'Xavi ontmijnt Barça-bom met bericht aan De Jong'

door
'Xavi ontmijnt Barça-bom met bericht aan De Jong'

FC Barcelona is aan een wel erg steile afdaling bezig. Na de de eerder mindere prestaties en financiële problemen - waardoor het ook Lionel Messi niet kon behouden – kon het zich nu zelfs niet meer kwalificeren voor de knock-outfase in de Champions League. Dat nochtans in een niet al te zware groep met buiten Bayern München, ploegen als Benfica en Dinamo Kiev.


Klaarblijkelijk toch best nog lastige tegenstanders voor de Blaugrana, gezien het tegen Benfica amper één op zes pakte, en tegen de Oekraïners ontsnapten door twee keer met het kleinste verschil te winnen. Zowel in Kiev als op Camp Nou werd het immers 1-0 in het voordeel van Barça. Zo behaalden de Spanjaarden alsnog zeven punten, maar dat bleek dus niet genoeg om de kwalificatie voor de knock-outfase in de Champions League te halen.

Als we dan terugdenken aan enkele jaren geleden, waar Barça in de groepsfase iedereen een pak slaag gaf, wordt pas echt duidelijk hoe groot het verval is. Het feit dat er amper twee keer (!) werd gescoord in deze groepsfase, vertelt ook een groot deel van het verhaal. "Onwaarschijnlijk dat FC Barcelona slechts twee keer gescoord heeft in deze Champions League!", was ook Marc Degryse vol ongeloof. “Alleen Malmö en Dynamo Kiev doen slechter. Tot dat niveau is Barça afgegleden. Ze horen niet eens thuis in die achtste finales."

Het scorend vermogen ontbreekt, en moet dus omhoog worden getrokken. Liefst komende wintermercato al. Gezien Barcelona zich in geen al te beste financiële situatie bevindt, is het maar de vraag of ze daar in zullen slagen en één of meerdere nieuwe namen richting Camp Nou weten te lokken. Wat betreft spelers die mogen vertrekken, zou Xavi alvast zijn lijstje hebben opgesteld.

De Jong mag niet weg
Daarop prijken volgens Mundo Deportivo de verwachte namen van Coutinho, Umtiti, Mingueza, Luuk De Jong en Dest. Echter ook een grote verrassing op die lijst, want zo zou zelfs ook sterkhouder Marc André Ter Stegen mogen beschikken. Ook op transfergebied lijkt Barça intussen dus eerder toe aan paniekvoetbal. De Duitser geldt immers toch als één van de beste doelmannen ter wereld.

In het Spaanse medium stond ook de naam van Frenkie De Jong te lezen, maar dat gerucht werd inmiddels ontkracht. Zo zou Xavi het bestuur van FC Barcelona immers duidelijk hebben laten weten dat de Nederlander net niét te koop is. In een persoonlijk bericht zou de trainer van de Blaugrana De Jong wel hebben duidelijk gemaakt dat zijn niveau de hoogte in moet, gezien hij op zijn best gewoon één van de beste middenvelders ter wereld is. Groot tumult zo meteen vermeden, want was er op sociale media al veel ongeloof over de 'beslissing' om De Jong te willen laten gaan.

LEES OOK: 'Droomtransfer in de maak: Barça wil kandidaat-Duivel'

De Jong verkopen zou gewoon oerdom zijn...

Meest recent

Hubert op zijn hoede: "Een zéér complete ploeg"

In het Zwarte Land staat vanavond de heenmatch van de halve finale van de Croky Cup tussen Sporting ...

2
2
'Carrasco en Dams gaan alsnog transfers versieren'

Yannick Carrasco en Matteo Dams gaan de komende dagen mogelijk nog van club verwisselen. De twee ...

8
8
'Anderlecht zet zinnen op WK-tegenstander van België'

RSC Anderlecht kende alweer geen overtuigende mercato. Door het vertrek van Nilson Angulo lijkt het ...

55
55
'Club Brugge kansloos: bliksemvertrek nieuwe chouchou'

Club Brugge KV wist tijdens de afgelopen wintermercato zijn sterkhouders dan toch aan boord te ...

