Martinez gematigd ambitieus voor dubbele Oranje-clash

door
Martinez gematigd ambitieus voor dubbele Oranje-clash

Er worden vanavond weer heel wat wedstrijden afgewerkt, maar vroeg op de avond vond ook de loting voor de Nations League plaats. En waar zowat iedere Belgische en Nederlandse voetballiefhebber op hoopte, is ook uitgekomen. Zo volgt er immers een (dubbele) clash tussen beide landen in de derde editie van het toernooi.


In juni wordt deze op gang getrapt, maar de precieze speelkalender is nog niet bekend. Of de Rode Duivels het dan al zullen opnemen, is dus nog niet geweten, maar volgens bondscoach Martinez zullen de twee confrontaties tegen Nederland voornamelijk voor de fans erg speciaal worden. Een derby op internationaal niveau. Ik heb het al twee keer tegen Nederland opgenomen in vriendschappelijk wedstrijden en toen voelde ik: in een competitieve context zou deze match een nog andere dimensie krijgen. Het wordt heel speciaal, zeker voor onze fans.”

Zoals hij zelf al stelde, speelden de Duivels al tweemaal onder Martinez tegen Oranje, weliswaar dus wel in vriendschappelijke duels. Twee keer eindigde die ontmoeting in een 1-1 gelijkspel. Nu wordt het volgens de bondscoach een heel ander duel, gezien het deze keer wedstrijden mét inzet zullen worden. Hoewel dat in de Nations League toch met een korreltje zout moet worden genomen.

Geen hoofddoel
Zo ziet de Spaanse oefenmeester dit toernooi immers vooral als voorbereiding op de grote doelen, te beginnen met het WK van volgend jaar in Qatar. "Natuurlijk willen we de eindfase van de Nations League halen, maar in deze wedstrijden zal ik ook beslissen welke 23 spelers mee naar het WK gaan”, liet Martinez optekenen tegenover Sporza. Tussen de lijnen door valt dan ook te lezen dat hij de Nations League op zich niet als hoofddoel stelt.

LEES OOK: Knelpunt bij Duivels: 21-jarige verrassing in WK-selectie?

Wedstrijden tegen Oranje moeten áltijd op leven en dood gespeeld worden...

Meest recent

Knelpunt bij Duivels: 21-jarige verrassing in WK-selectie?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het vormen van zijn selectie voor het WK. ...

43
43
'Anderlecht slaat toe: miljoenendeal voor nieuwe Goleador'

Anderlecht zoekt opnieuw naar een spits en is daarbij uitgekomen bij een naam die in Zuid-Amerika al ...

122
122
Terechte penalty Club Brugge? Lardot spreekt duidelijke taal

Club Brugge speelde zaterdagavond geen al te beste wedstrijd op het veld van STVV maar won ...

175
175
Hoop voor AA Gent: groot verschil met horror-Play-Offs

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

236
236
'Napoli maakt transferprijs Romelu Lukaku bekend'

Romelu Lukaku lijkt dit seizoen niet meer echt aan de bak te gaan komen bij Napoli. Hij zal deze ...

270
270
Zulte Waregem opgelucht: Colpaert kondigt wijzigingen aan

Zulte Waregem verzekerde zich van het behoud na een 1-2-zege op het veld van FCV Dender. Trainer ...

118
118
Vanhaezebrouck looft JPL-topclub: "Kan zelfs Bayern niet"

De titelstrijd gaat tussen Club Brugge en Union SG. Wie van de twee het zal halen, dat is uiteraard ...

114
114
Vandenbempt looft JPL-club: "Zoals FC Barcelona en Man City"

Het voetbal wat we dit seizoen te krijgen in de Jupiler Pro League is niet bepaald hoogstaand. ...

93
93
Oorzaak verlies AA Gent gevonden: "Heel pijnlijk"

AA Gent is bijna vervloekt in het Lotto Park. De afgelopen jaren wisten ze er amper punten te ...

123
123
Gelijk van Kompany: ex-talent RSCA droomt plots van WK

Bij RSC Anderlecht braken de afgelopen jaren veel jonge spelers door. Maar niet elk talent kon ...

73
73
Dit zijn de vijf kandidaten voor de Ebbenhouten Schoen

De organisatie van de Ebbenhouten Schoen heeft zijn vijf genomineerden voor de trofee van dit jaar ...

229
229
Ferrera pleit schuldig: "Was niet goed van mij"

FCV Dender verloor afgelopen weekend met 1-2 van Zulte Waregem. De ploeg mag zich daardoor al ...

29
29
Van Bommel héél duidelijk over aanbiedingen van Anderlecht

Bij Royal Antwerp FC gaat het van kwaad naar erger. Als er komende zomer niet flink wordt ...

510
510
'Ajax beslist over transfers Godts en Dolberg'

Ajax is al jaren op de dool en moet dit seizoen nog keihard knokken voor een Europees ticket. De ...

64
64
‘Standard wacht bang af: twee sterkhouders twijfelen’

Standard hoopt volgend seizoen beter te doen dan dit jaar. De Rouches blijven moeite hebben om weer ...

107
107
Blessure De Cat zorgt voor immens probleem bij Anderlecht

Nathan De Cat is vier tot zes weken buiten strijd bij RSC Anderlecht. Daardoor mist Paars-Wit hem ...

189
189
Van der Elst maakt Leko af na Diakhon-farce

Club Brugge won afgelopen weekend op Stayen, maar dat ging niet van een leien dakje. Het kwam ...

329
329
'Lukaku neemt beslissing over terugkeer naar Napoli'

De voorbije weken zat het er bovenarms op tussen Napoli en Romelu Lukaku. De Italiaanse kampioen was ...

95
95
Liefdesbom rond Mulder slaat keihard in bij Vandaag Inside

De familie Mulder is al jarenlang een vaste waarde op de Belgische televisie. Zowel Jan als zoon ...

104
104
'Club Brugge baalt: megabod afgewezen'

Voorlopig is het op transfervlak nog stil gebleven bij Club Brugge, maar achter de schermen werkt ...

295
295
Verdict De Cat bekend: Anderlecht krijgt mokerslag

Anderlecht wipte zondagavond naar de vierde plaats in het klassement dankzij een late zege tegen AA ...

530
530
Mentaal probleem Anderlecht: Kana suggereert oplossing

Anderlecht heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. ...

173
173
Bizarre keuze Oosting: "Ik begrijp hem echt niet"

Voor Antwerp dreigen de play-offs een grote ontgoocheling te worden. De Great Old ging vrijdag ...

124
124
Union-Club: Albert doet stevige voorspelling

Ook na twee speeldagen in de Champions' Play-Off blijft het status quo in de titelstrijd behouden. ...

590
590
'Openda heeft transfer helemaal beet'

Het is intussen al meer dan een maand geleden dat Loïs Openda nog eens op het veld verschenen ...

149
149

Meer sportnieuws