Vólgende ingrijpende verandering bij Genk

881
Vólgende ingrijpende verandering bij Genk

Alsof er een vloek rust op wie vooraf luidop haar titelambities uitspreekt. Vorig seizoen overkwam het al AA Gent, dit keer zit KRC Genk als vicekampioen in de hoek waar de klappen vallen. Maandag betaalde coach John van den Brom het gelag voor de ondermaatse prestaties, daags nadien stelde de aftredend bekerwinnaar prompt zijn opvolger voor. Daarbij toverde Dimitri de Condé met Bernd Storck een serieus wit konijn uit zijn hoge hoed. Al broedt hij mogelijk op een nog veel opvallender plan.


"Er liggen twee nu pistes op tafel. Ofwel gaan we door met de combinatie van Glen Riddersholm en Domenico Olivieri, ofwel kiezen we voor een nieuwe T1. Momenteel heb ik nog niet met kandidaat-opvolgers gesproken, maar dat zal de komende 72 uur wel gebeuren", klonk het maandag nog nadat Van den Brom op de keien was gezet. Nog geen 24 uur later was de kogel al door de kerk. Wellicht waren de onderhandelingen met Storck dus toch reeds aan de gang, en probeerde De Condé met die laatste zin vooral mist te spuien over het dossier. Deels ook uit respect voor Van den Brom, met wie de Head of Football tot de laatste snik een uitstekende relatie onderhield?

SURPRISE STORCK
Vermits zijn hoofd al even op het kapblok lag, zou het tenslotte verbazen mocht Genk werkelijk zo lang hebben gedraald om werk te maken van een plan B. Een maand geleden leek die operatie al ingezet met de komst van Riddersholm als vervanger van Dennis Haar, de vertrouwenspersoon van Van den Brom die bij het begin van de crisis bedankt werd voor bewezen diensten. In ruil kreeg hij een ex-T1 met fikse adelbrieven aan zijn zijde, die schijnbaar aan zijn poten kwam zagen. Een ongemakkelijke situatie. Aan de bovenstaande quote van De Condé werd daarom weinig geloof gehecht. Riddersholm was voor velen nog steeds Van den Brom zijn gedoodverfde opvolger, van eventuele alternatieven leek geen sprake. Tot de Limburgers iedereen in snelheid pakten, en plots Storck voorstelden.



Een statement om toch maar niet de indruk te wekken dat dit al weken geleden eigenlijk de bedoeling was? Hoe dan ook komt de aanstelling van Storck evenmin volledig uit de lucht gevallen. Zoals vermeld op de clubwebsite was de 58-jarige Duitser eerder reeds in beeld in de Cegeka Arena, tot tweemaal toe zelfs. Telkens sprong de deal af, onder meer omdat hij erop stond zijn volledige technische staf mee te nemen. Een eis waarop recent ook onder andere Standard afhaakte. Dit keer hield Storck het been naar verluidt minder stijf, en brengt hij vooralsnog geen eigen entourage mee. Logisch ook, want anders mocht de ex-coach van Moeskroen en Cercle Brugge vermoedelijk fluiten naar zijn eerste kans bij een topclub. Per slot van rekening haalde Genk niet voor niks Riddersholm aan boord.

PLAN MET RIDDERSHOLM?
Nadat hij opgedrongen werd aan Van den Brom, moet nu ook Storck met de Deen als rechterhand aan de slag. Benieuwd hoe de samenwerking straks verloopt. Beiden hanteren alvast een kordate, intense en harde aanpak, zijn veeleisend voor hun spelers en genadeloos in hun analyses. Een forse stijlbreuk tegenover people manager Van den Brom dus, zoals clubs wel vaker pogen te doen. Qua werkwijze en voetbalfilosofie moet het op papier dan ook klikken tussen het onuitgegeven duo. De vragen over de machtsverhoudingen in de technische staf mogen bovendien de koelkast in. Hoewel hij vast hoopte op promotie, zal Riddersholm zich een maand nadat hij ervoor tekende ongetwijfeld nog schikken in de rol van assistent. In de kleedkamer wordt Storck de enige baas. Althans, voorlopig toch.



