'Xavi grijpt in en legt tienpuntenplan op tafel'

192 stemmen
'Xavi grijpt in en legt tienpuntenplan op tafel'

FC Barcelona is bezig aan een uiterst wisselvallig seizoen en die lijn wordt ook in de Champions League doorgetrokken. Met nog één speeldag te gaan flirten de Catalanen namelijk met de uitschakeling. Zo lijkt een overwinning op het veld van Bayern München noodzakelijk om de volgende ronde te halen.


Barça gaat de slotspeeldag in met een voorsprong van twee punten op SL Benfica. Maar de Portugezen spelen thuis tegen zwakke broertje Dynamo Kiev, dat met 1 op 15 al uitgeschakeld is. En bij een gelijke stand van punten trekt Benfica aan het langste einde wegens de onderlinge resultaten. Een overwinning tegen de machine uit de Bundesliga lijkt dus noodzakelijk. Dan zal Barcelona zijn niveau wel serieus moeten opkrikken ten opzichte van afgelopen weekend, toen met 0-1 van Real Betis werd verloren.

Na die nederlaag zou coach Xavi Hernandez dan ook hebben ingegrepen. Volgens Mundo Deportivo heeft de trainer een tienpuntenplan opgesteld om Bayern te kunnen kloppen. Daarbij is een centrale rol weggelegd voor Ousmane Dembélé. De bedoeling zou zijn om de bal snel te laten rondgaan om zo ruimte te creëren, die Dembélé vervolgens kan benutten met zijn snelheid. Daarnaast moet er hoog druk gezet worden om de bal zo snel mogelijk te recupereren.

LEWA EN MÜLLER
Tot slot mag er in aanvallend opzicht risico genomen worden met het versturen van de laatste pass. Op defensief vlak zal de focus dan weer liggen op Thomas Müller en Robert Lewandowski. De pass-aanvoer naar de twee aanvallers moet zo goed mogelijk opgevangen worden. Het tactisch plan van Xavi is dus helemaal klaar, afwachten nu of zijn spelers het voldoende onder de knie hebben voor woensdagavond.

LEES OOK: Real Madrid komt met officieel statement over Olise

🚀

Barça haalt alsnog de volgende ronde ...

Meest recent

Vervanger Doku: Garcia kan uit vijf opties kiezen

Jérémy Doku ontbreekt tegen Iran. Dat is bijzonder jammer, maar ook geen drama. Tegen ...

50
50
Bom onder WK van Rode Duivels vlak voor Iran

Rudi Garcia krijgt al vóór de belangrijke match tegen Iran een nieuwe opdoffer te ...

43
43
Meunier vol lof: "Hij kan de Origi van dit WK worden"

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran en dat zal zonder Jeremy Doku en Romelu Lukaku in de ...

14
14
Advocaat met stuntje, Japan haalt stevig uit

Afgelopen nacht stonden er twee WK-matchen op het programma. Het Curaçao van Dick Advocat gaf ...

34
34
Club Brugge wil stunt uithalen: bod na bod al uitgebracht

Club Brugge wil een stunt uithalen op de transfermarkt. Blauw-Zwart heeft een nieuwe spits in het ...

204
204
Wereldtop voor Rode Duivel? Stilaan nu of nooit

De Rode Duivels begonnen matig aan het WK. De Belgen moeten aan de bak tegen Iran en uiteraard ...

26
26
Basisploeg Duivels: hakt Garcia verrassende knopen door?

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. De Belgen moeten winnen, dat is een feit. Bondscoach ...

101
101
Fout van Garcia wordt hersteld: Rode Duivel in de ploeg

Rudi Garcia begon met een al bij al logische opstelling tegen Egypte. Al vonden we één ...

115
115
Undav is de redder: Duitsland op valreep voorbij Ivoorkust

Duitsland is zaterdagavond met de schrik vrijgekomen op het WK. Tegen Ivoorkust leek het even op weg ...

49
49
Garcia doet boekje open over afwezigheid van Doku

De Rode Duivels komen zondag opnieuw in actie op het WK. Om 21u nemen ze het in hun tweede wedstrijd ...

122
122
Imke Courtois duidt verrassende vervanger Doku aan

De Rode Duivels staan zondag voor een belangrijke opdracht tegen Iran, want na het gelijkspel tegen ...

198
198
Alarm bij Brazilië: einde WK voor sterspeler?

Brazilië pakte zaterdagochtend zijn eerste overwinning op het WK. Tegen Haïti haalden ze ...

35
35
'Rode Duivel aast op reünie met Tedesco'

Gewezen bondscoach van de Rode Duivels Domenico Tedesco vond deze zomer een mooie nieuwe uitdaging. ...

52
52
'Napoli overtuigd: bod bij Union op komst'

Union was de voorbije weken al zeer actief op de transfermarkt. Ze haalden al vijf nieuwe spelers ...

63
63
Doku fit voor Nieuw-Zeeland? Dokter maakt inschatting

De Rode Duivels kregen daags voor hun tweede wedstrijd op het WK tegen Iran zeer slecht nieuws. Ze ...

113
113
'Stassin krijgt droomtransfer: PL-clubs melden zich'

Lucas Stassin droomde van een WK-selectie nadat hij in maart zijn debuut mocht maken bij de Rode ...

89
89
Oranje pakt de leiding in groep F met klinkende zege

Nederland bleef teleurgesteld achter na zijn openingsmatch, nadat het tegen Japan een late ...

36
36
'Cuypers verrast met stunttransfer naar LaLiga'

Uiteindelijk toverde Rudi Garcia als wit konijn voor de aanval van de Rode Duivels Matias ...

190
190
Enorme domper: Rode Duivels missen Doku tegen Iran

Zondag om 21u spelen de Rode Duivels hun tweede wedstrijd op dit WK. Tegen Iran staat er al meteen ...

215
215
Rode Duivels krijgen nieuwe mokerslag voor Iran

België heeft alles nog in eigen handen op het WK, maar de nieuwste cijfers van Opta zijn ...

480
480
Biancone: "Hij speelde grote rol bij RSCA-transfer"

RSC Anderlecht stelde Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. De Franse centrale verdediger ...

236
236
Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

De saga over het competitieformat is eindelijk van de baan. Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport ...

356
356
Sporting Charleroi rondt absolute miljoenendeal af

Sporting Charleroi heeft een knappe uitgaande transfer afgerond. De kassa in het Zwarte Land rinkelt ...

35
35
Van Gucht breekt stilte over hardnekkige beschuldiging

Ruben Van Gucht duikt op in sportzalen, in talkshows en in krantenkoppen, maar vooral in discussies ...

48
48
Real Madrid komt met officieel statement over Olise

Real Madrid werd de afgelopen dagen weer veelvuldig gelinkt aan Michael Olise. De Franse ...

193
193

Meer sportnieuws