Zwarte Zondag: internationale pers veroordeelt wantoestanden JPL

door
Zwarte Zondag: internationale pers veroordeelt wantoestanden JPL

Het Belgisch voetbal heeft afgelopen weekend andermaal gezichtsverlies geleden en dit keer niet door sjoemelende bestuursleden of scheidsrechterlijk geblunder. Zo maakten supporters er een compleet zootje van in Beerschot-Antwerp en Standard-Charleroi. Ook de internationale pers berichtte over de verwerpelijke wantoestanden.


Dat de Antwerpse derby een geladen wedstrijd zou worden, viel op voorhand te voorspellen. Maar een aantal heethoofden gingen zwaar over de schreef. Zo stak één thuisaanhanger nog tijdens de match het veld over om een vuurpijl in het uitvak te gooien. Na de partij werd het veld dan weer bestormd door tientallen fans. Standard-Charleroi werd dan weer vroegtijdig gestaakt omdat met pyrotechnisch materiaal op het veld werd gegooid. En ook hier moest de oproerpolitie vervolgens uitrukken voor een veldbestorming.

Schandalig gedrag dus, waar ook de buitenlandse pers niet blind voor was. Het Nederlandse Voetbal International heeft het bijvoorbeeld over een 'zwarte dag voor het Belgisch voetbal'. Algemeen Dagblad wees vooral naar het incident met de vuurwerkgooiende Beerschot-fan. "Het leidde tot veel consternatie op de tribunes. En ook na de wedstrijd liep het volledig uit de hand met rellen tussen supporters." Ook bij grote sportmedia elders in Europa, zoals bij L'Equipe en AS, wordt over beide duels bericht en worden de gebeurtenissen veroordeeld.

SANCTIES OP KOMST
Zelfs het Amerikaanse Fox Sports maakte er melding van. "Problemen met supporters ontsieren Belgische voetbalmatches", kopt men daar. De vraag is nu welke gevolgen deze wantoestanden zullen hebben. De Pro League reageerde zondagavond al in een scherp statement en kondigde aan dat er in samenspraak met de clubs opgetreden zal worden. Financiële sancties lijken in ieder geval onvermijdelijk, mogelijk volgen ook sportieve straffen.

LEES OOK: Pijnlijke bekerexit Standard, geen nieuwe stunt Beerschot

De betrokken clubs moeten ook sportieve sancties krijgen ...

Meest recent

Extra optie voor Rode Duivels: "Dat zei Garcia me al"

Vrijdagavond wordt er in Washington DC geloot voor het WK en dan zullen de Rode Duivels dus ook ...

10
10
Spectaculaire terugkeer Vormer naar Club Brugge?

In de zomer van 2024 zette Ruud Vormer een punt achter een rijkgevulde spelerscarrière. De ...

90
90
Alweer zeer verontrustend nieuws over Roméo Lavia

Hij wordt al jaren gezien als dé toekomst van het middenveld van de Rode Duivels, maar op ...

42
42
'Club Brugge kan verrassende miljoenen vangen'

Club Brugge zal de komende maanden zijn handen vol hebben om een leegloop te voorkomen. Dankzij hun ...

110
110
Vandenbempt kotst het uit: “Dit is toch pure terreur?!”

Peter Vandenbempt is doorgaans de rustigheid in persoon. Eén van de boegbeelden van onze ...

52
52
TRANSFERUURTJE: 'Topdeal Club concreet, Anderlecht krijgt nieuwe kans'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

216
216
Hrosovsky briest bij KRC Genk: “Daarom verliezen we”

KRC Genk is uitgeschakeld in de Croky Cup. Na verlengingen trok RSC Anderlecht aan het langste eind. ...

196
196
Antwerp komt met straf nieuws over Tribune 2

Royal Antwerp FC is al een tijdje bezig om Tribune 2 op poten te zetten. Jarenlang kon de Bosuil ...

159
159
Oorlog competitiehervorming: Vandenbempt roept grote vrees

KAA Gent, Standard Luik en RSC Anderlecht willen dat de hervorming van de Jupiler Pro League ...

195
195
Ommekeer van jewelste bij Anderlecht: “Helemaal anders”

RSC Anderlecht leeft op een roze wolk. In de competitie werd rivaal Union SG verslagen en in de ...

217
217
Nicky Hayen grijpt drastisch in bij Club Brugge

Club Brugge neemt het zaterdag op tegen Sint-Truiden VV. Blauw-Zwart kampt met veel blessureleed een ...

380
380
Storm bij KV Mechelen: spelers halen zwaar uit

KV Mechelen werd in de Croky Cup roemloos uitgeschakeld door Sporting Charleroi. De Carolo’s ...

281
281
Vandenbempt geeft Duivelse 'droom- en horrorloting' prijs

In Washington wordt vanavond geloot voor het WK 2026. Het zal ongetwijfeld een spektakel worden ...

80
80
Bertaccini ontploft: revanche speelt grote rol

Adriano Bertaccini was een beetje de man van de match bij RSC Anderlecht. Dankzij zijn late goal in ...

270
270
KRC Genk droomt van de jackpot: "In januari al?"

KRC Genk heeft heel wat spelers die interesse genieten vanuit het buitenland. Net zoals elke ...

145
145
Held van Club Brugge stopt en wordt trainer

Victor Vazquez heeft zopas het einde van zijn voetbalcarrière aangekondigd. Dat maakte de ...

188
188
'Club Brugge verwacht gigantische financiële bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

533
533
KV Mechelen met groot nieuws: "Een historische dag"

KV Mechelen heeft een volgende stap in zijn ontwikkeling als club gezet. De Maneblussers hadden ...

65
65
Buitenkans voor Anderlecht: Neymar & co afgetroefd?

RSC Anderlecht gaat in januari de transfermarkt op. Paars-Wit heeft op een aantal posities ...

208
208
‘Benteke-bom slaat in: grote schok bij Anderlecht’

Bij de naam Christian Benteke schoten in Neerpede meteen alle emoties alle kanten op. Supporters ...

589
589
‘Aandeelhouder Union zwaar in opspraak: problemen op komst?'

In het voetbal gebeuren er achter de schermen veel zaken die men liefst niet in het openbaar ziet. ...

186
186
Verschaeren toch kritisch, Heynen baalt als een stekker

RSC Anderlecht won met 1-3 van KRC Genk en zit in de kwartfinales van de Croky Cup, waar ze AA Gent ...

250
250
DAZN trekt van leer én geeft duidelijkheid aan kijkers

DAZN en de Pro League liggen op ramkoers. Er is nog een grote onduidelijkheid over de rest van het ...

321
321
Fink geeft dé reden voor bekeruitschakeling KRC Genk

KRC Genk ging na verlengingen met 1-3 onderuit tegen RSC Anderlecht, waar de wisselspelers met hun ...

548
548
Hasi ziet kantelmoment in Genk: "Moet hen bedanken"

RSC Anderlecht kende een geweldige week. We haalden nog aan dat het richtinggevend was. Paars-Wit ...

268
268

Meer sportnieuws