Adnan Januzaj 'nieuwe ster' na stunttransfer

1040 stemmen
Adnan Januzaj 'nieuwe ster' na stunttransfer

Als tiener werd Adnan Januzaj bestempeld als de nieuwe golden boy van het internationale voetbal. Zijn grote doorbraak bij Manchester United bleef uiteindelijk uit, maar acht jaar later bevindt de 13-voudige Rode Duivel zich bij Real Sociedad aan de top van het Spaanse voetbal. En straks kan Januzaj misschien een absolute toptransfer maken naar FC Barcelona.


STERSPELER BIJ SOCIEDAD

2 doelpunten en 2 assists in 21 wedstrijden. De statistieken van Adnan Januzaj zien er dit seizoen niet overweldigend uit maar zijn belang en meerwaarde bij Real Sociedad is dat zeker wel. Januzaj verkeert in bloedvorm en in november werd hij door de fans uitgeroepen tot Speler van de Maand. En ook de Spaanse media en analisten weten de sterke prestaties van Januzaj naar waarde te schatten. “Januzaj is vandaag eindelijk de ster bij Sociedad”, schreef Marca bijvoorbeeld. “Zelfs boven Mikel Oyarzabal, Mikel Merino, David Silva of Alex Isak.”



In San Sebastian zien ze het alvast graag gebeuren, maar anderzijds aanschouwt de clubleiding zijn supervorm met een klein hartje. Het contract van Januzaj loopt eind dit seizoen namelijk af waardoor hij vanaf 1 januari vrij is om te onderhandelen met andere ploegen. En dankzij zijn huidige uitstekende prestaties zullen er ongetwijfeld veel ploegen op de loer liggen voor de 13-voudige Rode Duivel. En dat scenario wil men bij Sociedad allerminst vermijden.

WEDERZIJDSE LIEFDE

Jokin Aperribay heeft alvast goede moed op een positieve afloop. De voorzitter van Real Sociedad gaf medio november op een persconferentie duiding over Adnan Januzaj’s contractsituatie. “Ik ga geen specifieke details geven, maar over het algemeen gaan de gesprekken goed”, werd Aperribay geciteerd door Marca. “We hebben al enkele keren samengezeten met ‘Janu’ en we gaan dat op korte termijn nog doen.”



En ook de speler zelf is bereid om een vervolg te breien aan zijn verhaal bij Sociedad, waar hij al sinds juli 2017 onder contract staat. “Ja natuurlijk, het is duidelijk. Ik wil hier blijven”, zei Adnan Januzaj eind november op een persconferentie. “Ik voel me hier heel goed en zelfs thuis. Het wordt straks mijn vijfde jaar bij de club en dat is niet voor niets. Maar wel omdat ik van de mensen en van de fans hou. Ik voel me erg goed bij de club”, zei Januzaj.

BARCA PROFITEERT

Maar volgens El Nacional zou de entourage van Januzaj tóch een transfer overwegen. Zij zijn namelijk van mening dat hij zich momenteel in de beste vorm van zijn carrière bevindt, een stelling die wel een grote grond van waarheid bezit. Daarom wil de clan-Januzaj een flinke salarisverhoging afdwingen bij Real Sociedad, waar de stijlrijke aanvaller al 4,4 miljoen euro bruto per jaar verdient. Maar voorzitter Jokin Aperribay is echter niet bereid om forse financiële inspanningen te doen. Als Januzaj en zijn vertegenwoordigers deze hoge eisen blijven aanhouden, dan houdt zijn verhaal bij Sociedad onherroepelijk op.

Enter FC Barcelona. Het is geen geheim dat de Blaugrana de transfermarkt afschuimen op zoek naar betaalbare offensieve versterking, en dan is Adnan Januzaj uiteraard een interessant target. Hij is einde contract en hij behoort op zijn positie tevens tot één van beste spelers van La Liga. Januzaj is namelijk de runner-up qua offensieve regelmatigheid, aantal dribbels én het aantal offensieve duels. Daarnaast toont hij dit seizoen ook veel meer solidariteit op het verdedigende vlak, een positieve evolutie die coach Imanol Alguacil dit seizoen al nadrukkelijk toejuichte in de pers.



De speelstijl van Adnan Januzaj past ook erg goed bij FC Barcelona. De aanvaller met het engelengezicht beschikt over een uitmuntende techniek en over een enorm voetballend vermogen. Bovendien is zijn balbehandeling een ware streling voor het oog en zoekt hij steeds de voetballende oplossing. Zo’n type stemt dus volledig overeen met het DNA en de visie van FC Barcelona, dat met enkele gerichte aanwinsten de sportieve heropbouw wil inzetten. Het vinden van een flankaanvaller in de eerstkomende transferperiode(s) één van de grootste prioriteiten van Xavi Hernandez.

XAVI & JANUZAJ

Xavi wil FC Barcelona terug haar legendarische identiteit bezorgen, zijnde titels winnen met mooi en aantrekkelijk voetbal. Hij gelooft dat goed voetbal spelen de beste manier is om te winnen. Xavi wil vrij en aanvallend spelen. Zonder speculeren, maar met een hoge druk en met veel balbezit. “Dat zijn geen nieuwe dingen, dat is simpelweg het Barça-DNA. Zo wilden Cruijff, Van Gaal, Rijkaard, Luis Enrique en al die andere topcoaches het hier ook zien”, verklaarde Xavi op zijn persconferentie als hoofdcoach bij Barça.



