Martinez gematigd ambitieus voor dubbele Oranje-clash

door
Martinez gematigd ambitieus voor dubbele Oranje-clash

Er worden vanavond weer heel wat wedstrijden afgewerkt, maar vroeg op de avond vond ook de loting voor de Nations League plaats. En waar zowat iedere Belgische en Nederlandse voetballiefhebber op hoopte, is ook uitgekomen. Zo volgt er immers een (dubbele) clash tussen beide landen in de derde editie van het toernooi.


In juni wordt deze op gang getrapt, maar de precieze speelkalender is nog niet bekend. Of de Rode Duivels het dan al zullen opnemen, is dus nog niet geweten, maar volgens bondscoach Martinez zullen de twee confrontaties tegen Nederland voornamelijk voor de fans erg speciaal worden. Een derby op internationaal niveau. Ik heb het al twee keer tegen Nederland opgenomen in vriendschappelijk wedstrijden en toen voelde ik: in een competitieve context zou deze match een nog andere dimensie krijgen. Het wordt heel speciaal, zeker voor onze fans.”

Zoals hij zelf al stelde, speelden de Duivels al tweemaal onder Martinez tegen Oranje, weliswaar dus wel in vriendschappelijke duels. Twee keer eindigde die ontmoeting in een 1-1 gelijkspel. Nu wordt het volgens de bondscoach een heel ander duel, gezien het deze keer wedstrijden mét inzet zullen worden. Hoewel dat in de Nations League toch met een korreltje zout moet worden genomen.

Geen hoofddoel
Zo ziet de Spaanse oefenmeester dit toernooi immers vooral als voorbereiding op de grote doelen, te beginnen met het WK van volgend jaar in Qatar. "Natuurlijk willen we de eindfase van de Nations League halen, maar in deze wedstrijden zal ik ook beslissen welke 23 spelers mee naar het WK gaan”, liet Martinez optekenen tegenover Sporza. Tussen de lijnen door valt dan ook te lezen dat hij de Nations League op zich niet als hoofddoel stelt.

LEES OOK: "Mijn kinderen..." - Danny Boffin ging door waar tranendal

Wedstrijden tegen Oranje moeten áltijd op leven en dood gespeeld worden...

Meest recent

'Beerschot verrast met twee opvallende transfers'

Beerschot moet zich nog flink gaan roeren op de transfermarkt als ze nog maar een kans willen maken ...

44
44
'Anderlecht schakelt door: vier spelers naar de uitgang'

Bij RSC Anderlecht zit de stage erop, en daarover lees je hier meer. De Brusselaars namen 35 spelers ...

191
191
Transfervuurwerk bij Westerlo: drie prangende dossiers

Bij KVC Westerlo gaan er nog een aantal spelers de club verlaten. Het gonst van de geruchten rondom ...

35
35
'Noodkreet Euvrard werkt: Dender shopt in Premier League'

FCV Dender was vorig jaar heel snel klaar, maar dit jaar lijkt het allemaal trager te gaan. De club ...

28
28
Hasi verstuurt bikkelharde boodschap naar spelers Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een geslaagde zomerstage in Nederland achter de rug. Vanaf volgende week wordt ...

263
263
'Club vol voor nieuwe aanvaller: vizier op Frankrijk gericht'

Binnen exact één week gaat het nieuwe seizoen van Club Brugge van start met de ...

502
502
KRC Genk pakt uit: "De meest complete en grootste ooit"

KRC Genk heeft vandaag een nieuwigheid voorgesteld. De nieuwe spelersbus werd officieel getoond aan ...

210
210
'Alle lichten op groen: opzienbarende transfer Modric'

Real Madrid sneuvelde vorige week met een pandoering tegen PSG in de halve finales van het WK. Voor ...

83
83
Mac Allister verstuurt duidelijke waarschuwing richting Club

De ontknoping van de voorbije jaargang zit nog vers in het geheugen, of de start van het nieuwe ...

330
330
Gecontesteerde toptransfer Arsenal: "Walgelijk gedrag"

Arsenal FC wil komend seizoen opnieuw de handschoen opnemen tegen Liverpool FC, Manchester City en ...

81
81
'Noa Lang helpt Club Brugge persoonlijk aan topaanwinst'

Club Brugge KV hield het voorlopig rustig op de transfermarkt aan inkomende zijde. Met Nicolo ...

688
688
Kopzorgen bij Cercle: Cinel legt pijnpunt bloot

Binnen een tweetal weken begint Cercle Brugge aan het seizoen in de Jupiler Pro League met een ...

221
221
'KV Mechelen pakt uit en wint prestigieus transfergevecht'

KV Mechelen maakt zich op voor pittige competitiestart en neemt het tijdens de eerste vijf ...

377
377
'Volstrekte droomtransfer: Kompany wil onverwachte Duivel'

Bayern München beleefde een vrij rustige zomermercato tot dusver, maar daar zal in de komende ...

530
530
'Bod op tafel: Anderlecht gaat voor tweede comeback ex-speler'

Met een dubbele oefenwedstrijd werd zaterdag het oefenkamp van RSC Anderlecht afgesloten. Vanaf ...

762
762
Antwerp heeft nieuwe diamant: "Hou hem in de gaten"

Sinds het behalen van de dubbel is het wat bergaf aan het gaan met  Royal Antwerp FC. Niet ...

605
605
Club komt op oorlogssterkte: twee verse krachten voor Hayen

Het einde van de voorbereiding bij Club Brugge is in zicht. Binnen exact één week ...

1327
1327
'31 miljoen! Napoli pakt uit met tweede zomerbom'

SSC Napoli wordt komend seizoen een interessante ploeg om volgen met Romelu Lukaku en Kevin De ...

179
179
Fink in de wolken: groot voordeel Genk voor seizoensstart

KRC Genk heeft een geslaagde zomerstage achter de rug. Coach Thorsten Fink liet zijn manschappen in ...

472
472
'Barça geeft duidelijk signaal: vaste waarde moet weg'

FC Barcelona begint weldra aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Eind deze maand werkt de ...

209
209
Edozie naar Club Brugge? Analist geeft helder advies

Binnen een weekje gaat het nieuwe seizoen van Club Brugge van start met de supercup tegen Union ...

941
941
'Real legt transferplan bloot: volgende bom bepaald'

Real Madrid haalde de voorbije weken al verschillende aanwinsten in huis, maar heeft nog meer grote ...

223
223
'Twee aanwinsten vast in basis bij vernieuwd Anderlecht'

Het tweede luik van de voorbereiding zit erop voor RSC Anderlecht. Zaterdag werd het oefenkamp in ...

689
689
X sabelt Kiyine genadeloos neer: "Bandieten zoals Waes..."

Is er nog een voetbaltoekomst voor Sofian Kiyine? Die vraag mag luidop gesteld worden, nadat de ...

174
174
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Lammens, Club strikt topaanwinst'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

384
384

Meer sportnieuws