Rode Duivels tegen Oranje in Nations League

321 stemmen
Rode Duivels tegen Oranje in Nations League

In het Zwitserse Nyon is donderdagavond geloot voor de poulefases van de derde jaargang in de Nations League. De Rode Duivels nemen het daarin op tegen Nederland, Polen en Wales. De groepswedstrijden worden afgewerkt vlak na het huidige seizoen en in de interland-break van september 2022.


De Duivels waren net als Frankrijk, Italië en Spanje reekshoofd bij de loting. En over het algemeen komen ze er goed vanaf. De dubbele confrontatie met onze noorderburen vormt een goede test richting het WK. Bovendien is zo'n 'Derby der Lage Landen' ook logistiek gezien een grote meevaller. Voorts beginnen de duels met Wales een traditie te worden. En is het tot slot uitkijken naar hoe de Duivelse defensie het er vanaf brengt tegen ene Robert Lewandowski.

Bondscoach Roberto Martinez en zijn manschappen ontlopen overigens de 'Poule des Doods'. Die wordt gevormd door Italië, Duitsland, Engeland en klein broertje Hongarije. In Groep 2 gaat het allicht tussen de Iberische toplanden Portugal en Spanje, In Groep A is het onder meer uitkijken naar een heruitgave van de WK-finale van 2018 tussen Frankrijk en Kroatië.

DERDE KANS

Het landentornooi van de UEFA, dat werd opgericht als alternatief voor overbodige oefenmatchen, is inmiddels aan de derde editie toe. Tijdens de eerste jaargang gaven de Duivels hun plek op de eindronde in exrtremis uit handen tijdens een trieste avond in Zwitserland. In de tweede editie werd de 'Final Four' wel gehaald. Maar door een ineenstorting tegen wereldkampioen Frankrijk, gaven de Duivels toen een finaleplek helemaal uit handen. In 2022 volgt nu een nieuwe kans om een plekje in het eindtornooi te halen. Die wordt overigens afgewerkt in de zomer van 2023.

LEES OOK: Garcia plant Vanaken-stunt: niemand zag dit aankomen

Mooie groep?

Meest recent

Garcia plant Vanaken-stunt: niemand zag dit aankomen

Hans Vanaken lijkt op weg naar een bijrolletje bij de Rode Duivels op het WK. Maar zo simpel is het ...

62
62
Hoge verwachtingen op het WK, miscast bij Anderlecht

Mexico opent het WK met een duel tegen Zuid-Afrika. De Mexicanen hopen uiteraard op een zege. Het is ...

32
32
Sporting Hasselt plant twee absolute knaltransfers

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League. De club haalde al de nodige ...

31
31
'Anderlecht speurt rond: één piste geen optie'

RSC Anderlecht gaat op zoek naar versterking. Op de sociale media ‘dromen’ bepaalde fans ...

172
172
Zuid-Korea lacht: het (on)gelijk van KRC Genk

Zuid-Korea opent zijn WK met een duel tegen Tsjechië. De Zuid-Koreanen hebben een elftal dat ...

98
98
Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

39
39
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

408
408
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

165
165
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

133
133
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

401
401
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

197
197
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

258
258
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

404
404
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

718
718
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

315
315
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3620
3620
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

67
67
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

86
86
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

152
152
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

62
62
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

220
220
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

75
75
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

28
28
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

245
245
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

217
217

Meer sportnieuws