Zwarte Zondag: internationale pers veroordeelt wantoestanden JPL

door
Zwarte Zondag: internationale pers veroordeelt wantoestanden JPL

Het Belgisch voetbal heeft afgelopen weekend andermaal gezichtsverlies geleden en dit keer niet door sjoemelende bestuursleden of scheidsrechterlijk geblunder. Zo maakten supporters er een compleet zootje van in Beerschot-Antwerp en Standard-Charleroi. Ook de internationale pers berichtte over de verwerpelijke wantoestanden.


Dat de Antwerpse derby een geladen wedstrijd zou worden, viel op voorhand te voorspellen. Maar een aantal heethoofden gingen zwaar over de schreef. Zo stak één thuisaanhanger nog tijdens de match het veld over om een vuurpijl in het uitvak te gooien. Na de partij werd het veld dan weer bestormd door tientallen fans. Standard-Charleroi werd dan weer vroegtijdig gestaakt omdat met pyrotechnisch materiaal op het veld werd gegooid. En ook hier moest de oproerpolitie vervolgens uitrukken voor een veldbestorming.

Schandalig gedrag dus, waar ook de buitenlandse pers niet blind voor was. Het Nederlandse Voetbal International heeft het bijvoorbeeld over een 'zwarte dag voor het Belgisch voetbal'. Algemeen Dagblad wees vooral naar het incident met de vuurwerkgooiende Beerschot-fan. "Het leidde tot veel consternatie op de tribunes. En ook na de wedstrijd liep het volledig uit de hand met rellen tussen supporters." Ook bij grote sportmedia elders in Europa, zoals bij L'Equipe en AS, wordt over beide duels bericht en worden de gebeurtenissen veroordeeld.

SANCTIES OP KOMST
Zelfs het Amerikaanse Fox Sports maakte er melding van. "Problemen met supporters ontsieren Belgische voetbalmatches", kopt men daar. De vraag is nu welke gevolgen deze wantoestanden zullen hebben. De Pro League reageerde zondagavond al in een scherp statement en kondigde aan dat er in samenspraak met de clubs opgetreden zal worden. Financiële sancties lijken in ieder geval onvermijdelijk, mogelijk volgen ook sportieve straffen.

LEES OOK: Beerschot snuffelt aan top twee, Lommel rukt op

De betrokken clubs moeten ook sportieve sancties krijgen ...

Meest recent

‘Toekomst Saelemaekers bekend: Duivel maakt knaller’

Alexis Saelemaekers maakte de overstap van RSC Anderlecht naar AC Milan, maar de afgelopen seizoenen ...

9
9
Sonck roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

RSC Anderlecht won vorige speeldag van Union SG. Het was al een tijdje geleden dat Paars-Wit de ...

75
75
Standard komt met statement over kandidaat-investeerders

Standard Luik is nog steeds op zoek naar nieuwe investeerders. De afgelopen dagen kwam nieuws naar ...

51
51
Parys stampt na op DAZN: Pro League doet deur dicht

De oorlog tussen DAZN en de Pro League gaat verder. Het tv-contract werd stopgezet door het ...

248
248
Filip Joos doet erg opvallende Anderlecht-uitspraak

RSC Anderlecht wist vorige speeldag rivaal en competitieleider Union SG opzij te zetten in de ...

111
111
Toby Alderweireld richt verrassende boodschap aan De Wever

Toby Alderweireld zit allesbehalve stil sinds zijn afscheid van het voetbal. De man die Antwerp naar ...

93
93
Oosting krijgt meteen grote verrassing bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag in het Jan Breydelstadion van Club Brugge. Na het ontslag van ...

120
120
Nucleaire ontploffing: oorlog Brys en Eto’o gaat verder

De oorlog tussen Marc Brys en Samuel Eto’o bij Kameroen is al een tijdje aan de gang. Die ...

103
103
KV Mechelen zorgt voor enorme rel: speler in shock

KV Mechelen heeft met Mauro Lenaerts al een eerste wintertransfer binnen. De aanvaller komt in ...

170
170
Anderlecht-fans verbazen met boycot: al derde keer

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken vertrouwen getankt. In de competitie werd leider Union SG ...

169
169
Paul Gheysens trekt fel van leer: "Ik ben geen gek!"

Het zijn woelige tijden voor Paul Gheysens. Zijn bedrijf Ghelamco verkeert al enige tijd in woelig ...

178
178
TRANSFERUURTJE: ‘Dubbelslag Club Brugge, Anderlecht verrast’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

308
308
‘Drastische VAR-veranderingen op komst: nieuwe regels'

De intrede van de videoref heeft het voetbal enorm veranderd en er lijken nog drastische ...

221
221
'Dure zaak' voor Club Brugge: plannen wintermercato

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League een ferme klap in het gezicht. Tegen ...

357
357
Anderlecht, Genk en Standard balen: spelers vertrekken

Naar goede gewoonte wordt tijdens de winterperiode de Afrika Cup afgewerkt. Op 21 december start het ...

157
157
Rode Duivels houden hart vast: WK-boycot door Trump

De loting voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. De Rode ...

169
169
Mertens dropt grote hint: bezoek aan verrassende club

Dries Mertens speelde de afgelopen jaren bij het Turkse Galatasaray. Na zijn afscheid bij Cim Bom ...

104
104
Anderlecht jubelt: geweldig duo sust supporters

Een tijdje geleden lag Besnik Hasi nog zwaar onder vuur bij RSC Anderlecht, maar door de sterke ...

230
230
Nieuwe twist in DAZN-affaire: cruciaal nieuws voor abonnees

Het Belgisch voetbal blijft voorlopig dan toch te bekijken via de app van DAZN. Maar ondertussen zit ...

862
862
Alderweireld klaar en duidelijk over titel Anderlecht

Na zestien speeldagen blijft Union SG het klassement aanvoeren, gevolgd door Club Brugge. Maar na de ...

226
226
HUMO publiceert enorme Mannaert-bom: heftig incident met RSCA-topman

Ongeveer een jaar geleden werd Vincent Mannaert aangeduid als nieuwe sportief directeur bij de KBVB. ...

571
571
Onthuld: de échte reden achter vreemde wissel Mignolet

De keeperskwestie die bij Club Brugge al een heel seizoen de gemoederen bedaard, is sinds afgelopen ...

399
399
'De Bruyne krijgt grote transferplannen Napoli te horen'

In de Italiaanse Serie A won SSC Napoli zondagavond de topper op het veld van AS Roma. Daags nadien ...

241
241
Straffe ontdekking bij Antwerp: "De nieuwe Vermeeren"

Amper een week nadat de bodem was bereikt, durft Antwerp FC opnieuw positief naar de nabije toekomst ...

279
279
Anderlecht kampioen dit seizoen? Harde voorwaarde op tafel

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

173
173

Meer sportnieuws