Vólgende ingrijpende verandering bij Genk

881
Vólgende ingrijpende verandering bij Genk

Alsof er een vloek rust op wie vooraf luidop haar titelambities uitspreekt. Vorig seizoen overkwam het al AA Gent, dit keer zit KRC Genk als vicekampioen in de hoek waar de klappen vallen. Maandag betaalde coach John van den Brom het gelag voor de ondermaatse prestaties, daags nadien stelde de aftredend bekerwinnaar prompt zijn opvolger voor. Daarbij toverde Dimitri de Condé met Bernd Storck een serieus wit konijn uit zijn hoge hoed. Al broedt hij mogelijk op een nog veel opvallender plan.


"Er liggen twee nu pistes op tafel. Ofwel gaan we door met de combinatie van Glen Riddersholm en Domenico Olivieri, ofwel kiezen we voor een nieuwe T1. Momenteel heb ik nog niet met kandidaat-opvolgers gesproken, maar dat zal de komende 72 uur wel gebeuren", klonk het maandag nog nadat Van den Brom op de keien was gezet. Nog geen 24 uur later was de kogel al door de kerk. Wellicht waren de onderhandelingen met Storck dus toch reeds aan de gang, en probeerde De Condé met die laatste zin vooral mist te spuien over het dossier. Deels ook uit respect voor Van den Brom, met wie de Head of Football tot de laatste snik een uitstekende relatie onderhield?

SURPRISE STORCK
Vermits zijn hoofd al even op het kapblok lag, zou het tenslotte verbazen mocht Genk werkelijk zo lang hebben gedraald om werk te maken van een plan B. Een maand geleden leek die operatie al ingezet met de komst van Riddersholm als vervanger van Dennis Haar, de vertrouwenspersoon van Van den Brom die bij het begin van de crisis bedankt werd voor bewezen diensten. In ruil kreeg hij een ex-T1 met fikse adelbrieven aan zijn zijde, die schijnbaar aan zijn poten kwam zagen. Een ongemakkelijke situatie. Aan de bovenstaande quote van De Condé werd daarom weinig geloof gehecht. Riddersholm was voor velen nog steeds Van den Brom zijn gedoodverfde opvolger, van eventuele alternatieven leek geen sprake. Tot de Limburgers iedereen in snelheid pakten, en plots Storck voorstelden.



Een statement om toch maar niet de indruk te wekken dat dit al weken geleden eigenlijk de bedoeling was? Hoe dan ook komt de aanstelling van Storck evenmin volledig uit de lucht gevallen. Zoals vermeld op de clubwebsite was de 58-jarige Duitser eerder reeds in beeld in de Cegeka Arena, tot tweemaal toe zelfs. Telkens sprong de deal af, onder meer omdat hij erop stond zijn volledige technische staf mee te nemen. Een eis waarop recent ook onder andere Standard afhaakte. Dit keer hield Storck het been naar verluidt minder stijf, en brengt hij vooralsnog geen eigen entourage mee. Logisch ook, want anders mocht de ex-coach van Moeskroen en Cercle Brugge vermoedelijk fluiten naar zijn eerste kans bij een topclub. Per slot van rekening haalde Genk niet voor niks Riddersholm aan boord.

PLAN MET RIDDERSHOLM?
Nadat hij opgedrongen werd aan Van den Brom, moet nu ook Storck met de Deen als rechterhand aan de slag. Benieuwd hoe de samenwerking straks verloopt. Beiden hanteren alvast een kordate, intense en harde aanpak, zijn veeleisend voor hun spelers en genadeloos in hun analyses. Een forse stijlbreuk tegenover people manager Van den Brom dus, zoals clubs wel vaker pogen te doen. Qua werkwijze en voetbalfilosofie moet het op papier dan ook klikken tussen het onuitgegeven duo. De vragen over de machtsverhoudingen in de technische staf mogen bovendien de koelkast in. Hoewel hij vast hoopte op promotie, zal Riddersholm zich een maand nadat hij ervoor tekende ongetwijfeld nog schikken in de rol van assistent. In de kleedkamer wordt Storck de enige baas. Althans, voorlopig toch.



