charleroi"

Bij RSC Anderlecht maakt zich klaar voor de laatste match tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars ...

273
273
Paul Put doet boekje open: "Kijk naar 'Propere Handen'..."

Paul Put is met Oegande actief op de Afrika Cup. De coach opende daar met een 3-1-nederlaag tegen ...

81
81
Broos aast op transferstunt: terugkeer naar JPL-topclub?

Hugo Broos is aan zijn laatste maanden bezig als coach. Hij opende de Afrika Cup met een zege met ...

374
374
Zulte Waregem duwt door: "Gesprekken zijn gaande"

Zulte Waregem kent een goed seizoen sinds ze weer promoveerden. Er zijn een aantal spelers die zich ...

258
258
Hasi geeft transferplannen prijs én looft drie jonkies

RSC Anderlecht gaan ze in januari de transfermarkt op, maar de Brusselaars hebben eerst nog ander ...

206
206

Meer sportnieuws