Opgelet! Nieuwigheid in Europese knock-outfases

door
Opgelet! Nieuwigheid in Europese knock-outfases

Vanavond worden in de Europa League en de Conference League de laatste duels van de groepsronde afgewerkt. Voor Antwerp zat het Europese avontuur er vóór vanavond al op, KAA Gent was dan weer gekwalificeerd als groepswinnaar, terwijl Racing Genk nog vol aan de bak moest. Ook de Limburgers stonden er echter voor aanvang van hun wedstrijd tegen Rapid best goed voor wat betreft kans op overwintering.


Kwalificatie voor de knock-outfase van de Europa League had het evenwel niet meer zelf in de hand. Genk moet thuis winnen van Rapid Wenen, maar tegelijkertijd ook rekenen op een overwinning van West Ham United tegen Dinamo Zagreb. Echter is het vanaf dit seizoen zo dat ook de nummers drie uit de Europa League na de winterstop nog in actie komen in Europa.

Dat is natuurlijk allemaal te danken aan de bijkomende competitie, de UEFA Conference League. Zoals dat al jaren het geval is in de Champions League, waar de ploegen die als derde eindigen in hun poule afzakken naar de Europa League, gaat dat daar nu ook afdalend richting Conference League. Met de komst van die nieuwe competitie, kent de knock-outfase dit seizoen ook een bijzondere twist.

Opvallende nieuwigheid
Zo zullen namelijk niet alle gekwalificeerde clubs in actie komen in de 1/16 finales. Zo hoeven de groepswinnaars uit de Europa en Conference League (dus ook AA Gent) die ronde immers niet af te werken. In de Europa League zullen de tweedes uit de poules het opnemen tegen de afzakkers uit de Champions League, in de Conference League gebeurt hetzelfde, maar dan met de afzakkers uit de Europa League.

Overigens is ook de datum van loting bekend. Die zal komende maandag plaatsvinden in Nyon. Loting voor de Champions League start om klokslag 12u, aansluitend volgen de lotingen voor de Europa League en de Conference League. De eerste knock-outrondes worden afwerkt in de week van 14 februari. Terugwedstrijd valt een week later in de Europa en Conference League. In de Champions League is dat in de week van 5 maart. 

LEES OOK: UEL/UECL: Wisselend succes Belgen, Nederlands drama en gruwelijke owngoal

Vind jij dit een goede regeling?

Meest recent

Infantino brengt belangrijk nieuws voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn in maart helemaal begonnen aan hun voorbereiding op het WK, dat binnen zowat ...

23
23
Rode kaart zindert na: Real woest, Kompany reageert gevat

De terugmatch tussen Bayern München en Real Madrid is woensdagavond een zinderend kijkstuk ...

97
97
Kompany schrijft alwéér Belgische geschiedenis

Bayern München won met 4-3 van Real Madrid en is zo door naar de volgende ronde. Een zeer ...

55
55
Van wereldkampioen tot WK-drama: Genk-fan Brecel stort in

Het kan verkeren in de topsportwereld, vraag dat maar aan Luca Brecel. In 2023 werd onze landgenoot ...

33
33
'Belgische clubs lonken naar nieuwe parel'

De Belgische clubs speuren heel de wereld rond naar versterking. Onze redactie weet dat ze steeds ...

42
42
'KV Mechelen hakt knoop door: ervaren pion moet weg'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en plaatste zich voor het eerst ooit voor de Champions' ...

60
60
'Janssen schokt iedereen met toekomstkeuze'

Royal Antwerp FC kent een rotseizoen en het is duidelijk dat er héél veel gaat ...

276
276
'Kompany verrast Bayern met straffe De Cat‑wending'

Nathan De Cat zit in een dossier dat almaar groter wordt. Bayern München duikt op, Vincent ...

192
192
Europa gaat compleet los op ‘tovenaar’ Kompany

Bayern München won met 4-3 van Real Madrid en daardoor spelen ze de halve finales van de ...

185
185
'Anderlecht zet zinnen op nieuwe centrumspits'

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar een nieuwe spits. We haalden eerder al aan dat ...

121
121
Bormans doet boekje open over 'band' met Bayat

Er doken al een aantal geruchten op dat Mogi Bayat inzake uitgaande transfers vaak zaken mag doen ...

33
33
Pakt Club Brugge uit met verrassende doelman?

Club Brugge gaat op zoek naar een nieuwe doelman. Blauw-Zwart werd al met een aantal keepers in ...

251
251
'Anderlecht dreigt transfertarget mis te lopen'

RSC Anderlecht heeft komende zomer nood aan defensieve versterking. Er moet kracht én ...

91
91
Poppen aan het dansen: Real kookt over na UCL-uitschakeling

Het is Real Madrid dan toch niet gelukt om zich te plaatsen voor de halve finales van de Champions ...

389
389
POLL: wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud, de kwartfinales zijn gespeeld. Twee heerlijke ...

304
304
Roer compleet om bij Antwerp? "Moment is aangebroken"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

300
300
UCL: Bayern nekt Real na ZINDERENDE clash, ook Arsenal door

Bayern München heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Champions League na een ...

116
116
Vanaken onomwonden: "Wat Union meer heeft dan Club?"

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

345
345
Degradatie-climax: beslissing Play-Downs op speeldag 3?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

274
274
Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

RSC Anderlecht speelde afgelopen zondag wederom geen goede wedstrijd, maar boekte uiteindelijk wel ...

225
225
'Gevolgen na UCL-kater: toptransfer Barça in stroomversnelling'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

90
90
Sensatie in München: Neuer gruwelijk in de fout, Bayern reageert meteen

Woensdagavond worden in de Champions League de laatste tickets voor de halve finales uitgedeeld. ...

60
60
"Zeer raar" - uitspraak Hayen roept vragen op bij Genk

KRC Genk verspeelde afgelopen weekend de leidersplaats in de Europe Play-Offs na een flauwe ...

529
529
Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

387
387
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

689
689

Meer sportnieuws