Boze Xavi: "Moeten nu Europa League winnen"

264 stemmen
Boze Xavi:

Aanstaande maandag wordt geloot voor 1/8ste finales van de Champions League. Maar voor het eerst in 21 jaar zal de naam van FC Barcelona niet worden opgenomen in de trommel. De Catalanen sneuvelden woensdagavond na een kansloze 3-0-nederlaag op het veld van Bayern München.


Omdat SL Benfica thuis won van Dynamo Kiev (2-0), moest Barcelona winnen in de Allianz Arena om alsnog de tweede plaats in zijn poule te bemachtigen. De start van de Catalanen was nog ietwat acceptabel. Maar eenmaal de Beierse machine op toerental kwam, was het klasseverschil bijzonder groot. Uiteindelijk haalde Bayern het met 3-0. Indien het vizier van onder meer Leroy Sané op scherp had gestaan, had het verschil echter nog veel hoger kunnen oplopen.

Hoofdcoach Xavi Hernandez kon achteraf dan ook niet anders dan zich neer te leggen bij de overmacht van de Duitsers. "De 3-0 is een terecht resultaat. Bayern was veel beter, ze waren superieur", werd de oud-middenvelder geciteerd bij Voetbal International. "We probeerden hoog druk te zetten, maar we werden overvallen. Ik ben boos omdat dit nu realiteit is voor ons. Het maakt me kwaad en ik voel me verantwoordelijk."

EUROPA LEAGUE WINNEN
Xavi benadrukte verder ook nog eens dat een club als Barcelona eigenlijk niet thuis hoort in de Europa League. Maar nu dat toch het geval is, wil hij ook voor het hoogst mogelijke gaan in die competitie. "We moeten nu de Europa League winnen, ook al horen we daar als Barcelona niet thuis. Ik hou van deze club. Er is nu een gevoel van hulpeloosheid, maar we zullen er alles aan doen om Barça terug te brengen."

LEES OOK: ‘Collega-Duivel voor Trossard? Arsenal wil ferm uithalen’

🚀

Vindt u dat Barça stappen gezet sinds de aanstelling van Xavi?

Meest recent

België - Tunesië: Garcia sleutelt aan basiself Rode Duivels

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test richting het WK. In het Koning ...

0
0
Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

160
160
Domper Duitsland: smaakmaker mogelijk out voor WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kwam vandaag met ...

34
34
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

38
38
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

110
110
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

107
107
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

72
72
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

133
133
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

53
53
Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

158
158
Na Ribeiro weer meubelstuk weg bij KRC Genk: "Na 18 jaar"

Bij KRC Genk is er toch wel wat aan het gebeuren op de achtergrond. De Limburgers maakten het ...

135
135
Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Sporting Charleroi gaat komende zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De Zebra's zijn ...

25
25
De Bruyne onder vuur: dit hakt er keihard in

Antonio Conte is weg bij Napoli en dat lijkt goed nieuws voor Kevin De Bruyne. Maar daardoor valt ...

171
171
Croonen verrast: KRC Genk met straf buitenlands akkoord

KRC Genk zet een volgende stap in de ontwikkeling van de club. De Limburgers gaan de club wereldwijd ...

387
387
'Real Madrid drukt door: Bayern reageert op monsterbod'

Real Madrid gaat voor een enorm grote verandering. Florentino Perez zal wellicht nog steeds de ...

259
259
Patro Eisden verrast iedereen met ervaren Belg

Patro Eisden zit niet stil op de transfermarkt. Ze stelden vandaag een volgende aanwinst voor. En ...

73
73
Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Hopelijk beseft Antoine Sibierski waaraan hij begonnen is, want de nieuwe sportieve baas van RSC ...

831
831
'KRC Genk breekt record: concreet bod op Karetsas'

KRC Genk gaat een erg drukke zomer tegemoet, want na een teleurstellend seizoen is er heel wat werk ...

507
507
'Overmars houdt adem in: rampscenario voor Antwerp'

Deels noodgedwongen trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Dat blijkt uit de ...

550
550
'Sibierski in shock: toptalenten weg bij Anderlecht?'

Met de doorbraak van Nathan De Cat vormde Neerpede het voorbije seizoen weer een lichtpunt in barre ...

390
390
'Jacht geopend: Club Brugge ontvangt bod van 35 miljoen'

De voorspelde uittocht lijkt ingezet bij Club Brugge, dat zopas afscheid nam van Aleksandar ...

711
711
'Europese grootmacht klopt aan voor Karetsas & De Cat'

Ook deze zomer krijgt de Jupiler Pro League weer te maken met een uittocht aan talent. Zo dreigt ...

350
350
Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Het huwelijk tussen Aleksander Stankovic en Club Brugge was van korte duur, maar wel succesvol. De ...

545
545
Thierry Henry geeft Kompany flinke por in de rug

Thierry Henry was een tijdje de assistent bij de Rode Duivels. De Franse legende volgt België ...

141
141
Anderlecht grijpt meteen in na statement aan Coucke

De supporters waren dan wel enthousiast met de aankondiging van Adidas als nieuwe shirtsponsor, het ...

2261
2261

Meer sportnieuws