Seck onthult beledigingen Amallah

1403
Seck onthult beledigingen Amallah

Na zijn rode kaart van afgelopen zondag kreeg Abdoulaye Seck opvallend genoeg nog geen minnelijke schikking omtrent zijn potentiële schorsing in de bus. Vooraleer een voorstel te doen, wenste het bondsparket de Antwerp-verdediger namelijk zelf te horen omtrent zijn hevige schermutseling met Standard-middenvelder Selim Amallah. Hij mocht zich trouwens eveneens komen verantwoorden.


Via een digitale zitting werd het duo dinsdag met elkaar geconfronteerd, waarbij Amallah als eerste aan het woord kwam. "Ik heb alleen maar 'Hou je mond' gezegd. Geen idee waarom ik van racisme beschuldigd werd. Daar is geen sprake van", werd de 25-jarige Marokkaan geciteerd door Het Nieuwsblad. Meteen na de wedstrijd klonk het nog dat de poppetjes aan het dansen gingen omwille van een racistische uitspraak aan het adres van Seck, beschuldigingen die Amallah ook toen meteen ontkende.

Zelf hulde de 29-jarige Senegalees zich sindsdien dan weer in stilzwijgen, en weigerde hij de woorden van zijn rivaal te herhalen. Om een zware schorsing te vermijden, zat er nu echter niks anders op dan diens beledigingen eindelijk te onthullen. De exacte woorden wou Seck desalniettemin nog altijd niet kwijt, al pleitte hij Amallah wel vrij van racisme. "Over racisme spreek ik niet. Maar er waren wel beledigingen die ik voor mezelf, mijn familie en mijn naasten niet kan accepteren", klonk het namelijk.

SCHORSING VOOR SECK?
"Ik ga die beledigingen hier niet herhalen, maar jullie hebben duidelijk gezien dat ze mij hebben geraakt", aldus Seck verder nog, alvorens zich te excuseren voor zijn emotioneel en agressief gedrag en aan te geven zijn eventuele sanctie te zullen aanvaarden. Het bondsparket beklaagt dat de waarheid niet precies kan worden achterhaald, maar nam akte van alle verklaringen en stelde nog volgens Het Nieuwsblad slechts één speeldag schorsing voor - al dan niet met uitstel. Afwachten dus hoelang Seck, die tevens nog een wedstrijd voorwaardelijk boven het hoofd had hangen, werkelijk aan de kant staat.

LEES OOK: HVH maakt Standard-smaakmaker af: “Serieus blijven hè”

Een correcte straf voor Seck is volgens mij ...

Meest recent

Tienkoppig Eupen zadelt Lierse met gigantische crisis op

Het wordt steeds heter onder de voeten van Lierse-coach Arno Van den Abbeel. De voormalige T1 van de ...

3
3
Cvetkovic over de 1-1: "Het was misschien een fout, maar..."

Anderlecht is erin geslaagd om het vertrouwen te behouden na een uitstekende week. Na de zeges tegen ...

93
93
Buffalo's gaan voorbij kranig KVK: De Mil wipt naar leiding

AA Gent heeft deze namiddag optimaal geprofiteerd van de 'uitschuiver' van Club Brugge. De Buffalo's ...

16
16
"Kwam om show te verkopen": Club Brugge woedend op ref

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is zondagnamiddag op 1-1 geëindigd en dat was ...

378
378
Brighton blijft verbazen, Sunderland stunt weg van laatste plaats

In de Premier League is er zondagnamiddag één en ander verschoven in het klassement. ...

37
37
Ajax grijpt in slotseconden naast koppositie in Eredivisie

Ajax heeft zondagnamiddag een uitgelezen kans laten liggen om minstens voorlopig aan de leiding te ...

17
17
Bom barst bij Club Brugge: Diakhon stormt woedend weg

Club Brugge zal ongetwijfeld meer verwacht hebben van de klassieker tegen Anderlecht, waarin het ...

414
414
Coosemans niet euforisch: "Dat is de volgende stap"

RSC Anderlecht kende een zeer goede week. Na zeges tegen KVC Westerlo en RB Salzburg pakten ze ook ...

185
185
Vanaken woedend na Club-RSCA: "Schaf die VAR af"

Club Brugge en RSC Anderlecht deelden de punten in het Jan Breydelstadion. Het werd 1-1 na een al ...

933
933
Club Brugge en Anderlecht delen de punten na matige topper

Club Brugge werkte namiddag de topper tegen RSC Anderlecht af. Het werd zeker niet de meest ...

146
146
Weer geen zege voor Napoli: exit Allegri?

Napoli speelde namiddag de topper in eigen huis tegen Lazio. Een match die ze maar beter konden ...

23
23
Club Brugge op voorsprong tegen RSCA: "Zielig!"

Club Brugge en RSC Anderlecht begonnen om 13u30 aan de topper in het Jan Breydelstadion. De eerste ...

197
197
Grote uitblinker bij Lommel: "Had drie keer moeten scoren"

Lommel SK pakte een knap punt op het veld van Royal Antwerp FC. De promovendus is bezig aan een goed ...

13
13
Bayern München komt met nieuwe update over Kompany

Vincent Kompany staat dicht bij zijn terugkeer als trainer van Bayern München. Volgens Uli ...

90
90
Spelersgroep Antwerp velt oordeel over ontslag Compper

Royal Antwerp FC is bezig aan een toch wel erbarmelijk seizoen. De Great Old heeft zeker niet de ...

294
294
Bruno kent zijn verdict: Anderlecht neemt grote beslissing

Het zag er een week geleden bijzonder somber uit voor Vitor Bruno bij Anderlecht. Na tegenvallende ...

225
225
Leko mist plots vier spelers, Bruno verrast

Club Brugge en RSC Anderlecht spelen om 13u30 de topper van deze speeldag. Ivan Leko en Vitor Bruno ...

122
122
Rits onthult wat hij hoort over Vitor Bruno bij Anderlecht

Mats Rits werd door Olivier Renard en Tim Borguet op bedenkelijke wijze naar de C-kern gestuurd. Na ...

286
286
TRANSFERUURTJE: Toptransfer voor Forbs, De Winter grof wild

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

122
122
Coucke opgeschrikt door bijtincident: politie grijpt hard in

Een opvallende weekend is het voor Anderlecht-eigenaar Marc Coucke. Deze namiddag staat Paars-Wit ...

62
62
‘Strijd om Seys barst los: dan in stroomversnelling’

Joaquin Seys is grof wild. De linksback is dit seizoen een absolute smaakmaker bij Club Brugge, ...

136
136
Code rood bij KRC Genk: Thorup verrast met ingreep

KRC Genk kampt met een 15 op 30 en dat is te weinig voor de Limburgers. Het is dan ook code rood ...

447
447
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

135
135
Pijnlijke tendens Westerlo: spelers grijpen in

Westerlo zit in de hoek waar de klappen vallen. De Kemphanen incasseerden afgelopen drie wedstrijden ...

51
51
‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

De meest interessante affiche van speeldag 11 van de Jupiler Pro League is ongetwijfeld Club Brugge ...

276
276

Meer sportnieuws