De Condé laat zich uit over opvolging Van den Brom

door
De Condé laat zich uit over opvolging Van den Brom

KRC Genk besliste vandaag om de samenwerking met John Van den Brom te beëindigen. De Nederlander was de voorbije weken/maanden al meermaals ontsnapt aan een vroegtijdig ontslag, maar kreeg telkens het voordeel van de twijfel van het Genk-bestuur. Het uiteindelijke gelijkspel tegen KV Mechelen én de bekeruitschakeling tegen Club Brugge vormde uiteindelijk de druppel. 


In een interview met Het Laatste Nieuws gaf Dimitri De Condé toe dat het niet makkelijk was om Van den Brom te ontslaan. Zo vermeldt hij het feit dat de Nederlander een prijs pakte met de Limburgers, en dat hij daardoor in een illuster rijtje komt te staan met namen als Antheunis, Vergoossen of Vercauteren. Toch nam dat niet weg dat de teleurstellende resultaten van de voorbije weken wel een vervolg moesten kennen. 

Wat de opvolging van Van den Brom betreft, liggen er voor De Condé twee scenario's op tafel. "Ofwel gaan we door met de combinatie Riddersholm - Olivieri, ofwel kiezen we voor een nieuwe T1. Uit die beslissing zijn we nog niet uit", klonk het bij de Technisch Directeur van KRC Genk. Verder gaf De Condé ook toe dat er voorlopig nog niet werd gesproken met kandidaten, maar dat dat wel zal gebeuren tijdens de komende dagen. 

Riddersholm kan de redding betekenen

De tandem Riddersholm - Olivieri krijgt de komende dagen dus de kans om zich te bewijzen bij de Limburgers. Eerstgenoemde heeft op 49-jarige leeftijd echter wel al het profiel om de touwtjes definitief in handen te nemen bij Genk. Zo was de Deen in het verleden al hoofdtrainer van Midtjylland en Sonderjyske, waarmee hij respectievelijk in 2015 de titel en in 2020 de beker won. Daarnaast was hij ook al werkzaam bij de Deense voetbalbond, én staat hij erom bekend een uitstekende leermeester voor de jeugd te zijn. Heeft Genk zijn gedroomde T1 al rondlopen? De toekomst zal het ongetwijfeld uitwijzen. 

LEES OOK: KV Kortrijk doet na zinderend slot gouden zaak in CPL

Moet Genk vol gaan voor het duo Riddersholm-Olivieri?

Meest recent

Club en Genk bezorgen België weer coëfficiëntopsteker

Het is weer een uitstekende Europese week gebleken voor de Belgische clubs. Woensdag pakte Club ...

9
9
"De Rode Duivels? Dat is geen droom voor mij"

In maart blazen de Rode Duivels opnieuw verzamelen. Dan bereiden ze zich voor op het WK door al eens ...

8
8
Nieuw JPL-format: BAS neemt cruciale beslissing

Volgend seizoen komt er in principe een nieuw format voor het Belgische profvoetbal, maar dat kwam ...

119
119
Wintermercato Anderlecht flopt: dramatische cijfers

Anderlecht zal hopen dat het zich dit weekend op Zulte Waregem kan herpakken. Evident zal dat echter ...

124
124
'Datum rentree Kevin De Bruyne is bekend'

Napoli beleeft geen makkelijk te seizoen en dat is onder meer te wijten aan zijn Rode Duivels. Naast ...

65
65
Kompany haalt uit naar Mourinho na racismerel

De racismerel die zich dinsdag afspeelde in de Champions League-wedstrijd tussen Benfica en Real ...

77
77
TRANSFERUURTJE: 'Club aast op ex-Duivel, Schreuder nog naar RSCA?'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

219
219
Ancelotti verbaast iedereen met groot transfernieuws

Carlo Ancelotti moet Brazilië weer naar hogere sferen zien te brengen. Nog voor het WK 2026 in ...

39
39
Max Dean slaat keihard terug: “Van waar komt dat?”

Max Dean is één van de meest uitgesproken figuren in de Belgische competitie. De ...

108
108
Cinel trekt aan alarmbel: code rood bij Cercle Brugge

Cercle Brugge vecht dit seizoen weer tegen de degradatie. Groen-Zwart staat op een voorlaatste ...

175
175
Oordeel na eerste 90 minuten Jashari: Italië gaat los

Ardon Jashari maakte de overstap van Club Brugge naar AC Milan, maar de 23-jarige middenvelder ...

329
329
‘Racismerel zindert na: ook Benfica dient klacht in’

De Champions League-clash tussen Benfica en Real Madrid blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de ...

129
129
KAA Gent-meevaller vlak voor Cercle: De Mil tempert

KAA Gent neemt het vanavond op tegen Cercle Brugge. Terwijl de Buffalo’s strijden voor een ...

70
70
Rode Duivel van 10 miljoen ligt onder vuur in Duitsland

Met het oog op het WK maakten heel wat potentiële Rode Duivels de voorbije maanden een ...

58
58
Smaakmaker bereidt vertrek bij Union nu al voor

Union hoopt de komende maanden opnieuw de titel te veroveren, staat ook in de bekerfinale en kan ...

63
63
Geen geheimen meer: Ruben Van Gucht pakt stevig uit

Ruzies, roddels en romantiek lijken al jaren als schaduwen rond Ruben Van Gucht te hangen. Wat ooit ...

151
151
'Barça wil profiteren: Rode Duivel aan spotprijsje'

Voor FC Barcelona belooft het alweer een drukke transferzomer te worden. De Catalanen moeten nog ...

145
145
'Anderlecht slikt nieuwe Schreuder-domper'

Het is bij Anderlecht nog altijd wachten op een nieuwe hoofdtrainer, drie weken na het ontslag van ...

387
387
Jan Boskamp ging door complete hel: "Rot op man!"

Er zijn weinig Nederlanders die in België zo geliefd zijn als de immer sympathieke 'brulboei' ...

81
81
Van MLS-finale naar Stayen: reden voor transfer bekend

STVV blijft verbazen en prijkt nog altijd op de tweede plaats in de Jupiler Pro League, maar dat ...

34
34
'Juventus heeft keiharde boodschap voor Openda'

Loïs Openda beleefde deze week een nieuw dieptepunt bij Juventus. De Rode Duivel kreeg met zijn ...

144
144
Boersma geeft dé reden aan waarom hij KV Mechelen verkoos

KV Mechelen lijkt in januari een fraaie slag geslagen te hebben. Het zag met Lion Lauberbach wel een ...

167
167
'Comeback Lavia: plan van Chelsea is bekend'

Hij had stilaan de patron van de Rode Duivels moeten zijn, maar de teller van Roméo Lavia ...

73
73
‘Club Brugge schrikt zich rot: topspeler pakt zijn boeltje?’

Club Brugge wil hem niet kwijt, maar na Standard gaat er wéér een alarm af. Eén ...

794
794
'Onthuld: dit incident luidde einde Vanzeir bij Gent in'

De 26ste speeldag in de Jupiler Pro League wordt vrijdagavond afgetrapt met een confrontatie tussen ...

271
271

Meer sportnieuws