TRANSFERUURTJE: 'Duivel volgt Zlatan op, transfer Jordan Lukaku'

door
TRANSFERUURTJE: 'Duivel volgt Zlatan op, transfer Jordan Lukaku'

De zomerse transfermarkt is in België en de meeste Europese landen inmiddels al een tijdje gesloten, maar heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al bezig met de komende mercato's. Bovendien mogen in sommige landen wel nog enkele dagen of weken transfers gedaan worden. VoetbalNieuws bundelt al dat nieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Huurling Loïs Openda doet het erg goed bij Vitesse, iets wat men ook bij Club Brugge gaat ziet gebeuren. Al blijkt het niet helemaal vast te staan dat de spits definitief terugkeert naar zijn moederclub. "Ik wil mij focussen op Vitesse", vertelt de aanvaller zelf in een uitgebreid interview met Voetbal International. "Ik heb geen idee wat Club van plan is en eigenlijk wil ik me daar ook niet mee bezighouden. Het is ook niet zo dat ik per se terug naar Brugge moet om het daar te laten zien." Zijn contract bij Blauw-Zwart loopt in ieder geval nog tot medio 2024.

Indien Jackson Muleka niet snel een vertrouwenssignaal krijgt, lijkt een vertrek bij Standard aan de orde. Volgens SudPresse is er aan interesse alvast geen gebrek. Zo zouden inmiddels de nodige contacten zijn gelegd met Saint-Étienne. De club uit de Ligue 1 ziet in januari een pak spelers uitzwermen naar de Africa Cup en zou Muleka daarom op huurbasis willen overnemen, eventueel met optie tot een definitieve transfer. Daarnaast zouden er ook enkele pistes zijn in Qatar en Turkije (Kayserispor).

BUITENLAND
Volgens Tuttomercatoweb heeft Divock Origi de interesse gelokt van AC Milan. De Italiaanse traditieclub zou in de Rode Duivel dé ideale opvolger zien van de inmiddels 40-jarige Zlatan Ibrahimovic. Het feit dat het contract van Origi bij Liverpool FC op het einde van het seizoen afloopt, maakt de optie nog interessanter voor de Rossoneri. Het is echter nog niet helemaal zeker dat de 40-jarige Ibrahimovic op het einde van het seizoen vertrekt bij Milan. De Zweed beschikt eveneens over een aflopend contract, maar gaf wel al aan dat hij nog niet nadenkt over zijn voetbalpensioen.

Volgens media in Italië heeft Vicenza interesse om Jordan Lukaku op huurbasis over te nemen van SS Lazio. De club staat laatste in de Serie B en kan alle versterking gebruiken. Voor Lukaku zou het alvast een kans zijn om weer ritme op te doen, want het is belangrijk dat hij de komende maanden aan de bak gaat komen. De broer van Romelu is in de zomer immers einde contract en moet zich dus in de kijker gaan spelen.

Volgens Corriere della Sera zou Alexis Sanchez kunnen terugkeren naar FC Barcelona. De 32-jarige Chileense aanvaller speelde van 2011 tot 2014 al eens in Camp Nou. Tegenwoordig is Sanchez aan de slag bij Internazionale, maar daar is hij niet meer dan een luxe-invaller. Zijn contract in Milaan loopt af in 2023, maar toch zou Sanchez al in januari transfervrij kunnen gaan. Luuk de Jong zou dan weer mogen vertrekken, Edinson Cavani is zijn mogelijke vervanger. Marc-André Ter Stegen wordt aan Chelsea gelinkt.

Toronto FC wil uitpakken met een enorme stunt. Dat meldt The Toronto Sun. De Canadese club, die een teleurstellend seizoen kende in de Major League Soccer, wil immers dolgraag Lorenzo Insigne vastleggen. De Italiaan kan er jaarlijks 15 miljoen euro netto gaan verdienen. Dat is drie keer zoveel bij SSC Napoli, waar hij jaarlijks 5 miljoen euro netto verdient. De flankaanvaller is bovendien einde contract in Napels en de club moet besparen.

LEES OOK: 'Ooit geweigerd door Club, straks aanvalsleider bij Barça'

Origi moet naar een club waar hij wekelijks kan spelen ...

Meest recent

Vanderbiest verklapt aanpak: "Als je dat doet tegen Club..."

