Ryan Mmaee weldra naar Belgische topclub?

200 stemmen
Ryan Mmaee weldra naar Belgische topclub?

Bij Standard krijgt de jeugd dezer dagen volop kansen, want de Rouches zitten zonder centen en proberen dat te compenseren met lucratieve uitgaande transfers zoals die van Zinho Vanheusden, Michel-Ange Balikwisha en Hugo Siquet. Eén van de talenten die nog in de wachtkamer zit bij Standard, is Camil Mmaee. De 17-jarige spits zal ongetwijfeld hopen dat hem beter zal vergaan dan zijn broers, die niet bij Standard konden doorbreken.


Maar hoewel ze in Luik met een onvoldoende doorgestuurd werden, hebben Samy en Ryan Mmaee hun weg in het profvoetbal gevonden. Tegenwoordig spelen ze bij de Hongaarse topclub Ferencvaros én bij de Marokkaanse nationale ploeg. Samy belandde er na passages bij MVV en STVV, terwijl Ryan een atypisch parcours aflegde. De inmiddels 24-jarige spits kwam de voorbije jaren uit voor Waasland-Beveren, Aarhus GF en AEL Limassol, alvorens in Boedapest te belanden.

Dezer dagen gaat het Ryan Mmaee echter voor de wind. Bij Ferencvaros kan hij indrukwekkende statistieken voorleggen met dertien goals en negen assists in 26 wedstrijden, waarbij hij ook aan het kanon stond in de voorrondes van de Champions League én de groepsfase van de Europa League. Ook bij de Marokkaanse nationale ploeg heeft hij een basisplaats afgedwongen en staat zijn teller op vier goals en vier assists in zeven interlands.

TERUG NAAR BELGIË?
Mmaee is dus stevig op dreef en dus lonkt weldra misschien een stap hogerop. De aanvaller zegt alvast geen neen tegen een terugkeer naar de Jupiler Pro League, al zal het dan wel bij een topclub moeten zijn. "Je weet nooit. Maar het is wel zeker dat eens je geproefd hebt van Europees voetbal, je elk jaar tegen de beste clubs ter wereld wil spelen. Standard? Ik sta open voor alle voorstellen. Ik zeg tegen niemand bij voorbaat neen, want je weet nooit wat er gebeurt in de toekomst", verklaart hij aan RTBF.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: einde seizoen met teleurstellingen

Zou hij een aanwinst zijn voor een Belgische topclub?

Meest recent

'Mbangula neemt beslissing over transfer én Rode Duivels'

In november 2024 was hij nog even Rode Duivel, maar vrijdag zal er in de lijst van Rudi Garcia zeker ...

41
41
Vanhaezebrouck ziet geweldig nieuws voor Duivels

Het is aftellen naar vrijdag, want dan maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

63
63
'Verbazingwekkende terugkeer Sergio Ramos in LaLiga'

Sinds vorige winter zit Sergio Ramos zonder club, nadat hij vertrok bij het Mexicaanse Monterrey. De ...

29
29
'Union bidt voor sterkhouder in bekerfinale'

Donderdagnamiddag zullen alle ogen gericht zijn op het Koning Boudewijnstadion, want daar strijden ...

63
63
'Weer nieuwe twist: Lukaku nu al op weg naar België'

De voorbije maanden is er al héél wat inkt gevloeid over Romelu Lukaku. De soap ...

96
96
Van Himst geeft details prijs over gesprek met Sibierski

Bij Anderlecht pakten ze vorige week uit met hun nieuwe sportief directeur. De langverwachte ...

94
94
Belgisch toptalent breekt door: "De toekomst van PSV"

Het rijk is tegenwoordig aan de jonge Belgen in de Eredivisie. Bij Ajax is Mika Godts dit seizoen de ...

64
64
De Cat dropt plots stevige bom over Anderlecht-toekomst

Anderlecht staat donderdag voor zijn belangrijkste match van het seizoen, want in de bekerfinale ...

346
346
'Grote verandering in Genk: nieuwe functie Croonen'

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. De Limburgers grepen naast de top zes en de ...

125
125
Verhuurde JPL-spelers: einde seizoen met teleurstellingen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

28
28
STVV komt met fantastisch nieuws voor de fans

STVV eindigt sowieso derde in de Jupiler Pro League. Het is het tweede beste seizoen ooit uit de ...

68
68
'Club speelt met vuur: komst Beuker is regelrechte ramp'

Club Brugge dreigt op het slechtst mogelijke moment zijn sportieve architact kwijt te spelen. ...

307
307
Anderlecht zit op goudmijn: het ‘grote gelijk’ van Borguet

De toekomst van de Rode Duivels oogt zeer mooi. De Belgische clubs leveren al jaren goed werk inzake ...

291
291
Florentino Perez dropt bommetje bij Real Madrid

Het rommelt langs alle kanten bij Real Madrid. De Koninklijke gaf vandaag een verrassende ...

99
99
Deschacht en Gillet fileren Anderlecht: "Eerlijk gezegd..."

RSC Anderlecht en de bekerfinale, het is geen goed huwelijk. Paars-Wit won er de afgelopen 30 jaar ...

154
154
Voetbalbond maakt refs speeldag 8 en 9 wereldkundig

Met het einde van de play-offs in zicht wordt er nog snel een eindspurt ingezet, want volgende week ...

116
116
Opvallend: miscast Club Brugge heeft WK-ticket beet

Club Brugge vergaarde de afgelopen jaren een uitstekende reputatie op het internationale toneel. In ...

147
147
Cvetkovic verneemt verdict: Anderlecht in beroep

Donderdag is het moment van de waarheid aangebroken voor RSC Anderlecht, dat het in de bekerfinale ...

295
295
Stoelendans binnen Pro League: zitje voor Bouchez?

Tijdens de debatten omtrent het competitieformat wierp George-Louis Bouchez zich op als een van de ...

259
259
Coorevits verrast met uitspraak over periode na Deschacht

Annelien Coorevits blikt openhartig terug op haar periode bij ‘Temptation Island’ en de ...

169
169
Anderlecht speelt met vuur: pleidooi Cvetkovic onthuld

Jérémy Taravel deed afgelopen weekend zijn stinkende best om het te ontkennen, maar ...

378
378
'Leegloop bij Club NXT: vijf toptalenten richting exit'

Als een donderslag bij heldere hemel vernam Club Brugge dat Club NXT alsnog degradeert uit de ...

605
605
Groot nieuws rond Sporting Hasselt: "Kleine jongens..."

Sporting Hasselt staat voor de belangrijkste weken uit zijn recente geschiedenis. De Limburgse club ...

391
391
Na Geraerts nog een Belgische coach op de wip?

Voor Karel Geraerts gaat het niet echt goed na zijn vertrek bij Union SG. Schalke 04 werd een flop ...

187
187
Union SG baalt: smaakmaker na één jaar wellicht weg

Bij Union SG zullen ze ook komende zomer tal van spelers de club verlaten. Eén van de ...

96
96

Meer sportnieuws