TRANSFERUURTJE: 'Duivel volgt Zlatan op, transfer Jordan Lukaku'

door
TRANSFERUURTJE: 'Duivel volgt Zlatan op, transfer Jordan Lukaku'

De zomerse transfermarkt is in België en de meeste Europese landen inmiddels al een tijdje gesloten, maar heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al bezig met de komende mercato's. Bovendien mogen in sommige landen wel nog enkele dagen of weken transfers gedaan worden. VoetbalNieuws bundelt al dat nieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Huurling Loïs Openda doet het erg goed bij Vitesse, iets wat men ook bij Club Brugge gaat ziet gebeuren. Al blijkt het niet helemaal vast te staan dat de spits definitief terugkeert naar zijn moederclub. "Ik wil mij focussen op Vitesse", vertelt de aanvaller zelf in een uitgebreid interview met Voetbal International. "Ik heb geen idee wat Club van plan is en eigenlijk wil ik me daar ook niet mee bezighouden. Het is ook niet zo dat ik per se terug naar Brugge moet om het daar te laten zien." Zijn contract bij Blauw-Zwart loopt in ieder geval nog tot medio 2024.

Indien Jackson Muleka niet snel een vertrouwenssignaal krijgt, lijkt een vertrek bij Standard aan de orde. Volgens SudPresse is er aan interesse alvast geen gebrek. Zo zouden inmiddels de nodige contacten zijn gelegd met Saint-Étienne. De club uit de Ligue 1 ziet in januari een pak spelers uitzwermen naar de Africa Cup en zou Muleka daarom op huurbasis willen overnemen, eventueel met optie tot een definitieve transfer. Daarnaast zouden er ook enkele pistes zijn in Qatar en Turkije (Kayserispor).

BUITENLAND
Volgens Tuttomercatoweb heeft Divock Origi de interesse gelokt van AC Milan. De Italiaanse traditieclub zou in de Rode Duivel dé ideale opvolger zien van de inmiddels 40-jarige Zlatan Ibrahimovic. Het feit dat het contract van Origi bij Liverpool FC op het einde van het seizoen afloopt, maakt de optie nog interessanter voor de Rossoneri. Het is echter nog niet helemaal zeker dat de 40-jarige Ibrahimovic op het einde van het seizoen vertrekt bij Milan. De Zweed beschikt eveneens over een aflopend contract, maar gaf wel al aan dat hij nog niet nadenkt over zijn voetbalpensioen.

Volgens media in Italië heeft Vicenza interesse om Jordan Lukaku op huurbasis over te nemen van SS Lazio. De club staat laatste in de Serie B en kan alle versterking gebruiken. Voor Lukaku zou het alvast een kans zijn om weer ritme op te doen, want het is belangrijk dat hij de komende maanden aan de bak gaat komen. De broer van Romelu is in de zomer immers einde contract en moet zich dus in de kijker gaan spelen.

Volgens Corriere della Sera zou Alexis Sanchez kunnen terugkeren naar FC Barcelona. De 32-jarige Chileense aanvaller speelde van 2011 tot 2014 al eens in Camp Nou. Tegenwoordig is Sanchez aan de slag bij Internazionale, maar daar is hij niet meer dan een luxe-invaller. Zijn contract in Milaan loopt af in 2023, maar toch zou Sanchez al in januari transfervrij kunnen gaan. Luuk de Jong zou dan weer mogen vertrekken, Edinson Cavani is zijn mogelijke vervanger. Marc-André Ter Stegen wordt aan Chelsea gelinkt.

Toronto FC wil uitpakken met een enorme stunt. Dat meldt The Toronto Sun. De Canadese club, die een teleurstellend seizoen kende in de Major League Soccer, wil immers dolgraag Lorenzo Insigne vastleggen. De Italiaan kan er jaarlijks 15 miljoen euro netto gaan verdienen. Dat is drie keer zoveel bij SSC Napoli, waar hij jaarlijks 5 miljoen euro netto verdient. De flankaanvaller is bovendien einde contract in Napels en de club moet besparen.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Club grijpt naast Duivels, Barça gaat los'

Origi moet naar een club waar hij wekelijks kan spelen ...

Meest recent

Kompany telt af, spanning in Spanje: stand van zaken in Europa

Niet enkel in de Jupiler Pro League is money time aangebroken. Ook in de Europese topcompetities ...

