Vernedering Barça compleet, ook Wolfsburg-Belgen sneuvelen

door
Vernedering Barça compleet, ook Wolfsburg-Belgen sneuvelen

Woensdagavond werden de laatste tickets voor knock out-fase van de Champions League uitgedeeld en voor het eerst in 21 jaar zullen we daarin geen FC Barcelona aan het werk zien. De Catalanen zijn veroordeeld tot de Europa League na een kansloze nederlaag op Bayern München. Voor onze landgenoten van VfL Wolfsburg zit de Europese campagne er zelfs helemaal op.


GROEP E: Afgang Barcelona compleet
Xavi en co zullen na nieuwjaar dus in de Europa League aan de bak moeten. Omdat Benfica in eigen huis afrekende met Dynamo Kiev (2-0 na onder meer een doelpunt van Yaremchuk), moesten de Catalanen op Bayern winnen om alsnog door te stoten. Maar het klasse-verschil met de machine uit de Bundesliga was te groot. Na een klein uurtje spelen stond de 3-0-eindstand al op het bord dankzij Müller, Sané en goudhaantje Musiala. Barça kon daar amper iets tegenover zetten en verlaat het kampioenenbal door het kleinste achterpoortje.

GROEP F: Beslissing op donderdag
Manchester United was al zeker van de groepswinst en kon zich dus puntenverlies permitteren tegen Youngs Boys Bern: 1-1. Een vroege openingstreffer van Greenwood werd nog voor rust ongedaan gemaakt door Rieder. De Zwitsers verlaten het Europese toneel zo met een knappe 4 op 6 tegen United op zak. De strijd om de tweede plaats wordt donderdag pas beslist. Door hevige sneeuwval werd het bepalende duel tussen Atalanta en Villarreal immers een dag uitgesteld.

GROEP G: Ondergang Wolfsburg-Belgen
Groep G was met voorsprong de meest spannende poule, alle teams konden op de slotspeeldag nog doorstoten. Wolfsburg trok uiteindelijk aan het kortste einde. Met Vranckx en Casteels in de basis en Lukebakio als invaller, werd met 1-3 verloren van Lille. De Duitsers eindigen daardoor laatste, de Franse kampioen pakt de groepswinst. De tweede plaats is voor het verrassende RB Salzburg, dat met 1-0 won van Sevilla. Naast Ajax krijgen we dus nog een tweede club uit een kleinere competitie in de volgende ronde.

UITSLAGEN WOENSDAGAVOND
Bayern München - Barcelona: 3-0
SL Benfica - Dynamo Kiev: 2-0
Wolfsburg - Lille OSC: 1-3
RB Salzburg - Sevilla FC: 1-0
Manchester United - Young Boys: 1-1
Atalanta - Villarreal: uitgesteld naar 09/12

LEES OOK: Loting CL: Real-City en PSG-Chelsea als grootste affiches

Barcelona is nu topfavoriet voor de eindzege in de CL ...

Meest recent

Anderlecht hoopt op meevaller: aanwinst toont zich

RSC Anderlecht rondde dit seizoen een karrenvracht aan transfers af voor de eerste en tweede ploeg. ...

0
0
Hallo, Rudi Garcia? "Rode Duivels? Had al gemoeten"

Deze maand spelen de Rode Duivels in Chicago tegen de Verenigde Staten en Mexico. Door de hoge ...

26
26
Hein luidt alarmbel: "Zo verliezen ze de JPL-titel"

Union SG verloor alweer punten op verplaatsing. Het spelniveau van de landskampioen is al weken te ...

36
36
Deschacht ziet 'onverwachte' uitblinker bij Anderlecht

Het transferbeleid van RSC Anderlecht onder Olivier Renard was niet bepaald een succes. Zo mocht er ...

88
88
Lardot zag één grote bepalende fout in Charleroi-Club Brugge

Club Brugge won met 1-2 van Sporting Charleroi. Bij de Zebra's waren ze woedend over de 10 minuten ...

397
397
Wesley Sonck kiest onverwacht nieuw pad in zijn carrière

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

15
15
'Anderlecht en De Cat: nieuwe contractupdate'

RSC Anderlecht moet snel duidelijkheid verschaffen over de contractsituatie van Thorgan Hazard, al ...

243
243
Stunt richting PO 1: "Ik hoop dat ze het halen"

STVV is al zeker van Play-Off 1 en dat is een zeer grote stunt. De Limburgers weten al dat ze tegen ...

159
159
Druk op Borguet en Bornauw neemt toe: "Verleng het contract"

Thorgan Hazard scoorde vijf keer in twee matchen en plots lezen we dat Anderlecht zijn contract moet ...

136
136
Na aanslag op Tzolis: Bondsparket vordert heel stevige straf

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

303
303
Frutos verklapt: "Of Anderlecht belde na ontslag Renard?"

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportief directeur. Hij kwam ...

164
164
RAFC-fan Tom Waes verrast iedereen: “Vertrek komt eraan”

Tom Waes was de laatste weken in oorlogsgebied. De man achter succesreeksen zoals Kamp Waes en ...

56
56
Charai niet 'happy': "Dat gaan we binnenskamers bespreken"

Bij KVC Westerlo pakten ze een oververdiend punt tegen Union SG. Ze hadden zelfs misschien nog ...

36
36
"Ik sprak met Anderlecht, niet met Club Brugge"

RSC Anderlecht en Club Brugge gaan komende zomer ongetwijfeld offensieve versterking zoeken. De twee ...

233
233
STVV in dubio: ervaren basispion gratis weg?

Bij STVV lopen heel veel spelers in de kijker. Een aantal spelers die niet al te veel aandacht ...

83
83
Hazard tipt RSCA-bestuur: "Andere ploegen hebben dat wel"

Thorgan Hazard is bezig aan een sterk seizoen, maar hij mist kwaliteit rondom zich. Er is geen ...

311
311
AA Gent in de rats: De Mil met slecht rapport

Rik De Mil kreeg de afgelopen jaren heel veel lof. Soms terecht, soms wat overdreven. Zijn transfer ...

166
166
Westerlo mist unieke kans: "Wat als?"

Met nog drie speeldagen voor de boeg is de strijd om de top zes nog altijd niet gestreden. Ook ...

43
43
Bob Peeters doet plannen SK Beveren uit de doeken

De strijd om promotie naar en degradatie uit de Jupiler Pro League is nog volop aan de gang. ...

230
230
AA Gent in crisis: Degryse geeft duidelijk advies

AA Gent dreigt alweer naast de Champions' Play-Off te grijpen. De Buffalo's gaven vorig weekend hun ...

267
267
Italiaanse pers brengt geweldig nieuws over De Bruyne

Er is licht aan het einde van de tunnel voor de Belgen van Napoli. Romelu Lukaku kroonde zich vorig ...

91
91
Trainerswaarschuwing Anderlecht: "Niet zoals met Hubert"

Anderlecht boekte vorig weekend een klinkende zege tegen OH Leuven en zette zo een grote stap ...

226
226
'Straf Premier League-avontuur voor Will Still'

De voorbije jaren hebben de broertjes-Still een mooie naam voor zichzelf gemaakt in de ...

73
73
Jean-Marie Pfaff’s ingrijpende keuze zet Beveren op z’n kop

Het zijn intense en moeilijke jaren geweest voor Jean-Marie Pfaff. Eén van de beste ...

114
114
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Monaco'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Heel wat smaakmakers lijken na dit ...

291
291

Meer sportnieuws