Vólgende ingrijpende verandering bij Genk

881
Vólgende ingrijpende verandering bij Genk

Alsof er een vloek rust op wie vooraf luidop haar titelambities uitspreekt. Vorig seizoen overkwam het al AA Gent, dit keer zit KRC Genk als vicekampioen in de hoek waar de klappen vallen. Maandag betaalde coach John van den Brom het gelag voor de ondermaatse prestaties, daags nadien stelde de aftredend bekerwinnaar prompt zijn opvolger voor. Daarbij toverde Dimitri de Condé met Bernd Storck een serieus wit konijn uit zijn hoge hoed. Al broedt hij mogelijk op een nog veel opvallender plan.


"Er liggen twee nu pistes op tafel. Ofwel gaan we door met de combinatie van Glen Riddersholm en Domenico Olivieri, ofwel kiezen we voor een nieuwe T1. Momenteel heb ik nog niet met kandidaat-opvolgers gesproken, maar dat zal de komende 72 uur wel gebeuren", klonk het maandag nog nadat Van den Brom op de keien was gezet. Nog geen 24 uur later was de kogel al door de kerk. Wellicht waren de onderhandelingen met Storck dus toch reeds aan de gang, en probeerde De Condé met die laatste zin vooral mist te spuien over het dossier. Deels ook uit respect voor Van den Brom, met wie de Head of Football tot de laatste snik een uitstekende relatie onderhield?

SURPRISE STORCK
Vermits zijn hoofd al even op het kapblok lag, zou het tenslotte verbazen mocht Genk werkelijk zo lang hebben gedraald om werk te maken van een plan B. Een maand geleden leek die operatie al ingezet met de komst van Riddersholm als vervanger van Dennis Haar, de vertrouwenspersoon van Van den Brom die bij het begin van de crisis bedankt werd voor bewezen diensten. In ruil kreeg hij een ex-T1 met fikse adelbrieven aan zijn zijde, die schijnbaar aan zijn poten kwam zagen. Een ongemakkelijke situatie. Aan de bovenstaande quote van De Condé werd daarom weinig geloof gehecht. Riddersholm was voor velen nog steeds Van den Brom zijn gedoodverfde opvolger, van eventuele alternatieven leek geen sprake. Tot de Limburgers iedereen in snelheid pakten, en plots Storck voorstelden.



Een statement om toch maar niet de indruk te wekken dat dit al weken geleden eigenlijk de bedoeling was? Hoe dan ook komt de aanstelling van Storck evenmin volledig uit de lucht gevallen. Zoals vermeld op de clubwebsite was de 58-jarige Duitser eerder reeds in beeld in de Cegeka Arena, tot tweemaal toe zelfs. Telkens sprong de deal af, onder meer omdat hij erop stond zijn volledige technische staf mee te nemen. Een eis waarop recent ook onder andere Standard afhaakte. Dit keer hield Storck het been naar verluidt minder stijf, en brengt hij vooralsnog geen eigen entourage mee. Logisch ook, want anders mocht de ex-coach van Moeskroen en Cercle Brugge vermoedelijk fluiten naar zijn eerste kans bij een topclub. Per slot van rekening haalde Genk niet voor niks Riddersholm aan boord.

PLAN MET RIDDERSHOLM?
Nadat hij opgedrongen werd aan Van den Brom, moet nu ook Storck met de Deen als rechterhand aan de slag. Benieuwd hoe de samenwerking straks verloopt. Beiden hanteren alvast een kordate, intense en harde aanpak, zijn veeleisend voor hun spelers en genadeloos in hun analyses. Een forse stijlbreuk tegenover people manager Van den Brom dus, zoals clubs wel vaker pogen te doen. Qua werkwijze en voetbalfilosofie moet het op papier dan ook klikken tussen het onuitgegeven duo. De vragen over de machtsverhoudingen in de technische staf mogen bovendien de koelkast in. Hoewel hij vast hoopte op promotie, zal Riddersholm zich een maand nadat hij ervoor tekende ongetwijfeld nog schikken in de rol van assistent. In de kleedkamer wordt Storck de enige baas. Althans, voorlopig toch.



