Herboren Balikwisha rekent opnieuw af met Standard

219 stemmen
Herboren Balikwisha rekent opnieuw af met Standard

Er staan komend weekend in de Jupiler Pro League weer enkele stevige affiches op het programma. Zo wordt zondag op gang getrapt met een kraker tussen Antwerp en Standard. De clash tussen twee vurige teams levert altijd spektakel en strijd op, maar voor niemand zal de partij specialer worden dan voor Michel-Ange Balikwisha.


De 20-jarige flankaanvaller maakte in de zomer immers na een lange en breed uitgesmeerde soap voor 5 miljoen euro de overstap van Sclessin naar de Great Old. In Luik werd het jeugdproduct net niet met pek en veren weggeleid, nadat er berichten opgedoken waren dat hij met de wet van '78 gedreigd had omdat Standard hem liever wou verkopen aan Club Brugge, dat een hogere transfersom bood.

Balikwisha is de soap duidelijk nog niet vergeten. "Ik had dankbaarheid verwacht omdat ik Standard een cheque van 7 miljoen opleverde, maar in plaats daarvan kreeg ik alleen maar beledigingen. Nochtans had de club geld nodig en had ik het gevoel dat ik mezelf opofferde voor een club die niet eens wou luisteren naar wat ik wou en me tegen mijn wil richting Club Brugge duwde", verklaart hij in Sudpresse. "Het was niet aan Standard om mijn toekomst te beslissen. Als ze het aanbod van Antwerp meteen aanvaard hadden, dan was die situatie nooit zo uit de hand gelopen."

BLESSURES
Balikwisha lijkt alvast net op tijd weer in vorm te zitten om zijn ex-ploeg lik op stuk te geven. Donderdagavond maakte hij immers zijn eerste doelpunt van het seizoen, waarmee hij Antwerp de zege bezorgde in de laatste poulematch in de Europa League, tegen Olympiacos. Daarmee hoopt hij eindelijk vertrokken te zijn, nadat hij in zijn eerste maanden afgeremd werd door blessures en tactische keuzes van Priske.

LEES OOK: Oefenduels: wake up-call Standard, KVK geeft zege nipt weg

Heeft hij gelijk?

Meest recent

'Anderlecht grijpt mis, Athletic de Bilbao wint het pleit'

RSC Anderlecht speurt wereldwijd rond naar versterking. Ze kijken rond naar ervaren jongens, maar ...

72
72
Sommer heeft héél duidelijke boodschap voor Club Brugge-fans

Yann Sommer maakte nog geen minuten tegen sc Heerenveen, maar dat zal in de volgende oefenpot wel ...

94
94
'STVV passeert weer langs de kassa'

STVV gaat weldra een volgende uitgaande transfer afronden. De Kanaries zijn momenteel nog volop aan ...

76
76
Oefenduels: wake up-call Standard, KVK geeft zege nipt weg

De start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League komt steeds dichter. En dus werken de ...

84
84
'Toptransfer Tresoldi: Club krijgt deadline opgelegd'

Het zijn drukke dagen voor de sportieve leiding van Club Brugge. Zo staat de landskampioen op punt ...

373
373
Nummer 9 voor Messi? Opvallende actie Ballon d'Or-organisatie

Lionel Messi kan zondagavond opnieuw een indrukwekkend stukje voetbalgeschiedenis schrijven. Zo ...

89
89
'Club heeft genoeg gezien: miljoenenaankop kan beschikken'

Tenzij de medische proeven nog roet in het eten gooien, trekt Christos Tzolis eerstdaags naar ...

390
390
Garcia of nieuwe bondscoach? Vandenbempt spreekt heldere taal

Terwijl dit weekend de ontknoping van het WK 2026 wordt afgewerkt, is de KBVB-top volop bezig met ...

230
230
TRANSFERUURTJE: 'Drukte bij Club, miljoenentransfer El Ouahdi'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

281
281
Grote troef overname Antwerp: toptransfers op komst?

Royal Antwerp FC is overgenomen door Wouter Vandenhaute en consorten. Paul Gheysens neemt afscheid ...

578
578
Straffe wending Khalaili: Hubert doet boekje open

Anan Khalaili leek op weg naar een zomerse toptransfer naar Internazionale. Er werd al een akkoord ...

138
138
Donald Trump praat mond voorbij over Balogun-affaire

De Balogun-affaire blijft nog nazinderen. De spits van de Verenigde Staten was geschorst tegen ...

361
361
Onverwachte laatste Antwerp-boodschap aan Gheysens

Paul Gheysens heeft officieel afscheid genomen van Royal Antwerp FC. De zakenman stond tien jaar aan ...

262
262
‘Verrassende club wint strijd om Raskin: ferme som bekend’

Nicolas Raskin kende een sterk WK met de Rode Duivels. De middenvelder was één van de ...

250
250
Meer dan 200 landen steunen Infantino: klacht bij IOC

Gianni Infantino is een veelbesproken figuur dit WK. De president van de FIFA is al jarenlang de ...

249
249
'Wils weigerde deze aanbieding uit de Jupiler Pro League'

Stef Wils koos onlangs om bij Amedspor te tekenen. Niet als hoofdtrainer, maar als assistent-coach ...

110
110
'Van Crombrugge weigert voorstel van Jupiler Pro League-club'

Hendrik Van Crombrugge moet weg bij KRC Genk. De doelman traint zelfs individueel. De ervaren keeper ...

412
412
'Volgende club in de markt voor Saliba, RSCA beslist'

Zeer goed nieuws voor Vitor Bruno. Nathan Saliba is weer terug op RSC Anderlecht. De Canadese ...

617
617
Joos of Vandenbempt? VRT kiest commentator WK-finale

Zondagavond is het zover: dan vechten Argentinië en Spanje uit wie met de wereldtitel aan de ...

1182
1182
Anderlecht vloekt luidop: extra hinderpaal tegen Hammarby

RSC Anderlecht begint weldra aan zijn nieuwe seizoen. In de tweede voorronde van de Europa League ...

392
392
Kompany vreest mokerslag: Kane kan voor 300M kiezen

Vincent Kompany heeft Harry Kane belangrijker dan ooit gemaakt bij Bayern. Toch dreigt hij zijn ...

377
377
Instorting Engeland zindert na: Tuchel in nauwe schoentjes

Engeland is er wederom niet in geslaagd de WK-finale te halen. Nochtans kwam het in de halve finale ...

248
248
'Transferspektakel Club Brugge: twee topdeals in pijplijn'

Club Brugge is voorlopig niet aan een overtuigende oefencampagne bezig en verloor vrijdagavond ook ...

975
975
Gevolgen Antwerp-overname: transfervuurwerk en (Belgische) trainer

Na een soap van enkele maanden is de overname van Antwerp FC eindelijk rond. Een consortium rond ...

1336
1336
Atlético Madrid snoeihard: "Mag niet weg voor 200 miljoen"

Atlético Madrid speelt het spel keihard. Eén van de smaakmakers wil de club graag ...

164
164

Meer sportnieuws