'Xavi ontmijnt Barça-bom met bericht aan De Jong'

565
'Xavi ontmijnt Barça-bom met bericht aan De Jong'

FC Barcelona is aan een wel erg steile afdaling bezig. Na de de eerder mindere prestaties en financiële problemen - waardoor het ook Lionel Messi niet kon behouden – kon het zich nu zelfs niet meer kwalificeren voor de knock-outfase in de Champions League. Dat nochtans in een niet al te zware groep met buiten Bayern München, ploegen als Benfica en Dinamo Kiev.


Klaarblijkelijk toch best nog lastige tegenstanders voor de Blaugrana, gezien het tegen Benfica amper één op zes pakte, en tegen de Oekraïners ontsnapten door twee keer met het kleinste verschil te winnen. Zowel in Kiev als op Camp Nou werd het immers 1-0 in het voordeel van Barça. Zo behaalden de Spanjaarden alsnog zeven punten, maar dat bleek dus niet genoeg om de kwalificatie voor de knock-outfase in de Champions League te halen.

Als we dan terugdenken aan enkele jaren geleden, waar Barça in de groepsfase iedereen een pak slaag gaf, wordt pas echt duidelijk hoe groot het verval is. Het feit dat er amper twee keer (!) werd gescoord in deze groepsfase, vertelt ook een groot deel van het verhaal. "Onwaarschijnlijk dat FC Barcelona slechts twee keer gescoord heeft in deze Champions League!", was ook Marc Degryse vol ongeloof. “Alleen Malmö en Dynamo Kiev doen slechter. Tot dat niveau is Barça afgegleden. Ze horen niet eens thuis in die achtste finales."

Het scorend vermogen ontbreekt, en moet dus omhoog worden getrokken. Liefst komende wintermercato al. Gezien Barcelona zich in geen al te beste financiële situatie bevindt, is het maar de vraag of ze daar in zullen slagen en één of meerdere nieuwe namen richting Camp Nou weten te lokken. Wat betreft spelers die mogen vertrekken, zou Xavi alvast zijn lijstje hebben opgesteld.

De Jong mag niet weg
Daarop prijken volgens Mundo Deportivo de verwachte namen van Coutinho, Umtiti, Mingueza, Luuk De Jong en Dest. Echter ook een grote verrassing op die lijst, want zo zou zelfs ook sterkhouder Marc André Ter Stegen mogen beschikken. Ook op transfergebied lijkt Barça intussen dus eerder toe aan paniekvoetbal. De Duitser geldt immers toch als één van de beste doelmannen ter wereld.

In het Spaanse medium stond ook de naam van Frenkie De Jong te lezen, maar dat gerucht werd inmiddels ontkracht. Zo zou Xavi het bestuur van FC Barcelona immers duidelijk hebben laten weten dat de Nederlander net niét te koop is. In een persoonlijk bericht zou de trainer van de Blaugrana De Jong wel hebben duidelijk gemaakt dat zijn niveau de hoogte in moet, gezien hij op zijn best gewoon één van de beste middenvelders ter wereld is. Groot tumult zo meteen vermeden, want was er op sociale media al veel ongeloof over de 'beslissing' om De Jong te willen laten gaan.

LEES OOK: Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De Jong verkopen zou gewoon oerdom zijn...

Meest recent

Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

0
0
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

23
23
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

9
9
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

72
72
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

22
22
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

14
14
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

8
8
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

13
13
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

24
24
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

262
262
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

70
70
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

16
16
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

72
72
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

51
51
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

132
132
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

255
255
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

14
14
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

89
89
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

29
29
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

299
299
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

137
137
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

51
51
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

38
38
Zwak Tottenham weet weer wat verliezen is

Tottenham is na een dramatische start een stuk beter bezig in de Premier League. In de vroege ...

20
20
Boeckx geeft Bruno opvallende raad: zeer verrassende aanval

RSC Anderlecht speelt zondag in en tegen Club Brugge. Een zeer zware match en weinigen geven de ...

84
84

Meer sportnieuws