'VD Brom kost Genk nog flinke som'

1249 stemmen
'VD Brom kost Genk nog flinke som'

Zijn ontslag hing al een tijdje in de lucht, maandag hakte Genk de knoop definitief door. Het gelijkspel op bezoek bij KV Mechelen bleek dan ook het nekschot voor John van den Brom, die alsnog bedankt werd voor bewezen diensten. Nochtans hoopte Head of Football Dimitri de Condé stilaan komaf te maken aan de trainerscarrousel in de Cegeka Arena.


Ongeveer een maand geleden schoven de Limburgers daarom al niet Van den Brom zelf, maar wel diens assistent Dennis Haar op kant. Hij werd vervangen door de Deen Glen Riddersholm, die nu de touwtjes wellicht volledig in handen krijgt. Daarmee is Genk, waar in de tussentijd ook Felice Mazzu, Hannes Wolf en Jess Thorup reeds de revue passeerden, alweer toe aan haar vijfde trainer sinds het na de landstitel in 2019 gedwongen afscheid nam van kampioenenmaker Philippe Clement.

Na het plotsklapse vertrek van Thorup plukte De Condé 13 maanden geleden Van den Brom weg uit Utrecht, waar hij nog tot medio 2022 onder contract lag. Genk betaalde toen een half miljoen voor de Nederlander, die men in Utrecht nochtans liever kwijt dan rijk was. "Laten we ons op onze knieën danken dat John naar Genk is gegaan, anders had het ons in de winterstop een half miljoen (ontslagvergoeding, nvdr.) gekost. Nu krijgen we een half miljoen", vertelde eigenaar Frans van Seumeren toen.

DURE VOGEL
Gelet op zijn verbintenis tot medio 2023 bij Genk mogen we er dan ook vanuit gaan dat Van den Brom er minstens over een gelijkaardige opstapclausule beschikt, en bijgevolg nog een aardige som meekrijgt om op te hoepelen. Ook op financieel vlak vormt zijn vertrek op die manier toch een domper voor de vicekampioen, die dus ook bij zijn komst al in de buidel tastte. Hoewel hij er tevens de beker pakte, oogt het rapport van Van den Brom met slechts 28 zeges in 60 wedstrijden echter ondermaats.


LEES OOK: Beerschot bindt trio en stelt nieuwe toptransfer voor

VD Brom zijn rapport in Genk is volgens mij overwegend ...

Meest recent

'Cuypers verrast met stunttransfer naar LaLiga'

Uiteindelijk toverde Rudi Garcia als wit konijn voor de aanval van de Rode Duivels Matias ...

19
19
Enorme domper: Rode Duivels missen Doku tegen Iran

Zondag om 21u spelen de Rode Duivels hun tweede wedstrijd op dit WK. Tegen Iran staat er al meteen ...

77
77
Rode Duivels krijgen nieuwe mokerslag voor Iran

België heeft alles nog in eigen handen op het WK, maar de nieuwste cijfers van Opta zijn ...

343
343
Biancone: "Hij speelde grote rol bij RSCA-transfer"

RSC Anderlecht stelde Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. De Franse centrale verdediger ...

94
94
Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

De saga over het competitieformat is eindelijk van de baan. Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport ...

161
161
Sporting Charleroi rondt absolute miljoenendeal af

Sporting Charleroi heeft een knappe uitgaande transfer afgerond. De kassa in het Zwarte Land rinkelt ...

20
20
Van Gucht breekt stilte over hardnekkige beschuldiging

Ruben Van Gucht duikt op in sportzalen, in talkshows en in krantenkoppen, maar vooral in discussies ...

23
23
Real Madrid komt met officieel statement over Olise

Real Madrid werd de afgelopen dagen weer veelvuldig gelinkt aan Michael Olise. De Franse ...

112
112
'Standard heeft beet: ex-speler keert terug naar Luik'

Standard staat op het punt om een volgende ingaande transfer af te ronden. La Dernière Heure ...

127
127
WK-vervanger Pacho-Ordonez ooit bijna van Beerschot

Ecuador heeft achteraan heel veel kwaliteit rondlopen. Met Willian Pacho en Joel Ordonez hebben ze ...

19
19
Anderlecht en Pocognoli? RSCA neemt ferm standpunt in

Karel Geraerts wordt niet de nieuwe trainer van RSC Anderlecht. Het Laatste Nieuws liet weten dat ...

382
382
Start Lukaku al tegen Iran? Garcia geeft duidelijke update

De Rode Duivels spelen zondag tegen Iran hun tweede partij. De Belgen weten dat ze moeten winnen, ...

150
150
'Lyon wil na Duranville tweede Belg vastleggen'

Olympique Lyon zal weldra Julien Duranville officieel voorstellen. Als het van de Fransen afhangt, ...

35
35
Ajax is helemaal verlost van dure floptransfer

Wanbeleid hebben ervoor gezorgd dat Ajax niet langer de nummer één is in Nederland. De ...

35
35
Iniesta stuurt straffe open brief na WK-kritiek op Spanje

Spanje begon zeer teleurstellend aan het WK met een 0-0-gelijkspel te gen Kaapverdië. ...

25
25
'Serie A-transfers: Lang en Jashari genoemd'

Noa Lang en Ardon Jashari waren twee heerlijke voetballers die voor Club Brugge speelden. Beiden ...

97
97
Van Crombrugge en Vanessa doen internet daveren met één foto

Vanessa D'Hooghe weet al jaren hoe het voelt om in de schijnwerpers van het Belgische voetbal te ...

216
216
Anderlecht reageert meteen op geruchten over Geraerts

Het Laatste Nieuws kwam namiddag met het nieuws dat Karel Geraerts bij de laatste twee kandidaten ...

499
499
Beerschot: volgende sterkhouder weg én nieuw contract

Het zijn drukke dagen op het Kiel. Beerschot haalde een aantal nieuwe spelers, maar er vertrekken er ...

69
69
Geraerts naar Anderlecht? Fans van RSCA reageren massaal

Karel Geraerts zou een van de twee topkandidaten zijn om trainer te worden van RSC Anderlecht. Dat ...

328
328
'Union SG legt verrassend bod neer in de Eredivisie'

Bij Union SG zijn ze al héél actief geweest op de transfermarkt. En het einde is nog ...

78
78
Anderlecht strikt Biancone: "Dàt moeten ze niét verwachten"

RSC Anderlecht haalde met Giulian Biancone een nieuwe verdediger in huis. Met zijn 26 jaar komt er ...

243
243
Trainersbom Anderlecht: 'Belg bij twee laatste kandidaten'

Bij RSC Anderlecht zit de vakantieperiode erop, maandag hervat de recordkampioen met trainer. ...

723
723
Vanaken-debat bereikt kookpunt: analist klopt hard op tafel

Zal hij starten tegen Iran of niet? De discussie rond een eventuele basisplaats van Hans Vanaken op ...

412
412
Geschiedenis! Club Brugge meldt straffe Europese mijlpaal

Club Brugge zette de voorbije seizoenen knappe resultaten neer in de Europese competities. En die ...

463
463

Meer sportnieuws