'VD Brom kost Genk nog flinke som'

1249 stemmen
'VD Brom kost Genk nog flinke som'

Zijn ontslag hing al een tijdje in de lucht, maandag hakte Genk de knoop definitief door. Het gelijkspel op bezoek bij KV Mechelen bleek dan ook het nekschot voor John van den Brom, die alsnog bedankt werd voor bewezen diensten. Nochtans hoopte Head of Football Dimitri de Condé stilaan komaf te maken aan de trainerscarrousel in de Cegeka Arena.


Ongeveer een maand geleden schoven de Limburgers daarom al niet Van den Brom zelf, maar wel diens assistent Dennis Haar op kant. Hij werd vervangen door de Deen Glen Riddersholm, die nu de touwtjes wellicht volledig in handen krijgt. Daarmee is Genk, waar in de tussentijd ook Felice Mazzu, Hannes Wolf en Jess Thorup reeds de revue passeerden, alweer toe aan haar vijfde trainer sinds het na de landstitel in 2019 gedwongen afscheid nam van kampioenenmaker Philippe Clement.

Na het plotsklapse vertrek van Thorup plukte De Condé 13 maanden geleden Van den Brom weg uit Utrecht, waar hij nog tot medio 2022 onder contract lag. Genk betaalde toen een half miljoen voor de Nederlander, die men in Utrecht nochtans liever kwijt dan rijk was. "Laten we ons op onze knieën danken dat John naar Genk is gegaan, anders had het ons in de winterstop een half miljoen (ontslagvergoeding, nvdr.) gekost. Nu krijgen we een half miljoen", vertelde eigenaar Frans van Seumeren toen.

DURE VOGEL
Gelet op zijn verbintenis tot medio 2023 bij Genk mogen we er dan ook vanuit gaan dat Van den Brom er minstens over een gelijkaardige opstapclausule beschikt, en bijgevolg nog een aardige som meekrijgt om op te hoepelen. Ook op financieel vlak vormt zijn vertrek op die manier toch een domper voor de vicekampioen, die dus ook bij zijn komst al in de buidel tastte. Hoewel hij er tevens de beker pakte, oogt het rapport van Van den Brom met slechts 28 zeges in 60 wedstrijden echter ondermaats.


LEES OOK: JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

VD Brom zijn rapport in Genk is volgens mij overwegend ...

Meest recent

Janssen onthult toekomstplannen: "Anderlecht of Brugge?"

Het einde van het seizoen gaat traditiegetrouw weer gepaard met oudgedienden die op emotionele wijze ...

8
8
Kippenvel: Van der Elst schrijft eerbetoon aan Vanaken

Christos Tzolis is de gevierde held bij Club Brugge, maar ook Hans Vanaken zijn aandeel in de ...

17
17
'Code rood voor Sibierski: nieuw toptarget Anderlecht'

RSC Anderlecht hoopt een op z'n zachtst gezegd matig seizoen nog in schoonheid af te sluiten tegen ...

82
82
Verhaeghe dropt hint over exit: Club Brugge te koop?

Club Brugge viert straks de twintigste landstitel in het clubbestaan. De zevende al in de afgelopen ...

190
190
Engeland in shock: Tielemans-bom hangt boven Villa

Tielemans heeft Aston Villa de Europa League bezorgd. Maar daarom kan het nu ook moeilijk worden ...

383
383
Euvrard reageert na zware rellen bij Standard-Charleroi

Standard en Sporting Charleroi hebben voor de zoveelste keer hun eigen imago besmeurd na een Waalse ...

128
128
STVV heeft opvolger Wouter Vrancken bijna beet

Wouter Vrancken verlaat STVV. De Belgische trainer en de club maakten dat officieel bekend. De ...

178
178
Afscheid Janssen en Kerk: "De mooiste jaren bij Antwerp"

Royal Antwerp FC sloot het seizoen af met een zege tegen een zeer matig KVC Westerlo. Voor Vincent ...

134
134
Grote rel dreigt bij Club: “Hij komt hier niet mee weg”

Bart Verhaeghe heeft zijn zin gekregen: Club NXT blijft dan toch in 1B. Maar die redding kan Club ...

736
736
Genk haalt opgelucht adem: jongeling alweer uitblinker

KRC Genk heeft de Europe Play-Offs gewonnen. Ze pakten een 0-2-zege bij OH Leuven en Standard ging ...

179
179
Vierende Kompany stuurt boodschap richting Anderlecht

Vincent Kompany heeft van Bayern München weer een machine gemaakt. De Duitsers wonnen zonder ...

324
324
Defour voorspelt toptransfer bij KRC Genk

Bij KRC Genk gaat komende zomer de kassa weer rinkelen. De Limburgers hebben heel veel jong talent, ...

181
181
Club Brugge wint jackpot: ruim 150 miljoen euro

Club Brugge is de verdiende kampioen. En dat voor de 20ste keer. Het was een cruciale titel voor ...

457
457
Anderlecht opgelucht: trio toont zich voor komend jaar

RSC Anderlecht werd vierde. Na compleet mislukte mercato’s van het vorige beleid was dit het ...

327
327
'Stankovic hakt belangrijke transferknoop door'

Bij Club Brugge zal na het titelfeest de blik snel op de zomermercato gaan. De vraag lijkt op dit ...

520
520
Pijnlijke beelden: Waalse derby ontspoort nog helemaal

De Europe Play-Off eindigde zaterdag voor Standard op pijnlijke wijze. Het gaf de eindwinst nog uit ...

473
473
Ontknoping LaLiga: drama voor Witsel, Getafe Europa in

Zaterdagavond stond in Spanje de ontknoping van het seizoen op het programma. Bovenaan het ...

111
111
Standard faalt: Genk wint alsnog Europe Play-Off

De Europe Play-Off heeft zaterdagavond nog een verrassende ontknoping gekend. Standard begon als ...

222
222
Ferrera kondigt na degradatie meteen ontslag bij Dender aan

Na twee seizoenen is voor FCV Dender zaterdag een einde gekomen aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

145
145
Dubbel is een feit: Bayern pakt nu ook de beker

Bayern München sluit het seizoen af met de Duitse dubbel. Na de landstitel heeft het ...

98
98
Kogel door de kerk: Vrancken kondigt vertrek bij STVV aan

STVV heeft dit seizoen de hele Belgische voetbalwereld verbaast. De Kanaries sluiten het seizoen af ...

216
216
Sibierski krijgt transfertip: Anderlecht moet aan de bak

Anderlecht heeft zich donderdagavond al verzekerd van de vierde plaats en bijhorend ticket voor de ...

345
345
'Barça dringt aan: Club legt vraagprijs vast'

Club Brugge maakt zich na het veroveren van de titel op voor een bewogen transferzomer. Heel wat ...

492
492
Lommel houdt Dender in bedwang en mag naar 1A

Lommel heeft het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 gepakt. Na een bewogen slotfase ...

209
209
'Club Brugge-fans kijken op: eerste transfer na titelwinst'

Na de landstitel speurt Club Brugge opnieuw naar versterking achterin. Een jonge verdediger met ...

677
677

Meer sportnieuws