Degryse geeft dé 7 kandidaten voor Gouden Schoen

1373 stemmen
Degryse geeft dé 7 kandidaten voor Gouden Schoen

In de Jupiler Pro League wordt nog gevoetbald tot en met 27 december, vervolgens breekt de winterstop aan. Al zullen de eersteklassers niet veel tijd hebben om op adem te komen want op 14 januari wordt de competitie alweer hervat. En enkele dagen eerder komen we te weten wie de nieuwe Gouden Schoen wordt.


Vorig jaar ging Lior Refaelov namens Antwerp FC met de trofee aan de haal. Toen werd door de corona-pandemie wel gestemd over het volledige kalenderjaar. Tijdens de huidige editie is de verkiezing echter weer opgesplitst in twee grote stemrondes. Waarbij de tweede stemronde, met betrekking tot het huidige seizoen, de meeste impact zal hebben. In zijn column voor de organiserende krant Het Laatste Nieuws geeft analist en ex-winnaar Marc Degryse alvast zijn zeven grootste kanshebbers vrij.

Zo verwacht hij dat de tweede stemronde grotendeels gedomineerd wordt door de twee goudhaantjes van Union SG: Dante Vanzeir en Deniz Undav. Het nadeel is dat zij in de eerste ronde weinig tot geen punten zullen scoren vermits hun club toen nog in 1B speelde. Daarnaast duidt de analist drie spelers van landskampioen Club Brugge aan: Noa Lang, Charles De Ketelaere en Hans Vanaken. Eind september was die eerste nog de grote favoriet volgens Degryse, maar sindsdien kende de Nederlander een flinke vormdip.

GENK DUO
Hoewel Vanaken volgens Degryse het meest constant was van de drie, denkt hij dat CDK uiteindelijk de meeste punten zal rapen. Maar er zijn nog meer concurrenten. Meer bepaald van KRC Genk. Zo zouden Paul Onuachu en Junya Ito wel eens de grote winnaars van de eerste ronde kunnen worden. De tegenvallende eerste seizoenshelft van de Limburgers zou hen echter de eindzege kunnen zorgen. Als joker schuift Degryse dan weer Tarik Tissoudali naar voren. De aanvaller van AA Gent was in de eerste maanden van dit seizoen echter te inefficiënt om gooi te doen naar de overwinning.

LEES OOK: Vanaken-oorlog barst: “De Bruyne moet naar Garcia stappen”

Wie moet volgens u de Gouden Schoen krijgen?

Meest recent

'Westerlo op een zucht van nieuwe miljoenendeal'

Westerlo boerde de voorbije jaren al zeer goed op de transfermarkt. Ze wisten vooral hun spitsen ...

5
5
Veronique De Kock en Ronaldo serveren bloedheet spektakel

Véronique De Kock heeft een verhaal opgediept waar veel mensen alleen maar van kunnen dromen. ...

9
9
'Beveren baalt: smaakmaker trekt naar Bundesliga'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

32
32
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht heeft eindelijk coach, Vossen vindt club'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

65
65
‘Mandela Keita staat voor zomerse monstertransfer’

Mandela Keita speelde in het verleden bij Royal Antwerp FC, maar afgelopen seizoen maakte de ...

83
83
Pal tijdens het WK: Gert Verheyen slaat totaal andere weg in

Terwijl miljoenen kijkers hem wekelijks aan het werk zien als analist tijdens het WK, is Gert ...

94
94
‘Victor Bruno tweede keus: Anderlecht greep naast deze T1’

Victor Bruno werd officieel voorgesteld als de nieuwe hoofdtrainer van RSC Anderlecht. De Portugees ...

350
350
'Club Brugge en KRC Genk azen op ex-smaakmaker Antwerp'

De transfermolen begint stilaan echt op gang te komen. Ook in België werden al de nodige deals ...

180
180
'Club Brugge wil stunten met 37-jarige 'wereldster''

Club Brugge zoekt naar een nieuwe keeper. De Bruggelingen zagen Simon Mignolet stoppen en Dani van ...

763
763
Van Ibrahimovic tot Ferdinand: Ronaldo plots de held

Op dit WK zijn er veel meningen, maar weinig echt gefundeerde. Veel roepen, zodat het wordt opgepikt ...

15
15
KV Kortrijk heeft sterkhouder van Beerschot helemaal beet

KV Kotrijk-trainer Michiel Jonckheere riep om versterking bij KV Kortrijk en die is er ook gekomen. ...

91
91
KRC Genk geeft maar liefst negen talenten kans bij A-kern

KRC Genk heeft zijn volledige oefenprogramma meegedeeld. De Limburgers deelden alle matchen mee ...

173
173
Anderlecht maakt vertrek floptransfer Renard bekend

Bij RSC Anderlecht zetten ze er vaart achter. De Brusselaars haalden Jean Kindermans terug, stelden ...

357
357
Doku hartelijk onthaald in Seattle; tweetal afwezig op training

Jérémy Doku is opnieuw bij de spelersgroep van de Rode Duivels. Na de geboorte van ...

85
85
Thibaut Courtois vol emotie na opvallende uitspraken

Op het veld staat hij onder enorme druk, maar achter de schermen lijkt Thibaut Courtois zich in een ...

59
59
Verrassende nieuwe coach Anderlecht: Vertonghen reageert

Daags na de start van de voorbereiding, heeft RSC Anderlecht dan toch een nieuwe trainer gevonden. ...

867
867
'Tzolis krijgt voorwaarde te horen voor droomtransfer'

Christos Tzolis vertoeft momenteel in Griekenland, maar hij met een aantal collega-internationals ...

294
294
Transferbommetje! 'Jelle Vossen vindt Belgische club'

Na een bijzonder lastig seizoen, nam Jelle Vossen enkele weken geleden op mooie wijze afscheid van ...

466
466
Blunder van Anderlecht? 'Nieuwe trainer brengt pure miserie'

Anderlecht zocht een trainer die meteen rust en structuur moet brengen. Alleen heeft Sporting nu met ...

756
756
WK-route Duivels voorspeld: wordt dít de volgende tegenstander?

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

313
313
Garcia met rug tegen muur: dubbele schok in basiself Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend nood aan een ruime en overtuigende zege tegen Nieuw-Zeeland. ...

471
471
"België nog niks laten zien" - nieuwe bondscoach op komst?

De Rode Duivels zijn tegenvallend aan het WK 2026 en dus wordt met een kritische blik naar de ...

419
419
Muñoz held bij Colombia, Kroatië voorkomt horror-scenario

Op het WK 2026 heeft Colombia zich geplaatst voor de volgende ronde. De Zuid-Amerikanen pakte 6 op 6 ...

52
52
Engelsen vinden geen opening en blijven gefrustreerd achter

Engeland is er dinsdagavond niet in geslaagd om zich al helemaal te verzekeren van de knock-outfase. ...

40
40
Ronaldo slaat terug na kritiek: "I'm back!"

Portugal was er niet in geslaagd om zijn openingsmatch op het WK te winnen tegen DR Congo en dat ...

48
48

Meer sportnieuws