TRANSFERUURTJE: 'Duivel volgt Zlatan op, transfer Jordan Lukaku'

door
TRANSFERUURTJE: 'Duivel volgt Zlatan op, transfer Jordan Lukaku'

De zomerse transfermarkt is in België en de meeste Europese landen inmiddels al een tijdje gesloten, maar heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al bezig met de komende mercato's. Bovendien mogen in sommige landen wel nog enkele dagen of weken transfers gedaan worden. VoetbalNieuws bundelt al dat nieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Huurling Loïs Openda doet het erg goed bij Vitesse, iets wat men ook bij Club Brugge gaat ziet gebeuren. Al blijkt het niet helemaal vast te staan dat de spits definitief terugkeert naar zijn moederclub. "Ik wil mij focussen op Vitesse", vertelt de aanvaller zelf in een uitgebreid interview met Voetbal International. "Ik heb geen idee wat Club van plan is en eigenlijk wil ik me daar ook niet mee bezighouden. Het is ook niet zo dat ik per se terug naar Brugge moet om het daar te laten zien." Zijn contract bij Blauw-Zwart loopt in ieder geval nog tot medio 2024.

Indien Jackson Muleka niet snel een vertrouwenssignaal krijgt, lijkt een vertrek bij Standard aan de orde. Volgens SudPresse is er aan interesse alvast geen gebrek. Zo zouden inmiddels de nodige contacten zijn gelegd met Saint-Étienne. De club uit de Ligue 1 ziet in januari een pak spelers uitzwermen naar de Africa Cup en zou Muleka daarom op huurbasis willen overnemen, eventueel met optie tot een definitieve transfer. Daarnaast zouden er ook enkele pistes zijn in Qatar en Turkije (Kayserispor).

BUITENLAND
Volgens Tuttomercatoweb heeft Divock Origi de interesse gelokt van AC Milan. De Italiaanse traditieclub zou in de Rode Duivel dé ideale opvolger zien van de inmiddels 40-jarige Zlatan Ibrahimovic. Het feit dat het contract van Origi bij Liverpool FC op het einde van het seizoen afloopt, maakt de optie nog interessanter voor de Rossoneri. Het is echter nog niet helemaal zeker dat de 40-jarige Ibrahimovic op het einde van het seizoen vertrekt bij Milan. De Zweed beschikt eveneens over een aflopend contract, maar gaf wel al aan dat hij nog niet nadenkt over zijn voetbalpensioen.

Volgens media in Italië heeft Vicenza interesse om Jordan Lukaku op huurbasis over te nemen van SS Lazio. De club staat laatste in de Serie B en kan alle versterking gebruiken. Voor Lukaku zou het alvast een kans zijn om weer ritme op te doen, want het is belangrijk dat hij de komende maanden aan de bak gaat komen. De broer van Romelu is in de zomer immers einde contract en moet zich dus in de kijker gaan spelen.

Volgens Corriere della Sera zou Alexis Sanchez kunnen terugkeren naar FC Barcelona. De 32-jarige Chileense aanvaller speelde van 2011 tot 2014 al eens in Camp Nou. Tegenwoordig is Sanchez aan de slag bij Internazionale, maar daar is hij niet meer dan een luxe-invaller. Zijn contract in Milaan loopt af in 2023, maar toch zou Sanchez al in januari transfervrij kunnen gaan. Luuk de Jong zou dan weer mogen vertrekken, Edinson Cavani is zijn mogelijke vervanger. Marc-André Ter Stegen wordt aan Chelsea gelinkt.

Toronto FC wil uitpakken met een enorme stunt. Dat meldt The Toronto Sun. De Canadese club, die een teleurstellend seizoen kende in de Major League Soccer, wil immers dolgraag Lorenzo Insigne vastleggen. De Italiaan kan er jaarlijks 15 miljoen euro netto gaan verdienen. Dat is drie keer zoveel bij SSC Napoli, waar hij jaarlijks 5 miljoen euro netto verdient. De flankaanvaller is bovendien einde contract in Napels en de club moet besparen.

LEES OOK: Origi terug naar België? Dit zegt zijn makelaar

Origi moet naar een club waar hij wekelijks kan spelen ...

Meest recent

KV Mechelen smult van nieuw koningskoppel

De droom van KV Mechelen om Play-Off I te halen, leek de voorbije weken uiteen te spatten. ...

