Anderlecht bezorgt Club stevige transferkater

door
Anderlecht bezorgt Club stevige transferkater

Vorig jaar stond Michal Karbownik hoog op de verlanglijst bij Club Brugge, maar de Poolse flankverdediger verkoos toen een transfer naar Brighton & Hove Albion. Daar kon hij zich niet in de ploeg spelen en ook een uitleenbeurt aan Olympiakos bleek niet succesvol. Brighton wil Karbownik daarom in januari uitlenen aan een andere club, en Anderlecht zou alvast een grote kandidaat-overnemer zijn.


NEXT BEST THING

Club Brugge speurt al enkele jaren de transfermarkt af naar een linksachter met het niveau voor de Europese subtop. Eduard Sobol is de laatste seizoenen de vaste linksachter op Jan Breydel maar de Oekraïner valt net iets te licht uit voor de beoogde kwaliteit op die positie. Club haalde daarom Fede Ricca en Faitout Maouassa als concurrenten voor Sobol, maar dit tweetal voldoet ook niet aan de ambitieuze eisen van de huidige Belgische landskampioen.

Club Brugge had in de voorbije jaren nog andere linksachters op het oog, zoals dat vorige zomer nog het geval was met Tyrell Malacia (Feyenoord). En in april vorig jaar werden de West-Vlamingen gelinkt aan Michal Karbownik. Die laatste naam deed niet meteen een belletje rinkelen in België, maar in zijn thuisland Polen was hij toen een hot item. In zijn debuutseizoen voor Legia Warschau werd Karbownik bestempeld als the next big thing van het Poolse voetbal.



Door zijn uitstekende prestaties in de Ekstraklasa versierde Michal Kabrownik zijn eerste selecties bij de nationale ploeg en hij verzilverde zijn debuutseizoen met een mooie transfer. De clubs stonden in de rij voor hem, naast Club Brugge was de Poolse linksachter ook een optie bij Real Betis, Sevilla FC, Sporting Lissabon en PSV Eindhoven. Maar uiteindelijk was het Brighton Hove & Albion dat het 19-jarige toptalent aan zich kon binden. Het prijskaartje? 5,5 miljoen euro.

FLOP IN ENGELAND

The Seagulls waren oorspronkelijk van plan om Karbownik eerst nog een seizoen te laten rijpen bij Legia Warschau, maar in januari dit jaar besliste Brighton om hun veelbelovende linksachter vervroegd te laten aansluiten bij de A-kern. Maar in het American Express Community Stadium vond Karbownik zijn draai niet. Verder dan een handvol wedstrijden bij het B-elftal en één basisplaats met de eerste ploeg in de FA cup tegen Leicester raakte hij niet.

“Dit is nogmaals een voorbeeld waarom het aankopen van spelers zo complex is”, gaf Graham Potter, de hoofdcoach van Brighton, eerder dit jaar duiding over de penibele situatie van Karbownik bij zijn ploeg. “Je moet altijd onthouden dat het belangrijkste voor een voetbalclub niet de transfers zijn. Het belangrijkste is hoe de ploeg presteert op het veld en hoe de ploeg verbetert. Al kan een goed ‘recruitment’ dat proces wel helpen uiteraard.”



In zijn thuisland was de ontgoocheling groot nadat Karbownik niet direct kon doorbreken in de Premier League. Hij was vorig jaar in de Ekstraklasa één van de beste linksachters en hij werd ook opgenomen in de top 40 Europese toptalenten. Daarnaast stond Karbownik in het verleden ook op de shortlist van clubs zoals FC Barcelona en Napoli. Maar dit alles betekent dus geen garantie om in Engeland een rol van betekenis te kunnen spelen. Zelfs niet bij een middenmoter zoals Brighton.

FLOP IN GRIEKENLAND

Daarom besloot Brighton vorige zomer om Michal Karbownik uit te lenen aan Olympiakos. Dat is ook niet de gemakkelijkste club om vertrouwen en speelminuten te vergaren, en zeker niet als jonge speler, maar desondanks stond de Pool te springen om zich te bewijzen in de Griekse competitie. Zijn start in Piraeus was alvast veelbelovend. Hij toonde een grote mate van verticaliteit en hoewel Karbownik naast het veld eerder een bescheiden jongen is, pakte hij tussen de lijnen uit met een stevige dosis energie.

De algemene verwachtingen waren hooggespannen bij Olympiakos, waar hij samen met Oleg Reabciuk moest strijden voor een basisplaats op de linksachter. Maar na een knieblessure raakte Karbownik als snel uit beeld in het Georgios Karaiskákisstadion. Daarnaast slaagt hij er ook niet in om zich de tactiek van coach Pedro Martins eigen te maken. Soms lijkt het wel alsof hij net wat energie te kort komt om ook op het offensief gebied zijn stempel te drukken.



Hoewel zijn focus bij Olympiakos vooral op het verdedigende werk ligt, ontbeert Karbownik duidelijk nog wat spiermassa om duels te winnen. Vooral met het oog op zijn toekomst in de Premier League kan dat wel tellen. Anderzijds geeft Karbownik wél blijk van een goede positionering en een grote mate van snelheid, maar enkel met die kwaliteiten kan hij zich logischerwijze niet in de ploeg spelen van de leider in de Griekse competitie.

