Vólgende ingrijpende verandering bij Genk

881 stemmen
Vólgende ingrijpende verandering bij Genk

Alsof er een vloek rust op wie vooraf luidop haar titelambities uitspreekt. Vorig seizoen overkwam het al AA Gent, dit keer zit KRC Genk als vicekampioen in de hoek waar de klappen vallen. Maandag betaalde coach John van den Brom het gelag voor de ondermaatse prestaties, daags nadien stelde de aftredend bekerwinnaar prompt zijn opvolger voor. Daarbij toverde Dimitri de Condé met Bernd Storck een serieus wit konijn uit zijn hoge hoed. Al broedt hij mogelijk op een nog veel opvallender plan.


"Er liggen twee nu pistes op tafel. Ofwel gaan we door met de combinatie van Glen Riddersholm en Domenico Olivieri, ofwel kiezen we voor een nieuwe T1. Momenteel heb ik nog niet met kandidaat-opvolgers gesproken, maar dat zal de komende 72 uur wel gebeuren", klonk het maandag nog nadat Van den Brom op de keien was gezet. Nog geen 24 uur later was de kogel al door de kerk. Wellicht waren de onderhandelingen met Storck dus toch reeds aan de gang, en probeerde De Condé met die laatste zin vooral mist te spuien over het dossier. Deels ook uit respect voor Van den Brom, met wie de Head of Football tot de laatste snik een uitstekende relatie onderhield?

SURPRISE STORCK
Vermits zijn hoofd al even op het kapblok lag, zou het tenslotte verbazen mocht Genk werkelijk zo lang hebben gedraald om werk te maken van een plan B. Een maand geleden leek die operatie al ingezet met de komst van Riddersholm als vervanger van Dennis Haar, de vertrouwenspersoon van Van den Brom die bij het begin van de crisis bedankt werd voor bewezen diensten. In ruil kreeg hij een ex-T1 met fikse adelbrieven aan zijn zijde, die schijnbaar aan zijn poten kwam zagen. Een ongemakkelijke situatie. Aan de bovenstaande quote van De Condé werd daarom weinig geloof gehecht. Riddersholm was voor velen nog steeds Van den Brom zijn gedoodverfde opvolger, van eventuele alternatieven leek geen sprake. Tot de Limburgers iedereen in snelheid pakten, en plots Storck voorstelden.



Een statement om toch maar niet de indruk te wekken dat dit al weken geleden eigenlijk de bedoeling was? Hoe dan ook komt de aanstelling van Storck evenmin volledig uit de lucht gevallen. Zoals vermeld op de clubwebsite was de 58-jarige Duitser eerder reeds in beeld in de Cegeka Arena, tot tweemaal toe zelfs. Telkens sprong de deal af, onder meer omdat hij erop stond zijn volledige technische staf mee te nemen. Een eis waarop recent ook onder andere Standard afhaakte. Dit keer hield Storck het been naar verluidt minder stijf, en brengt hij vooralsnog geen eigen entourage mee. Logisch ook, want anders mocht de ex-coach van Moeskroen en Cercle Brugge vermoedelijk fluiten naar zijn eerste kans bij een topclub. Per slot van rekening haalde Genk niet voor niks Riddersholm aan boord.

PLAN MET RIDDERSHOLM?
Nadat hij opgedrongen werd aan Van den Brom, moet nu ook Storck met de Deen als rechterhand aan de slag. Benieuwd hoe de samenwerking straks verloopt. Beiden hanteren alvast een kordate, intense en harde aanpak, zijn veeleisend voor hun spelers en genadeloos in hun analyses. Een forse stijlbreuk tegenover people manager Van den Brom dus, zoals clubs wel vaker pogen te doen. Qua werkwijze en voetbalfilosofie moet het op papier dan ook klikken tussen het onuitgegeven duo. De vragen over de machtsverhoudingen in de technische staf mogen bovendien de koelkast in. Hoewel hij vast hoopte op promotie, zal Riddersholm zich een maand nadat hij ervoor tekende ongetwijfeld nog schikken in de rol van assistent. In de kleedkamer wordt Storck de enige baas. Althans, voorlopig toch.



