Opgelet! Nieuwigheid in Europese knock-outfases

365
Opgelet! Nieuwigheid in Europese knock-outfases

Vanavond worden in de Europa League en de Conference League de laatste duels van de groepsronde afgewerkt. Voor Antwerp zat het Europese avontuur er vóór vanavond al op, KAA Gent was dan weer gekwalificeerd als groepswinnaar, terwijl Racing Genk nog vol aan de bak moest. Ook de Limburgers stonden er echter voor aanvang van hun wedstrijd tegen Rapid best goed voor wat betreft kans op overwintering.


Kwalificatie voor de knock-outfase van de Europa League had het evenwel niet meer zelf in de hand. Genk moet thuis winnen van Rapid Wenen, maar tegelijkertijd ook rekenen op een overwinning van West Ham United tegen Dinamo Zagreb. Echter is het vanaf dit seizoen zo dat ook de nummers drie uit de Europa League na de winterstop nog in actie komen in Europa.

Dat is natuurlijk allemaal te danken aan de bijkomende competitie, de UEFA Conference League. Zoals dat al jaren het geval is in de Champions League, waar de ploegen die als derde eindigen in hun poule afzakken naar de Europa League, gaat dat daar nu ook afdalend richting Conference League. Met de komst van die nieuwe competitie, kent de knock-outfase dit seizoen ook een bijzondere twist.

Opvallende nieuwigheid
Zo zullen namelijk niet alle gekwalificeerde clubs in actie komen in de 1/16 finales. Zo hoeven de groepswinnaars uit de Europa en Conference League (dus ook AA Gent) die ronde immers niet af te werken. In de Europa League zullen de tweedes uit de poules het opnemen tegen de afzakkers uit de Champions League, in de Conference League gebeurt hetzelfde, maar dan met de afzakkers uit de Europa League.

Overigens is ook de datum van loting bekend. Die zal komende maandag plaatsvinden in Nyon. Loting voor de Champions League start om klokslag 12u, aansluitend volgen de lotingen voor de Europa League en de Conference League. De eerste knock-outrondes worden afwerkt in de week van 14 februari. Terugwedstrijd valt een week later in de Europa en Conference League. In de Champions League is dat in de week van 5 maart. 

LEES OOK: Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Vind jij dit een goede regeling?

Meest recent

Assistent komt met hoopgevende update over Kompany

De voorbije weken moest Bayern München het zien te stellen zonder Vincent Kompany. Onze ...

1
1
Jonge Duivels met Fofana, Vermeeren verrassende afwezige

Naast de Rode Duivels komen in de nakende interlandbreak ook de Jonge Duivels in actie. Zij wisten ...

17
17
Van Gucht oog in oog met vijand: "Moet fouten erkennen"

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

14
14
Van Bommel sluit deur helemaal voor Duivel: "Zijn beslissing"

Mark van Bommel heeft vrijdag zijn selectie vrijgegeven voor het tweeluik tegen Turkije en ...

100
100
Van Bommel verrast: debuut voor Genkie én Cuypers

Vrijdagmiddag heeft Mark van Bommel in het nationaal trainingscentrum in Tubeke zijn selectie ...

150
150
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht geweigerd, Club vindt diamant'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

102
102
Zaak Eddy Snelders: beslissing rechtbank slaat in als bom

Na ruim zeven maanden achter de tralies staat Eddy Snelders (67) opnieuw voor een ingrijpende ...

124
124
De Roeck legt keuze uit: meteen straffe taal bij STVV

Jonas De Roeck is de nieuwe hoofdtrainer van STVV. De T1 gaat opnieuw aan de slag bij de Kanaries en ...

51
51
Update over Kompany: wanneer terugkeer bij Bayern?

Vincent Kompany is momenteel herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester ...

47
47
Vlak voor selectie Van Bommel: Rode Duivel afgemaakt

Vanmiddag om 12u zal bondscoach Mark van Bommel de selectie van de Rode Duivels bekendmaken. De ...

101
101
Groot KAA Gent-probleem blootgelegd op KuPS

KAA Gent was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag ging het voor een eerste ...

70
70
STVV pakt uit met nieuwe hoofdtrainer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen de revelatie in de Jupiler Pro League, maar het loopt dit seizoen ...

56
56
'Napoli neemt beslissing na aanvaring De Bruyne'

Het blijft maar rommelen bij Napoli. De resultaten vallen dit seizoen tegen en deze week liep het in ...

112
112
Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Het is een uitstekende week geworden voor de Belgische clubs in Europa. De vijf teams die ons land ...

262
262
'Van Bommel schrikt: spoeling plots heel dun'

Om 12u maakt Mark van Bommel zijn tweede selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels. Die ...

63
63
Sikan velt oordeel over pijnpunt bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een mooie Europese avond afgewerkt. De Brusselaars waren heer en meester tegen ...

176
176
Union SG raast door: "Lukte geen enkele Belgische club"

Union SG bezorgde België weer gouden punten in Europa. De Brusselaars wonnen zeer knap met 1-2 ...

121
121
Bruno ziet één gigantisch gevaar bij Club Brugge

Vitor Bruno haalde opgelucht adem. RSC Anderlecht won overtuigend met 2-0 van RB Salzburg. Zondag ...

435
435
'STVV heeft oude bekende beet als nieuwe hoofdcoach'

STVV heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet, dat meldt Het Belang van Limburg. De nieuwe coach zag ...

158
158
Van Bommel zet deur open voor pijnlijke ingreep bij KDB

Kevin De Bruyne speelt bij Napoli verder van doel dan hij zelf wil. Ook Mark van Bommel houdt die ...

286
286
De Mil ziet reden voor pover gelijkspel van AA Gent

AA Gent zit duidelijk in een stevige vormdip. De Buffalo's speelden 0-0 tegen het nietige KuPS, wat ...

114
114
'Grote verrassing Van Bommel bij Rode Duivels'

We zitten nog maar begin november, maar de tweede interlandperiode van de zwaar gecontesteerde en ...

440
440
Anderlecht tankt vertrouwen: "We waren beesten"

Marten Winkler is een goede aanwinst van Antoine Sibierski. De Duitser heeft alles om een smaakmaker ...

169
169
Concurrentie beeft: Club Brugge wint weer de jackpot

De sterke Europese campagne van Club Brugge levert niet alleen sportief succes op, maar ook ...

365
365
Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

252
252

Meer sportnieuws