Martinez gematigd ambitieus voor dubbele Oranje-clash

door
Martinez gematigd ambitieus voor dubbele Oranje-clash

Er worden vanavond weer heel wat wedstrijden afgewerkt, maar vroeg op de avond vond ook de loting voor de Nations League plaats. En waar zowat iedere Belgische en Nederlandse voetballiefhebber op hoopte, is ook uitgekomen. Zo volgt er immers een (dubbele) clash tussen beide landen in de derde editie van het toernooi.


In juni wordt deze op gang getrapt, maar de precieze speelkalender is nog niet bekend. Of de Rode Duivels het dan al zullen opnemen, is dus nog niet geweten, maar volgens bondscoach Martinez zullen de twee confrontaties tegen Nederland voornamelijk voor de fans erg speciaal worden. Een derby op internationaal niveau. Ik heb het al twee keer tegen Nederland opgenomen in vriendschappelijk wedstrijden en toen voelde ik: in een competitieve context zou deze match een nog andere dimensie krijgen. Het wordt heel speciaal, zeker voor onze fans.”

Zoals hij zelf al stelde, speelden de Duivels al tweemaal onder Martinez tegen Oranje, weliswaar dus wel in vriendschappelijke duels. Twee keer eindigde die ontmoeting in een 1-1 gelijkspel. Nu wordt het volgens de bondscoach een heel ander duel, gezien het deze keer wedstrijden mét inzet zullen worden. Hoewel dat in de Nations League toch met een korreltje zout moet worden genomen.

Geen hoofddoel
Zo ziet de Spaanse oefenmeester dit toernooi immers vooral als voorbereiding op de grote doelen, te beginnen met het WK van volgend jaar in Qatar. "Natuurlijk willen we de eindfase van de Nations League halen, maar in deze wedstrijden zal ik ook beslissen welke 23 spelers mee naar het WK gaan”, liet Martinez optekenen tegenover Sporza. Tussen de lijnen door valt dan ook te lezen dat hij de Nations League op zich niet als hoofddoel stelt.

LEES OOK: Gert Verheyen achterna: Defour verrast vriend en vijand

Wedstrijden tegen Oranje moeten áltijd op leven en dood gespeeld worden...

Meest recent

DeadlineDay: miljoenenregen in Premier League, Atlético haalt uit

Ook in de grote Europese voetballanden ging de transfermarkt maandagavond weer op slot. Groot ...

7
7
'Nieuwe coach Anderlecht? Pure controverse barst los'

Een uitspraak van Marc Delire heeft een nieuwe coach-discussie meteen explosief gemaakt bij ...

64
64
'Groot risico Club: laatste maanden voor víér smaakmakers'

Club Brugge heeft een onverwacht kalme wintermercato achter de rug. De vicekampioen haalde ...

100
100
Drukte voor Deadline: ontdek de last-minute deals in de JPL

Maandagavond om middernacht sloot de transfermarkt weer onverbiddelijk zijn deuren in België. ...

70
70
Anderlecht zoekt trainer: twee grote namen al geschrapt

De wintermercato zit erop in de meeste grote voetballanden, ook in België is de transferperiode ...

236
236
AA Gent trakteert fans op transfer oude JPL-bekende

AA Gent zocht na de zware blessure van Matisse Samoise nog naar een rechterflankverdediger. De ...

94
94
'Anderlecht, opgelet: Frutos gewild door JPL-club'

Bij La Louvière zijn ze zeer tevreden over het werk van Nicolas Frutos. Hij loodste de club ...

252
252
Benzema versiert op 38ste nog een miljoenentransfer

Karim Benzema heeft nog een transfer afgerond. De Franse aanvaller was niet meer tevreden bij ...

49
49
Beerschot maakt vertrekker bekend, Cercle nieuwkomer

Beerschot heeft vandaag nog wat transfers afgerond. Emile Doucouré verliet het Kiel en trok ...

54
54
Anderlecht heeft vervanger Angulo helemaal beet

RSC Anderlecht heeft onverwacht nog een drukke transferdag gekend. De Brusselaars hebben na het ...

387
387
Miljoenendeal Zulte Waregem en deal tussen KVM en Lierse

Zulte Waregem en KV Mechelen hebben op de valreep nog twee uitgaande transfers afgerond. Essevee ...

67
67
Anderlecht maakt gigantische transfer Angulo bekend

Anderlecht heeft op de slotdag nog een smaakmaker van de hand gedaan. Nilson Angulo heeft de club ...

477
477
Mulder helpt Anderlecht en strikt overbodige pion

RSC Anderlecht heeft op de slotdag nog een van zijn vele tegenvallende spelers van de hand gedaan. ...

254
254
'Malaise Anderlecht: bestuur beslist over ontslag Renard'

RSC Anderlecht heeft zondagavond Besnik Hasi bedankt voor bewezen diensten. Maar de hoofdtrainer ...

431
431
'Geldzak ligt klaar voor Genk: nieuw bod van 15 miljoen'

Matte Smets blijft dan toch aan boord bij KRC Genk. Hoewel VfL Wolfsburg bereid was om miljoenen ...

361
361
'Anderlecht tot uiterste: ultieme aanwinst uit La Liga'

RSC Anderlecht beleeft een opvallend drukke slotdag van de wintermercato. Paars-Wit neemt tijdelijk ...

340
340
Nieuwe coach Anderlecht: Vanhaezebrouck terug naar Lotto Park?

Het bestuur van RSC Anderlecht heeft enkele uren na de pijnlijke nederlaag op Standard fors ...

1379
1379
Deadline gekte: last-minute deals Genk, Standard, Antwerp, ...

Maandag om middernacht sluit de wintermercato zijn deuren in verschillende landen, waaronder ook ...

444
444
‘Club Brugge duwt door: pikante deadline-deal op komst’

Club Brugge duwt door in de laatste rechte lijn van de wintermercato. Blauw-Zwart speurt naar een ...

745
745
'De Mil glundert: AA Gent strikt ex-smaakmaker JPL'

AA Gent maakt in het slot van de wintermercato nog naarstig werk van vers bloed achterin. Zo staan ...

324
324
'Anderlecht gaat all-in: dubbelslag op Deadline Day'

RSC Anderlecht leek al een tijdje klaar met zijn huiswerk op de wintermercato, maar op Deadline Day ...

413
413
Topref Bram Van Driessche slaat verrassend nieuwe weg in

Is dit het begin van een afscheid of net het startschot van iets nieuws? Bram Van Driessche, ...

1115
1115
'Leko houdt adem in: lastminute exit bij Club Brugge?'

In de meeste topcompetities nadert de transferdeadline met rasse schreden. Als het van Ivan Leko ...

479
479
'Witte rook in Anderlecht: medische testen aan de gang'

In het absolute slot van de wintermercato valt er bij RSC Anderlecht nog heel wat te beleven. ...

492
492
Vurige liefde: kapitein Dender valt voor knappe kinesiste

De grote liefde vinden op de werkvloer? Het is uiteraard iets dat wel vaker voorkomt. Maar een ...

102
102

Meer sportnieuws