'Risicomatch' Standard-Beerschot op de helling

door
'Risicomatch' Standard-Beerschot op de helling

In de Jupiler Pro League worden deze week twee volledige speeldagen afgewerkt en er staan midweeks al enkele interessante duels op het programma. Woensdagavond bijvoorbeeld, krijgen we een heruitgave van één van de 1/8ste finales in de Croky Cup. Zo krijgt Standard het bezoek van Beerschot VA.


Tenminste toch als dit duel kan plaatsvinden, dat blijkt immers verre van zeker. Veel hangt af van de uitslag van het overleg tussen minister van Binnenlandse Zaken Annelies Verlinden (CD&V) en de politievakbonden. Indien die gesprekken geen oplossing opleveren voor de eisen van het politiepersoneel, zou het woensdag tot een staking kunnen komen. En in dat geval lijken er te weinig agenten beschikbaar om de openbare orde bij Standard-Beerschot te kunnen handhaven.

Die partij wordt namelijk bestempeld als een 'risicomatch'. Dat heeft vooral te maken met de spanningen tussen de harde kern van de Rouches en het bestuur van de club. In de wedstrijd tegen Charleroi van anderhalve week geleden werd al pijnlijk duidelijk hoe snel die situatie kan escaleren. Daarom is spelen achter gesloten deuren ook geen optie. In dat geval vreest men immers dat de heethoofden amok zullen maken in de buurten rond het stadion.

160 AGENTEN
Luiks burgemeester Willy Demeyer (PS) laat tegenover SudPresse weten dat hij in ieder geval niet van plan is om extra manschappen op te trommelen. Volgens hem zouden in totaal zo'n 160 agenten van over verschillende diensten nodig zijn. In het geval van een staking is dat van het goede te veel, dat zou ten koste van de andere ordehandhaving gaan. En dus blijft het bang afwachten wat het overleg met minister Verlinden oplevert. De betrokken clubs reageerden tot dusver nog niet, bij de Pro League hoopt men alvast dat er niet geschoven moet worden binnen de nu al overvolle kalender.

LEES OOK: 'Standard niet akkoord: miljoenenbod geweigerd'

Indien de match niet kan doorgaan, moet Standard ook bestraft worden ...

Meest recent

'Kopzorgen Garcia: grote JPL-surprise in beeld bij Duivels'

De Rode Duivels trekken eind deze maand naar de VS om het WK voor te bereiden aan de hand van een ...

55
55
Droomreeks United voorbij, finalisten Copa del Rey bekend

In de Premier League heeft Manchester United zijn ongeslagen reeks onder interim-trainer Michael ...

8
8
Arsenal zet nieuwe titelstap: City maakt dure uitschuiver

In de Engelse titelstrijd heeft Arsenal FC woensdagavond een uitstekende zaak gedaan. De leider had ...

30
30
Tedesco in ziekenhuis opgenomen: pakkende details bekend

Domenico Tedesco levert dit seizoen goed werk af als hoofdcoach van Fenerbahçe. Maar de ...

48
48
Rits kwijnt weg bij Anderlecht: einde lijdensweg in zicht

Hoewel hij in de voorbije seizoenen behoorlijk wat minuten maakte, werd Mats Rits afgelopen zomer ...

343
343
DAZN-soap níét voorbij: grote ongerustheid bij Belgische clubs

De Belgische profclubs verzamelden woensdag op de burelen van de Pro League. Tijdens de meeting ...

286
286
Antwerp aangemaand tot transferactie: "In deze vorm ..."

Antwerp FC kon afgelopen weekend weer aanknopen met een broodnodige overwinning tegen revelatie ...

251
251
'Pérez drukt stempel: grote naam kandidaat-trainer Real'

Real Madrid heeft enkele mindere resultaten achter de rug in La Liga en zag FC Barcelona weer vier ...

75
75
Club Brugge boort ware goudmijn aan: dríé nieuwe jackpots

Club Brugge kan al enkele seizoenen lang uitstekende financiële cijfers voorleggen. Grotendeels ...

586
586
Nieuwe titelwending: "Bij Union beseffen ze het"

Nog drie speeldagen te gaan en de titelstrijd in de Jupiler Pro League kan helemaal losbarsten in de ...

564
564
Waagt Anderlecht stuntdeal met transfergenie uit JPL?

Anderlecht moet knopen doorhakken. Paars-wit zoekt een nieuwe technisch directeur en wil eindelijk ...

298
298
'Enorme flop: Celtic stuurt JPL-aanwinst alweer door'

De Schotse topclubs richtten in de voorbije mercato's graag hun pijlen op de Belgische markt. ...

105
105
'Antwerp krijgt nieuwe tegenvaller voor cruciale trip'

Antwerp heeft vorig weekend een belangrijke zege geboekt door STVV toch wel verrassend met 1-0 te ...

152
152
'Napoli krijgt uitsluitsel over comeback De Bruyne'

Napoli maakt een moeilijk seizoen door. De Italiaanse titelverdediger sneuvelde al in de league ...

54
54
'Weer uittocht: eerste vertrekker bij Union bekend'

Bij Union moeten ze elke zomer opnieuw hun beste spelers laten vertrekken. Dat was vorige zomer niet ...

80
80
Van Den Kerkhof kent sanctie na aanslag op Tzolis

De wedstrijd van vorig weekend tussen Charleroi en Club Brugge deed heel wat stof opwaaien. Bij de ...

420
420
'Alarm in Frankrijk: grote zorgen om WK Mbappé'

We zijn slechts drie maanden voor de start van het WK en dus is het voor vrijwel elke bondscoach van ...

55
55
Wesley Sonck beroert iedereen met openhartige getuigenis

Wesley Sonck beroert ook na zijn actieve carrière nog steeds vriend en vijand. De glimlach, ...

61
61
Centen op bij King Power? OHL reageert op malaise

In Engeland dreigt een schrijnend scenario voor Leicester City. Tien jaar nadat de Foxes de wereld ...

149
149
'Standard wacht helse strijd om goudhaantje te houden'

Standard maakt nog altijd kans op de Champions' Play-Off en dat zou voor de Rouches een opsteker ...

140
140
Beveren verrast en gaat lopen met Anderlecht-target

Het seizoen in de Challenger Pro League loopt nog een hele tijd, maar SK Beveren is nu al zeker van ...

201
201
Straffe Wullaert op weg naar Belgische voetbalgeschiedenis

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Een fenomeen en een lust ...

46
46
Wout Faes leeft op: absolute toptransfer lonkt

Wout Faes kreeg als Rode Duivel in België al veel kritiek te verwerken. De Belgische centrale ...

177
177
Challenger Pro League: nieuwe regels op komst?

In de Challenger Pro League kunnen de beloftenploegen bijna niet degraderen. Dat is voor velen een ...

378
378
Garcia speurt rond: oude bekende weer Rode Duivel?

Rudi Garcia zit toch wat met de handen in het haar. De Rode Duivels spelen deze maand tegen de VS en ...

121
121

Meer sportnieuws