'VD Brom kost Genk nog flinke som'

door
'VD Brom kost Genk nog flinke som'

Zijn ontslag hing al een tijdje in de lucht, maandag hakte Genk de knoop definitief door. Het gelijkspel op bezoek bij KV Mechelen bleek dan ook het nekschot voor John van den Brom, die alsnog bedankt werd voor bewezen diensten. Nochtans hoopte Head of Football Dimitri de Condé stilaan komaf te maken aan de trainerscarrousel in de Cegeka Arena.


Ongeveer een maand geleden schoven de Limburgers daarom al niet Van den Brom zelf, maar wel diens assistent Dennis Haar op kant. Hij werd vervangen door de Deen Glen Riddersholm, die nu de touwtjes wellicht volledig in handen krijgt. Daarmee is Genk, waar in de tussentijd ook Felice Mazzu, Hannes Wolf en Jess Thorup reeds de revue passeerden, alweer toe aan haar vijfde trainer sinds het na de landstitel in 2019 gedwongen afscheid nam van kampioenenmaker Philippe Clement.

Na het plotsklapse vertrek van Thorup plukte De Condé 13 maanden geleden Van den Brom weg uit Utrecht, waar hij nog tot medio 2022 onder contract lag. Genk betaalde toen een half miljoen voor de Nederlander, die men in Utrecht nochtans liever kwijt dan rijk was. "Laten we ons op onze knieën danken dat John naar Genk is gegaan, anders had het ons in de winterstop een half miljoen (ontslagvergoeding, nvdr.) gekost. Nu krijgen we een half miljoen", vertelde eigenaar Frans van Seumeren toen.

DURE VOGEL
Gelet op zijn verbintenis tot medio 2023 bij Genk mogen we er dan ook vanuit gaan dat Van den Brom er minstens over een gelijkaardige opstapclausule beschikt, en bijgevolg nog een aardige som meekrijgt om op te hoepelen. Ook op financieel vlak vormt zijn vertrek op die manier toch een domper voor de vicekampioen, die dus ook bij zijn komst al in de buidel tastte. Hoewel hij er tevens de beker pakte, oogt het rapport van Van den Brom met slechts 28 zeges in 60 wedstrijden echter ondermaats.


LEES OOK: Hayen grijpt drastisch in: groot slachtoffer bij KRC Genk

VD Brom zijn rapport in Genk is volgens mij overwegend ...

Meest recent

Garcia houdt adem in: eerste verdict Courtois bekend

Vrijdag maakt Rudi Garcia zijn selectie voor het aanstaande oefenkamp van de Rode Duivels bekend. De ...

26
26
Senegal moet Afrika Cup-overwinning afstaan aan Marokko

Terwijl de ogen van voetbalminnend Europa op de achtste finale van de Champions League gericht zijn, ...

48
48
CL uitslagen: Arsenal redt Engelse eer, Courtois valt uit

Na een straffe comeback tegen FK Bodø/Glimt kroonde Sporting CP zich dinsdag tot de ...

44
44
'AA Gent tast in buidel: eerste zomeraanwinst lekt uit'

Tenzij het straks nog misloopt tegen rode lantaarn Dender mag AA Gent zich opmaken voor de ...

90
90
'Verhaeghe haalt gram: nieuwe goudmijn Club Brugge'

Dankzij een klinkende zege tegen Atlético Madrid kwalificeerde Club NXT zich dinsdag voor de ...

274
274
'Anderlecht zoekt TD: vijf kandidaten op shortlist'

Jérémy Taravel mag het seizoen volmaken als T1 van RSC Anderlecht, maar een andere ...

379
379
Champions League: Noors sprookje strandt tegen Debast

De returns van de achtste finales in de Champions League werden dinsdag afgetrapt door Sporting CP ...

65
65
'Penders zet zich schrap: één man bepaalt toekomst'

Het wordt uitkijken naar wat Rudi Garcia deze week zal doen met Mike Penders. Enerzijds spelen de ...

49
49
'Club maakt zich op voor waanzinnig transferoffensief'

Het belooft bij Club Brugge een zeer drukke zomer te gaan worden. Het lijkt erop dat zowat half ...

268
268
PSV krijgt cruciaal nieuws over blessure Fernandez

PSV is dit seizoen weer onbedreigd op weg naar de titel in de Eredivisie. Het zag ook weer enkele ...

22
22
'KV Mechelen verliest sensatie: Engeland lonkt'

KV Mechelen zag in het voorbije halfjaar heel wat ervaren sterkhouders vertrekken, maar wist zich ...

178
178
'Garcia klaar om Bruggeling te dumpen bij Rode Duivels'

Rudi Garcia staat voor een keuze die in Brugge hard kan aankomen. In de strijd om een vast plek ...

259
259
'Anderlecht ziet transferrecord in rook opgaan'

Anderlecht moet nog wachten op zekerheid over de Champions' Play-Off na de nederlaag van vorig ...

302
302
Opvolger Coosemans? 'Anderlecht aast op Duitse doelman'

Bij Anderlecht moeten in de komende maanden nog heel wat hete hangijzers uitgeklaard worden. De ...

147
147
Vanhaezebrouck enthousiast: Rode Duivel voor Mechelen?

De Champions' Play-Off leek de voorbije vijftien jaar wel vervloekt voor KV Mechelen, maar straks ...

76
76
Joos hoopt op eindelijke doorbraak Genk-talent

Voor KRC Genk wordt het een week die de teneur van het hele seizoen kan bepalen. Donderdag kunnen ze ...

179
179
'PSG verbaast iedereen met JPL-transfer'

Paris Saint-Germain wist vorig seizoen eindelijk de Champions League in de wacht te slepen en lijkt ...

111
111
Anderlecht strikt talent na stormachtige ontwikkeling

Voor Anderlecht blijft Neerpede een goudmijn en in moeilijke tijden is dat zelfs meer dan ooit het ...

169
169
Club heeft goud in handen: "Zij staan verder dan wij"

Club NXT heeft dinsdag opnieuw voor een straffe prestatie gezorgd in de Youth League. In de ...

378
378
'STVV slikt ferme blessuredomper'

STVV ging vorig weekend dan wel onderuit in de Limburgse derby tegen Genk, maar mag nog steeds zeer ...

123
123
Kompany kan opgelucht ademhalen voor CL-clash

Bayern München moet woensdag zijn ticket voor de kwartfinale van de Champions League over de ...

44
44
Opgelet Rode Duivels: FIFA reageert op plan Iran

De voorbije weken rezen er plots grote vraagtekens rond één van de tegenstanders van ...

252
252
Club NXT vernedert Atletico en schrijft geschiedenis

Club NXT heeft een nieuwe pagina bijgeschreven in zijn sprookje in de Youth League. De Brugse ...

349
349
Jackpot Cercle: ‘AS Monaco klopt aan met miljoenen’

Cercle Brugge kijkt dit seizoen weer tegen degradatiezorgen aan, maar toch zijn er enkele ...

237
237
Nieuwe TD Anderlecht direct met kopzorgen: drie dossiers

Het rommelt achter de schermen bij RSC Anderlecht. Jeremy Taravel mag als hoofdtrainer het seizoen ...

307
307

Meer sportnieuws