Wie weet heeft Genk op korte termijn namelijk alsnog andere plannen met Riddersholm, voor wie de teleurstelling vandaag dus best zal meevallen. Mogelijk achtte de vicekampioen de tijd niet rijp om hem voor de leeuwen te gooien. Niet alleen zou er meteen heel wat druk op de ketel staan, de publieke perceptie zat zoals gezegd wat tegen. In plaats van Riddersholm nu in het oog van de storm te plaatsen, krijgt hij nog wat meer tijd om in de schaduw te wennen aan onze competitie. Om dan vanaf volgende zomer zelf de touwtjes in handen te nemen? Het zou zomaar kunnen, zeker omdat Storck perfect past in het plaatje van tijdelijke passant die een kwakkelend elftal vakkundig uit het moeras kan trekken. Iets wat hij in ons land al meermaals bewees, zij het dan wel onderin het klassement.

JOBHOPPER
Een ervaren no-nonsense coach, wiens aanpak enigszins haaks staat op die van zijn voorganger en die vertrouwd is met de competitie: het zijn zowat de typische ingrediënten bij een trainerswissel halfweg. Bovenal is Storck echter zelf een jobhopper, die doorheen zijn carrière nergens langer dan twee jaar op post bleef. Een beperkte houdbaarheidsdatum die past bij de stijl van het huis. De Condé wil dan wel af van de reputatie dat trainers een korte levensduur hebben in Genk, de nieuwe T1 lijkt daarvoor niet de geschikte persoon. Dan toch een bewuste keuze om de stoel nog even warm te houden voor Riddersholm? Gezien zijn CV, en de gretigheid waarmee hij na maanden zonder werk inging op het aanbod, staat Storck er alleszins misschien wel voor open om na dit seizoen alweer baan te ruimen voor zijn kersverse assistent.



Vooralsnog blijft die nog die nog geduldig in de wachtkamer zitten, en is het aan de charismatische crisismanager om de trein op de rails te krijgen. In de tussentijd wordt Riddersholm, in wie De Condé zo in zekere zin toch zijn vertrouwen uitspreekt, tenminste gekoppeld aan een coach met gelijkaardige opvattingen. De ideale overgangspersoon om de transitie vlot te doen verlopen? Storck tekende alvast een contract voor onbepaalde duur, nog meer voer voor speculatie. Hoe dan ook hoopt Genk spoedig de juiste koers in te slaan, te beginnen donderdag tegen Rapid Wenen. Nadien moet Storck het schip ook in de competitie dringend rechten, met deze bemanning zonder muiterij perfect mogelijk. Wie het roer volgend jaar dan in handen neemt, zijn zorgen voor later. Al gokken wij, ongeacht de resultaten, toch op Riddersholm.

LEES OOK: Voetbalbond maakt scheidsrechters speeldag 8 bekend

Denkt u dat Riddersholm volgend seizoen T1 wordt in Genk?

Meest recent

Kippenvel! Messi schittert in emotioneel Argentijns afscheid

Dinsdagnacht is een einde gekomen aan één van de mooiste hoofdstukken uit de moderne ...

14
14
Grote lichtpunten bij Duivels: "Over zes weken andere speler"

Het heeft niet mogen zijn voor de Rode Duivels. Maandagavond stonden ze tot de 77ste minuut nochtans ...

230
230
Perisic heeft zéér straf record in zicht

Ooit maakte Ivan Perisic nog furore op de Belgische velden, want hij lanceerde zijn ...

17
17
'AA Gent heeft vervanger Ngom in vizier'

AA Gent is verrassend sterk aan het seizoen begonnen. Het plaatste zich voor de league phase van de ...

54
54
Nieuwe zeperd voor Pocognoli voor eigen volk

Sébastien Pocognoli maakte tijdens deze interlandperiode zijn debuut als bondscoach van ...