En om terug aansluiting te vinden met het Barça-DNA wil Xavi eerst en vooral versterking halen voor op de aanvallende flankposities. Zo lijkt Ferran Torres (Manchester City) al goed op weg naar Camp Nou maar ook de kwaliteiten van Adnan Januzaj zouden de coach van Barcelona danig bekoren. In tegenstelling tot Torres, die zo’n 70 miljoen euro moet kosten, zou Januzaj voor een prikje op te halen zijn in januari ofwel gratis in de volgende zomer. Xavi zou volgens El Nacional overtuigd zijn om alles te kunnen halen uit de vele kwaliteiten van Januzaj. Daarnaast is zijn aanvallende polyvalentie uiteraard ook een groot voordeel voor de Blaugrana.

LEES OOK: 'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

🚀

Past Januzaj bij FC Barcelona?

Meest recent

Ngoy slaat op tafel na Egypte: “Tuurlijk ontgoocheling”

België kwam niet verder dan een 1-1 gelijkspel tegen Egypte. De eerste wedstrijd op het WK ...

7
7
Emoties bij Kaapverdië: 40-jarige WK-held gaat viraal

De eerste grote stunt van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada is een feit. ...

9
9
Burgess verlaat Union voor KAA Gent: grote ambities

Christian Burgess was de afgelopen jaren de steunpilaar van Union SG, maar de ervaren verdediger was ...

61
61
'Opvolger Tzolis: Club Brugge meldt zich in Bundesliga'

Club Brugge nam inmiddels afscheid van Simon Mignolet, Dani van den Heuvel en Aleksandar Stankovic. ...

100
100
L'Equipe buist twee Duivels: kop van Jut krijgt pijnlijke 3

De Rode Duivels hebben geen al te beste beurt gemaakt tijdens hun WK-opener tegen Egypte (1-1). Ook ...

230
230
Mechele bejubelt 'echte leider' bij Duivels: "Op training ..."

Een grootse prestatie was het zeker niet, maar het gelijkspel tegen Egypte bezorgden de Rode Duivels ...

152
152
Grove 'Vanaken-blunder' Garcia: analisten trekken fel van leer

Een puntendeling tegen Egypte is op zich geen slecht resultaat, maar naar het vervolg van het WK ...

870
870
'Club Brugge resoluut: Verhaeghe weigert miljoenentransfer'

Club Brugge zag de voorbije weken al enkele belangrijke krachten vertrekken en zal er ongetwijfeld ...

393
393
Union niet te stuiten: aanwinst vier binnen, nummer vijf op komst

Union SG laat er tijdens de zomerse transferperiode geen gras over groeien. Nog voor de ...

205
205
Reden tot zorgen? Garcia geeft reden voor povere Doku

Voor aanvang van het toernooi werd Jérémy Doku bestempeld als één van de ...

130
130
Rode Duivels schrikken: schade veel groter dan gedacht

De 1-1 tegen Egypte lijkt op het eerste zicht geen ramp voor de Rode Duivels. België heeft ...

248
248
Kranten schieten met scherp: grote riseé bij Rode Duivels

De Rode Duivels zullen nog minstens tot aanstaande zondag moeten wachten op hun eerste WK-zege sinds ...

298
298
Alderweireld bewierookt onverwachte Duivel: "Als één man er stond ..."

Wat een hoopvolle start van het WK had moeten worden, is uitgedraaid op een behoorlijk tegenvallende ...

834
834
Internationale pers hard voor Belgen: één Duivel in spotlights

De Rode Duivels hebben niet de WK-start genomen waar ze op hoopten. In Seattle moesten ze maandag ...

347
347
Saudi's zorgen voor nieuwe stunt, spectaculair gelijkspel in poule België

Op het wereldkampioenschap blijven de verrassende uitslagen zich opstapelen. Zo slaagde ...

121
121
Rudi Garcia verbaast met uitspraken na België - Egypte

De Rode Duivels beginnen het WK 2026 met een 1-1 gelijkspel tegen Egypte. De eerste helft was niet ...

428
428
Punten van VN: drie buizen bij Duivels, zondebok krijgt 3 op 10

De Rode Duivels zijn vrij tegenvallend aan het WK begonnen. Tijdens hun openingsduel mochten ze ...

1286
1286
Tielemans onthult woorden tijdens de rust: sfeer bekend

De Rode Duivels hebben de eerste WK-wedstrijd in de Verenigde Staten gelijkgespeeld tegen Egypte. ...

206
206
Één Rode Duivel de redder: “Zo iemand heb je nodig!”

De Rode Duivels hebben 1-1 gespeeld tegen Egypte. De eerste helft was het zweten voor de Belgen en ...

136
136
Povere start België: invalbeurt Lukaku voorkomt WK-drama

De Rode Duivels hebben niet de beste start van hun WK genomen. Tegen een sterk en stug Egypte leek ...

91
91
Garcia laat wenkbrauwen fronsen: “Wat heeft hij misdaan?”

De Rode Duivels hebben het moeilijk tegen Egypte. Bij de rust keken de Belgen tegen een 0-1 ...

381
381
Nainggolan snoeihard voor Duivels na 'kinderlijke' helft

De Rode Duivels kijken bij de rust tegen een 0-1 achterstand aan. Een afstandsschot was buiten het ...

182
182
"Rampzalig" - Duivel afgemaakt na zorgwekkende eerste helft

De Rode Duivels hebben maandagavond hun WK 2026 op gang getrapt. Maar de eerste helft tegen Egypte ...

356
356
Commotie op WK: bondscoach vliegt buiten na één match

Het wereldkampioenschap is nog geen volledige speeldag ver, toch is het bij bepaalde landen al code ...

45
45
Basiself Duivels: voetbalfans nemen één naam onder vuur

De Rode Duivels trappen om 21u hun WK-campagne op gang met een verraderlijk duel tegen Egypte. ...

113
113

Meer sportnieuws