Murillo maakt Dewaest af na 'billen-incident'

door
Murillo maakt Dewaest af na 'billen-incident'

Na twee behoorlijk succesvolle verplaatsingen, wil RSC Anderlecht zondag ook de volle buit pakken op eigen veld tegen Zulte Waregem. De vorige thuiswedstrijd tegen KV Kortrijk was er immers geen groot succes. Ten opzichte van dat duel kan coach Vincent Kompany wel weer beroep doen op Michael Murillo.


De Panamees was tegen Charleroi en Seraing ook al terug inzetbaar en maakte telkens de 90 minuten. In het thuisduel tegen KVK moest hij echter van op de tribunes toekijken. De rechtsback was namelijk geschorst na een veelbesproken incident met Sébastien Dewaest. Murillo had de verdediger van OH Leuven een stevige slag verkocht in hun onderlinge duel. Achteraf verklaarde Dewaest wel dat hij zijn tegenstander had geprovoceerd, onder meer door 'over zijn billen te wrijven'.

In een uitgebreid interview met de Waalse krant La Dernière Heure komt Murillo nu terug op dat voorval. En de gebeurtenissen zitten hem duidelijk nog dwars. "Mijn reactie was niet goed, maar wat Dewaest deed kan echt niet", klinkt het. "Zoiets zou in Panama nooit voorkomen. Dan zou een grote ruzie ontstaan en zou hij zelfs aangepakt worden door zijn eigen ploegmaats. Maar hij is nu eenmaal zo, ik heb totaal geen respect voor hem."

BEGRIP VAN KOMPANY
De reactie van Murillo kwam zijn ploeg wel duur te staan. Met een mannetje minder tussen de lijnen greep Anderlecht immers naast de drie punten in de thuismatch tegen OHL. Coach Vincent Kompany was achteraf dan ook behoorlijk kwaad op zijn verdediger en stelde dat zo'n reacties absoluut niet mogen voorvallen. "Maar hij begreep ook wel dat zo'n geste van Dewaest absoluut niet kan in mijn cultuur", aldus Murillo.

LEES OOK: 'Vazquez out: Anderlecht wil oude bekende als nieuwe spits'

Dewaest had toen ook een sanctie moeten krijgen ...

Meest recent

Loting WK 2026: alsnog 'Poule des Doods' voor Duivels?

De Rode Duivels hebben zich dinsdag geplaatst voor het WK 2026, net zoals 42 van de andere 48 ...

80
80
'Grote WK-verrassing voor Brandon Mechele bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

94
94
'Transferplan Barça onthuld: Flick's topprioriteit voor 2026'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

26
26
Feestavond wordt nachtmerrie: Duivel maanden buiten strijd

De Rode Duivels vierden dinsdagavond hun WK-kwalificatie na een 7-0-monsterzege tegen het weerloze ...

129
129
'Knaltransfer Tzolis krijgt vorm: topclub dient verzoek in'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

197
197
Vernieuwde Bosuil bijna af: Antwerp dropt groot nieuws

Antwerp FC hervat komend weekend zijn seizoen met een bezoek van hekkensluiter FCV Dender. Maar de ...

238
238
'Kogel al door de kerk: KBVB hakt knoop door over job Garcia'

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026, hing de voorbije dagen een negatieve sfeer rond bondscoach ...

490
490
Arsenal slikt optater: goed nieuws voor Club Brugge

De laatste interland-break van het kalenderjaar zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid ...

96
96
Vete Garcia-De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Wat een mooi feest had moeten worden om de WK-kwalificatie van de Rode Duivels te vieren, werd ...

461
461
'Vazquez out: Anderlecht wil oude bekende als nieuwe spits'

RSC Anderlecht wil vanaf komend weekend de goede lijn van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

541
541
'United past voor toptransfer: Lammens lacht tanden bloot'

De kans dat hij dinsdag tegen Liechtenstein zijn grote debuut als Rode Duivel zal maken, is ...

280
280
Vandenbempt onthult dé voorwaarde voor ontslag Garcia

Er zou een feeststemming moeten heersen rond de Rode Duivels. Er werd dinsdagavond met 7-0 gewonnen ...

171
171
'Stevige opsteker voor Zeno Debast'

Het was bij de Rode Duivels wat zoeken achterin tegen Kazachstan en Liechtenstein. Rudi Garcia kon ...

64
64
WK-selectie Rode Duivels: 20 spelers al zeker van plaats?

Het was al zo goed als zeker, maar dinsdagavond werden ook de laatste twijfels weggenomen: de Rode ...

174
174
Raes uit grote bedenking bij kritiek op Garcia

Rudi Garcia heeft in zijn eerste jaar als bondscoach al zijn doelstellingen behaald. Hij hield de ...

74
74
Assistent onthult straffe aanbiedingen voor Clement

Philippe Clement is weer aan het werk. Negen maanden na zijn ontslag bij Rangers vond onze ...

88
88
'Mislukte samenwerking krijgt voor Beerschot staartje'

Het lijkt Beerschot de laatste maanden weer voor de wind te gaan. De club werd onlangs overgenomen ...

244
244
Anderlecht in paniek: monsterbod op Cvetkovic komt

De 18-jarige Mihajlo Cvetković groeit in snelvaart uit tot Anderlechts belangrijkste spelers. Met 3 ...

682
682
'Juventus en Milan strijden om Belgische WK U17-sensatie'

De Jonge Duivels trokken met hoge verwachtingen naar het WK U17, maar hebben die niet kunnen ...

116
116
Vete explodeert: "Garcia neemt ons niet serieus"

De Rode Duivels mochten dinsdagavond de champagne boven. Niet alleen werd Liechtenstein met 7-0 door ...

196
196
'Kogel door de kerk: Celtic heeft trainer gekozen'

Het is voor de Schotse topclubs nog geen prettig seizoen. Rangers kende een dramatische start met ...

306
306
België vreest problemen: twee verrassingen achterin?

De Rode Duivels gaan naar het WK. Dat is alweer zeer goed nieuws voor het Belgisch voetbal. Rudi ...

255
255
Euvrard ziet één enorm probleem bij Standard

De trainerswissel heeft bij Standard inzake resultaten voorlopig weinig beterschap weten te brengen. ...

152
152
Vannieuwkerke breekt door verdrietige brief aan 15-jarige

Wie Karl Vannieuwkerke op televisie ziet, kent hem als de gedreven sportstem die grote wedstrijden ...

45
45
Rode Duivel eist meer: “Mijn rol moet groter worden”

Het leven zonder Romelu Lukaku is héél zwaar voor de Rode Duivels. Een gebrek aan ...

125
125

Meer sportnieuws