140
140
Eén man beslist over ontslag Renard: "Als zijn geduld op is ..."

RSC Anderlecht nam afgelopen zondag afscheid van Besnik Hasi als hoofdcoach. Maar ondertussen staat ...

284
284
'Kompany geniet na spectaculaire Bayern-wending'

Bayern München wil zich komend weekend tegen TSG Hoffenheim herpakken na een onverwachte 1 op 6 ...

41
41
Jan Boskamp geeft 'helse' update over gezondheid

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste één van de meest gewaardeerde voetbalanalisten ...

54
54
Alarm bij Anderlecht: Fink loopt meteen tegen lamp

Na de 2-0 op Standard moest Besnik Hasi vertrekken en neemt Edward Still voorlopig over. Thorsten ...

802
802
'Droomtransfer in de maak: Barça wil kandidaat-Duivel'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels wisselden tijdens de voorbije transferperiode van club. Anderen ...

224
224
'Club-bestuur vol aan de bak: víér topaanwinsten op agenda'

Met Félix Lemaréchal haalde Club Brugge KV uiteindelijk slechts één ...

589
589
'Genk casht fors op Oh: exacte transferdetails onthuld'

KRC Genk heeft op de valreep nog een grote uitgaande transfer beklonken. Zo staat Hyeon-gyu Oh op ...

170
170
'Nieuwe coach slikt meteen opdoffer bij Anderlecht'

RSC Anderlecht staat donderdagavond voor een levensbelangrijke bekerwedstrijd tegen Antwerp FC. ...

379
379
Kanté heeft alsnog terugkeer naar Europa beet

Deadline Day had nog het nodige drama in petto. Dat was bijvoorbeeld het geval in het dossier van ...

41
41
'Droomjob bij Man City? Kompany krijgt cruciaal nieuws'

Manchester City is met zes punten achterstand op leider Arsenal nog niet uitgeteld in de titelstrijd ...

132
132
'Transferbom: deze club werkt aan komst Messi in 2027'

Lionel Messi speelt komende zomer wellicht zijn laatste WK. De kans wordt groot geacht dat hij ...

50
50
Arsenal naar finale League Cup, Barça velt Real-killer

Er staat deze week niet alleen in België bekervoetbal op het programma. Dinsdagavond werd er ...

54
54
'Rode Duivel loopt transfer van 30 miljoen mis'

De wintermercato is in de meeste landen voorbij. Een aantal potentiële Rode Duivels hadden met ...

73
73
Gheysens geeft reden voor zeer kalme wintermercato Antwerp

Antwerp heeft nog zeven wedstrijden om alsnog een ticket voor de Champions' Play-Off uit de brand te ...

345
345
Anderlecht casht op Angulo: reden voor transfer bekend

Voor Anderlecht werd de laatste dag van de mercato nog verrassend druk. Paars-Wit haalde nog een ...

449
449
'Leegloop La Louvière: Frutos én coach naar Belgische club?'

Met nog zeven speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie staat er nog heel wat op het spel ...

221
221
'Antwerp baalt en loopt stunttransfer nog mis'

Antwerp sloot zijn wintermercato uiteindelijk af met amper één aanwinst. Er werd toch ...

162
162
'Renard moet écht vrezen na nieuwe onthulling'

Olivier Renard krijgt steeds meer kritiek nadat de afgelopen drie transferperiodes niet goed waren. ...

625
625
'Anderlecht weigerde dit monsterbod op De Cat'

RSC Anderlecht verkocht op de slotdag van de mercato Nilson Angulo aan Sunderland. De Brusselaars ...

1016
1016
Patro Eisden verrast met pikante transfer

Patro Eisden heeft op de valreep nog een transfer weten af te ronden. De club uit de Challenger Pro ...

79
79
'JPL of niet? Hasi zorgt voor héél vreemde wending'

Besnik Hasi is weg bij Anderlecht na het debacle in Standard. Zijn passage was opnieuw kort, zoals ...

323
323

Meer sportnieuws