Club veegt Veljkovic-aantijging van tafel, kamp Leko zet stappen

917 stemmen
Club veegt Veljkovic-aantijging van tafel, kamp Leko zet stappen

In een veelbesproken Pano-reportage deed Dejan Veljkovic, spijtoptant in 'Operatie Propere Handen', dinsdagavond zijn kant van het verhaal. Daarbij werden verschillende trainers, bestuurders en ploegen bij naam genoemd. Ook landskampioen Club Brugge kwam meermaals voor in zijn bekentenissen.


Volgens Veljkovic waren er ook bij Blauw-Zwart een aantal transfers waarbij externe partijen een deel zwartgeld bij opstreken. Ex-trainer Georges Leekens zou in 2012 bijvoorbeeld een aantal duizenden euro's verdiend hebben aan de komst van Ivan Trickovski. En ook bij het ontslag van Leekens als T1 van Blauw-Zwart zouden financiële malversaties hebben plaatsgevonden. Zo zou een deel van zijn opstapvergoeding in het zwart zijn uitbetaald.

Daarbij werd gebruik gemaakt van de Cypriotische vennootschappen van Veljkovic. De makelaar beweert ook dat manager Vincent Mannaert op de hoogte was die constructie. Maar tegenover VRT Nws ontkent Blauw-Zwart die aantijgingen. In aanloop naar de beoogde beursgang werd de club immers doorgelicht door de beurswaakhonden. Dat die instanties dergelijke constructies niet hebben opgemerkt, is volgens Club alleszeggend.

KAMP LEKO IN ACTIE
Ex-coach Ivan Leko wordt eveneens genoemd. Onder meer bij de transfer van Ivan Tomecak naar Club Brugge. Maar het kamp van de Kroatische trainer laat het hier niet bij. Zijn advocaat Walter Van Steenbrugge liet bij Radio 1 verstaan dat hij in de loop van de dag klacht zal neerleggen tegen Veljkovic. Volgens de raadsman werd zijn cliënt zwart gemaakt op basis van leugens en verzinsels. "Ongezien dat zo iemand zo'n podium krijgt. Het zijn leugens vermengd met waarheden. Zo klinkt alles geloofwaardig, maar dat is het niet", klink het.

LEES OOK: Vanhaezebrouck geen bondscoach: ultieme revanche Mannaert?

Gelooft u de getuigenis van Veljkovic?

Meest recent

Bommetje bij Beveren: sterke man verlaat de club

Toch wel groot nieuws uit Beveren. Daar deelden ze zopas mee dat CEO Bart Foubert na zes seizoenen ...

10
10
De Mil zet AA Gent op scherp voor belangrijke partij

AA Gent heeft geen excuses. Tegen Cherkasy is het van moeten: de kwalificatie moét gehaald ...

24
24
'Union heeft doelmannenknoop doorgehakt'

Union anticipeerde deze zomer uitstekend op het mogelijke vertrek van verschillende smaakmakers en ...

22
22
Anderlecht strikt Antman: experts vellen oordeel over winger

RSC Anderlecht haalde Oliver Antman voor ongeveer 5 miljoen euro weg bij Rangers FC. Een stevige som ...

128
128
'Standard heeft beet: zevende aanwinst strijkt neer'

Standard greep vorig seizoen op de valreep naast een mogelijk Europees ticket, nadat het op de ...

41
41
Vanaken staat perplex: Verrassing treft recht in het hart

Hans Vanaken kende andermaal een prachtig seizoen. Als één van de sterkhouders van ...

287
287
STVV hield interesse af: "Er waren aanbiedingen"

STVV staat dit seizoen voor een zeer stevige uitdaging. Het speelt immers al minstens tot Nieuwjaar ...

29
29
'Lens wil wéér uitpakken met JPL-smaakmaker'

RC Lens beleefde een sensationeel seizoen, waarin het pas op de voorlaatste speeldag de duimen moest ...

36
36
'KV Mechelen heeft transferplannetje met Lenaerts'

Bij KV Mechelen zetten ze de laatste jaren zwaar in op jonge Belgen. Daarvoor gaan ze regelmatig ...

66
66
'Club Brugge grijpt naast Australische WK-sensatie'

Bij Club Brugge lijken ze met verdediger Han-beom Lee snel hun vierde zomeraanwinst te kunnen ...

186
186
'Standard loost eindelijk flop, lachwekkend bod geweigerd'

Bij Standard is het al een drukke zomer geweest, maar er valt nog steeds het nodige nieuws te rapen ...

147
147
'Zorgwekkende trend: Club rekent op deze talenten'

Club Brugge kreeg de voorbije jaren al heel wat lof voor zijn jeugdopleiding en zette die afgelopen ...

304
304
'Union verrast compleet met WK-ganger als nieuwe doelman'

Bij Union kregen ze deze week te maken met hetzelfde scenario als een jaar geleden, want opnieuw ...

200
200
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat voot dubbelslag, vierde aanwinst Club'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

286
286
‘Anderlecht laat toptarget plots uit de vingers glippen’

RSC Anderlecht is druk in de weer om de selectie voor volgend seizoen te versterken. Paars-Wit wil ...

442
442
Code rood: Infantino compleet afgemaakt na FIFA-bom

Gianni Infantino wil aandelen van het WK voetbal te verkopen. Dat nieuws kwam als een bom binnen in ...

217
217
‘KV Mechelen gaat vol voor stunt en praat met Chelsea’

KV Mechelen wil ferm uitpakken op de zomermercato. Malinwa hoopt komend seizoen weer hoge ogen te ...

206
206
'Geen kans bij Anderlecht, nu op weg naar Chelsea of City'

Anderlecht probeert het deze zomer nog maar eens over een nieuwe boeg te gooien met sportief ...

492
492
Antwerp heeft oude bekende helemaal beet

Bij Antwerp moesten ze deze zomer veel geduld tonen door de onzekere situatie op bestuursniveau. Met ...

273
273
'Club Brugge heeft volgende Braziliaanse parel op het oog'

Bij Club Brugge staat de teller tot dusver op drie nieuwe spelers deze zomer, al lijkt er met ...

318
318
'PSG heeft eerste topaanwinst van de zomer beet'

Afgelopen seizoen wist Paris Saint-Germain voor de tweede keer op rij de Champions League in de ...

56
56
Ronald Koeman brengt boodschap die iedereen diep raakt

Ronald Koeman heeft op Instagram een opvallend en emotioneel bericht gedeeld dat veel verder gaat ...

126
126
'Cercle krijgt toptalent ter beschikking van Monaco'

Een dikke week voor de start van de competitie is Cercle Brugge nog zeer druk in de weer op de ...

225
225
'Leegloop bij Union SG: vier sterkhouders vertrekken'

Union SG nam al afscheid van Christian Burgess en Kjell Scherpen, maar daar zal het niet stoppen. ...

281
281
'Sibierski rondt zeer bizarre transfer af'

Antoine Sibierski lijkt eindelijk een tandje bij te zetten op de transfermarkt. Oliver Antman werd ...

355
355

Meer sportnieuws