Rode Duivels tegen Oranje in Nations League

321 stemmen
Rode Duivels tegen Oranje in Nations League

In het Zwitserse Nyon is donderdagavond geloot voor de poulefases van de derde jaargang in de Nations League. De Rode Duivels nemen het daarin op tegen Nederland, Polen en Wales. De groepswedstrijden worden afgewerkt vlak na het huidige seizoen en in de interland-break van september 2022.


De Duivels waren net als Frankrijk, Italië en Spanje reekshoofd bij de loting. En over het algemeen komen ze er goed vanaf. De dubbele confrontatie met onze noorderburen vormt een goede test richting het WK. Bovendien is zo'n 'Derby der Lage Landen' ook logistiek gezien een grote meevaller. Voorts beginnen de duels met Wales een traditie te worden. En is het tot slot uitkijken naar hoe de Duivelse defensie het er vanaf brengt tegen ene Robert Lewandowski.

Bondscoach Roberto Martinez en zijn manschappen ontlopen overigens de 'Poule des Doods'. Die wordt gevormd door Italië, Duitsland, Engeland en klein broertje Hongarije. In Groep 2 gaat het allicht tussen de Iberische toplanden Portugal en Spanje, In Groep A is het onder meer uitkijken naar een heruitgave van de WK-finale van 2018 tussen Frankrijk en Kroatië.

DERDE KANS

Het landentornooi van de UEFA, dat werd opgericht als alternatief voor overbodige oefenmatchen, is inmiddels aan de derde editie toe. Tijdens de eerste jaargang gaven de Duivels hun plek op de eindronde in exrtremis uit handen tijdens een trieste avond in Zwitserland. In de tweede editie werd de 'Final Four' wel gehaald. Maar door een ineenstorting tegen wereldkampioen Frankrijk, gaven de Duivels toen een finaleplek helemaal uit handen. In 2022 volgt nu een nieuwe kans om een plekje in het eindtornooi te halen. Die wordt overigens afgewerkt in de zomer van 2023.

LEES OOK: Woensdag Europese loting: Anderlecht vreest zware dobber

Mooie groep?

Meest recent

Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

0
0
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

52
52
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

36
36
'Derde club meldt zich, Westerlo ruikt jackpot'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

33
33
'Antwerp gaat voor topdeal in de Serie A'

Royal Antwerp FC heeft nood aan heel wat versterking, want de ploeg is momenteel niet Jupiler Pro ...

119
119
'KRC Genk mikt hoog: pittige vraagprijs voor toptalent'

Bij KRC Genk hebben ze heel wat talent in de ploeg. De Limburgers krijgen dan ook veel telefoontjes ...

229
229
Sporting Hasselt pakt stevig uit met ervaren Belg

Het wordt uitkijken naar het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League, waar met Sporting Hasselt ...

65
65
AA Gent weet waar het aan toe is in Conference League

AA Gent wist afgelopen seizoen op de valreep een Europees ticket te pakken. In de barrages tegen KRC ...

124
124
'Strijd om Engels is los: twee clubs duwen door'

Heel wat Belgen lijken deze zomer voor een toptransfer te staan. Dat geldt bijvoorbeeld ook voor ...

26
26
'Kort maar krachtig: voorbereidingsprogramma Club bekend'

Het WK is nog volop aan de gang, maar voor de meeste Belgische clubs is het stilaan tijd om de ...

195
195
'Doku hakt knoop over toekomst definitief door'

Van Jérémy Doku wordt er op dit WK veel verwacht. De flankaanvaller moet dé ...

63
63
Jutta Leerdam in shock: WK-doelman zorgt voor explosie

Niemand had hem op de radar. Terwijl miljoenen voetbalfans hun ogen richtten op de sterren van ...

36
36
Anderlecht kent tegenstanders in voorbereiding én Europa

Voor Anderlecht wordt het een zeer belangrijke zomer. Niet alleen moet sportief directeur Antoine ...

552
552
Club Brugge davert na transferuitspraak Tresoldi

Club Brugge gaat een zeer bewogen transferzomer tegemoet. Het zag Aleksandar Stankovic al terugkeren ...

504
504
'De Busser heeft droomtransfer beet'

In eigen land kon hij zich nooit helemaal doorzetten, maar in Nederland is de carrière van ...

68
68
Real Madrid blijft gaan en legt volgende ster vast

Real Madrid lijkt na een tegenvallend seizoen van plan om er deze zomer een spetterende mercato van ...

132
132
TRANSFERUURTJE: 'Sensationele transfers van 3 Rode Duivels'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

270
270
‘Club grijpt mis: Belgische optie bereikt akkoord’

Club Brugge is naarstig op zoek naar een nieuwe doelman na het pensioen van Simon Mignolet en het ...

145
145
Vanaken basis op WK? Garcia kiest voor ‘ontdekking’

De Rode Duivels konden vooralsnog niet overtuigen op het WK. In de openingsmatch tegen Egypte werd ...

290
290
'Fernandez-Pardo plots op zucht van absolute knaltransfer’

Matias Fernandez-Pardo kende een sterk seizoen bij Lille en de KBVB wist op de valreep nog een ...

152
152
AA Gent pakt uit met komst nieuwe spits

AA Gent zit zeker niet stil op de transfermarkt. Ze maakten onder meer de transfer van Christian ...

185
185
Martinez verklaart waarom Ronaldo altijd start

Portugal opent zijn WK met een leuk duel tegen Congo. Bondscoach Roberto Martinez, die Portugal gaat ...

113
113
'Westerlo wil uitpakken met Jupiler Pro League-transfer'

Bij KVC Westerlo gaan ze een heel drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen gaan heel wat miljoenen ...

73
73
'FC Porto legt bizar miljoenenbod neer bij OH Leuven'

Bij OH Leuven zouden ze de komende dagen en weken wel eens twee uitgaande transfers kunnen afronden. ...

77
77
'KV Mechelen strikt topper met 'man van 10 miljoen euro''

KV Mechelen is op zoek naar versterking en er duikt vanuit Zuid-Amerika plots een heel straf gerucht ...

625
625

Meer sportnieuws