Seck onthult beledigingen Amallah

1403 stemmen
Seck onthult beledigingen Amallah

Na zijn rode kaart van afgelopen zondag kreeg Abdoulaye Seck opvallend genoeg nog geen minnelijke schikking omtrent zijn potentiële schorsing in de bus. Vooraleer een voorstel te doen, wenste het bondsparket de Antwerp-verdediger namelijk zelf te horen omtrent zijn hevige schermutseling met Standard-middenvelder Selim Amallah. Hij mocht zich trouwens eveneens komen verantwoorden.


Via een digitale zitting werd het duo dinsdag met elkaar geconfronteerd, waarbij Amallah als eerste aan het woord kwam. "Ik heb alleen maar 'Hou je mond' gezegd. Geen idee waarom ik van racisme beschuldigd werd. Daar is geen sprake van", werd de 25-jarige Marokkaan geciteerd door Het Nieuwsblad. Meteen na de wedstrijd klonk het nog dat de poppetjes aan het dansen gingen omwille van een racistische uitspraak aan het adres van Seck, beschuldigingen die Amallah ook toen meteen ontkende.

Zelf hulde de 29-jarige Senegalees zich sindsdien dan weer in stilzwijgen, en weigerde hij de woorden van zijn rivaal te herhalen. Om een zware schorsing te vermijden, zat er nu echter niks anders op dan diens beledigingen eindelijk te onthullen. De exacte woorden wou Seck desalniettemin nog altijd niet kwijt, al pleitte hij Amallah wel vrij van racisme. "Over racisme spreek ik niet. Maar er waren wel beledigingen die ik voor mezelf, mijn familie en mijn naasten niet kan accepteren", klonk het namelijk.

SCHORSING VOOR SECK?
"Ik ga die beledigingen hier niet herhalen, maar jullie hebben duidelijk gezien dat ze mij hebben geraakt", aldus Seck verder nog, alvorens zich te excuseren voor zijn emotioneel en agressief gedrag en aan te geven zijn eventuele sanctie te zullen aanvaarden. Het bondsparket beklaagt dat de waarheid niet precies kan worden achterhaald, maar nam akte van alle verklaringen en stelde nog volgens Het Nieuwsblad slechts één speeldag schorsing voor - al dan niet met uitstel. Afwachten dus hoelang Seck, die tevens nog een wedstrijd voorwaardelijk boven het hoofd had hangen, werkelijk aan de kant staat.

LEES OOK: Standard komt met transfernieuws op de proppen

Een correcte straf voor Seck is volgens mij ...

Meest recent

Onana zorgt voor onrust: Vandenbempt sust controverse

De knock-outfase van het WK werd zondagavond afgetrapt met de zestiende finale tussen Canada en ...

3
3
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil middenvelder, Club kiest keeper'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

64
64
Blessuregolf in Anderlecht: exact verdict bekend

De voorbije jaren werd RSC Anderlecht geregeld geteisterd door blessureleed. Nog voor het seizoen ...

60
60
'Club Brugge akkoord: transfer in kannen en kruiken'

Club Brugge vatte maandag de voorbereiding op volgend seizoen. Uiteraard ontbraken er wel nog heel ...

132
132
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit: "Losers eerste klas!"

Hij is gewend dat er over hem geschreven wordt. Dat er over hem gepraat wordt, nog meer. Maar deze ...

109
109
Standard pakt uit met komst ex-Rode Duivel

Standard heeft zijn technische staf vandaag weten te versterken. De Rouches maakten de komst van een ...

64
64
Club Brugge slaat toe met contract tot medio 2029

Bij Club Brugge hopen ze de komende jaren nog wat jonge binnen- en buitenlandse talenten te laten ...

169
169
STVV heeft beet en stelt tweede zomeraanwinst voor

STVV heeft zopas zijn tweede zomeraanwinst voorgesteld. Nadat het Joedrick Pupe definitief overnam, ...

56
56
'Ajax verbaast iedereen met stunttransfer bij FC Barcelona'

Ajax heeft duidelijk versterking nodig en de club mikt op ervaren namen. Technisch directeur Jotdi ...

117
117
Kevin De Bruyne schiet twee keer raak: "Geen woorden voor"

Op het veld oogt hij vaak koel, berekend en bijna onbewogen. Maar achter de wereldster die al ...

53
53
Absolute kraker op WK: Marokko waarschuwt Nederland

Komende nacht staat er om 3u een waanzinnige topper op het programma. Marokko en Nederland nemen het ...

124
124
Anderlecht en Feyenoord? Vrancken doet boekje open

Hearts stelde onlangs Wouter Vrancken voor als zijn nieuwe coach. De Belgische trainer werd aan veel ...

218
218
Adedji-Sternberg naar Club Brugge? Genk onderneemt actie

Het transferdossier rond Noah Adedji-Sternberg bedaart al enkele dagen de gemoederen. KRC Genk en ...

514
514
Extra geluksbrenger: Duivels zorgen voor WK-primeur tegen Senegal

Woensdagavond is het zover, dan staan de Rode Duivels voor hun 1/16de finale op het WK 2026. Het ...

232
232
Waarschuwing Garcia: "Als hij speelt, is België kansloos"

De Rode Duivels staan voor een zware dobber in de 1/16de finales van het WK 2026. Zo wacht een duel ...

848
848
Definitief einde carrière? Broos reageert na WK-eliminatie

Voor Zuid-Afrika zit het wereldkampioenschap erop. Bafana Bafana sneuvelde zondagavond in de 1/16de ...

64
64
'Geheim plan PSG onthuld: Club Brugge ruikt miljoenen'

Club Brugge wist de voorbije zomermercato's steevast miljoenen op te halen met de verkoop van ...

507
507
Vanaken bevrijder Rode Duivels? Wilmots gaat op rem staan

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland dan toch zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels. En de ...

1152
1152
Scaloni doet boekje open: Messi toont klasse met groots gebaar

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

112
112
Nieuwe WK-rel hangt alweer in de lucht bij Rode Duivels

Bij de Rode Duivels leek de rust eindelijk terug. Toch hangt er alweer een nieuwe WK-rel in de ...

268
268
Gesloten spelersmeeting Duivels: deze boodschap hadden anciens

De Rode Duivels bereiden zich momenteel voor op hun 1/16de finale op het WK 2026 tegen Senegal. Na ...

202
202
'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Anderlecht is zijn voorbereiding begonnen met enkele tegenvallers, want meteen liepen Ilay Camara, ...

368
368
'Plots grote vraagtekens rond toekomst Cuypers'

Uteindelijk koos Rudi Garcia op het WK voor Romelu Lukaku, Charles De Ketelaere en Matias ...

95
95
Geen stunt voor Broos: Canada velt Zuid-Afrika op de valreep

Voor Hugo Broos zit het WK en wellicht ook zijn trainerscarrière erop. Zijn Zuid-Afrika is er ...

54
54
Union-target dringt aan: "ik wil de stap graag zetten"

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het verwacht weer de nodige smaakmakers te ...

49
49

Meer sportnieuws