'Miscast zet basisplaats bij Anderlecht op spel'

door
'Miscast zet basisplaats bij Anderlecht op spel'

RSC Anderlecht heeft een geslaagde week zondag ook op gepaste wijze afgesloten. De Brusselaars hielden de drie punten namelijk thuis tegen Zulte Waregem: 3-2. Een meer dan verdiende overwinning van Paars-Wit, al werd het in de slotfase nog onnodig spannend gemaakt.


Onder meer dankzij twee treffers van Lior Refaelov, slaagde Anderlecht er voor de derde wedstrijd op rij in om drie keer te scoren. Maar in die duels slikten de Brusselaars ook zes tegentreffers. En aan het merendeel van die doelpunten gingen individuele fouten vooraf. Zo was zondag Lisandro Magallan de gebeten hond. De huurling van Ajax lag met een dure fout aan de basis van de eerste tegentreffer en ook bij het tweede tegendoelpunt stond hij niet bepaald secuur te verdedigen. Het was overigens niet de eerste keer dat hij zich op individuele fouten liet betrappen.

Daags nadien krijgt hij dan ook een pak kritiek te slikken in de pers. "Hij slaagde er niet in om het vertrouwen in hem te rechtvaardigen", klinkt het bij SudPresse. "Niet voor het eerst de schlemiel", aldus Het Nieuwsblad, dat de Argentijn ook zag falen in de opbouw. " En in zijn column voor La Dernière Heure stelt analist Alexandre Teklak dat zo'n defensieve blunders niet kunnen voor een ervaren verdediger van alweer 28 jaar.

VERVANGER STAAT KLAAR
De basisplaats van Magallan komt dan ook steeds meer onder druk te staan. Vooral omdat met Taylor Harwood-Bellis een meer dan geschikte vervanger klaar staat. De Engelsman kende een meer dan behoorlijke start van het seizoen, maar sinds de voorbije interland-break komt hij amper nog in actie. Vooralsnog is niet echt duidelijk waarom. Bovendien heeft coach Vincent Kompany met Zeno Debast nog een jonge centrale verdediger uit de eigen opleiding achter de hand. Hem opnieuw in de basis zetten zou een bepaald risico vormen, maar dat is ook zichtbaar ook het geval met Magallan.

LEES OOK: ‘Anderlecht plant zomerknaller: JPL-topspits komt eraan’

Kompany moet Magallan zo snel mogelijk uit de ploeg zetten ...

Meest recent

'Westerlo vult de kassa: monsterbod op komst'

KVC Westerlo is financieel wat aan het inbinden en de Kemphanen moeten met uitgaande transfers ...

9
9
'Knaltransfer Cercle Brugge: Bundesliga-club meldt zich'

Cercle Brugge verkoopt al jaren zeer goed en komende zomer gaan ze nog een miljoenentransfer ...

27
27
‘Anderlecht plant zomerknaller: JPL-topspits komt eraan’

Anderlecht kijkt al volop vooruit naar de zomermercato. In de JPL ligt één opvallend ...

280
280
Stayen barst uit zijn voegen: STVV brengt héél straf nieuws

STVV kende de afgelopen jaren al een stijging inzake toeschouwersaantallen. Dit seizoen is daar nog ...

63
63
Verhuurde JPL-spelers: Team van de Week én stunt tegen Real

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

9
9
Lommel SK met ‘masterplan’: "Op bezoek bij Man City"

Lommel SK gaat terug weer meer naar zijn roots. De Limburgers willen de eigen jeugdopleiding weer ...

13
13
'Anderlecht zoekt centen: De Cat in etalage gezet?'

Wie de vacature moet komen invullen is voorlopig nog een vraagteken, maar vast staat alleszins dat ...

136
136
Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Het einde van de reguliere competitie, en dus neemt de spanning overal zienderogen toe. De volgende ...

162
162
Oosting vloekt: Antwerp incasseert dubbele uppercut

Dankzij een 1-0 zege tegen STVV behoudt Antwerp een waterkansje op de Champions' Play-Offs, al ...

132
132
Vanhaezebrouck dropt bommetje: Raman terug naar Gent?

Dankzij een laat doelpunt van Benito Raman deed KV Mechelen zaterdag tegen Zulte Waregem een ...

303
303
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

233
233
Garcia glundert: wissel van de macht bij Rode Duivels?

Binnen precies 100 dagen begint het WK in de VS, Mexico en Canada. Voor de Rode Duivels betekent het ...

131
131
'Vuurwerk bij Club Brugge: toptargets zomer bekend'

Club Brugge gaat alweer een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van goudhaantjes zijn ...

590
590
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

122
122
‘Kompany slaat op tafel bij Bayern: bom van 100 miljoen'

Vincent Kompany is aan een geweldig seizoen bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester ...

145
145
Iraanse voetbalvrouwen met statement tijdens volkslied

Terwijl de situatie in Iran penibel is geworden na de escalatie van het militair conflict in het ...

48
48
Sor doet wenkbrauwen fronsen: beter dan Mbappé

KRC Genk wist afgelopen speeldag een geweldige zaak te doen in de strijd om een plek in de top 6. De ...

49
49
Vanhaezebrouck over titelstrijd: “Moeilijk voor hen”

De titelstrijd gaat dit seizoen tussen Union SG, Club Brugge en Sint-Truiden VV. Die laatstgenoemde ...

167
167
Top 6 krijgt vorm: “Zij zijn voor 99% zeker van PO1”

Afgelopen speeldag heeft de top 6 vorm gegeven. RSC Anderlecht en KV Mechelen deden uitstekende ...

170
170
Winteraanwinst Anderlecht verbaast achter de schermen

RSC Anderlecht haalde afgelopen winter Moussa Diarra op huurbasis over van Deportivo Alaves. Onder ...

575
575
Defour snoeihard voor KAA Gent en Standard Luik

De top 6 begint vorm te krijgen. Afgelopen speeldag deed KRC Genk een uitstekende zaak door met 3-0 ...

133
133
Donkere wolk boven traditieclub: faillissement in zicht

Er hangt een donkere wolk boven traditieclub RWDM Brussels. De club heeft van de Licentiecommissie ...

226
226
Lierse pakt uit met sportieve baas: kind van het huis

Na het vertrek van Jonathan Kindermans was Lierse op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Met Ives ...

55
55
Raman spreekt duidelijke taal over invallersrol KV Mechelen

Benito Raman is niet altijd zeker van een basisplaats bij KV Mechelen. Toch is hij voor Fred ...

192
192
Taravel met handen in het haar: “Luxe is geen weelde”

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag overtuigend met 5-1 van Oud-Heverlee Leuven, maar toch is niet ...

159
159

Meer sportnieuws