Ryan Mmaee weldra naar Belgische topclub?

door
Ryan Mmaee weldra naar Belgische topclub?

Bij Standard krijgt de jeugd dezer dagen volop kansen, want de Rouches zitten zonder centen en proberen dat te compenseren met lucratieve uitgaande transfers zoals die van Zinho Vanheusden, Michel-Ange Balikwisha en Hugo Siquet. Eén van de talenten die nog in de wachtkamer zit bij Standard, is Camil Mmaee. De 17-jarige spits zal ongetwijfeld hopen dat hem beter zal vergaan dan zijn broers, die niet bij Standard konden doorbreken.


Maar hoewel ze in Luik met een onvoldoende doorgestuurd werden, hebben Samy en Ryan Mmaee hun weg in het profvoetbal gevonden. Tegenwoordig spelen ze bij de Hongaarse topclub Ferencvaros én bij de Marokkaanse nationale ploeg. Samy belandde er na passages bij MVV en STVV, terwijl Ryan een atypisch parcours aflegde. De inmiddels 24-jarige spits kwam de voorbije jaren uit voor Waasland-Beveren, Aarhus GF en AEL Limassol, alvorens in Boedapest te belanden.

Dezer dagen gaat het Ryan Mmaee echter voor de wind. Bij Ferencvaros kan hij indrukwekkende statistieken voorleggen met dertien goals en negen assists in 26 wedstrijden, waarbij hij ook aan het kanon stond in de voorrondes van de Champions League én de groepsfase van de Europa League. Ook bij de Marokkaanse nationale ploeg heeft hij een basisplaats afgedwongen en staat zijn teller op vier goals en vier assists in zeven interlands.

TERUG NAAR BELGIË?
Mmaee is dus stevig op dreef en dus lonkt weldra misschien een stap hogerop. De aanvaller zegt alvast geen neen tegen een terugkeer naar de Jupiler Pro League, al zal het dan wel bij een topclub moeten zijn. "Je weet nooit. Maar het is wel zeker dat eens je geproefd hebt van Europees voetbal, je elk jaar tegen de beste clubs ter wereld wil spelen. Standard? Ik sta open voor alle voorstellen. Ik zeg tegen niemand bij voorbaat neen, want je weet nooit wat er gebeurt in de toekomst", verklaart hij aan RTBF.

LEES OOK: Standard leeft weer op: Euvrard vol lof

Zou hij een aanwinst zijn voor een Belgische topclub?

Meest recent

Leko houdt adem in: comeback Mignolet uitgesteld?

Club Brugge nam afgelopen weekend de koppositie over van Union, maar zag wel Nordin Jackers ...

21
21
Schorsingen in Play-Offs: wie staat er nog op scherp?

Onderin is Dender veroordeeld tot de barrages, maar zowel in de Champions' als de Europe Play-Offs ...

40
40
Genk glundert: El Ouahdi pronkt met Ebbenhouten Schoen

Door de nederlaag tegen Charleroi is KRC Genk niet langer de leider in de Europe PO's. Ondanks het ...

22
22
Union houdt adem in: Burgess geschorst in bekerfinale?

Union is leider af na de nederlaag tegen STVV, waar de Brusselaars zich benadeeeld voelden door de ...

187
187
Sleutelmoment in titelstrijd: Doku breekt de ban met pareltje

De titelstrijd in de Premier League is bezig aan een zinderende climax. Nadat leider Arsenal FC ...

105
105
'Pittig transfergevecht: Club slaat toe bij Anderlecht'

De transfermarkt opent pas binnen enkele weken zijn deuren, maar jeugdspelers zonder ...

365
365
Burgess-relletje zindert na: ook Vrancken op plaats gezet

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

151
151
'Schokkend gerucht Lammens: United maakt fors statement'

Senne Lammens maakte zondag zijn eerste grote fout als doelman van Manchester United, maar droeg met ...

183
183
DAZN-soap in stroomversnelling: volgende grote deal nabij?

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft andermaal een U-bocht genomen. Na ...

416
416
'Club droomt van stunt: WK-held op weg naar Jan Breydel'

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op een grote naam. Blauw-zwart werkt aan een dossier dat de ...

655
655
'Sibierski velt hard verdict: dagen Taravel geteld?'

RSC Anderlecht ging zondag kansloos met 1-3 onderuit tegen Club Brugge. Vooral door de ...

296
296
'Bommetje bij Club Brugge: redder in nood gratis weg'

Momenteel ligt de focus uiteraard op de titelrace, maar nadien wenkt een heuse leegloop bij Club ...

639
639
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

120
120
Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

360
360
'Grote kuis in Anderlecht: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

568
568
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

45
45
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

522
522
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

61
61
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

256
256
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

419
419
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

569
569
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

151
151
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

323
323
Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

333
333
'Lukaku is terug: D-Day voor toekomst bij Napoli'

Er was de voorbije weken zeer veel te doen over Romelu Lukaku. Dat de Rode Duivel ervoor koos om in ...

193
193

Meer sportnieuws