Herboren Balikwisha rekent opnieuw af met Standard

door
Herboren Balikwisha rekent opnieuw af met Standard

Er staan komend weekend in de Jupiler Pro League weer enkele stevige affiches op het programma. Zo wordt zondag op gang getrapt met een kraker tussen Antwerp en Standard. De clash tussen twee vurige teams levert altijd spektakel en strijd op, maar voor niemand zal de partij specialer worden dan voor Michel-Ange Balikwisha.


De 20-jarige flankaanvaller maakte in de zomer immers na een lange en breed uitgesmeerde soap voor 5 miljoen euro de overstap van Sclessin naar de Great Old. In Luik werd het jeugdproduct net niet met pek en veren weggeleid, nadat er berichten opgedoken waren dat hij met de wet van '78 gedreigd had omdat Standard hem liever wou verkopen aan Club Brugge, dat een hogere transfersom bood.

Balikwisha is de soap duidelijk nog niet vergeten. "Ik had dankbaarheid verwacht omdat ik Standard een cheque van 7 miljoen opleverde, maar in plaats daarvan kreeg ik alleen maar beledigingen. Nochtans had de club geld nodig en had ik het gevoel dat ik mezelf opofferde voor een club die niet eens wou luisteren naar wat ik wou en me tegen mijn wil richting Club Brugge duwde", verklaart hij in Sudpresse. "Het was niet aan Standard om mijn toekomst te beslissen. Als ze het aanbod van Antwerp meteen aanvaard hadden, dan was die situatie nooit zo uit de hand gelopen."

BLESSURES
Balikwisha lijkt alvast net op tijd weer in vorm te zitten om zijn ex-ploeg lik op stuk te geven. Donderdagavond maakte hij immers zijn eerste doelpunt van het seizoen, waarmee hij Antwerp de zege bezorgde in de laatste poulematch in de Europa League, tegen Olympiacos. Daarmee hoopt hij eindelijk vertrokken te zijn, nadat hij in zijn eerste maanden afgeremd werd door blessures en tactische keuzes van Priske.

LEES OOK: Club heer en meester: zwak Standard kansloos op Jan Breydel

Heeft hij gelijk?

Meest recent

KV Mechelen smult van nieuw koningskoppel

De droom van KV Mechelen om Play-Off I te halen, leek de voorbije weken uiteen te spatten. ...

31
31
Grappig moment: Leko gunt Mechele geen cadeau

Club Brugge boekte zondagavond een vlotte zege tegen Standard en dus waren er bij Blauw-Zwart ...

34
34
Real zwoegt zonder vedetten maar wint wel in Valencia

Real Madrid is zondagavond in het spoor van FC Barcelona gebleven in LaLiga. Evident bleek dat niet, ...

14
14
PSG duwt Marseille in diepe crisis, Juve ontsnapt in slot

PSG heeft zondagavond serieus uitgehaald in de Franse klassieker tegen Olympique Marseille. Het ...

21
21
Straf KV Mechelen: "Ik kan alleen maar trots zijn"

KV Mechelen heeft zich zondagavond op knappe wijze herpakt. Het was na een drie op vijftien ...

88
88
Oosting blijft optimistisch: "Hebben PO1 nog in eigen handen"

Antwerp heeft zondagavond een gouden kans laten liggen in de strijd om de Champions' Play-Off. De ...

83
83
Hautekiet noemt dé oorzaak voor zwakke prestatie Standard

Standard is er zondagavond niet in geslaagd om het Club Brugge lastig te maken. De Rouches konden ...

106
106
Leko onthult groot probleem bij Club voor Standard

Club Brugge heeft zondagavond zich uitstekend weten te herstellen van de nederlaag op Union vorige ...

160
160
Mechelen wint tegen Antwerp eindelijk weer en wipt top 6 in

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League werd afgesloten met een zeer interessante affiche. KV ...

65
65
Nieuwe vertrekker bij Anderlecht? Still doet boekje open

Op één week tijd ziet de trainersstaff van RSC Anderlecht er helemaal anders uit. ...

271
271
Club heer en meester: zwak Standard kansloos op Jan Breydel

Club Brugge heeft zich zondag op gepaste wijze herpakt na de dure nederlaag van vorige week op ...

141
141
El Ouahdi geeft dé reden voor heftige strijd met Degreef

KRC Genk heeft zondagmiddag indruk gemaakt met een sterke prestatie én overwinning tegen RSC ...

459
459
'Club Brugge is het spuugzat: zijn koffers staan klaar'

De wintermercato is dicht, maar bij Club Brugge blijft één dossier aanslepen: dat van ...

1127
1127
Statement Bayern na blunder Neuer, Haaland kilt Liverpool

Bayern München heeft met een statement komaf gemaakt met de dreigende 'crisis' na de recente 1 ...

61
61
Club veegt Standard van de mat: "Geef Mignolet dekentje"

In de Jupiler Pro League was het zondagavond uitkijken naar de partij tussen Club Brugge KV en ...

155
155
CPL: imposant Beveren heeft titel binnen handbereik

SK Beveren blijft bezig aan een uitmuntend seizoen in de Challenger Pro League. Na 22 speeldagen ...

156
156
Anderlecht niet te spreken over cruciale fase: "Onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht is een zoveelste teleurstelling rijker. Zondagmiddag verloor de recordkampioen ook op ...

279
279
Club-Standard: Leko ziet belangrijk duo in extremis afhaken

In de Jupiler Pro League staat zondagavond opnieuw een klassieker op het programma. Zo krijgt Club ...

75
75
Leider Union zwoegt, zweet én wint van stug La Louvière

Union SG heeft zondagavond zijn voorsprong aan de kop van het Jupiler Pro League-klassement met ...

59
59
'Trainerszoektocht Anderlecht: buitenlander plots topkandidaat'

Dat de nood aan een nieuwe hoofdtrainer bijzonder groot is bij RSC Anderlecht, bleek zondagmiddag ...

572
572
Vazquez wéér doeltreffend, nieuwe uitschuiver Ajax

Terwijl RSC Anderlecht maar blijft aanmodderen, toen één van de spelers die in januari ...

121
121
Volgend bommetje bij Anderlecht: ook Still naar uitgang?

De sportieve leiding van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer met de zoektocht naar een ...

396
396
Anderlecht-fans koken: Genk bevoordeeld door VAR?

RSC Anderlecht raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Na een offensieve ...

622
622
Standard slikt last-minute optater voor clash op Club

Standard boekte afgelopen weekend een broodnodige zege tegen RSC Anderlecht. Zondag op het veld van ...

312
312
Anderlecht-drama deint uit: sterk Genk boekt gouden zege

De sportieve crisis bij RSC Anderlecht blijft maar verder escaleren. Zondagmiddag ging Paars-Wit ook ...

370
370

Meer sportnieuws