'Kompany moet ingrijpen voor topper op Club'

door
'Kompany moet ingrijpen voor topper op Club'

RSC Anderlecht is de laatste weken bezig aan een flinke opmars, met 0-5-zege van afgelopen weekend op Seraing als voorlopig hoogtepunt. Maar aanstaande zondag staan de Brusselaars weer voor een echte test. Dan wacht namelijk een verplaatsing op het veld van titelverdediger Club Brugge.


Voor coach Vincent Kompany en zijn manschappen een ideale waardemeter om na te gaan in welke mate er nu echt progressie gemaakt werd, de topwedstrijden in de heenronde van de reguliere waren immers geen onverdeeld succes. Maar eerst wacht dinsdagavond nog een thuiswedstrijd tegen STVV. En de kans is reëel dat Kompany in het duel met de Limburgers enkele ingrepen zal doorvoeren met oog op de clash met Blauw-Zwart.

Zo wijst SudPresse er op dat Kristoffer Olsson en Michael Murillo mogelijk aan de kant worden gehouden tegen de Kanaries. De Zweedse middenvelder en Panamese rechtsback zijn nochtans twee vaste waarden in de type-ploeg. Maar inmiddels hebben ze allebei al twee gele kaarten achter hun naam staan. Indien ze dinsdag opnieuw in het boekje gaan, zijn ze dus geschorst tegen de landskampioen.

RISICO NEMEN
De vraag is dus of Kompany bereid is om dat risico te nemen. In het geval van Olsson heeft Kompany met onder meer Majeed Ashimeru en Marco Kana alvast enkele vervangers achter de hand. Voor Murillo bestaat dan weer geen rechtstreekse doublure, met zou in Brugge allicht het meest gemist worden. Langs de andere kant moet beide spelers met hun ervaring wel in staat zijn om een match af te werken zonder geel te pakken. Aan Kompany dus om de knoop door te hakken. De algemene verwachting is evenwel dat hij kiest voor dezelfde basiself als afgelopen weekend.

LEES OOK: "Te traag" - Anderlecht-tweetal maakt zich onmogelijk

Kompany moet geen risico nemen met beide spelers ...

Meest recent

Renard en Borguet slaan toe: Anderlecht kraait victorie

Bij RSC Anderlecht willen ze een bijzonder slimme zet doen. Misschien wel een van de slimste van ...

55
55
VN op bezoek bij KRC Genk: hét verhaal achter 25 jaar succes

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

7
7
"Te traag" - Anderlecht-tweetal maakt zich onmogelijk

Bij RSC Anderlecht blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de zomermercato. ...

170
170
Gastland Marokko flikt het! Finale AfCon staat vast na penalty's

De kaarten zijn geschud op de Africa Cup. Aanstaande zondag is het Marokko dat met Senegal zal ...

39
39
Alonso lacht in vuistje: Real blameert zich tegen tweedeklasser

De 1/8ste finales in de Copa del Rey hebben een enorme verrassing opgeleverd. Zo is het grote Real ...

126
126
Bayern raast door met nieuw record, totale vernedering Ajax

Het Bayern München van coach Vincent Kompany blijft door de Bundesliga razen. Woensdag werd het ...

124
124
Kampioen foutloos: Union naar halve finales na knappe goals

Union SG blijft voorlopig als enige Belgische club actief op drie verschillende fronten. De ...

71
71
Hayen zet puntjes op i bij Genk: "Zou onrealistisch zijn"

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

248
248
Maag Courtois keert om: Vini slachtoffer walgelijk incident

Slechts enkele dagen na het ontslag van coach Xabi Alonso, moest Real Madrid opnieuw aan de bak. ...

109
109
Details kleedkamer-interventie Bart Verhaeghe onthuld

Club Brugge is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en sneuvelde dinsdagavond op het ...

565
565
'Grote interesse Kerk: Antwerp onderneemt ultieme poging'

Antwerp FC staat wederom in de halve finales van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich ...

404
404
'Anderlecht neemt drastische beslissing in dossier-Duranville'

De fans van RSC Anderlecht blijven voorlopig wachten op de eerste directe aanwinsten van de ...

451
451
Eerste finalist Africa Cup bekend: Mané zet Salah een hak

De eerste finalist op de Africa Cup is bekend. Senegal rekende woensdag in de vooravond namelijk met ...

119
119
Verrassende zondebok bij Club Brugge: "Kinderlijk!"

Voor Club Brugge is de tweede helft van het seizoen van start gegaan met een fiasco. De ...

616
616
Antwerp ontdekt nieuwe parel: Goots gecharmeerd

Antwerp sloot 2025 ijzersterk af en is ook goed begonnen aan 2026. Het heeft zich dinsdag geplaats ...

217
217
'Club vindt vervanger voor Ordoñez in Ligue 1'

Club Brugge hoopt om Joel Ordoñez nog minstens tot het einde van het seizoen te kunnen ...

271
271
'Club Brugge twijfelt: risico of buitenkans?'

Zes miljoen. Dat bedrag doet iets met een club, met supporters, met verwachtingen. Club Brugge staat ...

341
341
'Standard heeft beet en troeft Westerlo af'

Standard begint aan 2026 als de toch wel verrassende nummer zes in de Jupiler Pro League. Om op het ...

137
137
Eddy Snelders opnieuw voor rechter: confrontatie dreigt

Morgen staat Eddy Snelders opnieuw in het middelpunt van de belangstelling, dit keer voor het ...

93
93
Antwerp heeft miljoenentransfer helemaal beet

Antwerp heeft zich dinsdag al geplaatst voor de halve finale van de beker en wil straks ook nog de ...

238
238
'Leegloop op Lisp? 3 Lierse goudhaantjes gegeerd'

Lierse schreef de voorbije jaren een mooi verhaal. Het groeide uit tot een stabiele club in 1B die ...

223
223
'Verbannen' Rode Duivel wil Garcia keuzestress bezorgen

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat zal ongetwijfeld ook zijn weerslag hebben op ...

93
93
Lieveling terug in Gent, Cercle casht stevig

We zijn intussen toch al bijna halfweg de wintermercato. Er worden dan ook alsmaar meer deals ...

107
107
Westerlo rondt transferdeal met Rangers helemaal af

Bij Westerlo hebben ze in de voorbije mercato's de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer ...

50
50
'KV Mechelen wijst miljoenenbod naar prullenmand'

KV Mechelen prijkt nog steeds op een zeer knappe vijfde plaats in de Jupiler Pro League en mag dus ...

323
323

Meer sportnieuws