"Ik wil voor altijd bij Antwerp blijven"

door

De ogen van voetbalminnend Antwerpen zijn zondagmiddag integraal op het Olympisch stadion gericht. Beerschot VA ontvangt dan aartsrivaal Antwerp FC in de eerste Antwerpse stadsderby van dit seizoen. De zenuwen zullen dan ook hooggespannen staan, niet in het minst bij Ritchie De Laet.


De inmiddels 33-jarige verdediger is een rasechte Antwerpenaar en supportert al van jongs af aan voor de Great Old. Hij weet dus als geen ander wat de derby betekent voor de achterban van zijn club. Zondagmiddag zal hij dan ook gebrand zijn op een goede prestaties. Zeker omdat dit mogelijk ook een invloed kan hebben op zijn toekomst. Zo blijft het afwachten hoe lang De Laet nog bij Antwerp actief zal blijven.

Zijn huidig contract loopt in ieder geval tot medio 2023. Maar als het aan de speler zelf ligt, komt daar nog een tijdje bij. "Ik hoop dat ik hier voor altijd kan blijven", vertelt hij in een uitgebreide monoloog voor de krant Het Laatste Nieuws. "Mijn contract loopt nog anderhalf jaar door. Veel zal afhangen van mijn prestaties en van wat ze beslissen bovenaf. Ik heb nog één droom en één ambitie. Kampioen spelen met deze club."

BLESSUREVRIJ
De Laet zit in ieder geval gebeiteld tot minstens eind volgend seizoen. Al is het voor hem ook een nadeel dat de overeenkomst pas dan afloopt. Op dit moment zou er immers geen twijfel over bestaan dat zijn contract opnieuw wordt verlengd. Maar op een jaar tijd kan natuurlijk veel gebeuren en de verdediger is niet meer van de jongsten. Indien hij echter blessurevrij kan blijven, komt hij ongetwijfeld in aanmerking voor nog een (laatste) contractverlenging.

LEES OOK: 'Overmars krijgt dubbele transferopdracht bij Antwerp'

Antwerp moet De Laet een contract tot het einde van zijn carrière geven ...

Meest recent

Stand UEL: Genk mag blijven dromen van 1/8ste finales

Nog één speeldag te gaan en de League Phase van de Europa League zit erop. Hoog tijd ...

0
0
Genk door in Europa League na uiterst tumultueuze avond

KRC Genk heeft voor het eerst sinds eind november weer kunnen winnen. In de Europa League klopte het ...

28
28
'Club Brugge de waanzin voorbij: transfersom van 48 miljoen'

Als het van de clubleiding afhangt, houdt Club Brugge zijn sterkhouders tijdens de huidige ...

174
174
UEL: Pijnlijke avond Belgische keepers, Lille in de penarie

In de Europa League werd donderdagavond de voorlaatste speeldag van de League Phase afgewerkt. De ...

29
29
Schokkende details incidenten Utrecht-Genk: "Nog nooit meegemaakt"

In de Europa League ging KRC Genk donderdagavond op bezoek bij FC Utrecht. Maar de match moest bijna ...

435
435
Zulte Waregem slaat toe: aanwinst tekent tot 2028

Zulte Waregem heeft de selectie van coach Sven Vandenbroeck verder versterkt. Zo kondigde Essevee ...

54
54
'Genk opent gesprekken voor eerste winteraanwinst'

KRC Genk wil donderdagavond in Utrecht zijn eerste overwinning sinds eind november boeken. ...

126
126
Utrecht-Genk uitgesteld: peperspray ingezet, uitfans niet meer binnen

In de Europa League kruist KRC Genk donderdagavond de degens met FC Utrecht. Maar de aftrap van dat ...

807
807
Straffe transfer Dzeko, United laat grote naam gaan

De winterse transferperiode nadert stilaan zijn climax, maar er wordt nog lustig van club gewisseld. ...

80
80
UEL: Feyenoord bezweert crisis, Tielemans klopt Tedesco

Donderdag wordt de voorlaatste speeldag van de League Phase in de Europa League afgewerkt. Tijdens ...

33
33
Hayen zoekt eerste zege: grote verrassing in basiself

KRC Genk zoekt nog steeds naar zijn eerste overwinning onder hoofdcoach Nicky Hayen. Die hoopt het ...

57
57
'Anderlecht ontploft: winterknaller schiet naar 30 miljoen’

Anderlecht heeft deze week geïnformeerd naar een 19-jarige flankaanvaller uit Spanje. En net nu ...

552
552
'Man United wild van JPL-chouchou: droomtransfer in zicht'

De Jupiler Pro League vormde afgelopen zomer andermaal een ideale springplank voor verschillende ...

393
393
'Drie wintertransfers: Club haalt miljoenenkanon boven'

Club Brugge is stilaan onder stoom aan het komen op de winterse transfermarkt. Blauw-Zwart ...

1199
1199
KVM met rug tegen muur gezet: steunpilaar dropt transfereis

KV Mechelen staat na 21 speeldagen nog steeds op de vijfde plaats en behoudt dus een goede kans op ...

367
367
Handtekeningen gezet: Duranville verrast met nieuwe club

Julien Duranville zag zijn carrière de voorbije maanden helemaal in het slop belandden. Maar ...

42
42
Pijnlijke details Noa Lang-aftocht: opvallende rol Lukaku

Amper een half seizoen na zijn komst, staat Noa Lang alweer op punt om SSC Napoli te verlaten. ...

195
195
'Mooie comeback bij Anderlecht: contractvoorstel op tafel'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

494
494
'Leko houdt adem in: transfersoap bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt de kern in januari te versterken, maar Ivan Leko dreigt ook nog enkele ...

332
332
'Kindermans hakt knoop door: Anderlecht of Antwerp?'

Het zijn drukke dagen bij RSC Anderlecht, waar Luis Vazquez en Mads Kikkenborg werden ingeruild voor ...

868
868
Horrortrip in Kazachstan: Club-supporters achter tralies

Club Brugge werd dinsdagnamiddag door ruim 500 fans aangemoedigd in het verre en ijskoude ...

242
242
'Club Brugge heeft beet: groen licht voor toptarget'

De beloofde versterking bleef tot dusver achterwege, maar stilaan lijkt Club Brugge ontwaakt uit ...

641
641
'Anderlecht en AA Gent lopen blauwtje bij dure vogel'

Ook in deze wintermercato komen de Belgische topploegen geregeld in mekaars vaarwater terecht. Na ...

106
106
Leko vloekt: voetbalbond maakt schorsing Ordonez bekend

In de Champions League blijft Club Brugge in de running voor de knock-outfase, maar ook in eigen ...

620
620
Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk?

KRC Genk moet de knop snel omdraaien na de nederlaag tegen Zulte Waregem, want in de Europa League ...

407
407

Meer sportnieuws