Adnan Januzaj 'nieuwe ster' na stunttransfer

1040
Adnan Januzaj 'nieuwe ster' na stunttransfer

Als tiener werd Adnan Januzaj bestempeld als de nieuwe golden boy van het internationale voetbal. Zijn grote doorbraak bij Manchester United bleef uiteindelijk uit, maar acht jaar later bevindt de 13-voudige Rode Duivel zich bij Real Sociedad aan de top van het Spaanse voetbal. En straks kan Januzaj misschien een absolute toptransfer maken naar FC Barcelona.


STERSPELER BIJ SOCIEDAD

2 doelpunten en 2 assists in 21 wedstrijden. De statistieken van Adnan Januzaj zien er dit seizoen niet overweldigend uit maar zijn belang en meerwaarde bij Real Sociedad is dat zeker wel. Januzaj verkeert in bloedvorm en in november werd hij door de fans uitgeroepen tot Speler van de Maand. En ook de Spaanse media en analisten weten de sterke prestaties van Januzaj naar waarde te schatten. “Januzaj is vandaag eindelijk de ster bij Sociedad”, schreef Marca bijvoorbeeld. “Zelfs boven Mikel Oyarzabal, Mikel Merino, David Silva of Alex Isak.”



In San Sebastian zien ze het alvast graag gebeuren, maar anderzijds aanschouwt de clubleiding zijn supervorm met een klein hartje. Het contract van Januzaj loopt eind dit seizoen namelijk af waardoor hij vanaf 1 januari vrij is om te onderhandelen met andere ploegen. En dankzij zijn huidige uitstekende prestaties zullen er ongetwijfeld veel ploegen op de loer liggen voor de 13-voudige Rode Duivel. En dat scenario wil men bij Sociedad allerminst vermijden.

WEDERZIJDSE LIEFDE

Jokin Aperribay heeft alvast goede moed op een positieve afloop. De voorzitter van Real Sociedad gaf medio november op een persconferentie duiding over Adnan Januzaj’s contractsituatie. “Ik ga geen specifieke details geven, maar over het algemeen gaan de gesprekken goed”, werd Aperribay geciteerd door Marca. “We hebben al enkele keren samengezeten met ‘Janu’ en we gaan dat op korte termijn nog doen.”



En ook de speler zelf is bereid om een vervolg te breien aan zijn verhaal bij Sociedad, waar hij al sinds juli 2017 onder contract staat. “Ja natuurlijk, het is duidelijk. Ik wil hier blijven”, zei Adnan Januzaj eind november op een persconferentie. “Ik voel me hier heel goed en zelfs thuis. Het wordt straks mijn vijfde jaar bij de club en dat is niet voor niets. Maar wel omdat ik van de mensen en van de fans hou. Ik voel me erg goed bij de club”, zei Januzaj.

BARCA PROFITEERT

Maar volgens El Nacional zou de entourage van Januzaj tóch een transfer overwegen. Zij zijn namelijk van mening dat hij zich momenteel in de beste vorm van zijn carrière bevindt, een stelling die wel een grote grond van waarheid bezit. Daarom wil de clan-Januzaj een flinke salarisverhoging afdwingen bij Real Sociedad, waar de stijlrijke aanvaller al 4,4 miljoen euro bruto per jaar verdient. Maar voorzitter Jokin Aperribay is echter niet bereid om forse financiële inspanningen te doen. Als Januzaj en zijn vertegenwoordigers deze hoge eisen blijven aanhouden, dan houdt zijn verhaal bij Sociedad onherroepelijk op.

Enter FC Barcelona. Het is geen geheim dat de Blaugrana de transfermarkt afschuimen op zoek naar betaalbare offensieve versterking, en dan is Adnan Januzaj uiteraard een interessant target. Hij is einde contract en hij behoort op zijn positie tevens tot één van beste spelers van La Liga. Januzaj is namelijk de runner-up qua offensieve regelmatigheid, aantal dribbels én het aantal offensieve duels. Daarnaast toont hij dit seizoen ook veel meer solidariteit op het verdedigende vlak, een positieve evolutie die coach Imanol Alguacil dit seizoen al nadrukkelijk toejuichte in de pers.



De speelstijl van Adnan Januzaj past ook erg goed bij FC Barcelona. De aanvaller met het engelengezicht beschikt over een uitmuntende techniek en over een enorm voetballend vermogen. Bovendien is zijn balbehandeling een ware streling voor het oog en zoekt hij steeds de voetballende oplossing. Zo’n type stemt dus volledig overeen met het DNA en de visie van FC Barcelona, dat met enkele gerichte aanwinsten de sportieve heropbouw wil inzetten. Het vinden van een flankaanvaller in de eerstkomende transferperiode(s) één van de grootste prioriteiten van Xavi Hernandez.

XAVI & JANUZAJ

Xavi wil FC Barcelona terug haar legendarische identiteit bezorgen, zijnde titels winnen met mooi en aantrekkelijk voetbal. Hij gelooft dat goed voetbal spelen de beste manier is om te winnen. Xavi wil vrij en aanvallend spelen. Zonder speculeren, maar met een hoge druk en met veel balbezit. “Dat zijn geen nieuwe dingen, dat is simpelweg het Barça-DNA. Zo wilden Cruijff, Van Gaal, Rijkaard, Luis Enrique en al die andere topcoaches het hier ook zien”, verklaarde Xavi op zijn persconferentie als hoofdcoach bij Barça.



