'Kompany moet ingrijpen voor topper op Club'

door
'Kompany moet ingrijpen voor topper op Club'

RSC Anderlecht is de laatste weken bezig aan een flinke opmars, met 0-5-zege van afgelopen weekend op Seraing als voorlopig hoogtepunt. Maar aanstaande zondag staan de Brusselaars weer voor een echte test. Dan wacht namelijk een verplaatsing op het veld van titelverdediger Club Brugge.


Voor coach Vincent Kompany en zijn manschappen een ideale waardemeter om na te gaan in welke mate er nu echt progressie gemaakt werd, de topwedstrijden in de heenronde van de reguliere waren immers geen onverdeeld succes. Maar eerst wacht dinsdagavond nog een thuiswedstrijd tegen STVV. En de kans is reëel dat Kompany in het duel met de Limburgers enkele ingrepen zal doorvoeren met oog op de clash met Blauw-Zwart.

Zo wijst SudPresse er op dat Kristoffer Olsson en Michael Murillo mogelijk aan de kant worden gehouden tegen de Kanaries. De Zweedse middenvelder en Panamese rechtsback zijn nochtans twee vaste waarden in de type-ploeg. Maar inmiddels hebben ze allebei al twee gele kaarten achter hun naam staan. Indien ze dinsdag opnieuw in het boekje gaan, zijn ze dus geschorst tegen de landskampioen.

RISICO NEMEN
De vraag is dus of Kompany bereid is om dat risico te nemen. In het geval van Olsson heeft Kompany met onder meer Majeed Ashimeru en Marco Kana alvast enkele vervangers achter de hand. Voor Murillo bestaat dan weer geen rechtstreekse doublure, met zou in Brugge allicht het meest gemist worden. Langs de andere kant moet beide spelers met hun ervaring wel in staat zijn om een match af te werken zonder geel te pakken. Aan Kompany dus om de knoop door te hakken. De algemene verwachting is evenwel dat hij kiest voor dezelfde basiself als afgelopen weekend.

LEES OOK: Taravel speelt open kaart: 2 wissels bij Anderlecht

Kompany moet geen risico nemen met beide spelers ...

Meest recent

'Vrancken stilaan onhoudbaar: twee clubs in de running'

Bij STVV lijken ze steeds meer rekening gaan moeten houden met een vertrek van Wouter Vrancken. De ...

21
21
Zulte Waregem kondigt vertrek Vossen en vier anderen aan

Bijltjesdag bij Zulte Waregem. Essevee maakte vandaag bekend dat het maar liefst vijf spelers na het ...

34
34
'Jackpot voor Union SG: Engelse clubs leggen zak geld klaar'

Union SG gaat ook deze zomer de nodige spelers verliezen. Dat is de logica zelve. De Brusselaars ...

26
26
Taravel speelt open kaart: 2 wissels bij Anderlecht

Na de al even geflatteerde als deugddoende zege tegen AA Gent hoopt RSC Anderlecht de lijn door te ...

108
108
'Zulte Waregem vindt nieuwe T1 bij ... Anderlecht'

Nu het ook mathematisch al zeker is van het behoud staat er voor Zulte Waregem de komende weken nog ...

101
101
Sensatie in Amateur: BV-sprookje en racismerel in slot

De Jupiler Pro League kent dit weekend de derde speeldag in de Play-Offs, in de amateurreeksen is ...

37
37
Liefdesverklaring Leko: dubbele wissel in basiself Club?

Zondagavond is het zover. Dan kruisen titelpretendenten Union SG en Club Brugge voor het eerst in ...

182
182
Hommeles bij Real: dít sneerde Vinicius richting Bellingham

Real Madrid sneuvelde woensdag uit de Champions League en dreigt het seizoen dus met lege handen af ...

130
130
Geschiedenis! Club NXT naar prestigieuze finale Youth League

De U19 van Club Brugge heeft een knap stukje geschiedenis geschreven. Blauw-Zwart plaatste zich als ...

247
247
Anderlecht komt met groot nieuws: sterkhouder blijft

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen KV Mechelen, maar voor de clash in de ...

137
137
Nieuwe mokerslag voor Antwerp: crisis op de Bosuil?

Royal Antwerp FC kent een snertseizoen en de miserie lijkt maar niet te stoppen. Het Laatste Nieuws ...

274
274
Dubbele opsteker Anderlecht, Taravel spreekt over De Cat

RSC Anderlecht kampte met heel wat blessureleed en Nathan De Cat is de laatste in het rijtje. De ...

258
258
Leko bonkt op de borst: “Respect voor Union, maar…”

Komende speeldag staat de topper tussen Union SG en Club Brugge op het programma in de Champions ...

137
137
Real-fans lynchen eigen speler: racisme na Kompany-dreun

Real Madrid werd in de kwartfinale van de Champions League uitgeschakeld tegen het Bayern ...

99
99
KV Mechelen-smaakmaker doet boekje open: “Niet betaald”

KV Mechelen kent dit seizoen een wonderseizoen onder Fred Vanderbiest. Malinwa zit in de Champions ...

186
186
Straffe prestatie Stijnen: "Vooraf had ik hiervoor getekend"

Vrijdagavond volgt de ontknoping van het reguliere seizoen in de Challenger Pro League. Op de ...

54
54
Goudhaantje spreekt duidelijk over vertrek bij Anderlecht

Bij Anderlecht zagen ze de voorbije jaren al heel wat talent uit Neerpede op pijnlijke wijze de deur ...

187
187
Olivier Deschacht onthult: beschaamd na breuk met Annelien

Olivier Deschacht blikt met opvallende eerlijkheid terug op een moeilijke periode na zijn breuk met ...

75
75
Preud'homme illustreert straffe verandering bij Club

Club Brugge heeft in het voorbije decennium een straffe evolutie doorgemaakt. Het haalde in drie van ...

304
304
'Real zoekt coach: twee grote namen topkandidaat'

Real Madrid likt zijn wonden na de pijnlijke uitschakeling in de Champions League van deze week. De ...

98
98
'Standard heeft prijs: sterkhouder tekent bij'

Voor Standard kan het nog een mooi seizoen worden. De Rouches zijn immers nog niet uitgeteld voor ...

90
90
JPL-sensatie lonkt naar Anderlecht en Club: "Natuurlijk"

Het seizoen gaat zijn laatste fase in en dus beginnen heel wat clubs al te denken aan de ...

374
374
TRANSFERUURTJE: 'Real slachtoffert schlemiel, nieuwe nummer 1 Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

126
126
Chelsea onthult masterplan: valt Lavia uit de boot?

Chelsea staat bekend als een handelshuis. De Londense club koopt enorm veel talent en stuurt het ...

65
65
‘Zomerse knaltransfer Diego Moreira: statement voor WK’

Bondscoach Rudi Garcia zal ferme knopen moeten doorhakken voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, ...

61
61

Meer sportnieuws