Club Brugge-duo moet schorsing vrezen

door
Club Brugge-duo moet schorsing vrezen

Vanavond maken we opnieuw tijd voor Champions League-voetbal, waar Club Brugge zijn laatste kansen op een Europese overwintering zal verdedigen. Daarvoor zal het op bezoek bij Paris Saint-Germain wel minstens een punt moeten pakken.


Tegelijkertijd moet het rekenen op een nederlaag van RB Leipzig tegen Manchester City. Coach Philippe Clement zal naar eigen zeggen de tussenstand daar niet in de gaten houden tijdens de wedstrijd. “Met de tussenstand in Leipzig wil ik niet bezig zijn. We hebben daar toch geen invloed op”, klonk het namelijk op de persconferentie. Waar hijzelf alvast wél invloed op heeft, is het kiezen van de basiself.

Clement hoopt deze keer wél de juiste keuzes te maken, in tegenstelling tot die tegen RB Leipzig twee weken geleden. Stanley N’Soki lijkt ook in de Champions League niet op een basisplaats te moeten rekenen, terwijl er daar wel een nieuwe kans zou lonken voor Ignace van Der Brempt. Voorts mogen we ons verwachten aan de gekende namen, mét Noa Lang en Eder Balanta.

Schorsing
Niet onlogisch uiteraard, gezien de waarde die beide spelers hebben voor Blauw-Zwart. De Nederlander lijkt toch een beetje door zijn moeilijke periode heen, terwijl Balanta vanavond meer dan ooit dé stofzuiger op het middenveld zal moeten blijken. Beide spelers moeten wel oppassen, want zo staan ze op één gele kaart van een Europese schorsing. Mocht Club zich alsnog plaatsen voor de Europa League, missen zij dus de heenwedstrijd van de 1/8 finale indien ze een geel karton pakken in Parijs.

LEES OOK: Ivan Leko nú al onder vuur: "Beter in Gent gebleven"

Zal het er nog toe doen?

Meest recent

Vrancken ziet STVV-topper vertrekken: "Wellicht in de zomer"

Bij STVV weten ze nu al dat er in 2026 een aantal sterkhouders de club gaan verlaten. Dat is het lot ...

11
11
Grote surprise in WK-selectie? "Of het nu realistisch is ..."

Nu de loting voor de groepsfase vastligt en de logistieke puzzel bijna gelegd is, kan bondscoach ...

3
3
'Malinovskyi plots in de running voor droomtransfer'

Verschillende oud-spelers uit de Jupiler Pro League maken momenteel het mooie weer op de ...

46
46
Ivan Leko nú al onder vuur: "Beter in Gent gebleven"

Ivan Leko maakte deze week een veelbesproken rentree als hoofdcoach van Club Brugge. Op termijn zal ...

201
201
Januari-transfer De Cat? CEO Anderlecht doet bekentenis

Terwijl Besnik Hasi zijn troepen klaarstoomt voor de laatste wedstrijden van 2025, is het management ...

231
231
Marc Coucke gaat volledig los: "Alle spelregels veranderen!"

Marc Coucke is voor het brede publiek vooral de eigenaar van RSC Anderlecht, maar wie hem kent, weet ...

62
62
Job aan zijden draadje: Fink spreekt open over Genk-ontslag

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

229
229
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest smaakmaker, knaltransfer Sadiki'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

245
245
“Pure diefstal!” - Messi veroorzaakt ongeziene chaos

Lionel Messi is een globale superster en dat werd nog maar eens duidelijk in India. Samen met Luis ...

49
49
Na Annelien Coorevits: Olivier Deschacht met liefdesbom

Olivier Deschacht was jarenlang een vaste waarde en een icoon bij RSC Anderlecht. Vandaag kennen ...

108
108
Grote WK-verrassing? De Cat doet boekje open over Duivels

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada sluipt dichterbij. Stilaan wordt er al ...

99
99
De Mil doet vreemde uitspraken: meteen zwaar onder druk

KAA Gent zag Ivan Leko naar Club Brugge trekken na het ontslag van Nicky Hayen en de Buffalo’s ...

216
216
Knaltransfer voor Duranville? ‘Plannen Kompany bekend'

Julien Duranville maakte op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund, ...

128
128
Onthuld: dit riep woedende Henry naar Standard-fan

Standard Luik ging pijnlijn onderuit tegen Oud-Heverlee Leuven en na de wedstrijd was het hommeles. ...

132
132
Karim Benzema flirt met spectaculaire comeback

Karim Benzema maakte furore bij Olympique Lyon en Real Madrid, maar de inmiddels 37-jarige aanvaller ...

50
50
Beste JPL-speler? "Beter dan Vanaken en kan zo naar AC Milan"

Het niveau in de Jupiler Pro League is dit jaar voor het eerst in jaren echt wel gezakt, dat blijkt ...

188
188
‘Hallucinante Benteke-blunder: Club Brugge-fans razend’

Op Jan Breydel is het gemor niet meer te negeren. Terwijl Christian Benteke zich transfervrij ...

572
572
Bart Verhaeghe krijgt volle laag: "Een schande!"

Bart Verhaeghe heeft zich niet bepaald populair gemaakt bij de eigen aanhang en binnen het Belgische ...

478
478
Euvrard op de sukkel met Standard; "Daardoor was het zwak"

Standard is en blijft een club op de dool. De Rouches staan nog héél ver van een ...

96
96
Hazard naar exit? 'Anderlecht hakt belangrijke knoop door'

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond tegen STVV herpakken na de blamage van vorige week in ...

359
359
Nieuwe elementen Club Brugge-bom: "Híj́ had probleem met Hayen"

Club Brugge heeft deze week voor een serieuze bom gezorgd. Maandag besloot Blauw-Zwart namelijk om ...

1708
1708
Alarmbellen gaan af rond Courtois: Spanje in absolute paniek

Je zag het aan zijn blik na affluiten: dit deed pijn, veel meer dan een gewone fout. Thibaut ...

197
197
Extra boost op Bosuil: "Wil graag bij Antwerp blijven"

Na de trainerswissel en enkele knappe resultaten, is de rust bij Antwerp FC weer helemaal ...

309
309
'Leko grijpt in: eerste slachtoffer in Brugse basiself'

De nederlaag tegen Arsenal FC was nog ietwat ingecalculeerd, dit weekend heeft Club Brugge echter ...

836
836
Anderlecht dropt bommetje in JPL: spraakmakend plan op tafel

Aanstaande woensdag staat een belangrijke afspraak in het Belgische voetbal gepland. Dat vindt de ...

415
415

Meer sportnieuws