Adnan Januzaj 'nieuwe ster' na stunttransfer

door
Adnan Januzaj 'nieuwe ster' na stunttransfer

Als tiener werd Adnan Januzaj bestempeld als de nieuwe golden boy van het internationale voetbal. Zijn grote doorbraak bij Manchester United bleef uiteindelijk uit, maar acht jaar later bevindt de 13-voudige Rode Duivel zich bij Real Sociedad aan de top van het Spaanse voetbal. En straks kan Januzaj misschien een absolute toptransfer maken naar FC Barcelona.


STERSPELER BIJ SOCIEDAD

2 doelpunten en 2 assists in 21 wedstrijden. De statistieken van Adnan Januzaj zien er dit seizoen niet overweldigend uit maar zijn belang en meerwaarde bij Real Sociedad is dat zeker wel. Januzaj verkeert in bloedvorm en in november werd hij door de fans uitgeroepen tot Speler van de Maand. En ook de Spaanse media en analisten weten de sterke prestaties van Januzaj naar waarde te schatten. “Januzaj is vandaag eindelijk de ster bij Sociedad”, schreef Marca bijvoorbeeld. “Zelfs boven Mikel Oyarzabal, Mikel Merino, David Silva of Alex Isak.”



In San Sebastian zien ze het alvast graag gebeuren, maar anderzijds aanschouwt de clubleiding zijn supervorm met een klein hartje. Het contract van Januzaj loopt eind dit seizoen namelijk af waardoor hij vanaf 1 januari vrij is om te onderhandelen met andere ploegen. En dankzij zijn huidige uitstekende prestaties zullen er ongetwijfeld veel ploegen op de loer liggen voor de 13-voudige Rode Duivel. En dat scenario wil men bij Sociedad allerminst vermijden.

WEDERZIJDSE LIEFDE

Jokin Aperribay heeft alvast goede moed op een positieve afloop. De voorzitter van Real Sociedad gaf medio november op een persconferentie duiding over Adnan Januzaj’s contractsituatie. “Ik ga geen specifieke details geven, maar over het algemeen gaan de gesprekken goed”, werd Aperribay geciteerd door Marca. “We hebben al enkele keren samengezeten met ‘Janu’ en we gaan dat op korte termijn nog doen.”



En ook de speler zelf is bereid om een vervolg te breien aan zijn verhaal bij Sociedad, waar hij al sinds juli 2017 onder contract staat. “Ja natuurlijk, het is duidelijk. Ik wil hier blijven”, zei Adnan Januzaj eind november op een persconferentie. “Ik voel me hier heel goed en zelfs thuis. Het wordt straks mijn vijfde jaar bij de club en dat is niet voor niets. Maar wel omdat ik van de mensen en van de fans hou. Ik voel me erg goed bij de club”, zei Januzaj.

BARCA PROFITEERT

Maar volgens El Nacional zou de entourage van Januzaj tóch een transfer overwegen. Zij zijn namelijk van mening dat hij zich momenteel in de beste vorm van zijn carrière bevindt, een stelling die wel een grote grond van waarheid bezit. Daarom wil de clan-Januzaj een flinke salarisverhoging afdwingen bij Real Sociedad, waar de stijlrijke aanvaller al 4,4 miljoen euro bruto per jaar verdient. Maar voorzitter Jokin Aperribay is echter niet bereid om forse financiële inspanningen te doen. Als Januzaj en zijn vertegenwoordigers deze hoge eisen blijven aanhouden, dan houdt zijn verhaal bij Sociedad onherroepelijk op.

Enter FC Barcelona. Het is geen geheim dat de Blaugrana de transfermarkt afschuimen op zoek naar betaalbare offensieve versterking, en dan is Adnan Januzaj uiteraard een interessant target. Hij is einde contract en hij behoort op zijn positie tevens tot één van beste spelers van La Liga. Januzaj is namelijk de runner-up qua offensieve regelmatigheid, aantal dribbels én het aantal offensieve duels. Daarnaast toont hij dit seizoen ook veel meer solidariteit op het verdedigende vlak, een positieve evolutie die coach Imanol Alguacil dit seizoen al nadrukkelijk toejuichte in de pers.



De speelstijl van Adnan Januzaj past ook erg goed bij FC Barcelona. De aanvaller met het engelengezicht beschikt over een uitmuntende techniek en over een enorm voetballend vermogen. Bovendien is zijn balbehandeling een ware streling voor het oog en zoekt hij steeds de voetballende oplossing. Zo’n type stemt dus volledig overeen met het DNA en de visie van FC Barcelona, dat met enkele gerichte aanwinsten de sportieve heropbouw wil inzetten. Het vinden van een flankaanvaller in de eerstkomende transferperiode(s) één van de grootste prioriteiten van Xavi Hernandez.

