'Risicomatch' Standard-Beerschot op de helling

door
'Risicomatch' Standard-Beerschot op de helling

In de Jupiler Pro League worden deze week twee volledige speeldagen afgewerkt en er staan midweeks al enkele interessante duels op het programma. Woensdagavond bijvoorbeeld, krijgen we een heruitgave van één van de 1/8ste finales in de Croky Cup. Zo krijgt Standard het bezoek van Beerschot VA.


Tenminste toch als dit duel kan plaatsvinden, dat blijkt immers verre van zeker. Veel hangt af van de uitslag van het overleg tussen minister van Binnenlandse Zaken Annelies Verlinden (CD&V) en de politievakbonden. Indien die gesprekken geen oplossing opleveren voor de eisen van het politiepersoneel, zou het woensdag tot een staking kunnen komen. En in dat geval lijken er te weinig agenten beschikbaar om de openbare orde bij Standard-Beerschot te kunnen handhaven.

Die partij wordt namelijk bestempeld als een 'risicomatch'. Dat heeft vooral te maken met de spanningen tussen de harde kern van de Rouches en het bestuur van de club. In de wedstrijd tegen Charleroi van anderhalve week geleden werd al pijnlijk duidelijk hoe snel die situatie kan escaleren. Daarom is spelen achter gesloten deuren ook geen optie. In dat geval vreest men immers dat de heethoofden amok zullen maken in de buurten rond het stadion.

160 AGENTEN
Luiks burgemeester Willy Demeyer (PS) laat tegenover SudPresse weten dat hij in ieder geval niet van plan is om extra manschappen op te trommelen. Volgens hem zouden in totaal zo'n 160 agenten van over verschillende diensten nodig zijn. In het geval van een staking is dat van het goede te veel, dat zou ten koste van de andere ordehandhaving gaan. En dus blijft het bang afwachten wat het overleg met minister Verlinden oplevert. De betrokken clubs reageerden tot dusver nog niet, bij de Pro League hoopt men alvast dat er niet geschoven moet worden binnen de nu al overvolle kalender.

LEES OOK: Pijnlijke uitschuiver in strijd om PO I: "Een schande"

Indien de match niet kan doorgaan, moet Standard ook bestraft worden ...

Meest recent

Jeugdproduct Anderlecht versiert zeer verrassende transfer

Neerpede heeft nog steeds een geweldige reputatie, al weten niet alle jeugdproducten van Anderlecht ...

9
9
Ngoy verovert plots Frankrijk: "Het is geen toeval"

Bondscoach Rudi Garcia zal zondag met veel plezier gekeken hebben naar de wedstrijd van Lille. Niet ...

21
21
Straf beeld: Club deelt schade bij Tzolis na aanslag

Club Brugge heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan door te gaan winnen in Charleroi. Het nam ...

79
79
Cercle laat gouden punten liggen: "We verdienden meer"

De 27ste speeldag in de Jupiler Pro League werd zondagavond afgesloten met een heuse kelderkraker. ...

20
20
Geen droomdebuut voor Ferrera: "Maar dit geeft vertrouwen"

Bij FCV Dender streek er deze week nog een nieuwe coach neer. Na een nul op twaalf werd Hayk Milkon ...

7
7
Leko stuurt Anderlecht nu al stevige waarschuwing

Club Brugge heeft zich zondagavond tot de winnaar van het weekend gekroond, maar daar heeft het wel ...

243
243
Charleroi schreeuwt moord en brand: "Schuld ligt bij ref"

Charleroi kwam zondag dicht bij een nieuwe stunt tegen Club Brugge, dat het in januari al in de ...

319
319
Doelhout houdt Cercle en Dender van drie gouden punten

De kelderkraker tussen Cercle Brugge en Dender is voor beide teams op een sof geëindigd. ...

39
39
Hubert legt uit wat er allemaal misliep bij Union SG

Union SG speelde een zeer zwakke partij op het veld van KVC Westerlo. De landskampioen speelde ruim ...

62
62
Pover Club Brugge pakt in 100ste minuut alsnog de zege

Club Brugge kon een uitstekende zaak doen door het puntenverlies van STVV en Union SG. Om 18u30 ...

272
272
'Anderlecht verrast: bizarre zet om topaanwinst te strikken'

Anderlecht speurt naar defensieve versterking en heeft een opvallend, duur dossier bovenaan liggen. ...

228
228
De Mil trekt héél pijnlijke conclusie over AA Gent

De komst van Rik De Mil naar AA Gent is vooralsnog geen succes. De trainer zal de komende drie ...

156
156
Arsenal blijft op titelkoers, Chelsea in de problemen

In de Premier League stond er om 17u30 een interessant duel op het programma. Arsenal moest in eigen ...

35
35
Club Brugge in de problemen: fans luiden alarmbel

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn partij op het veld van Sporting Charleroi. De eerste 45 ...

271
271
KRC Genk kent topweek: Hayen ziet 'cruciaal' momentum

KRC Genk staat weer onder de mensen. Een achtste finale in de Europa League én momenteel ...

127
127
Kums geeft RSCA tip: "Dat ze niet aan hem denken als TD..."

Bij RSC Anderlecht zijn ze op zoek naar een hoofdtrainer en een sportief directeur. De Brusselaars ...

340
340
'Fenerbahçe klopt aan bij KRC Genk: zéér verrassende deal'

KRC Genk heeft heel veel talent rondlopen. De Limburgers krijgen elke match heel wat scouts over de ...

224
224
Crisis bij AA Gent: "Zo kan het niet verder!"

AA Gent verloor kansloos met 3-0 van KRC Genk. Met nog drie speeldagen te gaan staan ze zo plots ...

270
270
Zwak Union SG verliest dure punten tegen tienkoppig Westerlo

Union SG kon door de nederlaag van STVV een zeer goede zaak doen in het klassement. Ze moesten ...

65
65
Charleroi - Club Brugge: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na uitschakeling in de Champions League richten op de Jupiler Pro League. Een ...

260
260
Anderlecht heeft vervanger Verschaeren nu al beet

RSC Anderlecht en Yari Verschaeren lijken na het seizoen uit elkaar te gaan. Een afscheid na een ...

390
390
Man United derde na comeback, code rood bij Tottenham

Manchester United blijft zijn opmars in de Premier League voortzetten. Ondanks een achterstand aan ...

67
67
Eén valse noot in 'perfecte week' Genk: "Dit is heel zuur"

KRC Genk heeft een erg mooie week achter de rug. Slechts enkele dagen na de kwalificatie in de ...

183
183
Kerk bejubelt Antwerp-ploegmaat: "Je ziet hem groeien"

Antwerp FC heeft zaterdagavond de knop omgedraaid na een reeks van vier opeenvolgende nederlagen. De ...

144
144
'Club nóg rijker: duizelingwekkende transfersom Tzolis'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders te verliezen. Ook een vertrek van ...

276
276

Meer sportnieuws