'Xavi ontmijnt Barça-bom met bericht aan De Jong'

565 stemmen
'Xavi ontmijnt Barça-bom met bericht aan De Jong'

FC Barcelona is aan een wel erg steile afdaling bezig. Na de de eerder mindere prestaties en financiële problemen - waardoor het ook Lionel Messi niet kon behouden – kon het zich nu zelfs niet meer kwalificeren voor de knock-outfase in de Champions League. Dat nochtans in een niet al te zware groep met buiten Bayern München, ploegen als Benfica en Dinamo Kiev.


Klaarblijkelijk toch best nog lastige tegenstanders voor de Blaugrana, gezien het tegen Benfica amper één op zes pakte, en tegen de Oekraïners ontsnapten door twee keer met het kleinste verschil te winnen. Zowel in Kiev als op Camp Nou werd het immers 1-0 in het voordeel van Barça. Zo behaalden de Spanjaarden alsnog zeven punten, maar dat bleek dus niet genoeg om de kwalificatie voor de knock-outfase in de Champions League te halen.

Als we dan terugdenken aan enkele jaren geleden, waar Barça in de groepsfase iedereen een pak slaag gaf, wordt pas echt duidelijk hoe groot het verval is. Het feit dat er amper twee keer (!) werd gescoord in deze groepsfase, vertelt ook een groot deel van het verhaal. "Onwaarschijnlijk dat FC Barcelona slechts twee keer gescoord heeft in deze Champions League!", was ook Marc Degryse vol ongeloof. “Alleen Malmö en Dynamo Kiev doen slechter. Tot dat niveau is Barça afgegleden. Ze horen niet eens thuis in die achtste finales."

Het scorend vermogen ontbreekt, en moet dus omhoog worden getrokken. Liefst komende wintermercato al. Gezien Barcelona zich in geen al te beste financiële situatie bevindt, is het maar de vraag of ze daar in zullen slagen en één of meerdere nieuwe namen richting Camp Nou weten te lokken. Wat betreft spelers die mogen vertrekken, zou Xavi alvast zijn lijstje hebben opgesteld.

De Jong mag niet weg
Daarop prijken volgens Mundo Deportivo de verwachte namen van Coutinho, Umtiti, Mingueza, Luuk De Jong en Dest. Echter ook een grote verrassing op die lijst, want zo zou zelfs ook sterkhouder Marc André Ter Stegen mogen beschikken. Ook op transfergebied lijkt Barça intussen dus eerder toe aan paniekvoetbal. De Duitser geldt immers toch als één van de beste doelmannen ter wereld.

In het Spaanse medium stond ook de naam van Frenkie De Jong te lezen, maar dat gerucht werd inmiddels ontkracht. Zo zou Xavi het bestuur van FC Barcelona immers duidelijk hebben laten weten dat de Nederlander net niét te koop is. In een persoonlijk bericht zou de trainer van de Blaugrana De Jong wel hebben duidelijk gemaakt dat zijn niveau de hoogte in moet, gezien hij op zijn best gewoon één van de beste middenvelders ter wereld is. Groot tumult zo meteen vermeden, want was er op sociale media al veel ongeloof over de 'beslissing' om De Jong te willen laten gaan.

🚀

De Jong verkopen zou gewoon oerdom zijn...

Meest recent

'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

37
37
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

40
40
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

24
24
'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

117
117
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

23
23
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

33
33
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

168
168
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

527
527
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

161
161
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

67
67
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

429
429
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

74
74
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

199
199
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

523
523
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

496
496
"Ze kunnen mekaar niet zien" - zorgwekkende analyse Duivels

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

477
477
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

351
351
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

186
186
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

585
585
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

266
266
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

1017
1017
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

324
324
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

661
661
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

472
472
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

151
151

Meer sportnieuws