Herboren Balikwisha rekent opnieuw af met Standard

219 stemmen
Herboren Balikwisha rekent opnieuw af met Standard

Er staan komend weekend in de Jupiler Pro League weer enkele stevige affiches op het programma. Zo wordt zondag op gang getrapt met een kraker tussen Antwerp en Standard. De clash tussen twee vurige teams levert altijd spektakel en strijd op, maar voor niemand zal de partij specialer worden dan voor Michel-Ange Balikwisha.


De 20-jarige flankaanvaller maakte in de zomer immers na een lange en breed uitgesmeerde soap voor 5 miljoen euro de overstap van Sclessin naar de Great Old. In Luik werd het jeugdproduct net niet met pek en veren weggeleid, nadat er berichten opgedoken waren dat hij met de wet van '78 gedreigd had omdat Standard hem liever wou verkopen aan Club Brugge, dat een hogere transfersom bood.

Balikwisha is de soap duidelijk nog niet vergeten. "Ik had dankbaarheid verwacht omdat ik Standard een cheque van 7 miljoen opleverde, maar in plaats daarvan kreeg ik alleen maar beledigingen. Nochtans had de club geld nodig en had ik het gevoel dat ik mezelf opofferde voor een club die niet eens wou luisteren naar wat ik wou en me tegen mijn wil richting Club Brugge duwde", verklaart hij in Sudpresse. "Het was niet aan Standard om mijn toekomst te beslissen. Als ze het aanbod van Antwerp meteen aanvaard hadden, dan was die situatie nooit zo uit de hand gelopen."

BLESSURES
Balikwisha lijkt alvast net op tijd weer in vorm te zitten om zijn ex-ploeg lik op stuk te geven. Donderdagavond maakte hij immers zijn eerste doelpunt van het seizoen, waarmee hij Antwerp de zege bezorgde in de laatste poulematch in de Europa League, tegen Olympiacos. Daarmee hoopt hij eindelijk vertrokken te zijn, nadat hij in zijn eerste maanden afgeremd werd door blessures en tactische keuzes van Priske.

LEES OOK: TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

🚀 Royal Antwerp FC-fans lezen nu:

Antwerp haalt toptalent eindelijk binnen
Antwerp haalt toptalent eindelijk binnen
246

Heeft hij gelijk?

Meest recent

Engelsen vinden geen opening en blijven gefrustreerd achter

Engeland is er dinsdagavond niet in geslaagd om zich al helemaal te verzekeren van de knock-outfase. ...

12
12
Ronaldo slaat terug na kritiek: "I'm back!"

Portugal was er niet in geslaagd om zijn openingsmatch op het WK te winnen tegen DR Congo en dat ...

19
19
Grote verrassing: Lommel-speler stopt op 28-jarige leeftijd

Lommel SK maakt komend seizoen na 23 jaar afwezigheid zijn rentree in de Jupiler Pro League. De ...

38
38
Controverse bij aftrap Engeland-Ghana na handshake-incident

Engeland kan dinsdagavond al de kwalificatie voor de zestiende finales over de streep trekken, als ...

79
79
Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

De voorbije weken is er een heuse vete ontstaan tussen Atletico Madrid en FC Barcelona. De Catalanen ...

56
56
Deschamps verlaat voorlopig WK na persoonlijke tragedie

Frankrijk heeft in de nacht van maandag op dinsdag al zijn ticket voor de zestiende finales op het ...

85
85
Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Het heeft een hele tijd geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

357
357
'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

196
196
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

62
62
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

45
45
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

367
367
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

122
122
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

747
747
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

112
112
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

47
47
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

106
106
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

86
86
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

206
206
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

378
378
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

348
348
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

573
573
'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

930
930
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

152
152
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

1003
1003
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

227
227

Meer sportnieuws