'Miljoenenaanwinst in de nesten bij Club Brugge'

door
'Miljoenenaanwinst in de nesten bij Club Brugge'

Voor Club Brugge zal het Europese avontuur geen vervolg krijgen na nieuwjaar, Blauw-Zwart eindigde woensdag troosteloos laatste in zijn Champions League-poule. Nochtans had de landskampioen afgelopen zomer de nodige miljoenen geïnvesteerd om te kunnen overwinteren in Europa. Maar een groot deel van de aanwinsten viel door de mand.


Club verbrak in de zomermercato bijvoorbeeld zijn eigen transferrecord om Kamal Sowah weg te halen bij Leicester City. De Ghanese aanvaller begon ook veelbelovend aan zijn Brugse avontuur, maar laat het de laatste weken helemaal afweten. Daarnaast trokken de West-Vlamingen ook de geldbuidel open voor Stanley Nsoki. De Franse verdediger viel in eerste instantie op met sterke prestaties tegen PSG en RB Leipzig, maar kon dat niveau niet vasthouden. Integendeel.

Na zijn exploten in de eerste twee CL-duels viel Nsoki keer op keer door de mand. Analist en club-boegbeeld is dan ook hard voor de Fransman. "Club moet zijn vastigheid terugvinden", stelt Van der Elst bij Pickx Sports. "Ik vind dat Brandon Mechele daarom moet starten. Ik heb al eerder gezegd dat ik niet overtuigd ben door Nsoki. Bij Jack Hendry lange tijd wel, maar hij heeft het nu ook moeilijk. Ze lijken het moeilijk te hebben met positiespel en daardoor komt er telkens heel veel ruimte vrij."

NONCHALANT
De vraag is nu of Nsoki, die zo'n 6.5 miljoen euro heeft gekost, zich opnieuw kan herpakken. Dat Club na nieuwjaar enkel nog in eigen land actief is, lijkt alvast niet in zijn voordeel te spelen. Niet voor niets speelde hij zijn sterkste wedstrijden op Europees niveau, terwijl hij op de Belgische velden doorgaans een erg nonchalante indruk achterlaat. Het valt dan ook te betwijfelen of Nsoki zich voldoende kan opladen voor de Jupiler Pro League-duels. Aan Philippe Clement om hem bij de les te houden.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 18 bekend

Indien iedereen fit, staat Nsoki dan in uw basisploeg bij Club?

Meest recent

'Baro loopt blauwtje: AA Gent mag 2 coaches schrappen'

 Terwijl ex-coach Ivan Leko voor het eerst de pers te woord stond als trainer van Club Brugge ...

85
85
Leko speelt open kaart over verhuis van Gent naar Club

Na een hectische dag stond Ivan Leko dinsdag voor het eerst opnieuw op het oefenveld bij Club ...

137
137
Vanaken doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge dropte maandag een bom van formaat door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko. Diens ...

496
496
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 18 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Via de officiële ...

52
52
'AA Gent vindt opvolger Leko: topkandidaat al bekend'

Als een donderslag bij heldere hemel nam KAA Gent maandag afscheid van Ivan Leko, die door Club ...

488
488
Vuurwerk bij Club Brugge: solo slim van Verhaeghe?

Ivan Leko leidde zopas zijn eerste training als hoofdcoach van Club Brugge, straks verschaft hij ...

366
366
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

115
115
‘Leko grijpt genadeloos in: Club-smaakmaker afgedankt?'

Nicky Hayen out, Ivan Leko in. Club Brugge verraste vriend en vijand door de Kroaat weg te plukken ...

789
789
Ferme opsteker Lukaku: Rode Duivel roept boodschap

Romelu Lukaku ligt al maanden in de lappenmand, maar de Rode Duivel kan bijna zijn comeback vieren. ...

36
36
‘Grote kuis Anderlecht: 10 (!) transferdossiers Renard’

De wintermercato staat voor de deur en RSC Anderlecht is van plan om de selectie flink te ...

332
332
‘Leko slikt direct dubbele opdoffer, uitsluitsel Mignolet’

Ivan Leko heeft zijn eerste training bij Club Brugge afgewerkt. De Kroatische oefenmeester werd ...

763
763
‘Antwerp gaat los: Gheysens reserveert monstersom’

Royal Antwerp FC is een nieuw verhaal aan het schrijven onder T1 Joseph Oosting en het ziet er ...

733
733
‘Anderlecht slaat grote slag: Europese clubs afgetroefd’

RSC Anderlecht is al druk bezig met de komende wintertransferperiode. Olivier Renard hoopt de ...

298
298
‘Club Brugge hakt transferknopen door: Leko drukt stempel'

Club Brugge is na het ontslag van Nicky Hayen en de aanstelling van Ivan Leko volop bezig met de ...

489
489
‘Bliksemovername Belgische club: rijke Qatari breiden uit’

De Belgische clubs reiken vaker de hand uit naar buitenlandse overnemers of investeerders. Om ...

198
198
‘Crisisvergadering KAA Gent: Baro KO geslagen na naïviteit’

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge stuurde ...

358
358
Bewogen dag bij Club Brugge: Tzolis steunt Hayen

Club Brugge koos ervoor om Nicky Hayen de laan uit te sturen en Ivan Leko over te nemen van KAA ...

805
805
Haalt Anderlecht talent terug? ‘Zware onderhandelingen’

RSC Anderlecht is al naarstig bezig met de komende wintertransferperiode. Het Nieuwsblad gaf de ...

526
526
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht dumpen, verrassing Benteke’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

550
550
Meteen grote rel in WK-groep Duivels: protest aangetekend

De Rode Duivels kennen hun tegenstanders in de groepsfase van het WK 2026 in de Verenigde Staten, ...

220
220
‘Échte reden vertrek Leko bekend: KAA Gent-clash onthuld’

Ivan Leko is de nieuwe hoofdtrainer van Club Brugge. De Kroaat werd weggeplukt bij KAA Gent na het ...

912
912
Opvallende knaltransfer Union: datasysteem slaat weer toe

Union SG heeft een duidelijk transferbeleid. De Brusselse club maakt gebruik van een datasysteem en ...

137
137
Club Brugge berooft KAA Gent: Leko draait mes in wonde

Club Brugge heeft Nicky Hayen ontslagen en Ivan Leko weggeplukt bij KAA Gent. Er sijpelen meer en ...

600
600
‘Anderlecht wil uitpakken: straffe winterse dubbelslag'

RSC Anderlecht speurt de wintermercato al af om de selectie te versterken. Besnik Hasi heeft de club ...

410
410
Volgende pion neemt afscheid na ontslag Hayen: "Wanbeleid!"

Het plotse ontslag van Nicky Hayen bij Club Brugge deed heel wat wenkbrauwen fronsen. Blauw-Zwart ...

507
507

Meer sportnieuws