Bellingham keihard gestraft voor uitspraken Dortmund-Bayern

155 stemmen
Bellingham keihard gestraft voor uitspraken Dortmund-Bayern

In Duitsland stond afgelopen weekend de klassieker tussen Borussia Dortmund en Bayern München op het programma. Der Rekordmeister haalde het niet zonder slag of stoot met 2-3. Daardoor pakte de regerende kampioen een voorsprong van vier punten op zijn concurrent.


De wedstrijd leek nochtans lang af te stevenen op een puntendeling. Julian Brandt had de thuisploeg al na vijf minuten op rozen gezet. Nog voor de rust draaiden de onvermijdelijke Robert Lewandowski en Kingsley Coman de rollen echter nog om. Erling Haaland zorgde vlak na de koffiepauze voor de gelijkmaker. Die gelijke stand zou dik tien minuten voor tijd echter van het scorebord verdwijnen na een (discutabele) penalty, omgezet door Lewandowski. Daardoor ging Bayern uiteindelijk met de drie punten aan de haal in Noordrijn-Westfalen en blijft het op kop in de Bundesliga.

OMKOOPSCHANDAAL

Na de wedstrijd liepen de gemoederen hoog op. Verschillende Dortmund-spelers lieten duidelijk hun onvreden merken over de spelleiding. Haaland nam het woord "schandalig" in de mond, terwijl Jude Bellingham nog een stapje verder ging. De jonge Engelsman verwees naar de rol van scheisrechter Felix Zwayer in een omkoopschandaal in 2005. De uitspraken van de middenvelder na het beladen duel werden niet gesmaakt door de Duitse voetbaltop.

En dat wordt nu nog maar eens duidelijk. De Duitse voetbalbond heeft Bellingham nu immers een zware boete van maar liefst 40.000 euro opgelegd. Dat lezen we op de website van diezelfde bond. Een stevige sanctie dus, al zal de 18-jarige middenvelder er ongetwijfeld zijn slaap niet voor laten. Vanavond kan Bellingham weer aan voetballen denken met een CL-duel tegen het Turkse Besiktas.     



 

LEES OOK: Recordtransfer nabij: Genk dropt emotionele Karetsas-video

Terechte boete?

Meest recent

'Anderlecht raast door: onderhandelingen voor international'

Met Oliver Antman heeft RSC Anderlecht zich van een vierde zomeraanwinst verzekerd. Daar blijft het ...

22
22
Union verzilvert supercup: smaakmaker terug naar JPL

Union SG legde vrijdagavond beslag op zijn eerst trofee van het seizoen: het won de supercup na ...

16
16
'Napoli stuurt Noa Lang door: prijskaartje al bekend'

Ook na de trainerswissel lijkt het niet goed te komen met Noa Lang bij SSC Napoli. Volgens het ...

242
242
Anderlecht pusht voor miljoenentarget: trainer doet oproep

RSC Anderlecht heeft zijn eerste Europese opdracht tot een goed einde gebracht, maar de volgende ...

160
160
'El Ouahdi op vertrekken: volgende topclub meldt zich'

Zakaria El Ouahdi heeft zich opnieuw gemeld bij KRC Genk. De rechtsachter kreeg door zijn ...

200
200
'Club hoest 12 (!) miljoen op: nieuwste transferdetails'

Club Brugge drukt stevig door voor zijn nieuwe middenvelder. De landskampioen blijkt bereikt om fors ...

355
355
Infantino maakt zichzelf onmogelijk: UEFA zegt vertrouwen op

Gianni Infantino heeft zichzelf serieus in de nesten gewerkt. Zijn megalomane 'FIFA Forward ...

158
158
Sterke man Bayern bezorgt Kompany ingrijpend nieuws

Vincent Kompany en zijn troepen staan voor de lastige taak om de uitmuntende prestaties van vorig ...

297
297
TRANSFERUURTJE: 'Witte rook Antwerp, Club dokt enorme som'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

182
182
Hubert deelt sneer uit aan Club Brugge na Supercup

Union SG begint het seizoen met een prijs. De Brusselaars speelden in de Belgische Supercup 1-1 ...

910
910
KBVB roept straf statement na Infantino-crash

Gianni Infantino wilde de rechten van het WK verkopen, maar dat plannetje kon al snel de vuilbak in. ...

43
43
‘Nieuwe naam pronkt op transferlijstje van Anderlecht’

RSC Anderlecht is nog naarstig op zoek naar versterkingen op de zomermercato. Antoine Sibierski wil ...

265
265
Union heeft nu al nieuwe sensatie: socials ontploffen

Union SG heeft een eerste prijs van het seizoen binnen. In de Supercup tegen Club Brugge won de ...

119
119
‘Mika Godts geeft groen licht voor monstertransfer’

Het gaat plots snel voor Mika Godts. Na een wonderseizoen bij Ajax staan verschillende clubs in de ...

125
125
KAA Gent-fans plannen boycot: “We zijn geen beesten”

Het seizoen is nog niet begonnen of de supporters plannen al een eerste boycot. Bij KAA Gent zijn ze ...

231
231
'Club Brugge haalt zwaar uit en legt 10 miljoen op tafel'

Dat Club Brugge nog de nodige versterking nodig heeft, dat bleek tegen Union SG. Dat beseffen ze ...

791
791
'Jackpot voor KV Mechelen: deal van 5 miljoen euro'

KV Mechelen passeert langs de kassa. De Maneblussers gaan een van de komende dagen een volgende ...

207
207
Vanaken stelt fans gerust na nederlaag van Club Brugge

Club Brugge verloor de supercup van Union SG. Dat is geen drama, maar toch een kleine tegenvaller. ...

394
394
Geheime meeting gespot: PSG vol voor Duivel van 60 miljoen

Nog een dikke maand te gaan en de zomermercato zit er alweer op. In de komende weken komen echter ...

225
225
Maandje na WK-blunder: Lammens slaat United met verstomming

Een maand geleden stortte de wereld van Senne Lammens in na zijn kapitale blunder op het WK 2026. ...

683
683
'Club Brugge rondt miljoenentransfer af vlak na supercup'

Club Brugge heeft vrijdagavond de supercup verloren na strafschoppen tegen Union SG. Ondanks een ...

501
501
‘Volgende club De Bruyne zorgt voor enorme verrassing’

De toekomst van Kevin De Bruyne bij Napoli staat plots opnieuw ter discussie. De Europese top houdt ...

378
378
Totale afgang Infantino: FIFA voert controversieel plan al af

Gianni Infantino heeft zijn hand dit keer toch echt verspeeld. De FIFA-voorzitter kreeg zowat de ...

180
180
Nieuwe beelden: Union-held zet Brugse spionkop in zijn hemd

Union SG heeft vrijdagavond beslag gelegd op de Belgische supercup. De bekerwinnaar trok aan het ...

299
299
Geen Club Brugge, wel andere ex-club voor Ryan

Mathew Ryan was actief op het WK, al was hij daar invaller bij Australië. De ervaren doelman ...

84
84

Meer sportnieuws