Zwarte Zondag: internationale pers veroordeelt wantoestanden JPL

door
Zwarte Zondag: internationale pers veroordeelt wantoestanden JPL

Het Belgisch voetbal heeft afgelopen weekend andermaal gezichtsverlies geleden en dit keer niet door sjoemelende bestuursleden of scheidsrechterlijk geblunder. Zo maakten supporters er een compleet zootje van in Beerschot-Antwerp en Standard-Charleroi. Ook de internationale pers berichtte over de verwerpelijke wantoestanden.


Dat de Antwerpse derby een geladen wedstrijd zou worden, viel op voorhand te voorspellen. Maar een aantal heethoofden gingen zwaar over de schreef. Zo stak één thuisaanhanger nog tijdens de match het veld over om een vuurpijl in het uitvak te gooien. Na de partij werd het veld dan weer bestormd door tientallen fans. Standard-Charleroi werd dan weer vroegtijdig gestaakt omdat met pyrotechnisch materiaal op het veld werd gegooid. En ook hier moest de oproerpolitie vervolgens uitrukken voor een veldbestorming.

Schandalig gedrag dus, waar ook de buitenlandse pers niet blind voor was. Het Nederlandse Voetbal International heeft het bijvoorbeeld over een 'zwarte dag voor het Belgisch voetbal'. Algemeen Dagblad wees vooral naar het incident met de vuurwerkgooiende Beerschot-fan. "Het leidde tot veel consternatie op de tribunes. En ook na de wedstrijd liep het volledig uit de hand met rellen tussen supporters." Ook bij grote sportmedia elders in Europa, zoals bij L'Equipe en AS, wordt over beide duels bericht en worden de gebeurtenissen veroordeeld.

SANCTIES OP KOMST
Zelfs het Amerikaanse Fox Sports maakte er melding van. "Problemen met supporters ontsieren Belgische voetbalmatches", kopt men daar. De vraag is nu welke gevolgen deze wantoestanden zullen hebben. De Pro League reageerde zondagavond al in een scherp statement en kondigde aan dat er in samenspraak met de clubs opgetreden zal worden. Financiële sancties lijken in ieder geval onvermijdelijk, mogelijk volgen ook sportieve straffen.

LEES OOK: Alles op promotie: Beerschot kondigt extra aanwinst aan

De betrokken clubs moeten ook sportieve sancties krijgen ...

Meest recent

'Madou geeft toe: recordtransfer op til bij Club Brugge'

Club Brugge kon in januari nog maar eens gouden zaken doen op de transfermarkt, maar hoewel ...

0
0
'Hein maakt gehakt van Anderlecht: bestuur reageert'

Het bestuur is er stellig van overtuigd dat RSC Anderlecht versterkt uit de wintermercato kwam, maar ...

91
91
Leko kruist vingers: Club Brugge krijgt belangrijk nieuws

In de play-offs van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag Atlético Madrid over de ...

43
43
Vanhaezebrouck en Van der Elst geven RSCA gouden trainerstip

RSC Anderlecht heeft nog werk. Het is duidelijk dat deze periode een overgangsfase is voor de club. ...

156
156
'Man City tast diep in buidel voor opvolger Bernardo Silva'

Manchester City liet tijdens de voorbije wintermercato opnieuw de nodige milljoenen rollen voor de ...

22
22
Anderlecht bereikt absoluut dieptepunt: ongezien in 89 jaar

RSC Anderlecht blijft voorlopig maar klappen krijgen in de Jupiler Pro League. De gevallen ...

194
194
Groot alarm bij Rode Duivels: "Dit is een ramp!"

Nog exact 115 dagen te gaan en het wereldkampioenschap 2026 wordt officieel op gang getrapt. Maar ...

154
154
Vanaken eerlijk: "Of ik mee zou kunnen bij ploegen als Bayern?"

Deze week is het weer zover: de knock out-fase van de Champions League gaat van start. Club Brugge ...

367
367
'Kompany helemaal verloren: monstertransfer op komst'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor een belangrijk ...

80
80
Spectaculaire ommekeer Genk: "Als ik hem zie spelen ..."

Met nog vijf speeldagen te gaan in de reguliere competitie, zijn al drie ploegen (quasi) zeker van ...

606
606
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak'

Club Brugge zet de toon voor de zomermercato: 40 miljoen bleek zelfs in januari niet genoeg om hen ...

1071
1071
Leko maakt statement: exit in mineur bij Club Brugge?

Club Brugge heeft op papier wellicht de breedste selectie in België. Wanneer iedereen fit is ...

347
347
'Antwerp houdt adem in: Overmars naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht hoopt eerstdaags Alfred Schreuder voor te stellen als nieuwe T1, maar op de ...

296
296
Under Review: Lardot eist sanctie, meeval voor STVV

Speeldag 25 in de Jupiler Pro League stond in het teken van de hevige sneeuwval, maar ook de ...

307
307
'Anderlecht gaat all-in voor Schreuder: plan B bekend'

RSC Anderlecht hoopt liever vandaag dan morgen een nieuwe hoofdcoach aan te stellen. De voornaamste ...

463
463
Leko vloekt: Club Brugge vreest mokerslag uit ziekenboeg

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de derbyzege tegen Cercle Brugge, want in de ...

481
481
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

221
221
Alderwereld geeft raad: "Kies daarom voor België of Marokko"

Toby Alderweireld is alomtegenwoordig. Op tv, in de kranten, online en ook in de Nederlandse pers. ...

382
382
Witte rook: Frutos heeft nieuwe club helemaal beet

Er was de afgelopen dagen wat spanning rondom Nicolas Frutos. Hij leek op weg naar Sporting ...

99
99
JPL-topclub haakt af: Albert ziet top zes verdwijnen

Een aantal clubs kunnen de top zes stilaan vergeten. Eén club kende afgelopen weekend een ...

228
228
'Anderlecht met bommetje: Overmars en twee Belgen'

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Het ...

986
986
Rode Duivel bij Anderlecht: Hein vindt het geen goed idee

RSC Anderlecht speelde alweer geen goede match tegen La Louvière en bleef op 0-0 steken. De ...

230
230
Bayat baalt: "Maakte de coach daar een fout? Neen, wij!"

Sporting Charleroi kende een aantal weken een heropleving met Hans Cornelis, maar zoals wel vaker ...

55
55
Drama bij Ajax: einde seizoen voor winterse topaankoop

Ajax kent een zeer moeilijk seizoen en de club pakte in januari uit met een aantal stevige ...

49
49
Kritiek op keuze Anderlecht: "Laat hem daar!"

Bij RSC Anderlecht verloopt de zoektocht naar een opvolger voor de ontslagen Besnik Hasi bijzonder ...

360
360

Meer sportnieuws