Seck onthult beledigingen Amallah

1403 stemmen
Seck onthult beledigingen Amallah

Na zijn rode kaart van afgelopen zondag kreeg Abdoulaye Seck opvallend genoeg nog geen minnelijke schikking omtrent zijn potentiële schorsing in de bus. Vooraleer een voorstel te doen, wenste het bondsparket de Antwerp-verdediger namelijk zelf te horen omtrent zijn hevige schermutseling met Standard-middenvelder Selim Amallah. Hij mocht zich trouwens eveneens komen verantwoorden.


Via een digitale zitting werd het duo dinsdag met elkaar geconfronteerd, waarbij Amallah als eerste aan het woord kwam. "Ik heb alleen maar 'Hou je mond' gezegd. Geen idee waarom ik van racisme beschuldigd werd. Daar is geen sprake van", werd de 25-jarige Marokkaan geciteerd door Het Nieuwsblad. Meteen na de wedstrijd klonk het nog dat de poppetjes aan het dansen gingen omwille van een racistische uitspraak aan het adres van Seck, beschuldigingen die Amallah ook toen meteen ontkende.

Zelf hulde de 29-jarige Senegalees zich sindsdien dan weer in stilzwijgen, en weigerde hij de woorden van zijn rivaal te herhalen. Om een zware schorsing te vermijden, zat er nu echter niks anders op dan diens beledigingen eindelijk te onthullen. De exacte woorden wou Seck desalniettemin nog altijd niet kwijt, al pleitte hij Amallah wel vrij van racisme. "Over racisme spreek ik niet. Maar er waren wel beledigingen die ik voor mezelf, mijn familie en mijn naasten niet kan accepteren", klonk het namelijk.

SCHORSING VOOR SECK?
"Ik ga die beledigingen hier niet herhalen, maar jullie hebben duidelijk gezien dat ze mij hebben geraakt", aldus Seck verder nog, alvorens zich te excuseren voor zijn emotioneel en agressief gedrag en aan te geven zijn eventuele sanctie te zullen aanvaarden. Het bondsparket beklaagt dat de waarheid niet precies kan worden achterhaald, maar nam akte van alle verklaringen en stelde nog volgens Het Nieuwsblad slechts één speeldag schorsing voor - al dan niet met uitstel. Afwachten dus hoelang Seck, die tevens nog een wedstrijd voorwaardelijk boven het hoofd had hangen, werkelijk aan de kant staat.

LEES OOK: Witsel doet boekje open over Anderlecht-terugkeer Lukaku

Een correcte straf voor Seck is volgens mij ...

Meest recent

Vinicius redt Brazilië, Schotland aan de leiding

Afgelopen nacht stonden er twee duels op het programma op het WK. Brazilië en Marokko gaven ...

2
2
De Bruyne leeft weer op en dankt daarbij één man

België neemt het maandag op tegen Egypte. De Rode Duivels rekenen uiteraard onder meer op Kevin ...

106
106
Yaya Touré heeft verrassende eerste job als T1 beet

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

17
17
Qatar zorgt voor eerste stunt op het WK

Om 21u stond het duel tussen Qatar en Zwitserland op het programma. De Zwitsers waren de grote ...

53
53
Buitenkans JPL-clubs: via jeugd Club naar het WK

Australië opent zijn WK met een partij tegen Turkije. De Socceroos willen de volgende ronde ...

34
34
'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

KV Mechelen gaat komende zomer de nodige spelers verkopen. De club wil de kassa vullen met enkele ...

109
109
Bijna in Anderlecht, nu ‘dark horse’ bij Brazilië

Jesper Fredberg was de laatste sportieve baas die RSC Anderlecht voor de titel liet meespelen. De ...

121
121
'Westerlo is 'hot' : Galatasaray informeert'

KVC Westerlo krijgt heel veel telefoontjes. De Kemphanen merken dat er heel veel interesse is voor ...

28
28
Pittige strijd bij Rode Duivels: De Cuyper geeft update

Bondscoach Rudi Garcia gaat nog een aantal knopen moet doorhakken voor de partij tegen Egypte. Onder ...

47
47
Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Qatar wil dit WK zich tonen aan de voetbalwereld. Het land opent met een duel tegen Zwitserland. ...

58
58
'Mokerslag voor Rode Duivels uit ziekenboeg'

De Rode Duivels leggen de laatste hand aan hun voorbereiding op het WK. Maandag beginnen ook zij aan ...

291
291
Club Brugge-fans ontdekken iets wat normaal verboden is

Supporters dromen er al jaren van om eens te zien wat zich afspeelt achter de schermen van hun ...

158
158
Vertrek na WK? Garcia spreekt zich uit

De Rode Duivels hebben in de aanloop naar het WK alvast vertrouwen getankt met overtuigende zeges ...

50
50
'Club verbaast 'overbodige' spelers: slechts 2 vertrekkers?'

Het wordt bij Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en ...

218
218
Club Brugge maakt twee vertrekkers officieel bekend

Club Brugge heeft vandaag het vertrek van twee assistent-trainers meegedeeld. Beiden waren nog maar ...

144
144
'Jackpot Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Bij Standard gaat er deze zomer zeker volk vertrekken. De club moet geld innen, net zoals elke ...

145
145
Ooit beloftevol bij Anderlecht, nu verrassend op het WK

Bij RSC Anderlecht braken er heel veel spelers van Neerpede door. Niet allemaal maakten ze ...

93
93
De Cat openhartig over vertrek bij Anderlecht

Waar speelt Nathan De Cat volgend seizoen? Dat is nog steeds een heel groot vraagteken. RSC ...

433
433
Fink verrast en haalt boegbeeld Genk naar Turkije

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

337
337
Van Club Brugge-flop tot droomverhaal op het WK

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel veel spelers naar het Jan Breydelstadion. De ene werd een ...

134
134
Lierse krijgt rechtszaak van oude eigenaar aan been

Lierse is tegenwoordig een stabiele club in de Challenger Pro League, die geen gekke dingen doet en ...

138
138
Ruben Van Gucht doet schokkende bekentenis over privé-leven

Hij lijkt tegenwoordig werkelijk overal op te duiken. Van televisieprogramma's tot radio en ...

99
99
Ex-Rode Duivel wil voor WK-stunt zorgen met enorm voordeel

Op het komende WK staan er niet 26 spelers die al het shirt van de Rode Duivels droegen, maar wel ...

34
34
'Union heeft wéér beet: medische keuring gepland'

Geen Belgische club leverde de voorbije jaren zo'n indrukwekkend werk op de transfermarkt als Union, ...

173
173
'Club blijft inzetten op jeugd: twee talenten naar A-kern'

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugdopleiding. Dat bleek dit ...

201
201

Meer sportnieuws