Olympiakos beschikt over een aankoopoptie in het huurcontract met Brighton, maar alles wijst erop dat de club die clausule niet zal lichten. De Grieken willen namelijk hun salarisbudget minderen en bovendien bedraagt de betreffende aankoopclausule maar liefst acht miljoen euro. Door Kabrowniks gebrek aan speeltijd wil Brighton hem in januari terughalen naar Engeland en hem vervolgens uit te lenen aan een andere club.

GEEN CLUB, WEL ANDERLECHT?

FC Twente en Anderlecht zouden momenteel de grootste kanshebbers zijn om Michal Karbownik op tijdelijke basis aan te trekken. De Pool is van nature een linksback, op die positie maakt hij geen schijn van kans tegen Sergio Gomez, maar Karbownik kan daarnaast ook aardig uit de voeten aan de rechterkant. En laat dat net een knelpuntpositie zijn bij Anderlecht dit seizoen. Zowel Michael Amir Murillo als Killian Sardella overtuigen namelijk helemaal niet op de rechtsachter.

LEES OOK: 'Strijd om Keita helemaal los: nog 2 clubs melden zich'

Moet Anderlecht hem halen?

Meest recent

Transferblunder bij Genk? "Wil bewijzen dat ze fout waren"

Bij KRC Genk blijft de jeugdopleiding een belangrijk stokpaardje, maar niet elk groot talent weet ...

11
11
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

36
36
'Anderlecht gaat hard: volgende aanwinst is binnen'

Bij Anderlecht lijkt de mercato stilaan helemaal op gang te komen. Na het vertrek van Cedric ...

115
115
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat toe, Lang heeft knaltransfer beet'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

152
152
Vandenbempt maakt Belgische clubs compleet af

Het is enorm spannend in de Jupiler Pro League. De strijd om de top 6 is volledig losgebarsten en de ...

145
145
Snoeiharde Degryse ziet waar het schoentje wringt bij Club

Club Brugge zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag ging het pijnlijk onderuit ...

209
209
‘Afrika Cup krijgt ferm staartje: FIFA grijpt stevig in’

De Afrika Cup stond bol van incidenten, maar op het einde trok Senegal aan het langste eind. ...

384
384
SK Beveren maakt vertrek spits wereldkundig

SK Beveren staat riant aan de leiding in de Challenger Pro League. Het lijkt nu al vast te staan dat ...

60
60
Euvrard likt zijn wonden: dit liep er grondig mis bij Standard

Een alweer zwak Standard verloor kansloos met 2-0 van Sporting Charleroi. Vincent Euvrard krijgt de ...

115
115
Vandenbempt ziet énorm groot probleem bij Club Brugge

Het onterechte ontslag van Nicky Hayen bij Club Brugge heeft niet voor beterschap gezorgd. ...

341
341
'Napoli en AS Roma krijgen ervaren Rode Duivel aangeboden'

AS Roma en Napoli zijn twee ploegen die strijden voor de landstitel in de Serie A, waar ...

67
67
Moet FCV Dender bod JPL-topclub(s) vrezen?

FCV Dender is al een tijdje beter bezig. Afgelopen weekend wonnen ze van een ontstellend zwak Royal ...

110
110
'KRC Genk en FC Utrecht openen transfergesprekken'

Bij KRC Genk was het tot dusver geen geslaagd seizoen. Nicky Hayen ziet dat er toch wel hiaten zijn ...

282
282
Verwerpelijke beelden: Marokkaanse ballenjongens over schreef in finale

Senegal heeft zondagavond de Africa Cup gewonnen ten koste van Marokko na een finale die om allerlei ...

286
286
Spanning in Brugge loopt op: bliksemontslag Leko?

In de Champions League neemt Club Brugge het dinsdagnamiddag op tegen Kairat Almaty. Voor de ...

897
897
Grote ambitie bij herboren Gent: "Gaan we voor vechten"

AA Gent heeft zich zondag op gepaste wijze gerevancheerd voor de bekeruitschakeling op RSC ...

124
124
'Overmars krijgt dubbele transferopdracht bij Antwerp'

Antwerp FC is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft van de Jupiler Pro League. De Great Old zag ...

310
310
'Anderlecht maakt uitzondering: miljoenentransfer nabij'

RSC Anderlecht verloor zondagnamiddag met 4-2 op het veld van KAA Gent, daarbij werd andermaal ...

516
516
‘Paniek bij Club Brugge: Verhaeghe duwt Leko in problemen’

Het rommelt bij Club Brugge. Bart Verhaeghe duikt opnieuw op in de kleedkamer, en dat zet Ivan Leko ...

566
566
Penaltywoede bij Anderlecht: oud-ref spreekt duidelijke taal

KAA Gent won zondagmiddag met 4-2 van RSC Anderlecht en nam zo revanche voor de bekeruitschakeling ...

801
801
Waanzin op Africa Cup: nieuwe beelden en pittige details

Het is uiteindelijk Senegal geworden dat zondagavond beslag wist te leggen op de eindzege in de ...

279
279
Malaise bij Club Brugge: grote schuldige aangeduid

Club Brugge is zondag al vertrokken naar Kazachstan, waar dinsdag het Champions League-duel ...

679
679
'Done deal: Anderlecht is overbodige pion kwijt'

Anderlecht liep zondag tegen een serieuze sportieve domper aan door te gaan verliezen op het veld ...

453
453
Barça onderuit na dol VAR-festijn, Saelemaekers beslissend

Er stonden zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. In de ...

69
69
AZ zet Maarten Martens op straat

Er is weer een Belgische trainer minder in een buitenlandse topcompetitie. Zondagavond heeft AZ ...

150
150

Meer sportnieuws