Pro League grijpt in na gitzwart weekend

393 stemmen
Pro League grijpt in na gitzwart weekend

Het Belgische clubvoetbal heeft een erg pijnlijk weekend achter de rug. De wedstrijden Beerschot-Antwerp en Standard-Charleroi gingen namelijk gepaard met buitensporige wantoestanden veroorzaakt door een deel supporters. De Pro League besloot dan ook om in te grijpen.


Zondag liep het een eerste keer fout in de Antwerpse stadsderby. Zo gooide een aanhanger van Beerschot met vuurwerk in het Antwerpse vak en na de match probeerden tientallen 'supporters' het veld te bestormen. Later op de avond draaide ook de 'Choc Wallon' in de soep. Zo werd de wedstrijd vroegtijdig stilgelegd omdat met rookbommen op het veld werd gegooid. Vervolgens werd ook hier het veld bestormd door aanhangers van de thuisploeg.

En het is niet de eerste keer dit seizoen dat het Belgische voetbal slachtoffer wordt van wangedrag bij de supporters. Radio-commentator Tom Boudeweel pleit bij Sporza dan ook voor zware sancties. "In België is de strafmaat veel te laag. Deze wandaden moeten veel strenger bestraft worden, want het is crimineel gedrag. Nu kan en mag alles, want het heeft geen gevolgen. Er is vandaag al veel overleg, de imagoschade voor het Belgische voetbal is gigantisch."

PRO LEAGUE IN ACTIE
Dat 'overleg' mag vrij letterlijk genomen worden. Zo meldt Het Nieuwsblad dat maandagvoormiddag een speciale Raad van Bestuur wordt gehouden binnen de Pro League. Daarin zullen verdere maatregelen en eventuele sancties besproken worden. De belangenvereniging van Belgische profclubs kwam zondag alvast met een vlammend statement. Daarin werden de incidenten zelfs omschreven als 'crimineel gedrag'. Afwachten nu of ook de gevolgen navenant zullen zijn.

LEES OOK: CEPANI velt oordeel: rekening DAZN aan Pro League bekend

De Pro League moet de clubs veel strenger bestraffen ...

Meest recent

'Van WK naar Premier League: straffe wending Meunier'

Momenteel zijn de Rode Duivels volop gefocust op het neerleggen van een mooie WK-campagne. Maar voor ...

21
21
Vanaken definitief WK-basisspeler? Analisten vellen verdict

De Rode Duivels hebben indruk gemaakt in hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026. Uiteraard was ...

220
220
"Hij wordt niet gewaardeerd" - Garcia in de bres voor viertal

Rudi Garcia heeft zijn gram gehaald op het WK 2026. Zijn Rode Duivels pakten alsnog de groepswinst ...

195
195
TRANSFERUURTJE: 'Club maakt Genk woest, toptransfer Raskin'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

225
225
Degryse voorspelt eindstation van België op WK

De Rode Duivels hebben na een aarzelende WK-start alsnog de groepswinst gepakt in Groep G. Na de 5-1 ...

235
235
Garcia bijt van zich af: “Dat was het enige verschil”

Bondscoach Rudi Garcia kreeg de afgelopen twee wedstrijden de volle laag. Na een 1-1 tegen Egypte en ...

51
51
Iran haalt verwoestend uit naar FIFA en Infantino

Iran ligt al een tijdje in de clinch met de Verenigde Staten en daar komt nu ook de FIFA bij. Na de ...

272
272
CEPANI velt oordeel: rekening DAZN aan Pro League bekend

De soap rond DAZN en de rechten van het Belgische voetbal duurt nog steeds verder. De ...

143
143
Doku toch streng ondanks overtuigende WK-zege

Er was de afgelopen tijd heel wat te doen om Jérémy Doku. De buitenspeler viel uit met ...

83
83
Blijft Vanaken in de basis? Duidelijk oordeel na Nieuw-Zeeland

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland zijn kans in de basis naast Youri Tielemans en Kevin De ...

488
488
De Bruyne glundert voor camera: pakkende reden voor viering

Kevin De Bruyne was bezig aan een moeizaam wereldkampioenschap. Maar na een sterke prestatie tegen ...

72
72
Saelemaekers zorgt voor valse noot: "Waarom doet hij dat?!"

De Rode Duivels hebben dan toch hun poule kunnen winnen op het WK 2026. Dat deden ze bovendien na ...

566
566
'Transferoorlog Club vs. Genk: Racing slaat fors terug'

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League druk in de weer met ...

818
818
WK-route Duivels: weg open naar loodzware kwartfinale?

De Rode Duivels hebben dan toch beslag gelegd op groepswinst op het WK 2026. Nu hun poulefase achter ...

316
316
Europese pers draait volledig om: één Duivel hemel in geprezen

Na twee mindere wedstrijden hebben de Rode Duivels de rug gerecht op het WK 2026. Met een klinkende ...

952
952
Rode Duivels slaan waanzinnige slag: déze droomloting wenkt

De Rode Duivels hebben hun WK in één wedstrijd helemaal omgedraaid. Na de zege tegen ...

584
584
Megastunt op WK 2026, dramatische aftocht Uruguay

Het wereldkampioenschap 2026 leverde al heel wat mooie verhalen op. Het grootste sprookje tot dusver ...

153
153
Punten van VN: drie grote uitblinkers, één vette 9 op 10

De Rode Duivels hebben zich als groepswinnaar geplaatst voor de volgende ronde van het WK. ...

997
997
Groepswinnaar! Sterke Duivels hakken Nieuw-Zeeland in de pan

De Rode Duivels hebben het dan toch gedaan. In hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026 maakten de ...

244
244
Garcia verrast compleet met basisploeg Rode Duivels

Om 5u nemen de Rode Duivels het op tegen Nieuw-Zeeland. Een cruciale partij voor beide ploegen, maar ...

153
153
Leekens lyrisch over twee Duivels: "Besten ooit van België"

Georges Leekens werkte met een aantal Rode Duivels samen die tegen Nieuw-Zeeland een blamage moeten ...

373
373
Beveren maakt nieuwe versterking bekend

SK Beveren maakt zich klaar voor zijn terugkeer in de Jupiler Pro League. De Waaslanders hebben de ...

213
213
Van Geneugden kondigt verrassend vertrek aan

Verrassend nieuws uit Maastricht. Plaatselijke tweedeklasser MVV kondigde aan dat Ronny van ...

76
76
Frankrijk en Senegal halen stevig uit op het WK

Op het WK stond in Groep I de laatste speeldag op het programma. Noorwegen en Frankrijk namen het op ...

54
54
Belgische topclubs, opgelet: ontdek deze ster bij Nieuw-Zeeland

België neemt het op tegen Nieuw-Zeeland. De Kiwi’s zijn zeker niet het zwakste land op ...

91
91

Meer sportnieuws