Murillo maakt Dewaest af na 'billen-incident'

644 stemmen
Murillo maakt Dewaest af na 'billen-incident'

Na twee behoorlijk succesvolle verplaatsingen, wil RSC Anderlecht zondag ook de volle buit pakken op eigen veld tegen Zulte Waregem. De vorige thuiswedstrijd tegen KV Kortrijk was er immers geen groot succes. Ten opzichte van dat duel kan coach Vincent Kompany wel weer beroep doen op Michael Murillo.


De Panamees was tegen Charleroi en Seraing ook al terug inzetbaar en maakte telkens de 90 minuten. In het thuisduel tegen KVK moest hij echter van op de tribunes toekijken. De rechtsback was namelijk geschorst na een veelbesproken incident met Sébastien Dewaest. Murillo had de verdediger van OH Leuven een stevige slag verkocht in hun onderlinge duel. Achteraf verklaarde Dewaest wel dat hij zijn tegenstander had geprovoceerd, onder meer door 'over zijn billen te wrijven'.

In een uitgebreid interview met de Waalse krant La Dernière Heure komt Murillo nu terug op dat voorval. En de gebeurtenissen zitten hem duidelijk nog dwars. "Mijn reactie was niet goed, maar wat Dewaest deed kan echt niet", klinkt het. "Zoiets zou in Panama nooit voorkomen. Dan zou een grote ruzie ontstaan en zou hij zelfs aangepakt worden door zijn eigen ploegmaats. Maar hij is nu eenmaal zo, ik heb totaal geen respect voor hem."

BEGRIP VAN KOMPANY
De reactie van Murillo kwam zijn ploeg wel duur te staan. Met een mannetje minder tussen de lijnen greep Anderlecht immers naast de drie punten in de thuismatch tegen OHL. Coach Vincent Kompany was achteraf dan ook behoorlijk kwaad op zijn verdediger en stelde dat zo'n reacties absoluut niet mogen voorvallen. "Maar hij begreep ook wel dat zo'n geste van Dewaest absoluut niet kan in mijn cultuur", aldus Murillo.

LEES OOK: Anderlecht troeft topploegen af: contract tot 2029

Dewaest had toen ook een sanctie moeten krijgen ...

Meest recent

Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

3
3
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

22
22
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

313
313
Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Waar blijft Zeno Debast? Dat is een vraag die de afgelopen dagen toch wel de ronde deed op sociale ...

40
40
Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

België treft Senegal in de zestiende finales. Dat is een heel pittige tegenstander voor de Rode ...

73
73
Hugo Broos bewijst het Belgische voetbal énorme dienst

Anno 2026 wordt voetbal regelmatig benaderd alsof het een exacte wetenschap is. Data, data en nog ...

106
106
'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Club Brugge en KRC Genk staan momenteel op gespannen voet van mekaar. Dat heeft alles te maken met ...

572
572
Klasse! Bondscoach doet bijzondere Messi-onthulling

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

47
47
Nieuw-Zeelanders trekken grote ogen na 'zeldzame' actie Mechele

Brandon Mechele is bezig aan een uiterst sterk WK 2026. De verdediger was in de groepsfase zelfs ...

419
419
'Drietal niet op eerste training Genk: transfer in de maak'

Terwijl het wereldkampioenschap de knock out-fase heeft bereikt, staan de clubs uit de Jupiler Pro ...

307
307
Ryan, Sels of Sommer? 'Club Brugge hakt keepersknoop door'

Ook bij Club Brugge staat de start van de voorbereiding stilaan voor de deur. Maar de Belgische ...

649
649
België tegen VS in 1/8ste finales? Amerikanen kleineren Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK 2026. In de 1/16de finales wacht een lastig ...

615
615
'Transferstruikelblok voor Raskin: prijskaartje onthuld'

Nicolas Raskin is momenteel volop gefocust op het WK met de Rode Duivels. Maar de middenvelder kijkt ...

114
114
'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Maandag gaat bij Antwerp FC de voorbereiding op het nieuwe seizoen van start. Maar door de ...

381
381
'Inter mikt op nieuwe transferdeal met Club Brugge'

Een jaartje geleden vonden Club Brugge en Internazionale een transferakkoord over Aleksandar ...

665
665
België vs. Senegal: statistieken duiden favoriet al aan

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

326
326
WK-joker Duivels: "Qua snelheid niet onderdoen voor Doku"

De groepsfase van het wereldkampioenschap zit erop, het echte werk kan nu beginnen. De Rode Duivels ...

185
185
Knock out-fase WK 26: één topfavoriet zwaar in het voordeel

De groepsfase van het WK 2026 zit erop en dus staat het volledige schema voor de rest van het ...

221
221
'De Zerbi op wenken bediend: nieuwe megatransfer Spurs'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

201
201
Invaller Duivels krijgt tik op vingers: "Pas daarmee op!"

De Rode Duivels mogen naar de volgende ronde van het WK 2026. Een klinkende 1-5-zege tegen ...

353
353
Vanaken krijgt kans: Proto en Vanden Borre gaan volledig los

Maar heel wat kenners en supporters al een poosje om vraagden, werd zaterdagochtend ook beantwoord. ...

856
856
Kevin De Bruyne blijft ook nu weer iedereen verbazen

Terwijl de Rode Duivels zich opmaken voor de knock-outfase van het WK, is er één man ...

132
132
'Club verliest steunpilaar: Engelse miljoenen vlak na WK'

Bij Club Brugge gaat de voorbereiding weldra van start. Maar door het WK zal Blauw-Zwart in de ...

502
502
'Alonso eist ophefmakende reünie: schoktransfer Chelsea'

In een zoveelste poging om voor de hoofdprijzen te gaan, heeft Chelsea FC zijn lot in handen van ...

72
72
De Bruyne als herboren: "Daarom kuste ik mijn tattoo"

Kevin De Bruyne was bezig aan een moeizaam wereldkampioenschap. Maar na een sterke prestatie tegen ...

132
132

Meer sportnieuws