34
34
Grappig moment: Leko gunt Mechele geen cadeau

Club Brugge boekte zondagavond een vlotte zege tegen Standard en dus waren er bij Blauw-Zwart ...

38
38
Real zwoegt zonder vedetten maar wint wel in Valencia

Real Madrid is zondagavond in het spoor van FC Barcelona gebleven in LaLiga. Evident bleek dat niet, ...

15
15
PSG duwt Marseille in diepe crisis, Juve ontsnapt in slot

PSG heeft zondagavond serieus uitgehaald in de Franse klassieker tegen Olympique Marseille. Het ...

21
21
Straf KV Mechelen: "Ik kan alleen maar trots zijn"

KV Mechelen heeft zich zondagavond op knappe wijze herpakt. Het was na een drie op vijftien ...

93
93
Oosting blijft optimistisch: "Hebben PO1 nog in eigen handen"

Antwerp heeft zondagavond een gouden kans laten liggen in de strijd om de Champions' Play-Off. De ...

85
85
Hautekiet noemt dé oorzaak voor zwakke prestatie Standard

Standard is er zondagavond niet in geslaagd om het Club Brugge lastig te maken. De Rouches konden ...

106
106
Leko onthult groot probleem bij Club voor Standard

Club Brugge heeft zondagavond zich uitstekend weten te herstellen van de nederlaag op Union vorige ...

161
161
Mechelen wint tegen Antwerp eindelijk weer en wipt top 6 in

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League werd afgesloten met een zeer interessante affiche. KV ...

65
65
Nieuwe vertrekker bij Anderlecht? Still doet boekje open

Op één week tijd ziet de trainersstaff van RSC Anderlecht er helemaal anders uit. ...

273
273
Club heer en meester: zwak Standard kansloos op Jan Breydel

Club Brugge heeft zich zondag op gepaste wijze herpakt na de dure nederlaag van vorige week op ...

143
143
El Ouahdi geeft dé reden voor heftige strijd met Degreef

KRC Genk heeft zondagmiddag indruk gemaakt met een sterke prestatie én overwinning tegen RSC ...

463
463
'Club Brugge is het spuugzat: zijn koffers staan klaar'

De wintermercato is dicht, maar bij Club Brugge blijft één dossier aanslepen: dat van ...

1131
1131
Statement Bayern na blunder Neuer, Haaland kilt Liverpool

Bayern München heeft met een statement komaf gemaakt met de dreigende 'crisis' na de recente 1 ...

61
61
Club veegt Standard van de mat: "Geef Mignolet dekentje"

In de Jupiler Pro League was het zondagavond uitkijken naar de partij tussen Club Brugge KV en ...

155
155
CPL: imposant Beveren heeft titel binnen handbereik

SK Beveren blijft bezig aan een uitmuntend seizoen in de Challenger Pro League. Na 22 speeldagen ...

157
157
Anderlecht niet te spreken over cruciale fase: "Onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht is een zoveelste teleurstelling rijker. Zondagmiddag verloor de recordkampioen ook op ...

280
280
Club-Standard: Leko ziet belangrijk duo in extremis afhaken

In de Jupiler Pro League staat zondagavond opnieuw een klassieker op het programma. Zo krijgt Club ...

75
75
Leider Union zwoegt, zweet én wint van stug La Louvière

Union SG heeft zondagavond zijn voorsprong aan de kop van het Jupiler Pro League-klassement met ...

59
59
'Trainerszoektocht Anderlecht: buitenlander plots topkandidaat'

Dat de nood aan een nieuwe hoofdtrainer bijzonder groot is bij RSC Anderlecht, bleek zondagmiddag ...

572
572
Vazquez wéér doeltreffend, nieuwe uitschuiver Ajax

Terwijl RSC Anderlecht maar blijft aanmodderen, toen één van de spelers die in januari ...

122
122
Volgend bommetje bij Anderlecht: ook Still naar uitgang?

De sportieve leiding van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer met de zoektocht naar een ...

396
396
Anderlecht-fans koken: Genk bevoordeeld door VAR?

RSC Anderlecht raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Na een offensieve ...

624
624
Standard slikt last-minute optater voor clash op Club

Standard boekte afgelopen weekend een broodnodige zege tegen RSC Anderlecht. Zondag op het veld van ...

312
312
Anderlecht-drama deint uit: sterk Genk boekt gouden zege

De sportieve crisis bij RSC Anderlecht blijft maar verder escaleren. Zondagmiddag ging Paars-Wit ook ...

372
372

Meer sportnieuws