Degryse geeft dé 7 kandidaten voor Gouden Schoen

door
Degryse geeft dé 7 kandidaten voor Gouden Schoen

In de Jupiler Pro League wordt nog gevoetbald tot en met 27 december, vervolgens breekt de winterstop aan. Al zullen de eersteklassers niet veel tijd hebben om op adem te komen want op 14 januari wordt de competitie alweer hervat. En enkele dagen eerder komen we te weten wie de nieuwe Gouden Schoen wordt.


Vorig jaar ging Lior Refaelov namens Antwerp FC met de trofee aan de haal. Toen werd door de corona-pandemie wel gestemd over het volledige kalenderjaar. Tijdens de huidige editie is de verkiezing echter weer opgesplitst in twee grote stemrondes. Waarbij de tweede stemronde, met betrekking tot het huidige seizoen, de meeste impact zal hebben. In zijn column voor de organiserende krant Het Laatste Nieuws geeft analist en ex-winnaar Marc Degryse alvast zijn zeven grootste kanshebbers vrij.

Zo verwacht hij dat de tweede stemronde grotendeels gedomineerd wordt door de twee goudhaantjes van Union SG: Dante Vanzeir en Deniz Undav. Het nadeel is dat zij in de eerste ronde weinig tot geen punten zullen scoren vermits hun club toen nog in 1B speelde. Daarnaast duidt de analist drie spelers van landskampioen Club Brugge aan: Noa Lang, Charles De Ketelaere en Hans Vanaken. Eind september was die eerste nog de grote favoriet volgens Degryse, maar sindsdien kende de Nederlander een flinke vormdip.

GENK DUO
Hoewel Vanaken volgens Degryse het meest constant was van de drie, denkt hij dat CDK uiteindelijk de meeste punten zal rapen. Maar er zijn nog meer concurrenten. Meer bepaald van KRC Genk. Zo zouden Paul Onuachu en Junya Ito wel eens de grote winnaars van de eerste ronde kunnen worden. De tegenvallende eerste seizoenshelft van de Limburgers zou hen echter de eindzege kunnen zorgen. Als joker schuift Degryse dan weer Tarik Tissoudali naar voren. De aanvaller van AA Gent was in de eerste maanden van dit seizoen echter te inefficiënt om gooi te doen naar de overwinning.

LEES OOK: ‘Details vertrek Hazard onthuld: mokerslag Anderlecht’

Wie moet volgens u de Gouden Schoen krijgen?

Meest recent

Charaï baalt: "VAR heeft wedstrijd kapotgemaakt"

Westerlo kreeg zaterdagavond een unieke kans om na het puntenverlies van Genk weer de leiding te ...

31
31
Godts komt met verklaring voor weergaloze goal

Mika Godts zal de komende dagen de wereld rondgaan. De kersverse Rode Duivel scoorde zaterdagavond ...

8
8
Inter-coach komt met grote Stankovic-hint

Bij Club Brugge lijken ze in de zomer alweer de nodige smaakmakers te verliezen. Verschillende ...

82
82
Doku redt City: Guardiola strooit enorme lof

Manchester City staat voor de vierde keer op rij in de finale van de FA Cup, maar daarvoor heeft het ...

34
34
Antwerp leeft op, tienkoppig Westerlo krijgt zware klappen

Antwerp is plots weer springlevend in deze Europe Play-Offs. The Great Old maakte gehakt van een ...

72
72
Straf compliment Hubert: "Doet denken aan Kompany"

Er werd wat meewarig gedaan toen Union in oktober na het plotse vertrek van Sébastien ...

30
30
Goots raadt JPL-smaakmaker aan bij Club Brugge

Voor Club Brugge belooft het alweer een zeer drukke transferzomer te gaan worden. Zowel aan ...

133
133
A la Zlatan: Godts scoort magistraal in vlotte zege Ajax

In de Eredivisie heeft Ajax zich voorlopig weer op de vierde plaats in het klassement genesteld, ...

61
61
Alarm voor Karetsas: Hayen komt met eerste update

KRC Genk is zaterdag weer tegen een domper aangelopen in de Europe Play-Off. Ook de derde ...

311
311
Euvrard eerlijk: "Winnen was overdreven geweest"

Standard is nog steeds in de running in de Europe Play-Off. Het sprokkelde zaterdagavond een puntje ...

50
50
Woeste Mazzu pakt spelers OHL keihard aan

Voor OH Leuven lijkt de Europe Play-Off nu al een maat voor niets te worden. Het blijft achter met ...

32
32
Titelstrijd blijft thriller: Arsenal wipt weer naar leiding

De titelstrijd in de Premier League blijft razend spannend. Manchester City komt dit weekend niet in ...

34
34
Genk laat het liggen: Standard sleept punt uit de brand

Een inefficiënt Racing Genk heeft zich vanavond de kaas van het brood laten eten door Standard. ...

45
45
Doku zet comeback in: City op valreep naar bekerfinale

Manchester City heeft nog altijd uitzicht op de Engelse treble. Het plaatste zich zaterdagavond ...

37
37
Crisis dreigt: Club en sterspeler vliegen elkaar in de haren

Club Brugge en zijn sterspeler staan opnieuw lijnrecht tegenover elkaar. De spanningen van afgelopen ...

642
642
Hoop én zorgen bij Taravel en Anderlecht

RSC Anderlecht hoopt morgen buur Union SG het leven zuur te maken. De Brusselaars kunnen maar best ...

158
158
Smets spreekt zich uit over vertrek bij KRC Genk

Bij KRC Genk gaan Konstantinos Karetsas en Zakaria El Ouahdi de club in de zomer verlaten. Dat lijkt ...

145
145
Mulder geeft hét probleem van Anderlecht prijs

RSC Anderlecht kent alweer een moeizaam seizoen. De Brusselaars hopen dit wel nog prachtig te ...

145
145
STVV heeft opvallende 'deal' met Feyenoord

STVV kent een absoluut droomseizoen. De Kanaries lijken op weg naar Europees voetbal, wat dé ...

108
108
Smaakmaker Standard stilaan grof wild: "Meerdere clubs"

Bij Standard hopen ze alsnog een Europees ticket te behalen, maar dan gaan ze toch nog ...

112
112
'Anderlecht drukt door voor eerste zomeraanwinst'

RSC Anderlecht is volop bezig met het zoeken naar versterking. Er komen steeds meer namen naar ...

200
200
Sensatie in Premier League: rollercoaster voor Tottenham

Om 16u stonden er een aantal duels op het programma in de Premier League. Vooral de matchen van ...

56
56
Charleroi bezorgt ex-coach Mazzu frustrerende namiddag

In de Europe Play-Offs namen OH Leuven en Sporting Charleroi om 16u tegen elkaar op. Beide ploegen ...

12
12
Bayern München zet 3-0 alsnog recht na weergaloze helft

In de Bundesliga stonden er maar liefst vijf matchen op het programma. Vincent Kompany trok met ...

106
106
Van der Elst begrijpt Leko niet: "Raar..."

Club Brugge deed midweeks een zeer goede zaak door met 6-1 te winnen van KV Mechelen. Union SG ...

106
106

Meer sportnieuws