Een jaar na de Grote Terugkeer: het rapport van Vanhaezebrouck

door
Een jaar na de Grote Terugkeer: het rapport van Vanhaezebrouck

Hein Vanhaezebrouck keerde een jaar geleden terug naar AA Gent. Er werd veel van hem verwacht, maar de coach kon de resultaten uit zijn beginperiode nog niet evenaren. We maakten een balans op van het afgelopen jaar.


Vanhaezebrouck werd op 4 december 2020 voorgesteld bij AA Gent. Hein was tot op heden 60 wedstrijden de trainer van AA Gent. Hij won 31 wedstrijden, speelde 12 keer gelijk en verloor 17 keer. Vanhaezebrouck haalde puntengewijs 58,33%. Dat is degelijk, maar zeker niet uitzonderlijk. De fans zagen wel heel wat goals. AA Gent scoorde 104 keer en incasseerde er 55.

GOED IN EUROPA

Vanhaezebrouck wist vorig jaar via de Europe Play-Offs alsnog een ticket voor de Conference League te behalen. Het Europese parcours van AA Gent is sterk onder HVH. Dit seizoen speelde AA Gent al 11 Europese wedstrijden. Daarin werd 6 keer gewonnen, 3 keer verloren en 2 keer gelijkgespeeld. De Buffalo’s zijn zeker van Europese overwintering en dat is een knappe prestatie van Vanhaezebrouck.

In de Jupiler Pro League mag de coach niet tevreden zijn. In 37 wedstrijden in de Jupiler Pro League wist de voormalige coach van Anderlecht en KRC Genk slechts 17 keer te winnen. Er werd 9 keer gelijkgespeeld en 11 keer verloren. In de JPL pakte Gent onder Vanhaezebrouck zo 60 op 111, wat 54,05% van de punten is. Als AA Gent dit jaar in de top vier wil eindigen, zal het toch een hoger percentage moeten halen. De recente 9 op 9 is alvast een goed begin.

LEES OOK: Lommel en Lierse verwennen fans met doelpuntenfestijn in CPL

Hoe beoordeel jij het jaar van Hein?

Meest recent

Cornelis spreekt zich uit over toekomst bij Charleroi

Charleroi werd vorige week met verstomming geslagen door het plotse vertrek van Rik De Mil. De ...

24
24
Genk slikt nieuwe domper: "Maar ploeg is niet dood"

KRC Genk zette deze week Thorsten Fink op straat, maar de trainerswissel heeft het tij nog niet ...

86
86
Dortmund zet Bayern onder druk, geen prijs voor Inter

Vrijdagavond werd er ook in het buitenland nog het nodige voetbal afgewerkt. In de Bundesliga heeft ...

31
31
Geen kerstcadeau voor Hayen: Racing Genk kraakt in slot

Met Nicky Hayen mogelijk in aantocht, leek Racing Genk vanavond lange tijd op weg naar drie ...

213
213
Hoefkens legt in detail uit waarom hij Genk afwijst

KRC Genk begon de voorbije dagen aan de zoektocht naar een nieuwe trainer na het ontslag van ...

192
192
'AA Gent kruist vingers voor extra miljoenen'

Het zijn woelige tijden geweest bij AA Gent met het plotse vertrek van Ivan Leko naar Club Brugge. ...

113
113
Lommel en Lierse verwennen fans met doelpuntenfestijn in CPL

Wie vrijdagavond richting het Soevereinstadion trok, kreeg veel meer dan zomaar een ...

25
25
'Mannaert razend op Garcia: details bekend'

Donderdag ontstond er plots weer een stormpje bij de voetbalbond. Rudi Garcia sprak de pers toe over ...

288
288
Nieuwe soap: Antwerp vecht nederlaag op Standard aan

In oktober liep de wedstrijd tussen Standard en Antwerp uit de hand. De supporters van de Rouches ...

196
196
'Opluchting bij Club en Union na transferontwikkeling'

De start van de wintermercato komt stilaan zeer dichtbij. Het is goed mogelijk dat de Jupiler Pro ...

137
137
'Anderlecht hakt knoop door over terugkeer toptalent'

Anderlecht staat wellicht opnieuw voor een vrij drukke wintermercato. Het wil af van de nodige ...

138
138
'Dender mag nog wat meer dromen van miljoenentransfer'

FCV Dender beleeft een moeilijk seizoen en staat na achttien speeldagen nog altijd op de laatste ...

24
24
‘Kompany vreest stunt van Club Brugge’

Niemand raakt graag een goudklompje kwijt, zéker Kompany niet. De Bayern-coach zou ontploffen ...

263
263
KRC Genk pakt uit met indrukwekkend nieuw initiatief

Bij KRC Genk hebben ze vandaag uitgepakt met een bijzonder nobel initiatief. De Limburgers zorgen ...

46
46
Beerschot haalt slag thuis: contract tot 2028

Beerschot begon zeer goed aan het seizoen, maar de laatste weken draait het vierkant bij de Kielse ...

69
69
Dani Alves zet plots voet aan wal op de Belgische markt

Dani Alves is bezig aan een nieuwe carrière. De Braziliaanse ex-speler van FC Barcelona kende ...

81
81
'Bliksemvertrek bij Antwerp: flop al richting exit'

Na een paar dramatische maanden klaart de zon stilaan weer op bij Antwerp, waar echter niet iedereen ...

141
141
Hasi doet boekje open over blessuregolf Anderlecht

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Antwerp, samen met de Brusselaars tegenwoordig dé ...

274
274
'Club Brugge richt pijlen op peperdure middenvelder'

Club Brugge sluit het jaar af met toppers tegen AA Gent en KRC Genk. Nadien gaat het in samenspraak ...

521
521
Oosting deelt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg Antwerp

Dankzij drie zeges op een rij mag Antwerp weer naar boven kijken, maar de volgende tegenstander van ...

253
253
'KRC Genk transfermarkt op: prioriteit De Condé bekend'

KRC Genk begint straks in Charleroi aan het leven na Thorsten Fink, die het leeuwendeel van de ...

439
439
Renard aan zet: Hasi verklapt winterplannen Anderlecht

Na de recente 15 op 18 hoopt RSC Anderlecht straks tegen Antwerp en Charleroi het jaar in stijl af ...

261
261
Zware veroordeling treft VRT-sterkhouder vol in het hart

Ruben Van Gucht blijft ook naast het voetbalnieuws onderwerp van gesprek. Het bekende VRT gezicht ...

141
141
Leko kruist vingers: Club Brugge stoomt sterkhouder klaar

Alle ogen zijn zondag gericht op Jan Breydel, waar Club Brugge dan AA Gent over de vloer krijgt. ...

399
399
'Alarm in Anderlecht: Hazard richting JPL-concurrent?'

Af en toe ligt hij onder vuur, maar nu zijn vormcurve weer in stijgende lijn zit lijkt de tijd toch ...

663
663

Meer sportnieuws