Wie weet heeft Genk op korte termijn namelijk alsnog andere plannen met Riddersholm, voor wie de teleurstelling vandaag dus best zal meevallen. Mogelijk achtte de vicekampioen de tijd niet rijp om hem voor de leeuwen te gooien. Niet alleen zou er meteen heel wat druk op de ketel staan, de publieke perceptie zat zoals gezegd wat tegen. In plaats van Riddersholm nu in het oog van de storm te plaatsen, krijgt hij nog wat meer tijd om in de schaduw te wennen aan onze competitie. Om dan vanaf volgende zomer zelf de touwtjes in handen te nemen? Het zou zomaar kunnen, zeker omdat Storck perfect past in het plaatje van tijdelijke passant die een kwakkelend elftal vakkundig uit het moeras kan trekken. Iets wat hij in ons land al meermaals bewees, zij het dan wel onderin het klassement.

JOBHOPPER
Een ervaren no-nonsense coach, wiens aanpak enigszins haaks staat op die van zijn voorganger en die vertrouwd is met de competitie: het zijn zowat de typische ingrediënten bij een trainerswissel halfweg. Bovenal is Storck echter zelf een jobhopper, die doorheen zijn carrière nergens langer dan twee jaar op post bleef. Een beperkte houdbaarheidsdatum die past bij de stijl van het huis. De Condé wil dan wel af van de reputatie dat trainers een korte levensduur hebben in Genk, de nieuwe T1 lijkt daarvoor niet de geschikte persoon. Dan toch een bewuste keuze om de stoel nog even warm te houden voor Riddersholm? Gezien zijn CV, en de gretigheid waarmee hij na maanden zonder werk inging op het aanbod, staat Storck er alleszins misschien wel voor open om na dit seizoen alweer baan te ruimen voor zijn kersverse assistent.



Vooralsnog blijft die nog die nog geduldig in de wachtkamer zitten, en is het aan de charismatische crisismanager om de trein op de rails te krijgen. In de tussentijd wordt Riddersholm, in wie De Condé zo in zekere zin toch zijn vertrouwen uitspreekt, tenminste gekoppeld aan een coach met gelijkaardige opvattingen. De ideale overgangspersoon om de transitie vlot te doen verlopen? Storck tekende alvast een contract voor onbepaalde duur, nog meer voer voor speculatie. Hoe dan ook hoopt Genk spoedig de juiste koers in te slaan, te beginnen donderdag tegen Rapid Wenen. Nadien moet Storck het schip ook in de competitie dringend rechten, met deze bemanning zonder muiterij perfect mogelijk. Wie het roer volgend jaar dan in handen neemt, zijn zorgen voor later. Al gokken wij, ongeacht de resultaten, toch op Riddersholm.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club aast op record, Anderlecht verkoopt’

Denkt u dat Riddersholm volgend seizoen T1 wordt in Genk?

Meest recent

Ngoy slaat op tafel na Egypte: “Tuurlijk ontgoocheling”

België kwam niet verder dan een 1-1 gelijkspel tegen Egypte. De eerste wedstrijd op het WK ...

7
7
Emoties bij Kaapverdië: 40-jarige WK-held gaat viraal

De eerste grote stunt van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada is een feit. ...

9
9
Burgess verlaat Union voor KAA Gent: grote ambities

Christian Burgess was de afgelopen jaren de steunpilaar van Union SG, maar de ervaren verdediger was ...

61
61
'Opvolger Tzolis: Club Brugge meldt zich in Bundesliga'

Club Brugge nam inmiddels afscheid van Simon Mignolet, Dani van den Heuvel en Aleksandar Stankovic. ...

100
100
L'Equipe buist twee Duivels: kop van Jut krijgt pijnlijke 3

De Rode Duivels hebben geen al te beste beurt gemaakt tijdens hun WK-opener tegen Egypte (1-1). Ook ...

230
230
Mechele bejubelt 'echte leider' bij Duivels: "Op training ..."

