Adnan Januzaj 'nieuwe ster' na stunttransfer

door
Adnan Januzaj 'nieuwe ster' na stunttransfer

Als tiener werd Adnan Januzaj bestempeld als de nieuwe golden boy van het internationale voetbal. Zijn grote doorbraak bij Manchester United bleef uiteindelijk uit, maar acht jaar later bevindt de 13-voudige Rode Duivel zich bij Real Sociedad aan de top van het Spaanse voetbal. En straks kan Januzaj misschien een absolute toptransfer maken naar FC Barcelona.


STERSPELER BIJ SOCIEDAD

2 doelpunten en 2 assists in 21 wedstrijden. De statistieken van Adnan Januzaj zien er dit seizoen niet overweldigend uit maar zijn belang en meerwaarde bij Real Sociedad is dat zeker wel. Januzaj verkeert in bloedvorm en in november werd hij door de fans uitgeroepen tot Speler van de Maand. En ook de Spaanse media en analisten weten de sterke prestaties van Januzaj naar waarde te schatten. “Januzaj is vandaag eindelijk de ster bij Sociedad”, schreef Marca bijvoorbeeld. “Zelfs boven Mikel Oyarzabal, Mikel Merino, David Silva of Alex Isak.”



In San Sebastian zien ze het alvast graag gebeuren, maar anderzijds aanschouwt de clubleiding zijn supervorm met een klein hartje. Het contract van Januzaj loopt eind dit seizoen namelijk af waardoor hij vanaf 1 januari vrij is om te onderhandelen met andere ploegen. En dankzij zijn huidige uitstekende prestaties zullen er ongetwijfeld veel ploegen op de loer liggen voor de 13-voudige Rode Duivel. En dat scenario wil men bij Sociedad allerminst vermijden.

WEDERZIJDSE LIEFDE

Jokin Aperribay heeft alvast goede moed op een positieve afloop. De voorzitter van Real Sociedad gaf medio november op een persconferentie duiding over Adnan Januzaj’s contractsituatie. “Ik ga geen specifieke details geven, maar over het algemeen gaan de gesprekken goed”, werd Aperribay geciteerd door Marca. “We hebben al enkele keren samengezeten met ‘Janu’ en we gaan dat op korte termijn nog doen.”



En ook de speler zelf is bereid om een vervolg te breien aan zijn verhaal bij Sociedad, waar hij al sinds juli 2017 onder contract staat. “Ja natuurlijk, het is duidelijk. Ik wil hier blijven”, zei Adnan Januzaj eind november op een persconferentie. “Ik voel me hier heel goed en zelfs thuis. Het wordt straks mijn vijfde jaar bij de club en dat is niet voor niets. Maar wel omdat ik van de mensen en van de fans hou. Ik voel me erg goed bij de club”, zei Januzaj.

BARCA PROFITEERT

Maar volgens El Nacional zou de entourage van Januzaj tóch een transfer overwegen. Zij zijn namelijk van mening dat hij zich momenteel in de beste vorm van zijn carrière bevindt, een stelling die wel een grote grond van waarheid bezit. Daarom wil de clan-Januzaj een flinke salarisverhoging afdwingen bij Real Sociedad, waar de stijlrijke aanvaller al 4,4 miljoen euro bruto per jaar verdient. Maar voorzitter Jokin Aperribay is echter niet bereid om forse financiële inspanningen te doen. Als Januzaj en zijn vertegenwoordigers deze hoge eisen blijven aanhouden, dan houdt zijn verhaal bij Sociedad onherroepelijk op.

Enter FC Barcelona. Het is geen geheim dat de Blaugrana de transfermarkt afschuimen op zoek naar betaalbare offensieve versterking, en dan is Adnan Januzaj uiteraard een interessant target. Hij is einde contract en hij behoort op zijn positie tevens tot één van beste spelers van La Liga. Januzaj is namelijk de runner-up qua offensieve regelmatigheid, aantal dribbels én het aantal offensieve duels. Daarnaast toont hij dit seizoen ook veel meer solidariteit op het verdedigende vlak, een positieve evolutie die coach Imanol Alguacil dit seizoen al nadrukkelijk toejuichte in de pers.



De speelstijl van Adnan Januzaj past ook erg goed bij FC Barcelona. De aanvaller met het engelengezicht beschikt over een uitmuntende techniek en over een enorm voetballend vermogen. Bovendien is zijn balbehandeling een ware streling voor het oog en zoekt hij steeds de voetballende oplossing. Zo’n type stemt dus volledig overeen met het DNA en de visie van FC Barcelona, dat met enkele gerichte aanwinsten de sportieve heropbouw wil inzetten. Het vinden van een flankaanvaller in de eerstkomende transferperiode(s) één van de grootste prioriteiten van Xavi Hernandez.

XAVI & JANUZAJ

Xavi wil FC Barcelona terug haar legendarische identiteit bezorgen, zijnde titels winnen met mooi en aantrekkelijk voetbal. Hij gelooft dat goed voetbal spelen de beste manier is om te winnen. Xavi wil vrij en aanvallend spelen. Zonder speculeren, maar met een hoge druk en met veel balbezit. “Dat zijn geen nieuwe dingen, dat is simpelweg het Barça-DNA. Zo wilden Cruijff, Van Gaal, Rijkaard, Luis Enrique en al die andere topcoaches het hier ook zien”, verklaarde Xavi op zijn persconferentie als hoofdcoach bij Barça.