KV Mechelen pakte voorlopig één punt in de Play-Offs. Tegen Union SG en RSC Anderlecht ...

20
20
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

9
9
Club Brugge gaat ver met waanzinnige eis rond Tresoldi

Club Brugge voelt dat er iets beweegt rond Nicolò Tresoldi, en dat vertaalt zich meteen in ...

250
250
Anderlecht loopt stevige transferkater op

RSC Anderlecht wordt stilaan aan de nodige spelers gelinkt. Dat is uiteraard logisch, aangezien de ...

47
47
Charaï zwaar onder de indruk van topper KRC Genk

Bij KRC Genk hebben ze héél wat leuke voetballers rondlopen. Een aantal van hen gaan ...

28
28
Taravel maakt keuze: vervanger voor Hazard

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een keuze. Thorgan Hazard zal wellicht niet én tegen STVV ...

118
118
'Drukke zomer Anderlecht: eerste toptarget lekt uit'

Ongeacht de verdere afloop van dit seizoen gaat RSC Anderlecht nadien alweer een drukke zomer ...

139
139
Club onder druk: BV komt met onheilspellend bericht

Club Brugge incasseerde afgelopen weekend een mokerslag van jewelste. Tegen rivaal Union ging het ...

198
198
'Overmars houdt adem in: goudhaantjes weg bij Antwerp?'

De nul is van het bord. Na de nederlagen tegen Genk en Charleroi knoopte Antwerp tegen OHL eindelijk ...

107
107
Leko hakt knopen door: duo buitenspel bij Club Brugge

Club Brugge hoopt de nederlaag tegen Union woensdag in eigen huis meteen weer door te spoelen tegen ...

141
141
'Anderlecht kan cashen: Goto richting topcompetitie'

Adriano Bertaccini en Mihajlo Cvetkovic vonden de voorbije weken hun neus voor doelpunten terug, ...

358
358
'AA Gent strijdt met JPL-subtoppers om goalgetter'

Met een magere twee op negen heeft AA Gent zijn start in de play-offs opnieuw gemist. Daar ...

80
80
'Leko grijpt in: drie slachtoffers bij Club Brugge'

De nederlaag tegen Union zindert nog na bij Club Brugge, dat evenwel weinig tijd heeft om stil te ...

522
522
'Anderlecht dumpt flops: Taravel op vingers getikt'

Dankzij een gevleide zes op zes ligt de derde plaats plots opnieuw binnen handbereik voor RSC ...

318
318
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

141
141
KAA Gent en De Mil slikken opdoffer voor Union

KAA Gent neemt het komende speeldag van de Play-Offs op tegen leider Union SG. De Buffalo’s ...

146
146
‘Ophef in Nederland: bliksemvertrek Sterling bij Feyenoord’

Raheem Sterling werd met toeters en bellen binnengehaald bij Feyenoord. De Engelse international ...

73
73
Heftig nieuws: speler Deense topclub in coma na steekpartij

Heftig nieuws uit Denemarken: 19-jarige middenvelder Alamara Djabi werd even in een kunstmatige coma ...

0
0
Cornelis verrast over toekomst: snel weer in België?

Hans Cornelis werd ontslagen bij Sporting Charleroi. De hoofdtrainer blijft echter niet bij de ...

103
103
‘Belgische clubs strijden om Europese sensatie’

De zomermercato komt stilletjes dichterbij en de clubs kijken achter de schermen al vooruit. ...

116
116
‘Lukaku krijgt monsterboete, nieuwe uitdaging nakend’

De soap rond Romelu Lukaku en Napoli blijft voortduren. De laatste update was dat Big Rom weer naar ...

243
243
‘Succesformule Union: weer kassa voor twee goudhaantjes'

Union SG deed afgelopen speeldag een uitstekend zaak in de Champions Play-Offs. De Brusselse club ...

67
67
Kompany legt opvallende aanbiedingen naast zich neer

Vincent Kompany is hot in Duitsland én wereldwijd. De Belgische oefenmeester is Europa aan ...

90
90
Genadeloze Garcia: twee vaste Duivels geschrapt voor WK?

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. Wie selecteert bondscoach Rudi ...

646
646
Leko hakt knoop door over Vanaken: basis tegen KVM?

Hans Vanaken moest afgelopen speeldag op de bank beginnen in de topper tegen Union SG. De ...

188
188

Meer sportnieuws