Storck viert broodnodige eerste zege bij Racing Genk

door
Storck viert broodnodige eerste zege bij Racing Genk

Op deze midweekspeeldag, de achttiende alweer van het lopende seizoen, waren we vanavond toe aan de laatste wedstrijd. Dat was best nog een fraaie affiche, want zo ontving Racing Genk het Sporting Charleroi van Edward Still. En het was stilaan van moeten voor de Limburgers.


Zo had namelijk het ontslag van John van den Brom, en de daaropvolgende aanstelling van Bernd Storck, voorlopig nog niet het gewenste effect getoond. In de Europa League werd het vorige week donderdag pijnlijk uitgeschakeld na 0-1 thuisverlies tegen Rapid Wenen, en afgelopen weekend ging het met diezelfde score onderuit bij AA Gent. Om vanavond het tij te keren tegen Charleroi, kon Storck wel terug beroep doen op Munoz en Heynen. Ook Onuachu mocht aan de wedstrijd beginnen.

Toch wel aanzienlijke versterking dus voor Genk, hoewel dat op voorhand zeker niet inhield dat de Carolo’s wel even makkelijk opzij zouden worden gezet. Zo bleek ook, want in een zeer aangename eerste helft ging het spel goed op en neer. Beide teams konden voor het nodige gevaar zorgen, en kwamen ze ook elk tweemaal tot scoren. Tchatchoua opende wat gelukkig de score rond het halfuur, Onuachu en Ito keerden de situatie in een dikke vijf minuten echter weer helemaal om. Desondanks ging Genk niet met een voorsprong de rust in. Gholidazeh belette dat immers met een fenomenale knal.



Met 2-2 dus de pauze in na een doelpuntenrijke eerste helft, en ook na de koffie werd het een zeer genietbare partij. Genk trok het laken naar zich toe, maar mocht zich wel gelukkig prijzen dat Bessilé de paal op zijn weg vond, vlak voor Hrosovsky de Limburgers op voorsprong bracht. Een blunder van Koffi bij dat doelpunt, maar de Charleroi-goalie zorgde er wel voor dat deze score een tijd op het bord bleef staan. Tot zo'n tien minuten voor tijd, wanneer de alweer goed ingevallen Oyen de wedstrijd in een beslissende plooi kon leggen met de 4-2. Genk speelde de partij hierna netjes uit, en pakt het met zijn eerste zege onder Bernd Storck ook drie erg broodnodige punten. Het kan zo voorzichtig terug naar boven beginnen kijken, al is de top vier nog steeds ver weg.

Scoreverloop:
(27') Tchatchoua 0-1
(35') Onuachu 1-1
(40') Ito 2-1
(45+1') Gholidazeh 2-2
(68') Hrosovsky 3-2
(82') Oyen 4-2

LEES OOK: Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Verdiende zege voor Genk?

Meest recent

Stevige sneer naar Brys: "Wie krijgt nu ruzie met Eto'o?"

Marc Brys volgt de Africa Cup vanuit zijn zetel, want na een onwaarschijnlijke soap trok Kameroen ...

15
15
'Anderlecht in transferstrijd met Barça en Liverpool'

Het belooft alweer een drukke mercato te worden voor Anderlecht. Sportief directeur Olivier Renard ...

81
81
Bornauw maakt plots grote indruk: "Ik ben niet verrast"

De Premier League heeft op Nieuwjaarsdag een nieuwe Belg ontdekt. Leeds United ging knap een punt ...

45
45
'Om deze reden maakte Benteke verrassende transferkeuze'

Christian Benteke heeft een maand na zijn vertrek bij DC United een nieuwe club gevonden. De ...

113
113
‘Club Brugge zet Frankrijk op stelten: powerhouse van 11M’

Club Brugge-fans voelen het al kriebelen: dit is zo’n transfer die de winter in ...

631
631
'Club Brugge mag kruis maken over grote naam'

Club Brugge koestert ambitieuze transferplannen voor deze winter. Het wil absoluut de titel pakken ...

183
183
'Absolute droomtransfer voor Ismael Saibari'

Bij Anderlecht en Genk kon hij niet doorbreken, maar in Nederland maakt Ismael Saibari intussen wel ...

38
38
Pro League vs DAZN: dit zijn de volgende stappen

De Pro League haalde vlak voor de jaarwisseling nog een mooie slag thuis in de strijd tegen DAZN. ...

122
122
'Nachtmerrie voor Duivel: na 6 maanden alweer weg'

Met het oog op het WK van volgende zomer zullen mogelijk nog enkele Rode Duivels deze winter van ...

84
84
DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

323
323
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

63
63
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

56
56
'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

483
483
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

515
515
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

364
364
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

486
486
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

671
671
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

989
989
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

38
38
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

624
624
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

1461
1461
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

994
994
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

477
477
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club Brugge krijgt vorm'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

1210
1210
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

154
154

Meer sportnieuws