Club veegt Veljkovic-aantijging van tafel, kamp Leko zet stappen

door
Club veegt Veljkovic-aantijging van tafel, kamp Leko zet stappen

In een veelbesproken Pano-reportage deed Dejan Veljkovic, spijtoptant in 'Operatie Propere Handen', dinsdagavond zijn kant van het verhaal. Daarbij werden verschillende trainers, bestuurders en ploegen bij naam genoemd. Ook landskampioen Club Brugge kwam meermaals voor in zijn bekentenissen.


Volgens Veljkovic waren er ook bij Blauw-Zwart een aantal transfers waarbij externe partijen een deel zwartgeld bij opstreken. Ex-trainer Georges Leekens zou in 2012 bijvoorbeeld een aantal duizenden euro's verdiend hebben aan de komst van Ivan Trickovski. En ook bij het ontslag van Leekens als T1 van Blauw-Zwart zouden financiële malversaties hebben plaatsgevonden. Zo zou een deel van zijn opstapvergoeding in het zwart zijn uitbetaald.

Daarbij werd gebruik gemaakt van de Cypriotische vennootschappen van Veljkovic. De makelaar beweert ook dat manager Vincent Mannaert op de hoogte was die constructie. Maar tegenover VRT Nws ontkent Blauw-Zwart die aantijgingen. In aanloop naar de beoogde beursgang werd de club immers doorgelicht door de beurswaakhonden. Dat die instanties dergelijke constructies niet hebben opgemerkt, is volgens Club alleszeggend.

KAMP LEKO IN ACTIE
Ex-coach Ivan Leko wordt eveneens genoemd. Onder meer bij de transfer van Ivan Tomecak naar Club Brugge. Maar het kamp van de Kroatische trainer laat het hier niet bij. Zijn advocaat Walter Van Steenbrugge liet bij Radio 1 verstaan dat hij in de loop van de dag klacht zal neerleggen tegen Veljkovic. Volgens de raadsman werd zijn cliënt zwart gemaakt op basis van leugens en verzinsels. "Ongezien dat zo iemand zo'n podium krijgt. Het zijn leugens vermengd met waarheden. Zo klinkt alles geloofwaardig, maar dat is het niet", klink het.

LEES OOK: ‘Details switch Mokio onthuld: KBVB grijpt in en géén WK’

Gelooft u de getuigenis van Veljkovic?

Meest recent

Taravel grijpt in: vier wijzigingen bij Anderlecht?

RSC Anderlecht ging afgelopen weekend in eigen huis met de billen bloot tegen Club Brugge. Zondag ...

31
31
Leko houdt adem in: comeback Mignolet uitgesteld?

Club Brugge nam afgelopen weekend de koppositie over van Union, maar zag wel Nordin Jackers ...

60
60
Schorsingen in Play-Offs: wie staat er nog op scherp?

Onderin is Dender veroordeeld tot de barrages, maar zowel in de Champions' als de Europe Play-Offs ...

75
75
Genk glundert: El Ouahdi pronkt met Ebbenhouten Schoen

Door de nederlaag tegen Charleroi is KRC Genk niet langer de leider in de Europe PO's. Ondanks het ...

36
36
Union houdt adem in: Burgess geschorst in bekerfinale?

Union is leider af na de nederlaag tegen STVV, waar de Brusselaars zich benadeeeld voelden door de ...

232
232
Sleutelmoment in titelstrijd: Doku breekt de ban met pareltje

De titelstrijd in de Premier League is bezig aan een zinderende climax. Nadat leider Arsenal FC ...

123
123
'Pittig transfergevecht: Club slaat toe bij Anderlecht'

De transfermarkt opent pas binnen enkele weken zijn deuren, maar jeugdspelers zonder ...

415
415
Burgess-relletje zindert na: ook Vrancken op plaats gezet

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

161
161
'Schokkend gerucht Lammens: United maakt fors statement'

Senne Lammens maakte zondag zijn eerste grote fout als doelman van Manchester United, maar droeg met ...

208
208
DAZN-soap in stroomversnelling: volgende grote deal nabij?

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft andermaal een U-bocht genomen. Na ...

443
443
'Club droomt van stunt: WK-held op weg naar Jan Breydel'

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op een grote naam. Blauw-zwart werkt aan een dossier dat de ...

683
683
'Sibierski velt hard verdict: dagen Taravel geteld?'

RSC Anderlecht ging zondag kansloos met 1-3 onderuit tegen Club Brugge. Vooral door de ...

314
314
'Bommetje bij Club Brugge: redder in nood gratis weg'

Momenteel ligt de focus uiteraard op de titelrace, maar nadien wenkt een heuse leegloop bij Club ...

679
679
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

123
123
Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

374
374
'Grote kuis in Anderlecht: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

589
589
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

46
46
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

537
537
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

63
63
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

260
260
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

432
432
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

581
581
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

154
154
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

329
329
Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

336
336

Meer sportnieuws