TRANSFERUURTJE: 'Duivel volgt Zlatan op, transfer Jordan Lukaku'

door
TRANSFERUURTJE: 'Duivel volgt Zlatan op, transfer Jordan Lukaku'

De zomerse transfermarkt is in België en de meeste Europese landen inmiddels al een tijdje gesloten, maar heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al bezig met de komende mercato's. Bovendien mogen in sommige landen wel nog enkele dagen of weken transfers gedaan worden. VoetbalNieuws bundelt al dat nieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Huurling Loïs Openda doet het erg goed bij Vitesse, iets wat men ook bij Club Brugge gaat ziet gebeuren. Al blijkt het niet helemaal vast te staan dat de spits definitief terugkeert naar zijn moederclub. "Ik wil mij focussen op Vitesse", vertelt de aanvaller zelf in een uitgebreid interview met Voetbal International. "Ik heb geen idee wat Club van plan is en eigenlijk wil ik me daar ook niet mee bezighouden. Het is ook niet zo dat ik per se terug naar Brugge moet om het daar te laten zien." Zijn contract bij Blauw-Zwart loopt in ieder geval nog tot medio 2024.

Indien Jackson Muleka niet snel een vertrouwenssignaal krijgt, lijkt een vertrek bij Standard aan de orde. Volgens SudPresse is er aan interesse alvast geen gebrek. Zo zouden inmiddels de nodige contacten zijn gelegd met Saint-Étienne. De club uit de Ligue 1 ziet in januari een pak spelers uitzwermen naar de Africa Cup en zou Muleka daarom op huurbasis willen overnemen, eventueel met optie tot een definitieve transfer. Daarnaast zouden er ook enkele pistes zijn in Qatar en Turkije (Kayserispor).

BUITENLAND
Volgens Tuttomercatoweb heeft Divock Origi de interesse gelokt van AC Milan. De Italiaanse traditieclub zou in de Rode Duivel dé ideale opvolger zien van de inmiddels 40-jarige Zlatan Ibrahimovic. Het feit dat het contract van Origi bij Liverpool FC op het einde van het seizoen afloopt, maakt de optie nog interessanter voor de Rossoneri. Het is echter nog niet helemaal zeker dat de 40-jarige Ibrahimovic op het einde van het seizoen vertrekt bij Milan. De Zweed beschikt eveneens over een aflopend contract, maar gaf wel al aan dat hij nog niet nadenkt over zijn voetbalpensioen.

Volgens media in Italië heeft Vicenza interesse om Jordan Lukaku op huurbasis over te nemen van SS Lazio. De club staat laatste in de Serie B en kan alle versterking gebruiken. Voor Lukaku zou het alvast een kans zijn om weer ritme op te doen, want het is belangrijk dat hij de komende maanden aan de bak gaat komen. De broer van Romelu is in de zomer immers einde contract en moet zich dus in de kijker gaan spelen.

Volgens Corriere della Sera zou Alexis Sanchez kunnen terugkeren naar FC Barcelona. De 32-jarige Chileense aanvaller speelde van 2011 tot 2014 al eens in Camp Nou. Tegenwoordig is Sanchez aan de slag bij Internazionale, maar daar is hij niet meer dan een luxe-invaller. Zijn contract in Milaan loopt af in 2023, maar toch zou Sanchez al in januari transfervrij kunnen gaan. Luuk de Jong zou dan weer mogen vertrekken, Edinson Cavani is zijn mogelijke vervanger. Marc-André Ter Stegen wordt aan Chelsea gelinkt.

Toronto FC wil uitpakken met een enorme stunt. Dat meldt The Toronto Sun. De Canadese club, die een teleurstellend seizoen kende in de Major League Soccer, wil immers dolgraag Lorenzo Insigne vastleggen. De Italiaan kan er jaarlijks 15 miljoen euro netto gaan verdienen. Dat is drie keer zoveel bij SSC Napoli, waar hij jaarlijks 5 miljoen euro netto verdient. De flankaanvaller is bovendien einde contract in Napels en de club moet besparen.

LEES OOK: 'Origi bereikt dieptepunt: drama compleet in Milaan'

Origi moet naar een club waar hij wekelijks kan spelen ...

Meest recent

Hayen grijpt in: karrenvracht wissels bij Club Brugge

Club Brugge heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen La Louvière, want ...

18
18
Leysen wil scalp van ex-ploeg en waarschuwt PSV

Bij PSV kennen ze één speler héél goed: Fedde Leysen. De Belgische ...

