'Kompany moet ingrijpen voor topper op Club'

door
'Kompany moet ingrijpen voor topper op Club'

RSC Anderlecht is de laatste weken bezig aan een flinke opmars, met 0-5-zege van afgelopen weekend op Seraing als voorlopig hoogtepunt. Maar aanstaande zondag staan de Brusselaars weer voor een echte test. Dan wacht namelijk een verplaatsing op het veld van titelverdediger Club Brugge.


Voor coach Vincent Kompany en zijn manschappen een ideale waardemeter om na te gaan in welke mate er nu echt progressie gemaakt werd, de topwedstrijden in de heenronde van de reguliere waren immers geen onverdeeld succes. Maar eerst wacht dinsdagavond nog een thuiswedstrijd tegen STVV. En de kans is reëel dat Kompany in het duel met de Limburgers enkele ingrepen zal doorvoeren met oog op de clash met Blauw-Zwart.

Zo wijst SudPresse er op dat Kristoffer Olsson en Michael Murillo mogelijk aan de kant worden gehouden tegen de Kanaries. De Zweedse middenvelder en Panamese rechtsback zijn nochtans twee vaste waarden in de type-ploeg. Maar inmiddels hebben ze allebei al twee gele kaarten achter hun naam staan. Indien ze dinsdag opnieuw in het boekje gaan, zijn ze dus geschorst tegen de landskampioen.

RISICO NEMEN
De vraag is dus of Kompany bereid is om dat risico te nemen. In het geval van Olsson heeft Kompany met onder meer Majeed Ashimeru en Marco Kana alvast enkele vervangers achter de hand. Voor Murillo bestaat dan weer geen rechtstreekse doublure, met zou in Brugge allicht het meest gemist worden. Langs de andere kant moet beide spelers met hun ervaring wel in staat zijn om een match af te werken zonder geel te pakken. Aan Kompany dus om de knoop door te hakken. De algemene verwachting is evenwel dat hij kiest voor dezelfde basiself als afgelopen weekend.

LEES OOK: Anderlecht uitgefloten aan rust: 'opvolger Hasi' al genoemd

Kompany moet geen risico nemen met beide spelers ...

Meest recent

Anderlecht uitgefloten aan rust: 'opvolger Hasi' al genoemd

Na de recente 1 op 9 wou RSC Anderlecht zo snel mogelijk aanknopen met een overwinning in de Jupiler ...

69
69
Straffe beelden: Stromae zet Lotto Park in vuur en vlam

RSC Anderlecht heeft op sportief vlak allerminst een succesvolle periode achter de rug. Maar qua ...

22
22
Barça leider na pareltje Yamal, extra ademruimte Van Persie

FC Barcelona heeft de macht terug gegrepen in de Spaanse Primera Division. De Catalanen wonnen met ...

10
10
'Club Brugge all-in: tweede duurste aanwinst uit clubgeschiedenis'

Met Félix Lemaréchal heeft Club Brugge zijn eerste aanwinst van de mercato ...

434
434
SK Beveren wint na tumult in slotfase, Vanderhaeghe baalt

SK Beveren blijft door de competitie razen in de Challenger Pro League. Op de Freethiel boekte de ...

92
92
Onwaarschijnlijk: Racing Genk faalt na knotsgekke slotfase

Racing Genk blijft krasselen in de eigen competitie. De Limburgers leken lange tijd op weg naar een ...

263
263
Anderlecht-Dender: Hasi verbaast met debutant in basiself

RSC Anderlecht liet de voorbije matchen dure steken vallen in de Jupiler Pro League en bleef tijdens ...

129
129
Cruciale zeges Chelsea en Villa, CDK wéér van belang

Charles De Ketelaere is goed aan het nieuwe kalenderjaar begonnen in de Serie A. Zondag was de Rode ...

20
20
"Héél slecht" - Janssen houdt zich niet in na 0 op 6

De goede sfeer na de opflakkering vlak voor nieuwjaar, is inmiddels weer gaan liggen bij Antwerp FC. ...

162
162
Club dokt fors voor Lemaréchal: exacte transfersom bekend

Club Brugge heeft zijn eerste aanwinst van de wintermercato beet. Zaterdag werd de komst van ...

466
466
Hommeles bij Antwerp: harde kern pakt Paul Gheysens aan

Antwerp FC is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen. Na de nederlaag van vorig weekend ...

298
298
'Xabi Alonso staat voor sensationele nieuwe trainersjob'

Amper een half seizoen na zijn komst, werd Xabi Alonso alweer bedankt voor bewezen diensten als ...

145
145
Winnend Charleroi legt pijnpunten Antwerp genadeloos bloot

Wat een week moest worden van revanche, draaide voor Antwerp uit op een nieuwe ontgoocheling. Na de ...

105
105
Hayen maakt statement met basiself, Vanzeir op de bank

KRC Genk boekte donderdag in Utrecht zijn eerste zege onder coach Nicky Hayen. Die goede lijn wil ...

65
65
Drama op Bosuil: noodlot slaat toe bij Van Helden

Rein Van Helden heeft een week van uitersten achter de rug. De verdediger rondde zijn transfer van ...

169
169
Enorme verrassing in JPL: "Grote bos bloemen in zijn reet"

De Jupiler Pro League is inmiddels weer aanbeland aan de 22ste speeldag. Een aantal clubs zullen ...

430
430
Union gered voor VAR: Mazzu haalt messcherp uit

Union SG heeft niet bepaald het beste weekend achter de rug. Terwijl de eerste achtervolgers telkens ...

156
156
Grote schlemiel bij verliezend Bayern: Kompany reageert

Bayern München heeft zaterdagnamiddag een kruis moeten maken over een ongeslagen seizoen in de ...

99
99
Club vol voor flankaanvaller: JPL-sensatie naar Brugge?

Met middenvelder Félix Lemaréchal wist Club Brugge KV zaterdag zijn eerste ...

658
658
'Hasi grijpt in: twee grote slachtoffers in basiself'

Na twee opeenvolgende nederlagen in de competitie, wil RSC Anderlecht zo snel mogelijk aankopen met ...

556
556
Drie wissels bij Antwerp: aanwinst meteen in basis

Antwerp FC werd vorig weekend stevig met de voeten op de grond gezet door FCV Dender. En zondag ...

52
52
De Mil laat zich gelden: sterkhouders klappen uit de biecht

KAA Gent is sterk aan de laatste rechte lijn van de reguliere competitie begonnen. Na de mooie ...

614
614
TRANSFERUURTJE: 'Club Brugge laat zich gaan, optater Kompany'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

281
281
'Fredberg strikt ex-sterkhouder van Anderlecht'

Jesper Fredberg werkte twee jaar voor RSC Anderlecht. De Deen bezorgde RSCA nét geen titel en ...

195
195
STVV vindt wéér parel: Vrancken onder de indruk

STVV won met 1-2 van La Louvière en liep zo twee punten in op leider Union SG. De Truienaars ...

198
198

Meer sportnieuws