Parket grijpt in na Antwerpse derby: 'Poging tot doodslag'

door
Parket grijpt in na Antwerpse derby: 'Poging tot doodslag'

Zondagmiddag werd voor het eerst sinds lang nog eens een Antwerpse stadsderby afgewerkt mét publiek in de tribunes. Maar de wedstrijd tussen Beerschot VA en Antwerp FC (0-1) werd er één om snel te vergeten. Niet zozeer vanwege het matige niveau, des te meer omwille van de wantoestanden naast het veld.


Lange tijd heerst nochtans een aangename sfeer op 't Kiel. Beide supportersclans durfden mekaar regelmatig te jennen, maar dat hoort nu eenmaal bij zo'n derby. Wat er in de tweede helft gebeurde dan weer totaal niet. Eén van de thuisaanhangers klom immers over de balustrade het veld op en om vervolgens met vuurwerk in het bezoekende vak te gooien. De hallucinante beelden (zie video onderaan) gingen inmiddels heel Europa rond.

Gelukkig konden stewards en politie-agenten dit dolgedraaide individu snel bij de lurven grijpen. De man in kwestie kreeg meteen een stadionverbod van drie maanden opgelegd, maar zijn straf gaat normaal gezien nog veel groter worden. "De feiten zijn zo ernstig dat hij maandag voor de onderzoeksrechter komt voor poging tot doodslag en brandstichting", stelt Lieselotte Claessens, woordvoerster van het federaal parket in Antwerpen, tegenover Het Laatste Nieuws.

CRIMINEEL GEDRAG
Jammer genoeg bleef het niet bij dit ene incident. Vlak na de match bestormden tientallen thuisaanhangers het veld in een poging om tot bij de bezoekende supporters te geraken. Door hard maar kordaat op te treden, konden de lokale ordediensten grote escalaties voorkomen. Ook hier mogen sancties verwacht worden, de Pro League toonde zich alvast scherp. "Deze scènes zijn een schande. Zij getuigen van onaanvaardbaar tot zelfs crimineel gedrag", aldus CEO Pierre François.

LEES OOK: 'Leegloop op Lisp? 3 Lierse goudhaantjes gegeerd'

Beerschot moet minstens één match achter gesloten deuren krijgen ...

Meest recent

Hayen tovert met deze verrassing wit konijn uit de hoed

KRC Genk speelt zaterdag op het veld van Zulte Waregem. Dat is een belangrijke match voor de ...

1
1
Kleedkamer-interventie bij Club: Verhaeghe keihard aangepakt

Club Brugge is niet bepaald goed aan de tweede helft van het seizoen begonnen. Blauw-Zwart verloor ...

27
27
Lammens beeft bij Man Utd: nieuwe coach grijpt drastisch in

Senne Lammens voelt het meteen: bij Manchester United is rust altijd tijdelijk. Met een nieuwe coach ...

65
65
Club genekt door VAR? Vanaken reageert live voor camera

Club Brugge heeft vrijdagavond een pijnlijke thuisnederlaag geleden tegen La Louvière. ...

138
138
'Anderlecht gaat los: twéé aanwinsten, JPL-transfer blijft optie'

Het heeft eventjes geduurd, maar er lijkt dan toch versterking onderweg bij RSC Anderlecht. Volgens ...

193
193
'Hayen laat zich gelden: groot slachtoffer bij KRC Genk'

In principe debuteerde hij vlak voor de winterstop al tegen Club Brugge. Maar het Nicky ...

175
175
Crisis doemt op bij Club Brugge: "Ben écht gechoqueerd"

Club Brugge is behoorlijk dramatisch aan de tweede seizoenshelft begonnen. Slechts enkele dagen ...

362
362
Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Johan Bakayoko hoopt zich snel weer in de kijker te spelen bij de Rode Duivels. De aanvaller maakte ...

15
15
Skov Olsen heeft na jaar weer toptransfer beet

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

56
56
Vanaken na blamage: "Of we niet gemotiveerd waren?"

Club Brugge is zeer zwak aan het nieuwe jaar begonnen. Ze werden door Sporting Charleroi ...

471
471
VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Wat een statement moest worden, werd een donkerrrood alarmsignaal. Club Brugge leek lange tijd op ...

361
361
'Noa Lang bezorgt Club Brugge stevige transferkater'

Noa Lang kent een zeer moeilijk seizoen bij Napoli. Er zijn al heel wat geruchten over een snel ...

246
246
'Vrees bij KRC Genk: sterkhouder op weg naar uitgang'

KRC Genk gaat deze mercato mogelijk nog een sterkhouder verliezen. Zakaria El Ouahdi wordt vaak ...

294
294
Lommel droomt dankzij gouden transfer, RWDM met grote zorgen

De Challenger Pro League hernam vanavond na een deugddoende winterbreak. In Limburg werd de derby ...

88
88
Woede bij fans Club Brugge: "Omgekocht!"

Club Brugge is bezig aan zijn match tegen La Louvière. Blauw-Zwart staat bij de rust 2-0 ...

679
679
Van den Bosch uit de ploeg? Oosting velt oordeel

Wat gaat er gebeuren met Zeno Van den Bosch? De centrale verdediger zal weldra zijn transfer naar de ...

249
249
Kleedkamer KAA Gent velt oordeel over De Mil na beker-exit

KAA Gent ligt uit de Croky Cup en dat is een teleurstelling van jewelste. De nederlaag tegen RSC ...

475
475
'Anderlecht onder stoom: transferakkoord met spits'

RSC Anderlecht moet versterking halen, anders zal het bijzonder moeilijk worden om beter te doen dan ...

718
718
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

216
216
‘Anderlecht grijpt in: 7 toptargets voor nieuwe nummer 1’

Bij RSC Anderlecht draait het al weken rond doelmannen. Wie de geruchten volgt, ziet namen blijven ...

425
425
Club Brugge moét reageren: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na de wanprestatie in de Beker van Belgie tegen Sporting Charleroi in de ...

191
191
'Duranville verrast compleet: nieuwe club bekend'

Julien Duranville gaat Borussia Dortmund deze maand verlaten. Het zal een droge uitleenbeurt zijn, ...

187
187
Patro droomt van meer: 'tweede Nainggolan-stunt'

Patro Eisden heeft uitgepakt met een zeer grote transfer. Ze stelden vandaag Radja Nainggolan voor ...

176
176
AA Gent raast door: derde vertrekker is een feit

Bij AA Gent zijn ze bezig aan een zeer intensieve wintermercato. De Buffalo's hebben al een derde ...

81
81
Standard maakt stunttransfer wereldkundig

Marc Wilmots is voorstander van een gezocht evenwicht in een spelerskern. Jonge doorverkoopbare ...

275
275

Meer sportnieuws