'Club Brugge houdt opvolger Clement al warm'

door
'Club Brugge houdt opvolger Clement al warm'

Ondanks de loodzware loting had Club Brugge dit seizoen de ambitie om Europees te overwinteren. Maar uiteindelijk sneuvelde de landskampioen dinsdagavond in de Champions League na vier pandoeringen op rij. Ook in de competitie loopt het voorlopig niet zoals gewenst bij Blauw-Zwart.


Club blijft weliswaar in de running voor de landstitel en staat slechts op 4 punten van leider Union SG. De Bruggelingen zijn in eigen land echter een pak minder dominant dan gehoopt. En dus wordt steeds vaker de vraag gesteld of de chemie tussen de spelersgroep en Philippe Clement niet stilaan geraakt uitgewerkt. De coach, die dit seizoen al enkele bedenkelijke tactische keuzes maakte, tekende afgelopen zomer nochtans bij voor onbepaalde duur. Maar gezien de omstandigheden is het niet ondenkbaar dat hij na het seizoen al afzwaait indien een interessante aanbieding uit het buitenland op tafel komt.

Zover zijn we uiteraard nog lang niet, voorlopig blijft Clement netjes op post. Moest het echter tot een vertrek komen, zou Club al een mogelijke opvolger in het vizier hebben. In de podcast 90 Minutes suggereert Filip Joos namelijk dat Alexander Blessin een voorcontract zou hebben bij de landskampioen. "Dat zingt toch giga-hard rond", vertelde de commentator/analist. "Het betekent niet dat Clement moet gaan. Maar als het zover komt ... ."

STIJL VAN HET HUIS
Blessin maakte vorig seizoen natuurlijk al indruk als hoofdcoach van KV Oostende. Hij won toen ook de trofee voor 'Trainer van het Jaar'. In de huidige jaargang loopt het allemaal wat minder bij de Kustploeg, al heeft dat vooral te maken met het enorme kwaliteitsverlies van afgelopen zomer. De 48-jarige Duitser hanteert in ieder geval een moderne aanpak en staat voor verzorgd voetbal, dat gepaard gaat met de nodige werklust. Iets wat men in Brugge wel kan appreciëren.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Club verliest sterkhouder, Genk kiest trainer'

Blessin zou een ideale opvolger voor Clement zijn ...

Meest recent

'PSG wil België veroveren en legt masterplan op tafel'

Paris Saint-Germain gooide jarenlang vruchteloos met miljoenen om de wereld te veroveren. In 2025 ...

6
6
Zware veroordeling treft VRT-sterkhouder vol in het hart

Ruben Van Gucht blijft ook naast het voetbalnieuws onderwerp van gesprek. Het bekende VRT gezicht ...

29
29
Anderlecht slaat toe en houdt talent uit buitenlandse handen

Anderlecht zag dit seizoen Nathan De Cat helemaal ontbolsteren en hoopt dat het in de komende ...

42
42
'De Ketelaere verrast met zet: transfer op komst?'

Ook dit seizoen is Charles De Ketelaere weer een cruciale pion bij Atalanta. De Rode Duivel was ...

32
32
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest sterkhouder, Genk kiest trainer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

170
170
‘Anderlecht wil stunten met terugkeer supertalent’

RSC Anderlecht heeft een bekende jeugdopleiding, maar het gebeurt meer en meer dat een toptalent op ...

153
153
Ex zet PSV-fan Van Gerwen voor schut : "Hersenloos wicht!"

De breuk tussen Michael van Gerwen en zijn jeugdliefde Daphne Govers sloeg eerder dit jaar in als ...

49
49
‘Club Brugge en Anderlecht strijden om bekende naam’

De wintermercato staat voor de deur en de Belgische clubs zijn naarstig op zoek naar versterkingen. ...

117
117
Penders verbaast zelfs tegenstander: “In godsnaam…”

Mike Penders staat onder contract bij Chelsea, maar de doelman speelt dit seizoen op huurbasis bij ...

34
34
Beerschot in diepe rouw: clubicoon Ludo Driesen overleden

Beerschot is in diepe rouw gedompeld. De club kwam op de officiële kanalen met het nieuws dat ...

0
0
Vandenbempt haalt hard uit naar hervorming

De competitiehervorming is een gespreksonderwerp dat nog even de voorpagina’s zal halen. De ...

279
279
Rode Duivel afgemaakt: ‘Genadeloos vertrek dreigt'

Koni De Winter werd de afgelopen interlandperiodes telkens geselecteerd door bondscoach Rudi Garcia ...

134
134
Ronald Koeman deelt nieuws dat door merg en been gaat

Ronald Koeman heeft donderdagavond in het televisieprogramma Eva openhartig verteld over een ...

115
115
Breekt voormalige 'Kompany-revelatie' eindelijk door in JPL?

Vanavond nemen Sporting Charleroi en KRC Genk het tegen elkaar op. De kans is bestaande dat de ...

63
63
AA Gent verrast met terugkeer van oude bekende

AA Gent stelde Rik De Mil aan als nieuwe trainer. De Buffalo's hebben vandaag nog meer nieuws ...

124
124
Garcia ziet één 'voordeel' aan blessures Lukaku en De Bruyne

België maakt zich stilaan al klaar voor het WK van komende zomer. Met Egypte, Iran en ...

41
41
Vanderhaeghe verrast bij comeback: 'Club of Anderlecht?'

Veel langer dan hem lief is, zat Yves Vanderhaeghe de laatste maanden aan de bank gekluisterd. De ...

391
391
Van Dijk onthult hoe hij echt over Salah denkt

Heeft Mohammed Salah zijn laatste match gespeeld voor Liverpool? De kans is zeker bestaande, want de ...

62
62
Heymans baalt, maar ziet ook nieuwe kans na vertrek Fink

Bij KRC Genk nemen ze het vanavond op tegen Sporting Charleroi. Het is de eerste match na het ...

177
177
'Dé aankoop van 100 miljoen die Real Madrid nodig heeft'

Real Madrid is nu al uiteraard bezig met transfers voor komende zomer. De Koninklijke zou volgens ...

85
85
Kindermans 'helpt' Anderlecht handje in transferdossier

Bij RSC Anderlecht gaan ze in 2026 voor een aantal spelers zeer grof geld kunnen verdienen. Twee ...

351
351
‘KRC Genk beeft: deal met Simons staat op ontploffen’

In Genk hangt er weer spanning in de lucht: iedereen wil vooruit, maar het bestuur wil zich niet ...

715
715
Garcia looft twee bekritiseerde Duivels: WK lijkt zekerheid

Bij de Rode Duivels blijven de fans een beetje op hun honger zitten over twee spelers. Onder meer ...

142
142
Kindermans speelt open kaart over terugkeer naar Anderlecht

RSC Anderlecht lijkt alles weer stilaan in orde te hebben. Er is rust in de club, de juiste mensen ...

702
702
Garcia zaait twijfel rond WK-toekomst Witsel

Bij de Rode Duivels gaat Rudi Garcia de komende maanden knopen moeten doorhakken. Hij kan wellicht ...

44
44

Meer sportnieuws