'Risicomatch' Standard-Beerschot op de helling

door
'Risicomatch' Standard-Beerschot op de helling

In de Jupiler Pro League worden deze week twee volledige speeldagen afgewerkt en er staan midweeks al enkele interessante duels op het programma. Woensdagavond bijvoorbeeld, krijgen we een heruitgave van één van de 1/8ste finales in de Croky Cup. Zo krijgt Standard het bezoek van Beerschot VA.


Tenminste toch als dit duel kan plaatsvinden, dat blijkt immers verre van zeker. Veel hangt af van de uitslag van het overleg tussen minister van Binnenlandse Zaken Annelies Verlinden (CD&V) en de politievakbonden. Indien die gesprekken geen oplossing opleveren voor de eisen van het politiepersoneel, zou het woensdag tot een staking kunnen komen. En in dat geval lijken er te weinig agenten beschikbaar om de openbare orde bij Standard-Beerschot te kunnen handhaven.

Die partij wordt namelijk bestempeld als een 'risicomatch'. Dat heeft vooral te maken met de spanningen tussen de harde kern van de Rouches en het bestuur van de club. In de wedstrijd tegen Charleroi van anderhalve week geleden werd al pijnlijk duidelijk hoe snel die situatie kan escaleren. Daarom is spelen achter gesloten deuren ook geen optie. In dat geval vreest men immers dat de heethoofden amok zullen maken in de buurten rond het stadion.

160 AGENTEN
Luiks burgemeester Willy Demeyer (PS) laat tegenover SudPresse weten dat hij in ieder geval niet van plan is om extra manschappen op te trommelen. Volgens hem zouden in totaal zo'n 160 agenten van over verschillende diensten nodig zijn. In het geval van een staking is dat van het goede te veel, dat zou ten koste van de andere ordehandhaving gaan. En dus blijft het bang afwachten wat het overleg met minister Verlinden oplevert. De betrokken clubs reageerden tot dusver nog niet, bij de Pro League hoopt men alvast dat er niet geschoven moet worden binnen de nu al overvolle kalender.

LEES OOK: Beerschot haalt uit: 4 sterkhouders blijven langer

Indien de match niet kan doorgaan, moet Standard ook bestraft worden ...

Meest recent

Garcia helemaal overtuigd: Duivel dwingt WK-basisplaats af

De Rode Duivels vertoefden tijdens de huidige interland-break op Amerikaanse bodem voor een stage en ...

34
34
Geen perfecte week Belgische beloften: Jong Oranje wint nipt

De nationale beloften hebben hun interland-break niet bepaald met een goed gevoel kunnen afsluiten. ...

42
42
'Club Brugge perplex: Tresoldi legt transferwens neer'

Nicolo Tresoldi is de voorbije weken helemaal ontploft bij Club Brugge. Maar die goede prestaties ...

219
219
"Missen als kiespijn" - Tielemans krijgt tik om de oren

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

232
232
De Ketelaere onder vuur: Garcia’s geduld staat op springen

Charles De Ketelaere wil diepe spits zijn bij de Rode Duivels. Rudi Garcia blijft hem ook in die rol ...

63
63
Couckes misslag: golf van verontwaardiging na sluiting

Voor Marc Coucke blijft het moeilijk om de negatieve stroom te keren. De ondernemer, die ook ...

34
34
Lukaku maakt brokken: nieuwe plottwist in Napoli-soap

Ook zonder Romelu Lukaku troffen de Rode Duivels vijf keer raak tegen de VS. Terwijl het af te ...

72
72
Club Brugge versus AA Gent: bom ontploft in Pro League

Aan de vooravond van de Algemene Vergadering staan de zenuwen weer straksgespannen in de Pro League. ...

200
200
AA Gent licht optie: revelatie nóg langer op post?

Dankzij een knappe eindspurt neemt AA Gent straks deel aan de Champions' Play-Offs. Een van de ...

67
67
'De Cat grof wild: Bayern opent bod, kapers op de kust'

Nathan De Cat vierde zaterdag op amper 17-jarige leeftijd al zijn debuut bij de Rode Duivels. De ...

271
271
Flops kosten Genk duur: De Condé onder vuur

KRC Genk greep naast de top zes en mag, ondanks de geslaagde campagne in Europa, dus gerust spreken ...

774
774
'Kompany transfermarkt op: routinier verlaat Bayern'

Vincent Kompany smeedde het voorbije anderhalf jaar bij Bayern München een ijzersterk elftal, ...

38
38
'Club Brugge casht weer: strijd om Seys is helemaal los'

Club Brugge kreeg vorige zomer al te maken met een leegloop en dat zal na dit seizoen wellicht ...

258
258
Ancelotti bevestigt zeer opvallende naam in WK-kern Brazilië

Het wordt uitkijken wie komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico de wereldtitel zal ...

51
51
'Genk hakt knoop door over nieuwe CEO'

Bij KRC Genk viel er maandag verrassend nieuws te rapen. De club kondigde aan dat de samenwerking ...

257
257
'Nieuwe domper voor Malick Fofana'

Voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten moest Rudi Garcia stevig puzzelen. Hij zag ...

74
74
Bounida beroert: Nederlanders hard voor Duivels én Marokko

De Rode Duivels zien weer een groot talent wegvallen voor de toekomst. Nadat hij eerder dit seizoen ...

230
230
Nainggolan pakt uit met opvallend nieuw project

Sinds januari maakt Radja Nainggolan het mooie weer bij Patro Eisden, dat hem kon weglokken bij ...

40
40
'Onthuld: om deze reden speelt De Bruyne niet naast Messi'

Kevin De Bruyne vertoeft momenteel met de Rode Duivels op stage in de Verenigde Staten. Daarmee ...

87
87
'Tottenham verbaast: topcoach stapt meteen in'

Tottenham beleeft een rampzalig seizoen, dat alleen maar van kwaad naar erger lijkt te gaan. Het ...

149
149
'Tedesco wil nu ook Genk beroven'

Nadat hij opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels, ging Domenico Tedesco dit seizoen ...

401
401
'Straffe wending: Tresoldi alsnog naar WK?'

Bij Club Brugge is Nicolo Tresoldi momenteel 'hot'. De spits scoort de laatste weken aan de lopende ...

243
243
Belgische coach moet ondanks mogelijke promotie opkrassen

Het bestaan van een hoofdtrainer is in de voetbalwereld vaak eenzaam en onzeker. Ze zijn vaak de ...

94
94
Beerschot haalt uit: 4 sterkhouders blijven langer

Beerschot mag nog altijd dromen van de Jupiler Pro League. De Mannekes zijn nog niet uitgeteld voor ...

80
80
Kruis over Rode Duivels? Kandidaat-spits ziet groot nadeel

De Rode Duivels nemen het in de nacht van dinsdag op woensdag op tegen Mexico in hun tweede ...

96
96

Meer sportnieuws