Pro League grijpt in na gitzwart weekend

393 stemmen
Pro League grijpt in na gitzwart weekend

Het Belgische clubvoetbal heeft een erg pijnlijk weekend achter de rug. De wedstrijden Beerschot-Antwerp en Standard-Charleroi gingen namelijk gepaard met buitensporige wantoestanden veroorzaakt door een deel supporters. De Pro League besloot dan ook om in te grijpen.


Zondag liep het een eerste keer fout in de Antwerpse stadsderby. Zo gooide een aanhanger van Beerschot met vuurwerk in het Antwerpse vak en na de match probeerden tientallen 'supporters' het veld te bestormen. Later op de avond draaide ook de 'Choc Wallon' in de soep. Zo werd de wedstrijd vroegtijdig stilgelegd omdat met rookbommen op het veld werd gegooid. Vervolgens werd ook hier het veld bestormd door aanhangers van de thuisploeg.

En het is niet de eerste keer dit seizoen dat het Belgische voetbal slachtoffer wordt van wangedrag bij de supporters. Radio-commentator Tom Boudeweel pleit bij Sporza dan ook voor zware sancties. "In België is de strafmaat veel te laag. Deze wandaden moeten veel strenger bestraft worden, want het is crimineel gedrag. Nu kan en mag alles, want het heeft geen gevolgen. Er is vandaag al veel overleg, de imagoschade voor het Belgische voetbal is gigantisch."

PRO LEAGUE IN ACTIE
Dat 'overleg' mag vrij letterlijk genomen worden. Zo meldt Het Nieuwsblad dat maandagvoormiddag een speciale Raad van Bestuur wordt gehouden binnen de Pro League. Daarin zullen verdere maatregelen en eventuele sancties besproken worden. De belangenvereniging van Belgische profclubs kwam zondag alvast met een vlammend statement. Daarin werden de incidenten zelfs omschreven als 'crimineel gedrag'. Afwachten nu of ook de gevolgen navenant zullen zijn.

LEES OOK: Pro League onthult: drastische veranderingen aan Croky Cup

De Pro League moet de clubs veel strenger bestraffen ...

Meest recent

'Antwerp dendert door: nieuwe spits op komst'

Royal Antwerp FC schakelt niet een, maar drie versnellingen hoger op de transfermarkt. De Great Old ...

41
41
'Club Brugge casht opnieuw na talenttransfer'

Wat is er aan de hand bij Club Brugge? De Bruggelingen kunnen amper nog talenten aan boord houden. ...

134
134
Union SG en Olivier Renard ronden transferdeal af

Union SG heeft een volgende speler van de hand gedaan. De Brusselaars deden zaken met Al-Shabab, ...

19
19
Anderlecht vreest monsterbod op sterkhouder

Anderlecht lijkt goud in handen te hebben. Mihajlo Cvetkovic bevestigde tegen Hammarby waarom toch ...

360
360
'KRC Genk incasseert jackpot dankzij Godts'

Mika Godts lijkt zijn toptransfer beet te hebben. Volgens verschillende berichten staat de Belgische ...

368
368
'Leko alweer weg? Club Brugge houdt adem in'

Club Brugge pakte de titel met Ivan Leko, maar helemaal gerust is blauw-zwart niet. Zijn contract ...

870
870
Nog miljoenen op komst? Transferexplosie bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat nog een drukke vijftal weken tegemoet op de transfermarkt. Paars-Wit zal nog wat ...

454
454
Mac Allister speelt open kaart over vertrek bij Union SG

Kevin Mac Allister was met zijn goal alweer belangrijk voor Union SG. Na het vertrek van Christian ...

114
114
Nu of nooit voor dure Club Brugge-aankoop

Bij Club Brugge moet er nog veel gebeuren om de ploeg sterker te maken. Er is nood aan heel wat ...

380
380
'Patro grijpt naast 'nieuwe Erenbjerg''

Patro Eisden wist vorig seizoen op knappe wijze met een vrijwel volledig nieuwe kern de play-offs in ...

79
79
'Eén man drukte door voor komst Bisiwu bij Barça'

Deze week kwam eindelijk de officiële bevestiging van wat al een hele tijd in de lucht hing. FC ...

205
205
Messoudi trekt aan alarmbel en smeekt om versterking

Terwijl in de Jupiler Pro League het nieuwe seizoen volgend weekend al afgetrapt wordt, hebben ze in ...

334
334
'Done deal voor Onyedika: Club schakelt razendsnel'

Club Brugge greep vrijdagavond naast zijn eerste prijs van het seizoen door in de Supercup na ...

474
474
Goots voorspelt sensatie bij Antwerp: "Mijn nieuwe favoriet"

Een week voor de start van de competitie trok Antwerp nog naar Engeland voor zijn laatste generale ...

465
465
Goede reclame voor Club: Stankovic en Tzolis drukken stempel

Club Brugge vergaarde de voorbije jaren een uitstekende reputatie als kweekvijver voor talent. Die ...

321
321
Vrancken in nauwe schoentjes: ook rampzalige competitiestart

Wouter Vrancken versierde deze zomer een fraaie uitdaging in het buitenland, want hij verzilverde ...

221
221
'Standard verbaast: toch nog miljoenenaanwinst'

Zaterdag bleek er nog veel werk aan de winkel te zijn voor Standard, want het kreeg in zijn laatste ...

154
154
Meunier reageert persoonlijk na straf gerucht

Thomas Meunier was één van de Rode Duivels die na de uitschakeling op het WK snel een ...

102
102
'infantino-bom barst helemaal: bonden eisen ontslag'

De voorbije dagen stond de internationale voetbalwereld in rep en roer, toen bekend raakte dat ...

299
299
Antwerp en Westerlo houden katers over aan galamatchen

Een week voor de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League leggen de eersteklassers nog ...

149
149
'Anderlecht haalt uit: transferstunt met tikkende tijdbom'

Anderlecht droomt van een opvallende stunt op de transfermarkt. Paars-wit heeft een speler op de ...

881
881
'Westerlo pakt uit met straffe ingaande transfer'

Het is een bijzonder drukke mercato bij KVC Westerlo. Het einde is nog niet in zicht. De Kemphanen ...

187
187
Van Gucht zorgt voor nieuwe storm met bizar liefdesspektakel

Voor Ruben Van Gucht kwam eind vorige week een einde aan een razend drukke periode. Eerst was hij ...

242
242
Hubert vol lof over smaakmaker: "Een echte winnaar"

Union SG won de supercup van Club Brugge. Pas na de wissels in de tweede helft kwam de bekerwinnaar ...

71
71
Is Club Brugge klaar? Leko met verrassend oordeel

Club Brugge verloor de supercup, toch een tegenvallertje. Coach Ivan Leko sprak na de nederlaag via ...

674
674

Meer sportnieuws