"Bij Club of Anderlecht zou hij meteen bepalend zijn"

door

Hoe raakt Standard nog uit deze crisis? Het is de vraag die iedereen in Luik zich dezer dagen stelt. Een trainerswissel hebben ze dit seizoen al geprobeerd - Mbaye Leye moest in oktober plaats ruimen voor Luka Elsner - maar die bracht geen zoden aan de dijk. Het bestuur, met voorzitter Bruno Venanzi en CEO Alexandre Grosjean op kop, is de volgende zondebok van de supporters, maar de spelers blijven voorlopig opvallend buiten schot.


Talent is er in principe wel aanwezig in Luik. Met Arnaud Bodart beschikken ze over een uitstekende doelman, terwijl ook spelers als Laifis, Raskin, Bastien, Carcela en Lestienne in het verleden al lieten zien dat ze kwaliteiten hebben. Ook Selim Amallah maakte de voorbije seizoenen indruk, maar haalt dit jaar met twee goals en twee assists niet zijn gebruikelijke rendement.

Desondanks blijft Alexandre Teklak zeer lovend over de Marokkaan. "Ik vind hem één van de beste spelers in onze competitie. Zet Amallah bij Gent, Club, Anderlecht of Genk en hij zal meteen een bepalende speler worden", stelt de analist bij La Dernière Heure. "Intrinsiek hoort hij bij de vijf beste spelers in onze competitie, maar mentaal zit het momenteel niet goed bij hem."

BLESSURES
Amallah werd dit seizoen ook geremd door blessures. Een kwetsuur aan de adductoren hield hem al een maand aan de kant en ook vorig weekend tegen Charleroi was hij er weer niet bij. De verwachting is dat de offensieve middenvelder ook niet fit zal raken voor de pittige trip naar de Bosuil op zondag. Bovendien werd hij ook dit seizoen vaak vanop links uitgespeeld, terwijl Teklak vindt dat Amallah beter tot zijn recht komt als nummer tien.

LEES OOK: 'Eerste zomeraanwinst: Standard op zucht van JPL-uitblinker'

Hoort hij bij de vijf beste spelers in de JPL?

Meest recent

Hayen krijgt raad: Genk-miscast moet er meteen uit

KRC Genk greep net naast een ticket voor Play-Off 1. De Limburgers sloten het seizoen af met een 5-5 ...

10
10
Code rood bij Antwerp: Oosting zwaar onder vuur

Royal Antwerp FC wist Play-Off 1 niet te bereiken. The Great Old keek zelfs even tegen ...

21
21
Steven Defour maakt brandhout van Anderlecht

RSC Anderlecht ging op de laatste speeldag van de reguliere competitie pijnlijk onderuit tegen ...

51
51
Jan Vertonghen mee naar WK? Mannaert hakt knopen door

Wie Rode Duivels zegt, zegt Jan Vertonghen (157 caps). De recordinternational is inmiddels al ...

50
50
Brusselmans zorgt voor kippenvel: "Zou het nooit doen"

Herman Brusselmans heeft met een onverwacht gezinsmoment iedereen naar de keel gegrepen. De ...

10
10
TRANSFERUURTJE: ‘Standard en Club kijken in JPL, Anderlecht dubt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

116
116
Ruben Van Gucht duikt in pikant avontuur met blonde BV

Hij slijpt de messen. Letterlijk en figuurlijk. Ruben Van Gucht lijkt klaar om opnieuw toe te slaan, ...

32
32
Titelrace barst los: Union, Club Brugge of underdog?

Union, Club Brugge, STVV, AA Gent, KV Mechelen en RSC Anderlecht. Ziedaar de zes ploegen die straks ...

70
70
'Hard verdict Hayen: sterkhouder out bij KRC Genk?'

KRC Genk verspeelde zondag een uitgelezen kans om zich op de valreep alsnog bij de top zes scharen. ...

204
204
Aftellen naar de play-offs: de ultieme 11 van de JPL

De echte prijzen worden pas aan de meet uitgedeeld, maar met de reguliere competitie achter de rug ...

103
103
Vanhaezebrouck helpt topclubs: vijf koopjes in JPL

De voorbije maanden drukten weer heel wat smaakmakers hun stempel op de Belgische velden. Niet ...

342
342
JPL 2025-26: 10 opvallende cijfers na regulier seizoen

Nu alle tickets verdeeld zijn maakt de reguliere competitie plaats voor de play-offs. Vooraleer het ...

139
139
Club of Union dé titelfavoriet? Filip Joos bekent kleur

Na de huidige interland-periode gaat de titelstrijd in de Champions' Play-Offs van start. De meeste ...

333
333
'Openda-drama deint uit: drastische beslissing Juventus'

De Rode Duivels blazen dinsdag verzamelen in Tubeke in aanloop naar hun stage in de VS. Voor een ...

115
115
Groot gemis: "Hij is samen met Tzolis beste speler in JPL"

De kaarten zijn geschud in de Jupiler Pro League, de plekjes in de verschillende Play-Offs zijn ...

220
220
Overzicht Europa: record Kompany, eindelijk prijs Arsenal?

De eerste interland-break van het seizoen is begonnen, de clubs kunnen even tot rust komen in ...

122
122
Mokerslag Anderlecht: zo reageert Coucke op Cercle-fiasco

RSC Anderlecht heeft de reguliere competitie in de Jupiler Pro League afgesloten met een pijnlijke ...

527
527
"Ongelooflijk" - Garcia wild van 'genie' bij Rode Duivels

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

169
169
'Eerste zomeraanwinst: Standard op zucht van JPL-uitblinker'

Standard zal in de komende weken via de Europe Play-Offs alsnog trachten om een Europees ticket af ...

259
259
Drama rond Lukaku ontploft: Conte grijpt genadeloos in

Het signaal van Conte kon bijna niet harder zijn voor Romelu Lukaku. Terwijl Napoli blijft winnen, ...

191
191
'Hayen zet orde op zaken: eerste slachtoffer in vizier'

KRC Genk heeft een absolute rotweek achter de rug. Daags na de Europese uitschakeling in Freiburg, ...

385
385
Hommeles bij Duivels: ophef rond één naam in selectie

De Rode Duivels reizen eerstdaags naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage op het WK ...

345
345
Nieuwe TD op komst: Anderlecht dropt belangrijke hint

Nu het seizoen even onderbroken wordt door de nationale ploegen, hebben de clubs tijd om zich te ...

452
452
Kalender Play-Offs: groot voordeel Club in volle titelstrijd

In de komende dagen zijn de nationale ploegen aan zet, vervolgens barst de titelstrijd in de ...

1067
1067
Hoofdrolspelers vellen verdict over kalender Play-Offs

Na de interlandbreak is het money time in de Jupiler Pro League, waar de reguliere competitie dan ...

320
320

Meer sportnieuws