'VD Brom kost Genk nog flinke som'

door
'VD Brom kost Genk nog flinke som'

Zijn ontslag hing al een tijdje in de lucht, maandag hakte Genk de knoop definitief door. Het gelijkspel op bezoek bij KV Mechelen bleek dan ook het nekschot voor John van den Brom, die alsnog bedankt werd voor bewezen diensten. Nochtans hoopte Head of Football Dimitri de Condé stilaan komaf te maken aan de trainerscarrousel in de Cegeka Arena.


Ongeveer een maand geleden schoven de Limburgers daarom al niet Van den Brom zelf, maar wel diens assistent Dennis Haar op kant. Hij werd vervangen door de Deen Glen Riddersholm, die nu de touwtjes wellicht volledig in handen krijgt. Daarmee is Genk, waar in de tussentijd ook Felice Mazzu, Hannes Wolf en Jess Thorup reeds de revue passeerden, alweer toe aan haar vijfde trainer sinds het na de landstitel in 2019 gedwongen afscheid nam van kampioenenmaker Philippe Clement.

Na het plotsklapse vertrek van Thorup plukte De Condé 13 maanden geleden Van den Brom weg uit Utrecht, waar hij nog tot medio 2022 onder contract lag. Genk betaalde toen een half miljoen voor de Nederlander, die men in Utrecht nochtans liever kwijt dan rijk was. "Laten we ons op onze knieën danken dat John naar Genk is gegaan, anders had het ons in de winterstop een half miljoen (ontslagvergoeding, nvdr.) gekost. Nu krijgen we een half miljoen", vertelde eigenaar Frans van Seumeren toen.

DURE VOGEL
Gelet op zijn verbintenis tot medio 2023 bij Genk mogen we er dan ook vanuit gaan dat Van den Brom er minstens over een gelijkaardige opstapclausule beschikt, en bijgevolg nog een aardige som meekrijgt om op te hoepelen. Ook op financieel vlak vormt zijn vertrek op die manier toch een domper voor de vicekampioen, die dus ook bij zijn komst al in de buidel tastte. Hoewel hij er tevens de beker pakte, oogt het rapport van Van den Brom met slechts 28 zeges in 60 wedstrijden echter ondermaats.


LEES OOK: ‘Knaltransfer STVV-sterkhouder: twee clubs dringen aan’

VD Brom zijn rapport in Genk is volgens mij overwegend ...

Meest recent

Kompany doet straffe voorspelling na ongezien spektakel

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben dinsdagavond een spektakelstuk op de mat gelegd ...

79
79
'Barça blijft doorduwen voor deal met Club'

Club Brugge hoopt de komende weken zijn seizoen in eigen land nog te bekronen met de landstitel, ...

63
63
9 GOALS! PSG klopt Bayern na waanzinnig kijkstuk

De hele voetbalwereld keek uit naar de clash tussen PSG en Bayern München in de halve finale ...

77
77
'Standard stuurt oude bekende weer wandelen'

Bij Standard belooft het alweer een zeer drukke transferzomer te gaan worden. De Rouches moeten op ...

53
53
Kerkhofs benoemt het probleem voor licentie Sporting Hasselt

Vorig weekend kon Sporting Hasselt een stevig feestje bouwen, want het veroverde de titel in eerste ...

94
94
Sensatie in PSG-Bayern, maar was penalty wel terecht?

De voetbalwereld zit dinsdagavond op het puntje van zijn stoel voor de kraker tussen Paris ...

105
105
'Club vist op bekend terrein: nieuw parel op komst'

Bij Club Brugge kunnen ze trots zijn op de prestaties van NXT dit seizoen. In 1B beleefden de ...

96
96
Om deze reden liet Stijnen plots zijn assistent invallen

Patro Eisden sneuvelde maandagavond in de halve finale van de play-offs in de Challenger Pro League ...

73
73
'Club moet stevig dokken voor droomaanwinst'

Bij Club Brugge lijken ze stilaan te beginnen aan hun zomermercato. De eerste transfertargets ...

200
200
'Cercle Brugge ruikt plots miljoenen voor Belgische invaller'

Bij Cercle Brugge zullen er in de zomer ook wel de nodige spelers het team gaan verlaten. Eén ...

127
127
KRC Genk met énorm probleem: cijfers spreken boekdelen

KRC Genk speelde 1-1 tegen Standard. Net als tegen Sporting Charleroi misten de Limburgers een ...

155
155
Genadeklap voor Club-lieveling: één blunder werd hem fataal

Bij Club Brugge volstaat één moment om een heel seizoen te veranderen. Een speler die ...

239
239
'Club Brugge gaat voor nieuwe transferdeal à la Forbs'

Club Brugge gaat een heel drukke zomermeracto tegemoet. Blauw-Zwart zal in elke sector stevig moeten ...

242
242
'Anderlecht neemt standpunt in: Sardella mist deze duels'

Killian Sardella kreeg afgelopen weekend een veelbesproken rode kaart tegen Union SG. De verdediger ...

132
132
Verhuurde JPL-spelers: goals en assists bij de vleet

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

46
46
Club Brugge deelt groot nieuws: record aan diggelen

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in de nek hijgen van Union. ...

226
226
'Anderlecht hakt knoop door over comeback huurlingen'

Wie de nieuwe sportief directeur moet worden blijft voorlopig een vraagteken, maar dat er komende ...

406
406
Paspoortbom barst: Hoefkens midden in Nederlandse storm

Een paspoortschandaal bij onze noorderburen zet het Nederlandse voetbal op scherp. Hoofdrolspelers ...

110
110
'Club Brugge plukt Antwerp kaal: details lekken uit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp tegenwoordig meer dan ooit de kaart van de jeugd. ...

661
661
'Bommetje bij Club Brugge: jackpot voor bankzitter?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van sterkhouders de kassa ...

325
325
'Leegloop in Anderlecht: nieuwkomer laat kassa rinkelen'

RSC Anderlecht kan maar beter snel een sportieve baas aanstellen, want de Brusselaars stevenen ...

505
505
'Dilemma bij Club Brugge: play-offheld richting exit'

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in het spoor van koploper ...

433
433
'Klopjacht op De Cat: drie grootmachten duwen door'

RSC Anderlecht heeft geen tijd om stil te staan bij de nul op zes tegen STVV en Union, want zondag ...

440
440
Mulder haalt uit naar bondscoach: "Om stil van te worden"

Jan Mulder weet nog altijd hoe hij een bal moet raken, maar tegenwoordig treft hij vooral met ...

78
78
‘Knaltransfer STVV-sterkhouder: twee clubs dringen aan’

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

74
74

Meer sportnieuws