XAVI & JANUZAJ

Xavi wil FC Barcelona terug haar legendarische identiteit bezorgen, zijnde titels winnen met mooi en aantrekkelijk voetbal. Hij gelooft dat goed voetbal spelen de beste manier is om te winnen. Xavi wil vrij en aanvallend spelen. Zonder speculeren, maar met een hoge druk en met veel balbezit. “Dat zijn geen nieuwe dingen, dat is simpelweg het Barça-DNA. Zo wilden Cruijff, Van Gaal, Rijkaard, Luis Enrique en al die andere topcoaches het hier ook zien”, verklaarde Xavi op zijn persconferentie als hoofdcoach bij Barça.



En om terug aansluiting te vinden met het Barça-DNA wil Xavi eerst en vooral versterking halen voor op de aanvallende flankposities. Zo lijkt Ferran Torres (Manchester City) al goed op weg naar Camp Nou maar ook de kwaliteiten van Adnan Januzaj zouden de coach van Barcelona danig bekoren. In tegenstelling tot Torres, die zo’n 70 miljoen euro moet kosten, zou Januzaj voor een prikje op te halen zijn in januari ofwel gratis in de volgende zomer. Xavi zou volgens El Nacional overtuigd zijn om alles te kunnen halen uit de vele kwaliteiten van Januzaj. Daarnaast is zijn aanvallende polyvalentie uiteraard ook een groot voordeel voor de Blaugrana.

POLL: Past Januzaj bij FC Barcelona?

Meest recent

Proto oordeelt over kansen Anderlecht in bekerfinale

Voor Anderlecht staat zondag dé match van het jaar op het programma. Dan staat Paars-Wit in ...

9
9
Deze uitslag verknalt extra CL-ticket voor België

Donderdagavond werden de halve finales gespeeld in de Europa League en Conference League. Ondanks ...

80
80
'Knaltransfer nabij: één club in polepositie voor De Bruyne'

Vrijdagavond probeert Kevin De Bruyne met Manchester City een nieuwe stap te zetten richting het ...

108
108
'Absoluut rampscenario voor AA Gent'

AA Gent moest donderdag alweer een tik incasseren van Club Brugge. Na de 0-5 die het onlangs om de ...

110
110
Belgische topclubs missen kans bij smaakmaker Westerlo

Westerlo leek in het begin van het seizoen een outsider voor de top zes te gaan worden. Uiteindelijk ...

46
46
Ulderink scherp voor kop van Jut bij Antwerp

Antwerp lijkt een kruis te mogen maken over Europa League-voetbal volgend seizoen. De Great Old ging ...

104
104
SOS: Club Brugge-speler van sensatie tot zorgenkind

Chemsdine Talbi leek op weg naar een miljoenentransfer na zijn indrukwekkende prestaties in de ...

255
255
"Club Brugge moet hem halen" - fans zijn overtuigd

Met een overtuigende 4-1-overwinning tegen AA Gent wist Club Brugge het vertrouwen weer te ...

447
447
"Je gaat niet zeggen dat Hasi mindere trainer is dan Hayen?"

Zondag wordt de eerste hoofdprijs van het Belgische voetbalseizoen uitgedeeld. Dan staan Club Brugge ...

416
416
'Standard legt lot in handen van zeer verrassende naam'

Standard sleept zich momenteel door de Europe Play-Off. De Rouches hebben alles gegeven om in de ...

175
175
Tzolis lacht met Club-revelatie: "Hij mag mij bedanken"

Club Brugge kan met een uitstekend gevoel naar de bekerfinale van zondag. Het bracht zijn generale ...

230
230
Vertonghen in finale? Hasi onthult dé factor in beslissing

Zondag gaat Anderlecht in de bekerfinale op zoek naar een eerste prijs in acht jaar tijd. Het ...

146
146
Zeldzaam lichtpunt bij Gent: "Voorbeeld voor andere spelers"

AA Gent blijft voorlopig maar aanmodderen in de Champions' Play-Offs en verloor donderdag ook met ...

153
153
Vermant titularis in finale? Hayen licht tipje van sluier

Club Brugge veegde donderdagnamiddag de vloer aan met AA Gent en haalde het met duidelijke ...

159
159
Eén positief punt bij pover Antwerp: "Dan is vijfde plaats binnen"

Antwerp FC maakte afgelopen weekend nog indruk met een overwinning op het veld van KRC Genk. Maar ...

260
260
Engelse finale in UEL lonkt, Chelsea blijft foutloos

Het heeft er alle schijn van dat de Europa League dit seizoen een Engelse finale krijgt. In de ...

79
79
'Totale exodus bij City: volgende grote naam kan beschikken'

Manchester City strijdt in de Premier League momenteel volop voor een Champions League-ticket. Toch ...

217
217
Anderlecht onder stoom: kaarten in bekerfinale herschud?

Aanstaande zondag is het zover, dan wordt op de Heizel gestreden om de Beker van België. Club ...

466
466
Delorge kijkt ogen uit bij Club Brugge: "Hij is ongelooflijk"

AA Gent wist donderdagnamiddag zijn tweede doelpunt in de Champions' Play-Offs te scoren, maar ...

1383
1383
'Xabi Alonso vraagt meteen om transferbom bij Real'

Real Madrid strijdt momenteel nog volop voor de Spaanse titel, toch is het bij de Koninklijke ook al ...

260
260

Meer sportnieuws