Degryse geeft dé 7 kandidaten voor Gouden Schoen

1373 stemmen
Degryse geeft dé 7 kandidaten voor Gouden Schoen

In de Jupiler Pro League wordt nog gevoetbald tot en met 27 december, vervolgens breekt de winterstop aan. Al zullen de eersteklassers niet veel tijd hebben om op adem te komen want op 14 januari wordt de competitie alweer hervat. En enkele dagen eerder komen we te weten wie de nieuwe Gouden Schoen wordt.


Vorig jaar ging Lior Refaelov namens Antwerp FC met de trofee aan de haal. Toen werd door de corona-pandemie wel gestemd over het volledige kalenderjaar. Tijdens de huidige editie is de verkiezing echter weer opgesplitst in twee grote stemrondes. Waarbij de tweede stemronde, met betrekking tot het huidige seizoen, de meeste impact zal hebben. In zijn column voor de organiserende krant Het Laatste Nieuws geeft analist en ex-winnaar Marc Degryse alvast zijn zeven grootste kanshebbers vrij.

Zo verwacht hij dat de tweede stemronde grotendeels gedomineerd wordt door de twee goudhaantjes van Union SG: Dante Vanzeir en Deniz Undav. Het nadeel is dat zij in de eerste ronde weinig tot geen punten zullen scoren vermits hun club toen nog in 1B speelde. Daarnaast duidt de analist drie spelers van landskampioen Club Brugge aan: Noa Lang, Charles De Ketelaere en Hans Vanaken. Eind september was die eerste nog de grote favoriet volgens Degryse, maar sindsdien kende de Nederlander een flinke vormdip.

GENK DUO
Hoewel Vanaken volgens Degryse het meest constant was van de drie, denkt hij dat CDK uiteindelijk de meeste punten zal rapen. Maar er zijn nog meer concurrenten. Meer bepaald van KRC Genk. Zo zouden Paul Onuachu en Junya Ito wel eens de grote winnaars van de eerste ronde kunnen worden. De tegenvallende eerste seizoenshelft van de Limburgers zou hen echter de eindzege kunnen zorgen. Als joker schuift Degryse dan weer Tarik Tissoudali naar voren. De aanvaller van AA Gent was in de eerste maanden van dit seizoen echter te inefficiënt om gooi te doen naar de overwinning.

LEES OOK: Joos waagt zich aan straffe Gouden Schoen-voorspelling

Wie moet volgens u de Gouden Schoen krijgen?

Meest recent

Vanaken ontploft online na totale vernedering van Union

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

10
10
Gheysens onder druk: Antwerp-overname in stroomversnelling?

Antwerp FC heeft andermaal een tegenvallend seizoen achter de rug. Er is dan ook nood aan een ...

74
74
'Sibierski grijpt in: nieuwe Anderlecht-coach in aantocht'

RSC Anderlecht strijdt nog volop voor een Europees ticket, maar de achterban kijkt vooral al ...

260
260
'Genk verstuurt Steuckers keiharde transferboodschap'

KRC Genk strijdt momenteel nog volop voor eindwinst in de Europe Play-Offs. Maar dat weerhoudt de ...

152
152
Transferclimax bij Club Brugge: witte rook rond topdeal

Bij Club Brugge is er witte rook rond een opvallende transfer. Blauw-Zwart heeft een Duitse ...

147
147
Ancelotti pakt Neymar mee naar WK, Spaans alarm om Yamal

Binnen minder dan een maand barst het WK in alle hevigheid los. Momenteel worden dan ook volop ...

44
44
'Club Brugge perplex: totale transferwending Stankovic'

Club Brugge zal tijdens de zomermercato sowieso verschillende sterkhouders kwijtspelen. Ook een ...

321
321
Arsenal op zucht van titel: controverse na rode kaart-fase

Arsenal FC heeft maandagavond weer een grote stap richting de landstitel gezet. De Gunners wonnen op ...

71
71
Leko ontkracht kritiek op Verhaeghe: "Klopt niet"

Club Brugge staat op het punt om Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord, met als gevolg de ...

238
238
'Code rood bij Antwerp: exit Jaecques & Haroun?'

Na een alweer teleurstellend seizoen is Antwerp aan bezinning toe. Komende zomer is er dan ook nog ...

193
193
'Witte rook bij Essevee: overeenkomst met nieuwe T1'

Ontsnappen aan de Relegation Play-Offs lukte niet, maar daarin bleek Zulte Waregem wel veruit de ...

242
242
'Kogel door de kerk: Anderlecht verkoopt De Cat'

Na de verloren bekerfinale was het andermaal een seizoen om snel te vergeten voor RSC Anderlecht. ...

998
998
Leko haalt gram: ultieme vernedering voor AA Gent?

Dankzij een spectaculaire 5-0 zege tegen Union diepte Club Brugge het gat met de eerste achtervolger ...

494
494
"Als je hem ziet spelen ..." - Vanaken vaste basisspeler op WK?

Met een vijf sterren-prestatie in de titelclash tegen Union SG, toonde Hans Vanaken zondag nog eens ...

199
199
'Bom in Manchester: Guardiola na slotspeeldag weg bij City'

De ontknoping van de Engelse titelstrijd draait op volle toeren. Maar maandagavond werd de Premier ...

171
171
'STVV op zucht van nieuwe spits, Cercle pakt miljoenen'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Heel wat ploegen zijn dan ook al ...

90
90
Gouden Schoen: winnaar eerste stemronde nú al bekend?

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op, tijd dus om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

236
236
'Mourinho dropt enorme transferbom bij Real-comeback'

Een officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat José ...

214
214
Coucke met grond gelijk gemaakt: "Net een oude ABBA-zanger"

Bijna negen jaar geleden verraste Marc Coucke de Belgische voetbalwereld door recordkampioen RSC ...

595
595
'Gheysens droomt van stunt met topcoach'

Antwerp zit opnieuw zonder trainer en op de Bosuil gonst het meteen van de geruchten. Paul Gheysens ...

739
739
Lardot velt verdict: Sykes ontsnapt, penalty voor RSCA?

Na de 5-0 zege van Club Brugge tegen Union lijkt de titelstrijd beslist. Op het optreden van Lothar ...

333
333
Haroun hakt knopen door: 4 slachtoffers bij Antwerp

Na nog geen halfjaar werd Joseph Oosting alweer bedankt voor bewezen diensten door Antwerp, dat de ...

644
644
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

490
490
'RSCA kan cashen: 30 miljoen voor voltreffers Renard'

De vierde plaats werd voorlopig veiliggesteld, maar tot zover het goede nieuws bij RSC Anderlecht. ...

714
714
Titelkoorts bij Club Brugge: feestplannen al onthuld

Zelf houden Ivan Leko en co hun voetjes nog op de grond, maar na de forfaitzege tegen Union lijkt ...

305
305

Meer sportnieuws