'Xavi ontmijnt Barça-bom met bericht aan De Jong'

door
'Xavi ontmijnt Barça-bom met bericht aan De Jong'

FC Barcelona is aan een wel erg steile afdaling bezig. Na de de eerder mindere prestaties en financiële problemen - waardoor het ook Lionel Messi niet kon behouden – kon het zich nu zelfs niet meer kwalificeren voor de knock-outfase in de Champions League. Dat nochtans in een niet al te zware groep met buiten Bayern München, ploegen als Benfica en Dinamo Kiev.


Klaarblijkelijk toch best nog lastige tegenstanders voor de Blaugrana, gezien het tegen Benfica amper één op zes pakte, en tegen de Oekraïners ontsnapten door twee keer met het kleinste verschil te winnen. Zowel in Kiev als op Camp Nou werd het immers 1-0 in het voordeel van Barça. Zo behaalden de Spanjaarden alsnog zeven punten, maar dat bleek dus niet genoeg om de kwalificatie voor de knock-outfase in de Champions League te halen.

Als we dan terugdenken aan enkele jaren geleden, waar Barça in de groepsfase iedereen een pak slaag gaf, wordt pas echt duidelijk hoe groot het verval is. Het feit dat er amper twee keer (!) werd gescoord in deze groepsfase, vertelt ook een groot deel van het verhaal. "Onwaarschijnlijk dat FC Barcelona slechts twee keer gescoord heeft in deze Champions League!", was ook Marc Degryse vol ongeloof. “Alleen Malmö en Dynamo Kiev doen slechter. Tot dat niveau is Barça afgegleden. Ze horen niet eens thuis in die achtste finales."

Het scorend vermogen ontbreekt, en moet dus omhoog worden getrokken. Liefst komende wintermercato al. Gezien Barcelona zich in geen al te beste financiële situatie bevindt, is het maar de vraag of ze daar in zullen slagen en één of meerdere nieuwe namen richting Camp Nou weten te lokken. Wat betreft spelers die mogen vertrekken, zou Xavi alvast zijn lijstje hebben opgesteld.

De Jong mag niet weg
Daarop prijken volgens Mundo Deportivo de verwachte namen van Coutinho, Umtiti, Mingueza, Luuk De Jong en Dest. Echter ook een grote verrassing op die lijst, want zo zou zelfs ook sterkhouder Marc André Ter Stegen mogen beschikken. Ook op transfergebied lijkt Barça intussen dus eerder toe aan paniekvoetbal. De Duitser geldt immers toch als één van de beste doelmannen ter wereld.

In het Spaanse medium stond ook de naam van Frenkie De Jong te lezen, maar dat gerucht werd inmiddels ontkracht. Zo zou Xavi het bestuur van FC Barcelona immers duidelijk hebben laten weten dat de Nederlander net niét te koop is. In een persoonlijk bericht zou de trainer van de Blaugrana De Jong wel hebben duidelijk gemaakt dat zijn niveau de hoogte in moet, gezien hij op zijn best gewoon één van de beste middenvelders ter wereld is. Groot tumult zo meteen vermeden, want was er op sociale media al veel ongeloof over de 'beslissing' om De Jong te willen laten gaan.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Club grijpt naast Duivels, Barça gaat los'

De Jong verkopen zou gewoon oerdom zijn...

Meest recent

Vloek op leider in play-offs? Dit vindt Hubert ervan

Om 20u45 wordt ook de Champions' Play-Off in de Jupiler Pro League afgetrapt. Daarin begint Union ...

3
3
‘Club Brugge ruikt buitenkans op mercato: Leko huivert’

Club Brugge ziet richting zomer een buitenkans op de transfermarkt opduiken, maar intern is niet ...

30
30
Geruchten over bliksemvertrek bij Napoli: De Bruyne spreekt

Na enkele maanden afwezigheid is Kevin De Bruyne helemaal terug. Voor de interlandbreak kon hij al ...

15
15
Duitse media smullen van Kompany’s hilarisch persmoment

Vincent Kompany werkte vrijdag zijn persconferentie af in aanloop naar de uitwedstrijd van Bayern ...

