'Xavi grijpt in en legt tienpuntenplan op tafel'

192 stemmen
'Xavi grijpt in en legt tienpuntenplan op tafel'

FC Barcelona is bezig aan een uiterst wisselvallig seizoen en die lijn wordt ook in de Champions League doorgetrokken. Met nog één speeldag te gaan flirten de Catalanen namelijk met de uitschakeling. Zo lijkt een overwinning op het veld van Bayern München noodzakelijk om de volgende ronde te halen.


Barça gaat de slotspeeldag in met een voorsprong van twee punten op SL Benfica. Maar de Portugezen spelen thuis tegen zwakke broertje Dynamo Kiev, dat met 1 op 15 al uitgeschakeld is. En bij een gelijke stand van punten trekt Benfica aan het langste einde wegens de onderlinge resultaten. Een overwinning tegen de machine uit de Bundesliga lijkt dus noodzakelijk. Dan zal Barcelona zijn niveau wel serieus moeten opkrikken ten opzichte van afgelopen weekend, toen met 0-1 van Real Betis werd verloren.

Na die nederlaag zou coach Xavi Hernandez dan ook hebben ingegrepen. Volgens Mundo Deportivo heeft de trainer een tienpuntenplan opgesteld om Bayern te kunnen kloppen. Daarbij is een centrale rol weggelegd voor Ousmane Dembélé. De bedoeling zou zijn om de bal snel te laten rondgaan om zo ruimte te creëren, die Dembélé vervolgens kan benutten met zijn snelheid. Daarnaast moet er hoog druk gezet worden om de bal zo snel mogelijk te recupereren.

LEWA EN MÜLLER
Tot slot mag er in aanvallend opzicht risico genomen worden met het versturen van de laatste pass. Op defensief vlak zal de focus dan weer liggen op Thomas Müller en Robert Lewandowski. De pass-aanvoer naar de twee aanvallers moet zo goed mogelijk opgevangen worden. Het tactisch plan van Xavi is dus helemaal klaar, afwachten nu of zijn spelers het voldoende onder de knie hebben voor woensdagavond.

LEES OOK: 'Topclub wil uitpakken met komst De Ketelaere'

🚀

Barça haalt alsnog de volgende ronde ...

Meest recent

'Witte rook in Genk: eerste zomeraanwinst een feit'

Dimitri de Condé verbond vorige week zijn toekomst nog eens tien jaar langer aan KRC Genk. ...

20
20
'Sibierski schiet in actie: Anderlecht mikt op stunt'

RSC Anderlecht gaat een al even drukke als onzekere zomer tegemoet. Terwijl het wemelt van de ...

81
81
Nilsson lucht hart: "Coach mocht mij niet opstellen"

Om de vele vertrekkers hun schoenen te vullen, rekent Club Brugge straks ongetwijfeld deels op ...

138
138
Ruben Van Gucht woedend: Hevig conflict achter de schermen

Ruben Van Gucht kwaad krijgen is blijkbaar niet zo moeilijk als sommigen denken. Achter zijn ...

196
196
'Uittocht Anderlecht: Huerta op zucht van straffe transfer'

RSC Anderlecht speurt momenteel volop naar een nieuwe hoofdtrainer. Ondertussen is sportief ...

294
294
'Post-Guardiola tijdperk: City vuurt transferraket af'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

64
64
'Club richting recordtransfer: United onderneemt actie'

Club Brugge zag Aleksandar Stankovic vorige week voor een vaste som van 23 miljoen euro terugkeren ...

538
538
'Nieuwe trainer Anderlecht: buitenlandse naam op tafel'

Op maandag 22 juni staat bij RSC Anderlecht de eerste training van de voorbereiding gepland. ...

608
608
Daags voor openingsmatch: FIFA voert drastische WK-verandering door

Aanstaande donderdag is het eindelijk zover: dan wordt het wereldkampioenschap 2026 op gang getrapt. ...

322
322
Anderlecht aast op bekerheld: 'Vragen om problemen'

Anderlecht speurt opnieuw naar snelheid op de flank en komt uit bij een jonge bekerheld. Hij past in ...

435
435
Eriksen komt zelf met update: wat met toekomst?

Christian Eriksen maakte in 2020 al een hartstilstand mee tijdens het EK en sindsdien speelt de ...

69
69
‘Alarm vlak voor WK: openingsmatch plots op losse schroeven’

Het WK gaat donderdagavond van start, maar de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika zorgt plots ...

212
212
Tielemans maakt fans warm voor WK met erg straffe taal

Youri Tielemans is onder bondscoach Rudi Garcia de aanvoerder van de Rode Duivels én de ...

70
70
KAA Gent slaat toe: jonge aanvaller uit Engeland binnen

KAA Gent heeft op de zomermercato een nieuw talent binnengehaald. Op de officiële kanalen laten ...

120
120
‘KRC Genk grijpt genadeloos in: duo op transferlijst’

Het seizoen is nog maar net gedaan of KRC Genk grijpt al genadeloos in. De Limburgers zullen komend ...

553
553
‘Pocognoli naar Anderlecht? Belangrijke hint bekend’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Paars-Wit wil niet verder door met Jeremy ...

719
719
Origi stopt met voetballen: "Zeer jammer, hij had echt alles"

Divock Origi liet vandaag weten dat hij op amper 31-jarige leeftijd stopt met voetballen. De ...

226
226
Vandenbempt ziet één groot verschil bij de Rode Duivels

De Rode Duivels zijn onderweg naar Seattle in de Verenigde Staten. De Belgen trekken met vertrouwen ...

171
171
Origi hangt op 31-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Divock Origi hangt op 31-jarige leeftijd de schoenen aan de haak. Dat heeft hij zopas meegedeeld via ...

192
192
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

444
444
Lierse SK verrast met transfer bij Jupiler Pro League-club

Lierse SK wist met Christian Kouam vandaag al een speler te strikken, maar daar doen ze er nog ...

114
114
'Beweging op JPL-mercato: twee spelers in aantocht'

Het WK mag dan wel voor de deur staan, achter de schermen zijn de Belgische clubs ook bezig met het ...

125
125
AA Gent vindt versterking in de Challenger Pro League

AA Gent gaat een drukke mercato tegemoet. De Buffalo's willen versterking voor de korte termijn, ...

197
197
Heekeren laat fans Anderlecht nu al watertanden

RSC Anderlecht sloot een zwaar seizoen af als nummer vier. De Brusselaars haalden in januari heel ...

634
634
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

90
90

Meer sportnieuws