Man City voert druk op met discutabele zege

101
Man City voert druk op met discutabele zege

In de Premier League heeft leider Manchester City zijn eerste achtervolgers zaterdagmiddag nog wat extra onder druk gezet. Dankzij de 100ste Premier League-treffer van Raheem Sterling won de titelverdediger met 1-0 op eigen veld tegen Wolverhampton Wanderers. Kevin De Bruyne viel na de pauze overigens in bij City, Leander Dendoncker startte namens de bezoekers in de basis.


In de eerste helft kon geen van beide ploegen het verschil maken, maar vlak voor de pauze incasseerde Wolverhampton een flinke opdoffer. Spits Raul Jimenez pakte eerst een gele kaart wegens een trekfout. Bij de vrije trap die daarop volgde nam de Mexicaan dan weer veel te weinig afstand (zie video onderaan). En dus kreeg hij prompt zijn tweede gele kaart op enkele seconden tijd. Wolverhampton moest daardoor de gehele tweede helft met een mannetje minder afwerken.

Na de pauze boekte City dan ook een logische wijze, al kwam die op bedenkelijke wijze tot stand. Zo ging de bal op de stip na een vermeende handsbal van Joao Moutinho. Maar de Portugese middenvelder beweerde bij hoog en bij laag dat de bal op zij belandde, in ieder geval was er amper tijd om zijn arm nog weg te trekken. Maar ook de VAR toonde zich genadeloos en dus nam Raheem Sterling plaats om de penalty te nemen.

STRAF JUBILEUM
De Engelse international faalde niet en tekende zo voor het enige doelpunt van de partij. Voor Sterling was dat meteen een fraai jubileum. Het was namelijk zijn 100ste doelpunt in de Premier League, slechts 32 spelers deden hem dit ooit voor. Door de nipte zege zet City in ieder geval druk op achtervolgers Chelsea en Liverpool, die spelen later op de dag thuis tegen respectievelijk Leeds United en Aston Villa.

LEES OOK: Alderweireld en Neville snoeihard voor Engelse topclub: "Afschuwelijk"

City wordt dit seizoen opnieuw kampioen ...

Meest recent

Computer voorspelt Belgische kampioen: Anderlecht verrast

De competitie is nog maar negen speeldagen ver in de Jupiler Pro League. Er zijn nog 75 punten te ...

22
22
‘Ballon d’Or: Spanje en Engeland maken Courtois af’

Thibaut Courtois (34) werd maandagavond in Londen derde bij de verkiezing voor beste doelman van de ...

44
44
'Standard neemt beslissing over ontslag Euvrard'

Een 0 op 12. Bij veel voetbalclubs is dat voldoende om de telefoon van de trainer roodgloeiend te ...

83
83
Anderlecht naïef? Data wijzen op ander probleem

RSC Anderlecht ging met 4-0 onderuit tegen AA Gent. Paars-Wit heet plots naïef te zijn. Maar ...

43
43
Leko zoekt perfecte formule: duo overtuigt nog niet

Bij Club Brugge draait het goed, maar Blauw-Zwart toch vooral op de jongens die er al waren. De ...

113
113
Rotatie bij Bruno? Opvallende statistiek bij Anderlecht

Vitor Bruno krijgt de kritiek dat hij veel te veel roteert. Maar heeft de Portugees stilaan wel ...

51
51
Ballon d'Or 2026: verrassende opvolger Dembélé bekend

In het London Palladium Theatre werd maandag de Ballon d'Or uitgereikt. Voor de 70ste editie ...

952
952
Thorup drop hint: opvallende vervanger Heymans bij Genk?

KRC Genk won zondag in eigen huis met 2-1 van Standard. Helaas voor de Limburgers liepen ze in het ...

146
146
Compper dumpt duo: goudhaantje Antwerp plots buitenspel

Uitgerekend tegen zwarte beest Charleroi maakte Antwerp komaf aan een reeks van zes matchen zonder ...

208
208
Code rood in Anderlecht: stoel Sibierski wankelt al

Momenteel zijn alle pijlen op Vitor Bruno gericht, maar de coach is uiteraard niet op z'n eentje ...

295
295
Wullaert vol emotie op Ballon d'Or: dit is haar klassement

Na enkele moeilijke weken bij de Red Flames krijgt Tessa Wullaert toch nog een persoonlijke ...

99
99
Boeckx opent Kompany-boekje: "Mijn vrouw heeft het gevoeld"

Vincent Kompany is gewend om altijd maar door te gaan, maar zelfs voor de Bayern-coach lijkt er een ...

178
178
Pfaff deelt emotionele woorden met Kompany: "Jij bent..."

De voetbalwereld leeft mee met Vincent Kompany, die enkele dagen geleden na een training bij Bayern ...

44
44
'Ruud Vormer plots in groot gevaar aan Belgische kust'

Ruud Vormer kreeg bij Knokke de kans om zich te bewijzen als hoofdtrainer, maar de resultaten ...

119
119
Lukaku beleeft horroravond en zorgt na 10 (!) seconden voor rel

Romelu Lukaku hoopte op bezoek bij Galatasaray eindelijk een statement te maken, maar de Belgische ...

590
590
Gigantische blunder Ballon d'Or: winnaar nu al bekend?

Is de winnaar van de Ballon d’Or 2026 nu al bekend? En heeft organisator France Football per ...

159
159
‘De Bruyne breekt met Napoli: verrassende bestemming bekend’

Kevin De Bruyne stond zaterdag tegen AS Roma opnieuw aan de aftrap bij Napoli. Toch blijft zijn ...

198
198
Union SG meldt zware tegenvaller: "Maanden buiten strijd"

Union SG kampt dit seizoen met opvallend veel blessureleed. De Brusselaars kwamen vandaag met nog ...

38
38
Leko waarschuwt titularis: wissel op til bij Club Brugge

Met zeven opeenvolgende overwinningen, waaronder twee stuks in de Champions League, is Club Brugge ...

352
352
Lardot velt duidelijk verdict over rode kaart Anderlecht

Het was alweer een bewogen weekend in de Jupiler Pro League, met tal van discutabele fases. ...

654
654
'Club Brugge verlegt grenzen: recordtransfer in januari?'

Opgeteld zitten ze over alle competities heen al aan 15 doelpunten en acht assists: en of Nicolo ...

505
505
Bruno buiten: Anderlecht stelt ultimatum voor ontslag

Enkele dagen na de deugddoende zege in Polen is het alweer crisis bij RSC Anderlecht, dat zondag met ...

516
516
Van Gucht over zijn bankrekening: "Ik steek mijn middelvinger op"

Ruben Van Gucht ligt al geruime tijd onder een vergrootglas. Over zijn privéleven, zijn werk ...

162
162
Albert ziet Standard énorm risico nemen na 0 op 12

Standard heeft zichzelf opnieuw in de problemen gebracht. De Luikenaars leden tegen Genk hun vierde ...

148
148
Alderweireld en Neville snoeihard voor Engelse topclub: "Afschuwelijk"

Manchester United verkeert nog maar eens in een enorme crisis. Gary Neville ziet met lede ogen aan ...

98
98

Meer sportnieuws