Club veegt Veljkovic-aantijging van tafel, kamp Leko zet stappen

door
Club veegt Veljkovic-aantijging van tafel, kamp Leko zet stappen

In een veelbesproken Pano-reportage deed Dejan Veljkovic, spijtoptant in 'Operatie Propere Handen', dinsdagavond zijn kant van het verhaal. Daarbij werden verschillende trainers, bestuurders en ploegen bij naam genoemd. Ook landskampioen Club Brugge kwam meermaals voor in zijn bekentenissen.


Volgens Veljkovic waren er ook bij Blauw-Zwart een aantal transfers waarbij externe partijen een deel zwartgeld bij opstreken. Ex-trainer Georges Leekens zou in 2012 bijvoorbeeld een aantal duizenden euro's verdiend hebben aan de komst van Ivan Trickovski. En ook bij het ontslag van Leekens als T1 van Blauw-Zwart zouden financiële malversaties hebben plaatsgevonden. Zo zou een deel van zijn opstapvergoeding in het zwart zijn uitbetaald.

Daarbij werd gebruik gemaakt van de Cypriotische vennootschappen van Veljkovic. De makelaar beweert ook dat manager Vincent Mannaert op de hoogte was die constructie. Maar tegenover VRT Nws ontkent Blauw-Zwart die aantijgingen. In aanloop naar de beoogde beursgang werd de club immers doorgelicht door de beurswaakhonden. Dat die instanties dergelijke constructies niet hebben opgemerkt, is volgens Club alleszeggend.

KAMP LEKO IN ACTIE
Ex-coach Ivan Leko wordt eveneens genoemd. Onder meer bij de transfer van Ivan Tomecak naar Club Brugge. Maar het kamp van de Kroatische trainer laat het hier niet bij. Zijn advocaat Walter Van Steenbrugge liet bij Radio 1 verstaan dat hij in de loop van de dag klacht zal neerleggen tegen Veljkovic. Volgens de raadsman werd zijn cliënt zwart gemaakt op basis van leugens en verzinsels. "Ongezien dat zo iemand zo'n podium krijgt. Het zijn leugens vermengd met waarheden. Zo klinkt alles geloofwaardig, maar dat is het niet", klink het.

LEES OOK: Leko maakt ploeg bekend: één enorme verrassing

Gelooft u de getuigenis van Veljkovic?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

95
95
Kiel in zak en as: Lommel houdt Beerschot uit barrages

Beerschot moet zijn promotiedroom definitief opbergen. De Mannekes zijn er op het Kiel niet in ...

66
66
'Coucke gooit alle remmen los: Romback doet RSCA daveren'

Marc Coucke droomt luidop van Romelu Lukaku, en dan telt hij niet meer. Het gerommel bij Napoli doet ...

854
854
Leko maakt ploeg bekend: één enorme verrassing

Club Brugge kan vanavond een volgende grote stap richting landstitel zetten. Ze ontvangen STVV, dat ...

86
86
'Benfica neemt verrassende beslissing over Ivanovic'

Voor topspelers uit de Jupiler Pro League is het niet altijd makkelijk om bij een vertrek meteen ...

25
25
Bommetje voor Clasico: "Vinicius was op weg naar Barça"

FC Barcelona kan voor de ultieme vernedering zorgen bij Real Madrid. Kampioen spelen in eigen huis ...

76
76
'AA Gent houdt schoonmaak: 11 spelers weg'

AA Gent haalde voor het tweede jaar op rij de Champions' Play-Offs, wat al progressie is. De jaren ...

161
161
KV Kortrijk stuurt vier spelers naar de uitgang

KV Kortrijk speelt komend seizoen weer in de Jupiler Pro League. De Kerels zijn al druk bezig met ...

43
43
Taravel waarschuwt voor AA Gent: "Weet iedereen binnen RSCA"

RSC Anderlecht speelt zondag een zeer belangrijk duel op het veld van AA Gent. Als RSCA er kan ...

95
95
Vossen wint afscheidsmatch, pandoering voor Cercle Brugge

In de Jupiler Pro League stonden er in de Relegation Play-Offs twee matchen op het programma. Voor ...

40
40
De Cuyper blinkt uit, Manchester United stelt teleur

In de Premier League en Bundesliga stonden er deze namiddag een aantal duels op het programma. Wat ...

37
37
Boskamp kritisch voor Hayen: "Lukt hem ook niet"

Bij KRC Genk draait het dit seizoen voor geen meter in de Jupiler Pro League. De Limburgers wonnen ...

141
141
Schot in de roos: Bertaccini ontroert met heuglijk nieuws

Adriano Bertaccini heeft zonet heuglijk nieuws aangekondigd, dat meteen voor veel reacties zorgt ...

70
70
'AA Gent hakt knoop door: twee toptransfers op komst'

AA Gent moét winnen van RSC Anderlecht, anders lijkt het seizoen stilaan over en out te zijn. ...

257
257
'Hallo, Belgische topclubs? FC Twente wil toeslaan in CPL'

Lommel SK strijdt om promotie en de Limburgers staan er alvast goed voor na een 3-1-zege tegen ...

64
64
Vanderbiest rekent zich niet rijk: "Heeft Union nog gedaan"

KV Mechelen won vorige week met 1-0 van AA Gent en deed zo een zeer goede zaak. Ze doen weer volop ...

72
72
Liverpool en Chelsea verwennen fans met ouderwetse partij

In de Premier League namen Liverpool en Chelsea het tegen elkaar op. De twee ploegen kennen een ...

19
19
Lommel SK klaar voor epische strijd: "Hiervoor doe je het"

Lommel SK staat voor een heel belangrijk duel tegen Beerschot. In de terugmatch van de finale van de ...

85
85
'PSV neemt beslissing over Antwerp-huurling Babadi'

De afgelopen transferperiodes van Royal Antwerp FC waren niet bepaald een succes. Dat is nog zacht ...

76
76
Euvrard waarschuwt Genk en Westerlo: "Ik voelde het"

Standard won verdiend met 2-1 van OH Leuven en staat zo aan de leiding in de Europe Play-Offs. Zij ...

109
109
Sonck over Verschaeren: "Zet hem bij Club Brugge..."

Club Brugge was twee keer véél te sterk voor RSC Anderlecht in deze PO's. Ze scoorden ...

496
496
Jan Mulder ziet emotioneelste club volledig ontploffen

De terugkeer van Schalke 04 naar de Bundesliga zorgde vorig weekend voor taferelen die perfect ...

36
36
Hubert krijgt héél goed nieuws bij Union SG

Union SG moet winnen van KV Mechelen, anders lijkt het titel vaarwel te mogen zeggen. Trainer David ...

85
85
Club Brugge verrast fans compleet vlak voor cruciale clash

De spanning stijgt met de week bij Club Brugge, waar elke wedstrijd nu aanvoelt als een finale in de ...

261
261
Makelaar Lukaku speelt open kaart over AC Milan

Waar speelt Romelu Lukaku volgend seizoen? Dat is nog steeds koffiedik kijken. De Belgische ...

47
47
'Nederlandse toptransfer voor Ilenikhena?'

George Ilenikhena werd bij Royal Antwerp FC al snel vergeleken met Romelu Lukaku, maar de aanvaller ...

68
68

Meer sportnieuws