De Condé laat zich uit over opvolging Van den Brom

756 stemmen
De Condé laat zich uit over opvolging Van den Brom

KRC Genk besliste vandaag om de samenwerking met John Van den Brom te beëindigen. De Nederlander was de voorbije weken/maanden al meermaals ontsnapt aan een vroegtijdig ontslag, maar kreeg telkens het voordeel van de twijfel van het Genk-bestuur. Het uiteindelijke gelijkspel tegen KV Mechelen én de bekeruitschakeling tegen Club Brugge vormde uiteindelijk de druppel. 


In een interview met Het Laatste Nieuws gaf Dimitri De Condé toe dat het niet makkelijk was om Van den Brom te ontslaan. Zo vermeldt hij het feit dat de Nederlander een prijs pakte met de Limburgers, en dat hij daardoor in een illuster rijtje komt te staan met namen als Antheunis, Vergoossen of Vercauteren. Toch nam dat niet weg dat de teleurstellende resultaten van de voorbije weken wel een vervolg moesten kennen. 

Wat de opvolging van Van den Brom betreft, liggen er voor De Condé twee scenario's op tafel. "Ofwel gaan we door met de combinatie Riddersholm - Olivieri, ofwel kiezen we voor een nieuwe T1. Uit die beslissing zijn we nog niet uit", klonk het bij de Technisch Directeur van KRC Genk. Verder gaf De Condé ook toe dat er voorlopig nog niet werd gesproken met kandidaten, maar dat dat wel zal gebeuren tijdens de komende dagen. 

Riddersholm kan de redding betekenen

De tandem Riddersholm - Olivieri krijgt de komende dagen dus de kans om zich te bewijzen bij de Limburgers. Eerstgenoemde heeft op 49-jarige leeftijd echter wel al het profiel om de touwtjes definitief in handen te nemen bij Genk. Zo was de Deen in het verleden al hoofdtrainer van Midtjylland en Sonderjyske, waarmee hij respectievelijk in 2015 de titel en in 2020 de beker won. Daarnaast was hij ook al werkzaam bij de Deense voetbalbond, én staat hij erom bekend een uitstekende leermeester voor de jeugd te zijn. Heeft Genk zijn gedroomde T1 al rondlopen? De toekomst zal het ongetwijfeld uitwijzen. 

LEES OOK: Opvallende nieuwe rol voor Trossard bij Rode Duivels

Moet Genk vol gaan voor het duo Riddersholm-Olivieri?

Meest recent

Onverwachte comeback ervaren Rode Duivel op komst?

Christian Kabasele (35) speelde al acht jaar geen interland voor de Rode Duivels meer, maar de ...

26
26
Brandon Mechele tovert plots magisch moment uit WK-hoed

Brandon Mechele heeft een seizoen achter de rug om in te kaderen. Terwijl de meeste spelers nog ...

55
55
Courtois ziet troef bij Genk: "Daar wordt héél goed gewerkt"

Genk zorgde toch wel voor een grote verrassing toen het enkele dagen geleden aankondigde opnieuw met ...

20
20
Coucke-protest escaleert: fans dreigen met boycot

Bij Anderlecht is het deze zomer nog maar eens herbeginnen. In vergelijking met een jaar geleden ...

185
185
Club Brugge bevestigt: Stankovic keert terug naar Inter

Er zullen deze zomer wellicht de nodige smaakmakers vertrekken bij Club Brugge na een sterk seizoen. ...

236
236
'Tedesco drukt stempel: 3 JPL-talenten op wenslijst'

Na zijn ontslag bij Fenerbahçe heeft Domenico Tedesco niet lang moeten wachten op een nieuwe ...

98
98
Garcia gooit tactisch plannetje al op tafel: met vier achterin

De Rode Duivels werken zaterdag hun generale repetitie voor het WK af. Om 15u nemen ze het in het ...

124
124
'Rode Duivels grepen naast nog extra troef voor WK'

Voor het WK wisten Vincent Mannaert en Rudi Garcia nog een wit konijn uit de hoed te toveren. Ze ...

152
152
TRANSFERUURTJE: 'Atletico wil topdeal bij Club, wending KDB en Lukaku'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

129
129
Haaland gaat viraal met opvallende ploegfoto Noorwegen

Het WK staat voor de deur en elk land heeft zo hun eigen identiteit. Zo is Noorwegen onlosmakelijk ...

41
41
Garcia zet Vanaken plots op poleposition voor WK

De discussie rond Hans Vanaken bij de Rode Duivels laait weer ferm op na de oefeninterland tegen ...

316
316
Sergio is terug: hilarisch WK-lied voor Rode Duivels

Allez, allez, allez, we gaan er tegenaan! Sergio was in het verleden al goed met een iconisch lied ...

39
39
Garcia komt plots met onheilspellende boodschap Lukaku

Romelu Lukaku speelde dit seizoen amper bij Napoli en de hamvraag is dan ook of de topscorer aller ...

336
336
Toptransfer? Trossard praat vlak voor WK over toekomst

Leandro Trossard heeft er met Arsenal een geweldig seizoen opzitten. De Londenaren wonnen de Premier ...

115
115
'Gemiste kans Anderlecht: knaltransfer van 11,5 miljoen'

Er was de voorbije jaren heel wat te doen over talenten die op zeer jonge leeftijd België ...

316
316
'Drukke zomer Union: meer dan 10 vertrekkers in de maak'

Voor Union wordt het weer een drukke transferzomer. Dat bevestigde CEO Philippe Bormans al meteen na ...

123
123
Sporting Hasselt slaat weer toe, fraaie dubbelslag Lierse

In de Challenger Pro League zit het seizoen er al een tijdje op. De tweedeklassers kunnen zich dan ...

234
234
“Minder dan dit is onvoldoende”: Vandenbempt over WK Duivels

Na de knappe zege in Kroatië hopen de Rode Duivels zaterdag tegen Tunesië nog een extra ...

196
196
De Spor XL: Verheye en Kerkhofs clashen

Sam Kerkhofs en Rik Verheye bouwen nu al enkele jaren aan een prachtig sprookje bij Sporting ...

118
118
Lommel slikt nieuwe domper voor terugkeer in JPL

Na 23 jaar afwezigheid mag Lommel SK komend seizoen weer aan de slag in de Jupiler Pro League. De ...

43
43
'Belgische topclub aast op Zuid-Afrikaanse WK-ganger'

Voorlopig bleef het nog relatief stil qua inkomende transfers bij de Belgische topclubs, maar achter ...

105
105
'Klopp verrast en wil David Hubert binnenhalen'

Hij werd de voorbije maanden regelmatig gelinkt aan Real Madrid, maar voorlopig lijkt Jürgen ...

283
283
Waanzinnige leegloop dreigt bij Anderlecht: 20 exits?

Er ligt bij Anderlecht nog heel wat werk op de plank voor deze zomer. CEO Kenneth Bornauw onthulde ...

771
771
Mokerslag voor De Ketelaere: WK-droom plots aan flarden

Charles De Ketelaere leek plots dichter dan ooit bij een grote rol op het WK. Maar na de match tegen ...

215
215
'City en United jagen op goudhaantje van Gent'

AA Gent beleefde een opmerkelijk seizoen, gekleurd door onder meer een gedwongen trainerswissel na ...

263
263

Meer sportnieuws