'Miljoenenaanwinst in de nesten bij Club Brugge'

door
'Miljoenenaanwinst in de nesten bij Club Brugge'

Voor Club Brugge zal het Europese avontuur geen vervolg krijgen na nieuwjaar, Blauw-Zwart eindigde woensdag troosteloos laatste in zijn Champions League-poule. Nochtans had de landskampioen afgelopen zomer de nodige miljoenen geïnvesteerd om te kunnen overwinteren in Europa. Maar een groot deel van de aanwinsten viel door de mand.


Club verbrak in de zomermercato bijvoorbeeld zijn eigen transferrecord om Kamal Sowah weg te halen bij Leicester City. De Ghanese aanvaller begon ook veelbelovend aan zijn Brugse avontuur, maar laat het de laatste weken helemaal afweten. Daarnaast trokken de West-Vlamingen ook de geldbuidel open voor Stanley Nsoki. De Franse verdediger viel in eerste instantie op met sterke prestaties tegen PSG en RB Leipzig, maar kon dat niveau niet vasthouden. Integendeel.

Na zijn exploten in de eerste twee CL-duels viel Nsoki keer op keer door de mand. Analist en club-boegbeeld is dan ook hard voor de Fransman. "Club moet zijn vastigheid terugvinden", stelt Van der Elst bij Pickx Sports. "Ik vind dat Brandon Mechele daarom moet starten. Ik heb al eerder gezegd dat ik niet overtuigd ben door Nsoki. Bij Jack Hendry lange tijd wel, maar hij heeft het nu ook moeilijk. Ze lijken het moeilijk te hebben met positiespel en daardoor komt er telkens heel veel ruimte vrij."

NONCHALANT
De vraag is nu of Nsoki, die zo'n 6.5 miljoen euro heeft gekost, zich opnieuw kan herpakken. Dat Club na nieuwjaar enkel nog in eigen land actief is, lijkt alvast niet in zijn voordeel te spelen. Niet voor niets speelde hij zijn sterkste wedstrijden op Europees niveau, terwijl hij op de Belgische velden doorgaans een erg nonchalante indruk achterlaat. Het valt dan ook te betwijfelen of Nsoki zich voldoende kan opladen voor de Jupiler Pro League-duels. Aan Philippe Clement om hem bij de les te houden.

LEES OOK: Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Indien iedereen fit, staat Nsoki dan in uw basisploeg bij Club?

Meest recent

Rode Duivels: drie grootste verliezers na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

74
74
'Titanengevecht Messi en Ronaldo voor knaltransfer'

Het wereldkampioenschap van komende zomer wordt naar alle waarschijnlijkheid het laatste WK van ...

40
40
Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

35
35
Zeven matchen voor behoud: Tottenham presenteert topcoach

Tottenham Hotspur zal in de komende weken vol aan de bak moeten. De Londense club heeft nog zeven ...

31
31
Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Donderdag staat voor Club Brugge een erg belangrijke afspraak op de agenda. Zo zal Raad voor ...

504
504
Rode Duivels: drie grootste winnaars na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

244
244
Real Madrid vs. Bayern: Kompany krijgt gigantische opsteker

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

106
106
'Ogen Club Brugge fonkelen: monstertransfer via WK '26'

De Jupiler Pro League zal komende zomer verschillende smaakmakers afleveren op het WK. Ook Club ...

385
385
Italiaans voetbal in brand: vergaande gevolgen na WK-ramp

Het Italiaanse voetbal heeft andermaal een gigantisch drama beleefd. Voor de derde keer op rij ...

135
135
"Slordig en onhandig" - Doorn in het oog bij Rode Duivels

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

209
209
Lukebakio opzijgezet? Garcia kiest andere Duivel

Dodi Lukebakio deed in Amerika zowat alles goed. Drie goals in twee matchen, beslissend op de ...

185
185
'STVV casht: transfer van 8 miljoen op komst'

STVV begint komend weekend aan de Champions' Play-Off als nummer drie in de rangschikking. De ...

142
142
Zulte Waregem kondigt eerste zomertransfer aan

Voor Zulte Waregem eindigde de reguliere competitie met een afknapper, want ondanks een zege tegen ...

98
98
'Straffe wending: Brys mag alsnog naar WK'

Voor Marc Brys zijn de voorbije twee jaar turbulent geweest. Hij ging in april 2024 aan de slag als ...

108
108
Alles op play-offs: opmerkelijke voorbereiding AA Gent

Nu de interlandbreak voorbij is, worden alle ogen weer op de Jupiler Pro League gericht. Komend ...

120
120
Geen WK: Denemarken beslist over ontslag Riemer

Dinsdagavond werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld. Enkele grote landen beten daarbij in ...

69
69
Scout Man Utd gooit alles op tafel over transfer Lammens

Groot was de verbazing in Engeland vorige zomer toen Manchester United besloot om 21 miljoen euro op ...

312
312
Ex-speler haalt uit: "Dat was Anderlecht onwaardig"

Anderlecht blijft hofleverancier van de Rode Duivels, tenminste als we afgaan op het aantal ...

87
87
'Alarmbellen bij KBVB: zware crisis loert om hoek'

De Rode Duivels vertoefden de voorbije dagen in de Verenigde Staten om zich zo in optimale ...

153
153
'Datum voor terugkeer Lukaku bij Napoli bekend'

De voorbije dagen was er heel wat te doen omtrent Romelu Lukaku. De topschutter aller tijden trok ...

153
153
'KRC Genk verlengt contract: transfer in de maak?'

KRC Genk nam eerder deze week afscheid van Luc Hooybergs als CEO. Komende zomer staat er wellicht ...

524
524
Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Vanaf komend weekend gaat het om de knikkers in de Jupiler Pro League. Intussen maakte de ...

380
380
Sven Kums verrast fans met bizarre carrièreswitch

Er zijn van die namen die blijven nazinderen, ook lang nadat het stadionlicht is gedoofd. Sven Kums ...

121
121
'Club Brugge brengt bod uit op peperdure linksback'

Club Brugge moet komende zomer terug naar de tekentafel, want tal van smaakmakers zetten dan allicht ...

528
528
'Bliksemtransfer Hazard: concurrentie op de loer'

Wie dacht dat Thorgan Hazard en RSC Anderlecht er wel zouden uitgeraken zonder zaakwaarnemer en ...

397
397

Meer sportnieuws