En om terug aansluiting te vinden met het Barça-DNA wil Xavi eerst en vooral versterking halen voor op de aanvallende flankposities. Zo lijkt Ferran Torres (Manchester City) al goed op weg naar Camp Nou maar ook de kwaliteiten van Adnan Januzaj zouden de coach van Barcelona danig bekoren. In tegenstelling tot Torres, die zo’n 70 miljoen euro moet kosten, zou Januzaj voor een prikje op te halen zijn in januari ofwel gratis in de volgende zomer. Xavi zou volgens El Nacional overtuigd zijn om alles te kunnen halen uit de vele kwaliteiten van Januzaj. Daarnaast is zijn aanvallende polyvalentie uiteraard ook een groot voordeel voor de Blaugrana.

LEES OOK: Geen prijs voor Atletico: Sociedad gaat met Copa lopen

Past Januzaj bij FC Barcelona?

Meest recent

Kassa Genk rinkelt: El Ouahdi gooit ambities op tafel

KRC Genk kan de laatste weken rekenen op een Zakaria El Ouahdi in bloedvorm. De Limburgers kunnen ...

17
17
Spitsenbom bij Anderlecht: topschutter op komst

Anderlecht heeft zijn zinnen gezet op een Engelse topschutter die dit seizoen overal opvalt. ...

281
281
Taravel hint naar verrassingen in basiself

Anderlecht kan terugblikken op een knappe zes op zes in de Champions' Play-Off, maar desondanks ...

43
43
Leko zorgt weer voor verrassing, AA Gent mét Kanga

De wedstrijden volgen elkaar in sneltempo op in de play-offs, want woensdagavond wordt de vierde ...

61
61
Mokerslag voor Kompany en Duitsland: sterkhouder mist WK

Bayern München mocht vorig weekend al de titel in de Bundesliga vieren, maar dat betekent niet ...

25
25
'Strijd barst los: Arsenal en Man Utd melden zich bij Club'

Bij Club Brugge komt er in de zomer mogelijk een stevige leegloop aan. Heel wat sterkhouders lopen ...

93
93
Crisis bij Chelsea compleet: alwéér trainer op straat

Sinds de overname door BlueCo is het bij Chelsea maar zelden rustig geweest. De Blues wonnen wel een ...

40
40
'Club droomt nog van transfer: bod JPL-concurrent geweigerd'

Bij Club Brugge speuren ze de markt nu al volop af naar versterking voor de zomer. Daarbij mikken ze ...

68
68
'KV Mechelen dreigt revelatie te verliezen'

Bij KV Mechelen zetten ze de laatste jaren met succes in op jong talent. Daarbij beschikken ze over ...

56
56
'Grote kuis Guardiola: City stuurt alweer oudgediende door'

Manchester City is vorig seizoen een nieuwe weg ingeslagen. Na een moeilijke eerste seizoenshelft ...

66
66
Europees ticket of transfer voor smaakmaker Westerlo?

Westerlo groeide de voorbije jaren uit tot een handelshuis. De Kemphanen geven kansen aan heel wat ...

40
40
Extra wapen voor Kompany: "Een nog betere versie!"

Bayern München neemt het vanavond in de halve finales van de DFB Pokal op verplaatsing op tegen ...

86
86
Taravel looft RSCA-vertrekker: "Hij verdient veel respect"

Bij RSC Anderlecht gaan ze de laatste rechte lijn in van het seizoen. De Brusselaars hopen der derde ...

225
225
AA Gent legt aanvaller langdurig onder contract

AA Gent haalde de afgelopen tientallen Afrikaanse spelers naar de club. Een toch wel ...

40
40
Vrancken looft ‘toekomstige RSCA-pion’: "Héél goede speler"

Bij STVV maken ze zich klaar voor de partij tegen RSC Anderlecht. Wouter Vrancken hoopt dat Keisuke ...

274
274
Kompany naar City? Guardiola én CEO Bayern reageren

Manchester City wordt steeds meer in verband gebracht met Vincent Kompany, maar die lijkt toch nog ...

150
150
Taravel geeft update over blessure Stroeykens

Bij RSC Anderlecht liggen er weer spelers in de lappenmand. Dat blijft toch een probleem bij de ...

181
181
AA Gent laat recordtransfer gratis vertrekken

AA Gent hoopt de komende weken in de play-offs nog een Europees ticket uit de brand te slepen, maar ...

102
102
'Chelsea neemt keiharde beslissing over Lavia'

Chelsea gaat door een zware periode. Het heeft zijn laatste vijf competitiewedstrijden verloren, ...

138
138
Standard slaat toe en legt talent onder contract

Enkele jaren geleden gold de jeugdopleiding van Standard nog als één van de beste van ...

83
83
'Grote zorgen om Lukaku: nieuwe blessure?'

Het heeft de voorbije weken stevig gestormd door Romelu Lukaku, nadat hij zich afmeldde bij de Rode ...

135
135
'Steenrijke Engelse club meldt zich voor Tzolis'

Bij Club Brugge dreigen in de zomer weer heel wat smaakmakers te gaan vertrekken. Eén van de ...

240
240
Genk zet sterkhouder in bloemetjes na straffe reeks

Genk liep dinsdagavond tegen een nieuwe ontgoocheling aan, want het kon ook zijn tweede ...

81
81
'Barça duwt door en start onderhandelingen met Club'

Bij Club Brugge hebben de voorbije maanden heel wat spelers zich in de kijker kunnen spelen. Dat ...

517
517
Pikant schandaal in Italië: Prostituee zoekt naar 'papa'

Een groot escortschandaal houdt Italië in zijn greep. In de media wordt bericht dat zo’n ...

105
105

Meer sportnieuws