Vanhaezebrouck kondigt veranderingen aan tegen Flora

door
Vanhaezebrouck kondigt veranderingen aan tegen Flora

Donderdag komen er nog drie Belgische teams in actie in Europa. In de Conference League werkt AA Gent zijn laatste groepswedstrijd af, maar daarin staat er niets meer op het spel voor de Buffalo's. Die zijn immers al zeker van de groepswinst en bijhorend ticket voor de achtste finales van het derde Europese toernooi. Hein Vanhaezebrouck kan dus aan zijn elftal gaan sleutelen.


Zijn ploeg gaat immers door een drukke periode. Na de nipte zege in Leuven van afgelopen weekend merkte de trainer al op dat het eraan te zien was dat Gent zijn vierde wedstrijd in tien dagen speelde en ook na donderdag blijft het zeer druk. Zondag staat er alweer een topper tegen Genk op het programma, daarna volgt een midweekspeeldag en de week daarna zijn er de kwartfinales van de Croky Cup.

Roteren wordt dus de boodschap voor Vanhaezebrouck. "De kans zit er inderdaad in dat een aantal andere jongens speelgelegenheid zal krijgen, maar we gaan er geen B-elftal van maken", stelt hij in Het Laatste Nieuws. "We willen absoluut met een stevig elftal aan de aftrap komen en proberen om de drie punten te pakken. Een aantal spelers zal de kans krijgen om te tonen dat zij in staat zijn om ook voor een meerwaarde te zorgen, het is aan hen om ons te helpen om het verschil te maken."

AFWEZIGEN
Sowieso zal Gent het al zonder enkele spelers moeten stellen. Vanhaezebrouck liet op zijn persconferentie weten dat Joseph Okumu nog out is door de hoofdblessure die hij in Leuven opliep, terwijl Sven Kums onvoldoende hersteld is van een buikgriep. Daarnaast zijn ook Andrew Hjulsager, Yonas Malede en Sulayman Marreh er sowieso niet bij, want zij werden niet ingeschreven op de Europese lijst.

LEES OOK: Hubert ontkent 'probleem': "Ben ik het niet mee eens"

Moet Vanhaezebrouck voor een B-ploeg kiezen?

Meest recent

"Catastrofe" - analisten vermorzelen 'zwakke schakel' Anderlecht

Wat opnieuw een mooi weekend moest worden, is uitgedraaid op een behoorlijk drama voor RSC ...

0
0
Fink slaat mea culpa: "Foute keuzes gemaakt"

KRC Genk heeft zondag een zeer pijnlijke avond beleefd. Het werd met 3-0 afgedroogd door Antwerp en ...

92
92
Vandenbroeck ziet manco bij Essevee: "Dat miste ik"

De zegeloze reeks van Zulte Waregem is zondagavond nog wat langer geworden. De West-Vlamingen konden ...

35
35
Real beleeft rampavond met nederlaag en 2 rode kaarten

Thibaut Courtois heeft zondagavond geen heldenrol kunnen opeisen bij Real Madrid. De Rode Duivel kon ...

64
64
Napoli wint kraker en grijpt weer de macht in Serie A

De titelstrijd in de Serie A blijft dit seizoen razend spannend. Zondagavond heeft titelverdediger ...

33
33
Harde woorden bij Genk: "Er stond geen ploeg op het veld"

KRC Genk leek in een betere periode te zitten, maar heeft op enkele dagen tijd twee stevige ...

165
165
Mazzu baalt hard: "Twee verloren punten voor ons"

OH Leuven heeft zondag de kans laten liggen om een uitstekende zaak te doen in het klassement. Het ...

23
23
Stevige waarschuwing Duivels: "Wij gaan voor eerste plaats"

De Rode Duivels ontdekten de voorbije dagen hun parcours op het WK van volgende zomer. In de ...

129
129
Antwerp kan plots dromen: "Dan is er veel mogelijk"

Twee weken geleden leek Antwerp nog dood en begraven, maar sindsdien is de Great Old weer helemaal ...

196
196
Pijnlijke remise: OHL & Essevee blijven in zelfde bedje ziek

OHL en Zulte Waregem blijven opnieuw met een zure nasmaak achter. Beide ploegen snakten naar een ...

40
40
Charai verklaart hoe plan tegen Anderlecht werkte

KVC Westerlo gaf voetballes aan RSC Anderlecht. Het werd een ouderwetse pot voetbal in 't Kuipje, ...

114
114
Antwerp in extase: herboren Bosuil slokt Genk volledig op

De Bosuil ademde zondagavond pure nostalgie en nieuw elan. De heropening van de mythische Tribune 2 ...

210
210
Vanderbiest lacht, De Mil baalt: "Geen recht van spreken"

KV Mechelen deed een goede zaak door met 1-0 te winnen van Sporting Charleroi. De Zebra's baalden, ...

94
94
Nederland in de ban van ‘opvolger’ Koeman: 'droomkandidaat'

In Nederland maken ze zich klaar voor het WK 2026. Oranje zit in een groep met Japan, Tunesië ...

63
63
'JPL-topclubs krijgen buitenkans bij ‘Chelsea-imperium''

Chelsea en Straatsburg hebben dezelfde eigenaars. Het is er een komen en gaan van spelers. Misschien ...

145
145
Hasi messcherp voor eigen ploeg na absolute wanprestatie

Een wanprestatie van de bovenste plank. Anders kan je de prestatie van RSC Anderlecht op het veld ...

317
317
Jacques maakt straffe plannen van Antwerp bekend

Royal Antwerp FC heeft vanavond zijn nieuwe tribune officieel geopend. De Great Old kan nu 21.000 ...

303
303
Coosemans loopt leeg na afgang Anderlecht: "Enorme blamage"

Voor RSC Anderlecht is de 17de speeldag van de Jupiler Pro League uitgedraaid op een nachtmerrie. Zo ...

200
200
1 op 10! Kranten halen sloophamer boven voor RSCA-schlemiel

Na zes opeenvolgende overwinningen, is RSC Anderlecht op pijnlijke wijze van zijn paars-witte wolk ...

537
537
Scorende Lokonga goud waard, discutabele goal redt De Cuyper en co

Na enkele lastige seizoenen, heeft Albert Sambi Lokonga zijn voetbalgeluk terug gevonden bij ...

42
42
KV Kortrijk doet slechte zaak in CPL na Luikse nachtmerrie

Na de nederlaag van Beerschot konden de Kerels steviger op de tweede plek komen en weer dichter bij ...

244
244
Anderlecht zakt door het ijs: ’t Kuipje wordt weer spookhuis

In Het Kuipje werd Anderlecht (niet voor het eerst in zijn geschiedenis) compleet weggespoeld door ...

155
155
Twee wissels bij Antwerp, keeperswissel bij Genk

In de Jupiler Pro League staat zondagavond een aantrekkelijke affiche op het programma. Zo kruist ...

178
178
Protest Anderlecht terecht? De Bilde velt verdict penaltyfase

Door de slippers van Club Brugge en Union SG, kon RSC Anderlecht zondagnamiddag opnieuw gouden zaken ...

259
259
Anderlecht-drama op Westerlo: titularis de grond ingeboord

RSC Anderlecht kreeg zondagnamiddag dé kans om beslag te leggen op de tweede plaats in de ...

370
370

Meer sportnieuws