Zwarte Zondag: internationale pers veroordeelt wantoestanden JPL

door
Zwarte Zondag: internationale pers veroordeelt wantoestanden JPL

Het Belgisch voetbal heeft afgelopen weekend andermaal gezichtsverlies geleden en dit keer niet door sjoemelende bestuursleden of scheidsrechterlijk geblunder. Zo maakten supporters er een compleet zootje van in Beerschot-Antwerp en Standard-Charleroi. Ook de internationale pers berichtte over de verwerpelijke wantoestanden.


Dat de Antwerpse derby een geladen wedstrijd zou worden, viel op voorhand te voorspellen. Maar een aantal heethoofden gingen zwaar over de schreef. Zo stak één thuisaanhanger nog tijdens de match het veld over om een vuurpijl in het uitvak te gooien. Na de partij werd het veld dan weer bestormd door tientallen fans. Standard-Charleroi werd dan weer vroegtijdig gestaakt omdat met pyrotechnisch materiaal op het veld werd gegooid. En ook hier moest de oproerpolitie vervolgens uitrukken voor een veldbestorming.

Schandalig gedrag dus, waar ook de buitenlandse pers niet blind voor was. Het Nederlandse Voetbal International heeft het bijvoorbeeld over een 'zwarte dag voor het Belgisch voetbal'. Algemeen Dagblad wees vooral naar het incident met de vuurwerkgooiende Beerschot-fan. "Het leidde tot veel consternatie op de tribunes. En ook na de wedstrijd liep het volledig uit de hand met rellen tussen supporters." Ook bij grote sportmedia elders in Europa, zoals bij L'Equipe en AS, wordt over beide duels bericht en worden de gebeurtenissen veroordeeld.

SANCTIES OP KOMST
Zelfs het Amerikaanse Fox Sports maakte er melding van. "Problemen met supporters ontsieren Belgische voetbalmatches", kopt men daar. De vraag is nu welke gevolgen deze wantoestanden zullen hebben. De Pro League reageerde zondagavond al in een scherp statement en kondigde aan dat er in samenspraak met de clubs opgetreden zal worden. Financiële sancties lijken in ieder geval onvermijdelijk, mogelijk volgen ook sportieve straffen.

LEES OOK: 'Genk heeft beet en telt 1 miljoen euro neer'

De betrokken clubs moeten ook sportieve sancties krijgen ...

Meest recent

Go Ahead Eagles brengt verrassend Belgisch transfernieuws

Go Ahead Eagles was de voorbije jaren één van de revelaties in Nederland. Het wist ...

0
0
Dé waanzinnige top vijf van RC Genk: “Absolute wereldklasse”

KRC Genk heeft een voortreffelijke jeugdopleiding. De Limburgers lieten al héél wat ...

238
238
Oosting komt met enorme dompers voor Antwerp

Royal Antwerp FC haalde Rein Van Helden weg bij STVV, maar daar bleef het bij. Nochtans kon de ploeg ...

155
155
'Rodriguez (ex-Real) op zucht van zeer knappe transfer'

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

15
15
Still met goed én slecht nieuws: "Kan spelen tegen Antwerp"

RSC Anderlecht staat onder vuur. De resultaten zijn slecht, de coach werd ontslagen en de sportief ...

233
233
'Olaigbe (ex-Cercle en RSCA) verrast met nieuwe club'

De carrière van Kazeem Olaigbe zit duidelijk in een dipje. De Belgische flankaanvaller gaat ...

21
21
'Ontevreden Ronaldo maakt blits comeback in Europa'

De voorbije dagen is er in Saudi-Arabië een bom ontploft rond Cristiano Ronaldo. De Portugese ...

133
133
Edward Still: "Of hij trainer wordt van Anderlecht?"

Edward Still heeft zijn eerste persconferentie als trainer van RSC Anderlecht afgewerkt. De ...

174
174
Ruben Van Gucht gespot op Tinder en dat verrast velen

Ruben Van Gucht is op dit eigenste moment te zien op VRT. De journalist doet immers verslag van de ...

20
20
Noa Lang geeft dé reden voor bliksemvertrek bij Napoli

De wintermercato zit er in de meeste landen op. De voorbije maand hebben we heel wat opmerkelijke ...

48
48
Hubert kan revanche nemen: "Bleef wel mooie ervaring"

Deze week worden de heenwedstrijden in de halve finales van de Croky Cup afgewerkt. Woensdagavond ...

22
22
'Club Brugge hoopt: alsnog miljoenen voor flop?'

Club Brugge beleefde al bij al een vrij rustige wintermercato. Het haalde met Felix ...

379
379
'Anderlecht, Club en co te laat voor smaakmaker JPL'

We lijken dit seizoen enkele verrassingen te kunnen krijgen in de Champions' Play-Off. STVV blijft ...

161
161
La Louvière bevestigt bom rond Nicolas Frutos

La Louvière maakte de voorbije jaren een straffe opmars, want op twee jaar tijd ging het van ...

191
191
AA Gent ziet nog een verdediger vertrekken

AA Gent veroverde na de winterstop opnieuw een stek in de top zes en wil er alles aan doen om die ...

64
64
'Pijnlijke onthulling over gemiste transfer Vermeeren'

Na zijn debuut bij Antwerp leek the sky the limit te zijn voor Arthur Vermeeren, maar sinds zijn ...

220
220
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht weigert monsterbod, Kanté terug in Europa'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

232
232
Filip Joos gooit het roer om: “Het was genoeg”

Filip Joos staat bekend als het vaste gezicht en de stem van de sportredactie, iemand die het spel ...

119
119
‘Europese sensatiemove Messi: voorwaarden op tafel’

De toekomst van Lionel Messi wordt nadrukkelijk besproken. Nu de competitie in de Verenigde Staten ...

100
100
‘Union schrikt: alsnog winterse knaltransfer steunpilaar?'

Union SG staat aan de leiding in de Jupiler Pro League en de Brusselse club neemt het in de halve ...

127
127
Leoni verbaast iedereen na Anderlecht: Geraerts jubelt

Theo Leoni brak op latere leeftijd door bij RSC Anderlecht, maar de middenvelder was na een tijdje ...

372
372
Pro League komt met zéér opvallend initiatief voor de fans

De Pro League heeft een opvallend initiatief meegedeeld. Beter laat dan nooit, want velen riepen al ...

97
97
'Opvallend transferverhaal met Club, Bayat en Leko"

Club Brugge haalde enkel Felix Lemaréchal naar het Jan Breydelstadion. Er kwam geen ...

507
507
'Paintsil (ex-Genk) staat voor verrassende megatransfer'

Gaat Joseph Paintsil alsnog een transfer afdwingen de komende dagen? Het zou zomaar kunnen. De ...

301
301
Hubert op zijn hoede: "Een zéér complete ploeg"

In het Zwarte Land staat vanavond de heenmatch van de halve finale van de Croky Cup tussen Sporting ...

55
55

Meer sportnieuws