'Kompany moet ingrijpen voor topper op Club'

door
'Kompany moet ingrijpen voor topper op Club'

RSC Anderlecht is de laatste weken bezig aan een flinke opmars, met 0-5-zege van afgelopen weekend op Seraing als voorlopig hoogtepunt. Maar aanstaande zondag staan de Brusselaars weer voor een echte test. Dan wacht namelijk een verplaatsing op het veld van titelverdediger Club Brugge.


Voor coach Vincent Kompany en zijn manschappen een ideale waardemeter om na te gaan in welke mate er nu echt progressie gemaakt werd, de topwedstrijden in de heenronde van de reguliere waren immers geen onverdeeld succes. Maar eerst wacht dinsdagavond nog een thuiswedstrijd tegen STVV. En de kans is reëel dat Kompany in het duel met de Limburgers enkele ingrepen zal doorvoeren met oog op de clash met Blauw-Zwart.

Zo wijst SudPresse er op dat Kristoffer Olsson en Michael Murillo mogelijk aan de kant worden gehouden tegen de Kanaries. De Zweedse middenvelder en Panamese rechtsback zijn nochtans twee vaste waarden in de type-ploeg. Maar inmiddels hebben ze allebei al twee gele kaarten achter hun naam staan. Indien ze dinsdag opnieuw in het boekje gaan, zijn ze dus geschorst tegen de landskampioen.

RISICO NEMEN
De vraag is dus of Kompany bereid is om dat risico te nemen. In het geval van Olsson heeft Kompany met onder meer Majeed Ashimeru en Marco Kana alvast enkele vervangers achter de hand. Voor Murillo bestaat dan weer geen rechtstreekse doublure, met zou in Brugge allicht het meest gemist worden. Langs de andere kant moet beide spelers met hun ervaring wel in staat zijn om een match af te werken zonder geel te pakken. Aan Kompany dus om de knoop door te hakken. De algemene verwachting is evenwel dat hij kiest voor dezelfde basiself als afgelopen weekend.

LEES OOK: 'Anderlecht krijgt concurrentie: Club en Inter melden zich'

Kompany moet geen risico nemen met beide spelers ...

Meest recent

'Club Brugge twijfelt: risico of buitenkans?'

Zes miljoen. Dat bedrag doet iets met een club, met supporters, met verwachtingen. Club Brugge staat ...

72
72
'Standard heeft beet en troeft Westerlo af'

Standard begint aan 2026 als de toch wel verrassende nummer zes in de Jupiler Pro League. Om op het ...

25
25
Eddy Snelders opnieuw voor rechter: confrontatie dreigt

Morgen staat Eddy Snelders opnieuw in het middelpunt van de belangstelling, dit keer voor het ...

12
12
Antwerp heeft miljoenentransfer helemaal beet

Antwerp heeft zich dinsdag al geplaatst voor de halve finale van de beker en wil straks ook nog de ...

84
84
'Leegloop op Lisp? 3 Lierse goudhaantjes gegeerd'

Lierse schreef de voorbije jaren een mooi verhaal. Het groeide uit tot een stabiele club in 1B die ...

43
43
'Verbannen' Rode Duivel wil Garcia keuzestress bezorgen

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat zal ongetwijfeld ook zijn weerslag hebben op ...

45
45
Lieveling terug in Gent, Cercle casht stevig

We zijn intussen toch al bijna halfweg de wintermercato. Er worden dan ook alsmaar meer deals ...

72
72
Westerlo rondt transferdeal met Rangers helemaal af

Bij Westerlo hebben ze in de voorbije mercato's de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer ...

33
33
'KV Mechelen wijst miljoenenbod naar prullenmand'

KV Mechelen prijkt nog steeds op een zeer knappe vijfde plaats in de Jupiler Pro League en mag dus ...

184
184
Hasi komt met zéér duidelijke boodschap voor RSCA-bestuur

Besnik Hasi sprak op winterstage met DAZN. Peter Morren was de interviewer van dienst en legde hem ...

223
223
De Mil heeft transferboodschap voor ongeruste AA Gent-fans

Bij AA Gent moeten ze donderdag aan de bak in het Lotto Park. De start onder Rik De Mil was ...

214
214
'Messi krijgt voorstel van 1,4 miljard euro'

In het voetbal gaat véél te veel geld om. Dat bleek nog maar eens. Gelukkig is er ...

174
174
Hasi heeft goed én slecht nieuws voor bekertreffen

RSC Anderlecht staat voor een heel belangrijk duel. Tegen AA Gent moet Paars-Wit zich plaatsen voor ...

286
286
Karl Vannieuwkerke verliest geduld rond Gouden Schoen

Karl Vannieuwkerke neemt doorgaans geen blad voor de mond. De VRT-man keek met stijgende verbazing ...

293
293
'Kassa, kassa voor Zulte Waregem: strijd barst los'

Zulte Waregem gaat wellicht nog een uitgaande miljoenentransfer afronden. De interesse in een van de ...

381
381
'Anderlecht ruikt toptransfer: miljoenendeal onderweg'

RSC Anderlecht hoopt deze mercato toch een speler voor een aantal miljoenen euro’s te ...

683
683
'Anderlecht krijgt concurrentie: Club en Inter melden zich'

Anderlecht heeft nog heel veel werk om zich te versterken deze winter te versterken. Er liggen nog ...

484
484
'Transferdompers voor Club én Cercle Brugge'

De wintermercato is intussen al bijna halfweg, maar het is nog wachten op het échte vuurwerk ...

118
118
Japans talent voor Gent, Standard haalt jeugdproduct terug

Het echte transfergeweld moet nog losbarsten in de Jupiler Pro League, maar dat betekent niet dat de ...

70
70
'Overmars richt zijn pijlen op Chelsea-flop'

Antwerp plaatste zich dinsdagavond voor de halve finale van de Croky Cup na een thriller tegen La ...

192
192
'Club Brugge heeft nieuwe Stankovic al in vizier'

Bij Club Brugge zal de transfermolen de komende maanden ongetwijfeld weer volop draaien. Met Kaye ...

366
366
'STVV slaat fraaie transferslag bij Beerschot'

Halfweg het seizoen blijkt STVV dé revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries prijken ...

300
300
'Soap escaleert: Nainggolan en Lokeren op ramkoers'

Er zal deze maand in de Challenger Pro League ongetwijfeld heel wat bewegen. Het meest besproken ...

314
314
Hasi spreekt klare taal over contractsaga Coosemans

Anderlecht viel vorig weekend ook in de prijzen op het Gala van de Gouden Schoen. Nathan De Cat werd ...

191
191
Westerlo haalt vervanger Yow nu al binnen

Bij Westerlo belooft het alweer een drukke mercato te worden. De Kemphanen zien deze maand wellicht ...

40
40

Meer sportnieuws