Seck onthult beledigingen Amallah

1403
Seck onthult beledigingen Amallah

Na zijn rode kaart van afgelopen zondag kreeg Abdoulaye Seck opvallend genoeg nog geen minnelijke schikking omtrent zijn potentiële schorsing in de bus. Vooraleer een voorstel te doen, wenste het bondsparket de Antwerp-verdediger namelijk zelf te horen omtrent zijn hevige schermutseling met Standard-middenvelder Selim Amallah. Hij mocht zich trouwens eveneens komen verantwoorden.


Via een digitale zitting werd het duo dinsdag met elkaar geconfronteerd, waarbij Amallah als eerste aan het woord kwam. "Ik heb alleen maar 'Hou je mond' gezegd. Geen idee waarom ik van racisme beschuldigd werd. Daar is geen sprake van", werd de 25-jarige Marokkaan geciteerd door Het Nieuwsblad. Meteen na de wedstrijd klonk het nog dat de poppetjes aan het dansen gingen omwille van een racistische uitspraak aan het adres van Seck, beschuldigingen die Amallah ook toen meteen ontkende.

Zelf hulde de 29-jarige Senegalees zich sindsdien dan weer in stilzwijgen, en weigerde hij de woorden van zijn rivaal te herhalen. Om een zware schorsing te vermijden, zat er nu echter niks anders op dan diens beledigingen eindelijk te onthullen. De exacte woorden wou Seck desalniettemin nog altijd niet kwijt, al pleitte hij Amallah wel vrij van racisme. "Over racisme spreek ik niet. Maar er waren wel beledigingen die ik voor mezelf, mijn familie en mijn naasten niet kan accepteren", klonk het namelijk.

SCHORSING VOOR SECK?
"Ik ga die beledigingen hier niet herhalen, maar jullie hebben duidelijk gezien dat ze mij hebben geraakt", aldus Seck verder nog, alvorens zich te excuseren voor zijn emotioneel en agressief gedrag en aan te geven zijn eventuele sanctie te zullen aanvaarden. Het bondsparket beklaagt dat de waarheid niet precies kan worden achterhaald, maar nam akte van alle verklaringen en stelde nog volgens Het Nieuwsblad slechts één speeldag schorsing voor - al dan niet met uitstel. Afwachten dus hoelang Seck, die tevens nog een wedstrijd voorwaardelijk boven het hoofd had hangen, werkelijk aan de kant staat.

LEES OOK: HVH maakt Standard-smaakmaker af: “Serieus blijven hè”

Een correcte straf voor Seck is volgens mij ...

Meest recent

Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

15
15
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

32
32
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

33
33
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

22
22
Nederlanders lachen met Forbs: Bosz springt in de bres

Club Brugge gaat woensdagavond op het veld van PSV op zoek naar zijn derde overwinning op rij in de ...

102
102
'Antwerp neemt verrassend besluit voor bekerclash'

Komend weekend staat er nog competitievoetbal op het programma, maar daarna is het weer tijd voor ...

76
76
Yamal blijft schitteren: record van Mbappé sneuvelt

Om 21u werden er opnieuw een pak wedstrijden afgetrapt in de Champions League en die leveren meteen ...

42
42
Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

50
50
Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Afgelopen weekend gingen de alarmbellen af bij Mark van Bommel. Enkele dagen voor hij zijn selectie ...

23
23
Bosz neemt het op voor Fernandez: "Alles voor de clicks..."

Woensdagavond kijken PSV en Club Brugge elkaar in de ogen in de Champions League. Voor een aantal ...

15
15
'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Het was maandag bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want er werden twéé trainers op ...

215
215
'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

De start van de wintermercato nadert stilaan en een aantal Belgen weten nu al dat ze voor een ...

65
65
Leko geeft aan waar de gevaren bij PSV liggen

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League, want tegen Aston Villa, ...

118
118
'Opsteker KV Mechelen: 2 sterkhouders keren terug'

KV Mechelen deed vorig weekend een geweldige zaak door Genk te kloppen. Het pakt zo zes op zes en ...

92
92
'Bosz flirt met Vanaken: transfer naar PSV op til?'

Het is stilaan een traditie bij matchen van Club Brugge in de Champions League: de trainer van de ...

106
106
'Bayern juicht te vroeg: Kane zorgt voor onverwachte wending'

In München klinken ze al op de nieuwe deal met Harry Kane. Alleen krijgt de beste speler ter ...

93
93
AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

326
326
Opdoffer voor Genk: exit Youth League na spektakelstuk

Enkele dagen nadat het eerste elftal onderuit ging in Mechelen kregen ook de beloften van KRC Genk ...

64
64
Bosz blaast loftrompet: Club Brugge maakt indruk op PSV

In de Champions League staat er woensdag met PSV tegen Club Brugge een Derby der Lage Landen op het ...

69
69
Anderlecht keert kar: trio terug naar RSCA Futures

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege met Westerlo. Deels met dank aan Jayden Onia ...

342
342
Leko vist outcast op: opvallende comeback bij Club Brugge

Na de zeges tegen Inter en Lens hoopt Club Brugge woensdag ook tegen PSV een resultaat te boeken in ...

304
304
'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

238
238
Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

192
192
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

119
119
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

209
209

Meer sportnieuws