Parket grijpt in na Antwerpse derby: 'Poging tot doodslag'

door
Parket grijpt in na Antwerpse derby: 'Poging tot doodslag'

Zondagmiddag werd voor het eerst sinds lang nog eens een Antwerpse stadsderby afgewerkt mét publiek in de tribunes. Maar de wedstrijd tussen Beerschot VA en Antwerp FC (0-1) werd er één om snel te vergeten. Niet zozeer vanwege het matige niveau, des te meer omwille van de wantoestanden naast het veld.


Lange tijd heerst nochtans een aangename sfeer op 't Kiel. Beide supportersclans durfden mekaar regelmatig te jennen, maar dat hoort nu eenmaal bij zo'n derby. Wat er in de tweede helft gebeurde dan weer totaal niet. Eén van de thuisaanhangers klom immers over de balustrade het veld op en om vervolgens met vuurwerk in het bezoekende vak te gooien. De hallucinante beelden (zie video onderaan) gingen inmiddels heel Europa rond.

Gelukkig konden stewards en politie-agenten dit dolgedraaide individu snel bij de lurven grijpen. De man in kwestie kreeg meteen een stadionverbod van drie maanden opgelegd, maar zijn straf gaat normaal gezien nog veel groter worden. "De feiten zijn zo ernstig dat hij maandag voor de onderzoeksrechter komt voor poging tot doodslag en brandstichting", stelt Lieselotte Claessens, woordvoerster van het federaal parket in Antwerpen, tegenover Het Laatste Nieuws.

CRIMINEEL GEDRAG
Jammer genoeg bleef het niet bij dit ene incident. Vlak na de match bestormden tientallen thuisaanhangers het veld in een poging om tot bij de bezoekende supporters te geraken. Door hard maar kordaat op te treden, konden de lokale ordediensten grote escalaties voorkomen. Ook hier mogen sancties verwacht worden, de Pro League toonde zich alvast scherp. "Deze scènes zijn een schande. Zij getuigen van onaanvaardbaar tot zelfs crimineel gedrag", aldus CEO Pierre François.

LEES OOK: Vincent Janssen naar Anderlecht? "Hij zou goud waard zijn"

Beerschot moet minstens één match achter gesloten deuren krijgen ...

Meest recent

Albert stelt enorm pijnpunt vast bij Anderlecht

Anderlecht is de winterstop ingegaan met een stevige kater. Het liet zich vrijdag in eigen stadion ...

44
44
Probleempositie Club: "Daar moeten ze deze winter ingrijpen"

Met een spectaculaire zege in Genk sloot Club Brugge zijn jaar toch met een goed gevoel af. Het ...

97
97
Chaos op Africa Cup: Broos haalt keihard uit

De groepsfase van de Africa Cup is intussen twee speeldagen ver en de Belgische bondscoaches op het ...

44
44
De Ketelaere baalt dubbel na nederlaag tegen Inter

Atalanta heeft zijn 2025 afgesloten met een nieuwe tegenvaller. De club uit Bergamo kent een ...

11
11
'Anderlecht komt te laat en grijpt naast toptalent'

Anderlecht zal in januari zonder twijfel de transfermarkt optrekken. Paars-Wit heeft op enkele ...

149
149
Club greep naast revelatie: "Het was jammer"

Club Brugge wist de voorbije jaren enkele zeer geslaagde transfers te doen. Ze grepen in enkele ...

162
162
'Club loopt miljoenen mis: transferstrijd helemaal los'

Club Brugge zette de voorbije jaren grote stappen, maar het blijft voor Blauw-Zwart moeilijk om zijn ...

357
357
'Westerlo neemt alweer afscheid van zomeraanwinst'

Westerlo sloot 2025 dan wel af met een nederlaag tegen AA Gent, maar de Kemphanen kunnen toch ...

21
21
Vanhaezebrouck voorspelt nog 2 veranderingen in top zes

De Jupiler Pro League is zijn winterstop ingegaan. De reguliere competitie is intussen ook al twee ...

660
660
'De Winter plots genoemd in bijzonder gek transfergerucht'

In Italië gebeuren er jaarlijks wel vaker vreemde transfers. Boekhoudkundige trucjes, ...

44
44
'JPL-clubs slapen: Belgische smaakmaker versiert transfer'

De Belgische clubs in de Jupiler Pro League moeten op hun centen letten, dus het is speuren naar ...

75
75
België baalt nog steeds: "Daarom koos ik voor Congo"

Bij Congo spelen heel wat bekende namen op de Afrika Cup. Ook een aantal jongens die voor ...

168
168
Ajax stunt en haalt iconische naam als nieuwe TD

Ajax is al een aantal jaren op de dool en heeft PSV de macht zien overnemen in Nederland. De ...

184
184
‘Westerlo juicht: megadeal in januari in de maak'

KVC Westerlo hoopt in januari voor enkele miljoenen euro’s aan spelers te verkopen. Dat is ...

102
102
'AA Gent duwt door en legt bod neer bij kampioen'

AA Gent gaat zich in januari versterken, dat staat vast. Volgens de altijd zeer goed ...

336
336
'Contract tot 2028: Kompany krijgt groot nieuws in München'

Vincent Kompany en zijn manschappen bij Bayern München genieten momenteel van een welverdiende ...

76
76
Genk blijft kwakkelen: Hayen krijgt heldere opdracht

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

197
197
Privéleven ontspoort: Herman Brusselmans breekt helemaal

Er was een tijd dat Herman Brusselmans overal was. Op televisie, aan tafel bij ...

299
299
Nieuwe spits Anderlecht: messcherpe voorwaarde Renard

Coach Besnik Hasi benadrukte het na de thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi nog maar eens. RSC ...

719
719
Club-speler ergert Leko: oorzaak voor bloedlip gevonden

Ivan Leko heeft de start van zijn tweede ambstermijn als hoofdcoach van Club Brugge niet gemist. ...

1038
1038
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern dokt voor nieuwe spits'

Bayern München heeft een spectaculaire eerste helft van het seizoen achter de rug. Maar de club ...

330
330
Hayen laat zich meteen gelden: tóch opsteker voor Genk

Nicky Hayen heeft bij zijn grote debuut als hoofdcoach van KRC Genk niet voor wonderen kunnen ...

368
368
Napoli sluit 2025 af met zege: comeback Lukaku valt in water

Italiaans kampioen SSC Napoli heeft zijn kalenderjaar afgesloten met een uitzege tegen Cremonese: ...

70
70
Doelman vh Jaar: Coosemans topfavoriet, drie grote outsiders

Binnen enkele weken wordt het Gala van de Gouden Schoen gehouden. Naast de hoofdtrofee worden dan ...

782
782
'Versterking Ajax: verrassende Belg op verlanglijst'

Ajax heeft andermaal een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. De Amsterdammers willen ...

168
168

Meer sportnieuws