Wie weet heeft Genk op korte termijn namelijk alsnog andere plannen met Riddersholm, voor wie de teleurstelling vandaag dus best zal meevallen. Mogelijk achtte de vicekampioen de tijd niet rijp om hem voor de leeuwen te gooien. Niet alleen zou er meteen heel wat druk op de ketel staan, de publieke perceptie zat zoals gezegd wat tegen. In plaats van Riddersholm nu in het oog van de storm te plaatsen, krijgt hij nog wat meer tijd om in de schaduw te wennen aan onze competitie. Om dan vanaf volgende zomer zelf de touwtjes in handen te nemen? Het zou zomaar kunnen, zeker omdat Storck perfect past in het plaatje van tijdelijke passant die een kwakkelend elftal vakkundig uit het moeras kan trekken. Iets wat hij in ons land al meermaals bewees, zij het dan wel onderin het klassement.

JOBHOPPER
Een ervaren no-nonsense coach, wiens aanpak enigszins haaks staat op die van zijn voorganger en die vertrouwd is met de competitie: het zijn zowat de typische ingrediënten bij een trainerswissel halfweg. Bovenal is Storck echter zelf een jobhopper, die doorheen zijn carrière nergens langer dan twee jaar op post bleef. Een beperkte houdbaarheidsdatum die past bij de stijl van het huis. De Condé wil dan wel af van de reputatie dat trainers een korte levensduur hebben in Genk, de nieuwe T1 lijkt daarvoor niet de geschikte persoon. Dan toch een bewuste keuze om de stoel nog even warm te houden voor Riddersholm? Gezien zijn CV, en de gretigheid waarmee hij na maanden zonder werk inging op het aanbod, staat Storck er alleszins misschien wel voor open om na dit seizoen alweer baan te ruimen voor zijn kersverse assistent.



Vooralsnog blijft die nog die nog geduldig in de wachtkamer zitten, en is het aan de charismatische crisismanager om de trein op de rails te krijgen. In de tussentijd wordt Riddersholm, in wie De Condé zo in zekere zin toch zijn vertrouwen uitspreekt, tenminste gekoppeld aan een coach met gelijkaardige opvattingen. De ideale overgangspersoon om de transitie vlot te doen verlopen? Storck tekende alvast een contract voor onbepaalde duur, nog meer voer voor speculatie. Hoe dan ook hoopt Genk spoedig de juiste koers in te slaan, te beginnen donderdag tegen Rapid Wenen. Nadien moet Storck het schip ook in de competitie dringend rechten, met deze bemanning zonder muiterij perfect mogelijk. Wie het roer volgend jaar dan in handen neemt, zijn zorgen voor later. Al gokken wij, ongeacht de resultaten, toch op Riddersholm.

LEES OOK: Vanhaezebrouck schrapt al titelkandidaat: “Zakt verder weg”

Denkt u dat Riddersholm volgend seizoen T1 wordt in Genk?

Meest recent

'Versterking Kompany: Bayern lonkt wéér naar Premier League'

Bayern München is opnieuw sterk uit de startblokken geschoten. Desondanks blijft er ook bij Der ...

12
12
Verrassende bondscoach U17: Mignolet geeft tekst en uitleg

De Rode Duivels staan voor een stevig vierluik in de Nations League, de nationale beloften strijden ...

17
17
Franse revolutie: Zidane zorgt voor drastische veranderingen

Aanstaande vrijdag maakt niet enkel Mark van Bommel zijn grote debuut als bondscoach. Dan staat ook ...

35
35
Meteen miserie bij Duivels: Mark van Bommel 'kansloos'

Italië. Frankrijk. Turkije. En nog eens Frankrijk. Mark van Bommel staat voor een erg pittige ...

229
229
Club-aanwinst richt zich tot fans: "Spreek me met bijnaam aan"

Club Brugge haalde tijdens de voorbije zomermercato een achttal nieuwe spelers in huis. Eén ...