10
10
Volgende parel voor KRC Genk: "Fysieke présence"

KRC Genk is een club waar jonge talenten van eigen bodem kansen krijgen. De Limburgers willen die ...

43
43
Harde boodschap voor Hasi: “Zelfs die coach was beter”

RSC Anderlecht speelde 1-1 tegen KRC Genk. Een goed resultaat, aangezien ze een uur lang met een man ...

90
90
Smets: "Hij is een extra wapen voor KRC Genk"

KRC Genk speelde niet goed genoeg tegen RSC Anderlecht. De Limburgers speelden ruim een uur met een ...

78
78
Pocognoli daags voor PSV: Union SG is héél ambitieus

Union SG staat voor een nieuw hoogtepunt in de clubgeschiedenis. Ze nemen het morgen om 18u45 op ...

23
23
Hasi krijgt twee énorme meevallers bij Anderlecht

RSC Anderlecht knokte zich met tien spelers naar een verdiend gelijkspel tegen KRC Genk. De ...

380
380
Ex-ref velt verdict: Club Brugge bestolen in La Louvière?

Club Brugge liep zaterdag een blauwtje in La Louvière. Door het foutje van Nordin Jakers ging ...

447
447
Waanzin of meesterzet? Anderlecht schokt met transferplan

Anderlecht twijfelt niet: Nilson Angulo krijgt een nieuw contract tot 2029 mét opslag. Maar ...

391
391
Carte blanche voor Coucke: Hasi & Renard weg bij RSCA?

De interlandbreak zorgde niet bepaald voor rust bij RSC Anderlecht, waar Wouter Vandenhaute ...

403
403
'Hayen hakt keeperknoop door: Jackers out, Mignolet in?'

Met een 1-0 nederlaag in La Louvière beleefde Club Brugge geen geslaagde generale repetitie ...

296
296
Renard doet boekje open over hete hangijzers Anderlecht

Met een mannetje minder sleepte RSC Anderlecht zondag nog een punt uit de brand tegen KRC Genk. Toch ...

410
410
Deschacht en Karl Vannieuwkerke clashen zwaar

Karl Vannieuwkerke is nog steeds één van de meest populaire schermgezichten bij de ...

1056
1056
'Club Brugge zorgt voor grote schok: sterkhouder moet weg'

Club Brugge was de afgelopen jaren matig in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en ...

1243
1243
'Europese top compleet gek van Belgische sensatie'

België heeft heel veel jong talent rondlopen. Bondscoach Rudi Garcia heeft ondertussen weer ...

317
317
Geviseerde Anderlecht-pion staat op: Hasi haalt zijn gram

RSC Anderlecht speelde 1-1 tegen KRC Genk. Luis Vazquez scoorde een keer, maar had dat ook een ...

385
385
Transferblunder Club Brugge? "Hij is pas vierde keuze"

Club Brugge heeft een uiterst lucratieve, maar ook vrij woelige transferperiode achter de rug. ...

338
338
'Grootse plannen Kompany: megatransfer Rode Duivel'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen momenteel klaar voor de Champions League-clash tegen Chelsea FC. ...

293
293
'Onthuld: het mislukte plannetje van Coucke met Lukaku'

Heel wat mooi volk was zondagavond naar het Lotto Park afgezakt voor de topper tussen RSC Anderlecht ...

609
609
Italianen verbijsterd: dít zien ze bij 34-jarige De Bruyne

In de Champions League gaat SSC Napoli aanstaande donderdag op bezoek bij Manchester City. Kevin De ...

678
678
Ongeziene situatie op Bosuil: "Ref kon hier niets aan doen"

AA Gent pakte zondagmiddag een fraaie overwinning en haalde het met 1-2 op het veld van Antwerp FC. ...

315
315
DAZN-affaire nadert climax: nieuwe details op tafel

De zevende speeldag in de Jupiler Pro League zit erop en andermaal waren de wedstrijden enkel en ...

1443
1443
Conclusie Proto bij Anderlecht: "Hij kan niet verdedigen"

De periode vlak voor en tijdens de interlandbreak was bij Anderlecht zeer woelig. Hun eerste ...

638
638
Wils krijgt veeg uit de pan bij Antwerp: "Dat hoort erbij"

Antwerp kreeg zondag een stevige tik. Het mocht op de Bosuil tegen AA Gent zowat 75 minuten met een ...

192
192
Extra lading voor Union-speler in CL-openingsmatch

Bij Union kijken ze al reikhalzend uit naar dinsdagavond, want dan mogen ze eindelijk hun grote ...

43
43

Meer sportnieuws