Pro League grijpt in na gitzwart weekend

door
Pro League grijpt in na gitzwart weekend

Het Belgische clubvoetbal heeft een erg pijnlijk weekend achter de rug. De wedstrijden Beerschot-Antwerp en Standard-Charleroi gingen namelijk gepaard met buitensporige wantoestanden veroorzaakt door een deel supporters. De Pro League besloot dan ook om in te grijpen.


Zondag liep het een eerste keer fout in de Antwerpse stadsderby. Zo gooide een aanhanger van Beerschot met vuurwerk in het Antwerpse vak en na de match probeerden tientallen 'supporters' het veld te bestormen. Later op de avond draaide ook de 'Choc Wallon' in de soep. Zo werd de wedstrijd vroegtijdig stilgelegd omdat met rookbommen op het veld werd gegooid. Vervolgens werd ook hier het veld bestormd door aanhangers van de thuisploeg.

En het is niet de eerste keer dit seizoen dat het Belgische voetbal slachtoffer wordt van wangedrag bij de supporters. Radio-commentator Tom Boudeweel pleit bij Sporza dan ook voor zware sancties. "In België is de strafmaat veel te laag. Deze wandaden moeten veel strenger bestraft worden, want het is crimineel gedrag. Nu kan en mag alles, want het heeft geen gevolgen. Er is vandaag al veel overleg, de imagoschade voor het Belgische voetbal is gigantisch."

PRO LEAGUE IN ACTIE
Dat 'overleg' mag vrij letterlijk genomen worden. Zo meldt Het Nieuwsblad dat maandagvoormiddag een speciale Raad van Bestuur wordt gehouden binnen de Pro League. Daarin zullen verdere maatregelen en eventuele sancties besproken worden. De belangenvereniging van Belgische profclubs kwam zondag alvast met een vlammend statement. Daarin werden de incidenten zelfs omschreven als 'crimineel gedrag'. Afwachten nu of ook de gevolgen navenant zullen zijn.

LEES OOK: Fiasco in Challenger Pro League: DAZN komt met verklaring

De Pro League moet de clubs veel strenger bestraffen ...

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt aanvaller, witte rook Genk nabij'

De winterse transferperiode staat voor de deur. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer met ...

34
34
Beerschot moet kelk tot op bodem ledigen: ref aangepakt

Beerschot was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar de afgelopen weken krijgt het klappen. En ...

23
23
Kompany doet bekentenis: “Mokerslagen voor mijn gezin”

Vincent Kompany is nu de hoofdtrainer van Bayern München en daar kan hij genieten van een ...

52
52
‘KRC Genk hakt knoop T1 door: nieuwe details onthuld’

KRC Genk is na het ontslag van Thorsten Fink op zoek naar een nieuwe succescoach. Verschillende ...

352
352
Rel bij Real: Courtois staat midden in pijnlijke oorlog

Het rommelt bij Real Madrid. De Koninklijke won dan wel van Sevilla, maar het ging niet van een ...

74
74
Openda roept meteen straffe taal na eerste goal

De ban is gebroken voor Loïs Openda. De aanvaller wist zijn eerste competitiedoelpunt voor ...

38
38
Zulte verbaast met sneer: “Union al weken bevoordeeld”

Zulte Waregem verloor met 2-0 van Union SG, maar na de wedstrijd was de uitploeg absoluut niet te ...

105
105
Flater bij AA Gent? “Waarom speelt hij niet?”

Bij AA Gent draait het al weken redelijk vierkant. Rik De Mil gaat tegen Club Brugge toch voor een ...

142
142
'Anderlecht uit z’n dak: Verschueren forceert megajackpot'

Plots gaat het op Neerpede niet meer alleen over besparen, maar over dromen. Michael Verschueren ...

693
693
‘Juventus gecharmeerd: vorig jaar nog outstanding bij KV Mechelen'

De wintermercato lonkt steeds meer en de geruchten beginnen steeds talrijker te worden. Zo is er een ...

101
101
Jan Boskamp doodziek: “Dit had iedereen zien aankomen”

Jan Boskamp was jarenlang niet weg te denken van de Nederlandse en Vlaamse voetbaltelevisie. Met ...

166
166
Gouden transfer van Lokeren: assistkoning in CPL

Sporting Lokeren is al een tijdje weer beter bezig en na een moeilijk begin staan ze nu achtste in ...

57
57
Anderlecht rekent zich rijk: "Naar de Premier League-top"

Bij RSC Anderlecht gaat de kassa enorm rinkelen in 2026. Dat lijkt nu al een zekerheid te zijn. De ...

211
211
‘Ramp voor Hayen: ijskoude douche na Genk-wending’

Net wanneer Nicky Hayen weer vooruit wil, krijgt hij een kans van Genk op zijn bord. Alleen: Genk is ...

949
949
Stankovic reageert op pikant transfergerucht

Bij Club Brugge is Aleksandar Stankovic wellicht de beste zomeraanwinst. Hij werd voor maar liefst 9 ...

257
257
KRC Genk plukt de vruchten van 'kritische' zet van Fink

We horen her en der kritiek op de aanpak van Thorsten Fink op Konstantinos Karetsas. “Hij werd ...

190
190
Hoe Verhaeghe & co hun aanpak moeten veranderen

Bij Club Brugge staat er heel veel druk op de ketel voor de match tegen AA Gent. Voorzitter Bart ...

169
169
Renard ziet dat het goed is: stille kracht bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelt op het veld van Royal Antwerp FC. Daar waren de Brusselaars de afgelopen jaren ...

203
203
Code rood bij AA Gent: Baro krabt zich in de haren

AA Gent doet voorlopig slechter dan vorig seizoen. De club greep terug naar de oude garde, maar dat ...

465
465
Vandenbroeck haalt keihard uit naar Union en refs

Zulte Waregem blijft in het sukkelstraatje zitten. Na vijf gelijke spelen op een rij liep het ...

611
611
Hubert opgelucht: "Dat was belangrijk"

Na een tegenvallende twee op negen is Union er zaterdagavond opnieuw in geslaagd om een ...

47
47
Mbappé evenaart Ronaldo, Arsenal zuinig weer naar de kop

Arsenal moest zaterdag even zijn koppositie in de Premier League afstaan aan Manchester City, maar ...

58
58
Efficiënt Union knoopt eindelijk weer met de zege aan

Na een maand zonder zege en een twee op negen heeft Union eindelijk weer een competitiematch ...

35
35
Openda maakt eindelijk einde aan waanzinnige reeks

Voor Loïs Openda is 2025 zeker niet het makkelijkste jaar geweest. De spits zakte weg in de ...

76
76
Kater voor Ajax ondanks nieuwe goal Godts

Ajax had de voorbije weken de weg naar boven weer ingezet met vijf overwinningen op een rij, maar is ...

34
34

Meer sportnieuws