Rode Duivels tegen Oranje in Nations League

door
Rode Duivels tegen Oranje in Nations League

In het Zwitserse Nyon is donderdagavond geloot voor de poulefases van de derde jaargang in de Nations League. De Rode Duivels nemen het daarin op tegen Nederland, Polen en Wales. De groepswedstrijden worden afgewerkt vlak na het huidige seizoen en in de interland-break van september 2022.


De Duivels waren net als Frankrijk, Italië en Spanje reekshoofd bij de loting. En over het algemeen komen ze er goed vanaf. De dubbele confrontatie met onze noorderburen vormt een goede test richting het WK. Bovendien is zo'n 'Derby der Lage Landen' ook logistiek gezien een grote meevaller. Voorts beginnen de duels met Wales een traditie te worden. En is het tot slot uitkijken naar hoe de Duivelse defensie het er vanaf brengt tegen ene Robert Lewandowski.

Bondscoach Roberto Martinez en zijn manschappen ontlopen overigens de 'Poule des Doods'. Die wordt gevormd door Italië, Duitsland, Engeland en klein broertje Hongarije. In Groep 2 gaat het allicht tussen de Iberische toplanden Portugal en Spanje, In Groep A is het onder meer uitkijken naar een heruitgave van de WK-finale van 2018 tussen Frankrijk en Kroatië.

DERDE KANS

Het landentornooi van de UEFA, dat werd opgericht als alternatief voor overbodige oefenmatchen, is inmiddels aan de derde editie toe. Tijdens de eerste jaargang gaven de Duivels hun plek op de eindronde in exrtremis uit handen tijdens een trieste avond in Zwitserland. In de tweede editie werd de 'Final Four' wel gehaald. Maar door een ineenstorting tegen wereldkampioen Frankrijk, gaven de Duivels toen een finaleplek helemaal uit handen. In 2022 volgt nu een nieuwe kans om een plekje in het eindtornooi te halen. Die wordt overigens afgewerkt in de zomer van 2023.

LEES OOK: ‘Barça stapt naar UEFA: Spaanse rel escaleert’

Mooie groep?

Meest recent

KRC Genk waagt gokje: Hayen vist 'dure miscast' op

KRC Genk kreeg de nul niet van het bord geveegd tegen OH Leuven en is daardoor leider af in de ...

25
25
Leko likt wonden: Club Brugge vreest rampscenario

Na twee speeldagen in de Champions' Play-Offs pronken Club Brugge en Union nog met een perfect ...

152
152
Anderlecht wijzigt koers: Sibierski in, Taravel out?

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen AA Gent. Een opluchting ook voor ...

176
176
'Exit Tresoldi: Club Brugge richt pijlen op spits'

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat op het veld van Union een grote stap kan zetten richting ...

176
176
'Taravel grijpt in: Coosemans out bij Anderlecht?'

Een op z'n zachtst gezegd matig RSC Anderlecht sleepte zondag een 3-1 zege tegen AA Gent uit de ...

201
201
'Chouchou' Daan Heymans verrast met pittige onthulling

Daan Heymans heeft zich dit seizoen helemaal in de Genkse harten gewerkt. De middenvelder kwam over ...

76
76
UEFA zet woedend Barça op hun plek: Atlético juicht

FC Barcelona zal een ferme remontada uit de mouw moeten schudden om alsnog voorbij Atlético ...

181
181
‘Strijd om Mirisola barst los: KRC Genk verlangt jackpot'

KRC Genk dreigt komende zomer enkele smaakmakers te verliezen. Naast Konstantinos Karetsas is er ook ...

223
223
Nieuwe revelatie in Jupiler Pro League: “Straffe statistiek”

De Europe Play-Offs kenden afgelopen speeldag een grote verrassing. Westerlo won op het veld van ...

62
62
Vanderbiest verbaast KV Mechelen met toekomstwens

KV Mechelen is dit seizoen één van de grote revelaties van de Jupiler Pro League. Fred ...

173
173
Alarmbellen bij Standard na zeperd: “Dat is onmogelijk”

Standard Luik hoopt snel weer de aansluiting te vinden bij de top van het Belgische voetbal, maar ...

106
106
‘Chelsea maakt opvallend transferplan Penders bekend’

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend te noemen. De doelman maakte op jonge leeftijd al de ...

103
103
‘Prijskaartje Godts: waanzinnige recordsom genoemd'

Mika Godts zit dit seizoen in bloedvorm bij Ajax. De kersverse Rode Duivel was ook afgelopen ...

88
88
Vanderbiest draait kar: T1 in vizier voor Anderlecht?

Fred Vanderbiest kent een geweldig seizoen met KV Mechelen. Malinwa plaatste zich onverhoopt voor de ...

536
536
‘Catastrofe voor WK: Napoli straft Lukaku ongezien hard'

Het gaat van kwaad naar erger voor Romelu Lukaku bij Napoli. De Rode Duivel heeft het volledig ...

460
460
Arjen Robben zorgt voor voetbaldrama: Agressie gaat viraal

Nederland is momenteel in de ban van een pittig 'schandaal'. In de hoofdrol: twee bekende ...

81
81
Anderlecht nog steeds in grote problemen: code rood

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag van KAA Gent, maar toch is de kritiek hard. Paars-Wit lag ...

233
233
TRANSFERUURTJE: ‘Miljoenenbod Club Brugge, Anderlecht wil uitpakken’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

265
265
Vossen sneert naar Zulte Waregem-coach Colpaert

Jelle Vossen is een goaltjesdief pur sang en dat bewees hij vorig seizoen in de Challenger Pro ...

276
276
KV Mechelen met rug tegen de muur: fans afgemaakt

KV Mechelen was euforisch nadat het zich verzekerde in de top 6. In de Champions Play-Offs werden ...

89
89
Vanhaezebrouck maakt brandhout van Anderlecht

RSC Anderlecht verloor op de eerste speeldag met 4-2 van Club Brugge, maar herpakte zich met een ...

192
192
Man Utd woedend na bizarre rode kaart: Carrick vloekt

Manchester United verloor in eigen huis van Leeds United. Een ferme mokerslag na een goede periode ...

56
56
Marc Brys incasseert nieuwe deceptie: géén WK

Marc Brys staat in theorie nog onder contract bij Kameroen, maar de Belgische oefenmeester was op de ...

31
31
Vossen onthult oorlog met Zulte: “Er speelt meer…”

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De aanvaller was de topscorer en ...

465
465
Anderlecht in dubio: miljoenenklapper Keisuke Goto?

Dat RSC Anderlecht dringend nood heeft aan een nieuwe sportief directeur is ondertussen duidelijk. ...

543
543

Meer sportnieuws