TRANSFERUURTJE: 'Duivel volgt Zlatan op, transfer Jordan Lukaku'

door
TRANSFERUURTJE: 'Duivel volgt Zlatan op, transfer Jordan Lukaku'

De zomerse transfermarkt is in België en de meeste Europese landen inmiddels al een tijdje gesloten, maar heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al bezig met de komende mercato's. Bovendien mogen in sommige landen wel nog enkele dagen of weken transfers gedaan worden. VoetbalNieuws bundelt al dat nieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Huurling Loïs Openda doet het erg goed bij Vitesse, iets wat men ook bij Club Brugge gaat ziet gebeuren. Al blijkt het niet helemaal vast te staan dat de spits definitief terugkeert naar zijn moederclub. "Ik wil mij focussen op Vitesse", vertelt de aanvaller zelf in een uitgebreid interview met Voetbal International. "Ik heb geen idee wat Club van plan is en eigenlijk wil ik me daar ook niet mee bezighouden. Het is ook niet zo dat ik per se terug naar Brugge moet om het daar te laten zien." Zijn contract bij Blauw-Zwart loopt in ieder geval nog tot medio 2024.

Indien Jackson Muleka niet snel een vertrouwenssignaal krijgt, lijkt een vertrek bij Standard aan de orde. Volgens SudPresse is er aan interesse alvast geen gebrek. Zo zouden inmiddels de nodige contacten zijn gelegd met Saint-Étienne. De club uit de Ligue 1 ziet in januari een pak spelers uitzwermen naar de Africa Cup en zou Muleka daarom op huurbasis willen overnemen, eventueel met optie tot een definitieve transfer. Daarnaast zouden er ook enkele pistes zijn in Qatar en Turkije (Kayserispor).

BUITENLAND
Volgens Tuttomercatoweb heeft Divock Origi de interesse gelokt van AC Milan. De Italiaanse traditieclub zou in de Rode Duivel dé ideale opvolger zien van de inmiddels 40-jarige Zlatan Ibrahimovic. Het feit dat het contract van Origi bij Liverpool FC op het einde van het seizoen afloopt, maakt de optie nog interessanter voor de Rossoneri. Het is echter nog niet helemaal zeker dat de 40-jarige Ibrahimovic op het einde van het seizoen vertrekt bij Milan. De Zweed beschikt eveneens over een aflopend contract, maar gaf wel al aan dat hij nog niet nadenkt over zijn voetbalpensioen.

Volgens media in Italië heeft Vicenza interesse om Jordan Lukaku op huurbasis over te nemen van SS Lazio. De club staat laatste in de Serie B en kan alle versterking gebruiken. Voor Lukaku zou het alvast een kans zijn om weer ritme op te doen, want het is belangrijk dat hij de komende maanden aan de bak gaat komen. De broer van Romelu is in de zomer immers einde contract en moet zich dus in de kijker gaan spelen.

Volgens Corriere della Sera zou Alexis Sanchez kunnen terugkeren naar FC Barcelona. De 32-jarige Chileense aanvaller speelde van 2011 tot 2014 al eens in Camp Nou. Tegenwoordig is Sanchez aan de slag bij Internazionale, maar daar is hij niet meer dan een luxe-invaller. Zijn contract in Milaan loopt af in 2023, maar toch zou Sanchez al in januari transfervrij kunnen gaan. Luuk de Jong zou dan weer mogen vertrekken, Edinson Cavani is zijn mogelijke vervanger. Marc-André Ter Stegen wordt aan Chelsea gelinkt.

Toronto FC wil uitpakken met een enorme stunt. Dat meldt The Toronto Sun. De Canadese club, die een teleurstellend seizoen kende in de Major League Soccer, wil immers dolgraag Lorenzo Insigne vastleggen. De Italiaan kan er jaarlijks 15 miljoen euro netto gaan verdienen. Dat is drie keer zoveel bij SSC Napoli, waar hij jaarlijks 5 miljoen euro netto verdient. De flankaanvaller is bovendien einde contract in Napels en de club moet besparen.

LEES OOK: Barça haalt uit in La Liga, Raphinha heerst met hattrick

Origi moet naar een club waar hij wekelijks kan spelen ...

Meest recent

Verbeke doet boekje open over "slechtste transfer ooit"

Sinds hij het profvoetbal enkele maanden geleden de rug toekeerde verdween Peter Verbeke naar de ...

78
78
'Beproefd recept Club Brugge: opvolger Leko al bekend?'

Het spelpeil laat geregeld te wensen over, maar sinds Ivan Leko het roer overpakte van Nicky Hayen ...

241
241
Taravel grijpt in: 'miscast' Anderlecht maakt brokken

RSC Anderlecht ging zondag met 1-0 onderuit tegen KV Mechelen. De gebeten hond langs Paars-Witte ...

146
146
'Jackpot voor Antwerp: ontdekking lokt leger scouts'

Antwerp bleef zondag steken op een 1-1 gelijkspel tegen Standard. Net zoals de afgelopen weken stond ...

170
170
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

256
256
'Transferfiasco Jonathan David: bliksem-exit in zicht'

Na enkele seizoenen te hebben uitgeblonken bij Lille OSC, versierde Jonathan David afgelopen zomer ...

81
81
Selectie Rode Duivels: 'Vier afhakers, dríé grote verrassingen'

Volgende week gaat de eerste interland-break van 2026 van start, tevens de laatste interland-periode ...

627
627
Drastische titelvoorspelling: "Zij zijn kansloos"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

314
314
'De Bruyne slaat Napoli met verstomming: totale transferwending'

Kevin De Bruyne maakte afgelopen weekend met zijn sterke invalbeurt namens SSC Napoli. In nog maar ...

212
212
'Toptransfer Club Brugge: opvallende foto gooit olie op vuur'

Club Brugge zal komende zomer afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Eén van de ...

320
320
Garcia verrast: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Rudi Garcia overweegt een opvallende comeback bij de Rode Duivels. Het gaat om een speler die al ...

224
224
Lardot velt verdict over rode kaart Foulon & Bertaccini

Ook op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie deden enkele beslissingen van de ...

392
392
Sterkhouder spreekt klare taal: "Weg bij Anderlecht?"

Na de nederlaag tegen KV Mechelen heeft RSC Anderlecht nog een waterkansje om uit de top zes te ...

368
368
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

126
126
DAZN pakt uit met fraaie geste voor ontknoping JPL

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

494
494
AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

224
224
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

108
108
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

429
429
Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

392
392
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

151
151
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

298
298
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

226
226
Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

310
310
Eindelijk oplossing in zicht voor RWDM?

Al een heel seizoen gaan er zeer onrustwekkende berichten rond over RWDM Brussels. De traditieclub ...

169
169

Meer sportnieuws