Herboren Balikwisha rekent opnieuw af met Standard

219
Herboren Balikwisha rekent opnieuw af met Standard

Er staan komend weekend in de Jupiler Pro League weer enkele stevige affiches op het programma. Zo wordt zondag op gang getrapt met een kraker tussen Antwerp en Standard. De clash tussen twee vurige teams levert altijd spektakel en strijd op, maar voor niemand zal de partij specialer worden dan voor Michel-Ange Balikwisha.


De 20-jarige flankaanvaller maakte in de zomer immers na een lange en breed uitgesmeerde soap voor 5 miljoen euro de overstap van Sclessin naar de Great Old. In Luik werd het jeugdproduct net niet met pek en veren weggeleid, nadat er berichten opgedoken waren dat hij met de wet van '78 gedreigd had omdat Standard hem liever wou verkopen aan Club Brugge, dat een hogere transfersom bood.

Balikwisha is de soap duidelijk nog niet vergeten. "Ik had dankbaarheid verwacht omdat ik Standard een cheque van 7 miljoen opleverde, maar in plaats daarvan kreeg ik alleen maar beledigingen. Nochtans had de club geld nodig en had ik het gevoel dat ik mezelf opofferde voor een club die niet eens wou luisteren naar wat ik wou en me tegen mijn wil richting Club Brugge duwde", verklaart hij in Sudpresse. "Het was niet aan Standard om mijn toekomst te beslissen. Als ze het aanbod van Antwerp meteen aanvaard hadden, dan was die situatie nooit zo uit de hand gelopen."

BLESSURES
Balikwisha lijkt alvast net op tijd weer in vorm te zitten om zijn ex-ploeg lik op stuk te geven. Donderdagavond maakte hij immers zijn eerste doelpunt van het seizoen, waarmee hij Antwerp de zege bezorgde in de laatste poulematch in de Europa League, tegen Olympiacos. Daarmee hoopt hij eindelijk vertrokken te zijn, nadat hij in zijn eerste maanden afgeremd werd door blessures en tactische keuzes van Priske.

LEES OOK: Thorup ziet grote verandering bij KRC Genk: "Hard op gewerkt"

Heeft hij gelijk?

Meest recent

'Flick ramt op tafel: toptransfer Barça in januari'

FC Barcelona scherpt momenteel de messen voor de clash van zondagavond tegen Real Madrid. ...

14
14
Drastische ingreep Anderlecht: tweetal in vieze papieren

Na de Europese zege op Jagiellonia Bialystok, is de sfeer rond RSC Anderlecht alweer gekeerd. Al ...

41
41
‘Spoorloos in Brugge: Leko laat Club-miljonair wegrotten’

Hij won in Saudi-Arabië een finale tegen Cristiano Ronaldo en verdiende daar naar verluidt ...

213
213
Kompany zakt in mekaar na training: directe oorzaak bekend

In de Bundesliga staat Bayern München zondagavond voor de topper tegen revelatie SC Freiburg. ...

113
113
Tolu verovert Ajax: megadeal in de maak?

Tolu Arokodare voelt zich helemaal thuis bij Ajax. De aanvaller, die momenteel op huurbasis actief ...

67
67
Op de radar van Van Bommel? "Mix tussen Witsel en Fellaini"

Gaat Mark van Bommel bij de komende interlandperiode een smaakmaker uit de Eredivisie oproepen bij ...

108
108
De Cuyper verrast in Premier League: "Ik droom ervan"

Maxim De Cuyper trok vorig jaar voor 20 miljoen euro van Club Brugge naar Brighton & Hove ...

76
76
Eénvoudig Rode Duivel: "Terug naar Union SG?"

Dante Vanzeir kijkt met een zekere weemoed terug op zijn periode bij Union. De aanvaller beseft dat ...

108
108
Juventus en Man Utd? Conte reageert op geruchten

Juventus en Manchester United zijn twee tenoren van het Europese voetbal, maar beide clubs zijn nog ...

24
24
Simons looft smaakmaker OHL: "Anderen hebben dat niet"

Timmy Simons heeft goed nieuws gekregen bij OH Leuven. Zowel doelman Dani van den Heuvel als ...

31
31
Nilis doet grote plannen na promotie bij Patro uit de doeken

Luc Nilis is voortaan geen assistent-trainer meer bij Patro Eisden, maar maakt deel uit van de ...

44
44
Thorup ziet grote verandering bij KRC Genk: "Hard op gewerkt"

KRC Genk neemt het dit weekend op tegen Standard. De Limburgers wonnen de afgelopen partijen van KV ...

125
125
Xabi Alonso oordeelt over Penders: "Zoals Courtois"

Bij Chelsea zagen ze Emiliano Martinez vorige week uitvallen met een blessure. De Argentijnse ...

125
125
Belgische clubs maken indruk: Serie A en Ligue 1 lopen achter

Club Brugge, RSC Anderlecht, Union SG, STVV en AA Gent hebben tot op heden al goed werk geleverd in ...

95
95
Anderlecht heeft goud in handen: "Ontdekking van het jaar"

Bij RSC Anderlecht werd (veel te vroeg) door bepaalde media al een crisis uitgesproken en sommige ...

139
139
‘Anderlecht stunt: spurtbom offert fortuin op om te tekenen'

Na de bekerblamage op het Kiel zoekt Anderlecht nog altijd naar snelheid op de flanken. Eén ...

483
483
Eden Hazard lyrisch over Rode Duivel: "De beste ooit"

Eden Hazard kende een prachtige carrière bij Lille OSC, Chelsea, Real Madrid en de Rode ...

435
435
Dure vogel moet vrezen: comeback bij Club Brugge

Jorne Spileers (21) lijkt eindelijk helemaal gelanceerd bij Club Brugge. De verdediger knokte zich ...

421
421
Vader Kompany komt met cruciale update over zoon

Vincent Kompany werd vandaag afgevoerd naar het ziekenhuis in München. De veertigjarige ...

501
501
Bayern München komt met officieel statement over Kompany

Heel de voetbalwereld schrok vanavond toen Duitse media naar buiten kwamen met het nieuws dat ...

579
579
Nieuwe details bekend over ziekenhuisopname Kompany

Vincent Kompany was de afgelopen dagen vaak in het nieuws in Duitsland. Eerst waren er geluiden over ...

441
441
Anderlecht-aanwinst slaat terug na kritiek: "Geweldige opsteker"

Anderlecht heeft zijn Europese campagne nieuw leven ingeblazen. De Brusselaars boekten woensdagavond ...

129
129
Marc Coucke krijgt onverwachte klap in strandbaroorlog

Marc Coucke leek op weg om zijn plannen aan de Belgische kust verder uit te bouwen, maar plots hangt ...

59
59
Ontslag bij Manchester United? Carrick speelt open kaart

Michael Carrick heeft vrijdag tijdens zijn persconferentie vooruitgeblikt op het Premier League-duel ...

52
52
Stroeykens is helemaal terug: "Hoort bij de voetballerij"

RSC Anderlecht won met 0-3 van Jagiellonia. Een correcte prestatie van de Brusselaars. Samen ...

146
146

Meer sportnieuws