Martinez gematigd ambitieus voor dubbele Oranje-clash

door
Martinez gematigd ambitieus voor dubbele Oranje-clash

Er worden vanavond weer heel wat wedstrijden afgewerkt, maar vroeg op de avond vond ook de loting voor de Nations League plaats. En waar zowat iedere Belgische en Nederlandse voetballiefhebber op hoopte, is ook uitgekomen. Zo volgt er immers een (dubbele) clash tussen beide landen in de derde editie van het toernooi.


In juni wordt deze op gang getrapt, maar de precieze speelkalender is nog niet bekend. Of de Rode Duivels het dan al zullen opnemen, is dus nog niet geweten, maar volgens bondscoach Martinez zullen de twee confrontaties tegen Nederland voornamelijk voor de fans erg speciaal worden. Een derby op internationaal niveau. Ik heb het al twee keer tegen Nederland opgenomen in vriendschappelijk wedstrijden en toen voelde ik: in een competitieve context zou deze match een nog andere dimensie krijgen. Het wordt heel speciaal, zeker voor onze fans.”

Zoals hij zelf al stelde, speelden de Duivels al tweemaal onder Martinez tegen Oranje, weliswaar dus wel in vriendschappelijke duels. Twee keer eindigde die ontmoeting in een 1-1 gelijkspel. Nu wordt het volgens de bondscoach een heel ander duel, gezien het deze keer wedstrijden mét inzet zullen worden. Hoewel dat in de Nations League toch met een korreltje zout moet worden genomen.

Geen hoofddoel
Zo ziet de Spaanse oefenmeester dit toernooi immers vooral als voorbereiding op de grote doelen, te beginnen met het WK van volgend jaar in Qatar. "Natuurlijk willen we de eindfase van de Nations League halen, maar in deze wedstrijden zal ik ook beslissen welke 23 spelers mee naar het WK gaan”, liet Martinez optekenen tegenover Sporza. Tussen de lijnen door valt dan ook te lezen dat hij de Nations League op zich niet als hoofddoel stelt.

LEES OOK: Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Wedstrijden tegen Oranje moeten áltijd op leven en dood gespeeld worden...

Meest recent

Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst dropt bommetje

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

34
34
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

49
49
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

104
104
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

185
185
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

193
193
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

57
57
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

402
402
'Kompany gruwt: transferplannetje Mourinho treft Bayern'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

49
49
Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

110
110
Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Antwerp FC boekte zondagmiddag een verrassende stuntzege op het veld van Club Brugge na een late ...

421
421
Engelsen verbluft: De Cuyper tikkende tijdbom bij Brighton

Er zijn avonden waarop een speler alles doet wat een trainer van hem vraagt, en toch met een vreemd ...

134
134
'AA Gent shopt in Leuven: Leko hoopt op dubbelslag'

AA Gent zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen, want tegen STVV gingen Ivan Leko en zijn ...

212
212
Standard & STVV pakken uit met financiële cijfers

De soap omtrent DAZN dreigt een financieel bloedbad te veroorzaken binnen het Belgisch profvoetbal, ...

155
155
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

161
161
DAZN-drama escaleert: Pro League schiet meteen in actie

Het eindspel lijkt definitief ingezet. Nadat het eerder al liet weten het contract met de Pro League ...

350
350
Hayen houdt adem in: Club Brugge vreest rampscenario

Club Brugge ging zondag met 0-1 onderuit tegen Antwerp. Tot overmaat van ramp bleek Simon Mignolet ...

489
489
Ruben Van Gucht bedolven onder kritiek: BV in verdediging

Ruben Van Gucht heeft zich de voorbije jaren ontpopt tot een van de meest veelzijdige mediafiguren ...

122
122
HVH voorspelt Anderlecht-jackpot: “Beter dan Forbs”

Afgelopen speeldag gingen zowel Club Brugge als Union SG onderuit. RSC Anderlecht werd zo dé ...

667
667
Club Brugge in crisis: druk op Hayen explodeert

Club Brugge ging in de competitie met 0-1 onderuit tegen Royal Antwerp FC, een club die in de ...

331
331
KAA Gent verrast met transfernieuws: ‘Sterke nummer 9’

KAA Gent is bezig om de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen kwamen de ...

218
218
Club Brugge krijgt gouden transferraad: “Dat missen ze”

Club Brugge zit even in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions League was Sporting CP een ...

337
337
Oorlogstaal Anderlecht: waarschuwing richting concurrenten

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken veel vertrouwen getankt. Vorige speeldag werd rivaal Union ...

279
279
DAZN draait volgende loer: Belgische clubs in de penarie

De oorlog met DAZN heeft weer een nieuwe dimensie bereikt. De rechtenhouder liet onlangs nog weten ...

1057
1057
‘Club Brugge all-in voor peperdure vervanger Ordonez’

Club Brugge wist Joel Ordonez afgelopen zomer nog bij de club te houden, maar ondanks een ...

481
481
Vandenbempt legt 'verrassende' succesformule Hasi bloot

RSC Anderlecht verbaasde vriend en vijand door afgelopen speeldag te gaan winnen op het veld van ...

333
333

Meer sportnieuws