Voetbalfans walgen na Veljkovic-onthullingen: "Pure maffia!"

door
Voetbalfans walgen na Veljkovic-onthullingen:

Op 10 oktober 2018 barste 'Operatie Propere Handen' in alle hevigheid los, meer dan drie jaar later is het laatste woord over hele affaire nog lang niet gezegd. Eén van de absolute spilfiguren in het onderzoek naar financiële corruptie in het Belgische voetbal is uiteraard spijtoptant Dejan Veljkovic. De notoire makelaar deed dinsdagavond zijn kant van het verhaal in een Pano-reportage.


Het gesprek met Veljkovic dateert wel al van februari 2020, een groot deel van zijn onthullingen waren inmiddels dan ook al naar buiten gekomen. Toch kwam ook wat nieuwe informatie aan het licht. Georges Leekens zou als bondscoach bijvoorbeeld Derrick Tshimanga hebben geselecteerd als wederdienst voor toenmalig Lokeren-voorzitter Roger Lambrecht. Op die manier ging de marktwaarde van de linksback automatisch naar omhoog, waar Lokeren de vruchten van plukte toen hij later aan KRC Genk werd verkocht.

Daarnaast stipte Veljkovic ook heel wat bedenkelijke transacties aan met clubmanagers en trainers. De gekende namen kwamen daarbij opnieuw naar voren, zoals Herman Van Holsbeeck, Peter Maes, Ivan Leko en ex-scheidsrechter Sébastien Delferière. Zelfs de KBVB zou zich schuldig gemaakt hebben aan mogelijke fraude. Zo zou de vergoeding voor Erwin Lemmens, keeperstrainer bij de nationale ploeg, via één van Veljkovic' witwas-bedrijfjes zijn gegaan.

VERNIETIGENDE REACTIES
De reportage bracht vooral de kant van de makelaar en diens onthullingen als spijtoptant in beeld. De beschuldigden kregen weliswaar recht op weerwoord, maar veel meer dan een schriftelijke reactie zat er doorgaans niets in. Allicht wil niemand voluit spreken alvorens het echte proces losbarst. Maar de ontboezemingen van Veljkovic brachten wel heel wat los bij de supporters, die walgen van de manier waarop het aan toegaat in de achterkamers van het voetbal. Zo blijkt uit de vele reacties op de sociale media.

LEES OOK: Van der Elst ziet nu al kampioen: verrassend oordeel

Denkt u dat de betrokkenen voldoende gestraft zullen worden?

Meest recent

Machine Kompany zorgt voor ontzag: "Nog nooit gezien"

Vincent Kompany heeft dit seizoen van Bayern München een echte machine gemaakt. Dat bleek ...

93
93
'Nieuwe Stankovic-geruchten: Club Brugge reageert'

Club Brugge is er dit seizoen weer in geslaagd om enkele uitstekende spelers op te duikelen. De ...

116
116
Bayern en Atletico halen hard uit, opluchting voor Barça

De eerste heenwedstrijden in de achtste finales van de Champions League hebben dinsdagavond ...

61
61
Alweer zeer opmerkelijke comeback bij Anderlecht

Bij Anderlecht waait er een frisse wind na de alweer vele veranderingen van de voorbije maanden. ...

164
164
'Juventus hakt knoop over toekomst Openda helemaal door'

Voor Loïs Openda zijn er dezer dagen nog maar zeer weinig speelminuten weggelegd bij Juventus. ...

56
56
Penaltyfestijn Beerschot, baalavond voor Patro en Bokadi

In de Challenger Pro League staat een midweekspeeldag op het programma. Die werd dinsdag afgetrapt ...

91
91
Tottenham ondergaat ongeziene vernedering bij Atletico

De heenwedstrijden van de achtste finales van de Champions League zijn meteen goed voor spektakel. ...

95
95
'Tielemans verbaast iedereen met transfer na WK'

Wanneer de Rode Duivels komende zomer op het WK staan, zal Youri Tielemans in principe de ...

227
227
Galatasaray brengt Liverpool zeer stevig in de problemen

In de Champions League ontving Galatasaray om 18u45 Liverpool in eigen huis. De Turken hoopten na de ...

76
76
Godts verrast: 'Ajax zorgt voor straffe transferwending'

Mika Godts is persoonlijk aan een zeer goed seizoen bezig bij Ajax. De Belgische flankaanvaller is ...

54
54
Van Gucht in paniek: misplaatste stunt ontploft in zijn gezicht

Ruben Van Gucht pakte uit met straffe woorden, maar net daar wringt nu het schoentje. Wat bedoeld ...

58
58
'Sels grof wild: pikante Premier League-deal op til'

Matz Sels doet het goed bij Nottingham Forest, maar daar is er bijzonder veel onrust. Het gaat dit ...

69
69
Verhuurde JPL-spelers: één speler met grote zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

52
52
Lommel zet grote stap: "Genk of PSV? Kijk naar hen!"

Anno 2026 is doorstroming van de eigen jeugd steeds belangrijker aan het worden. Dat is ook het ...

27
27
'Anderlecht schiet in actie: eerste zomertarget bekend'

Dankzij de aanstelling van Jérémy Taravel als T1 koopt RSC Anderlecht tijd om alsnog ...

512
512
Fink schenkt klare wijn: transfercoup bij KRC Genk?

Met nog twee speeldagen te gaan in de reguliere competitie staat KRC Genk buiten de top zes ...

143
143
Schreuder verrast: niet naar Anderlecht, wél naar het WK

Behoudens een verrassing maakt Jérémy Taravel het seizoen gewoon vol als hoofdcoach ...

122
122
'Rampscenario voor Anderlecht: korting op De Cat?'

Nathan De Cat weigert voorlopig om zijn toekomst langer aan RSC Anderlecht te verbinden, en dus ...

390
390
Horror bij Belgische cultclub: Bom ontploft door sabotage

Kent u hem nog: François De Keersmaecker? De olijke ex-voorzitter van de Belgische ...

62
62
'Totale leegloop bij Club Brugge: zomer van 150 miljoen'

Club Brugge hoopt zich de komende maanden koste wat het kost opnieuw tot landskampioen te kronen. ...

542
542
'Anderlecht loopt blauwtje: De Cat weigert contract'

Voor zover het nog nodig was gaf Nathan De Cat afgelopen zondag tegen Club Brugge nog maar eens zijn ...

609
609
Vannieuwkerke slikt snoeiharde kritiek: "Karl Coucke"

Het is crisis aan de zee en dat heeft ook Karl Vannieuwkerke geweten. Eén van de sterke ...

124
124
Nieuwe T1 voor Essevee van volgend seizoen al bekend?

Zulte Waregem koos ervoor om Sven Vandenbroeck de laan uit te sturen na desastreuze resultaten en de ...

339
339
'Club Brugge grijpt genadeloos in bij Shandre Campbell'

Club Brugge doet nog volop mee voor de titel, maar er wacht nog eerst een interlandperiode. ...

311
311
Van der Elst ziet nu al kampioen: verrassend oordeel

De titelstrijd in de Jupiler Pro League gaat dit seizoen tussen Union SG, STVV en Club Brugge. ...

331
331

Meer sportnieuws