En om terug aansluiting te vinden met het Barça-DNA wil Xavi eerst en vooral versterking halen voor op de aanvallende flankposities. Zo lijkt Ferran Torres (Manchester City) al goed op weg naar Camp Nou maar ook de kwaliteiten van Adnan Januzaj zouden de coach van Barcelona danig bekoren. In tegenstelling tot Torres, die zo’n 70 miljoen euro moet kosten, zou Januzaj voor een prikje op te halen zijn in januari ofwel gratis in de volgende zomer. Xavi zou volgens El Nacional overtuigd zijn om alles te kunnen halen uit de vele kwaliteiten van Januzaj. Daarnaast is zijn aanvallende polyvalentie uiteraard ook een groot voordeel voor de Blaugrana.

LEES OOK: 'Europese elite kijkt toe: Haaland neemt transferbesluit'

Past Januzaj bij FC Barcelona?

Meest recent

Geen roest bij Club: landskampioen flitst voorbij moedige Wolven

Er zit voorlopig geen roest op de vormcurve van Club Brugge na de interlandbreak. Blauw-Zwart ...

0
0
Boskamp ziet probleem bij JPL-topclub: "Wat is er loos?"

Johan Boskamp volgt het Belgische voetbal op de voet voor Het Belang van Limburg. De voormalige ...

18
18
Bruno verklaart: "Daarom spelen Stroeykens en Bertaccini"

Anderlecht won met 1-2 op het veld van Cercle Brugge. De Brusselaars kwamen héél goed ...

127
127
Club Brugge met voorsprong rust in: "Onze grote man"

Club Brugge heeft zijn eerste 45 minuten achter de rug liggen op het veld van La Louvière. ...

55
55
Thorup aan zet: toptalent KRC Genk wacht op zijn kans

KRC Genk heeft héél veel talent rondlopen. De club mag dan weliswaar meer en meer op ...

49
49
Anderlecht komt goed weg: "Dit was krankzinnig"

RSC Anderlecht heeft met 1-2 gewonnen van Cercle Brugge. Dat was echter compleet onverdiend. Toch ...

97
97
CPL zindert: Lierse herademt, ongezien Hasselts spektakelstuk

De Challenger Pro League zorgde deze namiddag opnieuw voor heel wat spektakel. Lierse hoopte op ...

57
57
De Cuyper met goal matchwinnaar, Chelsea haalt uit

Om 16u begonnen er vier matchen in de Premier League. Onder meer Chelsea en Aston Villa moesten aan ...

38
38
Anderlecht ontsnapt op Jan Breydel met perfecte hold-up

Een dramatisch Anderlecht is deze namiddag enorm goed weggekomen op Jan Breydel. De Vereniging stond ...

141
141
Gigantische blunder Neuer zorgt voor puntenverlies Bayern

In de Bundesliga was het namiddag uitkijken naar de prestatie van Bayern München op het veld ...

28
28
Leko maakt één wissel bekend in basisploeg Club Brugge

Club Brugge neemt het om 18u15 op tegen La Louvière. Een partij die de landskampioen altijd ...

110
110
Dramatisch Anderlecht in Brugge, één speler krijgt volle laag

RSC Anderlecht is om 16u begonnen aan zijn match op het veld van Cercle Brugge. De eerste 45 minuten ...

136
136
STVV moet de kritiek pareren: wat mogen de ambities zijn?

STVV begon goed aan het seizoen, maar de laatste twee matchen waren een grote tegenvaller. De ...

18
18
Anderlecht ontdekt nieuwe smaakmaker: Bruno niet verrast

RSC Anderlecht kende een drukke mercato, maar dat was ook nodig nadat het vorige beleid er een ...

92
92
Arsenal zet scheve situatie alnog recht in eigen huis

Landskampioen Arsenal kon dit seizoen nog niet echt overtuigen. Zij moesten in de vroege namiddag ...

27
27
Portugal onderneemt stappen: straf dreigt voor Ronaldo

De saga rondom Cristiano Ronaldo en de Portugese nationale ploeg blijft duren. Na alle commotie van ...

48
48
Bruno verrast met debutant in de basis bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelt op het veld van Cercle Brugge. De Brusselaars kunnen mits een zege uiteraard ...

117
117
Friis ziet één grote verandering bij Anderlecht

Cercle Brugge neemt het om 16u in eigen huis op tegen RSC Anderlecht. Héél Cercle ...

70
70
KV Kortrijk haalt nog extra versterking in huis

KV Kortrijk kent een slechte start van het seizoen in de Jupiler Pro League. De Kerels staan ...

74
74
Sibierski moet handelen: Neerpede-talent maakt indruk

Neerpede is al vele jaren een kwaliteitslabel in Europa. Er spelen ondertussen tientallen spelers in ...

140
140
'Europese elite kijkt toe: Haaland neemt transferbesluit'

Nu Manchester City gigantisch zware sancties moet vrezen wegens financiële wanpraktijken, ...

155
155
Nieuwe Tzolis-deal? 'Arsenal in actie voor sterkhouder Club'

Arsenal FC dokte afgelopen zomer zo'n 40 miljoen euro om Christos Tzolis over te nemen van Club ...

167
167
Duivels krijgen enorme EK-troef: "Godsgeschenk Van Bommel"

Mark van Bommel kan momenteel op adem komen van zijn eerste interland-periode aan het roer van de ...

517
517
'Enrique klopt op tafel: PSG-transfer van 70 miljoen'

Paris Saint-Germain won de voorbije twee seizoenen de Champions League, maar de honger in de Franse ...

45
45
Anderlecht benadeeld bij seizoenshervatting: "Niet hetzelfde"

Ook bij RSC Anderlecht wordt het seizoen eerstdaags hervat. En de Brusselaars zullen meteen vol aan ...

319
319

Meer sportnieuws