265
265
OHL Women ontsnapt: gouden CL-punt na late penaltymisser

Terwijl het clubvoetbal bij de heren enkele weken stilligt door de internationale verplichtingen, ...

27
27
Pittig concurrentie-duel bij Duivels: WK-smaakmaker uit ploeg?

De Rode Duivels zijn volop bezig met hun voorbereiding op het Nations League-duel van aanstaande ...

331
331
Geen Courtois in Nations League: Real-boegbeeld onthult reden

Bondscoach Mark van Bommel zal tijdens de komende Nations League-campagne geen beroep kunnen doen op ...

149
149
Gedaan met kappers en smartphones: Klopp maakt korte metten

In de Nations League is het donderdagavond uitkijken naar de burenclash tussen Nederland en ...

176
176
Beerschot slikt flinke tik: "Hoop dat het in orde komt ..."

Met 15 op 18 heeft Beerschot VA zich in het eerste luik van het seizoen opgeworpen tot de grote ...

222
222
‘Van Bommel keihard: De Bruyne, Lukaku én Vanaken eruit'

Vier interlands in elf dagen: Mark van Bommel zal moeten schuiven bij de Rode Duivels. Zelfs De ...

360
360
Van Crombrugge fileert Genk: zeer pijnlijk manco duikt op

De extra lange interlandbreak zorgt ervoor dat de eerste balansen opgemaakt worden in de Jupiler Pro ...

201
201
Pocognoli onthult zijn plannen met Schotland

De nieuwe campagne in de Nations League wordt donderdag op gang getrapt. De Rode Duivels zullen niet ...

29
29
Van Bommel maakt meteen grote indruk: "Hij is top"

De Rode Duivels hebben hun eerste trainingsdagen achter de kiezen onder de nieuwe bondscoach. Na het ...

171
171
'Club Brugge wil nieuwe transferslag slaan in LaLiga'

Club Brugge kende een zeer drukke transferzomer. Het zag heel wat spelers vertrekken en moest daarom ...

268
268
Swerts voert druk op voor cruciaal drieluik Jonge Duivels

De Rode Duivels beginnen in de komende weken aan een nieuwe campagne in de Nations League, maar in ...

31
31
Italië-België: deze opstelling mogen Duivels verwachten

Om 20u45 beginnen de Rode Duivels aan hun nieuwe campagne in de Nations League met een verplaatsing ...

235
235
Kompany doet straffe onthulling: "Al 12 miljoen in gepompt"

Het clubvoetbal gaat de komende twee à drie weken op slot en dat betekent een zeldzame pauze ...

176
176
Jonge Duivels slikken enorme domper voor cruciaal drieluik

De komende weken zijn alle ogen gericht op de Rode Duivels, die hopen om een sterke start te nemen ...

108
108
Raskin speelt open kaart over gemiste toptransfer

Na het WK beleefden heel wat Rode Duivels een intense transferzomer. Verschillende spelers wisten ...

59
59
Man Utd incasseert na sportieve ook financiële tegenvaller

Manchester United heeft ondanks een bewogen seizoen een recordomzet geboekt. De Engelse topclub ...

59
59
Hommeles bij Nederland: Van Dijk en Driessen clashen stevig

Virgil van Dijk heeft tijdens de persconferentie in Zeist stevig gereageerd op de kritiek die hij de ...

101
101
Barça en Club, Ghana of België: Bisiwu speelt open kaart

Jesse Bisiwu heeft zijn keuze voor FC Barcelona toegelicht. De jonge Leuvenaar maakte de overstap ...

484
484
Eriksen en Wolfsburg uit elkaar: cruciale vraag duikt op

Christian Eriksen en VfL Wolfsburg gaan per direct uit elkaar. De Duitse club en de Deense ...

60
60
David Alaba heeft transfer beet en strijkt neer in Serie A

David Alaba staat op het punt om een opvallende nieuwe stap in zijn carrière te zetten. De ...

27
27

Meer sportnieuws