0
0
'Keepersgevecht barst los: Anderlecht en Club neus aan neus'

Vlak voor de start van de Play-Offs kondigde Simon Mignolet aan dat hij na het seizoen zal stoppen ...

56
56
Transferzet Club Brugge doet Vanderbiest ontploffen

Club Brugge staat op het punt om KV Mechelen een stevige transferdreun uit te delen. Blauw-Zwart ...

214
214
Van Gucht laat De Kock zweten: "Volgende keer zonder?"

Ruben Van Gucht was vandaag te gast bij Play Nostalgie en zorgde meteen voor een opvallend moment. ...

5
5
Vier nieuwe namen bij Antwerp, Hayen hakt keepersknoop door

De Europe Play-Offs worden vrijdagavond op gang getrapt met een bijzonder aantrekkelijke affiche. Zo ...

21
21
Italiaanse tragedie deint uit: nieuwe bondscoach tegen Belgen

Italië greep deze week voor de derde keer op rij naast een ticket voor de eindronde van het WK. ...

35
35
'Antwerp-Genk: Oosting en Hayen hakken knopen door'

Het startschot van de play-offs wordt straks gegeven op de Bosuil, waar zowel Antwerp als KRC Genk ...

86
86
Euvrard laat koppen rollen: grote kuis bij Standard

Standard hoopt zaterdag tegen OHL voor het eerst in vijf (!) jaar tijd nog eens een wedstrijd te ...

67
67
AA Gent slikt bittere pil: goudhaantje onder het mes

AA Gent vat maandag in eigen huis de play-offs aan tegen KV Mechelen. Rik De Mil zal het dan wel nog ...

52
52
Leko spreekt klare taal: Mignolet out, Vanaken fit

Club Brugge is alweer de jager in de play-offs, al bedraagt de kloof met koploper Union dit keer ...

300
300
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

143
143
Taravel houdt adem in: Anderlecht zonder De Cat?

Hoewel alle ogen gericht zijn op de bekerfinale, wil RSC Anderlecht ook in de play-offs geen mal ...

266
266
Oosting opgetogen: ziekenboeg Antwerp stroomt leeg

Antwerp opent straks de Europe Play-Offs in eigen huis tegen KRC Genk. Omwille van een ronduit ...

121
121
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

433
433
Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

De Play-Offs gaan van start en Club Brugge kijkt recht in de ogen van grote rivaal RSC Anderlecht. ...

244
244
KAA Gent incasseert ferme domper voor Play-Offs

De Play-Offs gaan vanavond van start. KAA Gent wist zich op de laatste speeldag te verzekeren van ...

190
190
Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

De situatie van Romelu Lukaku begint zorgwekkend te worden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

152
152
Mathijssen weet het zeker: “Zij winnen Europe Play-Offs”

De Play-Offs worden vanavond afgetrapt door Royal Antwerp FC en KRC Genk. Die laatstgenoemde zat ...

232
232
Rik De Mil voelt meteen zware PO-druk bij KAA Gent

KAA Gent start Play-Off 1 tegen KV Mechelen. De Buffalo’s spelen thuis en willen meteen met ...

67
67
Opvolger Mignolet: 'Club Brugge verrast met bekende naam'

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met keepen. De doelman was jarenlang een ...

691
691
'Italiaans fiasco eist nu ook de kop van Gattuso'

Vorige week werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld, waardoor alle 48 deelnemende landen nu ...

59
59
Radja voor rechtbank: Nainggolan weet waar hij aan toe is

Rond Radja Nainggolan is het maar zelden stil, ook omdat de ex-Rode Duivel zelden verlegen zit om ...

79
79
Nieuwe coach Cercle eerlijk: "Daarvoor extra tijd nodig"

De Jupiler Pro League wordt dit weekend na een korte break weer op gang getrapt en dat gebeurt ook ...

121
121
Club of Union? Vrancken duidt zijn kampioen aan

Nu het interlandvoetbal weer voorbij is, staat de start van de play-offs in de Jupiler Pro League ...

443
443
Bommetje barst bij Chelsea: sterkhouder uit selectie gezet

Ook in Engeland wordt er dit weekend weer gevoetbald nu de interlandbreak erop zit. Daar zit er bij ...

65
65

Meer sportnieuws