34
34
Sterkhouder legt uit waarom hij plots bij Beerschot verdween

Beerschot kende best een bewogen transferzomer, nadat het vorig seizoen op de valreep naast promotie ...

61
61
Spanje wint op de valreep nog, glorieus jubileum Kane

Dinsdagavond werden ook de laatste wedstrijden van dit interlandluik in de Nations League afgewerkt. ...

83
83
'Napoli klopt weer aan: Union droomt van megasom'

Union beleefde de voorbije maanden alweer een zeer drukke transferzomer. De Brusselaars zagen voor ...

42
42
Stijnen springt in de bres voor neergesabelde Rode Duivel

De Rode Duivels hebben deze interlandperiode afgesloten met een domper, want ze kregen maandagavond ...

173
173
'Grote verrassing: KV Kortrijk haalt toch nieuwe coach'

Komend weekend trekt de Jupiler Pro League zich na een pauze van drie weken weer op gang. Dat lijkt ...

103
103
Ronaldo onthult zijn waarheid: bondscoach helemaal afgemaakt

In Portugal is er de voorbije week een heuse bom ontploft rond Cristiano Ronaldo. De 41-jarige ...

128
128
Cercle Brugge haalt slag thuis met nieuw contract

Cercle Brugge is moeizaam aan het seizoen begonnen. De Bruggelingen hebben wel één ...

34
34
Belgische beloften plaatsen zich al bibberend voor het EK

De Belgische beloften speelden vanavond een cruciale match op het veld van Denemarken. Bij een ...

171
171
Boma, Xavier of Marc? Belgische profs leggen alles op tafel

Wie ooit naar FC De Kampioenen keek, heeft ongetwijfeld zijn favoriete personage. Ook heel wat ...

27
27
‘Megabod maakt einde aan Napoli-avontuur De Bruyne’

Kevin De Bruyne is aan zijn tweede seizoen bij Napoli begonnen, maar zijn toekomst ligt verder open ...

202
202
Rapport Van Bommel: dit zijn de winnaars én verliezers

De Rode Duivels hebben twee keer gewonnen en twee keer verloren. Welke internationals zijn de ...

165
165
De Sart vindt eindelijk nieuwe Belgische club

Deze week maakten we nog een artikel over vijf Belgische spelers die een club zochten. Eén ...

58
58
'Portugal davert op zijn grondvesten: Ronaldo haakt af'

Cristiano Ronaldo zou voorlopig niet meer voor Portugal willen uitkomen zolang Jorge Jesus ...

117
117
Hard verdict Van Bommel: grote verliezers bij Rode Duivels

De vuurdoop van Mark van Bommel als Belgisch bondscoach is achter de rug, en dus wordt er hier en ...

258
258
Next Generation 2026: drie JPL-talenten in top 60

Meer dan ooit blijkt de Jupiler Pro League een kweekvijver van talent, waar goudhaantjes ...

184
184
Benito Raman achter 'tralies': één iemand is grote schuldige

Benito Raman lijkt ondanks een moeilijke periode bij KV Mechelen nog altijd de nodige humor te ...

210
210
Van Bommel volgt Garcia: einde verhaal bij Rode Duivels?

Frankrijk bleek nog net een maatje te groot, maar met zeges tegen Italië en Turkije begon Mark ...

351
351
'Grote kuis Anderlecht: 7 meubelstukken richting exit'

Bij zijn vuurdoop als sportief directeur van RSC Anderlecht pakte Antoine Sibierski meteen uit met ...

639
639
Burgess doet tranen rollen met één korte boodschap

Christian Burgess beleeft momenteel een periode om van te genieten. De verdediger is uitstekend ...

183
183
Club Brugge in blijde verwachting: goalgetter in aantocht

Club Brugge moet volgende zomer wellicht weer op zoek naar een nieuwe scherpschutter, want dat ...

334
334

Meer sportnieuws