Boze Xavi: "Moeten nu Europa League winnen"

door
Boze Xavi:

Aanstaande maandag wordt geloot voor 1/8ste finales van de Champions League. Maar voor het eerst in 21 jaar zal de naam van FC Barcelona niet worden opgenomen in de trommel. De Catalanen sneuvelden woensdagavond na een kansloze 3-0-nederlaag op het veld van Bayern München.


Omdat SL Benfica thuis won van Dynamo Kiev (2-0), moest Barcelona winnen in de Allianz Arena om alsnog de tweede plaats in zijn poule te bemachtigen. De start van de Catalanen was nog ietwat acceptabel. Maar eenmaal de Beierse machine op toerental kwam, was het klasseverschil bijzonder groot. Uiteindelijk haalde Bayern het met 3-0. Indien het vizier van onder meer Leroy Sané op scherp had gestaan, had het verschil echter nog veel hoger kunnen oplopen.

Hoofdcoach Xavi Hernandez kon achteraf dan ook niet anders dan zich neer te leggen bij de overmacht van de Duitsers. "De 3-0 is een terecht resultaat. Bayern was veel beter, ze waren superieur", werd de oud-middenvelder geciteerd bij Voetbal International. "We probeerden hoog druk te zetten, maar we werden overvallen. Ik ben boos omdat dit nu realiteit is voor ons. Het maakt me kwaad en ik voel me verantwoordelijk."

EUROPA LEAGUE WINNEN
Xavi benadrukte verder ook nog eens dat een club als Barcelona eigenlijk niet thuis hoort in de Europa League. Maar nu dat toch het geval is, wil hij ook voor het hoogst mogelijke gaan in die competitie. "We moeten nu de Europa League winnen, ook al horen we daar als Barcelona niet thuis. Ik hou van deze club. Er is nu een gevoel van hulpeloosheid, maar we zullen er alles aan doen om Barça terug te brengen."

LEES OOK: Kompany vol ongeloof: ook Vertonghen haalt zwaar uit

🚀

Vindt u dat Barça stappen gezet sinds de aanstelling van Xavi?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

79
79
'Vertrek Tzolis krijgt vorm: eisen Club Brugge gelekt'

Club Brugge neemt komende zomer afscheid van verschillende sterkhouders. Even laaide de hoop op een ...

32
32
Kompany hakt knoop door: Kane legt bom onder Bayern

De toekomst van Harry Kane bepaalt meer dan alleen de aanval van Bayern. Vincent Kompany botst ...

81
81
Real op apegapen: Valverde naar hospitaal na nieuwe knokpartij

Aanstaande zondag wil Real Madrid er alles aan doen om te voorkomen dat FC Barcelona kampioen speelt ...

104
104
Union verliest aura van sympathie: analist geeft dé reden

Union SG legde de voorbije jaren een indrukwekkend parcours af en deed sinds zijn promotie op ...

110
110
KV Kortrijk haalt slag thuis: steunpilaar mee naar JPL

Na één jaartje in de Challenger Pro League maakt KV Kortrijk komend seizoen zijn ...

41
41
Vier toppers, één verrassing: ontdek de Europese topscorers

Het einde van het seizoen in het clubvoetbal nadert met rasse schreden en dus staan ook nog heel wat ...

58
58
'Pittige vuurdoop: Sibierski krijgt eerste transferopdracht'

RSC Anderlecht presenteerde woensdag zijn nieuwe sportief directeur officieel aan de pers. Nu de ...

378
378
'Club Brugge kaalgeplukt: ook Forbs richting exit?'

Of de titelrace tot een goed einde zal worden gebracht valt nog af te wachten, maar hoe dan ook mag ...

380
380
'Duiventil in Genk: verlanglijst De Condé lekt uit'

Of het nog een Europees ticket kan bemachtigen valt voorlopig af te wachten, maar dat KRC Genk ...

261
261
Anderlecht-fans spuwen gal: bestuur in het verweer

Daags na de officiële voorstelling van Antoine Sibierski als technisch directeur zit het er ...

233
233
'Frisse wind bij Club Brugge: unieke kans toptalent'

Om de zopas veroverde leidersplaats te verdedigen rekent Club Brugge zaterdag tegen STVV mogelijk op ...

388
388
Bondsparket maakt opvallende sanctie Burgess bekend

Voor het eerst in deze play-offs is Union op achtervolgen aangewezen, want afgelopen weekend nam ...

641
641
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

396
396
'Grote kuis in Genk: volledig elftal richting exit'

KRC Genk dreigt nog naast een Europees ticket te grijpen, maar zelfs mits een goede afloop hebben de ...

378
378
'Club Brugge hakt knoop door over opvolger Mignolet'

Of hij zaterdag zijn wederoptreden kan vieren tegen STVV valt nog af te wachten, maar Simon Mignolet ...

453
453
Julie Vanloo na immense shock: Club Brugge als reddingsboei

De klap kwam hard aan voor Julie Vanloo. Enkele dagen voor de start van het nieuwe WNBA-seizoen werd ...

664
664
'Strijd Karetsas is los: gesprekken met eerste club'

Voor KRC Genk is het op sportief vlak een ontgoochelend seizoen, maar toch lijkt de kassa in de ...

161
161
Club houdt toptalent uit handen van buitenlandse clubs

Club Brugge lijkt alweer voor een hete transferzomer te staan. Het zal opnieuw af te rekenen krijgen ...

150
150
Verrassende transferzet STVV: "Cultuurbewaker in kleedkamer"

STVV beleeft één van de mooiste seizoenen uit haar geschiedenis en is nu al zeker van ...

64
64
Amerikaanse club: "We waren zeer dicht bij komst De Bruyne"

In de Verenigde Staten zullen ze in juni kunnen genieten van Kevin De Bruyne, want de ervaren ...

28
28
'Tottenham gaat all-in voor kandidaat-Rode Duivel'

Tottenham leek af te stevenen op een schokkende degradatie uit de Premier League, maar na een zes op ...

57
57
AA Gent liep op pijnlijke wijze recordtransfer mis

AA Gent wist de laatste jaren heel wat lucratieve uitgaande transfers te doen, maar dat bleek in het ...

78
78
'D-Day nadert: 6 dilemma's voor Garcia'

Er zal de komende dagen nog druk gespeculeerd worden over hoe de selectie van de Rode Duivels op het ...

170
170
'Standard ziet belangrijke pion na één jaar al vertrekken'

Standard mag nog altijd dromen van een Europees ticket, want op vier speeldagen van het einde prijkt ...

120
120
'Club en Anderlecht kennen prijskaartje voor JPL-sensatie'

De eindsprint wordt stilaan ingezet in de Jupiler Pro League, waarna de Belgische clubs hun pijlen ...

364
364

Meer sportnieuws