Rode Duivels tegen Oranje in Nations League

door
Rode Duivels tegen Oranje in Nations League

In het Zwitserse Nyon is donderdagavond geloot voor de poulefases van de derde jaargang in de Nations League. De Rode Duivels nemen het daarin op tegen Nederland, Polen en Wales. De groepswedstrijden worden afgewerkt vlak na het huidige seizoen en in de interland-break van september 2022.


De Duivels waren net als Frankrijk, Italië en Spanje reekshoofd bij de loting. En over het algemeen komen ze er goed vanaf. De dubbele confrontatie met onze noorderburen vormt een goede test richting het WK. Bovendien is zo'n 'Derby der Lage Landen' ook logistiek gezien een grote meevaller. Voorts beginnen de duels met Wales een traditie te worden. En is het tot slot uitkijken naar hoe de Duivelse defensie het er vanaf brengt tegen ene Robert Lewandowski.

Bondscoach Roberto Martinez en zijn manschappen ontlopen overigens de 'Poule des Doods'. Die wordt gevormd door Italië, Duitsland, Engeland en klein broertje Hongarije. In Groep 2 gaat het allicht tussen de Iberische toplanden Portugal en Spanje, In Groep A is het onder meer uitkijken naar een heruitgave van de WK-finale van 2018 tussen Frankrijk en Kroatië.

DERDE KANS

Het landentornooi van de UEFA, dat werd opgericht als alternatief voor overbodige oefenmatchen, is inmiddels aan de derde editie toe. Tijdens de eerste jaargang gaven de Duivels hun plek op de eindronde in exrtremis uit handen tijdens een trieste avond in Zwitserland. In de tweede editie werd de 'Final Four' wel gehaald. Maar door een ineenstorting tegen wereldkampioen Frankrijk, gaven de Duivels toen een finaleplek helemaal uit handen. In 2022 volgt nu een nieuwe kans om een plekje in het eindtornooi te halen. Die wordt overigens afgewerkt in de zomer van 2023.

LEES OOK: ‘Nieuwe wet na racismerel Vini: UEFA grijpt drastisch in’

Mooie groep?

Meest recent

Strijd om Play-Off I: deze kandidaat heeft zwaarste programma

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League telt nog drie speeldagen om de resterende drie ...

33
33
Garcia grijnst: nieuw 'wit konijn' voor WK-selectie

Binnen 98 dagen vindt in het legendarische Estadio Azteca de openingsmatch van het WK 2026 plaats. ...

72
72
Ruben Van Gucht schiet raak: Nieuwe BV valt in zwijm

Een opvallend televisiemoment zorgt voor beroering rond Ruben Van Gucht. De bekende presentator van ...

34
34
'Krankzinnig record in zicht: Bayern schiet in actie met Kane'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

187
187
'Genk kan cashen: knaltransfer in stroomversnelling'

Dankzij een deugddoende zege tegen AA Gent wenkt de top zes voor KRC Genk, dat ook nog actief is in ...

128
128
'Anderlecht met rug tegen de muur: pech voor Taravel?'

De kogel lijkt stilaan door de kerk: als het van RSC Anderlecht zelf afhangt maakt ...

86
86
'Club Brugge heeft beet: recordtransfer krijgt vorm'

De jacht op Union is ingezet bij Club Brugge, waar alles moet wijken voor de twintigste landstitel. ...

313
313
De Cat aan de tand gevoeld: WK en exit Anderlecht?

Dé revelatie op de Belgische velden dit seizoen luistert naar de naam Nathan De Cat. Het ...

180
180
Oosting moet puzzelen: Antwerp mist halve basisploeg

Op drie speeldagen van het einde kan het nog steeds alle kanten op voor Antwerp, dat vijf ...

123
123
Benito Raman breekt: Hartverscheurend verhaal raakt diep

Weinig voetballers op de Belgische velden die nog meer authenticiteit uitstralen dan Benito Raman. ...

156
156
'Leko velt hard verdict: einde verhaal bij Club Brugge'

Sinds het Nicky Hayen inruilde voor Ivan Leko als hoofdcoach boekte Club Brugge een fraaie 24 op 30 ...

293
293
'Stroman voor Taravel: 'nieuwe' T1 Anderlecht lekt uit'

Net nu het de goede flow weer te pakken heeft gaat RSC Anderlecht zondag op bezoek bij Club Brugge. ...

328
328
Familiedrama bij Beckham loopt volledig uit de hand

Al maanden rommelt het binnen de beroemde Beckham-familie. Wat ooit een hechte clan leek, is ...

158
158
Garcia aan zet: rentree in volgende selectie Rode Duivels?

De Rode Duivels blazen binnen enkele weken opnieuw verzamelen, want op het einde van de maand ...

79
79
'Chelsea beslist: straffe wending rond Penders'

De carrière van Mike Penders kende het voorbije anderhalf jaar een zeer opmerkelijk verloop. ...

52
52
Anderlecht talenten maken indruk: snel kans bij A-kern?

Bij Anderlecht blijven ze hard inzetten op Neerpede. Daar plukte het dit seizoen weer de vruchten ...

244
244
Straffe verandering in Engeland: goed nieuws voor Clement?

In ons land verdwijnen in principe na dit seizoen de play-offs. In Engeland worden ze daarentegen ...

54
54
6 WK-iconen maken kans op Pro League Hall of Fame

In 2023 kondigde de Pro League de oprichting aan van een Hall of Fame, die de grootste iconen van ...

74
74
"Anderlecht is voor hem geen springplank naar grotere club"

Bij Anderlecht ontbrak het de voorbije jaren aan stabiliteit op alle vlakken. De bestuurskamer bleek ...

188
188
WK dreigt fiasco te worden: volgende deelnemer op de helling

Drie maanden voor de start van het WK zijn er grote vraagtekens over in welke staat het toernooi zal ...

107
107
Van der Elst ziet nieuwe Ceulemans bij... Anderlecht

Anderlecht kan komend weekend zijn ticket voor de Champions' Play-Off veiligstellen, maar dan zal ...

238
238
TRANSFERUURTJE: 'Club kan weer cashen, Real aast op grote naam'

 De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

150
150
Makelaar Rits spreekt klare taal, sneer naar transfer

Mats Rits is bij RSC Anderlecht volledig naar de achtergrond verdwenen. De middenvelder traint dan ...

528
528
Vanhaezebrouck maakt JPL-tendens af: "Onvoorstelbaar"

Het Nieuwsblad nam een trend in de Jupiler Pro League onder de loep. Assistenten die tijdens ...

82
82
Driedubbele opsteker voor Rode Duivels richting WK

Het WK komt dichterbij. Spelers die nu geblesseerd uitvallen missen mogelijk het mondiale ...

127
127

Meer sportnieuws