'Xavi grijpt in en legt tienpuntenplan op tafel'

192 stemmen
'Xavi grijpt in en legt tienpuntenplan op tafel'

FC Barcelona is bezig aan een uiterst wisselvallig seizoen en die lijn wordt ook in de Champions League doorgetrokken. Met nog één speeldag te gaan flirten de Catalanen namelijk met de uitschakeling. Zo lijkt een overwinning op het veld van Bayern München noodzakelijk om de volgende ronde te halen.


Barça gaat de slotspeeldag in met een voorsprong van twee punten op SL Benfica. Maar de Portugezen spelen thuis tegen zwakke broertje Dynamo Kiev, dat met 1 op 15 al uitgeschakeld is. En bij een gelijke stand van punten trekt Benfica aan het langste einde wegens de onderlinge resultaten. Een overwinning tegen de machine uit de Bundesliga lijkt dus noodzakelijk. Dan zal Barcelona zijn niveau wel serieus moeten opkrikken ten opzichte van afgelopen weekend, toen met 0-1 van Real Betis werd verloren.

Na die nederlaag zou coach Xavi Hernandez dan ook hebben ingegrepen. Volgens Mundo Deportivo heeft de trainer een tienpuntenplan opgesteld om Bayern te kunnen kloppen. Daarbij is een centrale rol weggelegd voor Ousmane Dembélé. De bedoeling zou zijn om de bal snel te laten rondgaan om zo ruimte te creëren, die Dembélé vervolgens kan benutten met zijn snelheid. Daarnaast moet er hoog druk gezet worden om de bal zo snel mogelijk te recupereren.

LEWA EN MÜLLER
Tot slot mag er in aanvallend opzicht risico genomen worden met het versturen van de laatste pass. Op defensief vlak zal de focus dan weer liggen op Thomas Müller en Robert Lewandowski. De pass-aanvoer naar de twee aanvallers moet zo goed mogelijk opgevangen worden. Het tactisch plan van Xavi is dus helemaal klaar, afwachten nu of zijn spelers het voldoende onder de knie hebben voor woensdagavond.

LEES OOK: Na WK sensationele transfer voor Harry Kane?

Barça haalt alsnog de volgende ronde ...

Meest recent

'Te vroeg verkocht door Renard? Ex-RSCA'er plots grof wild'

Bij RSC Anderlecht maakten ze de afgelopen jaren héél veel verkeerde keuzes. Daardoor ...

8
8
Anderlecht in tijdsnood: Sibierski moet doorschakelen

Anderlecht speelde 0-0 tegen Boulogne. Een oefenmatch wil weinig zeggen, maar het is wél ...

53
53
Mbappé loodst Frankrijk voorbij schandalig Paraguay

Frankrijk nam het om 23u op tegen Paraguay. Les Bleus waren uiteraard de grote favoriet. Konden ze ...

142
142
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

230
230
Belgische zorgen: drie Rode Duivels twijfelachtig voor VS

De Rode Duivels maken zich klaar voor de achtste finales van het WK tegen de Verenigde Staten, maar ...

272
272
Genadeloos Marokko kegelt Canada uit het WK

Marokko en Canada namen het vanavond tegen elkaar op in de eerste achtste finale. Het werd geen ...

85
85
Westerlo heeft wéér beet en passeert langs de kassa

KVC Westerlo heeft vandaag weer een uitgaande transfer afgerond. De Kemphanen hebben zoals verwacht ...

73
73
Club Brugge-fans schrikken: 10M voor oude bekende uit JPL

Club Brugge speurt verder naar extra versterking op de flank en kan daarvoor uitkomen bij een naam ...

546
546
'Standard heeft topkandidaat als nieuwe investeerder'

Standard heeft na vele maanden zoeken nog steeds geen overnemer of extra investeerder gevonden. Dat ...

305
305
Lukebakio duidelijk: "Moeten we echt alleen over hen spreken?"

Als Dodi Lukebakio invalt, dan zorgt hij héél vaak voor gevaar. Velen zijn ondertussen ...

138
138
Witsel beschermt bekritiseerde Duivel: "Komt goed!"

Axel Witsel sprak zopas met de Belgische pers in Seattle. De ervaren Rode Duivel sprak er onder meer ...

137
137
Defour ziet oplossing voor énorm pijnpunt bij België

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend de achtste finales tegen de Verenigde Staten. In Het Belang ...

129
129
West Ham United stelt Belg aan als 'Hoofd Rekrutering'

West Ham United heeft op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aangsteld, dat maakten ...

13
13
AA Gent en Standard verzorgen spektakel in oefenduels

AA Gent en Standard speelden namiddag een oefenduel. De Buffalo's hadden meteen een stevige partij ...

106
106
'Trossard verlaat Arsenal: deal bijna rond'

Leandro Trossard is de laatste matchen zeer goed op dreef op het WK. De ervaren aanvaller zal na het ...

308
308
Nederland verrast: "Garcia had hem moeten oproepen"

De Rode Duivels staan in de achtste finales. Dat gebeurde met horten en stoten, maar ze staan er ...

132
132
'Anderlecht hoopt op De Cat: volgende club haakt af'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Waar speelt de jonge middenvelder de komende ...

441
441
Bekende WK-ganger zet deur open voor JPL-transfer

Gaan we weldra opnieuw een 'Paul Okon' in de Jupiler Pro League zien? Paul Okon-Engstler speelde een ...

109
109
Bosz zorgt meteen voor flinke opschudding bij PSV

Nederland en Ronald Koeman gingen uit elkaar. Peter Bosz wordt genoemd als een grote kandidaat om ...

41
41
Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. KRC Genk ging op bezoek bij ...

143
143
Debuut Biancone en Pétrot, geen zege voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde om 14u zijn eerste oefenmatch tegen US Boulogne. Wat wisten de Brusselaars te ...

582
582
'Standard ruikt miljoenen: Como klopt aan'

Gaat Standard een van zijn grote talenten verliezen? Het zou zomaar kunnen, want de interesse neemt ...

221
221
"Via Feyenoord bij de Rode Duivels? Waarom niet?"

De Rode Duivels maken zich klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. In België en ...

75
75
'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

374
374
Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn oefenmatch tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart haalde negen jonge ...

287
287

Meer sportnieuws