Murillo maakt Dewaest af na 'billen-incident'

door
Murillo maakt Dewaest af na 'billen-incident'

Na twee behoorlijk succesvolle verplaatsingen, wil RSC Anderlecht zondag ook de volle buit pakken op eigen veld tegen Zulte Waregem. De vorige thuiswedstrijd tegen KV Kortrijk was er immers geen groot succes. Ten opzichte van dat duel kan coach Vincent Kompany wel weer beroep doen op Michael Murillo.


De Panamees was tegen Charleroi en Seraing ook al terug inzetbaar en maakte telkens de 90 minuten. In het thuisduel tegen KVK moest hij echter van op de tribunes toekijken. De rechtsback was namelijk geschorst na een veelbesproken incident met Sébastien Dewaest. Murillo had de verdediger van OH Leuven een stevige slag verkocht in hun onderlinge duel. Achteraf verklaarde Dewaest wel dat hij zijn tegenstander had geprovoceerd, onder meer door 'over zijn billen te wrijven'.

In een uitgebreid interview met de Waalse krant La Dernière Heure komt Murillo nu terug op dat voorval. En de gebeurtenissen zitten hem duidelijk nog dwars. "Mijn reactie was niet goed, maar wat Dewaest deed kan echt niet", klinkt het. "Zoiets zou in Panama nooit voorkomen. Dan zou een grote ruzie ontstaan en zou hij zelfs aangepakt worden door zijn eigen ploegmaats. Maar hij is nu eenmaal zo, ik heb totaal geen respect voor hem."

BEGRIP VAN KOMPANY
De reactie van Murillo kwam zijn ploeg wel duur te staan. Met een mannetje minder tussen de lijnen greep Anderlecht immers naast de drie punten in de thuismatch tegen OHL. Coach Vincent Kompany was achteraf dan ook behoorlijk kwaad op zijn verdediger en stelde dat zo'n reacties absoluut niet mogen voorvallen. "Maar hij begreep ook wel dat zo'n geste van Dewaest absoluut niet kan in mijn cultuur", aldus Murillo.

LEES OOK: Top 6 krijgt vorm: “Zij zijn voor 99% zeker van PO1”

Dewaest had toen ook een sanctie moeten krijgen ...

Meest recent

Garcia opgelet: wissel van de macht bij Rode Duivels?

Binnen precies 100 dagen begint het WK in de VS, Mexico en Canada. Voor de Rode Duivels betekent het ...

7
7
'Vuurwerk bij Club Brugge: toptargets zomer bekend'

Club Brugge gaat alweer een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van goudhaantjes zijn ...

128
128
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

165
165
‘Kompany slaat op tafel bij Bayern: bom van 100 miljoen'

Vincent Kompany is aan een geweldig seizoen bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester ...

77
77
Iraanse voetbalvrouwen met statement tijdens volkslied

Terwijl de situatie in Iran penibel is geworden na de escalatie van het militair conflict in het ...

24
24
Sor doet wenkbrauwen fronsen: beter dan Mbappé

KRC Genk wist afgelopen speeldag een geweldige zaak te doen in de strijd om een plek in de top 6. De ...

32
32
Vanhaezebrouck over titelstrijd: “Moeilijk voor hen”

De titelstrijd gaat dit seizoen tussen Union SG, Club Brugge en Sint-Truiden VV. Die laatstgenoemde ...

113
113
Top 6 krijgt vorm: “Zij zijn voor 99% zeker van PO1”

Afgelopen speeldag heeft de top 6 vorm gegeven. RSC Anderlecht en KV Mechelen deden uitstekende ...

127
127
Winteraanwinst Anderlecht verbaast achter de schermen

RSC Anderlecht haalde afgelopen winter Moussa Diarra op huurbasis over van Deportivo Alaves. Onder ...

405
405
Defour snoeihard voor KAA Gent en Standard Luik

De top 6 begint vorm te krijgen. Afgelopen speeldag deed KRC Genk een uitstekende zaak door met 3-0 ...

93
93
Donkere wolk boven traditieclub: faillissement in zicht

Er hangt een donkere wolk boven traditieclub RWDM Brussels. De club heeft van de Licentiecommissie ...

182
182
Lierse pakt uit met sportieve baas: kind van het huis

Na het vertrek van Jonathan Kindermans was Lierse op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Met Ives ...

40
40
Raman spreekt duidelijke taal over invallersrol KV Mechelen

Benito Raman is niet altijd zeker van een basisplaats bij KV Mechelen. Toch is hij voor Fred ...

135
135
Taravel met handen in het haar: “Luxe is geen weelde”

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag overtuigend met 5-1 van Oud-Heverlee Leuven, maar toch is niet ...

140
140
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Antwerp in actie, record Club’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

316
316
Patrick Goots zet Oosting bij Antwerp op zijn plaats

Royal Antwerp FC kent een wisselvallig seizoen. The Great Old wist vorige speeldag wel verrassend te ...

126
126
KBVB weer in de problemen: “Kosten swingen de pan uit”

De Koninklijke Belgische Voetbalbond kampte de afgelopen jaren met financiële problemen en ook ...

92
92
Eindelijk prijs voor Coucke? "Het begint te borrelen"

RSC Anderlecht lijkt onder Jérémy Taravel weer de juiste richting uit te gaan. ...

375
375
RWDM krijgt puntenaftrek en haalt uit: ‘Streng en voorbarig’

RWDM heeft een straf opgelegd gekregen van de Licentiecommissie. De Brusselse club was niet in orde ...

74
74
Romeo Lavia naar WK? Chelsea dropt grote hint

Chelsea heeft nog niet veel kunnen genieten van Romeo Lavia. De middenvelder werd voor een ...

154
154
Ruben Van Gucht doodeerlijk: "Ik doe het 4-5 keer per dag"

U kon het gisteren hier al lezen, Ruben Van Gucht maakte opnieuw een spraakmakende doortocht op ...

164
164
Charleroi-Club Brugge: Lardot geeft Carolo's lik op stuk

De wedstrijd tussen Sporting Charleroi en Club Brugge (1-2) deed afgelopen weekend heel wat stof ...

338
338
'Groot nieuws Lammens: United neemt drastisch besluit'

Senne Lammens is bezig aan een uitstekend eerste seizoen als eerste doelman van Manchester United ...

462
462
Transferdilemma Antwerp: "Als hij zo blijft spelen ..."

Antwerp FC kon afgelopen weekend weer aanknopen met een broodnodige overwinning tegen revelatie ...

147
147
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

120
120

Meer sportnieuws