Wie weet heeft Genk op korte termijn namelijk alsnog andere plannen met Riddersholm, voor wie de teleurstelling vandaag dus best zal meevallen. Mogelijk achtte de vicekampioen de tijd niet rijp om hem voor de leeuwen te gooien. Niet alleen zou er meteen heel wat druk op de ketel staan, de publieke perceptie zat zoals gezegd wat tegen. In plaats van Riddersholm nu in het oog van de storm te plaatsen, krijgt hij nog wat meer tijd om in de schaduw te wennen aan onze competitie. Om dan vanaf volgende zomer zelf de touwtjes in handen te nemen? Het zou zomaar kunnen, zeker omdat Storck perfect past in het plaatje van tijdelijke passant die een kwakkelend elftal vakkundig uit het moeras kan trekken. Iets wat hij in ons land al meermaals bewees, zij het dan wel onderin het klassement.

JOBHOPPER
Een ervaren no-nonsense coach, wiens aanpak enigszins haaks staat op die van zijn voorganger en die vertrouwd is met de competitie: het zijn zowat de typische ingrediënten bij een trainerswissel halfweg. Bovenal is Storck echter zelf een jobhopper, die doorheen zijn carrière nergens langer dan twee jaar op post bleef. Een beperkte houdbaarheidsdatum die past bij de stijl van het huis. De Condé wil dan wel af van de reputatie dat trainers een korte levensduur hebben in Genk, de nieuwe T1 lijkt daarvoor niet de geschikte persoon. Dan toch een bewuste keuze om de stoel nog even warm te houden voor Riddersholm? Gezien zijn CV, en de gretigheid waarmee hij na maanden zonder werk inging op het aanbod, staat Storck er alleszins misschien wel voor open om na dit seizoen alweer baan te ruimen voor zijn kersverse assistent.



Vooralsnog blijft die nog die nog geduldig in de wachtkamer zitten, en is het aan de charismatische crisismanager om de trein op de rails te krijgen. In de tussentijd wordt Riddersholm, in wie De Condé zo in zekere zin toch zijn vertrouwen uitspreekt, tenminste gekoppeld aan een coach met gelijkaardige opvattingen. De ideale overgangspersoon om de transitie vlot te doen verlopen? Storck tekende alvast een contract voor onbepaalde duur, nog meer voer voor speculatie. Hoe dan ook hoopt Genk spoedig de juiste koers in te slaan, te beginnen donderdag tegen Rapid Wenen. Nadien moet Storck het schip ook in de competitie dringend rechten, met deze bemanning zonder muiterij perfect mogelijk. Wie het roer volgend jaar dan in handen neemt, zijn zorgen voor later. Al gokken wij, ongeacht de resultaten, toch op Riddersholm.

LEES OOK: Thorup in vieze papieren bij Genk: "Structureel probleem"

Denkt u dat Riddersholm volgend seizoen T1 wordt in Genk?

Meest recent

'Bayern profiteert bij City: Kompany lonkt naar ex-ploegmaat'

Nu het schuldig is bevonden aan liefst 114 inbreuken tegen de financiële regelgeving in het ...

2
2
Bruno baalt: Anderlecht slikt tegenvaller uit ziekenboeg

RSC Anderlecht heeft een meer dan behoorlijk eerste luik van het seizoen achter de rug. Maar vlak na ...

50
50
"Gênant" - Deschacht grond ingeboord na ophefmakende uitspraken

In de Womens Champions League neemt OH Leuven het donderdagavond op tegen Paris Saint-Germain. Die ...

51
51
‘Stankovic terug naar Brugge? Club broedt op straf plan’

Bij Inter krijgt Aleksandar Stankovic amper speeltijd, in Brugge missen ze hem elke week. Een ...

685
685
Onthuld: deze topbondscoach vangt het dikste jaarsalaris

Met Mark van Bommel kregen de Rode Duivels een nieuwe bondscoach met internationale weerklank. Maar ...

