Adnan Januzaj 'nieuwe ster' na stunttransfer

door
Adnan Januzaj 'nieuwe ster' na stunttransfer

Als tiener werd Adnan Januzaj bestempeld als de nieuwe golden boy van het internationale voetbal. Zijn grote doorbraak bij Manchester United bleef uiteindelijk uit, maar acht jaar later bevindt de 13-voudige Rode Duivel zich bij Real Sociedad aan de top van het Spaanse voetbal. En straks kan Januzaj misschien een absolute toptransfer maken naar FC Barcelona.


STERSPELER BIJ SOCIEDAD

2 doelpunten en 2 assists in 21 wedstrijden. De statistieken van Adnan Januzaj zien er dit seizoen niet overweldigend uit maar zijn belang en meerwaarde bij Real Sociedad is dat zeker wel. Januzaj verkeert in bloedvorm en in november werd hij door de fans uitgeroepen tot Speler van de Maand. En ook de Spaanse media en analisten weten de sterke prestaties van Januzaj naar waarde te schatten. “Januzaj is vandaag eindelijk de ster bij Sociedad”, schreef Marca bijvoorbeeld. “Zelfs boven Mikel Oyarzabal, Mikel Merino, David Silva of Alex Isak.”



In San Sebastian zien ze het alvast graag gebeuren, maar anderzijds aanschouwt de clubleiding zijn supervorm met een klein hartje. Het contract van Januzaj loopt eind dit seizoen namelijk af waardoor hij vanaf 1 januari vrij is om te onderhandelen met andere ploegen. En dankzij zijn huidige uitstekende prestaties zullen er ongetwijfeld veel ploegen op de loer liggen voor de 13-voudige Rode Duivel. En dat scenario wil men bij Sociedad allerminst vermijden.

WEDERZIJDSE LIEFDE

Jokin Aperribay heeft alvast goede moed op een positieve afloop. De voorzitter van Real Sociedad gaf medio november op een persconferentie duiding over Adnan Januzaj’s contractsituatie. “Ik ga geen specifieke details geven, maar over het algemeen gaan de gesprekken goed”, werd Aperribay geciteerd door Marca. “We hebben al enkele keren samengezeten met ‘Janu’ en we gaan dat op korte termijn nog doen.”



En ook de speler zelf is bereid om een vervolg te breien aan zijn verhaal bij Sociedad, waar hij al sinds juli 2017 onder contract staat. “Ja natuurlijk, het is duidelijk. Ik wil hier blijven”, zei Adnan Januzaj eind november op een persconferentie. “Ik voel me hier heel goed en zelfs thuis. Het wordt straks mijn vijfde jaar bij de club en dat is niet voor niets. Maar wel omdat ik van de mensen en van de fans hou. Ik voel me erg goed bij de club”, zei Januzaj.

BARCA PROFITEERT

Maar volgens El Nacional zou de entourage van Januzaj tóch een transfer overwegen. Zij zijn namelijk van mening dat hij zich momenteel in de beste vorm van zijn carrière bevindt, een stelling die wel een grote grond van waarheid bezit. Daarom wil de clan-Januzaj een flinke salarisverhoging afdwingen bij Real Sociedad, waar de stijlrijke aanvaller al 4,4 miljoen euro bruto per jaar verdient. Maar voorzitter Jokin Aperribay is echter niet bereid om forse financiële inspanningen te doen. Als Januzaj en zijn vertegenwoordigers deze hoge eisen blijven aanhouden, dan houdt zijn verhaal bij Sociedad onherroepelijk op.

Enter FC Barcelona. Het is geen geheim dat de Blaugrana de transfermarkt afschuimen op zoek naar betaalbare offensieve versterking, en dan is Adnan Januzaj uiteraard een interessant target. Hij is einde contract en hij behoort op zijn positie tevens tot één van beste spelers van La Liga. Januzaj is namelijk de runner-up qua offensieve regelmatigheid, aantal dribbels én het aantal offensieve duels. Daarnaast toont hij dit seizoen ook veel meer solidariteit op het verdedigende vlak, een positieve evolutie die coach Imanol Alguacil dit seizoen al nadrukkelijk toejuichte in de pers.



De speelstijl van Adnan Januzaj past ook erg goed bij FC Barcelona. De aanvaller met het engelengezicht beschikt over een uitmuntende techniek en over een enorm voetballend vermogen. Bovendien is zijn balbehandeling een ware streling voor het oog en zoekt hij steeds de voetballende oplossing. Zo’n type stemt dus volledig overeen met het DNA en de visie van FC Barcelona, dat met enkele gerichte aanwinsten de sportieve heropbouw wil inzetten. Het vinden van een flankaanvaller in de eerstkomende transferperiode(s) één van de grootste prioriteiten van Xavi Hernandez.

XAVI & JANUZAJ

Xavi wil FC Barcelona terug haar legendarische identiteit bezorgen, zijnde titels winnen met mooi en aantrekkelijk voetbal. Hij gelooft dat goed voetbal spelen de beste manier is om te winnen. Xavi wil vrij en aanvallend spelen. Zonder speculeren, maar met een hoge druk en met veel balbezit. “Dat zijn geen nieuwe dingen, dat is simpelweg het Barça-DNA. Zo wilden Cruijff, Van Gaal, Rijkaard, Luis Enrique en al die andere topcoaches het hier ook zien”, verklaarde Xavi op zijn persconferentie als hoofdcoach bij Barça.



