Opstellingen: Antwerp met Radja, vier wissels bij Beerschot

door
Opstellingen: Antwerp met Radja, vier wissels bij Beerschot

In de Jupiler Pro League staat zondagmiddag de immer geladen clash tussen aartsrivalen Beerschot VA en Antwerp FC op het programma. Voor het eerst sinds lang wordt de Antwerpse stadsderby mét publiek afgewerkt, het belooft dus een sfeervol duel te worden. Scheidsrechter Lothar D'Hondt fluit de partij op 't Kiel om 13u30 op gang.


In aanloop naar de aftrap was het alvast uitkijken naar de basisteams aan beide zijden. Bij de thuisploeg, die afgelopen donderdag nog 120 minuten aan de bak kwam in de bekermatch op Standard, kiest Javier Torrente voor de verwachte namen. Ten opzichte van het bekerduel worden een viertal wissels doorgevoerd en keren Jan Van den Bergh, Joren Dom, Ramiro Vaca en Lawrence Shankland weer terug in de basiself.

MET RADJA
Bij de bezoekers ging de meeste aandacht vooraf uit naar Radja Nainggolan. De ex-Rode Duivel genoot namelijk een groot deel van zijn jeugdopleiding bij Beerschot en werd zelfs 'ambassadeur' van de club, maar tekende afgelopen zomer bij de aartsvijand uit Deurne Noord. Even werd getwijfeld of hij wel tijdig fit zou geraken, maar Nainggolan staat gewoon in de basis. Hij mag zich dus aan een 'warm welkom' verwachten.

Voorts weinig verrassingen in de basisploeg van coach Brian Priske. Voorin kiest hij opnieuw voor het spitsenduo Samatta-Frey, dat gesteund wordt door Viktor Fischer. Achteraan neemt Björn Engels de plaats van Dinis Almeida weer in. Tot slot is Faris Haroun ook weer van de partij, hij begint evenwel op de bank.

LEES OOK: 'Mislukte samenwerking krijgt voor Beerschot staartje'

Wie wint?

Meest recent

WK-selectie Rode Duivels: 20 spelers al zeker van plaats?

Het was al zo goed als zeker, maar dinsdagavond werden ook de laatste twijfels weggenomen: de Rode ...

12
12
Raes uit grote bedenking bij kritiek op Garcia

Rudi Garcia heeft in zijn eerste jaar als bondscoach al zijn doelstellingen behaald. Hij hield de ...

21
21
Assistent onthult straffe aanbiedingen voor Clement

Philippe Clement is weer aan het werk. Negen maanden na zijn ontslag bij Rangers vond onze ...

36
36
'Mislukte samenwerking krijgt voor Beerschot staartje'

Het lijkt Beerschot de laatste maanden weer voor de wind te gaan. De club werd onlangs overgenomen ...

59
59
Anderlecht in paniek: monsterbod op Cvetkovic komt

De 18-jarige Mihajlo Cvetković groeit in snelvaart uit tot Anderlechts belangrijkste spelers. Met 3 ...

434
434
'Juventus en Milan strijden om Belgische WK U17-sensatie'

De Jonge Duivels trokken met hoge verwachtingen naar het WK U17, maar hebben die niet kunnen ...

59
59
Vete explodeert: "Garcia neemt ons niet serieus"

De Rode Duivels mochten dinsdagavond de champagne boven. Niet alleen werd Liechtenstein met 7-0 door ...

140
140
'Kogel door de kerk: Celtic heeft trainer gekozen'

Het is voor de Schotse topclubs nog geen prettig seizoen. Rangers kende een dramatische start met ...

114
114
België vreest problemen: twee verrassingen achterin?

De Rode Duivels gaan naar het WK. Dat is alweer zeer goed nieuws voor het Belgisch voetbal. Rudi ...

197
197
Euvrard ziet één enorm probleem bij Standard

De trainerswissel heeft bij Standard inzake resultaten voorlopig weinig beterschap weten te brengen. ...

95
95
Vannieuwkerke breekt door verdrietige brief aan 15-jarige

Wie Karl Vannieuwkerke op televisie ziet, kent hem als de gedreven sportstem die grote wedstrijden ...

39
39
Rode Duivel eist meer: “Mijn rol moet groter worden”

Het leven zonder Romelu Lukaku is héél zwaar voor de Rode Duivels. Een gebrek aan ...

100
100
'Mokio laat Ajax daveren: megadeal lijkt onafwendbaar'

Ajax gaat momenteel door een diepe crisis, maar kan zich toch een beetje optrekken aan zijn twee ...

67
67
'Sels krijgt vergeten ex-Jonge Duivel als ploegmaat'

Vorig seizoen was Nottingham Forest nog één van de sensaties in de Premier League, met ...

31
31
Garcia botst met pers: Duivels kiezen partij

De Rode Duivels wisten zich wel opnieuw te plaatsen voor het WK, maar desondanks oogt de balans van ...

157
157
'RSCA-flop geeft op: wil Anderlecht nu zo snel mogelijk weg'

Anderlecht kende een zeer bewogen transferzomer, maar desondanks lijkt het ook in januari weer ...

292
292
Mazzu velt oordeel over Garcia: "Valse discussie"

De Rode Duivels maakten er dinsdagavond tegen Liechtenstein een feestavond van, met een deugddoende ...

129
129
'Club Brugge verrast met Portugese ex-international'

Bij Club Brugge mogen we in de komende maanden wellicht weer heel wat transferactiviteit verwachten. ...

388
388
'Doodsbedreigingen voor Noa Lang: keiharde straf'

Noa Lang versierde vorige zomer een droomtransfer van PSV naar Napoli, al heeft hij daar tot dusver ...

50
50
'Anderlecht blaast oud transferdoelwit nieuw leven in'

De wintermercato nadert met rasse schreden en het lijkt erop dat sportief directeur Olivier Renard ...

215
215
Standard kondigt nog een versterking aan

Standard hoopte dit seizoen met de terugkeer van oude glorieën Marc Wilmots en Pierre ...

68
68
Alderweireld kiest duidelijk: zo moet België spelen

De Rode Duivels hebben zich dinsdag zoals verwacht weten te plaatsen voor het WK. Rudi Garcia heeft ...

314
314
Lukaku straks toch nog met Napoli in Champions League?

Ook op zin 32ste blijft Romelu Lukaku van onschatbare waarde. De voorbije maanden werd zijn scorend ...

86
86
Vandenbempt looft 3 Duivels: "Kan hij nog uit de ploeg?"

De Rode Duivels hebben dinsdagavond een punt gezet achter hun WK-kwalificatiecampagne. Dat deden ze ...

451
451
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht heeft De Cat-plan, nieuwe job Clement'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

217
217

Meer sportnieuws