Een grootse prestatie was het zeker niet, maar het gelijkspel tegen Egypte bezorgden de Rode Duivels ...

152
152
Grove 'Vanaken-blunder' Garcia: analisten trekken fel van leer

Een puntendeling tegen Egypte is op zich geen slecht resultaat, maar naar het vervolg van het WK ...

870
870
'Club Brugge resoluut: Verhaeghe weigert miljoenentransfer'

Club Brugge zag de voorbije weken al enkele belangrijke krachten vertrekken en zal er ongetwijfeld ...

393
393
Union niet te stuiten: aanwinst vier binnen, nummer vijf op komst

Union SG laat er tijdens de zomerse transferperiode geen gras over groeien. Nog voor de ...

205
205
Reden tot zorgen? Garcia geeft reden voor povere Doku

Voor aanvang van het toernooi werd Jérémy Doku bestempeld als één van de ...

130
130
Rode Duivels schrikken: schade veel groter dan gedacht

De 1-1 tegen Egypte lijkt op het eerste zicht geen ramp voor de Rode Duivels. België heeft ...

248
248
Kranten schieten met scherp: grote riseé bij Rode Duivels

De Rode Duivels zullen nog minstens tot aanstaande zondag moeten wachten op hun eerste WK-zege sinds ...

298
298
Alderweireld bewierookt onverwachte Duivel: "Als één man er stond ..."

Wat een hoopvolle start van het WK had moeten worden, is uitgedraaid op een behoorlijk tegenvallende ...

834
834
Internationale pers hard voor Belgen: één Duivel in spotlights

De Rode Duivels hebben niet de WK-start genomen waar ze op hoopten. In Seattle moesten ze maandag ...

347
347
Saudi's zorgen voor nieuwe stunt, spectaculair gelijkspel in poule België

Op het wereldkampioenschap blijven de verrassende uitslagen zich opstapelen. Zo slaagde ...

121
121
Rudi Garcia verbaast met uitspraken na België - Egypte

De Rode Duivels beginnen het WK 2026 met een 1-1 gelijkspel tegen Egypte. De eerste helft was niet ...

428
428
Punten van VN: drie buizen bij Duivels, zondebok krijgt 3 op 10

De Rode Duivels zijn vrij tegenvallend aan het WK begonnen. Tijdens hun openingsduel mochten ze ...

1286
1286
Tielemans onthult woorden tijdens de rust: sfeer bekend

De Rode Duivels hebben de eerste WK-wedstrijd in de Verenigde Staten gelijkgespeeld tegen Egypte. ...

206
206
Één Rode Duivel de redder: “Zo iemand heb je nodig!”

De Rode Duivels hebben 1-1 gespeeld tegen Egypte. De eerste helft was het zweten voor de Belgen en ...

136
136
Povere start België: invalbeurt Lukaku voorkomt WK-drama

De Rode Duivels hebben niet de beste start van hun WK genomen. Tegen een sterk en stug Egypte leek ...

91
91
Garcia laat wenkbrauwen fronsen: “Wat heeft hij misdaan?”

De Rode Duivels hebben het moeilijk tegen Egypte. Bij de rust keken de Belgen tegen een 0-1 ...

381
381
Nainggolan snoeihard voor Duivels na 'kinderlijke' helft

De Rode Duivels kijken bij de rust tegen een 0-1 achterstand aan. Een afstandsschot was buiten het ...

182
182
"Rampzalig" - Duivel afgemaakt na zorgwekkende eerste helft

De Rode Duivels hebben maandagavond hun WK 2026 op gang getrapt. Maar de eerste helft tegen Egypte ...

356
356
Commotie op WK: bondscoach vliegt buiten na één match

Het wereldkampioenschap is nog geen volledige speeldag ver, toch is het bij bepaalde landen al code ...

45
45
Basiself Duivels: voetbalfans nemen één naam onder vuur

De Rode Duivels trappen om 21u hun WK-campagne op gang met een verraderlijk duel tegen Egypte. ...

113
113

Meer sportnieuws