'Xavi grijpt in en legt tienpuntenplan op tafel'

door
'Xavi grijpt in en legt tienpuntenplan op tafel'

FC Barcelona is bezig aan een uiterst wisselvallig seizoen en die lijn wordt ook in de Champions League doorgetrokken. Met nog één speeldag te gaan flirten de Catalanen namelijk met de uitschakeling. Zo lijkt een overwinning op het veld van Bayern München noodzakelijk om de volgende ronde te halen.


Barça gaat de slotspeeldag in met een voorsprong van twee punten op SL Benfica. Maar de Portugezen spelen thuis tegen zwakke broertje Dynamo Kiev, dat met 1 op 15 al uitgeschakeld is. En bij een gelijke stand van punten trekt Benfica aan het langste einde wegens de onderlinge resultaten. Een overwinning tegen de machine uit de Bundesliga lijkt dus noodzakelijk. Dan zal Barcelona zijn niveau wel serieus moeten opkrikken ten opzichte van afgelopen weekend, toen met 0-1 van Real Betis werd verloren.

Na die nederlaag zou coach Xavi Hernandez dan ook hebben ingegrepen. Volgens Mundo Deportivo heeft de trainer een tienpuntenplan opgesteld om Bayern te kunnen kloppen. Daarbij is een centrale rol weggelegd voor Ousmane Dembélé. De bedoeling zou zijn om de bal snel te laten rondgaan om zo ruimte te creëren, die Dembélé vervolgens kan benutten met zijn snelheid. Daarnaast moet er hoog druk gezet worden om de bal zo snel mogelijk te recupereren.

LEWA EN MÜLLER
Tot slot mag er in aanvallend opzicht risico genomen worden met het versturen van de laatste pass. Op defensief vlak zal de focus dan weer liggen op Thomas Müller en Robert Lewandowski. De pass-aanvoer naar de twee aanvallers moet zo goed mogelijk opgevangen worden. Het tactisch plan van Xavi is dus helemaal klaar, afwachten nu of zijn spelers het voldoende onder de knie hebben voor woensdagavond.

LEES OOK: Waarom Vincent Kompany de Johan Cruijff van België is

🚀

Barça haalt alsnog de volgende ronde ...

Meest recent

'Anderlecht haakt nu al af voor gewenste versterking'

RSC Anderlecht heeft financieel weer de nodige middelen. Olivier Renard mocht héél wat ...

38
38
Club Brugge en Anderlecht grijpen naast transfertarget

Club Brugge en RSC Anderlecht gaan een héél drukke zomermercato tegemoet. Beide ...

18
18
Cercle Brugge legt sterkhouder langer onder contract

Cercle Brugge heeft net voor de match tegen FCV Dender nog groot nieuws aangekondigd. De ...

16
16
Einde verhaal bij Antwerp? Oosting velt oordeel

Royal Antwerp FC leek een dood vogeltje te zijn in de Europe Play-Offs, maar na een zes op zes doen ...

70
70
Cercle Brugge laat zes spelers vertrekken

Bij Cercle Brugge zijn ze al zeker van het behoud en in de komende matchen zal Groen-Zwart ...

16
16
Sensatie op komst: Lukaku op weg naar grote comeback

Romelu Lukaku zit in een benarde situatie bij Napoli, en dat opent deuren voor een transfer die ...

426
426
Exit Ilic en Da Costa: wat met andere transfers van Renard?

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht is geen succes geweest. Dat Coba Da Costa en ...

185
185
Leko staat voor raadsel: "Ik weet het ook niet..."

Club Brugge tankte vertrouwen tegen KV Mechelen door met 6-1 te winnen. Maar kan Club eindelijk eens ...

149
149
KV Mechelen legt ex-speler Anderlecht langdurig vast

KV Mechelen maakt werk van de toekomst. De Maneblussers zijn bezig met het samenstellen van de ...

73
73
Standard droomt van 'Grote Terugkeer': "Zou het wel willen"

Standard hoopt alsnog op een ticket voor Europa, maar dat wordt héél moeilijk. De ...

86
86
'Droomtransfer Engels: Europese topclub ook in de markt'

Arne Engels kent een sterk seizoen bij Celtic Glasgow. De verwachting is dat hij na dit seizoen een ...

53
53
Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Binnen minder dan twee maanden start het ...

84
84
'Anderlecht maakt transferprijs Goto bekend'

Keisuke Goto heeft voor veel ophef gezorgd met zijn goal én vooral zijn viering na de match ...

588
588
Patro flikt het weer: twee toptransfers in aantocht

Bij Patro Eisden hebben ze een oog voor talent. De afgelopen jaren wisten ze de nodige spelers op ...

140
140
Baseggio: "Heeft geen toekomst meer bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht likken ze hun wonde na de 2-0-nederlaag tegen STVV. Paars-Wit leek een punt te ...

296
296
Lommel SK wacht af: interesse in parel neemt énorm toe

Lommel SK hebben ze heel wat talentvolle spelers in de rangen. Eén van hen geniet steeds meer ...

43
43
Domper Union SG: drie sterkhouders out voor Anderlecht

Union SG staat voor een verplaatsing naar Anderlecht, waar ze in de reguliere competitie nog met 1-0 ...

595
595
Hoe Bornauw & co zichzelf zwaar onder druk zetten bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat dit seizoen maximaal vierde eindigen in de Jupiler Pro League. Gewogen en te ...

263
263
Van Gucht in driehoeksrelatie? Valentine haalt messcherp uit

De naam Valentine Besard duikt de laatste tijd steeds vaker op in de Vlaamse media, mede door haar ...

81
81
Leko verbaast met uitspraken: “Ik was heel triest tegen KVM”

Club Brugge pakte vorige speeldag ferm uit en won met 6-1 van KV Mechelen. Door het puntenverlies ...

138
138
‘Frustratie De Bruyne loopt op: wat gaat er mis bij Napoli?’

Napoli werd vorig seizoen landskampioen, maar dit seizoen loopt het niet. De club deed nochtans een ...

77
77
Wending van formaat: Union hoort verdict over nieuw stadion

Het Joseph Mariënstadion is niet geschikt voor Europese wedstrijden en daardoor moest de ...

410
410
Échte reden Anderlecht-woede op Goto onthuld

RSC Anderlecht ging roemloos onderuit tegen Sint-Truiden VV. Op Stayen was Keisuke Goto weer de ...

349
349
Guardiola schokt met nieuwe uitdaging: weg Kompany open?

Waar ligt de toekomst van Pep Guardiola? De Spaanse oefenmeester werd al verschillende keren in ...

120
120
Rik De Mil gooit olie op het vuur: Ivan Leko genegeerd

Komende speeldag staat de Slag om Vlaanderen tussen KAA Gent en Club Brugge op het programma. Coach ...

224
224

Meer sportnieuws