Nieuwe glansrol Mertens kan nederlaag Napoli niet verhinderen

52 stemmen
Nieuwe glansrol Mertens kan nederlaag Napoli niet verhinderen

Napoli heeft zaterdagavond zijn koppositie in de Serie A verspeeld. Het ging in eigen huis onderuit in de topper tegen Atalanta, dat zo weer helemaal meedoet in de titelstrijd. Dries Mertens droeg voor de gelegenheid de aanvoerdersband bij Napoli en schitterde alweer met een assist en een goal, maar dat bleek onvoldoende voor de Partenopei.


Als nummer vier in de stand kwam Atalanta op bezoek in Napels en het toonde meteen ook zijn intenties. Al na zeven minuten knalde Ruslan Malinovskyi de openingstreffer tegen de touwen. Napoli was op achtervolgen aangewezen, maar het kon gelukkig rekenen op een sterke Mertens. Vlak voor rust had hij een voet in de gelijkmaker van Zielinski. De Rode Duivel devieerde een voorzet netjes tot bij zijn ploegmaat, die vervolgens twee tijden kon binnenknalllen.

Kort na rust keerde Mertens de situatie vervolgens zelf helemaal om. Hij vertrok vanop de eigen helft en werd uitstekend gelanceerd door Malcuit, oog in oog met doelman Musso bleef hij vervolgens koel en werkte hij af. Maar het bleek toch weer niet voldoende voor Napoli, dat in vijf dolle minuten na goals van Demiral en Freuler de score nog naar 2-3 zag gaan.

SLECHTE ZAAK
Met de nederlaag doet Napoli een bijzonder slechte zaak in de titelstrijd. Het zakt immers terug naar de derde plaats en moet de twee Milanese clubs laten voorgaan. AC Milan is de nieuwe leider, met één punt voorsprong op Internazionale en twee punten meer dan Mertens en zijn maats.

LEES OOK: De Bruyne onder vuur: dit hakt er keihard in

Zal Napoli dit seizoen nog kampioen worden?

Meest recent

Bondscoach Tunesië oordeelt over WK-kansen België

Tunesië was bijna 90 minuten lang een speelbal van de Rode Duivels. Het werd 5-0 en dat was nog ...

14
14
Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

32
32
Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

52
52
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

75
75
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

43
43
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

88
88
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

34
34
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

241
241
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

91
91
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

583
583
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

51
51
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

251
251
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

255
255
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

515
515
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

449
449
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

602
602
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

75
75
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

109
109
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

178
178
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

85
85
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

92
92
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

229
229
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

163
163
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

151
151
Degryse scherp voor twee keuzes Garcia: "Vind ik raar"

De Rode Duivels spelen tegen Tunesië hun laatste oefenmatch voor het WK. Bondscoach Rudi Garcia ...

282
282

Meer sportnieuws