Murillo maakt Dewaest af na 'billen-incident'

door
Murillo maakt Dewaest af na 'billen-incident'

Na twee behoorlijk succesvolle verplaatsingen, wil RSC Anderlecht zondag ook de volle buit pakken op eigen veld tegen Zulte Waregem. De vorige thuiswedstrijd tegen KV Kortrijk was er immers geen groot succes. Ten opzichte van dat duel kan coach Vincent Kompany wel weer beroep doen op Michael Murillo.


De Panamees was tegen Charleroi en Seraing ook al terug inzetbaar en maakte telkens de 90 minuten. In het thuisduel tegen KVK moest hij echter van op de tribunes toekijken. De rechtsback was namelijk geschorst na een veelbesproken incident met Sébastien Dewaest. Murillo had de verdediger van OH Leuven een stevige slag verkocht in hun onderlinge duel. Achteraf verklaarde Dewaest wel dat hij zijn tegenstander had geprovoceerd, onder meer door 'over zijn billen te wrijven'.

In een uitgebreid interview met de Waalse krant La Dernière Heure komt Murillo nu terug op dat voorval. En de gebeurtenissen zitten hem duidelijk nog dwars. "Mijn reactie was niet goed, maar wat Dewaest deed kan echt niet", klinkt het. "Zoiets zou in Panama nooit voorkomen. Dan zou een grote ruzie ontstaan en zou hij zelfs aangepakt worden door zijn eigen ploegmaats. Maar hij is nu eenmaal zo, ik heb totaal geen respect voor hem."

BEGRIP VAN KOMPANY
De reactie van Murillo kwam zijn ploeg wel duur te staan. Met een mannetje minder tussen de lijnen greep Anderlecht immers naast de drie punten in de thuismatch tegen OHL. Coach Vincent Kompany was achteraf dan ook behoorlijk kwaad op zijn verdediger en stelde dat zo'n reacties absoluut niet mogen voorvallen. "Maar hij begreep ook wel dat zo'n geste van Dewaest absoluut niet kan in mijn cultuur", aldus Murillo.

LEES OOK: 'Weggehoond' in België, nu waardevolle kracht bij Marseille

Dewaest had toen ook een sanctie moeten krijgen ...

Meest recent

Mannaert: "Het is wellicht hun laatste eindtoernooi"

Iedereen bij de Rode Duivels kijkt nu al uit naar het WK 2026. De Belgen willen de wereld nog eens ...

22
22
STVV komt met prachtige actie voor voorzitter Meekers

Bij STVV kennen ze een fantastisch seizoen, maar enkele maanden geleden kreeg de club alarmerend ...

0
0
'Anderlecht baalt: Ajax gaat met parel aan de haal'

Bij RSC Anderlecht loopt er tussen de U15 en U18 héél veel talent rond. Bepaalde ...

135
135
De Condé zet spelers op hun plaats na lek uit kleedkamer

Bij KRC Genk doen ze het zeer goed in Europa, waar ze tegen FC Midtjylland een volgende topzaak ...

167
167
Kompany spreekt over tragisch overlijden van De Boeck

Het grote nieuws deze week was op sportief vlak het ontslag van Nicky Hayen en de komst van Ivan ...

0
0
'AA Gent slaat toe en heeft nieuwe coach beet'

AA Gent werd op snelheid gepakt en zag Ivan Leko naar Club Brugge verkassen. De Buffalo's schakelden ...

728
728
Alweer weg bij bond? Mannaert dropt toekomsthint

In het begin van 2025 gooiden ze het bij de Rode Duivels over een volledig nieuwe boeg. Het aflopend ...

163
163
Smaakmaker Essevee via Africa Cup naar Premier League?

Zulte Waregem gaat door een moeilijke periode en heeft intussen al zes competitiematchen niet meer ...

60
60
'WK-plan Duivels: datum afreis bekend én grote naam mee'

Vorige week werd er geloot voor de groepsfase van het WK en de Rode Duivels mogen zeker niet klagen ...

69
69
'Duranville in vieze papieren: 2 clubs haken af'

Borussia Dortmund krijgt woensdagavond in de Champions League het bezoek van Bodø/Glimt, maar ...

125
125
Nieuwe JPL-waardes: explosies bij Genk, Anderlecht en Club

De wintermercato nadert met rasse schreden en dus vonden ze het bij Transfermarkt tijd om de ...

210
210
Anderlecht zwaait Neerpede-icoon na 27 jaar uit

Neerpede groeide in de voorbije decennia uit tot een begrip en met Nathan De Cat levede het dit ...

117
117
KV Mechelen mag eerste winteraanwinst nu al verwelkomen

KV Mechelen blijft het dit seizoen uitstekend doen. Malinwa legde vorig weekend Charleroi over de ...

95
95
Trainerswissel in Genk? De Condé en Fink reageren fel

KRC Genk beleefde alweer een tegenvallende week in eigen land, met eerst een pijnlijke uitschakeling ...

352
352
'Nieuwe twist in saga: De Mil meldt zich af in Charleroi'

Bij AA Gent werden ze deze week met verstomming geslagen door het plotse vertrek van Ivan Leko naar ...

315
315
TRANSFERUURTJE: 'Gent zoekt nieuwe coach, oude bekende terug bij Anderlecht?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

343
343
De Ketelaere glundert na rel: ferme sneer naar tegenstander

Charles De Ketelaere was afgelopen speeldag in de Serie A nog misnoegd omdat hij gewisseld werd bij ...

58
58
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

182
182
Knaltransfer Doku naar Real? “Vervanger van Vini Jr”

Jérémy Doku is dit seizoen on fire bij Manchester City. De buitenspeler is ...

236
236
Madou jubelt: Club Brugge troeft Anderlecht én Union af

Het zijn woelige tijden bij Club Brugge na het ontslag van Nicky Hayen en de aanstelling van Ivan ...

325
325
OH Leuven bewijst Belgisch voetbal énorme dienst

OH Leuven speelt dit seizoen in de Champions League bij de vrouwen en ze doen het daar fantastisch. ...

72
72
Alderweireld lyrisch over topper USG: "Kan hoger niveau aan"

Union SG mag tot op heden tevreden zijn over de prestaties in de Champions League. De Brusselaars ...

74
74
'Anderlecht is gestart met 'Premier League-project''

Bij RSC Anderlecht kochten ze in 2025 heel veel spelers. Voorlopig laten een aantal jongens toch ...

294
294
Bestuur Club Brugge onder vuur: druk neemt enorm toe

Club Brugge heeft voor een serieuze bom in het Belgische voetbal gezorgd met het ontslag van Nicky ...

443
443
'Antwerp heeft verdediger beet, Anderlecht mikt hoog'

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC mikken op talenten vanuit het buitenland. De twee Belgische ...

434
434

Meer sportnieuws