Club veegt Veljkovic-aantijging van tafel, kamp Leko zet stappen

door
Club veegt Veljkovic-aantijging van tafel, kamp Leko zet stappen

In een veelbesproken Pano-reportage deed Dejan Veljkovic, spijtoptant in 'Operatie Propere Handen', dinsdagavond zijn kant van het verhaal. Daarbij werden verschillende trainers, bestuurders en ploegen bij naam genoemd. Ook landskampioen Club Brugge kwam meermaals voor in zijn bekentenissen.


Volgens Veljkovic waren er ook bij Blauw-Zwart een aantal transfers waarbij externe partijen een deel zwartgeld bij opstreken. Ex-trainer Georges Leekens zou in 2012 bijvoorbeeld een aantal duizenden euro's verdiend hebben aan de komst van Ivan Trickovski. En ook bij het ontslag van Leekens als T1 van Blauw-Zwart zouden financiële malversaties hebben plaatsgevonden. Zo zou een deel van zijn opstapvergoeding in het zwart zijn uitbetaald.

Daarbij werd gebruik gemaakt van de Cypriotische vennootschappen van Veljkovic. De makelaar beweert ook dat manager Vincent Mannaert op de hoogte was die constructie. Maar tegenover VRT Nws ontkent Blauw-Zwart die aantijgingen. In aanloop naar de beoogde beursgang werd de club immers doorgelicht door de beurswaakhonden. Dat die instanties dergelijke constructies niet hebben opgemerkt, is volgens Club alleszeggend.

KAMP LEKO IN ACTIE
Ex-coach Ivan Leko wordt eveneens genoemd. Onder meer bij de transfer van Ivan Tomecak naar Club Brugge. Maar het kamp van de Kroatische trainer laat het hier niet bij. Zijn advocaat Walter Van Steenbrugge liet bij Radio 1 verstaan dat hij in de loop van de dag klacht zal neerleggen tegen Veljkovic. Volgens de raadsman werd zijn cliënt zwart gemaakt op basis van leugens en verzinsels. "Ongezien dat zo iemand zo'n podium krijgt. Het zijn leugens vermengd met waarheden. Zo klinkt alles geloofwaardig, maar dat is het niet", klink het.

LEES OOK: KBVB krijgt ferme miljoenenopsteker vlak voor WK

Gelooft u de getuigenis van Veljkovic?

Meest recent

Coucke apetrots op uniek project: geheimen onthuld

Terwijl Anderlecht sportief moeilijke weken beleeft in de Champions’ Play-Offs, laat eigenaar ...

21
21
'Club Brugge al op zucht van eerste zomeraanwinst'

Terwijl de troepen van Ivan Leko zich focussen op de titelrace, denkt het bestuur van Club Brugge al ...

95
95
'Sibierski verbaast: Anderlecht dumpt steunpilaar'

RSC Anderlecht maakt zich op voor een zoveelste paleisrevolutie. De intrede van een nieuwe sportieve ...

158
158
Taravel komt met groot nieuws over De Cat

Anderlecht heeft vorige week een zeer slechte zaak gedaan in de strijd om de derde plaats met ...

72
72
Kopzorgen voor Hubert: gedecimeerd Union tegen Club?

Union ging vorig weekend met 1-3 winnen op Anderlecht en zorgde er zo voor dat de voorsprong van ...

93
93
'Cercle moet knoop doorhakken over WK-ganger'

Voor Cercle Brugge staat er in de laatste wedstrijden van het seizoen in principe niets meer op het ...

27
27
'Hongaars international op weg naar Jupiler Pro League'

We zouden dit seizoen in een aantal Europese competities weleens een verrassende kampioen kunnen ...

55
55
'Uitstekend nieuws Garcia: Rode Duivel maakt comeback'

Binnen twee weken moet Rudi Garcia bekend maken welke Rode Duivels hij zal meenemen naar het WK. De ...

100
100
Trainersdilemma Essevee: Colpaert spreekt duidelijke taal

Voor Zulte Waregem staat er dit seizoen eigenlijk niets meer op het spel, want in de Relegation ...

50
50
'Club Brugge schiet in actie: bod van 3,5 miljoen'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar achter de schermen lijkt hun ...

198
198
'Charleroi hoopt op miljoenen dankzij PL-duel'

Het heeft er alle schijn van dat de Jupiler Pro League komende zomer weer de nodige smaakmakers zal ...

19
19
Essevee wrijft zich in handen: smaakmaker blijft mogelijk

Bij Zulte Waregem zijn ze intussen al enkele weken zeker van het behoud in de Jupiler Pro League, ...

80
80
Franky Van der Elst compleet verrast: woorden raken diep

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

82
82
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in Genk, toptalent voor Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

141
141
‘Code rood Antwerp: clash met supporters op komst’

Royal Antwerp FC doet nog volop mee in de Europe Play-Offs, maar de achterban begint toch te morren. ...

190
190
Saudische rel rond ref Lambrechts: "Het is een schande!"

Op de Belgische velden krijgen de scheidsrechters er wekelijks van langs, maar ook in ...

128
128
STVV verrast met transfernieuws: betrouwbare schakel

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries linken naar ...

81
81
Rode Duivels én Chelsea? Martens geeft hint over Penders

Binnen twee weken maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Daarin zijn ...

65
65
Een koopje? Ajax komt met Godts-statement

De voorbije dagen ging de naam van Mika Godts in heel Europa over de tongen, na zijn geweldige ...

116
116
STVV slaat terug na kritiek: "Ongelijke strijd"

STVV is nog steeds dé revelatie van het seizoen. De Kanaries lijken in de Champions' Play-Off ...

83
83
Grote verandering: hier zal CL vanaf 2027 te zien zijn

De voorbije jaren moest de Belgische voetbalfan zich al stevig aanpassen om naar voetbal te kunnen ...

345
345
'Garcia schokt: 2 certitudes vallen nog uit de boot voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden. In de komende weken zullen de eerste selecties voor ...

401
401
Lukaku biedt zichzelf aan: pikante toptransfer lonkt

Romelu Lukaku werkt nog steeds in België aan zijn terugkeer, nadat eind maart een nieuwe ...

376
376
Zlatan Ibrahimović zet sociale media in brand

Zlatan Ibrahimović heeft opnieuw van zich laten horen op sociale media, en zoals zo vaak deed hij ...

27
27
'Standard 'baalt': geen toptransfer naar Rusland'

Bij Standard gaat er deze zomer sowieso volk vertrekken. De Rouches moeten zoals elke Belgische ...

115
115

Meer sportnieuws