46
46
POLL: Welke Duivels-spits aan de aftrap tegen Turkije?

De Rode Duivels nemen het vrijdagavond in Luik op tegen Turkije. De verwachting is dat bondscoach ...

267
267
Nieuwe Duivel eist basisplaats op: "Zolang hij er maar bij is"

De Rode Duivels hebben een goede start gemaakt onder bondscoach Mark van Bommel. Het geleverde spel ...

300
300
Manchester City op instorten: nog veel zwaardere sancties

Hoewel de club beweert bewijs van onschuld te hebben, ziet het er bijzonder slecht uit voor ...

312
312
Keiharde conclusie Lukaku: "Tegen de toplanden ..."

De Mark van Bommel-aanpak zorgt voorlopig voor het nodige enthousiasme bij de Rode Duivels. Maar ...

346
346
'Zeer opmerkelijke transferwending rond Jadon Sancho'

In 2021 legde Manchester United nog 85 miljoen euro op tafel om Jadon Sancho op tafel te leggen, ...

38
38
De Cat geeft dé reden voor zijn keuze voor Hoffenheim

In maart maakte hij nog zijn debuut als Rode Duivel, maar in de eerste selectie van Mark van Bommel ...

111
111
EK-ticket voor grijpen: Swerts benoemt groot werkpunt

Terwijl de Rode Duivels tijdens deze interlandperiode in de Nations League een nieuwe start nemen, ...

25
25
Van Bommel stuurt stevige waarschuwing voor Turkije

Mark van Bommel beleefde vorige week een droomdebuut als bondscoach van de Rode Duivels, want hij ...

158
158
Diatta heeft na drie maanden eindelijk nieuwe club beet

Hoewel de transfermarkt intussen alweer een dikke maand gesloten is, vallen er her en der nog altijd ...

35
35
SK Beveren kan eindelijk op topaanwinst rekenen

SK Beveren keerde dit seizoen terug op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen op straffe wijze ...

60
60
STVV krijgt stevige pak slaag van topclub

Vorig seizoen eindigde STVV nog tot ieders verbazing als derde in de Jupiler Pro League. Die knappe ...

121
121
Lukaku op de bank: Van Bommel vertelt waarom

De eerste wedstrijden van Mark van Bommel als bondscoach van de Rode Duivels zijn behoorlijk goed ...

168
168
'Man City onthult bewijs van onschuld, klachten op komst'

Engeland staat momenteel in rep en roer nadat Manchester City schuldig bevonden werd aan een ...

109
109
Wullaert ziedend na uitspraak Deschacht: “Dit getuigt van zo weinig respect”

De uitspraken van Olivier Deschacht over vrouwenvoetbal blijven voor heel wat reacties zorgen. Een ...

407
407
Afwezigheid en terugkeer Courtois: Lammens geeft mening

In zijn eerste wedstrijden als bondscoach heeft Mark van Bommel meteen zijn stempel gedrukt op het ...

83
83
Van Bommel kondigt al minstens twee wijzigingen aan

Vrijdag om 20u45 staan de Rode Duivels al voor hun derde opdracht in de Nations League. Daarin komt ...

403
403
'Wissel van de wacht bij Bayern: Kompany stelt één eis'

Vincent Kompany pakte vorig seizoen met Bayern München de Duitse dubbel en strandde in de halve ...

51
51
'Rode Duivels kunnen doodsteek geven aan Turken'

De Rode Duivels begonnen hun campagne in de Nations League met een drie op zes, na winst in ...

76
76
Van kwaad naar erger: KV Kortrijk krijgt nieuwe mokerslag

Na zeven speeldagen zitten enkele teams al zwaar in de problemen in de Jupiler Pro League. Zo is er ...

279
279
'Raskin heeft keuze te over: 8 clubs op de loer'

De voorbije zomermercato was voor de Rode Duivels een zeer drukke periode. Heel wat landgenoten ...

79
79

Meer sportnieuws