Zwarte Zondag: internationale pers veroordeelt wantoestanden JPL

1459 stemmen
Zwarte Zondag: internationale pers veroordeelt wantoestanden JPL

Het Belgisch voetbal heeft afgelopen weekend andermaal gezichtsverlies geleden en dit keer niet door sjoemelende bestuursleden of scheidsrechterlijk geblunder. Zo maakten supporters er een compleet zootje van in Beerschot-Antwerp en Standard-Charleroi. Ook de internationale pers berichtte over de verwerpelijke wantoestanden.


Dat de Antwerpse derby een geladen wedstrijd zou worden, viel op voorhand te voorspellen. Maar een aantal heethoofden gingen zwaar over de schreef. Zo stak één thuisaanhanger nog tijdens de match het veld over om een vuurpijl in het uitvak te gooien. Na de partij werd het veld dan weer bestormd door tientallen fans. Standard-Charleroi werd dan weer vroegtijdig gestaakt omdat met pyrotechnisch materiaal op het veld werd gegooid. En ook hier moest de oproerpolitie vervolgens uitrukken voor een veldbestorming.

Schandalig gedrag dus, waar ook de buitenlandse pers niet blind voor was. Het Nederlandse Voetbal International heeft het bijvoorbeeld over een 'zwarte dag voor het Belgisch voetbal'. Algemeen Dagblad wees vooral naar het incident met de vuurwerkgooiende Beerschot-fan. "Het leidde tot veel consternatie op de tribunes. En ook na de wedstrijd liep het volledig uit de hand met rellen tussen supporters." Ook bij grote sportmedia elders in Europa, zoals bij L'Equipe en AS, wordt over beide duels bericht en worden de gebeurtenissen veroordeeld.

SANCTIES OP KOMST
Zelfs het Amerikaanse Fox Sports maakte er melding van. "Problemen met supporters ontsieren Belgische voetbalmatches", kopt men daar. De vraag is nu welke gevolgen deze wantoestanden zullen hebben. De Pro League reageerde zondagavond al in een scherp statement en kondigde aan dat er in samenspraak met de clubs opgetreden zal worden. Financiële sancties lijken in ieder geval onvermijdelijk, mogelijk volgen ook sportieve straffen.

LEES OOK: Westerlo duwt Charleroi kopje onder: “Dit is wreed”

🚀

De betrokken clubs moeten ook sportieve sancties krijgen ...

Meest recent

Leko ontkracht kritiek op Verhaeghe: "Klopt niet"

Club Brugge staat op het punt om Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord, met als gevolg de ...

84
84
'Code rood bij Antwerp: exit Jaecques & Haroun?'

Na een alweer teleurstellend seizoen is Antwerp aan bezinning toe. Komende zomer is er dan ook nog ...

89
89
'Witte rook bij Essevee: overeenkomst met nieuwe T1'

Ontsnappen aan de Relegation Play-Offs lukte niet, maar daarin bleek Zulte Waregem wel veruit de ...

102
102
'Kogel door de kerk: Anderlecht verkoopt De Cat'

Na de verloren bekerfinale was het andermaal een seizoen om snel te vergeten voor RSC Anderlecht. ...

551
551
Leko haalt gram: ultieme vernedering voor AA Gent?

Dankzij een spectaculaire 5-0 zege tegen Union diepte Club Brugge het gat met de eerste achtervolger ...

285
285
"Als je hem ziet spelen ..." - Vanaken vaste basisspeler op WK?

Met een vijf sterren-prestatie in de titelclash tegen Union SG, toonde Hans Vanaken zondag nog eens ...

140
140
'Bom in Manchester: Guardiola na slotspeeldag weg bij City'

De ontknoping van de Engelse titelstrijd draait op volle toeren. Maar maandagavond werd de Premier ...

135
135
'STVV op zucht van nieuwe spits, Cercle pakt miljoenen'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Heel wat ploegen zijn dan ook al ...

75
75
Gouden Schoen: winnaar eerste stemronde nú al bekend?

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op, tijd dus om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

195
195
'Mourinho dropt enorme transferbom bij Real-comeback'

Een officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat José ...

181
181
Coucke met grond gelijk gemaakt: "Net een oude ABBA-zanger"

Bijna negen jaar geleden verraste Marc Coucke de Belgische voetbalwereld door recordkampioen RSC ...

515
515
'Gheysens droomt van stunt met topcoach'

Antwerp zit opnieuw zonder trainer en op de Bosuil gonst het meteen van de geruchten. Paul Gheysens ...

611
611
Lardot velt verdict: Sykes ontsnapt, penalty voor RSCA?

Na de 5-0 zege van Club Brugge tegen Union lijkt de titelstrijd beslist. Op het optreden van Lothar ...

309
309
Haroun hakt knopen door: 4 slachtoffers bij Antwerp

Na nog geen halfjaar werd Joseph Oosting alweer bedankt voor bewezen diensten door Antwerp, dat de ...

565
565
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

464
464
'RSCA kan cashen: 30 miljoen voor voltreffers Renard'

De vierde plaats werd voorlopig veiliggesteld, maar tot zover het goede nieuws bij RSC Anderlecht. ...

649
649
Titelkoorts bij Club Brugge: feestplannen al onthuld

Zelf houden Ivan Leko en co hun voetjes nog op de grond, maar na de forfaitzege tegen Union lijkt ...

290
290
Van Gucht en Charlotte shockeren: “Namen beslissing samen”

Alsof alle ogen al niet genoeg op hen gericht waren, zorgen Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy ...

94
94
Vanderbiest met verrassend oordeel over punt in Anderlecht

KV Mechelen gaf in de slotfase alsnog een zege weg tegen RSC Anderlecht. Al verdienden de ...

276
276
Vandenbempt trekt héél pijnlijke conclusie over Anderlecht

RSC Anderlecht moet nog knokken om een Europees ticket te behalen. Dat is heel erg nodig voor de ...

320
320
KV Mechelen wacht af: ervaren pion mysterieus over vertrek

Bij KV Mechelen hopen ze nog een Europees ticket te behalen, wat voor de club fantastisch zou zijn. ...

177
177
Club Brugge reageert fors na nazigroet

Er was een groot feest na Club Brugge - Union SG, maar één fan zorgde ervoor dat hij ...

413
413
Club Brugge heeft beet en shopt in de Bundesliga

Club Brugge is volop bezig met het scouten van buitenlandse talenten, maar ze wisten ook al een ...

171
171
Hayen baalt: vier pionnen out voor Antwerp

KRC Genk moet aan de bak tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers beseffen dat het van moeten is, want ...

265
265
Sibierski aan zet: blijft 'miscast' dan toch bij Anderlecht?

Bij RSC Anderlecht gaat er heel wat volk de club verlaten komende zomer. Over één ...

701
701

Meer sportnieuws