Degryse geeft dé 7 kandidaten voor Gouden Schoen

1373 stemmen
Degryse geeft dé 7 kandidaten voor Gouden Schoen

In de Jupiler Pro League wordt nog gevoetbald tot en met 27 december, vervolgens breekt de winterstop aan. Al zullen de eersteklassers niet veel tijd hebben om op adem te komen want op 14 januari wordt de competitie alweer hervat. En enkele dagen eerder komen we te weten wie de nieuwe Gouden Schoen wordt.


Vorig jaar ging Lior Refaelov namens Antwerp FC met de trofee aan de haal. Toen werd door de corona-pandemie wel gestemd over het volledige kalenderjaar. Tijdens de huidige editie is de verkiezing echter weer opgesplitst in twee grote stemrondes. Waarbij de tweede stemronde, met betrekking tot het huidige seizoen, de meeste impact zal hebben. In zijn column voor de organiserende krant Het Laatste Nieuws geeft analist en ex-winnaar Marc Degryse alvast zijn zeven grootste kanshebbers vrij.

Zo verwacht hij dat de tweede stemronde grotendeels gedomineerd wordt door de twee goudhaantjes van Union SG: Dante Vanzeir en Deniz Undav. Het nadeel is dat zij in de eerste ronde weinig tot geen punten zullen scoren vermits hun club toen nog in 1B speelde. Daarnaast duidt de analist drie spelers van landskampioen Club Brugge aan: Noa Lang, Charles De Ketelaere en Hans Vanaken. Eind september was die eerste nog de grote favoriet volgens Degryse, maar sindsdien kende de Nederlander een flinke vormdip.

GENK DUO
Hoewel Vanaken volgens Degryse het meest constant was van de drie, denkt hij dat CDK uiteindelijk de meeste punten zal rapen. Maar er zijn nog meer concurrenten. Meer bepaald van KRC Genk. Zo zouden Paul Onuachu en Junya Ito wel eens de grote winnaars van de eerste ronde kunnen worden. De tegenvallende eerste seizoenshelft van de Limburgers zou hen echter de eindzege kunnen zorgen. Als joker schuift Degryse dan weer Tarik Tissoudali naar voren. De aanvaller van AA Gent was in de eerste maanden van dit seizoen echter te inefficiënt om gooi te doen naar de overwinning.

LEES OOK: Joos waagt zich aan straffe Gouden Schoen-voorspelling

Wie moet volgens u de Gouden Schoen krijgen?

Meest recent

Anderlecht leeft toe naar bekerfinale: opvallende special guest

Voor iedereen bij Anderlecht staat donderdag om 15u met rood in de agenda aangestipt. Dan neemt ...

16
16
MLS-lonen verrassen: Cuypers verdient meer dan Suárez

Vrijdag maakt Rudi Garcia de WK-selectie van de Rode Duivels bekend en de kans lijkt reëel dat ...

32
32
'Geen Noa Lang: Galatasaray all-in bij Club Brugge'

Bij Club Brugge gaan ze weer een woelige transferzomer tegemoet. Daarin moeten ze wellicht opnieuw ...

160
160
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest toptalenten, transferbom PSG'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

106
106
De Cat klopt op tafel bij Anderlecht: “Te lang geleden”

RSC Anderlecht maakt dit seizoen weer kans op een prijs. De supporters snakken al acht jaar naar een ...

126
126
‘Grote verrassing: strijd om Union-revelatie barst los’

Union SG flikt het elk jaar opnieuw. De club brengt op basis van data onbekende spelers voor een ...

40
40
‘Monstertransfer Fernandez-Pardo: twee grootmachten’

Het gaat plots zeer snel voor Matias Fernandez-Pardo. De voormalige winger van KAA Gent maakt als ...

105
105
Guardiola gooit olie op het vuur: VAR krijgt volle laag

Sinds de intrede van de VAR is er al veel kritiek gekomen. Ook in Engeland is de discussie rond de ...

46
46
‘Pocognoli plots zwaar onder vuur: Monaco dreigt’

Sebastien Pocognoli maakte de overstap van Union SG naar AS Monaco en kwam er meteen zwaar onder ...

56
56
Nieuw stadion Union SG? Bormans meldt groot nieuws

Union SG wil een nieuw stadion op poten zetten. De Brusselse club speelt in Europa al in andere ...

146
146
‘Debast gaat Lukaku achterna na blessure: WK-vrees’

Zeno Debast incasseerde een mokerslag van jewelste. De verdediger annex middenvelder viel ...

84
84
Oosting compleet afgemaakt bij Antwerp: “Doe toch normaal!”

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag ging The Great Old ...

169
169
Union komt met statement over Burgess: ferme uithaal

Union SG staat voor belangrijke weken. De bekerfinale tegen RSC Anderlecht staat op het programma en ...

370
370
Joos waagt zich aan straffe Gouden Schoen-voorspelling

Het einde van het seizoen nadert en dus worden straks ook verschillende individuele prijzen ...

313
313
Albert dropt WK-selectie: opvallende afwezigen, 3 surprises

Aanstaande vrijdag is het zover, dan maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het ...

240
240
'PSG straks onklopbaar? Transferbom van 150 miljoen'

Paris Saint-Germain is goed op weg om zichzelf op te volgen als Frans kampioen en eindlaureaat in de ...

110
110
Voetbalfan in de wolken: opnieuw grote doorbraak in DAZN-soap

De Belgische voetballiefhebber kreeg de voorbije weken goed nieuws. Zo raakte bekend dat ...

333
333
Imke Courtois jaagt volgers schrik aan met opvallende beelden

Er zijn ernstige zorgen ontstaan rond Imke Courtois. De voormalige Red Flame deed heel wat mensen ...

88
88
'Club Brugge choqueert Anderlecht met pijnlijke transfer'

Club Brugge kijkt naar Nederland voor een transfer en dat zorgt voor gefronste wenkbrauwen in ...

317
317
"Om voor titel te strijden ..." - Genk krijgt enorme transfertaak

KRC Genk maakt zich op voor een sleutelduel. Komend weekend gaan de Limburgers op bezoek bij ...

602
602
Coosemans doorbreekt stilte: dé reden voor bizar theaterstuk

Colin Coosemans heeft de voorbije dagen heel wat kritiek over zich heen gekregen. De aanvoerder van ...

612
612
'Eerste zomeraanwinst: Club pusht voor opvolger Stankovic'

Club Brugge zal tijdens de zomermaanden heel wat vers bloed moeten aanwerven en de eerste aanwinst ...

670
670
Puur ongeloof bij Ronaldo: titelfeest implodeert in 98ste

Cristiano Ronaldo stond dinsdagavond op punt om zijn eerste landstitel te pakken met het Saudische ...

87
87
'Mbangula neemt beslissing over transfer én Rode Duivels'

In november 2024 was hij nog even Rode Duivel, maar vrijdag zal er in de lijst van Rudi Garcia zeker ...

144
144
Vanhaezebrouck ziet geweldig nieuws voor Duivels: "Hij heeft lef"

Het is aftellen naar vrijdag, want dan maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

204
204

Meer sportnieuws