Degryse geeft dé 7 kandidaten voor Gouden Schoen

1373 stemmen
Degryse geeft dé 7 kandidaten voor Gouden Schoen

In de Jupiler Pro League wordt nog gevoetbald tot en met 27 december, vervolgens breekt de winterstop aan. Al zullen de eersteklassers niet veel tijd hebben om op adem te komen want op 14 januari wordt de competitie alweer hervat. En enkele dagen eerder komen we te weten wie de nieuwe Gouden Schoen wordt.


Vorig jaar ging Lior Refaelov namens Antwerp FC met de trofee aan de haal. Toen werd door de corona-pandemie wel gestemd over het volledige kalenderjaar. Tijdens de huidige editie is de verkiezing echter weer opgesplitst in twee grote stemrondes. Waarbij de tweede stemronde, met betrekking tot het huidige seizoen, de meeste impact zal hebben. In zijn column voor de organiserende krant Het Laatste Nieuws geeft analist en ex-winnaar Marc Degryse alvast zijn zeven grootste kanshebbers vrij.

Zo verwacht hij dat de tweede stemronde grotendeels gedomineerd wordt door de twee goudhaantjes van Union SG: Dante Vanzeir en Deniz Undav. Het nadeel is dat zij in de eerste ronde weinig tot geen punten zullen scoren vermits hun club toen nog in 1B speelde. Daarnaast duidt de analist drie spelers van landskampioen Club Brugge aan: Noa Lang, Charles De Ketelaere en Hans Vanaken. Eind september was die eerste nog de grote favoriet volgens Degryse, maar sindsdien kende de Nederlander een flinke vormdip.

GENK DUO
Hoewel Vanaken volgens Degryse het meest constant was van de drie, denkt hij dat CDK uiteindelijk de meeste punten zal rapen. Maar er zijn nog meer concurrenten. Meer bepaald van KRC Genk. Zo zouden Paul Onuachu en Junya Ito wel eens de grote winnaars van de eerste ronde kunnen worden. De tegenvallende eerste seizoenshelft van de Limburgers zou hen echter de eindzege kunnen zorgen. Als joker schuift Degryse dan weer Tarik Tissoudali naar voren. De aanvaller van AA Gent was in de eerste maanden van dit seizoen echter te inefficiënt om gooi te doen naar de overwinning.

LEES OOK: Joos waagt zich aan straffe Gouden Schoen-voorspelling

Wie moet volgens u de Gouden Schoen krijgen?

Meest recent

Cuypers reageert op niet-selectie WK: MLS trekt grote ogen

Hugo Cuypers werd niet geselecteerd door bondscoach Rudi Garcia voor het WK in de Verenigde Staten, ...

16
16
Toptransfer bij Union SG? “Vergelijkbaar met Vanaken”

Union SG en Club Brugge nemen het vanavond tegen elkaar op in een rechtstreeks titelduel. Bij de ...

45
45
Chelsea stunt met Xabi Alonso: erg straffe ambities onthuld

Chelsea heeft een vervanger gevonden voor Enzo Maresca. De Londense club stelde op de officiële ...

25
25
Antwerp ontslaat Oosting per direct: vervanger al bekend

Royal Antwerp FC zit in desastreuze vorm. The Great Old is volledig uitgeteld in de Europe ...

205
205
Westerlo duwt Charleroi kopje onder: “Dit is wreed”

Het is erg spannend in de Europe Play-Offs, maar Westerlo heeft Sporting Charleroi een ferme ...

15
15
Van Gucht verrast met pikante onthulling: Willy Sommers sprakeloos

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor opvallende reacties gezorgd met een bijzonder openhartige ...

76
76
Mourinho breekt stilzwijgen rond Real Madrid

De naam van José Mourinho klinkt steeds luider bij Real Madrid en her en der wordt er al ...

56
56
Club-Union: Vossen, Vormer en Simons zien hetzelfde gebeuren

Club Brugge neemt het vanavond op tegen Union SG. Het lijkt de beslissende match te worden voor de ...

691
691
Taravel verrast gigantisch met opstelling Anderlecht

RSC Anderlecht wil de bekernederlaag doorspoelen met een zege in eigen huis tegen KV Mechelen. Dat ...

543
543
'Toptransfer lonkt plots voor AA Gent'

AA Gent kent een degelijk seizoen, maar ook geen hoogstaand. De Buffalo's hopen de komende jaren ...

187
187
Nederland in shock: Derksen biedt excuses aan

Er is enorme ophef ontstaan in Nederland rond de soap binnen de nationale ploeg van Curaçao, ...

32
32
Romelu Lukaku naar Anderlecht: nu of nooit?

Romelu Lukaku werd afgelopen week 33 jaar. ‘Big Rom’ zit in een moeilijke fase in zijn ...

341
341
‘Wilmots ontploft na transferzet Anderlecht’

Anderlecht zit in een transferslag die snel oplaait. De concurrentie, waaronder Standard, springt ...

326
326
Anderlecht en STVV krijgen bijzonder goed nieuws

RSC Anderlecht hoopt zijn Europees ticket zo snel mogelijk te bemachtigen, STVV heeft dat al beet. ...

401
401
Club Brugge weigerde: "Heb Burgess nog aangeraden bij hen"

Club Brugge speelt vanavond de topper in eigen huis tegen Union SG. Een beslissende match voor de ...

324
324
Anderlecht aan zet: Sibierski krijgt gouden transfertips

Er worden stevige analyses gemaakt na de bekernederlaag van RSC Anderlecht. Sportief directeur ...

383
383
Lichtpunt bij AA Gent: sterkhouder is helemaal terug

AA Gent had zaterdagavond een zege kunnen gebruiken op het veld van STVV in de strijd om een ...

49
49
De Mil moet weer brandje blussen: "Het doet me pijn"

AA Gent heeft zaterdag een punt gepakt op Stayen, waardoor het voorlopig weer een beetje dichter bij ...

179
179
'Club Brugge op scherp na transferbeslissing Onyedika'

Bij Club Brugge dreigt in de zomer een stevige leegloop. Verschillende sterkhouders worden het hof ...

541
541
Jacobs keihard voor Anderlecht: "Als ik dat hoorde..."

Anderlecht moet zondag tegen KV Mechelen vol aan de bak, want het moet de vierde plaats nog zien te ...

245
245
AA Gent houdt Europese droom in leven na fel duel op Stayen

AA Gent heeft mogelijk een belangrijke zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. De ...

115
115
'Club voor voldongen feit: speler dringt aan op transfer'

Club Brugge lijkt voor een drukke transferzomer te staan. Niet alleen lopen heel wat sterkhouders in ...

341
341
Bizar tafereel: Kanga en Gentse fans opnieuw in de clinch

AA Gent gaat op Stayen op zoek naar zijn eerste overwinning in de play-offs. Daarmee kunnen ze ...

113
113
Hayen brengt zorgwekkend nieuws: nieuwe blessures bij Genk

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren in de Europe Play-Off. Het slaagde er ook zaterdag niet ...

447
447
Euvard baalt na gemiste kans voor Standard

In de Europe Play-Off blijft de strijd om de eindwinst razend spannend. Alles blijft bovenaan op een ...

143
143

Meer sportnieuws