'Xavi grijpt in en legt tienpuntenplan op tafel'

192 stemmen
'Xavi grijpt in en legt tienpuntenplan op tafel'

FC Barcelona is bezig aan een uiterst wisselvallig seizoen en die lijn wordt ook in de Champions League doorgetrokken. Met nog één speeldag te gaan flirten de Catalanen namelijk met de uitschakeling. Zo lijkt een overwinning op het veld van Bayern München noodzakelijk om de volgende ronde te halen.


Barça gaat de slotspeeldag in met een voorsprong van twee punten op SL Benfica. Maar de Portugezen spelen thuis tegen zwakke broertje Dynamo Kiev, dat met 1 op 15 al uitgeschakeld is. En bij een gelijke stand van punten trekt Benfica aan het langste einde wegens de onderlinge resultaten. Een overwinning tegen de machine uit de Bundesliga lijkt dus noodzakelijk. Dan zal Barcelona zijn niveau wel serieus moeten opkrikken ten opzichte van afgelopen weekend, toen met 0-1 van Real Betis werd verloren.

Na die nederlaag zou coach Xavi Hernandez dan ook hebben ingegrepen. Volgens Mundo Deportivo heeft de trainer een tienpuntenplan opgesteld om Bayern te kunnen kloppen. Daarbij is een centrale rol weggelegd voor Ousmane Dembélé. De bedoeling zou zijn om de bal snel te laten rondgaan om zo ruimte te creëren, die Dembélé vervolgens kan benutten met zijn snelheid. Daarnaast moet er hoog druk gezet worden om de bal zo snel mogelijk te recupereren.

LEWA EN MÜLLER
Tot slot mag er in aanvallend opzicht risico genomen worden met het versturen van de laatste pass. Op defensief vlak zal de focus dan weer liggen op Thomas Müller en Robert Lewandowski. De pass-aanvoer naar de twee aanvallers moet zo goed mogelijk opgevangen worden. Het tactisch plan van Xavi is dus helemaal klaar, afwachten nu of zijn spelers het voldoende onder de knie hebben voor woensdagavond.

LEES OOK: Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Barça haalt alsnog de volgende ronde ...

Meest recent

'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

11
11
Oranje-international krijgt dramatisch nieuws te verwerken

Oranje maakte indruk in de groepsfase met vlotte zeges tegen Tunesië en vooral Zweden. Het won ...

0
0
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

8
8
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

522
522
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

14
14
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

20
20
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

48
48
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

242
242
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

97
97
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

115
115
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

48
48
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

78
78
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

53
53
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

51
51
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

211
211
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

135
135
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

114
114
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

36
36
Steven Defour haalt vernietigend uit op X: "Zo, zo..."

Na dagen van kritiek, twijfel en frustratie lijkt de sfeer rond de Rode Duivels plots volledig ...

283
283
'Smaakmaker Beveren grof wild: JPL-topclubs in de markt'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

182
182
Rode Duivels terug op schema: Rudi, niet opjagen!

Bondscoach Rudi Garcia scoorde de afgelopen dagen niet echt punten. Niet zozeer met zijn tactische ...

62
62
'West Ham United verrast met Belgische transfer'

West Ham United zou op het punt staan om op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aan ...

22
22
Viktor Verhulst onthult groot geheim Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht is nog steeds 'the talk of the town'. De veelzijdige presentator en DJ is zowat ...

48
48
Belgische transfers: verrassende deals in Duitsland en Hongarije

Er beweegt stilaan heel veel op de transfermarkt. Er zijn een aantal Belgen die onderdak hebben ...

36
36
'Kuyt polst naar ex-speler Beerschot, JPL grootste kans'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

92
92

Meer sportnieuws