13
13
Wilmots doet transferplannen Standard uit de doeken

Standard trapt dit weekend zijn campagne in de Europe Play-Off af met een bezoek aan OH Leuven. De ...

36
36
Van der Elst ziet enorm transferdilemma voor Club

Club Brugge gaat in de play-offs op zoek naar de titel en daarna volgt ongetwijfeld weer een drukke ...

92
92
Taravel spiegelt zich aan Leko: "Dat wil ik ook"

Het is op de eerste speeldag van de Champions' Play-Off vooral uitkijken naar de kraker tussen Club ...

22
22
Vanaken breekt stilte: blessure zat dieper dan gedacht

Met de Champions’ Play-offs voor de deur lijkt Club Brugge zijn kapitein net op tijd terug te ...

65
65
Nederland in shock: Hoefkens legt schandaal bloot

Wat eerst leek op een juridisch staartje na de 6-0-nederlaag van NAC Breda, de club van Carl ...

90
90
'Italië verrast met opvallende keuze als bondscoach'

Bij Italië is alweer een nieuw hoofdstuk van de crisis begonnen. Gennaro Gattuso stapte vrijdag ...

73
73
‘Bliksemvertrek Mignolet bij de KBVB?’

Simon Mignolet stopt na dit seizoen als profvoetballer en hij gaat een avontuur aan bij de KBVB. ...

124
124
'Mokerslag voor Anderlecht: Club wil 2 toptargets wegkapen'

Het keepersdossier van Club Brugge en Anderlecht dreigt deze zomer opvallend hard door elkaar te ...

364
364
Misnoegd Antwerp wacht op uitleg Lardot: "Bizarre situatie"

Antwerp FC heeft op de eerste speeldag van de Europe Play-Offs meteen averij opgelopen. De Great Old ...

103
103
Afscheid bij Club Brugge? Vanaken gooit kaarten op tafel

Club Brugge wil in de komende weken de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis veroveren. Daarvoor ...

350
350
Bayern-top schaamt zich kapot na blunder rond Kompany

Vincent Kompany zet sterke prestaties neer bij Bayern München, maar net dat maakt de situatie ...

302
302
Commotie op Bosuil: Van der Elst gaat volledig los na dé fase

De kop is eraf in de Europe Play-Offs. Leider KRC Genk trapte de nacompetitie vrijdagavond op gang ...

474
474
'Anderlecht zet spaarpotje klaar voor eerste zomeraankoop'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs alsnog een Europees ticket af te dwingen, maar mikt ...

239
239
"Blauw-zwarte toverketel" - Club zwaar bevoordeeld in titelstrijd

De Champions' Play-Offs barsten zaterdagavond helemaal los. Hoewel het door de puntenverdeling in ...

694
694
Hayen in discussie met Antwerp-fans: coach doet boekje open

De openingswedstrijd van de Europe Play-Offs tussen Antwerp FC en KRC Genk is op 1-2 geëindigd ...

584
584
Brughmans straalt na geslaagd debuut: "Dat rugnummer ..."

KRC Genk heeft vrijdagavond de Europe Play-Offs op gang getrapt met een belangrijke 1-2-overwinning ...

248
248
Met beauty Dembélé: winnend PSG klaar voor Liverpool

Paris Saint-Germain is goed aan het beslissende luik van het seizoen begonnen. De grootmacht ...

25
25
Meteen cruciale zege Genk: Heymans legt Bosuil zwijgen op

KRC Genk heeft zijn ambities om de Europe Play-Offs te winnen tijdens de eerste speeldag meteen in ...

88
88
Champions' Play-Offs van start: zestal onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

91
91
CPL: KV Kortrijk doet gouden zaak in promotiestrijd

De kampioen mag dan wel al bekend zijn, er staat in de Challenger Pro League toch nog ...

134
134
'Wending in dossier-De Cat: transfersom ligt op tafel'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs om nog minstens te stijgen tot de derde plaats en ...

394
394

Meer sportnieuws