Vanhaezebrouck kondigt veranderingen aan tegen Flora

door
Vanhaezebrouck kondigt veranderingen aan tegen Flora

Donderdag komen er nog drie Belgische teams in actie in Europa. In de Conference League werkt AA Gent zijn laatste groepswedstrijd af, maar daarin staat er niets meer op het spel voor de Buffalo's. Die zijn immers al zeker van de groepswinst en bijhorend ticket voor de achtste finales van het derde Europese toernooi. Hein Vanhaezebrouck kan dus aan zijn elftal gaan sleutelen.


Zijn ploeg gaat immers door een drukke periode. Na de nipte zege in Leuven van afgelopen weekend merkte de trainer al op dat het eraan te zien was dat Gent zijn vierde wedstrijd in tien dagen speelde en ook na donderdag blijft het zeer druk. Zondag staat er alweer een topper tegen Genk op het programma, daarna volgt een midweekspeeldag en de week daarna zijn er de kwartfinales van de Croky Cup.

Roteren wordt dus de boodschap voor Vanhaezebrouck. "De kans zit er inderdaad in dat een aantal andere jongens speelgelegenheid zal krijgen, maar we gaan er geen B-elftal van maken", stelt hij in Het Laatste Nieuws. "We willen absoluut met een stevig elftal aan de aftrap komen en proberen om de drie punten te pakken. Een aantal spelers zal de kans krijgen om te tonen dat zij in staat zijn om ook voor een meerwaarde te zorgen, het is aan hen om ons te helpen om het verschil te maken."

AFWEZIGEN
Sowieso zal Gent het al zonder enkele spelers moeten stellen. Vanhaezebrouck liet op zijn persconferentie weten dat Joseph Okumu nog out is door de hoofdblessure die hij in Leuven opliep, terwijl Sven Kums onvoldoende hersteld is van een buikgriep. Daarnaast zijn ook Andrew Hjulsager, Yonas Malede en Sulayman Marreh er sowieso niet bij, want zij werden niet ingeschreven op de Europese lijst.

LEES OOK: ‘AA Gent en Club Brugge op ramkoers: oorlog barst los’

Moet Vanhaezebrouck voor een B-ploeg kiezen?

Meest recent

Zorgt DAZN voor enorm JPL-probleem in januari?

DAZN stuurt veel mails als het maandabonnement nog niet is verlengd, maar zelf betalen ze de clubs ...

16
16
'Standard mikt zeer hoog en droomt van monstersom'

Standard hoopt dat het tegen komende zomer toch een nieuwe eigenaar kan voorstellen. Dat lange ...

49
49
'Anderlecht en KV Mechelen vechten om WK-ganger'

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen draait steeds luider. De Belgische clubs ...

48
48
'Club Brugge mag plots dromen van 5 miljoen euro bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

135
135
'Anderlecht ontvangt waanzinnige financiële meevaller'

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat er in 2026 een bonus uit de bus valt, zoals het in het verleden ...

173
173
‘AA Gent en Club Brugge op ramkoers: oorlog barst los’

De overstap van Ivan Leko naar Club Brugge is geen simpele ruzie, maar een breuk in vertrouwen. In ...

468
468
‘Transferoffensief Westerlo: in- en uitgaande topdeals?’

Bij KVC Westerlo mag er in januari wel wat worden verwacht. De Kemphanen gaan mogelijk in- en ...

28
28
Fink out? El Ouahdi komt met héél duidelijke boodschap

KRC Genk verloor met 1-0 van FC Midtjylland. Een nederlaag die de sluimerende crisis alleen maar ...

153
153
'Khalaili verlaat Union, Nederlandse sensatie als vervanger‘

Union SG heeft een neus voor (onbekend) talent. De Brusselaars zijn uiteraard volop bezig met het ...

52
52
'Ontslag Hayen: Verhaeghe stevig uit de bocht'

Het ontslag van Nicky Hayen blijft nazinderen bij Club Brugge. De fans keerden zich tegen het ...

697
697
'Na De Cat volgende topdossier voor Anderlecht: 30 miljoen'

Bij RSC Anderlecht moeten ze in 2026 spelers verkopen, wat bij elke Belgische club het geval is. ...

271
271
Grote schlemiel bij Genk: "Heel slecht van mijn kant"

KRC Genk raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Donderdag verloren de ...

115
115
Hoogspanning in Genk: Fink beantwoordt ontslag-vragen

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

148
148
Vuurwerk verzekerd: spelers krijgen pittige Leko-waarschuwing

Ivan Leko is begonnen aan zijn tweede ambtstermijn als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd ...

363
363
UEL/UECL: Tielemans grote matchwinnaar, horror-avond Engels

In de Europa League heeft Youri Tielemans zijn goede vorm bij Aston Villa nog eens geetalleerd. Met ...

50
50
'Belletje in januari: Bayern pleziert Kompany met toptransfer'

Nog twee matchen te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn troepen bij ...

128
128
Nieuwe onthullingen Hayen-ontslag: oude bekende doet boekje open

Club Brugge zorgde deze week voor een heuse schokgolf met zijn veelbesproken trainerswissel. De ...

1682
1682
Over en uit voor Fink? Genk-spelers maken statement

Hoe lang houdt Thorsten Fink het hoofd nog boven water bij KRC Genk? Na de nederlaag van donderdag ...

558
558
"Anders wordt het moeilijk" - Leko krijgt heldere taak bij Club

Ivan Leko maakte deze week zijn grote rentree als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd maandag ...

626
626
UEL/UECL: pijnlijke avond Ligue 1-Belgen, ruime zege Martens

Donderdagavond stond in de Europa en Conference League de laatste speeldag van 2025 op het ...

21
21
Job Fink aan zijden draadje: Genk verliest ook in Europa

KRC Genk heeft donderdagavond zijn derde pijnlijke nederlaag op amper één week tijd ...

222
222
Verstraete onthult: déze woorden deden Dean door lint gaan

Rik De Mil is sinds woensdag de nieuwe coach van AA Gent. Het wordt onder meer uitkijken naar welke ...

468
468
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

In het hoofd van Anderlecht-fans is hij nu al de nieuwe Haaland. Maar wat als die mooie droom gewoon ...

353
353
Leko trekt eerste conclusie na verloren Club-debuut

Ivan Leko heeft zijn officiële comeback als hoofdtrainer van Club Brugge gemaakt. Dat deed hij ...

299
299
Grote zondebok bij achtervolgend Genk: "Elke match opnieuw"

Na twee zware opdoffers in eigen land, wou KRC Genk zich donderdagavond herpakken in de Europa ...

248
248

Meer sportnieuws