Nieuwe glansrol Mertens kan nederlaag Napoli niet verhinderen

door
Nieuwe glansrol Mertens kan nederlaag Napoli niet verhinderen

Napoli heeft zaterdagavond zijn koppositie in de Serie A verspeeld. Het ging in eigen huis onderuit in de topper tegen Atalanta, dat zo weer helemaal meedoet in de titelstrijd. Dries Mertens droeg voor de gelegenheid de aanvoerdersband bij Napoli en schitterde alweer met een assist en een goal, maar dat bleek onvoldoende voor de Partenopei.


Als nummer vier in de stand kwam Atalanta op bezoek in Napels en het toonde meteen ook zijn intenties. Al na zeven minuten knalde Ruslan Malinovskyi de openingstreffer tegen de touwen. Napoli was op achtervolgen aangewezen, maar het kon gelukkig rekenen op een sterke Mertens. Vlak voor rust had hij een voet in de gelijkmaker van Zielinski. De Rode Duivel devieerde een voorzet netjes tot bij zijn ploegmaat, die vervolgens twee tijden kon binnenknalllen.

Kort na rust keerde Mertens de situatie vervolgens zelf helemaal om. Hij vertrok vanop de eigen helft en werd uitstekend gelanceerd door Malcuit, oog in oog met doelman Musso bleef hij vervolgens koel en werkte hij af. Maar het bleek toch weer niet voldoende voor Napoli, dat in vijf dolle minuten na goals van Demiral en Freuler de score nog naar 2-3 zag gaan.

SLECHTE ZAAK
Met de nederlaag doet Napoli een bijzonder slechte zaak in de titelstrijd. Het zakt immers terug naar de derde plaats en moet de twee Milanese clubs laten voorgaan. AC Milan is de nieuwe leider, met één punt voorsprong op Internazionale en twee punten meer dan Mertens en zijn maats.

LEES OOK: Einde verhaal Lukaku? “Beter om uit elkaar te gaan”

Zal Napoli dit seizoen nog kampioen worden?

Meest recent

Titelvoorspelling uit Brugge: "Zij zijn geen echte kandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

30
30
'City spitst de oren: nieuwe toekomstwending Guardiola'

Pep Guardiola kon vlak voor de interland-break een League Cup toevoegen aan zijn indrukwekkende ...

39
39
JPL op keerpunt: Play-Offs snel terug in nieuw kleedje?

Vrijdagavond gaan de Play-Offs in de Jupiler Pro League weer van start. Door de grote ...

112
112
Romano dropt cruciaal transfernieuws Club Brugge

In navolging van Simon Mignolet, die donderdag zijn nakend pensioen aankondigde, dreigt Club Brugge ...

210
210
WK 2026: Nieuwe topkandidaat bovenaan favorietenlijstjes

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, binnen exact 70 dagen wordt de openingswedstrijd ...

98
98
Soap rond Hazard: Taravel heeft boodschap voor bestuur

Thorgan Hazard is dit seizoen opnieuw van groot belang bij RSC Anderlecht. Desondanks is het ...

146
146
Open mond bij Bayern-sterren: Kompany steelt de show

Vincent Kompany levert uitstekend werk als hoofdcoach bij Bayern München. Maar de voormalige ...

195
195
Frappant! 'Deze club profiteerde meest van Play-Off-systeem'

De jaarlijkse hoogmis van het Belgische voetbal staat voor de deur: komend weekend barsten de ...

389
389
'Real Madrid pakt zwaar uit: drie kleppers op lijstje'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

254
254
'De Zerbi drukt stempel: eerste Spurs-transfer bepaald'

Tottenham Hotspur heeft een nieuwe hoofdcoach. Roberto De Zerbi tekende een meerjarig contract bij ...

79
79
Garcia dumpt 241 caps: vijftal ziet WK-droom verdampen

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, bondscoach Rudi Garcia kan de laatste hand gaan ...

669
669
De Cat doet kassa rinkelen: 30 miljoen is nog maar het begin

Nathan De Cat heeft in Amerika niet alleen zijn debuut bij de Rode Duivels gemaakt. Bij Anderlecht ...

220
220
Mignolet als voorbode: halve basisploeg richting exit bij Club

Simon Mignolet heeft zijn afscheid bij Club Brugge aangekondigd. De doelman maakte donderdag bekend ...

248
248
Duivel imponeert: afwezige op stage moet vrezen voor plek

De oefenwedstrijd tegen Mexico (1-1) was niet bepaald hoogstaand, de eerste helft was zelfs van een ...

226
226
Italiaanse bom barst: eerste koppen rollen na WK-blamage

Italië zal voor de derde keer op rij niet deelnemen aan de eindronde van het WK. Die zware ...

105
105
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona hervat komend weekend de Spaanse titelstrijd met een topper tegen Atlético ...

64
64
Play-Offs van start: dé topaffiches van speeldag één

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

177
177
'Club Brugge ongenadig: hard verdict voor Jackers'

Aan alle mooie liedjes komt een eind. Zo ook aan dat van Simon Mignolet en Club Brugge, dat komende ...

543
543
Hayen moet puzzelen: tweede titularis haakt af bij Genk

De interlandbreak kwam niet ongelegen voor KRC Genk, dat zo tijd krijg om de kater na het mislopen ...

232
232
Brugse terreuravond: schokkende waarheid komt boven

Opmerkelijk nieuws vanuit Brugge. Daar stond immers een man terecht vanwege brandstichting op een ...

103
103
'Anderlecht dumpt dertigers: kwartet richting exit'

Zoals wel meer topclubs heeft RSC Anderlecht een jonge kleedkamer, met meer tieners en prillle ...

449
449
'Verhaeghe vangt bot: Rode Duivel wijst Club Brugge af'

De play-offs worden straks de afscheidstournee van Simon Mignolet. Een donderslag bij heldere hemel ...

575
575
Thibaut Courtois kiest voor spectaculair nieuw team

Sommige stappen zie je aankomen, andere totaal niet. Thibaut Courtois lijkt de laatste tijd vooral ...

65
65
Keeperskwestie in Genk: Hayen kiest nieuwe nummer één

Op het veld van Antwerp krijgt KRC Genk vrijdag de eer om de play-offs af te trappen. Niet de ...

223
223
'Club Brugge hakt knoop door: ideale opvolger Mignolet'

Wat al langer in de lucht hing, is nu ook officieel: Simon Mignolet houdt het na dit seizoen voor ...

758
758

Meer sportnieuws