En om terug aansluiting te vinden met het Barça-DNA wil Xavi eerst en vooral versterking halen voor op de aanvallende flankposities. Zo lijkt Ferran Torres (Manchester City) al goed op weg naar Camp Nou maar ook de kwaliteiten van Adnan Januzaj zouden de coach van Barcelona danig bekoren. In tegenstelling tot Torres, die zo’n 70 miljoen euro moet kosten, zou Januzaj voor een prikje op te halen zijn in januari ofwel gratis in de volgende zomer. Xavi zou volgens El Nacional overtuigd zijn om alles te kunnen halen uit de vele kwaliteiten van Januzaj. Daarnaast is zijn aanvallende polyvalentie uiteraard ook een groot voordeel voor de Blaugrana.

LEES OOK: 'Deal van 60 miljoen bezorgt Club Brugge zware kater'

Past Januzaj bij FC Barcelona?

Meest recent

Couckes misslag: golf van verontwaardiging na sluiting

Voor Marc Coucke blijft het moeilijk om de negatieve stroom te keren. De ondernemer, die ook ...

2
2
Lukaku maakt brokken: nieuwe wending in Napoli-soap

Ook zonder Romelu Lukaku troffen de Rode Duivels vijf keer raak tegen de VS. Terwijl het af te ...

5
5
Club Brugge versus AA Gent: explosiegevaar in Pro League

Aan de vooravond van de Algemene Vergadering staan de zenuwen weer straksgespannen in de Pro League. ...

51
51
AA Gent licht optie: revelatie nóg langer op post?

Dankzij een knappe eindspurt neemt AA Gent straks deel aan de Champions' Play-Offs. Een van de ...

25
25
'De Cat grof wild: Bayern opent bod, andere topclub op de loer'

Nathan De Cat schreef zaterdag geschiedenis door op amper 17-jarige leeftijd zijn debuut te vieren ...

184
184
'Kompany transfermarkt op: routinier verlaat Bayern'

Vincent Kompany smeedde het voorbije anderhalf jaar bij Bayern München een ijzersterk elftal, ...

32
32
'Club Brugge casht weer: strijd om Seys is helemaal los'

Club Brugge kreeg vorige zomer al te maken met een leegloop en dat zal na dit seizoen wellicht ...

219
219
Ancelotti bevestigt zeer opvallende naam in WK-kern Brazilië

Het wordt uitkijken wie komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico de wereldtitel zal ...

46
46
'Genk hakt knoop door over nieuwe CEO'

Bij KRC Genk viel er maandag verrassend nieuws te rapen. De club kondigde aan dat de samenwerking ...

214
214
'Nieuwe domper voor Malick Fofana'

Voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten moest Rudi Garcia stevig puzzelen. Hij zag ...

69
69
Bounida beroert: Nederlanders hard voor Duivels én Marokko

De Rode Duivels zien weer een groot talent wegvallen voor de toekomst. Nadat hij eerder dit seizoen ...

202
202
Nainggolan pakt uit met opvallend nieuw project

Sinds januari maakt Radja Nainggolan het mooie weer bij Patro Eisden, dat hem kon weglokken bij ...

38
38
'Onthuld: om deze reden speelt De Bruyne niet naast Messi'

Kevin De Bruyne vertoeft momenteel met de Rode Duivels op stage in de Verenigde Staten. Daarmee ...

79
79
'Tottenham verbaast: topcoach stapt meteen in'

Tottenham beleeft een rampzalig seizoen, dat alleen maar van kwaad naar erger lijkt te gaan. Het ...

142
142
'Tedesco wil nu ook Genk beroven'

Nadat hij opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels, ging Domenico Tedesco dit seizoen ...

365
365
'Straffe wending: Tresoldi alsnog naar WK?'

Bij Club Brugge is Nicolo Tresoldi momenteel 'hot'. De spits scoort de laatste weken aan de lopende ...

230
230
Belgische coach moet ondanks mogelijke promotie opkrassen

Het bestaan van een hoofdtrainer is in de voetbalwereld vaak eenzaam en onzeker. Ze zijn vaak de ...

92
92
Beerschot haalt uit: 4 sterkhouders blijven langer

Beerschot mag nog altijd dromen van de Jupiler Pro League. De Mannekes zijn nog niet uitgeteld voor ...

73
73
Kruis over Rode Duivels? Kandidaat-spits ziet groot nadeel

De Rode Duivels nemen het in de nacht van dinsdag op woensdag op tegen Mexico in hun tweede ...

95
95
Kersvers Rode Duivel krijgt nieuwe bekroning

De Rode Duivels zijn goed begonnen aan hun stage in de Verenigde Staten met een ruime zege tegen het ...

48
48
Klappen voor Snelders: aangevallen door medegedetineerde

Wat jarenlang begon als een vertrouwd gezicht en stem in het Belgische voetbal, eindigt nu in een ...

483
483
'Club Brugge verbaast met nieuwe Zuid-Afrikaanse deal'

Club Brugge zal ongetwijfeld nu al volop achter de schermen werken aan zijn eerste aanwinsten voor ...

370
370
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verliest talent, monsterdeal Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

183
183
Bounida compleet afgemaakt: “Dan kiest hij voor Marokko”

Rayane Bounida wordt gezien als een groot talent. Al bij RSC Anderlecht werd de middenvelder ...

455
455
Mbappé-ramp bij Real Madrid: België schiet te hulp

Afgelopen week kwam er opvallend nieuws naar buiten. De blessure van Kylian Mbappé kwam ...

54
54

Meer sportnieuws