Murillo maakt Dewaest af na 'billen-incident'

door
Murillo maakt Dewaest af na 'billen-incident'

Na twee behoorlijk succesvolle verplaatsingen, wil RSC Anderlecht zondag ook de volle buit pakken op eigen veld tegen Zulte Waregem. De vorige thuiswedstrijd tegen KV Kortrijk was er immers geen groot succes. Ten opzichte van dat duel kan coach Vincent Kompany wel weer beroep doen op Michael Murillo.


De Panamees was tegen Charleroi en Seraing ook al terug inzetbaar en maakte telkens de 90 minuten. In het thuisduel tegen KVK moest hij echter van op de tribunes toekijken. De rechtsback was namelijk geschorst na een veelbesproken incident met Sébastien Dewaest. Murillo had de verdediger van OH Leuven een stevige slag verkocht in hun onderlinge duel. Achteraf verklaarde Dewaest wel dat hij zijn tegenstander had geprovoceerd, onder meer door 'over zijn billen te wrijven'.

In een uitgebreid interview met de Waalse krant La Dernière Heure komt Murillo nu terug op dat voorval. En de gebeurtenissen zitten hem duidelijk nog dwars. "Mijn reactie was niet goed, maar wat Dewaest deed kan echt niet", klinkt het. "Zoiets zou in Panama nooit voorkomen. Dan zou een grote ruzie ontstaan en zou hij zelfs aangepakt worden door zijn eigen ploegmaats. Maar hij is nu eenmaal zo, ik heb totaal geen respect voor hem."

BEGRIP VAN KOMPANY
De reactie van Murillo kwam zijn ploeg wel duur te staan. Met een mannetje minder tussen de lijnen greep Anderlecht immers naast de drie punten in de thuismatch tegen OHL. Coach Vincent Kompany was achteraf dan ook behoorlijk kwaad op zijn verdediger en stelde dat zo'n reacties absoluut niet mogen voorvallen. "Maar hij begreep ook wel dat zo'n geste van Dewaest absoluut niet kan in mijn cultuur", aldus Murillo.

LEES OOK: 'Anderlecht-bestuur geeft Schreuder glasheldere opdracht'

Dewaest had toen ook een sanctie moeten krijgen ...

Meest recent

'Standard gaat strijd aan voor absolute knaltransfer'

Standard hoopt de top zes te halen, maar dat wordt bijzonder moeilijk. De Rouches kijken echter ook ...

33
33
'Kassa, kassa bij STVV: miljoenensom lonkt'

Bij STVV kennen ze een fantastisch seizoen, maar dat gaat ook gevolgen hebben. Het lijkt nu al vast ...

81
81
‘Jackpot voor Anderlecht: miljoenen als enorme meevaller’

RSC Anderlecht mag Jesper Fredberg mogelijk nog een bedankbriefje sturen. De kans bestaat dat ...

295
295
D-day voor Hoefkens: ontslag loert om de hoek

Carl Hoefkens staat voor een cruciale periode bij NAC Breda. De Belgische trainer moet vrezen voor ...

32
32
KRC Genk blijft scherp: "Dat moet nog beter"

KRC Genk overtuigde zeker niet altijd, maar wist wel met 2-3 te winnen op het veld van KV Mechelen. ...

68
68
Kwakkelend Tottenham verbaast met nieuwe hoofdcoach

Tottenham Hotspur is andermaal bezig aan een bedroevend seizoen in de Premier League. Deze week werd ...

29
29
'Anderlecht-bestuur geeft Schreuder glasheldere opdracht'

Het blijft voorlopig wachten op een definitieve bevestiging. Maar momenteel heeft het er alle schijn ...

375
375
Ploegmaat doet Vanaken-boekje open: "In de kleedkamer ..."

Hans Vanaken is ook dit seizoen weer één van de sleutelfiguren bij Club Brugge KV. ...

420
420
Courtois onomwonden: "De favoriete match uit mijn carrière?"

Thibaut Courtois is wederom bezig aan een sterk seizoen als sluitstuk van Real Madrid en wil straks ...

161
161
Genk helemaal terug: Hayen geeft oorzaak ommekeer

Na de pijnlijke 1 op 6 tegen Zulte Waregem en Cercle Brugge, leek KRC Genk definitief uitgeteld voor ...

273
273
TRANSFERUURTJE: 'Bliksem-exit bij Club, recorddeal Anderlecht'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

308
308
‘Rigaux voorspelt Club-leegloop: monsterbod onthuld’

Club Brugge maakt dit seizoen weer indruk in de Champions League. Verschillende smaakmakers staan ...

208
208
Opvallend voorstel na trainerscarrousel: "Aparte periode"

De Jupiler Pro League kende dit seizoen een opvallende trainerscarrousel met onder meer Rik De Mil ...

69
69
Ongezien: Club Brugge liet 102 miljoen euro liggen

Club Brugge staat financieel zeer sterk. De afgelopen seizoenen pakte Blauw-Zwart verschillende ...

226
226
Anderlecht stelt Jacobs teleur: “Had ik nooit verwacht”

RSC Anderlecht pakte een ferme opsteker door zich te plaatsen voor de finale van de Croky Cup. Royal ...

232
232
Vanderbiest briest na KRC Genk: “Niet de eerste keer”

KV Mechelen ging in eigen huis met 2-3 onderuit tegen KRC Genk, een rechtstreekse concurrent voor ...

445
445
‘Club Brugge schuift toptarget naar voren: zomerse knaller'

Club Brugge bleef afgelopen wintermercato relatief rustig. De grote opdracht van Devy Rigaux en ...

487
487
Hatenboer komt met bizarre openbaring over Hasi

RSC Anderlecht haalde ruim een jaar geleden Cédric Hatenboer naar het Lotto Park. Hij mocht ...

403
403
Rigaux deelt straffe financiële cijfers Furo-deal mee

Bij Club Brugge baalden ze enorm toen bleek dat Kaye Furo zijn contract niet wenste open te breken. ...

200
200
'Anderlecht verrast met 'nieuwe speler' in de A-kern'

RSC Anderlecht bakte er maandenlang niets van onder Besnik Hasi. De Brusselaars leken op weg naar ...

480
480
'Anderlecht duizelt: krankzinnige transfersom De Cat'

"Buitenaards". "Grootste talent op de Belgische velden". "Vijf sterren-prestatie". De superlatieven ...

1154
1154
'Bom barst bij Barça: Flick volledig door het lint'

FC Barcelona slikte donderdagavond een optater van formaat. In de heenmatch van de halve finales in ...

151
151
‘Schreuder schokt Anderlecht: hallucinant miljoenenloon’

Anderlecht staat met de rug tegen de muur in zijn trainerszoektocht. Nu de shortlist slinkt, duikt ...

873
873
Rigaux onthult: superaanwinst op agenda Club Brugge

Club Brugge maakt zich stilaan op voor de hervatting van de Champions League en mikt in eigen land ...

681
681
'Anderlecht hakt knoop door: nieuwe trainer voor de deur'

RSC Anderlecht plaatste zich donderdagavond tot ieders verbazing voor de finale van die Croky Cup. ...

768
768

Meer sportnieuws